Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) jokeph válasza jokeph (#14000) üzenetére


jokeph
nagyúr

X5450-et és X5482-őt próbáltam, igaz Asus P5Q-ban, azok nagyon szeressék egymást.

Jelenleg egy L5420-al kísérletezem. :))

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#14002) tlac válasza jokeph (#14000) üzenetére


tlac
nagyúr

igen

(#14003) Speed® válasza tlac (#13999) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

5470em volt 3db, most is van egy, de UD3P/R még nem esett be..

(#14004) rasotamas válasza Speed® (#13994) üzenetére


rasotamas
veterán

Továbbra is hiszek neked csak szkeptikus vagyok. Ezt írja az alaplapom leírása:
FSB: 1600 (O.C.)/1333/1066/800 MHz FSB
Másrészt integrált videoval ment a 400 nekem is, csak diszkréttel nem.
Persze ilyen keveset nem érdemes oc-zni, ami igazi, sandy bridge szerű i5-2400-at közelítő teljesítményt jelentene az 4ghz lenne csak nem q9400-zal hanem valami kb 10-es szorzós 12 megással, 8 giga rammal.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#14005) ricsi99 válasza rasotamas (#14004) üzenetére


ricsi99
addikt

"Másrészt integrált videoval ment a 400 nekem is, csak diszkréttel nem."
Ezt nem értem ,400mhz most az alaplapival ment és ha a pci-express be raktál kártyát akkor nem?

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#14006) rasotamas válasza ricsi99 (#14005) üzenetére


rasotamas
veterán

Pontosan. Nem független az fsb a pci-e frekitöl.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#14007) ricsi99 válasza rasotamas (#14006) üzenetére


ricsi99
addikt

Akkor nem szedem szét a gépet bsel mod hoz... int. vga felejtős :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#14008) jokeph válasza rasotamas (#14006) üzenetére


jokeph
nagyúr

És nincs mód, hogy lehessen fixálni 100 MHZ-re. :(

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#14009) tzsolesz válasza rasotamas (#14004) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nekem ment HD4830-al is a 400Mhz, G31-es deszkában.....

Voilá

Csak hát igen, nem lehet fixálni a PCI-E frekit 100-on.....

(#14010) rasotamas válasza tzsolesz (#14009) üzenetére


rasotamas
veterán

Az a baj, nem találtam meg hol lehet megnézni a pci-e frekit. Mert ha mondjuk 107 a 100 helyett az nem nagyon érdekel. De ha 133 az már nagyon sok.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#14011) tzsolesz válasza rasotamas (#14010) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nincs rá mód, már kerestem hetekig én is.... IGP-vel lehet vele szórakozni, de a VGA-nak nem használ....

(#14012) Speed® válasza rasotamas (#14004) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem véletlenül van ott az (O.C.), a gyártó sem merte odahazudni egyértelműen. Egyszerűen a chipkészlet korlátja, és én ebben a témában nem akarok többet egy szót sem írni, totálisan felesleges szócséplés. Ha tuningolni akarsz, tegyél alá egy P35/45 lapot, lehet találni jó áron, nem kell filléres alkalmatlan vacakkal szarakodni. Már elnézést.

(#14013) ricsi99


ricsi99
addikt

Topic lényege: filléres alkalmatlan vacakkal szorakozni ,hogy még egy kis plusz pénzért ,+t kapjál :D
Szerencsések biosból tudnak mindent állitani és tuningolni.
Szerencsétlenek mint én a szutyok g31-es alaplappal + a belevett ócó xeonnal +softfsb programmal küzdenek
Szerencsés voltam mert a progi támogatja ,viszont amit nem értettem /de most már értem/ ,hogy azzal sem lehetett sokat húzni mert kb 340mhz ig elment simán aztán 341-en se kép se hang... felvettem vele a pcie-x sebességet 104 ig is most stabil 356 mhz-t tud.
Nem sok a +200mhz ,de a tudat ahhhhh :)) sikerült =6% overlock

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#14014) Speed® válasza ricsi99 (#14013) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Na jó, de mi jobb, a bizonytalan, veszélyes 6% (ugye rizikózik az embert eltolt PCI/PCIEvel), vagy alig drágábban 35% (P35, 333->450 sima liba).

