Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6551) focvis válasza antibes2000 (#6549) üzenetére


focvis
veterán

A döntés és a kockázat a Tiéd, én már 2 iPadet rendeltem tőle, előre kell fizetni. Privátban meg tudom adni az e-mail címet is, úgy pár ezerrel olcsóbb.
Sima Wifis, 16-os Airt hozott most bruttó 90 ezerért (ez már tartalmazza a 27% ÁFA-t, számlát is kapsz).
Garanciát a gyári 1 éves Apple garit kapod, márkaboltban érvényesíthető, ezen nem kell aggódni.

Más: ma reggelre megjött a jóváhagyás a 10$ refundról a hibás Alis tokra. Peace :)

(#6552) malisonX válasza focvis (#6551) üzenetére


malisonX
aktív tag

Én nem kaptam számlát. Sorozatszám alapján is tudják intézni ha lenne garanciális problémám, ugye?

(#6553) focvis válasza malisonX (#6552) üzenetére


focvis
veterán

Akkor kérj tőle, biztos ad, nekem kellett az Áfa miatt, amikor mentem átvenni szóltam előre, hogy milyen névre állítsa ki.
Persze, csak a sorozatszám számít és az aktiválás dátumától indul az 1 év.

Milyen töltőt adott hozzá, magyart? (Én még nem bontottam ki a dobozt, de a tavasszal UK töltőt kaptam, mondván az is EU.... :U )

[ Szerkesztve ]

(#6554) Jeanne d'Arc válasza focvis (#6553) üzenetére

Nekem más a véleményem a csajrol. Anno 2 éve jól megkajaltatott. 2 db nexus 4- et vásároltam tőle majd kaptam egy mezei számlát es azt mondta ez a garancia ezzel lehet mindent intezni le van beszélve az LG- vel. Természetesen nem igy volt. Felhívtam őket es totál más volt a történet. Elég sokat kinlodtam vele míg visszakaptam a pénzemet. Egy Apple termek eseteben igaz ez mind1, mert a garihoz nem kell papír,de érdemes vigyázni vele. Nálam a szállítási idő is + 2 hét volt mint amit ígért.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#6555) malisonX válasza focvis (#6553) üzenetére


malisonX
aktív tag

Köszi az infót. Nekem nem kell számla, ha a gariztatás enélkül is intézhető. Remélem azért nem kerül ilyenre sor. Ilyesmi átalakítót kaptam, de nem egy életbiztosítás, simán kicsúszik belőle az UK-s csatlakozó.Ráadásul általában rohadt nagyot szikrázik mikor bedugom a konnektorba... (Én kifejezetten kértem hogy magyar adaptert adjon hozzá, mert 3 hónapja mondtad, hogy ezzel viccelődik :) )
Rendeltem is gyorsan egy ilyet Érdekes volt amúgy, hogy dobozból kivéve nem lehetett bekapcsolni a gépet, csutkára le volt merülve. Töltőre dugás után negyed órával szerencsére beindult. Érdekes, mert az eddigi akkumultátoros cuccaimban volt azért annyi kraft hogy be lehetett kapcsolni. Ez a dolog Apple-nél általános? 7.1.2-es rendszerrel érkezett egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#6556) Jeanne d'Arc válasza malisonX (#6555) üzenetére

Szerintem nem általános. Én amikor az i4-et vettem kibontás után rögtön tudtam használni :)

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#6557) vadászcsiga válasza vadászcsiga (#6550) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Én nem tudom ezek ott cupertinoban mit csinálnak de a Safari maradt ugyanolyan szar 811 betaban.
Gondolom azért mert béta ;]

(#6558) barky


barky
tag

Sziasztok :)

Szerintettek érdemes meg venni még ezt a készüléket vagy már inkább az air2re kéne fókuszálni?

(nem volt még sose tabletem igazából de ha már veszek egyett akkor jót akkarok venni, és azt tudom hogy az ipad a legjobb a tabletek között)

"..lenni vagy nem lenni, valami van benne, amióta látok, azóta én vak lettem.."

(#6559) Vasinger! válasza barky (#6558) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ha van pénzed az Air 2-re, akkor érdemesebb azt venni, ha a rezonálás és a kapcsoló hiánya nem tart vissza. Egyébként az Air 1 is természetesen nagyon jó kis tablet lesz még jó pár évig.

(#6560) Tibee86 válasza barky (#6558) üzenetére


Tibee86
veterán

A 2GB RAM miatt mindenképpen az Air 2-t venném.

