Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5251) erdoke válasza Vasinger! (#5244) üzenetére


erdoke
titán

Nekem a Touch ID és a dupla RAM már megérné az Air 2-re váltást. Pedig az idén nem aktuális a vásárlás, de lehet, hogy elcsábulok...

A legjobb aláírás a héten

(#5252) legiaap válasza erdoke (#5251) üzenetére


legiaap
nagyúr

Szintén.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#5253) vadászcsiga válasza erdoke (#5251) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Dupla ram? Mid van?

(#5254) erdoke válasza vadászcsiga (#5253) üzenetére


erdoke
titán

Ebben a topikban természetesen Air. Bár ugyanúgy 1 GB van a 3-4-ben is.
(#5255)
Az összeszerelőktől szivárgó pletykákban már szerepel a 2 GB, de nyilván kamu is lehet. Állítólag a split multitasking miatt dupláznak.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#5255) vadászcsiga válasza erdoke (#5254) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ja tényleg :D
Dupla ram biztos hogy nem lesz, ne almodozz

(#5256) joey04 válasza vadászcsiga (#5255) üzenetére


joey04
titán

Pedig most masszívan tartja magát ez a pletyka

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#5257) Gadgetfan_


Gadgetfan_
senior tag

Szerintem amíg támogatottak maradnak az 512-es rammal szerelt gépek, nem lesz 2GB. Túl nagy lenne a szakadék, a két gigára írt appok már döcognének egy iPad3-on, ez elég gáz lenne.

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#5258) univerzita válasza vadászcsiga (#5255) üzenetére


univerzita
addikt

Én viszont úgy gondolom hogy lesz Touch ID, 2GB ram,elölap egyben a kijelzövel és így vékonyabb lehet. Ha komolyan gondolják a miltitasking-et, az indokolhat 2GB ram. De van egy másik ok miért kellene valami komoly dolgot letenni a asztalra. Ipad eladások tavaly komolyan estek és ekkora világvezetö cég eszt nem hagyhat figyelem kívül. Szerintem ha nem lesz 2G ram akkor azért mert megkapja a jövöévi 12'' modell. Tudom sokan nem értetek egyet velen, ez a én véleményem. Helyesírásér elnézést.

(#5259) vadászcsiga válasza univerzita (#5258) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ha lesz felkötöm magam. Pár hónapja vettem air-t :D
Ekkorát az apple sosem lép. Touch id, meg az ios 8 azt hali :D

(#5260) univerzita válasza vadászcsiga (#5259) üzenetére


univerzita
addikt

Nekem elég a 1GB ram.Ez véget nem cserélnék. Ha cserélnék( majd valamikor)akkor a 12''-re.

(#5261) Sify


Sify
senior tag

Sziasztok!
Valaki használja az Airt mobilnet megosztásra?
Nekem a következő lenne a problémám. Bár lehet csak én várok túl sokat.
Adott egy Air mobilnettel és van egy Iphone 4 mobilnet nélkül.
Bekapcsolom az Airen a mobilnet megosztást, telefon látja simán tud csatlakozni. Amíg a telefonon böngészek, emailezek, stb jól működik.
Majd elrakom a telefont (Az airhez nem nyúlok az mondjuk a táskában pihen) 5 perc múlva előveszem a telefont, írnék egy mailt és már nem látja a megosztott mobilnettet. Ilyenkor hiába keresek rá, nem is látja az Airt. Ilyenkor csak az segít, ha az Airen kikapcsolom a megosztást, telefonon kikapcsolom a wifit. Majd Airen bekapcsolom a megosztást és telefonon bekapcsolom a wifit. És így újra működik mindaddig...amíg a fentiek meg nem történnek.
Ez így működik?
Mert én arra gondolnék, hogy Airen megoszt, telefon felcsatlakoz és működik addig amíg én azt nem mondom, hogy elég volt, és kikapcsolom az Airen a megosztást.
És persze ez a megosztás automatikusan működne, ha van wifi nincs megosztás, ha nincs wifi automatikusan ossza a mobilnettet.
Bár lehet hogy ez csak az én gondolataimban működne így!
Esetleg valaki?

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#5262) vadászcsiga válasza Sify (#5261) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ez ilyen volt mindig is. Ha megszűnik az aktív forgalom, bontja a kapcsolatot, csak akkor indul újra ha felélesztjük a netet adó eszközt.

