Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5901) focvis válasza matec7 (#5900) üzenetére


focvis
veterán

Ugyanaz a gari. Azért adják 110-ért, mert 80-90-ért veszik és csak 20-30-at akarnak keresni rajta. Számlát nem biztos, hogy kapsz.

Szerk.: az egeres, billentyűzetes kérdést passzolom, szvsz egér felejtős.

[ Szerkesztve ]

(#5902) erdoke válasza matec7 (#5900) üzenetére


erdoke
titán

Egérmutató nincs, tehát egérnek értelme sincs. Szabványos Bluetooth billentyűzetek működnek, de érdemes olyat venni, amin van pár spéci iOS gomb, pl. Home. Sokat ne költs rá, mert ha megtanulod a suhintást, úgyse fogod használni...

A legjobb aláírás a héten

(#5903) ZoliBen válasza vadászcsiga (#5897) üzenetére


ZoliBen
tag

Nagyon konstruktív jellegű hozzászólás volt tőled.

Néha szomorú az ember, de néha NEM!

(#5904) vadászcsiga válasza ZoliBen (#5903) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ugord át :P

(#5905) Vasinger! válasza erdoke (#5902) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Suhintás alatt mit értesz? Én is bill. vásárlás előtt állok.

(#5906) HardRic válasza Vasinger! (#5905) üzenetére


HardRic
addikt

Hát, hogy az ékezetekhez nem kell hosszan nyomni a billentyűt, elég felfelé húzni rajta az ujjad. Egyetemen én néhány órán iPaddell jegyzetelek, és rendes gyorsan megy. Nem pocsékolnék pénzt hardveres billre.

(#5907) #99546112


#99546112
törölt tag

Megint be-be ragad a 4újjas mozdulat :W

(#5908) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Kedvencekben ami ott van ahogy rábökünk a cimsorra hogy lehet ikont adni. Index "i" betűje meg van de PH-nak nincs, üres.

(#5909) atees


atees
őstag

Sziasztok!
Meg jött a billentyűzet. Ezt most arról írom. Kicsinek kicsik a gombok, de aki tud vakon gépelni annak teljesen használható. Én könnyen megszokam. Mindent ott van majdem mint a rendes billentyűzeten. Egyedül a hosszú í betű került az 'esc' helyére, meg a 'z' betű helyén y van és ugye ez fordítva is igaz. 
De rendeltem hozzá billentyűzet matricát úgyhogy a hibák ezzel ki lesznek javítva. Igaz az írásjelek azok össze vissza vannak, na azt meg kell szokni, de amit sokat használ az ember, azok jó helyen vannak, kivéve a kérdőjel, na ahhoz végig kellett nyomkodnom a billentyűzetet mire megtaláltam. 
Bt-vel csatlakozik az ipadhez kb 10 másodperc alatt meg van a csatlakozás. A dobozra 120 mAh van írva akksi teljesítményre, szerintem ezzel, ha nem minden nap van használva jó pár hétig elmegy. 
Könnyű és vékony a tok, szorosan fogja az ipadet, szerintem kiesni nem tud belőle, persze ha sokat használja valaki és ki-be rakosgatja, akkor lehet hogy ez a tartó megadja magát. Mert ugye összességébe mégis csak egy 6200 Ft-os dologról beszélünk. Meg ha túlságosan hátra hajtjuk az ipadet akkor elhúzza az ipad a billentyűt, mert jóval nehezebb. De én kellemeset csalódtam benne. Nagyon jól használható. 
Meg jól néz ki benne az ipad :} Na most a zárójelet konkrétan nem tudom elő varázsolni 
Ja igen és a sleep wake funkció működik vele, külön plussz pont nálam. 
Ha nincs használva a billentyűzet a Bt kikapcsolható rajta. Dobozba egy kis leírás volt meg egy usb-s kábel a töltéshez.
Összességében ha valaki billentyűzetet akar venni, szerintem jó választás.

[link]

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#5910) legiaap válasza #99546112 (#5907) üzenetére


legiaap
nagyúr

Az nekem is szarakdoni szokott a 8 óta. Nehéz előcsalni vele a multitaskingot. Néha úgy veszi mintha görgetni akarnék.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#5911) Gadgetfan_ válasza hj.jani95 (#5896) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Szerintem baj, mert én 9-10 órán át szoktam sorozatokat nézni egy töltéssel, wifiről streamelve, fejhallgatóval, az úgy kb 8% merülés sorozatrészenként.

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#5912) HardRic válasza legiaap (#5910) üzenetére


HardRic
addikt

Ilyen nekem 7.1.2 alatt is volt kb heti 2x. Nem új bug.