(#6561) barky


barky
tag

Igazából nincs rá keretem annyira de jót szeretnék venni mindenképpen ezért fizettek... a hangszóró próbléma eléggé zavaró olvasgattam utánna egy kicsit én is a dolgoknak...hallgatnék nem csak fülesen zenét/filmet (alul van a hangdzoró ha 2 kézzel foglya az ember n takarja le olyankor) ( van egy sony z1 em ott is mindig ez a baj hogy letakarom a hangszórót ul van és akkor már alig szól :( ) Air2töl tartok egy picit hogx új még és a gyerekbetegségeitt még nem nötte ki az első darabok minsig kehesek széria hibásak...a 2gb ram annyira nem lényeges mert az oldal letöltését nem segíti elő és újra le kell tölteni :( de mint szám valóban a 2 több mint az 1 :)

"..lenni vagy nem lenni, valami van benne, amióta látok, azóta én vak lettem.."

(#6562) Tibee86 válasza barky (#6561) üzenetére


Tibee86
veterán

Szerintem te (vagy a pénztárcád) már eldöntötted, hogy sima Air-t fogsz venni. :)
Ha szereted, hogy a safari folyamatosan újratöltögeti az oldalakat, akkor valóban nem fontos a 2GB RAM. Sebességbeli különbség már most is van, az újabb iOS verziók megjelenésével ez még inkább jellemző lesz.

[ Szerkesztve ]

(#6563) Alex91 válasza barky (#6561) üzenetére


Alex91
félisten

En a helyedben csak akkor vennem az Air-t, ha valami nagyon jo arban tudod beszerezni. Egyebkent van annyi uj dolog a 2-ben, ami miatt megeri. (A mini-nel mar ugye mas a helyzet, a Touch ID nem biztos, hogy megeri a felarat.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6564) barky


barky
tag

Szolgáltatótól tudnék akciósabban beszerezni ott még nincs air2 de elvileg lesz egy hónapobn belül viszont nem biztos hogy azt meg várnám ezért is érdekel annyira hogy érdemes e ezt venni még vagy már csak is a 2 :) nem értek hozzá csak amit olvastsm innen onnan :/

"..lenni vagy nem lenni, valami van benne, amióta látok, azóta én vak lettem.."

(#6565) Sur1G


Sur1G
aktív tag

Én a helyedben biztos az Air 2 venném. Nagyságrendileg jobb hardverbe. Ugyan ez van telefon frontos is. Egyik évbe kinézetet cserélnek, aztán az S sorozattal készítenek egy tartósabb készüléket (+pár betegséget orvosolnak). Ugyan ezt érzem az iPad szériánál is. Az iPad 4 és az Air között túl nagy teljesítménybeli különbség nincs, viszont most odarakták magukat rendesen. Az Air az iOS 7-el kvázi hasított, most iOS8-nál már nem érzem ezt a hű de folyamatos minden című históriát. + 1 GB memória meg nagyon kellene nekem is. Autocad rendszeres kevés memóra hibával kilép. Kilőni minden, újraindítani és utána jó.

Összegezve: úgy érzem, hogy az iPad az Air 2-vel állt össze egésszé (teljessé).

(#6566) tomi5244


tomi5244
őstag

Én is az újabb modell felé terelnélek, ugyan én 4-ről váltottam és éppen ezért nem akartam egy modellt ugrani ezért vettem az idei Air2-t. Engem a 2GB RAM győzött meg a vásárlásban. A 4-hez képest amúgy weboldal betöltésben látok lényeges változást. Nagybátyámnak Air van és vicces, hogy az a pár gramm és kicsivel több mint 1mm csökkenés is észrevehető a két Air között :)

Én nem bántam meg bár tény, hogy baromi drága 165 rugó a 16 GB-ért :U bevallom kicsit lelkiismeret furdalásom volt mikor kijöttem a boltból. Ha sikerül eladnom az előzőt akkor azért a fele visszajön.

Akkumulátor időre még kíváncsi leszek, azt majd 1-2 hét múlva tudom megállapítani.

T

(#6567) barky


barky
tag

Valószínűleg várok még 1 hónapot hátha addig lesz a tnél sajnos nincs 160-200 k-m egy ilyen készülékre...most járt le a hűségem s felajánlották egy pár fajtát az air volt a legjobb köztük ezért érdeklődők :) mert ha már valamire fizetek akkor az jó legyen :) köszönöm mindenkinek az információkat :)

"..lenni vagy nem lenni, valami van benne, amióta látok, azóta én vak lettem.."

(#6568) erdoke válasza focvis (#6504) üzenetére


erdoke
titán

Családi megosztáshoz kaptam egy valag linket az Apple telefonos támogatástól, de még nem volt időm átnézni... Az biztos, hogy nem kell hozzá másik bankkártya, mert már próbáltam az egyik iPaden.