(#14015) ricsi99 válasza Speed® (#14014) üzenetére


ricsi99
addikt

Asszony pajti Sims3 -at tol +pár kiegészítővel. Ha meg többet tesz rá akkor meg az én gépemen is akad ,szal ennyi.
6000+ ról váltottam neki az itthon fellelt régi cuccból +Xeon az e-bay ról
Facebook pörög , youtube röccenés mentes lett ,flash játékok vigan mennek (HD4770)
tuning csak azért kellett ,hogy a tudat meglegyen :D
Minek is költsek még erre + lap +táp +hűtőért?

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#14016) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Akkor kezdeném, végre nálam az X3363, meg a 2 hét múlt évi szabim.

Először is akkor a gyári procival megcsinálom a BIOS frissítést, aminél ez van írva a telepítési útmutatóban:

1.Running DCCU_3.1_MR1.exe ,it will install "Dell Client Configuration Utility" on your machine.

2.Starting Dell Client Configuration Utility ,and choose the HDR file to create a auto update utility.

3.Running this created exe to update bios.

Ha jól értelmezem, akkor ez a frissítés (DELL Optilex 780) windows alól indítható, nem kell DOS okoskodnom.

Ha lement a BIOS frissítés, akkor nyomok egy jumper resetet neki, aztán szépen nekiállok a gyári procival kivágom a foglalatot, utána a proci csere.

Így jó leszek? :F

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#14017) envagyok


envagyok
veterán

Lenne egy ASUS P6T X58 lapom, sajnos nincs benne a bios chip, így került hozzám.
Ma hozzájutottam egy ASUS P5Q-E P45-ös alaplaphoz, amiben van 2 bios chip is, és tájöttem, hogy az egyik csak backup bios, azaz anélkül is megy a gép. Örültem is, mert mind2 lapnak 2MB-os a biosa. Régen tudtam így biost átflashelni különböző alaplapok közott, gondoltam bebootolok dos alá, majd beleflashelem az afudos-al az új biost. Viszont sajnos nem engedte a rom id mismatch miatt, letöltöttem az afudos engineering verziót, amiben vannak ezt megengedő flag-ek, és próbáltam azzal is, ott valami boot block hibáról papolt.

Létezik valami univerzális flashelő program dos vagy win alá, ami beflasheli az a biost, amit szeretnék?
Vagy van ötletetek, mit csináljak?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#14018) ricsi99 válasza envagyok (#14017) üzenetére


ricsi99
addikt

Én nf7-s el csináltam ezt annó... a pontos verzióra már nem emléxem de valami régebbbi verzióval -f (forced ) kapcsolóval sikerült... Asus amugy extra háklis a bios flash ra... nem tudsz valami Gigabyte lapot szerezni... avagy az alaplapod topicában valakit megkérni ?
Hiába van rajta 2 bios /flasselésnél mind2 átirja ha sikeresnek véli a frissitést! Nem biztos hogy fel fog kelni

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#14019) tlac válasza envagyok (#14017) üzenetére


tlac
nagyúr

ha az a ASUS P5Q-E hibátlan lap és nem szedném biztos le róla a bioschip-et
inkább más forrásból keress a másik laphoz bios-t (ebay, ali, másik hibás lap, stb.)

egyébként ebayről lehet venni mindenféle flashelő cuccot, szerencsésebb esetben még leforrasztani sem kell a chip-et
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#14020) envagyok válasza tlac (#14019) üzenetére


envagyok
veterán

Sikerült megoldani, van egy ASUS rampage 2 extreme x58-as lapom is, abban is 2 bios chippel, kivettem az egyiket, a másikkal bebootoltam, majd on the fly kicseréltem a chipet a p45 egy chipjére, felflasheltem.
Köszönöm ettől függetlenül a javaslatokat :R

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#14021) Alpi. válasza tlac (#13999) üzenetére


Alpi.
addikt

#13870. Ud3p-be. :)
Vállalhatóan megy. :))

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#14022) tlac válasza Alpi. (#14021) üzenetére


tlac
nagyúr

tényleg vállalható :D
(és itt a link is, hogy másoknak ne kelljen keresgélni)

