Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5451) firstman3333 válasza inf3rno (#5450) üzenetére


firstman3333
tag

Ramok beállításánál azt javaslom hogy HWiNFO64 alatt nézd meg tényleg annyin mennek e amennyit szerettél volna.

(#5452) inf3rno válasza firstman3333 (#5451) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem csak bus clock-ot ír a hwinfo. Az lesz az? Amúgy azt szoktam nézni.

Buliban hasznos! =]

(#5453) firstman3333 válasza hjaneka87 (#5440) üzenetére


firstman3333
tag

Azért ez az aida stressz teszt nekem még sokszor olyan beállításoknál is elment ahol a rendszer prime95 vagy ibt alatt is igen hamar összesz@rta magát. A magokat maximális órajelen hajtja,de nem teljes kihasználtság mellett. Ezt észreveheted a hőfokoknál is.Nem szabad erre hagyatkozni,esetleg arra jó hogy ellenőrizd hogy megy e minden mag,stb...

(#5454) firstman3333 válasza inf3rno (#5452) üzenetére


firstman3333
tag

(#5455) inf3rno válasza firstman3333 (#5454) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja bocs, tényleg van olyan is. Most ezt írja:

Buliban hasznos! =]

(#5456) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Vettem ma egy Asus Top GTX660-at, délután beszerelem, kíváncsi vagyok, hogy fogja neki tolni a Xeon. 425x8-on van most, elég stabil, ha nem elég húzom tovább.
Dirt Rally a cél.

Alister from Hell

(#5457) xeon forever válasza Alastair' (#5456) üzenetére


xeon forever
addikt

👌
Eredmenyekben gazdag delutant. 😉

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#5458) Alastair' válasza Alastair' (#5456) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ezt a fajtát.

xeon forever: :R

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#5459) inf3rno válasza Alastair' (#5456) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lehet, hogy kevés lesz neki, nekem a 750 Ti-met erősen limitálta 400x8-on is az e5430 c0, most egy i5-4670k-ra váltottam, azzal nincs ilyen gond, dupla annyi az FPS. Azért majd ha sikerül teljesen megjavítani a rendszert, akkor kipróbálom még egyszer, hátha jobb lesz ezzel is. Sok sikert hozzá!

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#5460) Wiipera válasza inf3rno (#5459) üzenetére


Wiipera
tag

Ez érdekes :U Milyen felbontáson, beállításokkal, játékkal sikerült proci limitbe ütközni egy 750Ti mellett?

(#5461) inf3rno válasza Wiipera (#5460) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát szerintem nem a grafika, hanem a 64 player 60Hz-es multi, ami miatt CPU limitált. Amúgy BF4 fullhd olyan közepes grafikán. 50-100FPS van ezen a gépen, az újon meg 100-200FPS ugyanazzal a videokártyával. Azért ebben még van valamekkora bizonytalanság, mert hardver vagy driver problémám lehet. Lehet, hogyha sikerül ezt megoldani, akkor ezzel is annyi FPS lesz (én mondjuk ezt kétlem, de sosem lehet tudni).

Buliban hasznos! =]

(#5462) Alastair' válasza inf3rno (#5459) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Szerintem fhd-ban nem lesz cpu limit.

Alister from Hell

(#5463) inf3rno válasza Alastair' (#5462) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát hajrá! Kíváncsi vagyok. :-) Ha esetleg van BF4-ed, megnéznéd, hogy azzal milyen?

Buliban hasznos! =]

(#5464) Smiley válasza Alastair' (#5458) üzenetére


Smiley
őstag

Idiota volt az ASUS-nal aki kitalalta ezt a hutot, normalis merevites nelkunl. Nekem egy 570 van, de fektetve hasznalom a hazat, mert allitva iszonyatosan log a kartya.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#5465) CJ4567 válasza inf3rno (#5463) üzenetére


CJ4567
veterán

BF4 64 fős alatt nálam is CPU limit van, tuningolatlan E5440 és egy 6770-el. Váltok 32 fősre, egyből nincs annyi gondom, FPS is megnő, és stabilabb is.

