Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6951) bok92 válasza legiaap (#6949) üzenetére


bok92
addikt

"This includes photos, videos, iWork documents, notes, contacts, links, directions, and location data. Some third-party apps can also share data using AirDrop."[link]

vadászcsiga : hát ja...

[ Szerkesztve ]

(#6952) Vasinger! válasza vadászcsiga (#6947) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Airdrophoz nem kell az, hogy Wifi-n internet legyen, elég annyi, hogy be legyen kapcsolva, tehát offline is át lehet küldeni 2 Apple eszköz között egy fájlt Wifinet és Mobilnet nélkül. De a BT és a WIFI kapcsolónak aktívnak kell lennie.

Videót, képet és szöveges (PDF, Word) fájlokat én már küldtem át vele, ezzel nem volt baj.

[ Szerkesztve ]

(#6953) legiaap válasza Vasinger! (#6952) üzenetére


legiaap
nagyúr

Akkor taníts meg légyszíves hogy kell átküldeni PDF és Word fájlokat, mert nem tudom.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#6954) Vasinger! válasza legiaap (#6953) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Megnyitod pl.:AdobeReaderben vagy bármiben a fájlt megkeresed ezt:

Ott Share File, majd fent kiválasztod a készüléket ahova küldeni akarod. Az fontos, hogy mindkettő készüléken be legyen kapcsolva az Airdrop alul.

(#6955) legiaap válasza Vasinger! (#6954) üzenetére


legiaap
nagyúr

:R

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#6956) joey04


joey04
titán

De mondjuk a zenelejátszóból nem lehet átküldeni továbbra sem zenéket, erre az airdrop sem megoldás. Plusz persze az egész airdrop egy rakás sz*r, mert hol működik, hol nem.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#6957) spawn21 válasza joey04 (#6956) üzenetére


spawn21
veterán

Juj, mindjárt kapsz ;]

Nekem a heten jön meg a váltó tablet.

iPhone 13p

(#6958) joey04 válasza spawn21 (#6957) üzenetére


joey04
titán

Az Airdrop meg a felhős dolgai az almának finoman fogalmazva is problémásak. Ettől függetlenül én maradok, lassan lesz egy Air 2 ha minden jól megy.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#6959) Vasinger! válasza joey04 (#6956) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Mondjuk ez elég jól magyarázható szerzői jogok miatt, bár fene se tudja. Vannak korlátozások ez tény, de azért mindent meg lehet oldani így vagy úgy.

(#6960) szabogabor10 válasza spawn21 (#6957) üzenetére


szabogabor10
veterán

Mi lesz az?

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#6961) Tibee86 válasza szabogabor10 (#6960) üzenetére


Tibee86
veterán

Arra kíváncsi vagyok én is, hogy milyen tablet lesz, ami kielégíti az igényeit. :D

(#6962) spawn21 válasza szabogabor10 (#6960) üzenetére


spawn21
veterán

sőrfészpro 3 lesz helyette :DD

iPhone 13p

(#6963) legiaap válasza spawn21 (#6962) üzenetére


legiaap
nagyúr

Én is azt akartam de lebeszéltem magam.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#6964) spawn21 válasza legiaap (#6963) üzenetére


spawn21
veterán

ötven ezer ft al olcsobban jutok hozzá. igy nekem megéri. a munkám már nagyon igényli a photoshopot, ahhoz pedig kell egy horodzhato cucc. laptoppal nem fogok rohangálni

[ Szerkesztve ]

iPhone 13p

(#6965) joey04 válasza Vasinger! (#6959) üzenetére


joey04
titán

Engem az nem zavar, hogy a zenéket nem tudom átküldeni a szerzői jogok miatt. Engem az zavar, hogy aminek mennie kéne az sem megy. Egy lutri, hogy mikor látja egymást 2 iphone, vagy ipad vagy mac, kb használhatatlan az egész. Hasonló tapasztalataim vannak sajnos.

Hozzáteszem azt sem értem, hogy BT-n pl. más (nem iEszköz, mac) készülékre miért nem küldhetem át a saját képeimet. Mondjuk emiatt nincsenek álmatlan éjszakáim, csak nem értem, hogy ha iPad-re, stb-re (elvileg, mert ugye ritkán működik...) elküldhetem, akkor egy Sony-ra, Samura, stb-re miért nem?

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#6966) Vasinger! válasza joey04 (#6965) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Első bekezdésre. Nekem 8.0-nál voltak ilyen gondjaim, de 8.1.1-gyel mindig látja egymást a két eszköz. Legfrissebb iOS van fent és mindent bekapcsolsz amit kell?

Néztem ezt a videót és ez akkor valóban aktuális volt, amikor készült, de 8.1.1-gyel már a telefonhívások is gond nélkül mennek, beleértve a AD-t is.

Második bekezdésre:

Ez a kezdetek óta így van. Lehet ezzel vitatkozni, lehet egyetérteni vele, ez elvi kérdés, nem technikai.