(#14023) Laraxior válasza Alpi. (#14021) üzenetére


Laraxior
titán

Van ami abban nem megy jól? ;] :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#14024) Speed® válasza Laraxior (#14023) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A nem 771/775ös procik :DDD

(#14026) tlac válasza tlac (#11808) üzenetére


tlac
nagyúr

most olcsón lehet ebayről venni fém alaplapi hátlapot a cpu hűtőhöz (kb. 600Ft)
[link]
plusz még hozzá ilyen csavarokat (kb. 300Ft) és ezzel elvileg ki lehet váltani a gyári műanyag pöckös rögzítőt

[ Szerkesztve ]

(#14027) peterattila


peterattila
aktív tag

Küzdök egy ideje W10 BSOD problémákkal, a Q9550 cseréje óta. Memtest futott egy napig, hibátlan. Új ssd, rx 560, procin hűtőpaszta, toronyhűtő, új 80+ fsp táp, 8gb hynix memória (4x2). Ez a masina E8400-al ment hibátlanul. Q9550 óta meg szívok, létezne, hogy proci hiba? W10 diagnosztika ezt mondja (szerintem netto baromság):

A rendszer "CPU" minősítése alacsony, és elképzelhető, hogy ez okozza a teljesítménnyel kapcsolatos problémákat. A futó alkalmazások számának csökkentése növelheti a rendszer teljesítményét. Keresse meg felesleges indítási alkalmazásokat, és tiltsa le azokat, amelyekre nincs szükség. Ha a probléma továbbra is fennáll, elképzelhető, hogy új processzor telepítésére lesz szükség.

A rendszer "Játékgrafikai" minősítése alacsony, és elképzelhető, hogy ez okozza a multimédiás alkalmazások és játékok teljesítménnyel kapcsolatos problémáit. Az áttetsző Aero felület letiltása növelheti a multimédiás alkalmazások vagy játékok teljesítményét. Ha a probléma továbbra is fennáll, elképzelhető, hogy új videokártya beszerzése, vagy a jelenlegi videokártya illesztőprogramjának frissítése szükséges.

A rendszer "Grafika" minősítése alacsony, és elképzelhető, hogy ez okozza a teljesítménnyel kapcsolatos problémákat. Az asztal-összeállítás letiltása vagy a képernyőfelbontás csökkentése növelheti a grafikai teljesítményt. Ha a probléma nem szűnik meg, elképzelhető, hogy új videokártyát kell beszerezni, vagy frissíteni kell a jelenlegi videokártya illesztőprogramját.

A rendszer "Lemez" minősítése alacsony, és elképzelhető, hogy ez okozza a teljesítménnyel kapcsolatos problémákat. A futó alkalmazások számának csökkentése növelheti a rendszer teljesítményét. Győződjön meg arról, hogy a lemez rendelkezik a megfelelő mennyiségű szabad területtel és töredezettségmentesített. Keresse meg felesleges indítási alkalmazásokat, és tiltsa le azokat, amelyekre nincs szükség. Ha a probléma továbbra is fennáll, elképzelhető, hogy új lemezt kell telepítenie.

A rendszer "Memória" minősítése nagyon alacsony, és elképzelhető, hogy ez okozza a teljesítménnyel kapcsolatos problémákat. A futó alkalmazások számának csökkentése növelheti a rendszer teljesítményét. Keresse meg felesleges indítási alkalmazásokat, és tiltsa le azokat, amelyekre nincs szükség. Ha a probléma továbbra is fennáll, elképzelhető, hogy további memória telepítése szükséges.

(#14028) tlac válasza peterattila (#14027) üzenetére


tlac
nagyúr

melyik memtest futott?

prime95 blend-et is futtass

(#14029) Laraxior


Laraxior
titán

Azért az nem rossz, hogy feltettem a Striker 2 Extreme alaplapot ebayre, pár órával már el is vitték, azt hittem azért már kezd lejárni ez a 775-ös vonal... de úgyfest mégse :DDD
...és én még X58-UD7 alaplapból csináltam htpc gépet :DDD

