Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6301) Speed® válasza philoxenia (#6300) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ez ultimate fail volt..nem tudtam eldönteni, kamu-e :N

(#6302) philoxenia válasza Speed® (#6301) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kicsit olyan mint a nyuszika:
Megy a nyuszika és a róka a sivatagban. Egyszer csak a róka előkap egy kést és hátba szúrja a nyuszikát. Hátrafordul a nyuszika: "Te róka! Ez most vicc, vagy komoly?" Komoly, komoly" feleli a róka. "Akkor jó, mert viccnek nagyon hülye lett volna"

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6303) CJ4567 válasza Speed® (#6301) üzenetére


CJ4567
veterán

Hihetőbb, mint amikor AMD FX-ben lenyelte a kutya a CPU-ját, akkor írta is hogy hamis volt az egész, csak nem találom, lehet töröltetve lett.

Philoxenia: Ultimate AMD retrofit hack ;]

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#6304) xeon forever válasza Speed® (#6297) üzenetére


xeon forever
addikt

Nem altalanos igazsagnak irtam... A "szerintem" Pont ezt fejezte ki. Ha van ertelmes magyarazat azt szivessen vennem.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#6305) xeon forever válasza VinoRosso (#6298) üzenetére


xeon forever
addikt

Mukodik✅ 😂

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#6306) Alpi.


Alpi.
addikt

[Esetleg igy] ;)

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#6307) zedcon válasza gandalf (#6292) üzenetére


zedcon
tag

A DRAM Clock Skew és NB Clock Skew (ez utóbbit egész 1600-ig lehet nálam állítgatni) beállítása előtt a 2 CPU GTL és az NB GTL Reference fixálásánál tapasztaltam szignifikáns javulást az Aida memtesztben. A releváns NB GTL Reference fixálása önmagában nem volt elég. A CPU GTLt szerintem megpróbálhatod óvatosan variálgatni a standard körül úgy, hogy ha az egyikre ötöt adsz akkor a másikra tizet. Miután ezekhez hozzányúltam 10 sec-es hibázások 1-2-3 percre nőttek, meg persze 6-6-6-24-en mentek a RAMok, azt mentettem anno az OC Profile 2-be mint kompromisszumos, ideiglenes megoldás. Ha a gyári RAM profil timingjei vannak beállítva annak jónak kell lennie és máshol van a baj mint nálam volt, igaz egyforma RAMokat is használok most az is közrejátszhat valamit. Ha a memók nem mennek együtt akkor mindenképpen stabilabb lesz a rendszer ha 1-2 lépcsővel rontjuk a timingek értékeit. Azt mondom megint, ha 10 sec körül hibázik a teszter akkor tutira instabil a rendszer, ha 2-3 vagy több perc után hibázik akkor lehet nem is fog semmi progi panaszkodni, csak a teszter túlérzékeny valamire. Most megkapta amit akart. :)
Valamiféle fázis eltolás kellett neki.

Pontos vagyok mert mérnök, de van mikor eldobom az agyam. Lelkes Újonc vagyok 2003 (!) óta :)

(#6308) Lacee83


Lacee83
tag

Adott egy Asus P5B lap amely a leírása szerint 1066FSB procikat visz. A cpu support listánál az 1333as procikhoz "beta support FSB1333 CPU" van írva.
Elboldogul egy Xeon 5345-el (1333FSB)?

(#6309) 1tom válasza Lacee83 (#6308) üzenetére


1tom
tag

Nekem ugyan ez a lapom van, az L5420-as 1333-as cpu-t szépen kezeli.

Bunkók kiméljenek! Amiga rulez always!

(#6310) lolka-bolka


lolka-bolka
tag

Sziasztok lenne egy olyan gondom,hogy sehogy sem tudom beállítani az idözitést!

proci: Xeon E5450

Alaplap: asusp5K

Memoria: kingston hyperx 4x2gb ddr2-1066 khx8500d2t1k2

A ram volt 2,2-2,3 5-5-5--15 idözitéssel kellene működnie,de lefagy,kék halál stb

5-5-5--18 , 4-4-4-12 800Mz-en tökéletes.

