Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5801) xeon forever válasza zedcon (#5800) üzenetére


xeon forever
addikt

FSB Strap to North Bridge [333 Mhz]

Ezt kell szinkronba hozni a memokkal.
Gigabytenal ez 2.0 D menupontot jelent(400fsb)
Nalad erre milyen menupontok vannak?

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#5802) Alpi. válasza zedcon (#5800) üzenetére


Alpi.
addikt

Tippre valami egyszerűbb oka lesz, ne ennyire mélyen keresgélj szerintem. Azért egy jó P45-öst nem kéne ilyen mélységekbe tweakelni 440 fsb-n. Nb fesz ? Ez a random hiba és böngésző összeesés 99%-ban nb probléma. Másik tippem ram a ram fesz. Próbáltad 2 V-on mondjuk ?
Másrészről, de ez csak személyes vélemény, biztos nem elég kevesebb ram ? Ilyen timingokkal nem lesz túl fényes a mutatvány. Vagy ez csak a stabilitási gondok miatt lett ilyen híg ?
"de ez a kit szerintem nem megy 881-on stabilan, mert "KingMax"." Ez vicc ? :DDD
Szerintem itt egy fasza ddr1 is postol.... De mondom, ez csak amolyan személyes észrevétel, a stabilitási problémádhoz nincs köze. ;)

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#5803) Alpi. válasza CJ4567 (#5799) üzenetére


Alpi.
addikt

Jaja ! Előfordulnak ilyenek. Azt viszont ne veszítsük szem elől, hogy amit mutat itt-ott és a dolgok valós alakulása közt csupán logikai kapcsolat van ! :))
Az érzékelőtől a monitoron izgő-mozgó számokig átmegy pár modulon az info. Nem beszélve arról, hogy ezek a szondák sem a pontosságukról híresek.
10 fokos szórást gondolkodás nélkül bemondanám.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#5804) -KP-


-KP-
addikt

Hali,

szerintetek érdemes még használt xeonnal foglalkozni ha lehet kapni akár ilyet?

The $100 Skylake i7 CPU - What is THIS?

(#5805) hjaneka87


hjaneka87
csendes tag

HP Z600
2x Intel Xeon E5540
24 gb ddr 3 ram
Noname mezei vga egyenlőre

:)




(#5806) motorhead válasza hjaneka87 (#5805) üzenetére


motorhead
aktív tag

Azt a betyárját! XEON Power! :Y :Y :Y Egy cinebench R15-öt tudnál futtatni??

[ Szerkesztve ]

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#5807) hjaneka87 válasza motorhead (#5806) üzenetére


hjaneka87
csendes tag

Pár perc s indítom.
Tjmaxx, hogy tudom kideríteni? Aida? Vagy guuuglizzak? :D

(#5808) MasterDeeJay válasza -KP- (#5804) üzenetére

Nem rossz proci, utánanéztem.
Én azért félek kicsit a korai ES példányoktól. Fórumokon olvastam hogy nem minden lappal megy. Az azért durva hogy volt aki 4Ghz-re húzta az már tényleg elég mindenre, így számolva a 100 dolcsi nem sok érte.
Én totál Xeon buzi vagyok és igaz drágán de elvagyok egy 1270-essel (38eFt) is ami kb 2600 szint, lap igen olcsó mert xeonos ECC-s nem kell senkinek (12eFt), ramokat kukából szedtem szólval én ezt léptem a 771-es xeonról.

Azért valljuk be a xeonosdis vagy olcsó quados 775 elérhetőbb mint az ES procik, nekem több lapom is van fele kukából fele meg egy két ezer ft-ból a helyi lomis piacról. Ramok szintén tonnaszám, procikból meg Q6600-asból kettő is van kukázott.

hjaneka87
Ennyit tudott a húzott dual E5450-esem is. :DDD
Ezt még a fos lapba, a másik jobb tuningot nem találom képben: [link]

A mostani E3-1270-esből csak egy van 43e pont pedig csak 4 mag és 80w. Szóval egy szálon sandy bridge odabax. Lassan sandy bridge lesz az ami most a 771-1366.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#5809) motorhead válasza hjaneka87 (#5807) üzenetére


motorhead
aktív tag

Itt néztem, de nem hozza az ark.intel.

http://ark.intel.com/products/37104/Intel-Xeon-Processor-E5540-8M-Cache-2_53-GHz-5_86-GTs-Intel-QPI

Amúgy meg elmennek a sunyiba, mert ez egy nagyon jól áttekinthető táblázatba szedett infót adott a procikról, amíg át nem tértek erre a béna megjelenítési módra.

