Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6051) HUNPSP


HUNPSP
aktív tag

Bárhogy nézem a visszajelzéseket, úgy látom hogy a 8.0.2-t még mindig nem érdemes felrakni a 7.1.2-höz képest. Jól látom?
A respring bosszantó, akkor is ha csak időnként van. Egyáltalán nem szabadna lennie. 5S-en ugyanez a szoftver, ott nem is emlékszek hogy utoljára mikor volt respring (elmúlt 2-3 hónapban amióta megvan egyel se találkoztam szerintem, emlékeim szerint még a 3GS-4 időszakban sem volt ez gyakori, persze lehet rosszul rémlik, de arányaiban ez így nincs rendben.

Ti ha nem otthon használjátok az iPad-et, akkor milyen környezetben? Pl. van aki viszi munkahelyre, vagy csak időnként autóban vagy buszon utazás közben is használja?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=HUNPSP @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=HUNPSP&submit= @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=HUNPSP&submit=

(#6052) erdoke válasza HUNPSP (#6051) üzenetére


erdoke
titán

Én viszem mindenhova, ha utazok, illetve ha fél óránál több üresjárat néz ki.

A legjobb aláírás a héten

(#6053) HardRic válasza HUNPSP (#6051) üzenetére


HardRic
addikt

Hát ha nagyon nem kellenek a 8 újításai, maradhatsz egy darabig a 7-esen, nem fogod megbánni.

Én viszem mindenhova. Elég multifunkcionális gép, egyetemen is helyt áll. Laptopot csak olyankor nyúzom amikor programozni kell, filmet letölteni/nézni (tévére kötve), vagy nagyon speciális dolgot akarok csinálni. Ha az iPad valamiben rosszabb is, a "végtelen" üzemidő kárpótol.

(#6054) vadászcsiga válasza HUNPSP (#6051) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Én ha másért nem, az üzemidő drasztikus javulása miatt mindenképpen örülök hogy feltettem a 8-at. iPad2 után kétségbe voltam esve hogy ennyire szar, állandóan töltön volt. Most ugyanannyit megy mint anno a 2-es iOS6-tal

(#6055) focvis válasza vadászcsiga (#6050) üzenetére


focvis
veterán

Nekem is egész frankón működik, több ujjas gesztusokra azonnal reagál, a Spotlight keresőt ugyan nem hasznalom (mire érdemes használni?), de megnéztem, simán fut. 10 óra használat után 36%-on az akksi.

Ami zavar/fura:
- fórumban gepeléskor van némi lagja, pedig gyári billentyűzet (droidnak nincs Swype-pal sem ;] )
- ez a full screen a Safariban szokatlan, 2* kell koppintani (oldal teteje, vissza...)

Ti látjátok ezeket a hangulatjeleket amiket most ideírok? 💨👀👂👅👍 Amikor PC-n nézem, akkor nem látom, de iPadon a saját bejegyzéseimnél igen.

[ Szerkesztve ]

(#6056) KZP válasza focvis (#6055) üzenetére


KZP
őstag

Csak négyzetek láthatóak. :)

(#6057) siemenss65 válasza focvis (#6055) üzenetére


siemenss65
tag

PC-n, win8-on látom az ikonokat.

(#6058) KZP válasza siemenss65 (#6057) üzenetére


KZP
őstag

(Ja, azt elfelejtettem, hogy Win7 x64-en nem látható.) :B

(#6059) Süvi válasza focvis (#6055) üzenetére


Süvi
őstag

PcWin7x86; Firefox; Látható, szem, nyelv, fül, like
PcWin7x86; IE; Látható, szem, nyelv, fül, like

[ Szerkesztve ]

(#6060) Vasinger! válasza focvis (#6055) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Csak akkor lehet látni, ha fel vannak rakva az Emoji-k kiegészítőként/bővítményként a böngésződhöz, de lehet 1-2 böngésző már alapból tud ilyet. Chrome és Opera nem tartozik közéjük, de IE igen.

[ Szerkesztve ]

(#6061) Süvi válasza Süvi (#6059) üzenetére


Süvi
őstag

PcWin7x86; Chrome; NEM

(#6062) legiaap válasza focvis (#6055) üzenetére


legiaap
nagyúr

Én mindig használom a keresőt de az esetek többségében nem adja be a lehetőséget hogy nézem keressék. Ez roppant idegesítő. De már csak pár hét és jön a 8.1.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#6063) DaveN


DaveN
tag

Sziasztok!

Letöltöttem az Infuse nevű médialejátszó programot, raktam is fel filmeket iTuneson keresztül, de ha le akarom játszani akármelyik filmet, feljön egy ablak, hogy vegyem meg a pro-t a dolby digital hang miatt. Ezt másnál is eljátssza? Mondjuk azért ez komoly, hogy emiatt kell megvenn egy appot...

(#6064) univerzita válasza DaveN (#6063) üzenetére


univerzita
addikt

Ingyenes VLC kezeli a DD és DTS-t is.