A legjobb aláírás a héten

(#6569) l.sebestyen


l.sebestyen
senior tag

mostanában rendszeresen egyszer csak bejön a fehér kijelző közepén az alma logóval és újra indul, már kezd zavarni mert napi szinten csinálja, valaki tapasztalt már ilyet?

(#6570) vadászcsiga válasza l.sebestyen (#6569) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Respring az, nem reboot. 7 alatt nekem is csinálta, 8 óta nem

(#6571) Süvi válasza focvis (#6504) üzenetére


Süvi
őstag

Szia!

Hátha tudok segíteni.

A páromnak saját Id-vel van ipadja, nem volt beállítva neki kártya és nekem sem.
Kijött a 8, frissítettünk és családi megosztásban egymáshoz kapcsolódtunk.

Ezt követően szükségem volt egy fizetős appra, ezért megadtam a kártyaszámom.
Megvettem az appot és a párom is le tudta tölteni ingyen. Szerintem egy nálatok is hasonlóan működhetne.
( ha lesz a szüleimnek készülék nekik is így szeretném megoldani)

Más
Meg tudnád kérdezni, hogy Air2 64+cell mennyibe kerülne?

Más
Ti hogy tudjátok, fog működni Magyarországon az USÁ-ból behozott wifi+cell készülék, magyar SIM kártyával?
(Az új SIM megoldás miatt kérdezném.)
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#6572) Oldman2 válasza Süvi (#6571) üzenetére


Oldman2
veterán

Szerintem az USA-ban nem kapsz olyan Air2 -es készüléket amibe fizikai SIM-et tudsz betenni...
:-(

(#6573) dani3l válasza Oldman2 (#6572) üzenetére


dani3l
őstag

Csak olyant lehet kapni... (Leszamitva a wifi verziot persze.)

(#6574) erdoke válasza Süvi (#6571) üzenetére


erdoke
titán

Az általad korábban megvásárolt alkalmazásokkal mi a helyzet a párod iPadjén? Nálunk is aktuális lenne a családi ID-kre szétválasztás, de csak akkor van értelme, ha a meglévő alkalmazások is ugyanúgy oszthatók, mint most.

(#6573) dani3l
Az Air 2-ben nincs SIM hely, ha az adott országban a szolgáltatók támogatják a "szoftveres" SIM-et. Tudtommal az USA és a UK is ilyen.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#6575) Oldman2 válasza dani3l (#6573) üzenetére


Oldman2
veterán

Erdoke közben válaszolt részletesen helyettem.

(#6576) dani3l válasza erdoke (#6574) üzenetére


dani3l
őstag

[link], [link]

"The new Apple sim in the iPad Air 2 means users in the US or UK do not need to get a sim card from a mobile phone providers, but can sign up directly for services from the device - and use the same sim in different countries with different providers."

Amennyire en tudom, mindegyikben sim foglalat, csak adott esetben kapsz hozza egy Apple-simet.
A soft-sim elnevezes meg eleg felrevezetö, mert bar az a cel, egyelöre azert meg nem annyira soft..

USA-ban es UK-ban sem tamogatja mindegyik szolgaltato egyelöre, Apple pedig nem szokott különbözö verioju eszközöket különbözö piacokra gyartani, nem veletlen tamogatja a socuk kb az összes letezö frekvenciat..

De most latom, ez az Air topik, azt hittem, valamelyik hir.. :DDD

Akkor ha mar itt vagyok, ne csak offoljak:

Akinek esetleg van tapasztalata SmartCoverrel es SmartCassel is, melyiket erdemesebb venni? Tudom egyeni igenyektöl függ, igazabol nekem eleg lenne a Cover, de nem tudom, mennyire serülekeny az iPad tok nelkül, illetve a Covernel sokan emlitik negativumnak, hogy nem lehet normalisan megallitani vele, mert kis piszkalastol összeborul..
A kerdes, erdemesebb egy tokot ratenni inkabb, vagy eleg egy cover is, ha abbol indulunk ki, hogy vigyaz ra az ember?

[ Szerkesztve ]

(#6577) erdoke válasza dani3l (#6576) üzenetére


erdoke
titán

Kösz, már kétszer nézegettem, mi ez, de mindig más következtetésre jutottam. Lassan megfejtjük. :)

A legjobb aláírás a héten

(#6578) Süvi válasza erdoke (#6574) üzenetére


Süvi
őstag

Eddig még csak 1 fizetős alkalmazásom van, ebben az esetben a feleségem ipadján, az ő ID-jével mentem be a store-ba és jelezte, hogy már megvásárolta valaki a családból, ezért ingyenes volt neki is.

