Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5201) hj.jani95


hj.jani95
aktív tag

Sziasztok :) én is végre ipad air tulajdonos lettem :)

Kis Pál vagyok, na hali!

(#5202) malisonX válasza focvis (#5197) üzenetére


malisonX
aktív tag

Köszi szépen. :) Sajnos nem tudom elszámolni, de így is jó vétel volt.
A termék adatlapján az van hogy 15 munkanap a posta, és 10-30 munkanap a vám. Nincs is ezzel semmi gond, tudtam mit vállalok. Viszont az már nem annyira tetszik hogy amíg csak érdeklődtem addig max. 5 perc alatt válaszolgatott az eladó. Miután leütöttem még volt 2 kérdésem, erre tegnap óta nem sikerült válaszolnia :((( Te remélem tudsz nekem infót adni. :) Kaptál követési számot a külföldről jövő csomaghoz? Belföldön belül MPL futár hozta neked házhoz? Köszi!

(#5203) focvis válasza malisonX (#5202) üzenetére


focvis
veterán

Túl sűrűn nem kérdezgettem, egy napon belül válaszolt.
A külföldi csomaghoz nem kaptam követési számot, úgy sejtem, hogy rengeteg árut hoznak be egy szállítmánnyal, és vélhetően hajón, emiatt ilyen lassú. Személyesen vettem át, de nem engedte el szállítási költséget (akkor 5e. volt).

[ Szerkesztve ]

(#5204) akooos


akooos
veterán

Üdv mindenkinek.
Van egy egy hónapos iPad Air-em, ami sajnos nem az én világom, ezért szeretném eladni. A kérdésem az lenne, hogy ilyenkor mi a teendő a garancia miatt. Be van regisztrálva az apple-nél, de van hozzá edigitalos garanciajegy is pecsételve. A garijegyen 06.11 a vásárlás időpontja, de július végén lett csak üzembe helyezve (és beregisztrálva.)
Honnantól számítjuk a garancia kezdetét?
Ha megveszi valaki és esetleg gariztatni kell akkor nem lesz baj, hogy az új tulaj viszi be? Ja és ha beállít egy apple storeba vele akkor ott gyári szám alapján tudják, hogy hogy van a garancia, vagy az edigitalhoz kell vinni?

Előre is köszönöm a választ/válaszokat.

(#5205) #99546112


#99546112
törölt tag

Szerintem nem nézik a nevet, sőt ez hülyeség... bárki beviheti.

(#5206) univerzita válasza akooos (#5204) üzenetére


univerzita
addikt

A eladást hibának tartom de ez a Te dolgod.A garancia attól a naptól kezdódik amikor beregisztráltad a apple-nél.

(#5207) HardRic válasza akooos (#5204) üzenetére


HardRic
addikt

Ha mindjuk elromlik, és beviszed az edigitalba, akkor ők is csak azt tudnák csinálni, hogy továbbküldik egy márkaszervizbe. Az oda vonatkozó garancia pedig regisztrálástól él, tehát azt kell figyelembe venni.
https://selfsolve.apple.com/agreementWarrantyDynamic.do
Itt tudod ellenőrizni gyári szám alapján a garit. Teljesen mindegy ki viszi be szervizbe, nem kellenek hozzá papírok.

(#5208) SonyNex7 válasza akooos (#5204) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Miért nem a te világod? Mi nem tetszik benne?

(#5209) siemenss65 válasza HardRic (#5207) üzenetére


siemenss65
tag

Az Árkád istyle-ban még a serialt sem kérték el, kapásból kérték a papírokat. Sarkon is fordultam és elmentem az Andrássy istyle-ba. Ott azt kaptam amit vártam.

[ Szerkesztve ]

(#5210) HardRic válasza siemenss65 (#5209) üzenetére


HardRic
addikt

Milyen papírokat, amikor Apple cuccokhoz nem is adnak semmit?

(#5211) siemenss65 válasza HardRic (#5210) üzenetére


siemenss65
tag

A semmit az erős túlzás. A balcsi parton a nyárimelós atlétás főttkukorica árustól is kapsz számlát a vásárlásról, az Apple is ad számlát a vásárlásodról, ezt kérték tőlem az első helyen.

