Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6501) Jeanne d'Arc válasza tomi5244 (#6500) üzenetére

Honnan rendelted és mennyiért?

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#6502) spawn21 válasza tomi5244 (#6500) üzenetére


spawn21
veterán

Nézegettem én is Londonban, de az Air-hez képest nem éreztem a kéztetést. Inkább vettem egy logitech billentyűzetet.

iPhone 13p

(#6503) tomi5244 válasza Jeanne d'Arc (#6501) üzenetére


tomi5244
őstag

E-digital, mivel egy részét sodexoval fizetem más bolt nem igazán jöhetett szóba.

spawn21 Én iPad 4-ről váltok (ami még nem talált gazdára), ott azért lesz változás. :)

(#6504) focvis


focvis
veterán

Urak!

Megjött a szüleimnek rendelt Air, 5 hét alatt, a tok még úton van Kínából.

Mit javasoltok az ID készítéséhez?
- van természetesen bankkártyájuk,
- de nem lenne jobb, ha a családi megosztást választanám?
- a családi megosztás eseten is meg kell adnom az ő kártyadataikat?

Köszönöm!

BTW: megkérdeztem az Air2 árát, most 150e. a 64-es, de másfél hónap.

(#6505) hj.jani95


hj.jani95
aktív tag

Ha Amerikából akarok rendelni Air 2-őt, akkor honnan érdemes? Mert nem nagyon ismerem az ottani boltokat. Lenne ember aki hozna nekem csak nem tudom hogy hol lenne érdemes megvenni. Valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

Kis Pál vagyok, na hali!

(#6506) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Azért 1 év használat után szerintem még mindig jó eredmény! :)

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#6507) KZP


KZP
őstag

Kint a 8.1.1 beta1.

(#6508) Hofeher válasza KZP (#6507) üzenetére


Hofeher
aktív tag

Mi az újdonság változás benne

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#6509) KZP válasza Hofeher (#6508) üzenetére


KZP
őstag

(#6510) vadászcsiga válasza Hofeher (#6508) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ami 8.1 bétában volt. Semmi ;]

(#6511) erdoke válasza vadászcsiga (#6510) üzenetére


erdoke
titán

Az SMS fícsör azért elég jó...

A legjobb aláírás a héten

(#6512) vadászcsiga válasza erdoke (#6511) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Már akinek van iphone-ja. Egy fícsör a safariba hogy használható legyen még jobb lenne

(#6513) focvis válasza focvis (#6504) üzenetére


focvis
veterán

Erre esetleg valaki? Köszönöm!

(#6514) malisonX válasza focvis (#6504) üzenetére


malisonX
aktív tag

Az igen, én augusztus 13-án rendeltem tőle és tegnap jött meg. Szerencsésnek mondhatod magad :) Még egyelőre nem voltam otthon, hogy kicsomagoljam a gépet, de 90k-t remélem megért :) Milyen tokot rendeltél rá és honnan?
Nekem valami olyan kéne ami az elejét és a hátát is védi. Gyári kinézetű kínai smart case és a Labato tok között vacillálok jelenleg. Mindenképp olyat szeretnék, ami tudja a smart wake up&sleep funkciót. Esetleg egyéb javaslat?

(#6515) focvis válasza malisonX (#6514) üzenetére


focvis
veterán

Szia!

Nekem is tegnap jött meg, vélhetően ugyanazzal a szállítmánnyal érkezett mint a Tiéd. (Amit január 29-én rendeltem, az március 17-én jött meg.) Másodjára egyáltalán nem aggódtam, megbízható az eladó.

A szüleimnek ezt a tokot a rendeltem Süvi fórumtárs javaslatára az Aliról, tkp. egy kínai smart case, még úton van, szerintem megegyezik azzal amit linkeltél, de a Labato is tetszetős. Magam Skech márkájút használok, nagyon szép kivitelű, de sajnos pár hónap intenzív használat után elkezdett szétjönni, legközelebb asszem' Ozakit veszek - nagyon jó, de 15 e.

