Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6151) g@norbert


g@norbert
aktív tag

Lényegében erről a prociról beszélek,most itt tartok vele,és ehhez szeretnék venni egy jó vgá-t,ami fullhd felbontáson a lehető legkevesebb kompromisszummal (inkább nélküle) lehet vele játszani.

[ Szerkesztve ]

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#6152) Speed® válasza motorhead (#6149) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az 1050TIhez képest 1.5Xes tempót tud az 1060..tehát nem túlárazott előbbi..? Utóbbi 55 körül megcsíphető, ahogy a 960/4Gnél sem szégyen az alku..van alapja.
Ha nem tudod miért lenne limites, azon nem tudok segíteni..van bőven infó a topikban is, miket hajt ki max a ~4GHz Xeon.

(#6153) VinoRosso válasza g@norbert (#6151) üzenetére


VinoRosso
veterán

rx 470

(#6154) Speed® válasza g@norbert (#6150) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nézd meg mit megy magasabb órajelen járó i5ökkel és vond le kb. az eredmény 1/3át..a 4.33Gs procid kb. egy 3GHz körüli Sandy i5 tempóját tudja, nem többet.

(#6155) g@norbert


g@norbert
aktív tag

Köszönöm a segítsèget uraim.

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#6156) philoxenia válasza g@norbert (#6151) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

i5 2300 Sandy

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6160) motorhead válasza Speed® (#6152) üzenetére


motorhead
aktív tag

Egy szóval nem említettem, hogy nem lenne limites. Annyit írtam, hogy a 1050ti-hez képes gyorsabb lesz. Nem azt, hogy ugyan úgy kihajtja, mint egy mai high end cpu. Ez teljesen mindegy, mert mindenki a saját konfigjához vesz videókártyát, és nem azt nézi, hogy ha xy procija lenne akkor mennyivel lenne jobb. Ha ő vesz egy 960-ast én meg egy 1060-ast, akkor is az én gépem lesz gyorsabb a játékokban. Hiába, hogy marad benne tartalék.
Használt piaci árakat meg nem az új árakkal kell összehasonlítani. Mert ugyan így van 1050ti is használtan. Az új árukban meg jelenleg 40% felárat kell fizetni a 1060-ra a 1050ti-hez képest, tehát majdnem a teljesítmény ugrással azonos az ár emelkedése is. Tehát nincs túlárazva. Használtan 40e küröl van 960 is meg 1050ti is. Egyértelmű hogy az utóbbi a jó választás. Főként azért mert nagy általánosságban a 2GB-os 960-ast adják ennyiért.

[ Szerkesztve ]

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#6162) g@norbert válasza philoxenia (#6156) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Ezért nem értem mert ez az i5 : 27419 cpu queen pontot kapott az aidában,az én x5470 xeonom pedig 36840 cpu queen pontot kapott.
Akkor hogy lehet a kettő egyforma teljesítménnyű,és hogyan hajthatja egyformán a két proci a ugyanazt a vga-t?
(ami legyen egy gtx 1060)

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#6163) philoxenia válasza g@norbert (#6162) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az i5 alapon megy 1333-as memóriákkal.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6164) g@norbert válasza philoxenia (#6163) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Az x5470 is alapon megy 1333mhz-es memóriával,csak a tuning miatt van benne 2000mhz-es oc memória,ami természetesen alapban 1333mhz-es,mint ahogy a proci is.

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#6165) motorhead válasza g@norbert (#6162) üzenetére


motorhead
aktív tag

Simán sokkal jobb a procid, tehát nem egyforma teljesítményű. Én sem értem azt aki ennek az ellenkezőjét állítja. Az enyém is 31440-et dob tehát ez is jobb az említett sandy-nál. Bár tegyük hozzá, hogy az egyéb pontokat is meg kellene nézni, mert ott lehet sokban alul marad.

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#6166) philoxenia válasza g@norbert (#6164) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azt csak tájékoztatásul írtam. :) Amúgy a CPU Queen nem biztos, hogy releváns játékok szempontjából, ahogy látom:[link]

motorhead Akkor a P9 telefonom is pont olyan jó mint a Xeon procim? :U
Xeon vs. P9

Az enyém húzás nélkül ennyit tud: [kép]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6167) motorhead válasza philoxenia (#6166) üzenetére


motorhead
aktív tag

Most ezzel mit akartál mondani? Mert értelme nem sok volt. Két számítógép procit hasonlítottunk össze. Te egy mobil és egy számítógép processzorát...