(#6967) joey04 válasza Vasinger! (#6966) üzenetére


joey04
titán

8.1.1 és minden megy ami kell, ez látszik abból is, hogy néha megy. :D
De mindegy, mert ezeket a felhőszolgáltatásokat meg küldözgetéseket nem igazán használom, másnak meg átküldöm valamilyen más programon keresztül amit azonnal akarok (viber, fb, stb). Így szubjektíven nézve nem érdekelnek ezek a hibák, csak objektíven nézve eléggé gáz.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#6968) erdoke válasza Vasinger! (#6966) üzenetére


erdoke
titán

A BT q.va lassú, akkor se szerencsétlenkednék vele, ha működne. Sőt, már 2009-ben, az akkori HTC HD2-n se használtam hang átvitelén kívül másra. Tabletnél még billentyűzethez is elmegy.

A legjobb aláírás a héten

(#6969) vadászcsiga válasza spawn21 (#6962) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Próbáltam volna azt is hétvégén az MM-ben de nem tudtam bekapcsolni, így csak a fizikai tulajdonságait tudtam megnézni. Nagy, és még mindig nehéz. Kanapén használva hamar köszvényt lehet kapni :D

Jaj Erdoke mi lenne ha nem foglalnál állást ilyen dolgokban? ;] Tulsagosan elfogult vagy.

[ Szerkesztve ]

(#6970) erdoke válasza vadászcsiga (#6969) üzenetére


erdoke
titán

Miért vagyok elfogult, ha azt mondom, hogy már az iPhone előtti időkben se használtam, pedig volt rá lehetőség. :F Akkor se használnám, ha az Apple hirtelen megnyitná. Sőt, az AirDropot is összesen ha háromszor használtam, mióta elérhető, pedig van vagy húsz iOS készülék a bővebb családban, ill. iPhone-iPad az összes kollégámnak.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#6971) vadászcsiga válasza erdoke (#6970) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Mert nem azt látod benne hogy ja tényleg miért ne legyen, enni nem ker elfér, hanem az Apple dogmait ismétled amit szerintem már ók sem tudnának megmagyarázni.

(#6972) erdoke válasza vadászcsiga (#6971) üzenetére


erdoke
titán

:F Nem látom, hogy magyarázni próbáltam volna, miért nincs. Csak azt nem értem, miért lenne jó. Úgy 15 éve szoktam le a mobiltelefonos csere-beréről, furcsa, hogy valakik még mindig itt tartanak.

A legjobb aláírás a héten

(#6973) vadászcsiga válasza erdoke (#6972) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Régóta fórumozunk egyutt, nem kifejezetten erre a témára írtam. Ismerem a "hozzáállásod" és ezt most nem negatív értelemben értem. Vannak hibák, ahogy nőtt a paletta Apple mobil eszközök terén annál több és ezeket néhányan akik több platformon is otthon vagyunk kritikaként fel is hozzuk.

(#6974) spawn21 válasza erdoke (#6972) üzenetére


spawn21
veterán

Ebben a korban már illik leszokni a csere-beréről ;]

De azért, mert Te nem hasznalod, még lehetne pl" normális" bt a telefonban

[ Szerkesztve ]

iPhone 13p

(#6975) Chereiose


Chereiose
addikt

Inkább mégis vettem egy jó kis ozakit, most úgyis akciós volt :) Nagyon fasza tok ;)
ezt a szürkét

(#6976) spawn21 válasza Chereiose (#6975) üzenetére


spawn21
veterán

Na ez most nagyon jó árban van.

iPhone 13p

(#6977) Chereiose válasza spawn21 (#6976) üzenetére


Chereiose
addikt

Igen igen, én se akartam nagyon drágán de szerintem egy jó tok azért ennyit megér, márpedig ez minőségi :)

(#6978) spawn21 válasza Chereiose (#6977) üzenetére


spawn21
veterán

Az ozaky az egyik legjobb. Ezzel nem nyúl senki sem mellé

iPhone 13p

(#6979) Chereiose válasza spawn21 (#6978) üzenetére


Chereiose
addikt

Aki most akar venni az siessen, mert szerintem csak a készlet erejéig akciós :)

(#6980) csab2


csab2
veterán

Nem értem, hogy miért hurrogjátok erdőket. A BT úgy szar ahogy van. Megbízhatatlan lassú vacak. Nekem is rengeteg rossz emlékem van róla.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#6981) erdoke válasza spawn21 (#6974) üzenetére


erdoke
titán

Sok dologra jó a BT, némelyik funkcióját használom is rengeteget. Olyannyira, hogy folyamatosan be van kapcsolva az összes eszközökön, ami tudja. Nekem csak ez a fájlcsere nem hiányzik belőle, mert szerintem arra éppen gyengébb, mint az összes többi elérhető alternatíva. Még emailben is sokkal gyorsabban átmegy egy nagyobb PDF, vagy egy kisebb videó. Persze, értem én, hogy még most sincs mindenkinek épkézláb mobilnete, akinek okostelefonja már van...
Tehát nem a Bluetooth-szal van bajom, hanem amire használni akarjátok. Igen, van olyan profil a szabványban, amivel bármilyen adatot (fájlokat) lehet továbbítani, de a párosítás, a várakozás, a sebesség összességében trágya felhasználói élményt ad. Ehhez képest az AirDrop (ami nálam 3-ból 3-szor működött eddig :D) ehhez képest egyszerű és gyors.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#6982) Evil Snowman