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#14030) elistvan válasza tlac (#14026) üzenetére


elistvan
senior tag

Jól hangzik. A kis félkör alakú fekete biszbasz mire jó a szettben? Hová kell tenni? A fém hátlap nem fog letestelni a házban? Nem lenne jobb a műanyag? Nem sok aftermarket/univerzális hűtőm volt de azokhoz műanyag hátlap volt.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#14031) envagyok válasza Laraxior (#14029) üzenetére


envagyok
veterán

Ezt már szerintem inkább a gyűjtők zsákolgatják, ráadásul egy jó kis e5450 procival simán tudja ez a lapkakészlet kis tuninggal egy 2-3. Genes i5 teljesítményét

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#14032) peterattila válasza tlac (#14028) üzenetére


peterattila
aktív tag

Memtest+ 5.1 ha jól rémlik (Ubuntu 18.04 alatt ami van). Meglesem a prime-ot is. De lehet döglődik a deszka?

(#14033) tzsolesz válasza Laraxior (#14029) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Bizony, ha már ennyi idő elteltével is ilyen sokan foglalkoznak még vele, akkor ez már soha nem megy ki a divatból.
Úgy tudom, hogy eddig az LGA775 volt a leghosszabb támogatott életciklusú foglalat. Elég sok chipkeszletet megélt, ráadásul akkor még volt VIA, nForce alternatíva is, ami azért jót tett a változatosságnak.... Nah meg még ehhez jön hogy több gyártó is volt. Abit, Foxconn, stb....

[ Szerkesztve ]

(#14034) jokeph válasza peterattila (#14027) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !

Milyen lapod van ?
Van másik 4 magosod próbálni ?

Én még ilyen nyavajáról nem hallottam, hogy a W10 kevesellne egy ilyen konfigot.

Nekem ennél gyengébben sem sírt-rítt... ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#14035) tlac válasza elistvan (#14030) üzenetére


tlac
nagyúr

A kis félkör alakú fekete biszbasz mire jó a szettben? Hová kell tenni?

elvileg ide:

A fém hátlap nem fog letestelni a házban?

ha jobban megnézed, az alaplappal érintkező részen van egy műanyag, ami pont a szigetelés miatt van
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#14036) tlac válasza peterattila (#14032) üzenetére


tlac
nagyúr

Memtest+ 5.1 ha jól rémlik (Ubuntu 18.04 alatt ami van)

az akkor jó, elég valószínű, hogy akkor nem a rammal van a gond

Meglesem a prime-ot is. De lehet döglődik a deszka?

milyen lap?
futtass akkor egy prime95 blend-et és small fft-t is, mindkettőt első körben legalább egy 2 órát
ha ezeket túl élik, akkor lehet hosszabban is

meg figyeld a proci hőmérsékletét is

[ Szerkesztve ]

(#14037) peterattila válasza tlac (#14036) üzenetére


peterattila
aktív tag

GA-EP45-DS3L. Azért furcsálom mindezeket a fagyásokat, mert 10 évig ment a gép egy E8400-al, tavaly december 20 után érkezett meg a Q9550, azóta tapasztalok a masinával anomáliákat. Az RX560 2 hetes, új a táp is. Lefuttatom a teszteket, meglátjuk mi lesz. Köszi a segítséget.

(#14038) Pakmara válasza peterattila (#14037) üzenetére


Pakmara
őstag

Ugyanez a lapom van E8500-at váltott egy E5450-es Xeon. Nekem kellett ha jól rémlik egy lépcső +fesz a hídnak (4 db modul) a xeonnal h megszűnjön minden anomália.

(#14039) peterattila válasza tlac (#14036) üzenetére


peterattila
aktív tag

Elhasalt a prime95 :O . Ezt kapom alig 3 perc múlva. A 4 magból 2 hiba miatt leállt. [kép]

[ Szerkesztve ]

(#14040) peterattila válasza Pakmara (#14038) üzenetére


peterattila
aktív tag

Azt nagyon megköszönném, ha tudnál a bios-ról küldeni beállítást. Nem akarom én húzni (nem is értek hozzá), de jó lenne ha stabilan menne a gép. Ha nem sikerül megy vissza az E8400, míg nem cserélem ryzenre. De igazából nekem ez a q9550 bőven elég lenne, csak instabil :W .