(#5913) Vasinger! válasza HardRic (#5906) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

És milyen "állásban" használod, ahogy kényelmes rajta jegyzetelni? Én elsődlegesen egyetemen használnám jegyzetelés funkciót. Egyébként ezt a felfelé húzást nem is ismertem, így valóban baromi gyors lesz a gépelés, lehet mégsem veszek majd hozzá billt.

Egyébként egy Apple bill-t vettem volna hozzá, azt notimhoz is használni tudnám és 15 körül már kapni.

(#5906) HardRic:

Nekem iOS 8 óta jött be az, hogy nem mindig működtek a többujjas gesztusok.

[ Szerkesztve ]

(#5914) HardRic válasza Vasinger! (#5913) üzenetére


HardRic
addikt

WOW, hogy hogy nem ismerted? Itt is volt róla egy csomószor szó, + enélkül szenvedés lehet gépelni.
Úgy használom, hogy felállítom a tokomban, hogy csak egy kicsit legyen megtámasztva (kb 30 fok lehet) és fektetve 10 ujjal gépelek. Majdnem olyan gyorsan megy mint thinkpaden.

(#5915) hj.jani95 válasza Gadgetfan_ (#5911) üzenetére


hj.jani95
aktív tag

Szerintem is baj, mert most ujra feltöltöttem majd levettem és megnéztem még egy részt és most csak 8%ot merült. Nem tudom ilyenkor mi van, vigyem be szervizbe? Egy hónapja vette újonnan :/

Kis Pál vagyok, na hali!

(#5916) vadászcsiga válasza hj.jani95 (#5915) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Csinálj egy restore-t új készülékként beállítva

(#5917) hj.jani95 válasza vadászcsiga (#5916) üzenetére


hj.jani95
aktív tag

Rendben, köszi ...

Kis Pál vagyok, na hali!

(#5918) bferenc válasza Vasinger! (#5913) üzenetére


bferenc
tag

En vettem hozza billentyűzetet, applet. Fasza incase tokot melle. Nem nagyon szoktam mostanában használni, de ha kell akkor nagyon jól jön. Jegyzeteleshez kell szerintem, mert nehezebben tudod elütni. Én 10ért vettem amugy.

|iPad| |iPhone 13| |MacBook Air M1| |iWatch 7|

(#5919) Vasinger! válasza bferenc (#5918) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Melyiket vetted?

Egyébként hol vettél 10-ért bill-t? Gari, magyar kiosztású?

[ Szerkesztve ]

(#5920) bferenc válasza Vasinger! (#5919) üzenetére


bferenc
tag

Ezt [link] és [link].

Almapiacon talán. Angol kiosztású, de gyakran írok angolul, így nem zavar. Amúgy nem tér el nagyon, csak feliratozás más. Í, á, é van. Garancia billentyűzetre szerintem fölösleges vagy működik vagy nem. Végig próbáltam a billentyűket és írtam vele 5 percig, amikor megvettem. Így megvoltam 10-ből+a tok, nekem nem ér 5000 forintot, hogy lássam a karaktereket.

[ Szerkesztve ]

|iPad| |iPhone 13| |MacBook Air M1| |iWatch 7|

(#5921) Vasinger! válasza bferenc (#5920) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Egyébként azt el tudnád árulni, hogy attól hogy angol kiosztású a bill.-ed, akkor ugyanott lesznek a magyar ékezetes betűk, ahol lenniük kéne, csak más a felirat? Tehát az iPad átállítja automatikusan a nyelvet, nem a billentyűzet adja úgymond a karaktereket?

(#5922) vadászcsiga válasza Vasinger! (#5921) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ha magyarul akarod használni ne vegyél más kiosztásút mert kínszenvedése lesz a használat. Régebben én is vettem egy angolt hogy majd jb+magic mouse-zal elegáns kis dolgozó sarkot alakítok ki de idegösszeomlást kaptam az ékezetes betűk keresésében :D Szerencsére uganannyiert el tudtam adni, egeret már meg sem vettem.
Csak magyart

(#5923) HardRic válasza vadászcsiga (#5922) üzenetére


HardRic
addikt

Nekem meg cseh billentyűzet van a laptopomon, de kb 2 nap alatt megszoktam. Ha lesz rá keret lecserélem angolra, mert az programozáshoz sokkal jobb.

(#5924) vadászcsiga válasza HardRic (#5923) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Részvétem, elegem kiakasztana. Utálom a kényelmetlenseget.