(#6065) DaveN válasza univerzita (#6064) üzenetére


DaveN
tag

Köszönöm, de úgy látom, hogy ezzel csak wifin keresztül lehet filmet nézni...

(#6066) Vasinger! válasza DaveN (#6065) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nem, lehet "rendesen" lokálisan is nézni vele, tegyél rá iTune-szal filmet.

(#6067) DaveN válasza Vasinger! (#6066) üzenetére


DaveN
tag

Köszönöm a segítséget!!

(#6068) univerzita válasza DaveN (#6063) üzenetére


univerzita
addikt

Elnézést a régebbi ingyenes VLC már nincs fent. Abba be lehet tenni a filmet,én is így használom.

(#6069) DaveN válasza univerzita (#6068) üzenetére


DaveN
tag

Oké, akkor vlc helyett valami alternativa? 😃

(#6070) univerzita válasza DaveN (#6069) üzenetére


univerzita
addikt

Ingyenes alternatíva már nincs( illetve kollátozásokkal). Van néhány remek médiaplayer( sokan AV Playert) használnak ami igaz fizetös de egy jó alternatíva. Gondolom fórumtársak adnak jó tanácsokat hogy mit használnak.

(#6071) atees válasza univerzita (#6070) üzenetére


atees
őstag

Átlag felhasználásra avplayer tökéletes!

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#6072) HardRic


HardRic
addikt

Kezemben volt egy iphone 5 ma. iPad animációi röhejesek mellette. Komolyan, csak ismételni tudom, Android 1.6 szint ami most van.

(#6073) spawn21 válasza HardRic (#6072) üzenetére


spawn21
veterán

Ez igy van . Majd biztosan javitva lesz

iPhone 13p

(#6074) vans? válasza HardRic (#6072) üzenetére


vans?
őstag

Igen, sokkal gordulekenyebb az i5 minden teren. En azert igy is nagyon szeretem az iPadet is.

hábm bábm

(#6075) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

iOS7-en safariban ha mondjuk itt a fórumban egy képre hosszan rányomtam ki lehetett másolni a kép URL-jét. 8-on nem másol a clipboardra semmit.

(#6076) erdoke válasza HardRic (#6072) üzenetére


erdoke
titán

A főverzió mindig iPhone optimalizált, mert azzal együtt jön ki. Az iOS 7 is katasztrófa volt sajnos az iPad 4-en egy évvel ezelőtt. Csak reménykedhetünk, hogy az új iPadekkel együtt debütáló 8.1 már sokkal jobban optimalizált lesz tabletre is.
Talán az idő szépíti meg, de nekem nem rémlik, hogy az iOS 5 és 6 lényegesen gagyibb lett volna iPaden, mint iPhone-on, szóval "csak" egy éve szóját minket az Apple.
Éppen a fentiek miatt írtam be, hogy iPhone 5S respringelt iOS 8.0.2 alatt, mert ilyet nem láttam azóta, hogy az 5.1 JB-et legyalultam. :(

A legjobb aláírás a héten

(#6077) tomi5244


tomi5244
őstag

Ki mit vár az új iPad(ek)től? Beszélgessünk :)

Én decemberben leszeretném cserélni a 4. generációt. Kíváncsi vagyok végre beleteszik e a vakut és a RAM kérdése is érdekes lehet. A tavalyi Air nálam kimaradt de a 4-es súlya miatt már megérett a cserére pedig attól függetlenül még mindig pöpecül működik! :)

(#6078) plus44 válasza tomi5244 (#6077) üzenetére


plus44
veterán

Azt, hogy működjenek rendesen.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#6079) vans? válasza tomi5244 (#6077) üzenetére


vans?
őstag

Szerintem nem lesz vaku. A 2 giga azert mar jo lenne, de ahogy az Apple-t ismerem, az sem biztos. Ahogy plus44 is irja, inkabb a stabilitason kene csiszolni, nem a szamokon, megapixeleken, stb.

hábm bábm

(#6080) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Reméljük a 8.1-gyel megváltás jön. Hardveresen semmi probléma nincs Air-rel, sőt, engem az idegesít hogy ott az elviekben jóval gyorsabb SoC mint a korábbi modellekben (Oké, ez főleg grafikus részen és memória téren van így, de..), ettől függetlenül szerintem bőven van CPU téren is kihasználatlan tartalékok még OS szinten. Gyorsabb app indításokat simán elvárnék egy A7-es chiptől, mint A6-tól. Pedig ha megnézzük tényleg semmi különbség ebben.

Az animációkat nem értem egyáltalán: egy A7-es chip, de még egy A4-es is simán bírná és pont azok szaggatnak, nem olyan gyorsak és ez a vicc.

(#6081) i.attila válasza DaveN (#6069) üzenetére


i.attila
tag

Én npalyer-t használok, nekem mindenre jó.
Ezcast-ot használ valaki?