[ Szerkesztve ]

(#5263) csab2 válasza erdoke (#5251) üzenetére


csab2
veterán

Pont így vagyok én is. Ez két elég fontos újítás szerintem.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#5264) Sify válasza vadászcsiga (#5262) üzenetére


Sify
senior tag

Köszönöm! Én nem tudtam, hogy ez így van. :-)

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#5265) vadászcsiga válasza Sify (#5264) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ki.szott idegesítő, ha tehetem, az ipadre a droidomrol osztom meg a netet az addig nem szakad meg míg kézzel ki nem kapcsolom. Csak néha elfogy ezért rafanyalodom feleségem iphone-jara

(#5266) Sify válasza vadászcsiga (#5265) üzenetére


Sify
senior tag

Akkor droidnál nem igy van?

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#5267) erdoke válasza Sify (#5261) üzenetére


erdoke
titán

Elvileg elég, ha a megosztó készüléken visszalépsz a netmegosztás beállítás menübe, akkor újraindítja a leállt kapcsolatot.

A legjobb aláírás a héten

(#5268) vadászcsiga válasza Sify (#5266) üzenetére


vadászcsiga
félisten

G2-nel legalábbis, és ami elfogy az a mobilnet. Az előbb lemaradt

(#5269) HardRic válasza vadászcsiga (#5268) üzenetére


HardRic
addikt

Minden droidon így van. ;)

(#5270) vadászcsiga válasza HardRic (#5269) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Meg is jött a válasz

(#5271) HardRic


HardRic
addikt

Leadtam Almáriumnál az iPadet, 3 kisebb (de együtt már sok) kijelző probléma miatt. Aki innen már járt náluk, mindig cserélték? Egyáltalán javítanak garis iPadet, vagy csak csere?

(#5272) focvis válasza HardRic (#5271) üzenetére


focvis
veterán

nekem cserélték januárban "inhomogén" kijelző (elszíneződés) miatt, amikor leadtam, egyből mondták, hogy csere, másnap megjött a zsír új.

"Minden droidon így van. ;" +1, Telenornál néha a lassított netet osztom meg az iPad részére, böngészéshez még az is elfogadható. :)

(#5273) HardRic válasza focvis (#5272) üzenetére


HardRic
addikt

Nekem is el van színeződve, ez az egyik. Akkor jóság.

Kéne néznem valami állandó tokot. Vagy itt vagy az általános iPad topicban mondtátok hogy a Corvinban a bőrdíszmű boltban vannak jó tokok. Na én voltam bent, igaz csak körbeszaladtam, de csak táskák meg pénztárcák voltak. Hova vannak kitéve iPadhez a dolgok?

[ Szerkesztve ]

(#5274) erdoke válasza HardRic (#5269) üzenetére


erdoke
titán

Az király. Tehát ha jól értem, a létrejött WiFi kapcsolaton 3 nappal ezelőtt az iPad a háttérben szépen lefrissíthette a teljes iWorks csomagot a háttérben? Magyarul ha van egy 1 GB-os csomagod, és elfelejted manuálisan lelőni a WiFi megosztást a telefonon, akkor fél óra alatt csendben elúszik az egész. Mindennek van előnye és hátránya...

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#5275) HardRic válasza erdoke (#5274) üzenetére


HardRic
addikt

Ezért van droidon alapból gyárilag beállítható korlát. Fordulónapon leveszem szépen 100MB-ra és mindig amikor eléri, megemelem a krolátot stb. De persze ez tök szar, éljen az Apple, nyaljuk a seggüket, sokkal jobb, ha állandóan megszakad.

(#5276) erdoke válasza HardRic (#5275) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem a telefonról osztás maga egy nagy gagyiság. A tablet 10 órát bír WiFi-ről, a telefon pedig két óra alatt lemerül a kiszolgálásban, miközben nagyobb szükség van rá, mint a tabletes netezésre...
3 GB van a telefonomon, 30 a (6-8 óra akkumulátoros üzemidőre képes) hotspotomban lévő külön előfizun. Csak végszükség esetén használom az előbbi megosztását. Nagyon ritkán nincs nálam a telefonnyi HotSpot, ha úton vagyok, és iPad is van velem (=táska). Maga a hotspot simán kijön a WiFi-4G iPad ádkülönbözetéből, és sokkal több mindenre jó. Sőt, van egy szuper slim külső akksim, amivel együtt reggeltől estig bírja a hotspot akár 8-10 eszkóz egyidejű kiszolgálását is.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#5277) vadászcsiga válasza erdoke (#5276) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Konnektor már elég sok helyen van

(#5278) HardRic válasza erdoke (#5276) üzenetére


HardRic
addikt

Már megint tökmindegy, hogy neked mi, hogy jó. Istenem te vagy az az ember, aki amellett is tudna érvelni, hogy a copy/paste baromság, mert nem használtad winmo óta. Oké te nem. Milliók igen.
Mások az igények, sokaknak kell telefonos megosztás, csinálják meg jól.
Hogy vadászcsigát idézzem: Nem lesz tőle nehezebb a telefon.