[ Szerkesztve ]

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#5810) MasterDeeJay válasza motorhead (#5809) üzenetére

[link]
V core ? 0.75V - 1.35V
Minimum/Maximum operating temperature ? 5°C - 76°C
Maximum power dissipation ? 173.59 Watt
137.17 Watt (sustained)
Thermal Design Power ? 80 Watt

http://www.cpu-world.com/sspec/SL/SLBF6.html
Case temperature (°C) ? 76

Intel oldala fos, tele van baromságokkal. Használd inkább ezt:
http://www.cpu-world.com

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#5811) motorhead válasza MasterDeeJay (#5810) üzenetére


motorhead
aktív tag

Na ez már inkább. Hasonlít régi intel oldalra.. :R

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#5812) hjaneka87 válasza motorhead (#5806) üzenetére


hjaneka87
csendes tag

Itt a kért teszt. Nem tudom miért most ennyit kapott, pár 'winfosos frissítéssel" ezelőtt, 800+ pontot kapott.

(#5813) hjaneka87 válasza MasterDeeJay (#5808) üzenetére


hjaneka87
csendes tag

Van olyanom is. 2x Xeon e5450, komplett gép, 2 proci, 32gb ram. Hétvégén remélem lesz róla tesztem is. Most ez érdekelt inkább, a z600.
Jövő héten fog érkezni talán 2 db 6 magos x5680, ebbe a konfigba. Arra majd kiváncsi leszek. Tuning igazából nem érdekel. Ezek a 2 procis workstationok azok amik izgatnak. Van több darab, (771, 1366 foglalat), ha esetleg valakit érdekelne. LGA-2011 is van, csak ahhoz kell még pár dolgot beszerezni. Xeon E5-2640 procikkal, ddr3 ram, modulonként 16gb, HGST SAS 600GB 10K winyo (ehhez is vezérlőkártyát kell vegyek).

[ Módosította: Speed® ]

(#5814) motorhead válasza hjaneka87 (#5812) üzenetére


motorhead
aktív tag

Ez szép. Én 400 pontnál járok, 3.7GhZ-en az E5450-el. Amúgy meg ha megnézzük a magok számát, akkor én többre számítanék. De itt jön képbe a jóval alacsonyabb core sebesség.
Nálam pl. a CPU queen 31444 pont.

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#5815) hjaneka87 válasza motorhead (#5814) üzenetére


hjaneka87
csendes tag

Igen, ezek sajna csak 2.53 Ghz-es procik.

(#5816) zedcon válasza Alpi. (#5802) üzenetére


zedcon
tag

CSODA TÖRTÉNT! ERRE VÁRTAM DECEMBER ÓTA! :Y

4 percig semmi hiba azzal, hogy megemeltem a North Bridge és CPU GTL feszt a fenti memóriabeállításokkal a négy RAM modullal. Bár hozzá kell tegyem mikor ezt a screenshotot csináltam és matattam megint bepirosodott 4 és fél perc után, de itt lesz a kutya elásva. Fontos kérdés, hogy mennyinél károsodhat a lap, vagy extra hűtés kell ilyen NB fesz emeléshez?

Először ezt állítottam be, de ezzel valahol 20-50 másodperc után jelzett hibát (bár ez is örömteli volt, mert eddig 10 sec volt a max):

CPU GTL Voltage Reference (0/2) [Auto]
CPU GTL Voltage Reference (1/3) [0.675]
NB GTL Reference [0.635]

Ezek pedig a mostani feszültségbeállítások amivel több mint 4 percig bírta. A CPUGTL és NB voltage 2 lépcsővel vannak a STANDARD-nal feljebb:

CPU Voltage [1.28125]
CPU GTL Voltage Reference (0/2) [0.640] (Standard: 0.630)
CPU GTL Voltage Reference (1/3) [0.680] (Standard: 0.670)
CPU PLL Voltage [1.54]
FSB Termination Voltage [1.26]
DRAM Voltage [2.10]
NB Voltage [1.24]
NB GTL Reference [0.640] (Standard: 0.630)
SB Voltage [1.10]
PCIE SATA Voltage [1.50]

Hagyhatom ezt szerintetek, vagy 1 éven belül meghal a lap?