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#6168) philoxenia válasza motorhead (#6167) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azt, hogy van olyan szintetikus teszt, amiben ugyanazt tudja. Te ellenben két processzort hasonlítottál össze egyetlen mérőszám alapján. Mely játékban és milyen szerepe van a CPU Queen értéknek?
Pontosan mit is számol a proci egy mai játékban? Mi az amiben az újabb generáció sokkal jobb, az utasításkészlet fejlődése okán? Ha megnézted az előző linken azt írták:
Elméletileg azonos órajelen az a processzor ér el jobb eredményt ebben a mérésben, amely rövidebb futószalaggal rendelkezik, és melyekben a téves elágazásbecslések miatti „büntetés” kisebb. Például egy Northwood magra épülő Intel Pentium 4 processzor (ha a HyperThreading ki van kapcsolva) magasabb pontszámot ér el, mint Prescott magos társa, mivel az előbbi 20, az utóbbi pedig 31 fokozatú futószalagot használ. A CPU Queen mérés integer MMX-, SSE2- és SSE3-optimalizációt használ.
Az 5470nem tudja az SSE4; AVX; SSE4.2; Supplemental SSE3; AES utasításkészleteket pl. ;) Az i5 ezeket használja. Nyilván nem minden játékban ad ez előnyt, de szerintem van olyan amelyikben igen.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6169) CJ4567 válasza philoxenia (#6166) üzenetére


CJ4567
veterán

Eltérő verzióval mért AIDA64 eredményeket nem lehet összehasonlítani teljesen pontosan.

Tud SSE4-et(4.1), SSSE3-at az 5470, a 5440-em is tudja.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#6170) philoxenia válasza CJ4567 (#6169) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem olvastad figyelmesen, mit írtam, miket nem tud. :) Amúgy:[link] ;) innen vagyok okos... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6171) g@norbert válasza philoxenia (#6166) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Valóban igazad van,de én csak arra lennék kíváncsi,hogy mivel szeretnék venni egy vgá-t,azt szerettem volna megtudni,hogy milyet vegyek hosszútávra.
Mivel ez a fórum a ,,xeon 775 deszkában,,témát öleli körül,azt hittem hogy rajtam kívül másnak is van-volt ilyen dilemmája,és sikerül egyértelmű választ kapnom.
A cpuz validator honlapon láttam,hogy hősünk egy x5470 procival elért 4562.85mhz-et,(vannak sokkal jobb eredmények is)és a konfigjában láttam hogy egy gigabyte gtx 980 ti vgát használ..

http://valid.x86.fr/zj0fjp

Innen jött az ötlet hogy egy rx480,gtx1060(gyengébbek a gtx980 ti kártyánál) vgával kellene próbálkoznom,és jó lett volna pár személyes konkrét tapasztalat,mivel kellene egy modern vga,ehhez a procihoz,és 8gb ramhoz,fullhd felbontáson minőségi játékélményre az újjabb játékokhoz is.
Előre is köszönök minden segítséget.

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#6172) motorhead válasza philoxenia (#6168) üzenetére


motorhead
aktív tag

Ezt is én írtam abban a hozzászólásomban : "Bár tegyük hozzá, hogy az egyéb pontokat is meg kellene nézni, mert ott lehet sokban alul marad."
Ettől még semmi köze a P9-esed eredményének a xeon eredményéhez. Rossz hasonlat volt..

[ Szerkesztve ]

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#6173) xeon forever


xeon forever
addikt

Ez erdekes tema...
3dmark CPU teszteket kene hasonlitgatni. En ugy emlekszem AZ e5430 am 466fsb vel 3733mhz en AZ i5 2500 felett volt boven.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#6174) philoxenia válasza g@norbert (#6171) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából nem találni a legújabb kártyákkal tesztelt Xeonokat. Ebből következtethetünk arra is, hogy nem érdemes párosítani. Arra is, hogy még nem tették. Gazdaságosság szempontjából figyelembe veheted azt is, hogy esetleges lap és procicsere után még lesz egy újabb kártyád majd, amit tudsz valameddig használni. Igazából csak ebben kell döntened. Most a legkevesebbet költeni, amit még érdemes, de akkor kártyát is hamarabb kell majd cserélned, vagy most többet adsz ki érte, de a kártya még valameddig jó. Tápfüggő is nyilván. Később eladod-e a Xenos konfigot, vagy felszámolod. Ha eladod régebbi kártyával jobban jössz ki. Ha felszámolod az újabbal.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6175) motorhead válasza philoxenia (#6174) üzenetére


