Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6251) #99546112 válasza vadászcsiga (#6248) üzenetére


#99546112
törölt tag

Én biztos nem mert jövőre lejár a hűség, vàltok Air 3-ra márha az lesz a neve :D 2 évente optimális a csere úgyvélem, de a 3 sem vészes.
Átugornám, de rossz nézni hogy pl aki szeretne sima Airt venni, egy troll mindenféle marhaságot hord össze. -.- Elég sokan fognak még sima Airt venni ám! Vegyél droidot akkor :D Részemről erről ennyit.

(#6252) csab2 válasza erdoke (#6234) üzenetére


csab2
veterán

Pontosan így vagyok vele én is. Főleg, hogy ugye ingyenes appok letöltéséhez is be kell jelentkezni. Meg azért az erősebb vas sosem jön rosszul (igaz, csak ezért én sem hiszem, hogy cserélnék), a 2GB RAM (ha igaz) sem árt.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#6253) csab2 válasza vadászcsiga (#6241) üzenetére


csab2
veterán

Ezt mire alapozod?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#6254) vadászcsiga válasza csab2 (#6253) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Mire alapozok??? Rutin meg az évek :D Nem muszáj nekem hinni, azokhoz szóltam akik értik miről beszélek és nem akarnak minden évben iPadet cserélni. Azért vannak az ilyen fórumok hogy megosszuk tapasztalatainkat.

[ Szerkesztve ]

(#6255) vadászcsiga válasza #99546112 (#6251) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Mondenkeppen felhívlak mielőtt lecserélem bármelyik eszközömet mert tapaszaltnak tűnsz

[ Szerkesztve ]

(#6256) csab2 válasza vadászcsiga (#6254) üzenetére


csab2
veterán

Én nem kötözködni akartam, komolyan kérdeztem. Az én tapasztalataim szerint az új iOS valóban járni szokott némi laggal és buggal, de az első nagyoob frissítés ezeket megoldja. Én ezt várom most a 8.1-től.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#6257) csab2


csab2
veterán

Az iPad Air-t és a Macbook Air-t akartam BT-n keresztül párosítani. Sikerült is, de az iPad-en kétszer látszik a Macbook és csak az egyiket lehet elfelejtetni. A másikat nem, az ott marad. Hogyan lehet eltüntetni?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#6258) vadászcsiga válasza csab2 (#6256) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nem vettem költözködésnek :)

Ha ujrainditod nem tűnik el?

[ Szerkesztve ]

(#6259) csab2 válasza vadászcsiga (#6258) üzenetére


csab2
veterán

Pfff... Annyira egyszerű (és logikátlan) volt a megoldás. :)
:R

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#6260) csab2


csab2
veterán

Nem értem, hogy miért írják mindenhol, hogy a Continuity-hez kell a BT. :F
Nem kell. Már az iPad Air és a 4s között sem kellett és most a Macbook Air és a 4s között sem kell. Pedig még a Macbook Air is figyelmeztetett rá, hogy kell.
Igaz, hogy hívni Macbookról úgy látszik csak azokat tudom, akiknek iPhone-juk van (azokat kékkel jelzi a Kontaktokban nem csak Facetime-ra, hanem iPhone hívásra is). Engem viszont lehet hívni. Épp az előbb csevegtem a tesómmal Macbook Air-ről. :)

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#6261) focvis válasza vadászcsiga (#6258) üzenetére


focvis
veterán

Végképp nem akarok kötözködni, de az iPad 2 is egész használható volt 7.1-gyel :K

Ettől függetlenül ÉS ha 2 GB lesz az újban, akkor télen esetleg váltok Air 2-re. (Önkritika: ezzel konkrétan semmit nem mondtam... :U )

(#6262) Vasinger! válasza vadászcsiga (#6241) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én azért ezt nem így látom. Lassabbak az iPadek nem sokkal lettek. Nyilván egy 3 éves iPad azért nem fog úgy menni up to date szoftverrel, mint egy 1 éves készüléken, de legalább megvannak az új funkciói, ellenben egy Droidos tablettel.