Van rá valami megoldás??? :F

(#6311) Wiipera válasza lolka-bolka (#6310) üzenetére


Wiipera
tag

Az északi hídnak adtál plusz feszültséget?
Teljes bios beállítást írd le vagy fotózd le, így könnyebben meg lehet mondani, hogy mit kéne esetleg állítani.

(#6312) VinoRosso válasza lolka-bolka (#6310) üzenetére


VinoRosso
veterán

PCI-E Frequency: 100
FSB Frequency: 333
DRAM Frequency: DDR2-1066
Dram Command Rate: 2T
DRAM Timings:-
CAS# Latency: 5
RAS# to CAS# Delay: 5
RAS# Precharge: 5
RAS# Activate to Precharge: 15
DRAM Static Read Control: Disabled
Transaction Booster: Enabled
Relax level 0
DRAM Voltage: 2.1
CPU Spread Spectrum: Disabled
PCIE Spread Spectrum: Disabled

Máshoz nem kell nyúlj, ezekkel mennie kéne, ha nem akkor a Dram voltage-nek adj 2,16V-ot ha az se akkor 2.2V. Ha megy 2,1V-al akkor meg csökkentsed 2,06-ra és ha azzal is akkor 2,02-re és így tovább addig amíg hibába nem botlasz és akkor állítsd vissza a legutolsó helyes beállításra. Azon még lehet kísérletezni hogy relax level 0 helyett Boost level 1-et vagy 2-t állítasz be egy kis plusz fesszel. 2.2V-nál többet viszont aktív hűtés nélkül ne adj a ramoknak.

(#6313) lolka-bolka válasza VinoRosso (#6312) üzenetére


lolka-bolka
tag

Kedves VinoRosso köszönöm,hogy próbáltál segiteni,de így sem működik.

Lefényképeztem a mostani beállítást,de lefagy,vagy kék halálozik.

(#6314) VinoRosso válasza lolka-bolka (#6313) üzenetére


VinoRosso
veterán

A 2T lefelejtetted, illetve relax level 0-ra tedd ne Boost level 0-ra. (itt lehet hogy rosszul írtam, már nem emlékszem pontosan de eléképzelhető, hogy a relax level csak transaction booster disabled-nél jön be). Ha nem jó úgy sem tedd relax level 3-ra azt hiszem az a leglazább.

(#6315) Alastair' válasza lolka-bolka (#6313) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Állítsd át 800-ra a ramot, ha azon megy, majd nézd meg cpu-z vel a memory fülön, hogy 1066-on mik a pontos időzítések és mennyi fesz kell neki. Ott kiírja pontosan. Vagy próbáld 6-6-6-18-on 1.8 volttal.

Alister from Hell

(#6316) lolka-bolka válasza VinoRosso (#6314) üzenetére


lolka-bolka
tag

Nekem nem 2Tvan hanem 2N a relax levelt megtaláltam ,de sajna hiába állítok .A window logo bejön pörög ,pörög aztán vált és sötétség. .

(#6317) lolka-bolka válasza Alastair' (#6315) üzenetére


lolka-bolka
tag

Kedves _Alister ezek a ramok alapból 800Mhz mennek.A cpuz 555-18 at mutat gyárilag 555-15-nek ajánlja 2.2v.

(#6318) VinoRosso válasza lolka-bolka (#6316) üzenetére


VinoRosso
veterán

Akkor ami auton van az időzításek küzül azonak állíts be fix értéket, 1-el nagyobbat mint ami a piros téglalapban van. Kivétel az 52, ahelyett állíts 65-öt.