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Hölgyek s Urak. Jól látom, hogy nincs még Air 2 topic? Lenne vele kapcsolatban nehány kérdésem. :B

(#6983) bok92 válasza Evil Snowman (#6982) üzenetére


bok92
addikt

Sajnos még mindig nincs. Nem tudom mire várnak még a teszttel... De ide vagy az iPad topikba nyugodtan lehet írni. :)

(#6984) siemenss65 válasza Evil Snowman (#6982) üzenetére


siemenss65
tag

Szerintem van.
ITT

[ Szerkesztve ]

(#6985) Evil Snowman válasza siemenss65 (#6984) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Köszönöm. Nem értem hogyan kerülte el a figyelmemet. :R

(#6986) Gadgetfan_ válasza Evil Snowman (#6985) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Azért az általános iPad fórum jobban pörög, ha fontos kérdésed van, ott esélyesebb a válasz.

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#6987) Gadgetfan_


Gadgetfan_
senior tag

Fura és bosszantó dolog jött elő nálam. Három hete összetört az iPadem, szerencsére volt biztosításom, és cserélték egy vadi új Airre egy hete. Visszaállítottam backupból, és persze frissíteni kellett 7-ről 8.1-re az iOS-t is...
Azóta egyszerűen eltünt az LTE a gépemről, azaz néha, a lakás egy pontján percekre előjön, de leginkább csak 3G-t jelez. A 3G is csak úgy használható, ha minden alkalommal mikor a kezembe veszem, belépek a beállításokba, és ki-be kapcsolom az LTE engedélyezése gombot, különben alapból EDGE sebeséggel jön a mobilnet. Ez most iPad, iOS vagy szolgáltató hiba? Ötletek, valaki? :F :R

[ Szerkesztve ]

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#6988) vadászcsiga válasza Gadgetfan_ (#6987) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Restore

(#6989) Gadgetfan_ válasza vadászcsiga (#6988) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Gondolod, hogy nem volt?!

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#6990) Gadgetfan_ válasza vadászcsiga (#6988) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Vagy arra gondolsz, ne az iCloude backupból állítsam vissza, hanem kezdjek mindent nulláról? Ezt azért meghagynám végső lépésnek.

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#6991) vadászcsiga válasza Gadgetfan_ (#6990) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nem, arra amire te de ez is egy jó ötlet, sőt még jobb. Tmobilos sim amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#6992) Gadgetfan_ válasza vadászcsiga (#6991) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Igen T-s vagyok, hétfőn futok egy kört azért és megpróbálom kicseréltetni a SIMkártyát, hátha...

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#6993) vadászcsiga válasza Gadgetfan_ (#6992) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Csak azért kérdeztem mert kb 28-a óta a telefononon fura módon olyan helyeken mutat H-t a mobilnet ahol emlékem szerint minimum 3G volt.

(#6994) Gadgetfan_ válasza vadászcsiga (#6993) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Most hogy mondod, kb azóta csinálja nekem is. Lehet, hogy valamit elcsesztek, mikor nemrég álitólag bővitették a lefedettséget és új frekvenciákon is elkezdtek nyomni szélessávot? Én elég szélén vagyok a hozzám közelebbi torony lefedettségének, sose volt két pálcánál nagyobb LTE lefedettségem, de most olyan mintha visszaléptek volna, és nem növekedett, hanem visszahúzodott a cella... :F

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#6995) focvis válasza vadászcsiga (#6993) üzenetére


focvis
veterán

Szerintem: E < 3G < H < H+ majd ezután LTE vagy 4G, de az LTE képes új telóm még kicsomagolásra vár, ma vágattam nano-SIM-et.

(#6996) joey04 válasza vadászcsiga (#6993) üzenetére


joey04
titán

akkor ahogy említették is, pont gyorsabb a neted mint korábban.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#6997) vadászcsiga válasza joey04 (#6996) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Pedig pont fordítva érzem

(#6998) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Tegnap reggel 8-kor 100%-kal vettem le a töltőről, az eső miatt egész nap otthon voltam, átlagos használat mellett éjfélkor 25%-kal dugtam újra rá. Nekem ez tökéletesen megfelel, az ezután következő frissítéseket kihagyom.

(#6999) focvis válasza vadászcsiga (#6998) üzenetére


focvis
veterán

8-24-ig folyamatosan nyomkodtad mínusz ebéd, vacsora? ;] :D (előfordul az ilyen, kapok is érte...)

(#7000) vadászcsiga válasza focvis (#6999) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Átlagos használat. Amit te írsz az aktív szerintem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.