(#6516) erdoke válasza vadászcsiga (#6512) üzenetére


erdoke
titán

Nekem mindegy, mit raknak a Safariba, amíg nincs gesztusvezérlés, és a megosztási menü is szegényes, addig nem fogom használni.

A legjobb aláírás a héten

(#6517) domerator válasza erdoke (#6516) üzenetére


domerator
veterán

Azt a k...va újratöltést oldanák már meg... :((

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#6518) spawn21 válasza domerator (#6517) üzenetére


spawn21
veterán

Minek ha za uriember nem használja ;)

iPhone 13p

(#6519) legiaap válasza erdoke (#6516) üzenetére


legiaap
nagyúr

Az iCab meg a Mercury és a társai sem jobbak. Ott is van újratöltés, crashelnek, bugosak és akadoznak. Tökéletes böngésző igen úgy néz ki nincs vagy csak Air 2-nél van egyelőre.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#6520) Szabikaa20 válasza legiaap (#6519) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Nálam a chrome szintén!

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#6521) erdoke válasza legiaap (#6519) üzenetére


erdoke
titán

PC-n 4 GB RAM-mal is lehet újratöltés vagy crash, mivel bármilyen RAM mennyiséget el lehet fogyasztani. Ha nem tetszik, használj laptopot 8 GB memóriával.
Nekem az iCab nagyon ritkán tölt újra, de biztosan mások a felhasználói szokásaink. Nekem ritkán van nyitva 2-3-nál több tab, értelmét se látom. Ott a History, ha vissza kell mennem valahová.

A legjobb aláírás a héten

(#6522) legiaap válasza erdoke (#6521) üzenetére


legiaap
nagyúr

Igen history az van de cseszhetem ha valamit gépelek azt újratölt és eltűnik minden.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#6523) HardRic


HardRic
addikt

Még mindig nem a RAM-on múlik. Egyszerűen a betöltött weblapot le kéne menteni a háttértárra ideiglenesen, mint Androidon. Problem solved. De az apple szarik bele.

(#6524) erdoke válasza legiaap (#6522) üzenetére


erdoke
titán

Ha gépelsz valamit, miért hagyod ott, és kezdesz bele 2-3 másik dologba? Mert ha csak becsukod a Covert, majd később kinyitod, akkor nem fog újratölteni.
Ha pedig hosszabb dolgokat gépelsz, akkor azt erre szakosodott alkalmazásban tedd, ne böngészőben. Több a szerkesztési opció is, illetve automatikusan mentheti a szöveget a felhőbe. Ezt asztalin is így csinálom, mert ott is szállt már el hosszabb írásom, amit hülye fejjel a böngészőbe pötyögtem be.

(#6523) HardRic
Nyilván felhasználói élmény felől közelítik meg a döntést. A háttértár elérése sokkal lassabb, mint a RAM-é, és laggolni fog minden ilyen visszatöltés. Ehhez képest ami a memóriában van, az gyakorlatilag azonnal eléd kerül. Vannak faék egyszerűségű szövegszerkesztő alkalmazások, amik úgy működnek, ahogy szeretnéd, de még felhőbe is mentik az írást.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#6525) HardRic válasza erdoke (#6524) üzenetére


HardRic
addikt

Mehetne a RAM-ba az oldal betöltése, de utána mentse le a flash memóriába. Érdekes, androidon tökéletesen működik, még újraindítás után is instant ott van az oldal, és lám, lám nem szaggat.

(#6526) vadászcsiga válasza erdoke (#6524) üzenetére


vadászcsiga
félisten

A felhasználó élményt az növelné ha nem kéne olyan dolgokkal foglalkozni böngészés közben amiről a kollégák írnak

(#6527) legiaap válasza erdoke (#6524) üzenetére


legiaap
nagyúr

Nem szeretek jegyzetelős appot azért megnyitni, hogy ott írjam meg azt ide másoljam be. Csomószor volt, hogy írtam egy hosszú hszt itt valamiről, de az infót másik lapról szedtem szóval közben ide-oda váltottam a lapok közt, közben egy harmadik oldal is meg volt nyitva, mert azt akartam linkesíteni itt. Mire kimásoltam volna a címet már eltűnt az egész amit írtam.
De ha az Air 2 nem csinája akkor váltani fogok azt problem solved lesz.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#6528) vadászcsiga válasza legiaap (#6527) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Biztos hogy az is csinálja. Én pont a dupla rám miatt váltottam iPad 2-ről air-re.