[ Szerkesztve ]

(#5212) Luser2000 válasza akooos (#5204) üzenetére


Luser2000
addikt

Érdekes dolog ez a garancia kérdés.
A jogszabály ugye azt mondja, hogy a vásárlástól számított x ideig tart a garanciális időszak.
Azt értem, hogy pl. az Apple ettől eltér az aktiválás időpontjának figyelembe vételével, kedvezőbb feltételeket biztosít.
A problémát ott látom, hogy ha a kettő között időeltérés van, akkor a kereskedő mondhatja azt is akár, hogy ő már nem foglalkozik veled, fordulj közvetlenül az Applehöz.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#5213) univerzita válasza HardRic (#5210) üzenetére


univerzita
addikt

Én pl.a edigitálnál kaptam rendes gari levelet dátummal és pecséttel vásarláskor.Jogosnak találom a Luser2000 fórum társunknak a felvetését mivan ha eltér a aktiválási idöpont a vásárlási idöpontal. Apple terméteszesen a reg.idöt veszi figelembe és én úgy gondolom a üzlet is.De lehet hogy tévedek.

[ Szerkesztve ]

(#5214) Luser2000 válasza univerzita (#5213) üzenetére


Luser2000
addikt

Az üzlet szerintem nem foglalkozik az aktiválás dátumával. Semmi nem kötelezi rá. Igazából eszközei sincsenek hozzá. Bár tudom, hogy sima böngészővel is ellenőrizhető akár. Hacsak nem Apple bolt.

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#5215) univerzita válasza Luser2000 (#5214) üzenetére


univerzita
addikt

Értem.Viszont itt felmerül két ellentétes dolog. Apple boltba a reg.dátumot nézik de a edigital-nál a gari levelet és azon a dátumot? Én akkor reg.amikor vásároltam tehát a dolog nem érint. Viszont aki úgy vásárolta és csak pár hónapjára regisztrálta annak jobb reklamáció esetén Apple boltba vinni.

(#5216) akooos válasza univerzita (#5215) üzenetére


akooos
veterán

Ezért kérdeztem én is, mert másfél hónappal a vásárlás után regisztráltam (a boltban nem én vettem, itt vettem hardveraprón bontatlanként és én regisztráltam be.) De ha valami lett volna vele nyilván egy iStyleba viszem be, nem az edigitalhoz, hiszen ők is oda küldenék (gondolom).

Van egy telefonom amit az edigitalnál vettem, de gyári garancia van rajta, azt is a gyártóhoz viszem szervizelésre.

#5208 SonyNex7
Igazából tetszik, viszont olyan eszközre lenne szükségem ami nem csak tartalomfogyasztásra való, úgyhogy egy Surface Pro felé veszem az irányt. Nagyon elegáns és pörgős az iPad és lehet, hogy megbánom, de jelenleg a teljes értékű windowsra kompakt méretben nagyobb szükségem van.

[ Szerkesztve ]

(#5217) SonyNex7 válasza akooos (#5216) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Értem és kösz a választ.

(#5218) legiaap


legiaap
nagyúr

Ma kivettem a tokból kicsit megpucolni a tokot is meg a hátulját is. El is felejtettem mennyire vékony tok nélkül.
:DDD

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#5219) Szabikaa20 válasza legiaap (#5218) üzenetére


Szabikaa20
őstag

A múltkor én is!Nem volt kedvem visszatenni! :D

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#5220) nofi válasza legiaap (#5218) üzenetére


nofi
őstag

Sziasztok Zsolt vagyok, tokfüggő.
Múltkor én is kivettem megtisztítani az Air-t, de szintén nehezemre esett visszabújtatni. Ha még arról a pár grammról lenne csak szó, de egyszerűen tényleg annyira jó a fogása gyárilag a táblának. El is határoztam, hogy hagyom a fenébe a smart case-t, inkább veszek valami textil tartót utazáshoz, amúgy meg használom gyárilag (csupaszon -perv! ;] )