2N meg a 2T az ugyanaz = 2 ciklus

[ Szerkesztve ]

(#6319) lolka-bolka válasza VinoRosso (#6318) üzenetére


lolka-bolka
tag

Hát köszönöm a segítséget feladom. Meg próbáltam mindent,de nem sikerült. Úgy néz ki nem szereti ezt a márkát a lapom.

(#6320) xeon forever válasza lolka-bolka (#6319) üzenetére


xeon forever
addikt

Ha alapbol 800 as a ram es 2
1066 ot probalsz beallitani akkor AZ NB feszt is emelni kell. 1.2v pl.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#6321) VinoRosso válasza lolka-bolka (#6319) üzenetére


VinoRosso
veterán

Kár, pedig mennie kéne simán, jó ramok azok. Esetleg próbáld meg 2 modullal ha még lesz kedved, az is lehet, hogy valamelyik hibás.

xeon forever:

miért kéne NB fesz emelni ? Nativ 1066-ot támogat a lap. 333-as FSB-n megy neki, vdimmen meg időzítéseken kívül semmit nem kéne állítani.

[ Szerkesztve ]

(#6322) lolka-bolka válasza xeon forever (#6320) üzenetére


lolka-bolka
tag

ilyen ramok vannak a gépben. 4x2GB

(#6323) lolka-bolka válasza VinoRosso (#6321) üzenetére


lolka-bolka
tag

A ramok a memtesten át mentek hibátlanul!!!

(#6324) VinoRosso válasza lolka-bolka (#6323) üzenetére


VinoRosso
veterán

1066-on :F

(#6325) lolka-bolka válasza VinoRosso (#6324) üzenetére


lolka-bolka
tag

800-on :B

(#6326) VinoRosso válasza lolka-bolka (#6325) üzenetére


VinoRosso
veterán

Akkor még lehet rossz. Ha csak degradálódott valamelyik chip akkor még mehet alacsonyabb órajelen stabilan csak magason nem.

Próbáld meg 1 modullal elindítani 1066-on a korábban leírt beállításokkal. Ha az elsővel nem megy próbáld ki mind a 4-et ha egyikkel se megy akkor valószínűbb, hogy a beállításokkal van baj, vagy a lappal.
Ha csak 1-el nem megy akkor az a valószínűbb, hogy az adott ram modul a hibás.
Ha mind a néggyel megy szólóban akkor az az esélyes, hogy a 4 modul együttes használatával nem tud megbírkózni a lap. Egyesével hozzáadva kiderül, hogy hány modulnál jön be a hiba.

(#6327) lolka-bolka válasza VinoRosso (#6326) üzenetére


lolka-bolka
tag

ok holnap ki próbálom. :R

(#6328) lolka-bolka


lolka-bolka
tag

Singlbe mindegyik ram megy 1066-on. Duelben is mennek minden slotba. 6gb ramal tökéletesen mennek aida progival tesztelve. A 4. 2gb ramot beteszem és már hibázik,lefagy.

Ja és nem 1 forma a volt rajtuk 2 2gb 2.2v A másik 2 2gb 2,3v

Az nem lehet,hogy a procit is húzni kéne???

(#6329) motorhead


motorhead
aktív tag

Megtörtént a videokari upgrade, GTX460-ról GTX1050ti-ra. Első körben gyors tesztelés után hozza a 2-2.5X sebesség növekedést. A későbbiekben ha valaki kíváncsi tudok válaszolni kérdésekre a sebességgel kapcsolatosan, itt úgy is felmerült többször is mennyi az annyi, kihajtja e stb.. kérdéskör.
Szokás a kártyát a 960-al egy lapon említeni, nos erre is kíváncsi vagyok ha valakinek van az említett kártyával tesztkörnyezeti tapasztalata, mert több helyen is olvastam, hogy azért ez a 1050ti gyorsabb több játékban is.