Amíg nem voltunk összekapcsolva az Appstore-ban neki is külön fel voltak sorolva a jelenlegi és korábban telepített vásárlások, és nekem is külön (az eltérő Id-k miatt).
Azt azonban még nem néztem meg, hogy a családi megosztás után mennyire "keveredtek ezek össze".

Ha jól értem:
- Ha valaki az USÁ-ból szeretne venni AIR2-t, akkor nem érdemes +Cellular modellt választani, mert SIM kártyát úgysem fog tudni bele tenni, (max. a GPS miatt, de 40.000 Ft-ért GPS-t venni ? :) )

dani3l
Több helyen olvastam, hogy sérülékeny, ezért a hátulját is védem, 2 megoldásom is van:
-szilikon tok a hátuljára+ cover
-case

A case jobb, stabilabb.

[ Szerkesztve ]

(#6579) erdoke válasza Süvi (#6578) üzenetére


erdoke
titán

Nem, éppen arról volt szó, hogy van benne SIM hely, csak bizonyos esetekben egy Apple SIM kerül bele előtelepítve, és te választod ki a szolgáltatót.

A legjobb aláírás a héten

(#6580) Süvi válasza erdoke (#6579) üzenetére


Süvi
őstag

A korábbi hozzászólások alapján vontam le a következtetést, a két angol cikk, pont a hozzászólás közben érkezett, csak most olvastam :) Köszönöm

(#6581) focvis válasza Süvi (#6571) üzenetére


focvis
veterán

+(#6568) erdoke

Köszönöm Srácok!

Holnap ha lesz időm, akkor telepítem a táblát, megpróbálom a családi megosztást. Fura, hogy Te tudtad bankkártya nélkül telepíteni. Gift Cardod sem volt?

Azon lamentálok még, hogy hagyjam 7.1.2 vagy frissítsem egyből 8.1-re?

Másik témához:
Egy hete kérdeztem az Air2 64GB Wifi only árát, akkor 150-et mondott közvetlen (nem vaterás) vásárlásra, személyes átvétellel, de előre fizetve. Amúgy ez szvsz lejjebb fog menni 1-2 hónap múlva.
Most ránéztem a Vaterára, de pont nincs fenn neki iPadja, ettől függetlenül mindig tud rendelni (1,5 hónap). Legyél óvatos a Cellularral, mert az USA-ból hozza és amit EU-sként árul, az UK szabvány és a UK-ben is "soft SIM" van (ha jól rémlik az elnevezése).
Ha gondolod, írok neki e-mailt, de szívesen megadom pm-ben az elérhetőségét, ha még nem tettem volna.

(#6582) focvis válasza focvis (#6581) üzenetére


focvis
veterán

Utánanéztem, a helyes kifejezés Apple SIM.

Ez az oldal eddig minden kérdésemre helyes választ adott, most ezt írja:
"In the US, this single device is designed to run on the AT&T, Sprint, T-Mobile, and Verizon networks and even ships with an "Apple SIM" that is designed to allow one to switch between AT&T, Sprint, and T-Mobile at will (but AT&T locks the Apple SIM upon activation with the carrier, defeating its purpose entirely, and Verizon does not participate in the Apple SIM altogether)."

Ebből azt a következeztetést vonom le, hogy az Apple SIM-et egy normál nano-SIM foglalatba teszik be, tehát nem csak szoftveresen van jelen, máskülönben a Verizon hálózaton nem működne.

Szerk: @Süvi: Írtam érdeklődő emailt a Cellular árára, ha van válasz, megírom.

[ Szerkesztve ]

(#6583) Süvi válasza focvis (#6581) üzenetére


Süvi
őstag

Ráadásul mind a két készüléket úgy tettük fel, hogy se kártya, se gift kártya.
Megtennéd, hogy elküldöd az elérhetőségét?

A soft sim ha jól értettem egy chip, ami mellé be lehet tenni másik Sim kártyát.

Köszönöm

(#6584) Jeanne d'Arc válasza dani3l (#6576) üzenetére

Smart cover nem dől össze. Edzés közben mindig nézem a gyakorlatokat es semmi gond nincs meg akkor sem ha nem sík terepen van. Vegyél eredetit es nem lesz gond. Ami nem eredeti az összedől sajna ( tapasztalat)

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#6585) Süvi


Süvi
őstag

A közelmúltban vásároltam egy új fóliát, mert az Adonit toll csúnyán összekarcolta a régit, mert az túl puha volt.
A fólia egy "tempred glass" termékcsoporthoz tartozó nagyon kemény termék (9H minősítésű, a gyémánt csak 8H-s :DDD ), amit a Mocolo gyárt.
Bár a hasonló fóliák nagyon drágák (10-15 E Ft) sikerült ennek töredékéért beszerezni az Aliról.