Xbox GT: nozsolt

(#5221) HardRic válasza nofi (#5220) üzenetére


HardRic
addikt

Ugyanígy használom. Egyszer nekitámasztottam valaminek, lezúgott, szépk lettek a sarkai. A csiszolt szélek meg kb a levegőtől karcolódnak. Ha sikerül szervizben kijelzőprobléma miatt cseréltetni, akkor állandó tokra váltok. :(

(#5222) hj.jani95


hj.jani95
aktív tag

Lehet hogy noob kérdés, de mire jó az ICloud fiók? Mert én nem értek ehhez és most van először ipadem. Az iCloud fiókomat egy Google-s gmaillal csináltam. Ez lett az AppleID-m (vagy micsoda) az xy@gmail.com. Ezzel töltök le alkalmazást a Storeból, meg ezzel FaceTimeozok, szóval ezzel csinálok mindent. De egyszer felkínált az ipadem egy olyat hogy csináljak icloud fiókot és csináltam is. Az lett az xy@icloud.com. De ezt nem értem hogy ez minek? Nem értem mi célt szolgál ha alapból használom az icloudot gmailos e-mail címmel. Bocsi a hülye kérdésért...

Kis Pál vagyok, na hali!

(#5223) Oldman2 válasza hj.jani95 (#5222) üzenetére


Oldman2
veterán

Rövid iCloud ismertető, amit új iPad tulajdonosként én is most olvastam csak el.

(#5224) Vasinger! válasza nofi (#5220) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Szintén zenész, baromi jó a fogása magában. Amúgy ha eladod a Smart Case-ed jöhet egy PÜ. :D

(#5225) Djatis


Djatis
senior tag

Sziasztok!
Ha vkit érdekel egy eladó air akkor pü-ben tud érdeklőni!

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#5226) vadászcsiga válasza Djatis (#5225) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nem vált be?

(#5227) Djatis válasza vadászcsiga (#5226) üzenetére


Djatis
senior tag

De nagyon is bevált csak még most az új előtt időben el akarom adni, hogy ne bukjak annyit rajta!
I5s van mellé és hát a 2 együtt elég fullos csak majd meg akarom venni az új air-t!

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#5228) ZoliGamesHD


ZoliGamesHD
tag

Most nem rég lettem tulajdonosa egy Ipad Air-nek , és eddig semmi hibáját nem találtam remek gép !
Amúgy az elforgatás másnál is beakad néha ?
Videóm róla : [link]

youtube.com/user/zoligameshd

(#5229) univerzita válasza ZoliGamesHD (#5228) üzenetére


univerzita
addikt

Gratula a Air-hez.Nálam a elforgatás jól müködik.

(#5230) vadászcsiga válasza ZoliGamesHD (#5228) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Imádom az ilyen egy kezes videókat. Ott hagytam abba amikor letetted a kamerát az asztalra.

(#5231) #27813376 válasza vadászcsiga (#5230) üzenetére


#27813376
törölt tag

Egyetértek.

(#5232) csab2 válasza legiaap (#5218) üzenetére


csab2
veterán

Ismerős. :DD
Én pont ugyanígy jártam. Azóta egy "beledugós" tokom van, egyébként tok nélkül használom az Airt.
Bűn tokba rakni.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#5233) Kyller válasza csab2 (#5232) üzenetére


Kyller
senior tag

Én ezt a tokot vettem hozzá: [link]

Elég vékony, nagyon elegáns, és nem parázok letenni sehova se. Szerintem jó vétel volt:)

Eternity, my friend, is a long fucking time...(iPhone 11 Pro 64GB Space Gray)

(#5234) Vasinger! válasza Kyller (#5233) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Mennyire erős a mágnese? Nekem is hasonló van, de kitámasztáskor azért nem olyan atom stabil és a képernyőn se "ragad" meg úgy a cover, ahogy kéne.

(#5235) Injun


Injun
aktív tag

Mennyiért lehetne mostanság megválni egy 8 hónapos makulátlan 16 Gb-os fehér Wifi-s Air-től?