(#6529) domerator válasza erdoke (#6521) üzenetére


domerator
veterán

A Safari jelenleg 7.1.2-n a második megnyitott tab esetén is újratöltöget... pl. kapu hírportálnál állandóan visszaugrik az elejére ha bezárom az új lapot és ez meglehetősen bosszantó. :((

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#6530) legiaap válasza vadászcsiga (#6528) üzenetére


legiaap
nagyúr

Most pl. az előbb úgy befagyott a Safari öröm volt nézni.
Gépeltem, majd közben eltűnt a kurzor. Dupla home gomb nem hozta elő a multitaskingot. Nyomtam egy power gombot, majd újra feloldottam a zárat. Egy fehér Safari fogadott lapok nélkül. Majd fogta magát kilépett.
Gyönyörű.
:)

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#6531) vadászcsiga válasza legiaap (#6530) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ezt napi szinten csinálja nálam.

(#6532) Vasinger! válasza vadászcsiga (#6531) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Engem most már az kezd baromira érdekelni, hogy valakinél miért csinálja és nálam 8.1 óta miért nem a furcsaságokat? :F

Ha azonos a szoftver és a hardver, akkor max. a telepített alkalmazások szólhatnak bele a dologokba, másra nem tudok gyanakodni. De rendkívül érdekes ez az iOS dolog, nekem informatikusként is nehéz felfogni, hogy miért ekkora a szórás...

Nyilván beleszólhat a felhasználók egyéni szokásai is, de nem ennyire.

Egyébként lap újratöltögetést tényleg nem lenne nehéz implementálni, programozói szempontból sem.

[ Szerkesztve ]

(#6533) erdoke válasza legiaap (#6527) üzenetére


erdoke
titán

Az Air 2 is csinálni fogja, csak később, mert több dolgot tud a (több) memóriában tartani.
Nekem az alternatív böngészők simán megoldanak 3-4 tabot, amíg nem fut ezer másik alkalmazás mellette. A kilépegetés is ritka, bár gyakoribb, mint volt 7.1 alatt.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#6534) Tibee86 válasza vadászcsiga (#6528) üzenetére


Tibee86
veterán

Egyelőre a tapasztalatok azt mutatják, hogy nem csinálja.

(#6535) vadászcsiga válasza Tibee86 (#6534) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Tapasztalatok?! Air elott kérdeztem én is, de olyan felhasznalotol nem kaptam választ aki kritikus szakmai szemmel nézte a dolgokat. Csupa elfogult, rózsaszín ködben ülő user használja a legújabb készülékeket ezert objektív választ sem tudnak adni. Az tény hogy most több ramot kapott az iPad mint 4-ről 5-re váltáskor.

(#6536) Tibee86 válasza vadászcsiga (#6535) üzenetére


Tibee86
veterán

Másik topikban írták, szifonon is van róla cikk. Nem véletlenül duplázták meg a RAM-ot.

[ Szerkesztve ]

(#6537) vadászcsiga válasza Tibee86 (#6536) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ámen

(#6538) focvis válasza focvis (#6515) üzenetére


focvis
veterán

Megjött a kínai "SmartCase", tök gyári a doboza, viszont egy helyen hibás a ragasztás, egy másik helyen meg van a belsejében egy gyűrődés.
Reklamálni fogok még ma.

(#6539) vadászcsiga válasza focvis (#6538) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ezért ajánlom újabban hogy vegyetek ozakit vagy más erre szakosodott markát itthon mert megspórolhatod az időt meg az energiát. Arról nem beszélve hogy amíg megjön, addig is csupaszon van az iPad.