[ Szerkesztve ]

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#6330) VinoRosso válasza lolka-bolka (#6328) üzenetére


VinoRosso
veterán

A procinak semmi köze nincs hozzá.
CPU-z -t pattintsd fel és írd fel slotonként a képen bekeretezett adatokat:

Azokat rakd dualba amelyiknél egyformák az adatok. Hogy biztos legyen egyesével tedd be, ellenőrizd le CPU-zvel, hogy a megfelelő kit megy dualban és csak utána tedd be a másik kitet.

Ha így se megy akkor a lapnak gyűlt meg a baja a 8 gigával, hogy ezzel mit lehet kezdeni azon még gondolkozom.

[ Szerkesztve ]

(#6331) lolka-bolka válasza VinoRosso (#6330) üzenetére


lolka-bolka
tag

Ok meg próbálom azt is. Már ez is haladás amit sikerült megoldani. Hála neked. :R

(#6332) Pécsi gyerek válasza motorhead (#6329) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Kíváncsian várjuk :R és előre is köszi :K

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#6333) xeon forever


xeon forever
addikt

Mass effect Andromeda (frostbite engine) erdekelne milyen gpu kellene a proci melle. Jelenleg gtx 650 ti oc val 20-120 fps kozt van. Proci meg game kozben 40-50% load screen kozben meg 100%.
Ez AZ 1050ti egyre kozelebbinek tunik...valakinek van valami javaslata. Mondjuk Jo lenne 30k korul meguszni kulonben varhatok meg egy ideig.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#6334) philoxenia válasza xeon forever (#6333) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

20 és 120 között? :Y Ugyanolyan beállításokkal?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6335) motorhead válasza philoxenia (#6334) üzenetére


motorhead
aktív tag

Persze... ha nincs semmi a képernyőn akkor 120FPS, ha van valami akkor meg 20...

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#6336) philoxenia válasza motorhead (#6335) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ja, hogy ha játszanál, akkor játszhatatlan? ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6337) xeon forever válasza philoxenia (#6334) üzenetére


xeon forever
addikt

Ultra low... Es igen ezt mutatja. Ha feljebb teszem pl mediumra Ott 15-60 fps. De ez a 15 fps kiborito. Szoval minimum 30fps illene.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#6338) philoxenia válasza xeon forever (#6337) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Végül is a minimumtól elmarad a kártyád, ezek szerint: [link]
Hiába gyengébb egyes feature-ökben a minimum kártya, de tud újabb kunsztokat.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6339) Wiipera válasza xeon forever (#6333) üzenetére


Wiipera
tag

Nekem 960-al FHD high-on tökéletesen megy. (konkrét fsp értéket nem tudok mondani)
"Csak" 8GB rendszer memória van a gépben és ki volt kapcsolva a lapozófájl, ezért fagyott néha a játék. Amióta beállítottam 2-4GB-ra egy tároló vinyóra, azóta nincs ilyen gond.

30-35e körül már hirdetnek 960-at. Ha nincs keret a 1050Ti-re, akkor ez egy jó választás. (Vagy 30e alatt 680-at nézel.)

(#6340) CJ4567 válasza Wiipera (#6339) üzenetére


CJ4567
veterán

GTX950 2GB-vel 900p scalinggal(nem kapcsoltam ki) 35-60FPS volt, Eos-ig nem jutottam el, 1 órát játszottam. CPU kihasználtságot nem tudom megmondani, de i3-6100 volt alatta.

No Sana No Life

(#6341) xeon forever válasza CJ4567 (#6340) üzenetére


xeon forever
addikt

Ez a 15 fps a parbeszedeknel Jon elo. Lovolde kozben 30-35 fps 1920*1080 off scale-en 1:1 aranyban. Szoval ez kozeli arc effektus fekteti meg.