No Sana No Life

(#5466) VinoRosso válasza inf3rno (#5461) üzenetére


VinoRosso
veterán

Ha 50-100 FPS-ed van átlagban és nem pörgeti a VGA-t akkor miért nem emelsz a grafon :F Amúgy meg ha a min FPS-ed 50 akkor tökmindegy, hogy milyen CPU van a kártya alatt, akkor is ha a másikkal 10^23 FPS-ed lenne. 60 hz közelében vagy esetleg felette már tökmindegy, hogy van e CPU limit. 30-50-ig érdekes mert egyedül ott korlátozza a játszhatóságot.

(#5467) inf3rno válasza VinoRosso (#5466) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez így általánosságban nem igaz, BF4-re talán. Automatikusra van állítva a grafika, nem akarok foglalkozni a kérdéssel. Multiban egyébként is mindig az volt a szempont, hogy lebutítsam a grafikát, aztán minél több FPS-t kicsikarjak a gépből. A quake3 alapú játékoknál ez baromi sokat számított. Megvoltak azok az FPS értékek, amikkel egy kicsit gyorsabb voltál, vagy nagyobbat ugrottál. Nem néztem egyébként ilyen statisztikai panellel, hogy menet közben mennyi, csak az options-ben van a system test, ami ha lefuttatod a végén kiírja, hogy úgy átlag hány FPS-ed van. Azt szoktam letolni rá, és nyílt pályákon 50 felett van kicsivel, zártakon meg 100 alatt kicsivel. Nyíltabb pályákon vagy zárton sok fragmenttel néha érezhetően beakad egy kicsit, egyébként játszható így is. A másik processzorral gyakorlatilag akadás mentes bármilyen helyzetben.

Buliban hasznos! =]

(#5468) Speed® válasza Wiipera (#5460) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Figyelembe véve, hogy mit tapasztaltam GTX480 mellett (hasonló erő van benne), nem elképzelhetetlen a procilimit..FHD alatt persze. FHDban már más a helyzet. Jelenleg 7850el tolom, 1680x1050, ez is lógatja a lábát sokszor, ha nincs a proci 4G közelében.

(#5469) xeon forever


xeon forever
addikt

Proci limitbe sztem eleg nehez beleszaladni. (programozasi bakik inkabb megfingatjak a rendszert.)
Illetve memoria oldalon erdekes meg a rendszer.

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#5470) Speed® válasza xeon forever (#5469) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Dehogy nehéz..kellően alacsony felbontás/beállítások és máris lóg a VGA lába. Persze van olyan eset is, amikor már nem ezen múlik a boldogság és szimplán kevés a proci az adott feladathoz..sajnos van erre is példa.

(#5471) Wiipera válasza Speed® (#5468) üzenetére


Wiipera
tag

Minden felbontás, beállítás és játékfüggő. Ezért forgott egy kicsit a szemem arra a kijelentésre :B
És persze más erőforrás igénye van a single és a multiplayer módnak is egy-egy játékon belül.

Én pl nem veszem észre az fps többletet ha már megvan a 30+ lövöldözős játékok esetén sem. (nem multizom, ezt hozzáteszem)
Persze én is emlékszem, hogy régen a Quake3-ban a pro-k fullra lebutított grafikával tolták a sokszáz fps érdekében. (ez engine függő gondolom, nem mindegyik lövöldénél vagy így, vagy tévedek?)

(#5472) Speed® válasza Wiipera (#5471) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Persze, vegyes a téma, nem lehet sarkítani. De nagy átlagban azért kijelenthető, mikor-mire lehet számítani, ha ismeri az ember a vasat.

Q3 ilyen téren valóban bajos volt, nem hiába az FPS limitek a multiban 1-2 hasonló címben. Ha jól rémlik CSben pl. a léptek hangja is offolható volt egy időben..bár a versenyszerű játék nekem kimaradt, nem élvezem, béna vagyok hozzá ;p

(#5473) Alastair' válasza inf3rno (#5463) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nincs fent az Origin, a fiam szokott játszani a BF-ekkel, az i5-ös gépen vannak felrakva. Most egy teszt erejéig nem szivesen töltöm le, mert nem játszok vele.

