Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6701) lajbi101


lajbi101
tag

Sziasztok. A héten megjön egy 16 gigás verzió. Sose volt még ios rendszerű kűtyüm ezért is szeretném kiprobálni. Igazából nem is értem miért van 16 gigás hiszen az édes kevés ilyen kijelzőhöz. Létezik valami megoldás bővitésre? Pendrive?
Wifis verzióban nimcs gps???? Első hozzászolásokban olvastam.
Ha van akkor van valami offline navi rá?

(#6702) lajbi101


lajbi101
tag

Esetleg wifis külső vinyó?

(#6703) csab2 válasza lajbi101 (#6701) üzenetére


csab2
veterán

Igen, a wifis verzióban nincs GPS.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#6704) Tibee86 válasza lajbi101 (#6701) üzenetére


Tibee86
veterán

Sokan csak neteznek, max olvasnak rajta, nekik bőven elég a 16GB is. Hogy a tárhely-kijelző hogy függ össze nem tudom.

(#6705) lajbi101 válasza Tibee86 (#6704) üzenetére


lajbi101
tag

Itt csak arra gondoltam, hogy mondjuk filnézésnél ilyen kijelzőn nem divxet akarok nézni

(#6706) istvan170 válasza tomi5244 (#6656) üzenetére


istvan170
aktív tag

Leteszteltem hétvégén a Z2 tablet üzemidőt. 1 éjszaka ment wifi nélkül, akkor nem csökkent az akkuszámláló, 2 éjszaka normálban, mindkét alkalommal 1%-ot merült. (7-8 óráról beszélünk).
Egyébként maga a kütyü, amire én használom (nem alap dolgok) úgy 9-10 órát produkált az utolsó két alkalommal. Minimum fényerővel netezgetve sejtésem szerint ezt még ki lehetne tolni legalább 2-3 órával. Egyébként a netes tesztek is ezeket az adatokat mutatják. Teljesen valósak, bár mitől ne lennének azok?
Ennek fényében nem értem az Ipad-es üzemidőket, amik ahogy látom teljesen eltérnek itt egyeseknek az átlagtól és a tesztektől. Na ennyi, nem promózni jöttem ezt a kütyüt, csak fel szerettem volna hívni a figyelmet egy sok szempontból jobb/másabb alternatívára. A neten mindent reálisan megtaláltok róla. Aki teheti, vegyen Air2-őt, az tuti jobb, bár sajnos az sem lett vízálló :(

(#6707) lajbi101


lajbi101
tag

https://www.arumania.hu/adapter_kabel_mikro_usb_csatlakozo_illesztesehez_lightning_csatlakozohoz_11cm__fekete_apple_ipad_4th_generation_apple_ip_25292

Teloról vagyok....

Ha egy ilyet csatlakoztatok ipadhoz és rádugom a másik feléhezba pendrivot akkor onnan tudok filmet nézni mondjuk vagy másolniboda vissza?

(#6708) vadászcsiga válasza istvan170 (#6706) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Én nem igazán ilyen tesztre gondoltam, kikapcsolt kijelzővel nem nagyon érdekel 1 vagy 2%-ot fogyaszt e.
A második már érdekesebb, én 50%-os fényerovel használom az ipadet bekapcsolt ertesitessel szinte csak bongeszesre es hát ha folyamatosan nyüstölöm mondjuk rossz időben es a feleségem sincs itthon hogy kitalaljon nekem programot akkor reggeltől kb délutánig bírja de akkor szinte folyamatosan be van kapcsolva a kijelző.