motorhead
aktív tag

Youtube-ra beírtam, hogy "xeon gtx 1060" 43.000 találat jött ki... Ha venné a fáradtságot akit érdekel a téma, és nem csak találgatózna, talán közelebb kerülnénk az igazsághoz. Én elég sok tesztet megnéztem.
1060 vagy 1050ti simán lehet egy ilyen konfigban. Előbbi időtállóbb egy esetleges plattform váltáskor ez tény, sőt az is, hogy később még többet hoz a konyhára mert "jobban kihajtja".
Én alacsonyabb fogyasztást, ez által alacsonyabb hőtermelést, a lehető legkisebb zajt, még kevesebb kábelt (tápcsati nem kell a 1050ti-hez..) és kielégítő teljesítményt akarok számomra reális áron. Ezért vennék 1050ti-t.

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#6176) philoxenia válasza motorhead (#6175) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Úgy írd be, hogy 5470.... ;) Még 5450-el is több a találat...
Ráadásul a húzás még sokat jelent, nekem pl. nincs szándékomban egyelőre húzni egyáltalán. :N
Nálam esetleg a 6850 jönne át ide, az i5 mellé meg egy újabb kártya. De lehet, hogy majd inkább egy-két év múlva újabb gép.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6177) motorhead válasza philoxenia (#6176) üzenetére


motorhead
aktív tag

"Igazából nem találni a legújabb kártyákkal tesztelt Xeonokat."

Ne haragudj de ezen a ponton már tényleg nem értem ezt a beszélgetést. Mert most éppen megcáfolod amit néhány perce írtál.

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#6178) Speed® válasza motorhead (#6160) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha bele akarsz kötni bele fogsz, bármit írok..nincs időm ilyesmire.
Nem, nem lenne gyorsabb az 1060, félgázon lógatná a lábát sok*.
Hiába van neki 4.3Gre belőve a Xeon, attól még egy i5 körbeveri..
Nálam 5440@3.4et váltott az i5-2500 (3.4G 4 magon), ég és föld..
Kisimultak az FPSek, sokkal jobban fut minden..pedig csak 7850.
Szóval nem, nem fogok 960 felett ajánlani, mert nincs értelme :N
És nem, nem használt vs. újról beszéltem, HAs árakból indult ki..
Lehet 40 felett árulni 960/4Gt, attól még el fogják adni alatta is :K

xeon forever
3DMark pont annyira releváns, mint a CPUQueen..semennyire kb.
Szintetikus tesztek kb. semmit nem mutatnak meg a lényegből :S
Tisztább lenne face2face összevetni játékokban, az megmutatja..
Tervben volt nálam is, de nem tudtam időt szakítani rá, eladtam..
Viszont használati oldalon bőven észrevettem a váltást, írtam is.
Helyén kell kezelni a dolgokat, ha spórolós gép, megvan a böjtje.

[ Szerkesztve ]

(#6179) philoxenia válasza motorhead (#6177) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A túlnyomó része X3 Xeon... meg 56-osok.... :)
Ugye a topik meg 775-ös platform, azokat nyilván nem tudod itt futtatni...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6180) xeon forever válasza philoxenia (#6174) üzenetére


xeon forever
addikt

Sokan ugy velik, hogy kevesek ezek a xeonok ujjabb kartyahoz. Nalam egyedul az XRebirth ment fel 100% cpura.(Erre pwm management alapjan vezerelt ventillatorok max fordulata ebresztett ra)

Egyebkent aki occso konfigot akar az nem fog draga vgat venni. Aki draga vgat vesz az mar vesz uj(garancias/1-2 eves) mb+cpu+ram kombot.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#6181) g@norbert válasza philoxenia (#6174) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Igen,én sem találtam x5470-el,viszont x5460-al igen sokat.
A youtube ismét a forrás,és ott találtam rá sok rx480 videóra,sok tesztre is használt új játékokkal készült videókat.
Rendesen összefutott a nyál a számban,ezért próbálok tapogatózni hogy rx480 vagy gtx1060 legyen,mivel tényleg hosszútàvra terveznék.
A táppal nincs gondom,mert egy seasonic platinum 860w(ss860xp)van,amitől soha nem fogok megválni,de gondolom ez érthető....