Köszönök minden segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Pontos vagyok mert mérnök, de van mikor eldobom az agyam. Lelkes Újonc vagyok 2003 (!) óta :)

(#5817) Alpi. válasza zedcon (#5816) üzenetére


Alpi.
addikt

Orulok, hogy ugy nez ki, megvan az irany ! ;)
Az az nb fesz meg semmi. Ne aggodj ! Gyarto es tipus fuggo, de valahol 1.35 - 1.4 alatt elvan 24/7-re.
Azert a lehetosegekhez kepest gondoskodj a huteserol ! P45 chipset mar nem olyan forro, mint elodei.
Gtl-ek biztos kellenek. Marmint az emeles. Azok referencia ertekek, nem szamszeru feszultseg ertekek.
Szazalekot jelolnek. 0.63 => 63% (vtt ertekenek 63%-a)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#5818) VinoRosso válasza zedcon (#5816) üzenetére


VinoRosso
veterán

Nem fog meghalni tőle, hacsak nem túl magas a NB feszültséged, az NB ref ugyanis egy relatív érték a vNB-hez képest van meghatározva (annak 0.6x százaléka) . Azaz ha a vNB-t emeled, akkor az NB ref értéke is emelkedik, de mivel a vNB-d alacsony ezért egyik NB ref sem okoz problémát.

Ha sikerül stabilizálni ne állj meg 440-nél van ez még feljebb is azzal a lappal.

(#5819) Alpi. válasza Alpi. (#5817) üzenetére


Alpi.
addikt

Nyilvan a Cpu gtl-ek. Az nb gtl az nb fesz szazaleka, stb. En visszaraknam auttora. Egy valamire valo P45-os lap (es ez az), tokeletesen lekezeli 440 fsbnel ! Ha indokolatlanul elallitod, tud olyan anomaliak okozoja lenni, hogy ihajj. :)
Az nb-re lehet, kerni fog meg a teljes stabilitashoz. Majd meglatod idovel.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#5820) zedcon válasza VinoRosso (#5818) üzenetére


zedcon
tag

Nem gondoltam volna, hogy itt lesz a megoldás, mert korábban beállítottam NB GTL Reference [0.635]-re ahogy láttam másoknál, de mivel nem segített ezért hagytam AUTO-n. Ezek szerint NEM SZABAD AUTON hagyni bizonyos esetekben! Még nem világos mit csinálnak ezek és miért kell növelnem és mekkorára. Azt eddig értem, hogy a VTT (FSB Term voltage százaléka).

Van még pár teszt előttem, de könnyebb lesz mert sokkal stabilabb és ezzel már valószínűleg soha nem fog összeomlani a Firefox és szerintem a játékok sem fognak kilépni olyan gyakran mint szoktak (1-2 óra után). Csakhogy lássátok a helyzet bonyolultságát, mert a RAM timing is közrejátszik. Ezekkel a feszekkel beállítottam a 4 memóriát 5-5-5-18-ra és az összes többi RAM timing AUTO lett. Így 1 percig bírta hiba nélkül ha a Common Performance Level: 11 és másfél percig ha Common Performance Level: 13. Ez annyit tesz a tapasztalataim szerint, hogy játékok már csak nagyon ritkán fognak kilépni, de még nem stabil mig a Stress System Memory hibázik (eddig tíz másodpercen belül mindig hibát talált, így ez nagy haladás).
5-5-5-18

Érdekes, hogy visszatöltöttem a korábbi 4 és fél perces teszterstabil RAM és fesz beállításokat és újra elnidítottam a stability testert. Fél perc után hibát dobott vele. Aztán nem csináltam semmit csak (stop / start) elindítottam újra a tesztet és 6 percig ment hiba nélkül, leállítottam mert ez egy beteljesült álom.

Megpróbálom értelmezni mik ezek a beállítások, mert nem értem miért nem volt jó nekik AUTO-n.

(Ha feljebb tudok menni FSB-ben megosztom veletek, de ahhoz mindenképpen állítanom kell a ref értékeket, mert FSB 450-en 1.3 - 1,3 FSB Termination-on és NB V-n sem volt stabil 6-os CPU szorzón)

Köszönöm! :R

Pontos vagyok mert mérnök, de van mikor eldobom az agyam. Lelkes Újonc vagyok 2003 (!) óta :)

(#5821) VinoRosso válasza zedcon (#5820) üzenetére


VinoRosso
veterán

azért mindenképpen próbáld ki a kingmax ramokat hátha azokat jobban szereti a lap Legalább az egyik modult szólóban, nem rosszak ám azok 800-as C5-ös ramok legtöbbje C6-ban megy 1066ot stabilan kevés fesszel.