(#6709) tomi5244 válasza istvan170 (#6706) üzenetére


tomi5244
őstag

Egy a lényeg, neked feleljen meg ez az üzemidő a többi nem lényeg, ha egy napos aktív használatot bír és éjszaka rakod fel tölteni akkor szerintem nincs miről beszélni, jónak kell lennie! :)

Néhány Air2 tapasztalat. A tavalyi Air ugyebár elég combos volt akku terén, 2 hetes használat után jelenthetem, hogy az Air2 épphogy eléri a 4 üzemidejét. Azt nem mondom, hogy elégedetlen vagyok mert 2 napot simán elmegy de kimagasló eredménynek sem mondanám. Nekem a 4 volt, hogy 3-4 napot is elment. Néha már elfelejtettem, hogy fel kéne tenni töltőre mert annyira magától értetődő volt, hogy csak leteszem az asztalra és onnan folytatom ahol és amikor akarom. :)

Más: két hét alatt volt három igen durva fagyás, amit fehér alapon almalogó követet aztán megjavult de szerintem ez igen gáz, 2 hét alatt. Másik meg, hogy 10-ből legalább 2x mikor lezárom a kijelzőt hallkan pattan egyet a hangszóró. Komolyan! Először fel sem figyeltem rá, csak később tűnt fel. Ha gyakoriak lesznek ezek a jelenségek akkor garanciáztatni fogom, kérdés, hogy ezeket az indokokat elfogadják e majd. :U :F

T

(#6710) legiaap válasza tomi5244 (#6709) üzenetére


legiaap
nagyúr

Nem örülök ilyen negatív tapasztalatot olvasni, főleg mikor most készülök lecserélni az Air-t.
:)
Egy battery usage képernyőmentést tolhatnál ide.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#6711) vadászcsiga válasza tomi5244 (#6709) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ne gondolkodj, vidd vissza és ne hagyd magad egy restore-ral lerazni

(#6712) Tibee86 válasza tomi5244 (#6709) üzenetére


Tibee86
veterán

Nagy valószínűséggel bevizsgálják, majd visszaadják egy hét múlva, hogy ők nem tapasztalták. iOS8 powaa! :D

[ Szerkesztve ]

(#6713) univerzita válasza lajbi101 (#6707) üzenetére


univerzita
addikt

Nem, nem fog müködni.A megoldás külsö wifis hdd, vagy csak wifis és ahoz pendrivot.

(#6714) lajbi101 válasza univerzita (#6713) üzenetére


lajbi101
tag

Köszönöm válaszod.
Wifis hdd lesz belőle. Esetleg tudtok ajánlani tipust amivel megvagytok elégedve?
Wifis hddt ha csatlakoztatom akkor közvetlen letudok játszani róla filmet vagy csak akkor ha rámásolom airre?

(#6715) univerzita válasza lajbi101 (#6714) üzenetére


univerzita
addikt

A wifis hdd-nek pont az a lényege hogy nemkell a tartalmat( zene, film, képek) a Air-re másolnod hanem streemeled a tartalmat. Nekem nincsen mert még van hely( 1 éve van meg de még van 4GB szabad hely). De több fórumtárs már használ, remélem írnak infót. Mivel írod hogy föleg filmet néznél( gondolom jó minöségben akkor mkv-ét fogsz használni). Továbra arra kel figyelni hogy a kinézett eszközhöz jó ha van a App Store-ban applikácio( a legtöbnek van). Nemtudom van már Airen médiaplayer? Helyesírásért elnézést.

(#6716) bok92 válasza univerzita (#6715) üzenetére


bok92
addikt

Pontosan. Viszont a gyártó honlapján írja, hogy mely fájlok vannak támogatva stream esetén. Videó esetén főleg az mp4, és a mov formátum a támogatott.

(#6717) univerzita válasza bok92 (#6716) üzenetére


univerzita
addikt

Stream esetén a mkv-ét csak telepített mediaplayer-lel lehet nézni. Fontos hogy a player minél több protokolt támogasson(HTTP,FTP,MMS ). De mivel én nemhasználom, feltételezem.

(#6718) HardRic


HardRic
addikt

Hát számunkra nem sok újat hozott a 8.1.1.

(#6719) Chereiose válasza HardRic (#6718) üzenetére


Chereiose
addikt

Nem gyorsult tőle semmit a rendszer Air-en?
látom másik topicba írtál már :)

[ Szerkesztve ]

(#6720) vadászcsiga válasza Chereiose (#6719) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Mit kell rajta gyorsítani? Gyors a 8.1 is, inkább a Safari hibáit kellene teljesen kijavítani

(#6721) #99546112


#99546112
törölt tag

Wááó az eddigi legjobb észrevétel hogy a multitask előhívása immáron piszok gyors, nincs fáziskésés. Jó mint a 7-esben volt!