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#6342) looser


looser
addikt

Sziaszok! Egy HP Elite 8000 gépbe szeretnék E5450-es cpu-t. Magam már megelégedéssel használok egy GB P35 deszkában egyet, ezt unokaöcsémnél cserélném ki, aki jelenleg egy E7500-ös procival használja a gépet. Attól tartok, Q-s a chipset (erről nem találtam infót sajnos) és akkor esetleg nem fog menni, de a Q9650-et egyébként támogatja, ezért reménykedem :-)
Van erről tapasztalat?

Üdv!
:R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#6343) inf3rno válasza xeon forever (#6341) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mások is panaszkodtak MEA-nál, hogy nagyon leesik még komoly kártyáknál is az fps a párbeszédeknél gyakorlatilag a semmi miatt. Ezért szerintem felesleges váltani, ha amúgy élvezhető a játék.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#6344) lolka-bolka válasza looser (#6342) üzenetére


lolka-bolka
tag

Szia sajnos nem támogatja a 771-es xeonokat .Próbálták a 3-as sorozattal,de nem működött.

(#6345) xeon forever válasza inf3rno (#6343) üzenetére


xeon forever
addikt

Odaig jutottam, hogy NV driver clean reinstall utan 25fps...ez mar ugyahogy. Megszuntek a microlaggok. Szoval vmi driver szarakodas volt. Viszont neztem 2gigas VGA a minimum. Nalam 1 gigassal is megy 1080p. Mindjart ranezek 4ghz cpuval hoz e pluszt.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#6346) inf3rno válasza xeon forever (#6345) üzenetére


inf3rno
nagyúr

No akkor nem kell annyira komolyan venni a hardware requirements-et sem. Azt hiszem én is hagyom a mostani kártyám, és nem veszek újat, így is már túl sokat költöttem új gépre... A játékot meg szerintem úgyis optimalizálják előbb, vagy utóbb, aztán talán egy 10-20 fps-el többet kapunk. Én legalábbis egyelőre várok a vétellel, amíg kijönnek komolyabb patch-ek, mert elég félkész benyomásom van az alapján, amiket olvastam róla.

Buliban hasznos! =]

(#6347) lolka-bolka válasza VinoRosso (#6330) üzenetére


lolka-bolka
tag

Nos az adatok meg vannak: A 2x2gb 2.3 v: 2G-udim
8D372214 30/12 SPDexit üres
8F377305 30/12 --------

2X22gb 2,2v 2G-udim
360BD169 28/11 SPDexit üres
360BD269 28/11 -----------

Párba tettem őket,de semmi változás!! :((

(#6348) xeon forever válasza inf3rno (#6346) üzenetére


xeon forever
addikt

En ugy gondolom eleg lett volna AZ ut3 engine is neki. Ha AZ atlag PC gamereket vesszuk. Ha a me3 at nezem pl 1 mag 768 Mb ram 512 VGA ram es felredobtam a tuttifrutti magazint. 4 mag 4gb ram 1gb VGA es AZ eves elofizetest is lemondtam volna. 😎

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#6349) inf3rno válasza xeon forever (#6348) üzenetére


inf3rno
nagyúr

:C

Buliban hasznos! =]

(#6350) VinoRosso válasza lolka-bolka (#6347) üzenetére


VinoRosso
veterán

Egész biztos, hogy az azonos kit megy dualban ?

Tehát kit#1: A1,B1, kit#2: A2,B2 ? (tehát így slot1: 8D372214 , slot2:360BD169 , slot3:8F377305 , slot4:360BD269 )

Ha igen akkor nem sokat lehet tenni. Max megpróbálhatod még Cl5 1000-en. Játszani kell vele elég sokat, hogy megtalálja az ember a sweet spotot, hogy mi az a freki amin még megy, de egyel feljebb már nem. Aztán ha megvan, mondjuk teszem azt 1010-en még megy de 1014-en már nem stabil, akkor lehet még babrálni vdimm állítgatásával, meg timingok lazításával, de ha nem reagál semmire akkor ennyit tud a lap ezzel a memóriával. Ha meg reagál valamire akkor azon a vonalon el lehet indulni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.