Elég jó minőség, amit mutat, hogy a fóliának külön doboza volt:

A "hozzávalók" egy külön kis dobozkában kaptak helyet:

Még a szarvasbőrre is rá bele volt nyomva a gyártó neve.

A felhelyezés teljesen más mint normál fóliák esetében. Egyben kell rátenni - nem pedig fokozatosan- majd meg kell nyomni középen és "ráragasztja magát" elvileg buborék mentesen.
Na nekem maradt két buborék, az egyiket ki tudtam tolni, de a másik sajnos maradt elég rossz helyen.
Már belenyugodtam, hogy lesz egy puklim, erre másnap, hogy felkeltem eltűnt!!!, teljesen buborékmentes.

A fólia azóta is jól működik, a toll nagyon szépen fog rajta, nem karcosodik, rendkívül jó a tapintása (mint az üveg), könnyen lehet takarítani és vastag ( 35g), nem tükröződik jobban mint eredetileg.

Nekem nagyon megérte. Mivel ma a shopping day van az alin -több ezer termékre 50%-van, többek között erre is-, be is vásárolok a családnak, mert 2500 Ft-ot nagyon megér.

[ Szerkesztve ]

(#6586) istvan170


istvan170
aktív tag

Üdv! Ebben tudna nekem valaki segíteni? A Safari azt írja ki, hogy: A Safari nem képes az oldal megnyitására, mert túl sok átirányítás lépett fel. Index címlap még bejön, de a linkeknél már ezt dobja ki. Illetve sok más helyen is. Használhatatlan.

(#6587) Vasinger! válasza Süvi (#6585) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Tudnál adni egy linket, hogy honnan vetted pontosan ennyiért?

Asszem meg is találtam: [link]

[ Szerkesztve ]

(#6588) knyitogato


knyitogato
őstag

Sziasztok! Csatlakoztam a klubhoz :) 64GB Wifi. Imádom! Őrület a különbség az iPad 4hez képest, pedig azt is imádtam.

[ Szerkesztve ]

(#6589) knyitogato


knyitogato
őstag

8.1-re érdemes frissíteni 7.1.2-ről? elmúltak már az első gyerekbetegségek?

(#6590) KZP válasza knyitogato (#6589) üzenetére


KZP
őstag

:K

(#6591) Szabikaa20 válasza knyitogato (#6589) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Szerintem nem! Nálam is még 7.1.2 van... :)

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#6592) spawn21 válasza knyitogato (#6589) üzenetére


spawn21
veterán

dehogy múltak el.

kár feltenni. Többet vesz el, mint amit hoz

iPhone 13p

(#6593) tomi5244


tomi5244
őstag

Én még mindig nem térek napirendre mennyire baromi vékony az új Air. 4-ről váltottam, szóval érthető a buzgóságom de aki esetleg még nem látta élőben az tekintse meg ezt a két képet, csak viszonyításképp. :C

Akku idővel megvagyok elégedve, hozza a 4-es szintjét.

(#6594) HardRic


HardRic
addikt

Off: Én ma a Sony Z3 tablet compact-tól majdnem elájultam annyira könnyű és szép volt. Komolyan mondom, ha most nem lenne Air-em, vagy le szeretném cserélni, nem gondolkodnék, hogy mire. Elképesztő. Nem értem miért megy rosszul a Sony-nak amikor ilyeneket tesznek le az asztalra.

(#6595) erdoke válasza HardRic (#6594) üzenetére


erdoke
titán

Kapcsold be...

A legjobb aláírás a héten

(#6596) vadászcsiga válasza erdoke (#6595) üzenetére


vadászcsiga
félisten

:DDD

(#6597) HardRic válasza erdoke (#6595) üzenetére


HardRic
addikt

Annyira vicces vagy, szerintem szakmát tévesztettél.

(#6598) focvis válasza HardRic (#6597) üzenetére


focvis
veterán

Nekem tetszett :)

Tudom, brutál OFF... de lécci kicsit bővebben írj a Sonyról, milyen az Airrel összevetve? Viccet félretéve, gondolom bekapcsoltad.

(#6599) vadászcsiga válasza focvis (#6598) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nekem is :K

(#6600) bferenc válasza erdoke (#6595) üzenetére


bferenc
tag

:C Mekkora! :DD

|iPad| |iPhone 13| |MacBook Air M1| |iWatch 7|

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.