(#6722) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Vasinger
Vélemény a 8.1.1-ről?

(#6723) Vasinger! válasza vadászcsiga (#6722) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Következő hetekbe offline leszek, de majd beírom milyen. 5c-n érezhetően fluidabb, placebo nélkül.

(#6724) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Barátnőmnek szeretnék tokot rendelni Ipad Air gépére.
Mivel én nem értek az Ipad-ekhez,ezért itt a pontos tipusszám. : MD788FD/A Ipad wifi 16GB Silver.
Kínai rendelés játszik,ami elvárás lenne,hogy puha,bőr szerű anyag legyen a borítása,teljes egészében védje,mágneses legyen,és narancssárga. :) De valami light-osabb színben. :)
Tudnátok segíteni? 2-3 árkategória is jöhet.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#6725) spawn21 válasza beci (#6724) üzenetére


spawn21
veterán

Ebay.hu

Így olyat tudsz választani, ami Neked-Nektek tetszik.

Megjegyzem, bőrszerű (gagyi) tok helyett, inkább gyári tok. Drága, de időt álló

iPhone 13p

(#6726) focvis válasza beci (#6724) üzenetére


focvis
veterán

Konkrét termék ajánlása nélkül: úgy keresd, hogy "iPad Air Smart Case", arra figyelj, hogy ne Air 2 legyen.

Ha Smart covert találsz, az is jó lehet, de az csak a hátlapot kijelzőt védi. A kínai cuccok lutrik, ha valami tuti minőségi darabot keresel a kedveskednek, akkor ajánlom pl. az Ozaki márkát (10-15 e. Ft).

[ Szerkesztve ]

(#6727) beci válasza spawn21 (#6725) üzenetére


beci
őstag

Ebayen én is nézegettem,de nem tudom melyik való hozzá.
Ipad air-ból csak 1 fajta létezik?
Sorry,nem követem a dolgokat. :)

focvis! Jelenleg egy BELI tok van rajta,kb 1 éve. Tökéletesen megfelel,jó a tapintása is.
Itthon vagy 3ezer körül lett véve boltban.Ez az Ipad Air az ipad 5?

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#6728) spawn21 válasza beci (#6727) üzenetére


spawn21
veterán

Igen. Air csak egy van. Illetve az újabb az Air2. Nektek csak az Air kell.

iPhone 13p

(#6729) beci válasza spawn21 (#6728) üzenetére


beci
őstag

Köszi.
Ez jó lenne hozzá?
Ipad air 5-öt választottam ki a listából.Ez jó a wifis verzióra is?
[link]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#6730) Jeanne d'Arc válasza beci (#6727) üzenetére

Vegyél Swiss márkájú tokot olcsó, és nem rossz minőség.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#6731) focvis válasza beci (#6729) üzenetére


focvis
veterán

Nem nekem szólt a kérdés, a válasz igen, jó a wifis verzióra is (ez a feature nem számít tok esetén).

Arra szeretném felhívni a figyelmed, hogy a linkelt típus eltakarja az iPad kijelzőjét körülvevő fehér vagy fekete keretet. Van aki nem szereti ezt (pl. én). :)

[ Szerkesztve ]

(#6732) spawn21


spawn21
veterán

Igen jó az Air5-re. Mindegy hogy wifis vagy sim-es.

iPhone 13p

(#6733) beci


beci
őstag

Köszönöm mindhármótoknak a segítséget.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#6734) lajbi101


lajbi101
tag

Köszönöm a válaszotokat a wifis hdd témakban. Wifi only verzio jön... Az lenne a kérdésem hogy droidos (sony z2) telefonnal megtudom osztani a mobilnetet rá ha a szügség úgy hozza? Illetve sokkal több adatforgalmat generál egy ugyanazon oldal betöltése mint egy telefonnak?
Illetve szerintetek játékra, filmezésre nagyon ritkán utazazok melyik jobb választás ipad mini 3 retina simes verzio vagy air only verzio?
Ugyanazon az áron tudnám mindkettőt beszerezni és mindegyik 16 gb

[ Szerkesztve ]

(#6735) focvis válasza lajbi101 (#6734) üzenetére


focvis
veterán

1.igen, meg tudod osztani a telefon mobilnetjét. Én is ezt szoktam tenni, szintén drioddal.