Én inkább azt érzem, hogy egyre instabilabbak/bugosabbak az újabb szoftverek. x.1-es verziónál már nem szokott lenni baj a sebességgel, még a régebbi készülékeken sem. (és a bugokat is szinte mind javítják, lásd: i4-ios 7.1)

Én azért nagyon, de nagyon reménykedem abban, hogy a 8.1-ben nem lesz Wifi, Airdrop és természetesen Safari bugok. Esetleg az animációk is lehetnének folyamatosabbak és teljesen elégedett lennék. Még akksi idő is lehetne jobb, bár mostanában 0-24-ben használom(Sajnos?) így nem csoda, ha nem bírja tovább 2-3 nap intenzív használatnál tovább.

[ Szerkesztve ]

(#6263) erdoke válasza vadászcsiga (#6254) üzenetére


erdoke
titán

Nem hiszem, hogy nálam több iPad tapasztalatod lenne akár időről, akár fajtáról, akár darabról, akár használatról beszélünk...
Jelentem, az iPad 4 kiválóan fut a legfrissebb iOS verzióval, és erősen kétlem, hogy a 8.1-8.2 durván be fogja lassítani. A következtetést mindenki vonja le magának.

A legjobb aláírás a héten

(#6264) vadászcsiga válasza erdoke (#6263) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Így van en is azért is írtam a figyelmeztető hsz-t hogy mindenki vonja le a következtetést. Aki fogékony rá érti miről beszélek, akit meg nem érint ugorja át. Pont.

Nem ide tartozik de háromszor fogtam neki ennek a hsz-nek Safariban mire sikerült elküldeni. 2x fagyott le közben. Nesze neked gyorsaság meg mobilitás. Ezzel a problémával vajon lehet gariztatni? Komolyan kredezem.

(#6265) #99546112


#99546112
törölt tag

Csiga, akkor nálad lesz valami gond, mert nálam is lassúbb igaz mint előtte, de sosem fagyott még ki, mindig megtudom írni amit szeretnek.

(#6266) Vasinger! válasza vadászcsiga (#6264) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én is kezdek gyanakodni, hogy lehet valami hiba van nálad. Mert én is elég HC user vagyok, tehát nem mondhatnám, hogy kevés weboldalon járkálnék vele, de nálam nem ilyen durva a helyzet. Néha-néha kifagy egy-egy flashel teli pakolt oldalon, de ennyi.

Gondolom próbáltad, de full restore mentés nélkül?

(#6267) vadászcsiga válasza Vasinger! (#6266) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Mindig úgy kerül rá az új OS, ritkán rakok vissza iCloud backupot, ez így volt már iPhone-nál is anno. Ebben a percben is toltam egy teljes visszaállítást új keszulekkent hátha. Edigitalnal vettem de vihetem bármelyik resellerehez nem? Leginkabb az iStyle-hoz vagy van jobb is?

[ Szerkesztve ]

(#6268) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Régen azt iCloud tárolta a bill parancsokat akkor is ha nem raktam vissza backupot, nekem 8 óta ujra és ujra be kell potyognom mindet

(#6269) Szabikaa20 válasza vadászcsiga (#6264) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Nálam is minden rendben!Már azt se tudom mikor fagyott le utoljara vagy ilyesmi...azt hiszem mg tavasszal...Bár én még 7.1.2-öt hasznalok! :)

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#6270) vadászcsiga válasza Szabikaa20 (#6269) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Jól teszed. Ott nálam meg respring volt :D

(#6271) Vasinger! válasza vadászcsiga (#6267) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Igen, bárhova viheted, mondjuk egy iStyle a célszerű APR-ek között igen. De Edigitalhoz is viheted, azok is ugyanoda viszik majd, mint az iStyle.

(#6272) vadászcsiga válasza Vasinger! (#6271) üzenetére


vadászcsiga
félisten

És vajon bemondására elhiszik hogy 8-al időnként lefagy, 7-tel meg respringelt?