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#6182) philoxenia válasza g@norbert (#6181) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

De tipikusan nincs mellette csak 7-es és 9-es kártya... az ezresekkel nem találni csak minimálisat, azzal így nehéz hasonlítani... :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6183) xeon forever válasza g@norbert (#6181) üzenetére


xeon forever
addikt

Ha hosszu tavra tervezel vegyel 1060 6Gb osat. Kesobb AZ ujjab gephez is Jo lesz.
Rovidre zarva a temat.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#6184) motorhead válasza Speed® (#6178) üzenetére


motorhead
aktív tag

"Ha bele akarsz kötni bele fogsz, bármit írok..nincs időm ilyesmire."

Működhet egy fórum úgy is, hogy te leírod a véleményed a többi meg bólogat, meg hallgat. Nekem más a véleményem, sőt másoknak is. Én nem az idődet rabolom, nem kötelező írni, válaszolni, cáfolni stb..
Soha nem készítettél olyan tesztet, amiben ugyan azon xeonos konfiggal mértél 960, 1050ti és 1060-as teszteket. Mindezek ellenére azt írod, hogy nem lenne gyorsabb egy 1060 egy 1050ti-től vagy 960-tól. Ezek szerint ugyan olyan teljesítményt nyújtana.
Ha majd meglesz a 1050ti-m lesz lehetőségem talán kölcsön kérni egy 1060-ast. Akkor majd élesben eldől ez a kérdés is. Addig meg szerintem maradhatunk annyiban, hogy nincs ezen irányú tapasztalatunk.

[ Szerkesztve ]

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#6185) xeon forever válasza motorhead (#6184) üzenetére


xeon forever
addikt

Engem is erdekelne egy eredmeny. 🔧 En is csak vgat fogok venni a kozeljovoben. Ameddig jatszhato 60fps t ki lehet beloluk tekerni ezxel a xeonnal...
👀

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#6186) g@norbert válasza xeon forever (#6183) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Köszi,én is az nvidia 790i chipset miatt az 1060 felé dől a mérleg,viszont árban,és a +2gb ram miatt viszont az rx480 felé...

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#6187) Speed® válasza motorhead (#6184) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem készítettem, megtette más..keress rá. Nem győzöl meg arról, hogy kihasználatlanul megéri avultatni egy komoly VGAt ezen a platformon (sem) :)

(#6188) VinoRosso válasza Speed® (#6178) üzenetére


VinoRosso
veterán

Érdekes ez a videó, mert ránézésre a játékok fele még így is GPU limites, pedig a 970 elég erős kártya a Xeonhoz képest.

(#6189) g@norbert válasza motorhead (#6184) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Tényleg jó lenne egy átfogó teszt,kíváncsi lennék milyen eredményeket lehet kisajtolni ezekből a kártyákból,egy xeonnal,szerintem nagyon sokan használnak,,mèg csak,,fullhd monitort, vagy kissebbet...
Köszi neked is mindent,és mindenkinek köszi a segítséget!

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#6190) philoxenia válasza g@norbert (#6189) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Csak följött oldalt ez a konfig, itt az újabb Xeon mellé teszik ezt a kártyát.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6191) g@norbert válasza VinoRosso (#6188) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Én is végignéztem a videót,és tényleg úgy tűnik hogy sok játék gpu limites...
Érdekes.

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#6192) xeon forever válasza g@norbert (#6186) üzenetére


xeon forever
addikt

Physx miatt jobb AZ NV. emelle a proci melle.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#6193) MasterDeeJay válasza Speed® (#6178) üzenetére

Tapasztaltan Én is, csak dual e5450 ről (qeen 44e pont 50+ húzva.) váltottam egy darab E3-1270-esre (42e pont kb i7 2600) és tényleg érezhetőbben erősebb.
Queen pont jól mutat de játékra erős pár szálas teljesítmény és órajel kell.
Arról nem beszélve hogy sok sok limit van a 771 quadokba, pl két-két magot fsb köti össze ezért hiába van 12mb l2 az inkább csak 6mb ha másik két magnak kell valami. I7 meg 8-al gazdálkodik de az i5 is 6mb-os.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#6194) Pécsi gyerek válasza MasterDeeJay (#6193) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Nekem most lett egy kis "pöcs" pentium g4560.Ez csak 2 magos,4 szálas,de érzésre jobban pattog a rendszer.