(#5822) távcsőves


távcsőves
senior tag

Üdv!

Hozzám vágtak egy 775-ös lapot, valamiféle processzor is van benne. Érdemes ezzel foglalkoznom, vagy hagyjam a fenébe és adjam el az egészet.? Komplett gép, 2gb ram vmi hdd is akad benne, dvga nincs hozzá. Tanácsaitokat megköszönöm!

(#5823) Lordus válasza távcsőves (#5822) üzenetére


Lordus
senior tag

g31 chipset xenon (tuning) szempontból nem éppen a 775-ösök zászlóshajója...
10-15% potenciál talán(!) szerencsével lehet benne, több nem :(

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#5824) VinoRosso válasza távcsőves (#5822) üzenetére


VinoRosso
veterán

Nem érdemes vele foglakoznod, add oda ajándékba valakinek... mondjuk nekem :U

A viccet félretéve. Attól függ mire kell. Max 4 giga ramot tudsz bele rakni, így 2013-14 utáni játékokkal nem nagyon fogsz tudni vele játsznai. Tehát játékra nem igazán ajánlott. Egy jó netezős/office gép viszont még lehet belőle. Nem tudom milyen proci van benne, de kb bármilyen jó, kivétel a régi pentium D széria. Ha az van benne, akkor 1000-1500 Ft-ért tudsz bele tenni E5xxx -E7xxx szériából. + 2 giga ram 1500-2000 Ft attól függ milyen a már bent lévő, mert ahhoz kell párba.

(#5825) távcsőves


távcsőves
senior tag

Közben nézegettem aprón alkatrész árakat. Kösz a tippeket. Sajnos 2*1 gb ram van benne... Ez elégé megdrágítaná a lábra állítást, mert 4gb ram és 3ghz közeli 4magos processzorral még el is lennék vele én is. Szerintem marad az apró. Fene enné, pedig jó lett volna nekem. :)

[ Szerkesztve ]

(#5826) Pécsi gyerek válasza távcsőves (#5825) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Ugyan ilyen lap van az egyik gépemben.Asszem 3 ezer forintos smd hiányos xeon e5450 (3 ghz)cpu+4 gb ddr2 800 mhz-el hd7770 1 gb al 1440×900- ban...Gta 5,Rise of tomb rider stb játékok low ban de simán ( 30-50 fps)mennek rajta.
U.i. :lehet megvenném a 2×1 gb ramokat,havernak most ajándékozom el az átmeneti gépem(megjött az 1151 pentium 4560 páros😀 )és abból a 4 gb ramomat kiveszem,mert megy vissza a xeonos gépembe.Ugy hogy haver ramnélküli jelenleg.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#5827) távcsőves


távcsőves
senior tag

Agyalok. :) Memória biznisz szerintem mehet. És a lap is megy a levesbe, meg a ház meg minden talán. :)

[ Szerkesztve ]

(#5828) nthyx


nthyx
újonc

Sziasztok!
Jó régóta megy ez a topik! Kár hogy nem előbb találtam rá, mert most olvasom:
"54x2-es xeonok FSB-je 1600 Mhz, emiatt húzni kevésbé lehet őket."
Nekem E5472 van asus p5q lapban, de kellene egy kis plusz.
Mennyi az a "kevésbé", és hogyan érhetném el? Köszi a segítséget!

(#5829) Speed® válasza távcsőves (#5822) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

L5408+2x2GB RAM <10k és megy 2.66Gn (alias Q9450), mi kell még..?

[ Szerkesztve ]

(#5830) Smiley válasza Speed® (#5829) üzenetére


Smiley
őstag

Kozben nekem is megjott kinabol az 5408. :)
Csak az a bajom, hogy se idom se energiam nincs szetszedni meg osszerakni a filmnezos gepemet...

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#5831) távcsőves válasza Speed® (#5829) üzenetére


távcsőves
senior tag

Valami bizniszmen, aki elsüti a többi cuccom. Nagyon bizsereg a kezem a Ryzen-re, addig meg bőven ellennék egy ilyen kis "csöppséggel" is. Köszönöm neked is tippet. :R

[ Szerkesztve ]

(#5832) xeon forever


xeon forever
addikt

"System and Maximum TDP is based on worst case scenarios. Actual TDP may be lower if not all I/Os for chipsets are used."

Erdekes info.