(#5279) focvis válasza erdoke (#5276) üzenetére


focvis
veterán

Én sz@rrágásból / sportból wifi only iPadot vettem, de ellentétben Veled Andriodos telefont használok, ami normál hétköznapi felhasználás mellett minimum 2, de inkább 3 24 órás napot bír ki folyamatos adatkapcsolattal. Nyaraláskor akár 5 napot, ha nem netezek rajta.

A hétvégeket általában a Balatonon töltöm, ahol nincs internet előfizetésünk, de nem szeretek 4,5"-on netezni, így megosztom a telefon adatkapcsolatát es az iPadot használom. A hétvégi 2-3 óra netmegosztást simán bírja a telefonom, ha meg hosszabb időt töltök (helytelenül) netezéssel a hétvégén, akkor bedugom a telefont a konnektorba. ;)

Szerk: 5 nap Androiddal :) (ez az akku töltöttség grafikonja, a végén még 23% volt benne)

[ Szerkesztve ]

(#5280) erdoke válasza focvis (#5279) üzenetére


erdoke
titán

Azonos típusonként belül is totál összehasonlíthatatlanok az üzemidők, fölösleges ezen agyalni. Ami neked hétköznapi felhasználás, nekem talán hétvégi, stb.
Amikor nagyon kell, működik a telefonról osztás is, de a hotspotos sokkal jobban bejött. Ahogy korábban írtam, a megosztás beállítás oldalra kell visszalépni, hogy újra aktiválódjon. Egyébként nem értem, miért szakad meg, ezt most úgy küldöm, hogy az iPhone-ra csatlakoztam, és a telefont elküldtem aludni. Lássuk.
Szerk: Érdekes, nálam működik. Most állatok az iPadet is, és megnézem.
Szerk2: Ennyi idő alatt nem szakadt meg.
Szóval az lesz a helyzet, hogy X idő után lelép az iPad, a telefon pedig abbahagyja az osztást. Ilyenkor elég mindkét eszközt feloldani, es automatikusan kapcsolódnak. Ez akkora gáz?

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#5281) vadászcsiga válasza erdoke (#5280) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Az. Nekem az. Havonta egyszer használom ezt a megoldást, mindegy hogy hol. Este elcsendesedik a ház, leülök a fotelbe, tv megy es elkezdek netezni iPaden. Konnektor csak 5m-re, oda van bedugva asszony iPhone-ja (ő sosem használja el a kvótáját). Tv-ben valami érdekes, 5 percre elalszik az ipad, utána mehetek a telefonhoz ebresztgetni, vagy a másik kőkorszaki módszer ha folyamatosan ébren tartom az iPadet.

(#5282) erdoke válasza vadászcsiga (#5281) üzenetére


erdoke
titán

Nem egyszerűbb fizetni a vezetékes netet? Akkor nem kapcsolják ki havonta egyszer... :P :))

A legjobb aláírás a héten

(#5283) vadászcsiga válasza erdoke (#5282) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Havi egyszer, de van úgy hogy csak kéthavonta vagyunk ott. Emiatt felesleges lenne fenntartani egy vezetékes netet.

(#5284) Gudy válasza erdoke (#5282) üzenetére


Gudy
tag

Milyen hotspotod van?

(#5285) Chereiose


Chereiose
addikt

Extreme digitalban most 0% thm van Air-re, 10x 12.500 a törlesztő :U (125K) Egész jó ajánlat, gondolom akkor ingyen el lehet hozni a boltból. (nincs kezdő ár )

[ Szerkesztve ]

(#5286) Gadgetfan_ válasza Chereiose (#5285) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Most voltam a MediaMarktban, ott is 0%/10hónap részletre lehet venni az iPad Airt és a retina minit vagy 15% minusz ha Cetelem kártyával veszed, így 106/89 ezer az Air és a mini. Egész jó ajánlatok, én egy MacBook Air 13"-on gondolkodtam el kétszázötvenért, csak el kéne adnom a Thinkpadem. :)

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#5287) Chereiose válasza Gadgetfan_ (#5286) üzenetére


Chereiose
addikt

Cetelem kártya nélkül menny az Air 0%thm-el? Ugyanannyi ugye (125k) ?