(#5925) Vasinger! válasza vadászcsiga (#5922) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Rendben, akkor leírom már rendesen, hogy mi is a tervem.

Jelenleg egy K750-es Logitech-et használok a notimhoz pesti lakásomban, de azt gondoltam, hogy mi lenne ha lecserélném egy BT-s bill-re, amit használni tudnék az Air-hez is, ha éppen ahhoz kéne.

Namost 2 darab bill. jött számításba:

Apple Wireless Keyboard, magyar kiosztással 13k környékén garival, új állapot
Logitech K810 angol kiosztás 17k, új állapot, garival

Az Apple billel az a bajom, hogyha váltogatni akarok az eszközök között baromi lassan lehet mert újra kell párosítani, a Logitech egyszerre 3 eszközt is tud kezelni, így annál nem kell evvel szórakozni, de nincs magyar belőle.

Van még ez is: katt Ez lenne a legjobb, de ebből még angol kiosztás sincs szerintem, meg beszerezni se lehet.

Na most Ti mit tennétek a helyemben? :D

szerk:

Egyébként én baromi jól tudok vakon gépelni, tehát a lényeg annyi, hogy minden ugyanott legyen. Szerintem 2 éve nem is néztem rá a billentyűzetre. Ezt nem felvágásképp írom, csak mint tényt.

[ Szerkesztve ]

(#5926) bferenc válasza Vasinger! (#5921) üzenetére


bferenc
tag

Ugyan ott. Igen. Hasonlítsd össze.
Angol: [link]
Magyar: [link]
Ha akarod valahol találkozunk megmutatom, aztán döntesz. Átéltem én is ezt, nagyon sokat gondolkodtam, mit tegyek.:-)

Persze és ha nem tudsz valamit akkor iPaden egy gombnyomással előhozod az érintős billentyűzetet és nyomod amit akarsz.

vadászcsiga: Nem tudom, hogy mit keresgéltél, mert ha tudsz rendesen gépelni akkor nem keresgéled a karaktereket és nézed a feliratokat. Nyilván függ attól mennyire tudsz gépelni és mennyire tudod megszokni. Néha van olyan hogy kéne a #, akkor fogom előhívom a virtuálist és megkeresem, de ezt nem használod minden nap. A többi meg úgyis megszokod, hogy hol van. Csak egyszer kell rájönni.

|iPad| |iPhone 13| |MacBook Air M1| |iWatch 7|

(#5927) HardRic válasza bferenc (#5926) üzenetére


HardRic
addikt

Bizony. Minek nézegetni a feliratokat? Egy pár hónap alatt meg lehet tanulni 10 ujjal, vakon gépelni.

(#5928) vadászcsiga válasza Vasinger! (#5925) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Én passzolom,nem vagyok otthon a billentyűzetekben. A többiek nagyobb ászok :)

[ Szerkesztve ]

(#5929) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Na megvettem a K810-et, viszont az a problémám vele, hogy a 0-ás gomb csak iPaden fel van cserélve az "í" karakterrel. Gépen nincs gond vele.

Nem teljesen értem, hogy ez miért van, minden más karakter a helyén van. Angol kiosztású. Erre nincs ötletetek?

(#5930) focvis


focvis
veterán

Srácok!
Megrendeltem a szüleimnek az Airt (alap 16-os), kb. november elejére jön meg.

Szeretnék hozzá tokot is, a kritériumaim:
- smartcase jellegű,
- valami jó minőségű kínai,
- lehet ebay, aliexpress, stb. is,
- ne takarja az iPad elejét,
- gazdaságos beszerzés legyen, max 4-5 ezer HUF (max. 20$ szállítással)

Van valakinek ilyennel tapasztalata, esetleg konkrét linket tudtok adni bevált cucchoz?
Köszönöm!

(#5931) vans? válasza focvis (#5930) üzenetére


vans?
őstag

smartcase jellegű vs. ne takarja az iPad elejét :F

hábm bábm

(#5932) focvis válasza vans? (#5931) üzenetére


focvis
veterán

:D igazad van, pontosítok: kinyitva ne takarja az elejét. Tehát ne legyen a képernyő körül 1 centis műbőr keret.

szerk: ez egész jónak tűnik, "Muvit Easy Cover".

@Vasinger: újat szeretnék, a szüleimnek lesz, de feltétlenül megnézem a HA-n a hirdetésed!