Amúgy érzékelhető, hogy ennek a procinak kb ez a vége vga-ban. Pár éves játékokkal nincs gond, ott nincs cpu limit. De pl. már a Dirt Rally cpu limites. Kikapcsolt vsync mellett sem teker a vga 100%-on, sokszor beesik 80% környékére is. Viszont a proci sincs kiterhelve, mert 70-75% körül megyeget.
Esélyesen kellene a 4GHz, de 500x8-on nem tudom stabilizálni.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#5474) inf3rno válasza Alastair' (#5473) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Marad a folyékony nitrogén. :D

Én közben lehet, hogy rájöttem a megoldásra az én TDR-eimmel kapcsolatban, de még nem mondok semmit, várok még pár napot. Egyelőre egy napja nem volt TDR meg a BF4 is stabilan fut most.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#5475) firstman3333 válasza Alastair' (#5473) üzenetére


firstman3333
tag

Pont 660-at nézegettem az 5450 mellé :) ,de mivel nem sürgős egyenlőre marad a 6850 bár ez kényszermegoldás,nem szeretem az amd-t vga-ban....

(#5476) inf3rno válasza Wiipera (#5471) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Kell a stabil! 60 FPS ahhoz, hogy mondjuk hirtelen fordulóknál ne kezdjen beszaggatni a kép, és ne találd meg a célt közben. Aki amatőr szinten játszik, annak tökmindegy ez. Aki meg profi szinten játszik, annak meg kevés a 60Hz ahhoz, hogy kihozza magából a maximumot, én legalábbis annak idején éreztem, hogy két képkocka között hova mozdul az 500Hz-re állított egér, de nem volt pénzem 120Hz-re váltani... Most valahol a kettő között vagyok, nem akarok már annyira komolyan játszani, de azért ha valamit multiban tolok legalább kell a 2:1-es K/D, meg néha néhány 5-ös kill, hogy jól érezzem magam. BF4-el 1-2 hónap alatt pubon eljutottam erre a szintre, több nem kell, klánozni meg végképp nem akarok.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#5477) Alastair' válasza firstman3333 (#5475) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nem rossz vga, ezzel szerintem ki is van maxolva ez a rendszer. Persze vehetnék még másik xeont, nagyobb szorzóval, de nem teszem, mert sokkal többet az sem adna.
Innen már csak sandy i5-re érdemes váltani, az i3 felejtős, mert azt szerintem befogja a xeon.

Alister from Hell

(#5478) VinoRosso válasza Alastair' (#5473) üzenetére


VinoRosso
veterán

Miért lenne feltétlenül CPU limit, ha nem teker 100% a VGA egyfolytában ?

(#5479) Alastair' válasza VinoRosso (#5478) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Hanem?

Alister from Hell

(#5480) customer114 válasza Alastair' (#5477) üzenetére


customer114
senior tag

2017ben nem érdemes Sandy i5re váltani 771 xeonról. Szerintem. :)

(#5481) VinoRosso válasza Alastair' (#5479) üzenetére


VinoRosso
veterán

Bármi. Pl adatfüggés, dispatcher lassúsága, párhuzamosíthatóság hiányából fakadó hatékonyságromlás stb stb. Ha nekiállok Pac-manezni a GTX titanon, és nem pörög 100%-on a VGA akkor az nem azért van, mert a vezérlés függéstől szenved a kártya, hanem csak simán nem tud elég terhelést biztosítani az a játék.
Sőt igazából baromi speciális kódot kell ahhoz írni, hogy teljesen kipörgess egy chipet (lásd Furmark)

(#5482) Nestor16


Nestor16
senior tag

Sziasztok!

Arra van ötlet, hogy egyik napról a másikra miért nem veszi a tuningot? 2 napja 50 gflopsal kapcsoltam ki, minden pompás volt.

Üdv, Dávid

(#5483) Wiipera válasza inf3rno (#5476) üzenetére


Wiipera
tag

Így már érthető :K
Szerencsére nekem nem ilyen érzékeny a szemem. Számomra inkább átoknak tűnik, ha azt érzi az ember, hogy a technikán múlt egy-egy frag. Így tényleg érthető, hogy miért nincs teteje a gamer konfignak.

