Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#571) Baltazár123 válasza BReal (#515) üzenetére


Baltazár123
senior tag

Ezt már legalább három helyen olvastam, hogy kiemelték mennyire simán futottak a játékok. Úgy értve, hogy intelen megfigyeltek röccenéseket. A ryzenen meg simán, röccenés mentesen fut. Öszintén szólva a számomra ez egy fontosabb paraméter, mint 115 vagy 120 FPS. Persze ezek még csak szubjektív mérések, de lesznek majd tesztek, ahol ezek a tüskék kijönnek az intel és nem jönnek az amd esetében. Egyébként az ember eléggé észreveszi a röccenéseket egy játék során, tehát ha már sok teszter is kiemeli a sima futást, akkor az valószínűleg az objekív teszten is úgy lesz.

Egyébként a számomra az soha nem volt kérdés, hogy az extrém gaming kategóriában még biztosan az intel processzorok a jobbak, pláne, hogy ott szinte másodlagos kérdés az ár, de tényleg kb a hova sz.rjak kategória, hogy 115 FPS vagy 120. Jó, tudom, nem mindegy, mert majd lesz olyan játék 7-8 év múlva, amikor beesik 30FPS alá a Ryzen, az intel meg vígan tolja még 30+ FPS-el. Ez egyébként rohadtul életszerű, hogy egy gamer kivárja, amíg a processzora teljesen elavul. Aha.

Engem teljesen meggyőzőtt a Ryzen, de mivel nem vagyok extrém gamer, inkább az 1600-ban gondolkodom (esetleg 1700, ha tudok még hozzá tenni). Bőven elég lesz a játékbeli teljesítmény (főleg ha hozza ugyanezt a röccenésmentes sima futást). Végre valahára lesz egy sok szálas processzorom is az egyéb munkákra, ahol meg abszolút meggyőző a ryzen teljesítménye.

A másik dolog meg, hogy a jelenleg támogatott programok meg a jövőbeliek is le lesznek tesztelve a ryzen-el és ha kell hozzá igazítják. Az, hogy pár ősrégi szoftverben mondjuk nem veri meg a húzott i7-t, hát azzal szintén együtt tudok majd élni.

Nagyon várom az 1600-as teszteket.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.