(#6273) Vasinger! válasza vadászcsiga (#6272) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ezt nem tudom, ahogy írtam mindenképp megvárnám még a hétfőt, hátha csodát fog csinálni. :U

(#6274) Szabikaa20 válasza Szabikaa20 (#6269) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Mondjuk Safarit is csak ritkan! Én chromot hasznalok mindig vagy Puffint pro-t,ha szükségem van flash-re...

Vasinger!: Miért mi lesz hétfön?

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#6275) erdoke válasza vadászcsiga (#6264) üzenetére


erdoke
titán

Miért nem használsz másik böngészőt, ha ennyire problémás a Safari? :F PC-n is görcsösen ragaszkodsz az IE-hez?

A legjobb aláírás a héten

(#6276) vadászcsiga válasza vadászcsiga (#6267) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ugyanúgy fagy, teszem vissza a backupot legalább a ujrabelakast megsporolom.

Erdoke
Aha :K :B

Szabikaa20
8.1 de ez ha 7-et használsz téged nem érint

[ Szerkesztve ]

(#6277) spawn21 válasza erdoke (#6275) üzenetére


spawn21
veterán

Miért ne használhatná? Azért besz az ember ilyen epölt, mert minden gyári app hibátlan és fluit. Nem de?
Amúgy nem az.

iPhone 13p

(#6278) szucsy89


szucsy89
tag

Én azt nem értem, ha ennyi baj, nyűg van a Safarival minek használjátok? Szedjetek le egy Chrome-ot vagy Dolphint, akármit, és működni fog rendesen. Nem kell ragaszkodni az alap programokhoz, azért van választék a store-ban.

szerk.: most látom ugyanezt leírták 3 sorral lentebb :)

[ Szerkesztve ]

(#6279) Szabikaa20 válasza vadászcsiga (#6276) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Na pont azért kérdeztem,mert a 8.1-re várok! :) Addig nem akartam frissíteni míg nem jött ki a 8.1...

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#6280) KZP válasza szucsy89 (#6278) üzenetére


KZP
őstag

Nekem pl. semmi bajom a Safarival, de nehogy már egy gyári alkalmazást ne lehessen normálisan használni. :Y

(#6281) SonyNex7 válasza legiaap (#6223) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Igazad van , mert nem lettek drágábbak a táblagépek,sőt a 64GB olcsóbb lett 100$-al mert eltűnt a 32gb-os.

1.Január óta él az Artisjus adó mit évközbe nem építettek be az árba hanem benyelte az Apple [link]
2.Árfolyam gyengébb lett mint tavaly dolláronként kb 22 Ft a különbség

Tehát csak nálunk drágább.

Jó lenne ha az extrem digitalban megjelenne előrendelhető státuszban 1-2 napon belül mert akkor még kitudnám hozni 0%-thm akcióval space-grey 64gb mert már elég sokat vártam tovább nem akarok,5s mellé tökéletes karácsonyi ajándék lenne megelőlegezve. Ha nem akkor meg kell várnom a következő ilyen akciót.
Van erre esély?Ügyfélszolgálat megmondja vajon?

SZerk: most nézem az oldalukat okt. 26-ig megvan hosszabbítva, addig csak bekerül élőrendelésbe.

[ Szerkesztve ]

(#6282) legiaap válasza SonyNex7 (#6281) üzenetére


legiaap
nagyúr

Lassan már nincs olyan család, akinek ne lenne külföldön rokona. Velük kell behozatni.
:)

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#6283) vadászcsiga válasza KZP (#6280) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Annál is inkább mert minden link azt nyitja meg.

(#6284) erdoke válasza vadászcsiga (#6283) üzenetére


erdoke
titán

Ha hosszan nyomok a linken, akkor ki lehet rakni vágólapra, az alternatív böngésző pedig automatikusan felismeri és megnyitja az ott található hivatkozást. Csak egy leheletnyivel körülményesebb.

Egyébként ;]

A legjobb aláírás a héten

(#6285) vadászcsiga válasza erdoke (#6284) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ezt majd a többiek kommentálják ;]

(#6286) #99546112


#99546112
törölt tag

Az hogy lehet, hogy a 8.0 telepítése után, jóval kevesebb helyem van?! Azt tudom, hogy a telepítés több hellyel járt, viszont kevesebb hely is marad telepítés után? Ez ellen hogy lehet tenni? Mert úgy hallottam hogy iTunes-al kevesebb hely is elég, vagy ez már ilyen? Eddig volt 7GB felett helyem, most meg 5...