(#5484) inf3rno válasza Wiipera (#5483) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez nem szem, hanem gyakorlás kérdése, egy idő után rááll a szemed meg az agyad, aztán gyorsabban érzékelsz. Ha nem tudsz rászánni napi 8+ órát, és nem az ország vagy a világ legjobbjaival játszol, illetve nem akarsz te is a lejobbak közé tartozni, akkor sosem jutsz el erre a szintre. Nekem annak idején gimi meg később valamennyire egyetem mellett volt rá időm, meg sikerült összehaverkodni az országban a két legjobb klán játékosaival, plusz még pubolni is olyan helyen puboltam, ahova eurocup-ot nyert klánok játékosai jártak. Olyan 2-3 év alatt lettem magyar válogatott. Dobogós voltam néhány kupán, nyertem egy-két dolgot, meg végülis jó volt, de szerintem jobban jártam volna, ha csajozni mentem volna ugyanebben az időben. :DDD

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#5485) CJ4567 válasza inf3rno (#5484) üzenetére


CJ4567
veterán

Elég ritkán játszok 8+ órát, mégis érzem hogy most a gépem miatt vesztettem egy tűzharcban, vagy a saját hibám miatt.

No Sana No Life

(#5486) inf3rno válasza CJ4567 (#5485) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez egy kicsit komplexebb kérdés ennél, mert a first person shooterek ha csapatban tolod, akkor arról szólnak, hogy a lehető legtöbb kárt okozd az ellenfélben, nem arról, hogy minden harcot megnyerj. Ha beugrok hat ellen, akkor sosem az a cél, hogy mindet kinyírjam, hanem hogy a lehető legtöbbet. Ritkán van az, hogy sikerül mind a hatot megölni gépfegyverrel, az esetek többségében tök esélytelen, és max három amit ki lehet hozni a helyzetből, ha minden összejön. Persze lehet érezni utólag, hogy mi miatt haltál meg, én pl bf4-ben legtöbbször a saját vagy a csapattársak hülyesége miatt halok meg, másodsorban meg hogy vezetékes egérrel nem tudok úgy célozni, mert elhúz a kábel. Az 50 fps csak utána jön az okok között, az ellen tudok védekezni úgy, hogy nem engedem magamhoz túl közel az ellent, és úgy nem kell hirtelen ráfordulnom. A 60hz-es monitor meg kb tök utolsó a listán, nyilván azért majd idővel azt is lecserélem. Vannak még olyan dolgok a listán, amik a játék hülyeségei, és nem igazán tudom elhelyezni őket, mint pl hogy ugrás közben nem tudok lőni, vagy hogy ha nem emeled a fejedhez a fegyvert, akkor nem tudsz célozni, vagy hogy ha a fejedhez emeled a fegyvert, akkor nem tudsz gyorsan mozogni, csak totyorogni, aztán hogy a rácsokon elakad a lövés, hiába lövök a lyukakon keresztül, vagy ha dobozról lősz lefelé, és tiszta a cél, akkor is elakad a dobozban valamiért, meg ilyen dolgok. Ezekkel együtt kell élni, mert gondolom javítva sosem lesznek. Egyébként kezdünk nagyon offba elmenni, szerintem fejezzük be a témát.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#5487) Pécsi gyerek válasza Alastair' (#5477) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Pentium kaby lake -ot a népnek :K :DDD

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#5488) CJ4567 válasza inf3rno (#5486) üzenetére


CJ4567
veterán

Teljes mértékben egyetértek azzal amivel írtál, kivéve a kábelelhúzással. :)

No Sana No Life

(#5489) inf3rno válasza CJ4567 (#5488) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az egyedi dolog, ha alacsony sensen karból célzol, mint a többség, akkor nem zavar semmit a kábel. Én magas sensen célzok csuklóból, nálam nagyon sokat számít. Annak idején rtcw:et-ben 55% körül volt az accom a g7-el bemelegítés nélkül (nagyjából ez a max, ami elérhető abban a játékban cheat nélkül), legutóbb, amikor néztem ezzel a g400-al meg 40-45% körül volt több óra bemelegítéssel, és közel sem olyan jó játékosok ellen. Néha, ha sikerült elkapni a fonalat jó sok óra játék után, akkor felment a normális közelébe 1-2 pályára, de annak meg mindig az lett a vége, hogy kirúgtak. Sajna a jó játékosok átmentek et: quake wars-ra, vagy más játékra, aztán a végére már csak a low, max med játékosok maradtak, akik még nem láttak senkit fordulásból vagy ugrásból fejest lőni. Én is már évek óta nem játszottam vele egyébként. Abbahagytam jópár évre a játékot, fontosabb dolgokra kellett az idő.