(#5236) Kyller válasza Vasinger! (#5234) üzenetére


Kyller
senior tag

Ha fejre fordítom és rázom, akkor se válik el a fedője, szóval elég erős. Az viszont nem jó, hogy kitámasztáskor mágnessel nem tapadnak össze a fedőlapok, de nem gáz, mert biztosan áll a helyén mindkét pozícióban. :K

Eternity, my friend, is a long fucking time...(iPhone 11 Pro 64GB Space Gray)

(#5237) vadászcsiga válasza Vasinger! (#5234) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Sajnos nincs tökéletes cover air-re, többek közt ezt sem sikerült megoldaniuk az apple-nel. A gyári sem az ahogy azt néhány tulajtól tudjuk.

(#5238) csab2


csab2
veterán

Tegnap kicsit ledöbbentem. Olyan helyen voltam először az iPhone-nal, ahol eddig még nem és nem kellett megadnom a wifihez a jelszót. Nem tudtam, hogy iCloud-ból ezt is le tudja szedni. Maximális piros pont az Apple-nek. :)

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#5239) Chereiose


Chereiose
addikt

Szerintetek èrdemes mèg beruházni, vagy várjam meg az új bemutatóját? Csak ki tudja mennyivel lesz drágább, s gondolom jobb proci meg ujjlenyomat olvasó lesz benne max az újdonság :U

(#5240) Alex91 válasza Chereiose (#5239) üzenetére


Alex91
félisten

En mar megvarnam az ujat, es utana eldontenem, hogy megveszem jo akciosan a regit, vagy inkabb kell az uj!

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5241) Chereiose válasza Alex91 (#5240) üzenetére


Chereiose
addikt

Igen ez a logikus :) Csak a nyitóár lesz itt a fő kèrdès :D

(#5242) focvis válasza Chereiose (#5241) üzenetére


focvis
veterán

Nyitóár vélhetően 150 k Ft lesz, mint mindig, ha el nem b@ssza jobban vezérünk az árfolyamot.

Szerk: részben OFF.

[ Szerkesztve ]

(#5243) Chereiose válasza focvis (#5242) üzenetére


Chereiose
addikt

Annyira nem vèszes, Air se sokkal olcsóbb, de mondom majd kiderül tud-e annyival többet majd, hogy megèrje.

(#5244) Vasinger! válasza Chereiose (#5243) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én, ha tippelnem kéne, akkor nem igazán fog sok újat hozni. Az Air elég nagy ugrás volt a 3-4-es szériához képest, szerintem a mostani iPad egy Air update lesz, nyilván A8-as SoC-cal, ujjlenyomat-olvasóba se vagyok biztos.

(#5245) Chereiose válasza Vasinger! (#5244) üzenetére


Chereiose
addikt

Olvastam olyat is, hogy lesz 12 colos Ipad is. Most akkor lesz 3 új vajon :F
Nekem bőven elèg a mostani 9,7 colos, de most már mindenkèpp a bemutató után döntök. Mikor szokott lenni az Apple konferrncia?

(#5246) Vasinger! válasza Chereiose (#5245) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Szeptember 9.-én minden kiderül. Szerintem a 9.7 col több mint ideális. Nem kéne se kisebb, se nagyobb :)

(#5247) Chereiose válasza Vasinger! (#5246) üzenetére


Chereiose
addikt

S mikor szokták elkezdeni forgalmazni itt MO-on?

(#5248) SonyNex7 válasza Chereiose (#5247) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Ugyanebben a dilemmában vagyok én is.Nem tudom mi legyen.Most 150e körül meglehet már szerezni hivatalos helyről a 32gigásat, sok helyről még jóval olcsóban is.
Az a gond hogy az új itthon szerintem csak november körül lesz elérhető.
Szeptemberben csak iphone bejelentés lesz, október vagy november az új tábla bejelentési ideje.
Kérdés megéri-e várni az újra és többet fizetni érte?

(#5249) #99546112


#99546112
törölt tag

Szeptember 9-én az új iPhone lesz bemutatva, az Air egy hónappal később.

(#5250) Vasinger! válasza #99546112 (#5249) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Valóban, elnézést a félretájékoztatásért! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.