2. Ilyenkor az iPaden Opera Minit hasznalok. Nem mértem, de szerintem több adatot fogyaszt, mert ilyenkor futnak a háttérben adatforgalmat generáló alkalmazások, ugyanis az iPad úgy érzékeli, hogy wifire csatlakozik és mindent szabad neki.
Szerk.: 1 adott oldal betöltése nem jár lényegesen nagyobb/kisebb adatforgalommal, de lásd az előző mondatom.

3. Air wifi onlyt használok, ma is ezt venném, de ez erősen szubjektív.

[ Szerkesztve ]

(#6736) DaveN


DaveN
tag

Üdv ismét!

Esetleg olyan programot tudnátok mondani PC-re, amivel iPadról tudnék menteni pl. zenéket a gépre?

(#6737) Kerio


Kerio
őstag

Sziasztok!

Csináltam egy összes adat és beállítás törlését az Ipad-en, ami Jailbreak-elve volt. Most van egy nagy alma logóm és egy csík alatta. Mi ilyenkor a teendő?

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#6738) univerzita válasza DaveN (#6736) üzenetére


univerzita
addikt

iTunes-al próbáltad?

(#6739) DaveN válasza univerzita (#6738) üzenetére


DaveN
tag

Persze, az volt az első, de sajnos nem engedi áthúzni! :(

(#6740) univerzita válasza DaveN (#6739) üzenetére


univerzita
addikt

Lehet még használni a iFanBox vagy iTools. Nálam kiválóan müködnek.

[ Szerkesztve ]

(#6741) legiaap


legiaap
nagyúr

8.2-őt próbálta már valaki? Ma jelent meg a bétája.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#6742) KZP válasza legiaap (#6741) üzenetére


KZP
őstag

Jaj, ne már, még csak ma tettem fel a 8.1.1-et, még ki sem hűlt... :DDD

(#6743) bok92 válasza legiaap (#6741) üzenetére


bok92
addikt

Na végre! Ebben lesz a blend fix...:D

(#6744) vadászcsiga válasza legiaap (#6741) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nagyobb összegbe vagyok hajlandó fogadni hogy semmi változás nincs benne es nem is lesz. A hibák maradnak

[ Szerkesztve ]

(#6745) legiaap válasza vadászcsiga (#6744) üzenetére


legiaap
nagyúr

Valahogy én is így látom.
:DDD

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#6746) legiaap


legiaap
nagyúr

Ezt észrevettéket 8.1.1-re való frissítéskor?
[link]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#6747) HardRic válasza legiaap (#6746) üzenetére


HardRic
addikt

Ja, de még így is kevesebb a hely, mint iOS7-nél volt.

(#6748) Vasinger! válasza legiaap (#6741) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Azért fura, hogy 8.2-re váltanak egyből és nem 8.1.x. Én azért reménykedek, hogy a nagyobb verziószám ugrás valami radikálisabb változást is fog hozni.

Egyébként nálam 8.1.1-gyel tök jó hogy összekeveri a Safari az avatárokat fórumon minden képpel...

Egyébként más változást nem látok. Elég smooth a tablet, Skype továbbra is bugos, egyébként nincs vele bajom. Gyors, sokat bír és nem fagyogat.

(#6749) vadászcsiga válasza Vasinger! (#6748) üzenetére


vadászcsiga
félisten

összekeveri a Safari az avatárokat
Ez még mindig nem az OS hibája, már 6-on is csinált ilyet, MA a hunyó

Ha lenne türelmem megkeresném az évekkel ezelőtti hsz-emet amiben linkeltem pár screenshotot megcserélt avatarokkal

[ Szerkesztve ]

(#6750) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Azt irja a tab hogy 6.2gb kell a frissiteshez...nekem csak 4 van!Törlések nélkül nem tudok frissiteni?

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.