(#14041) tlac válasza peterattila (#14039) üzenetére


tlac
nagyúr

ez melyik eset volt?
bios-t tedd gyári beállításokra, ha nem úgy van

(#14042) peterattila válasza tlac (#14041) üzenetére


peterattila
aktív tag

Gyárin van, optimális beállításokkal (szerinte). Semmihez nem nyúltam, boot sorrend és egyéb ilyen beállításokon kívül. Freki, fesz alapon van.

(#14043) Speed® válasza peterattila (#14042) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Belépés a BIOSba, Ctrl+F1, utána bemész a memória beállításokhoz és keresel egy Performance Enhance (asszem ez a neve) menüpontot, ami ha jól sejtem, Turbo állásban van, ezt tedd Standardra. Ha 4 memóriamodul van benne, az NB/MCHnak adj 1 lépcsőnyi plusz feszt esetleg, az is segíthet. A vCore OC nélkül nem lenne szabad kevés legyen, persze kérdés mit kapott a proci előtted, lehet degradált picit és kér egy kis emelést. Megnézed mennyi a VIDje OS alatt, ill. hogy terhelve mennyire esik le, aztán ha nagy az eltérés, lehet korrigálni rajta picit. 25-50mV emeléstől nem lesz semmi baja, ki kell kísérletezni, segít-e.

(#14044) tlac válasza peterattila (#14042) üzenetére


tlac
nagyúr

szedd ki a procit, nézd át a foglalatot, meg a proci alját

próbaképpen visszamehet a korábbi proci is, aztán mehet rá egy ugyanolyan prime95, amit nem mondtál el, hogy melyik teszteset volt

[ Szerkesztve ]

(#14045) tzsolesz válasza peterattila (#14040) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Az is lehet hogy az egyik ramod szarakodik. Én ugyan ezt játszottam honapikig. Prome95, aida stab. tesztje, memtest86 órákig. Semmi hiba. De a random fagyott, újraindult. Az egyik memóriamodult nem szerette ez a konfig. Hiàba jó. Azóta hogy kivettem, tökéletes a gép.

(#14046) tlac válasza tzsolesz (#14045) üzenetére


tlac
nagyúr

itt annyiból más a helyzet, hogy ez gyakorlatilag azonnal döglik

(#14047) Pakmara válasza peterattila (#14040) üzenetére


Pakmara
őstag

Nem tudok küldeni sajna. Szüleim netezős gépéről van szó. De tényleg annyit csináltam csak h +1 lépcső NBnek és úgy már bootolt, ment a memteszt meg minden.

(#14048) peterattila válasza Speed® (#14043) üzenetére


peterattila
aktív tag

Vettem egy nagy levegőt és lehet sikerrel jártam. Amiket írtál végigcsináltam, de adtam egy lépcsőnyi (1,15625V) feszt a Vcore-nak is. Most megy a teszt, jelenleg 23 perce hibátlanul, ami az eddigi 2 perchez képest biztató. Ha már ott voltam a biosban, akkor legyen kövér a lúd, emeltem az fsb-t is is, most a proci elvileg 3230MHz-en jár. Viszont azt nem tudom, hogy a Windows miért mutat 2,55 GHz-et? A képen szerintem minden látszik, ha vmi nem oké kiderül :DD .

(#14049) Speed® válasza peterattila (#14048) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Kellőképp bátor (botor) OCval próbálkozni, amíg nincs meg a stabil alap :S
Az OS mindenféle hülyeséget kiír, monitorozásra ott a céleszköz, HWiNFO.
A prociban jellemzően sokkal több van, lévén E0, de a VRMed elég karcsú.
Szóval óvatosan az OCval, az a 4 fázis kb. 120W környékéig biztonságos..

(#14050) xeon forever válasza Speed® (#14049) üzenetére


xeon forever
addikt

Abban az esetben ha hihetünk a Gigabyte-nak és jól monitorozza az értékeket, akkor az e5430 466 fsb-n 8x szorzóval full loadon 3,73Ghz frekin 119-122wattot eszik meg. /Aida stressz teszt csak az FPU teszt bekapcsolásakor/ Elvileg ez a teszt ami 99,99%-on hajtja a procit és még monitorozni is lehet az értékeket. Linx alatt az egeret sem tudod megmozdítani amig le nem megy a teszt.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.