Buliban hasznos! =]

(#5490) xeon forever válasza inf3rno (#5484) üzenetére


xeon forever
addikt

Megsoporoltad a herpesz kenocst...😈

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#5491) CJ4567 válasza inf3rno (#5489) üzenetére


CJ4567
veterán

Csuklóból játszok, (nekem) alacsony érzékenységből. Ismerőseim szerint én egy UFO vagyok az egérérzékenység miatt, szerintem meg ők az UFO-k, olyan magas egérérzékenységet használnak. ;] Pedig szerintem közöm nincs az alacsony érzékenységhez látva egyes pro playereket.

No Sana No Life

(#5492) inf3rno válasza CJ4567 (#5491) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát F4t4l1ty szerint úgy a jó, ha alacsony a sensed, a nagy mozgásokat karból tolod, a kicsiket meg csuklóból.

Buliban hasznos! =]

(#5493) inf3rno válasza xeon forever (#5490) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jaja. :D Rengeteg elbaszott idő, amit sokkal hasznosabb dolgokra is lehetett volna fordítani. Egyébként megint c0000005-öm volt. Most annyi különbséggel, hogy 6 óra bf4 kellett hozzá. Feltekertem a ventillátort 1300RPM-re. Nem tudom, hogy a jobb hűtés vagy a sata kábelek cseréje miatt tolódott ki ennyire az összeomlási idő, majd tesztelem. Ez így mondjuk egyre szarabb, mert már lassan a munka rovására megy ez a debug. Találtam pár furcsa üzenetet az eseménynaplóban, azoknak is utánajárok majd. Holnap ha lesz egy kis időm legatterolom a drivert DDU-val, aztán felteszek egy régebbit, hátha nem kell újrarakni a rendszert ahhoz, hogy működjön.

Buliban hasznos! =]

(#5494) xeon forever válasza inf3rno (#5493) üzenetére


xeon forever
addikt

Kukazz ossze vmi regi winjot es tegyel fel arra vmi oprendszert. Teszt erejeig. Origint at tudod pakolni ha csinalsz egy biztonsagi tanusitvanyt AZ eredeti felhasznalotol. ( Ahhoz a winjohoz hozza se kell nyulnod bent hagyod masodlagosnak)

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#5495) CJ4567 válasza xeon forever (#5494) üzenetére


CJ4567
veterán

Nem kell semmi ilyen, feltelepíti és kijelöli hogy hol van a másik HDD-n a játék, és egy idő után(fájlokat leellenőrzi) máris lehet játszani.

No Sana No Life

(#5496) CJ4567


CJ4567
veterán

Ilyen beállításokat próbáltam most, kékhalál.

No Sana No Life

(#5497) Alpi. válasza CJ4567 (#5496) üzenetére


Alpi.
addikt

Vtt feleslegesen sok szerintem. (Fsb term). Simán elég kell legyen 1.2V 400 fsbhez.
Llc-t kapcsold be szerintem. Attol is dobhatja a kéket ilyen alacsony vcore mellett.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#5498) CJ4567 válasza Alpi. (#5497) üzenetére


CJ4567
veterán

LLC nem csinál semmit, ugyan az ha ki vagy be van kapcsolva.

Levettem az FSB Terminationt 1.2V-re, BIOS 1.3V Vcore + LLC kékhalál.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#5499) Alpi. válasza CJ4567 (#5498) üzenetére


Alpi.
addikt

Az érdekes ! :) Még nem igazán láttam ilyent. Ejti a feszt bekapcsolva is vagy nem mozdul se így se úgy ?

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#5500) CJ4567 válasza Alpi. (#5499) üzenetére


CJ4567
veterán

Ejti a feszt bekapcsolva is.

No Sana No Life

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.