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#6195) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Sziasztok ismét!

Végre jutott rá időm, hogy foglalkozzak a géppel. A Latmon mellett döntöttem, mint teszt mellett, mert az volt az egyedüli eddig a sok órás játék mellett, ami valami eredményt adott.

Első körben kicseréltem a SATA kábeleket, pasztáztam a bridgeket az alaplapon, és újraraktam a windows-t. Az nvidia drivert úgy telepítettem fel, hogy csak physx ment a display driver mellé. Egyértelműen volt a régi rendszerrel valami audio probléma, legalábbis bf4-nél volt, hogy teljesen elment a lövések hangja, vagy hogy nem hallottam a helikoptert csak bizonyos irányba fordulva. Az új rendszer érezhetően javított a latency-n, leginkább a latency és a DPC esett a negyedére, de nem oldotta meg teljesen a problémát, és valamiért a hard page fault count is felment. Utána megnéztem, hogy 2 memóriával mi a helyzet, de nem volt olyan lényeges különbség a 4 és 2 memóriás felállások között. Utána megnéztem, hogy az antivirus kikapcsolása javít e valamit a helyzeten, és egyértelműen az okozta a problémák jelentős részét. A hard page fault resolution time még mindig magas volt ezek után is, de latmon szerint ez nem nagyon érinti a realtime alkalmazások futását. A service-eket vizsgálgatva az jött le, hogy az antivirus nagyon fogja a netet, szinte az összes hard pagefault nethez kapcsolódó szolgáltatáshoz tartozott, ha be volt kapcsolva az antivirus. Egyelőre az jött le, hogy az új rendszer és az antivirus kikapcsolása így kombinációban megoldhatja a problémát. A gyakorlatban a régi rendszert is próbáltam már kikapcsolt antivirussal, úgyhogy nem vagyok teljesen biztos benne, hogy ezek segítenek. Majd kiderül, holnap tesztelem BF4-el is, ha lesz időm rá. Ha nem jön be, akkor még érdemes lenne kipróbálni, amit ajánlottatok, azt hiszem valami olyasmi volt, hogy 4 memóriának több áram kell.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#6196) Speed® válasza inf3rno (#6195) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem a memóriáknak kell több feszültség, hanem az NB/MCHnak, ami kezeli őket..nagyobb a terhelés rajta fulldimmel, segíthet.
AV meg kell, max keress valamit, ami kevésbbé hwigényes (TS360 nekem bevált pl.), de a latencymonnak sem feltétlenül kell mindent elhinni..létezik a szükséges rossz fogalma is.

(#6197) Wiipera válasza inf3rno (#6195) üzenetére


Wiipera
tag

Milyen antivírus programot használsz? :U

(#6198) inf3rno válasza Speed® (#6196) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azon agyalok, hogy vajon a latmon mehet e játék közben, vagy muszáj, hogy terhelés nélkül mérjen. Lehet, hogy adna valami hasznos infot az összeomlásokról.

Az antivir teljesen felesleges játéknál, nagyon ritka, hogy egy játék szerveren keresztül törik fel a gépet, szóval a játék idejére kikapcsolható az aktív védelem. A tűzfal kikapcsolása problémásabb, ha kinyomom, akkor belső hálóról törhető lesz a gép, de olyan hatalmas veszélye annak sincs, a külső támadásoktól nagyrészt véd a router. Úgy néztem, hogyha az aktív védelem és a tűzfal is megy egyszerre, akkor a legnagyobb a latency. Egyébként ha csak az egyik van kikapcsolva, akkor tűrhető a latency, de nem olyan jó, mintha mindkettő ki van kapcsolva.

Ennek az NB/MCH-nak hogyan tudnék több feszt adni? Mit kéne BIOS-ban beállítanom? Egyáltalán hogyan tesztelhető, hogy elég feszt kap e? Ezek szerint latmonnal nem...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#6199) inf3rno válasza Wiipera (#6197) üzenetére


inf3rno
nagyúr

ESET smart security.

Buliban hasznos! =]

(#6200) inf3rno


inf3rno
nagyúr

No teszteltem közben av nélkül a bf4-et, eddig bírta. Utána olvastam a hard pagefault-nak, elvileg az is okozhatja. Nem tudom hogy lehetne kinyomozni, hogy hogy csökkenthető tovább a számuk.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.