[ Szerkesztve ]

(#5933) Vasinger! válasza Vasinger! (#5929) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Na sikerült kijavítanom a hibát, akit érdekel: [link]

focvis:

Nekem van egy ilyen eladó Smart Casem, így nem kéne várnod Kínára sem. Nem linkelem be, mert tilos, de HA!-n megtalálod a hirdetéseim vagy írj PÜ.-t :)

(#5934) vadászcsiga válasza focvis (#5930) üzenetére


vadászcsiga
félisten

November? Ekkora a kereslet rá? :D

(#5935) focvis válasza vadászcsiga (#5934) üzenetére


focvis
veterán

Múltkor (2 hete) már írtam, hogy jó áron lesz, 90e. 27% Áfával. Cserében lassan jön meg.

(#5936) bferenc válasza Vasinger! (#5925) üzenetére


bferenc
tag

Nekem működik könnyen az átváltás. Nem kell ujra párosítani.

|iPad| |iPhone 13| |MacBook Air M1| |iWatch 7|

(#5937) Süvi válasza focvis (#5930) üzenetére


Süvi
őstag

Szia!

Kb. 2 hónapja használom megelégedéssel a korábban is belinkelt, jó minőségű kínai tokot.

Azóta rendeltem 3 db-ot a baráti kör mini készülékére és azok is jók.

Szerintem fogja bírni egy darabig, magamnak még biztosan rendelek majd.

(Előbb-utóbb én is rendelem majd a szülőknek az Airt :) )

(Volt egy, aminek a sarka nem volt szép, de arra kaptam visszatérítést és el is adtam)

[ Szerkesztve ]

(#5938) Süvi válasza focvis (#5935) üzenetére


Süvi
őstag

Nemrég a netet böngészve találtam ezt a boltot, ahol szerintem ugyan azt a kínait adják, kicsit drágabban.

[ Szerkesztve ]

(#5939) focvis válasza Süvi (#5937) üzenetére


focvis
veterán

Szia Süvi!

Igen, ilyesmit keresek :K köszönöm szépen a linket és a referenciát, néztem már a napokban asszem. Jó lenne, ha nem hibásat kapnék, végtére a kínaiak közt nem számít olcsónak.

(#5940) Jojo5 válasza focvis (#5932) üzenetére


Jojo5
őstag

Én most kivárok, hogy milyen lesz az idei Ipad, ha számomra hasznos ujjítást hoz, akkor azt veszem meg, ha ez nem lenne így, akkor Airt veszek.

Erről az Ipad Pro-ról ami 12,9"-es lenne lehet amúgy valami konkrétabbat tudni ?

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#5941) erdoke válasza HardRic (#5927) üzenetére


erdoke
titán

Én két kézben, fektetve tartom az iPadet, és két hüvelykujjal gépelek. Ezért is használom a prediktív bevitelt. :D Magyarul sokat kell tanítani, de angolul pöpec.

A legjobb aláírás a héten

(#5942) #99546112


#99546112
törölt tag

Kollégám vett az Air-hez egy olyan kiegészítőt, aminek az egyik végén lighting csati, a másik pedig SD kártya olvasó. Eredeti apple termék természetesen. Namost a kérdés az hogy az ipaden meglehet nézni hogy mi van a kártyán, vagy visszirányba is működik a dolog, tehát eszközről is lehet a kártyára menteni képet vagy egyéb mást?!

(#5943) vadászcsiga válasza #99546112 (#5942) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nem lehet, csak kepnézegetésre való

(#5944) #99546112


#99546112
törölt tag

Egyébként nem akarom elkiabálni, de amióta kikapcsoltam a multitaskingban is elérhető kontaktokat, azóta egy dekát sem receg a tasking előhívása :C

(#5945) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

8-ról nem sok jó mondható el, Safari pl katasztrófa, de az üzemidő nekem baromi jó lett.

(#5946) vadászcsiga válasza vadászcsiga (#5945) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ebay webes nézetben pl néha görgetés közben felugrik a tetejére de egy pillanat alatt

(#5947) legiaap


legiaap
nagyúr

Megőrít, hogy a négy ujjas felfele suhintás nem mindig működik.
:W

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#5948) erdoke válasza legiaap (#5947) üzenetére


erdoke
titán

Kísérleteztem az alkalmazásváltóval, és ügy tunik, minden probléma a kontakt történettel van, amit fölé pakoltam. Ha kikapcsolod, normalizálódik az összes multitask gesztus.

A legjobb aláírás a héten

(#5949) vadászcsiga válasza erdoke (#5948) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Én nem is tudtam hogy ki lehet kapcsolni.

(#5950) Vasinger! válasza vadászcsiga (#5949) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Engem alapból idegesített, szóval már az elején kikapcsoltam.

Ebay-t appból szoktam használni, ott nincs baj vele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.