(#6287) Redeckt válasza csab2 (#6260) üzenetére


Redeckt
tag

Kell! De kikapcsolható, mert a Bluetooth LE (Low Energy) ettől függetlenül aktív marad, és ő csönget be az éppen elérni kívánt eszköznek, hogy feladat van.

Vájtere ala kopp deckt, blinde alanm zeros flokt Redeckt!

(#6288) csab2 válasza Redeckt (#6287) üzenetére


csab2
veterán

Magyarul egyik készüléken sem kell bekapcsolni hozzá a BT-t. A cikkekből az jön le, hogy be kell kapcsolni, holott nem. Pont ez benne a jó szerintem.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#6289) atees


atees
őstag

Van olyan app ipadre amibe az icloud drive kezelhető, elérhető?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#6290) #99546112


#99546112
törölt tag

Majd ma kiderül minden szerintem a drive-ról. Kíváncsi leszek, remélem jó lesz, olyasmi mint a kugli drive vagy a box, mert akkor még tárhelyre is előfizetnék. Képeimet is tolnám fel, de egyelőre kétségeim vannak effelől.

(#6291) SonyNex7 válasza legiaap (#6282) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Az ötlet nem rosz főleg úgy ha osszekotnem egy bécsi úttal karácsonykor de nem lesz 2k egyben erre.
Kénytelen leszek megvenni itthon 0%thm opcióval.

Kérdés:elég csak a Smart cover meg mondjuk egy hátlapi fólia vagy Smart case javasolt,de ennek brutális 25e az ára.2/3 részben itthon használom majd.

(#6292) DaveN válasza SonyNex7 (#6291) üzenetére


DaveN
tag

Inkább a Smart Case-t ajánlanám, de nem kell megvenni az eredetit, bőven megfelel az ebayes 2-3 ezer forintos alternativa, Nekem is onnan van! :)

Ugyanúgy elalszik a képernyő! :))

(#6293) vadászcsiga válasza DaveN (#6292) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Az én 20€-s conrados smart case-emnek az egyik sarka szépen letörött, a többi meg repedezik, remélem ezek a kínai utángyártottak erősebbek. Pedig csak otthon használom.

(#6294) DaveN válasza vadászcsiga (#6293) üzenetére


DaveN
tag

Lekopogom, de nekem még nincs bajom vele!

(#6295) legiaap


legiaap
nagyúr

Na már csak pár óra és eljön a jóvilág.
:DDD

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#6296) vadászcsiga válasza legiaap (#6295) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ámen

(#6297) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Majd ha valaki feltette innen Aire, írhatna róla véleményt, hogy milyen én legkorábban csak kedd este, de inkább szerdán tudom majd csak felrakni. :(

(#6298) Urban Terror


Urban Terror
tag

Sziasztok. E-mail válasz esetén hogyan lehet mellékletet csatolni?

(#6299) legiaap válasza Vasinger! (#6297) üzenetére


legiaap
nagyúr

Amint lehet én fel is teszem. Ennél rosszabb úgy sem lehet.

Urban Terror: új email-nél hosszan nyomsz és ott insert photo vagy video. Ha pdf-et, vagy excel, word, stb. akarsz csatolni akkor az appba kell bemenned és onnan küldeni a mailt.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#6300) Urban Terror válasza DaveN (#6292) üzenetére


Urban Terror
tag

Nem kell eredetit venni, vannak jó minőségű alternatívák. Amire háromnegyed éves tapasztalattal a hátam mögött figyelnék, hogy olyan tokot válasszak, ami védi az oldalát is. Az alu elég csúnya sérüléseket képes összeszedni, ha pl kihúzod valahonnan a tabit és az oldala valami élhez (nálam ez egy fém szekrény volt) hozzáér, akkor nincs kegyelem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.