(#6540) Chereiose válasza vadászcsiga (#6539) üzenetére


Chereiose
addikt

Én nekem csak decemberben lesz meg az Air, de rendeltem 1 hete egy hamis Smart Case-t, az legalább megjön addigra vagy még előbb, mielőtt megvenném az Ipadot :)
Lényeg ha az szar lesz, akkor veszek én is egy Ozakit :B

(#6541) Süvi válasza focvis (#6538) üzenetére


Süvi
őstag

Sajnálattal hallom :(
Valószínű fog adni valamennyi "refoundot" és azt fogja írni, hogy próbáld meg megragasztani.
Lehet azért használni majd ragasztás után?

(#6542) Süvi


Süvi
őstag

(#6543) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

Ma d.u. átvettem az Air2-t. Pár perce meg is volt az első frankó kis fagyás is :C a mercury böngésző személyében. Hosszan nyomtam a kikapcsoló gombot pár másodperc almalogó de utána egyből helyreállt. Érdekes. Remélem ez volt az utolsó.

Amúgy iPad 4-ről váltottam, drámai a változás ami a fizikai tulajdonságokat illeti, de ezt szerintem itt nem kell ecsetelnem. Hétvégén majd tesztelem ezt a lapújratöltés mizériát, én soha nem használtam a safarit de sokszor mercury alatt is újratöltöttek a tabok (2-3).

iPhone 5S-em nincs, szóval nagy poén ez a Touch ID, tényleg hasznos és jópofa. Szerintem a retina óta ez a második nagy dobása az applenek.

Ha van kérdés szívesen megválaszolom!
T

(#6544) legiaap válasza Süvi (#6542) üzenetére


legiaap
nagyúr

Pedig már majdnem előfizettem rá.
:)

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#6545) focvis válasza Süvi (#6541) üzenetére


focvis
veterán

Magadra ne vedd! :)
Persze, hogy használható lesz, csak a szülőknek egy pöpec cuccot akartam összeállítani, de talán észre sem veszik, kértem 10$ refundot a 16,22-ből, 8-nál megegyezünk remélem. Nem akarom visszapostázni, túl sok lenne a szállítási költség, amit én fizetnék.

Ezek a hibák:

#6539 Vadászcsiga: legkozelebb magamnak Ozakit veszek, de ez szülői megrendelésre volt, szerintem egy 15 ezres toktól lehidalnának. Amúgy most volt idő, hogy megjöjjön Kínából (3 hét), az iPad az USA-ból jött (5 hét).

[ Szerkesztve ]

(#6546) legiaap válasza focvis (#6545) üzenetére


legiaap
nagyúr

Nem tudom miért kockáztattál egy kínai vacakkal. Sosem lesz olyan jó, mint az eredeti. Az enyém már egy éves és semmi baja. Drága volt, de megérte az árát.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#6547) vadászcsiga válasza legiaap (#6546) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Osztom

(#6548) focvis válasza legiaap (#6546) üzenetére


focvis
veterán

Eddigi Aliexpress rendeleseimmel teljesen elégedett vagyok, az autómhoz rendeltem ezt-azt, amire azt írtak, hogy original az tényleg gyári VW cucc volt, telefonhoz rendeltem eredeti hátlapot 3x, mind igen jó minőségű volt, simán elhiszem azokról is, hogy gyári Motorola. Most ez kicsit mellément :)

[ Szerkesztve ]

(#6549) antibes2000 válasza focvis (#6515) üzenetére


antibes2000
tag

szia,
megkérdezhetem, hogy hol rendelted az Airt, melyik eladó tekinthető megbízhatónak?
Én is tervezem a rendelést, de eddig nem mertem belevágni, félek, hogy árvernek.
Ez LTE nélkül Air, ugye?
A garanciát hogyan tudod érvényesíteni, itthoni apple store-ba is be tudod vinni javítani, ha esetleg szükséges?
Áfat kellett rá fizetni, ha igen, azzal együtt kb mennyiből jött ki a vétel?
A válaszodat előre is köszönöm
Antibes

(#6550) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Feltettem a 8.1.1 betat, majd jelentek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.