(#6082) focvis válasza Süvi (#6061) üzenetére


focvis
veterán

+KZP + siemenss65 + Vasinger!

Köszönöm a visszajelzést!
Minap frissült a Firefox, már én is látom az emojikat PC-n (Win7), igaz fekete-fehérben, ilyenek: 💨👀👂👅👍.
Ma ránéztem Androidon Dolphinnal, ott nem látszott mindegyik.

(#6083) legiaap


legiaap
nagyúr

Kapott frissítést az iCab böngésző. Támogatja is a 1Password-ot. Meg is vettem. Most tesztelés alatt van. Kíváncsi vagyok Safari után, hogy fog tetszeni.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#6084) KZP


KZP
őstag

Kint a 8.1 béta 2.

(#6085) Watto1991 válasza vans? (#6079) üzenetére


Watto1991
senior tag

Vaku teljesen fölösleges egy tabletbe szerintem.
Viszont ha a 2 GB RAM-ot kihagyják, akkor nálam kimarad az új generáció.

(#6086) focvis válasza Watto1991 (#6085) üzenetére


focvis
veterán

Aránylag sűrűs "szkennelek" iPaddal dokumentumokat otthon, a Scanner Pro alkalmazással; olyankor bizony jól jönne a vaku.

(#6087) Vasinger! válasza focvis (#6086) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Az még csak hagyján, de este mit nem adnék, ha nem a mobilom vakujához kéne kapkodnom, hanem az iPaden be lehetne nyomni...

(#6088) Watto1991 válasza Vasinger! (#6087) üzenetére


Watto1991
senior tag

Nem elég a kijelző max. fényerő?
Miért, nem egyszerűbb telefonnal? :)

(#6089) #99546112 válasza KZP (#6084) üzenetére


#99546112
törölt tag

Mik a javítások benne?!

(#6090) csab2


csab2
veterán

Az Apple mennyi iCloud tárhelyet ad ingyen a felhasználóknak? Eddig ugye volt 5 giga. Most az iOS 8 megjelenésével és a Photo app módosításával állandóan arról cikkeznek, hogy 5 giga jár ingyen a fotóknak. Most ez hozzájön az eddigi 5 gigához, vagy összesen van 5 giga?
Nem egyértelmű számomra.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#6091) legiaap válasza csab2 (#6090) üzenetére


legiaap
nagyúr

Nem jön hozzá a meglévő 5 gigához.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#6092) KZP válasza #99546112 (#6089) üzenetére


KZP
őstag

Fogalmam sincs, de az (OTA) frissítés óta kicsit gördülékenyebb lett az egész rendszer. :K A béta 1-hez viszonyítva.

(#6093) Vasinger! válasza Watto1991 (#6088) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Sokkal egyszerűbb felhúzni a control centert és bennnyomni egy gombot, mint felnyomni maxra a fényerőt, fehér hátteret találni és kikapcsolni az automatikus lezárást...

(#6094) csab2 válasza legiaap (#6091) üzenetére


csab2
veterán

Én is erre tippeltem... :(

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#6095) totopad


totopad
senior tag

Rendelt/vett mostanában valaki Air-t? Arra lennék kíváncsi, hogy milyen oprendszerrel adják?
Én múlthéten rendeltem a t-től és nagyon remélem, hogy még 7-es lesz rajta.

(#6096) #99546112


#99546112
törölt tag

Kollégám 1hete vett Air-t és azon még 7.0.2 volt :D (Telekomnál)

[ Szerkesztve ]

(#6097) totopad válasza #99546112 (#6096) üzenetére


totopad
senior tag

Ha 8-cal hozzák, küldöm vissza azonnal, hogy ilyen szutyok nekem nem kell :D
-az ügyfélszolgálatos szerint megtehetem-

(#6098) #99546112


#99546112
törölt tag

Miért mi bajod a 8-as verzioval?! Am is jön a 8.1... Régi verziót hiába használod,arra nem minden alkalmazásnál fogsz frissítést kapni :D mert majd csak az új rendszer lesz a függvénye.

[ Szerkesztve ]

(#6099) erdoke válasza totopad (#6097) üzenetére


erdoke
titán

Az új iPadek miatt a 8.1 szerintem már jobban optimalizált lesz tabletre, mint a 8.0. Márpedig ha a bugokat nem nézzük, a 8 lényegesen többet nyújt, mint a 7.1.

A legjobb aláírás a héten

(#6100) totopad


totopad
senior tag

1. Az IOS 8-at, mindenki szidja gyakorlatilag, tiszta bug iPad-en, nekem nem kell egy ilyen rendszer.
2. Én 6 éve használok iPhone-t, így eléggé megszoktam a régi kinézetet és jelenleg is egy jb-zett 4S-t használok,7,1,2,-vel ios6 témával. Nekem rohadtul nem tetszik az új rendszer kinézete, a csilivili ikonok és a jb-nek köszönhetően egyrészt témát tudok rá rakni, másrészt testre is tudom szabni, szal' ezért.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.