[ Szerkesztve ]

(#5288) erdoke válasza Gudy (#5284) üzenetére


erdoke
titán

Huawei 5776

A legjobb aláírás a héten

(#5289) ZoliBen


ZoliBen
tag

Ti milyen hotspotot használtok netmegosztásra?

Néha szomorú az ember, de néha NEM!

(#5290) Vasinger! válasza ZoliBen (#5289) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Épp most nézelődök én is, de vagy szolgáltatónál veszi az ember, vagy millióba kerül, már ha 4g-set venne az ember...

(#5291) Gadgetfan_ válasza Vasinger! (#5290) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Ha nem LTE-t veszel hanem egy sima HSPA+/HSDPA hotspotot kb. 16 ezerért, az is tud ~21/5,76Mbps-ot, az szerintem több mint elég tablethez...

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#5292) ZoliBen válasza erdoke (#5288) üzenetére


ZoliBen
tag

Ezzel én is szemeztem, de nem igazán tudom eldönteni, hogy miképp jönnék ki a legolcsóbban. Van már egy t-home-os előfizetésem, de az vezetékes netre szól. Emellé mennyi lenne venni egy mobilnetet? Viszonylag kevés mobilnetre van szükségem.

Néha szomorú az ember, de néha NEM!

(#5293) Vasinger! válasza Gadgetfan_ (#5291) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

A 3G-vel csak az a baj, hogy kezd kimenni a "divatból" és nem akarok emiatt kompromisszumokat kötni. A másik meg, hogy a 3G többet fogyaszt mint a 4G ha jól tudom, így akksi időben is hálásabb lenne egy 3G-s készülék.

(#5294) Chereiose


Chereiose
addikt

Egyébként 32 gigásat érdemes venni? Nem tudom, mennyit foglalnak a játékok, mert ugye sok játék HD-s Ipaden ami többet foglal, de igazából csak játék foglalna nálam helyet, mert leginkább netezésre venném és ugye némi játékra, filmet se nagyon tennék rá szerintem. Így azt gondolom elég a 16-os, zenét is inkább Iphone-ról hallgatnám. 16-osnál mennyi a felhasználható hely?

+Ez a hirdetés szerintetek nem kamu? Elég olcsó..

(#5295) atees válasza Chereiose (#5294) üzenetére


atees
őstag

Ahol csak uzenni lehet en olyan hirdetessel alapbol nem foglalkozok!

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#5296) focvis válasza Chereiose (#5294) üzenetére


focvis
veterán

32-es jó, 16-tal necces (nekem)
kb. 11 GB szabad, ha jól rémlik
szvsz nem kamu hirdetés, 100-ért már lehet újat venni.

(#5297) Chereiose válasza focvis (#5296) üzenetére


Chereiose
addikt

16-os a telefonom, abból ugye 13,2 a felhasználható, van azért egész sok alkalmazásom, 1-2 giga zene általában, meg 5-6 játék, így 4-5 giga nálam mindig szabad, szóval lehet Ipad-ből felesleges lenne 32-es, pontosabban az a +20K lehet nemér nekem annyit.

(#5298) focvis válasza Chereiose (#5297) üzenetére


focvis
veterán

Most megnéztem és pontosítok: 16-osom van, azt írja, hogy 11,8 foglalt és 1 GB szabad. Nincs rajta semmi film, semmi zene, csak 2 nagyobb játék és rengeteg egyéb alkalmazás amiknek jó részét nem használom. Az iWorks is rengeteg helyet foglal. Ezelőtt 32-esem volt, az pont kényelmes nekem, de valóban igen magas a felára újonnan.

(#5299) Chereiose válasza focvis (#5298) üzenetére


Chereiose
addikt

Iworks meg a játékok mennyit foglalnak?
Nem tudom, nekem még ennyi se lenne az igényem szerintem, 32-es meg sokkal drágább, csak azért nehogy ráfázzak egy 16-ossal, de az eddigi tapasztalataimból kiindulva szerintem még a 16gb-ossal is maradna szabad helyem bőven...

(#5300) focvis válasza Chereiose (#5299) üzenetére


focvis
veterán

Ezek foglalják a legtöbb helyet:

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.