Intel oldalan van kirakva.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#5833) Speed® válasza hjaneka87 (#5805) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

HP DL360 G5
2x Xeon 5460
8GB FBDDR2
Ati R ES1000
Van itt erő :)

(#5834) envagyok


envagyok
veterán

Sziasztok

MSI p6n sli v2-re van valakinek legfrissebb biosa xeon e5450-hez?
Ha netalán slices azt külön megköszönném
Egyébként van vélemény erről a lapról?
Nforce 650i
P35-nél jobban húzható?
Itt a bios link:
https://www.msi.com/Motherboard/support/P6N_SLI_V2.html#down-bios

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#5835) xeon forever válasza envagyok (#5834) üzenetére


xeon forever
addikt

Nagyob melegszik az chip... P35 nel semmikepp sem jobb. PCI e is csak 1.0. Ha van p35 akkor inkabb az.

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#5836) zedcon válasza VinoRosso (#5821) üzenetére


zedcon
tag

1 modullal stabil már említettem és mindenképpen 4 modul kell a gépbe, mert nincs sok értelme mondjuk 4 GB össz RAM-nak legfeljebb irodai gépbe. Mindenképpen 4x2 GB-ot kell használnom. De, hogy tiszta legyen leteszteltem a 6 memóriát variálva és ugyanaz az eredmény, 1 modult nem tesztelek mert minek.

A cél, hogy ne dobjon hibát vagy csak sok idő után a teszter.
Ezek az eredményeim az Aida Stress System Memory teszterrel:
1056 Mhz-en 6-6-6-24-subtime Auton a KingMax-Corsair-el 2.1V-n 00:01:23-ig stabil 2x tesztelve Common Performance Level 11-en. Ugyanez 13-on 00:01:31 idő és hiba.
1056 Mhz-en 6-6-6-24-subtime Auton a KingMax-Apacher-el 2.1V-n 00:01:02-ig stabil Common Performance Level 11-en. Ugyanez Level 14-en 00:01:15 és hiba.
881 MHz 6-6-24-other subtime Auto, Performance Level 14, Kingmax-Corsair ÉS KingMax-Apacher is átlagosan 00:03:40-ig stabil.
881 MHz 6-6-24-other subtime Auto, Performance Level 14, Lighter, KingMax-Apacher 2:08, másodikra 2:56
881 MHz 6-6-24-other subtime Auto, Performance Level 14, Lighter, Corsair-Apacher 1:29, másodikra 6:44 (?)

Csak annyi a konklúzió ebből, hogy Corsair-KingMax valamivel stabilabb együtt mert ugyanaz a gyári időzítésük, de nem ez a probléma. Szóval a DDR timing és NB fesz/reference és/vagy CPU GTL megfelelő beállítása lehet a megoldás, nem a modulok variálása itt.

Mivel az örömteli 6-6-6-24-es beállítás majdnem teljesen stabil elmentettem a BIOS Profile 2-be és ezt fogom használni ha nem lesz jobb, igaz elég gyenge a memória sebesség és 10 ezer MB/s a célom ami ahogy mértem csak 1066 Mhz körül vagy 5-5-5-18-al érhető el.

Tehát nekiláttam a Corsair-Apacher KIT párosnak, hogy stabilizáljam valahogy 5-5-5-18-on Common Performance Level 13-on.

Csak a vastagított értékeket variáltam és hirtelen ez a felállás stabilabbá tette és 5 perc után leállítottam a tesztet mert más REF. beállításoknál pár másodperc vagy 1-2 perc után hibázott, de ennél nem: :Y

CPU Voltage [1.28125]
CPU GTL Voltage Reference (0/2) [0.640] (Std: 0.630)
CPU GTL Voltage Reference (1/3) [0.685] (Std: 0.670)
CPU PLL Voltage [1.54]
FSB Termination Voltage [1.26]
DRAM Voltage [1.96]
NB Voltage [1.24]
NB GTL Reference [0.635] (Std: 0.630)
SB Voltage [1.10]
PCIE SATA Voltage [1.50]

Kérdésem mindenkihez.

Nem vagyok villamosmérnök és nem világos teljesen mit csinál a CPU GTL, de talán a 2 DIE feszültségét lehet külön szabályozni a 4 magos CPU-kon és mint korábban észrevetted a többi mag jóval melegebb az nekem az első magnál. Ezért állítottam be az 1/3-ra arányosan magasabb értéket hátha ez segít. :))

Szóval lehet ezzel szabályozni a magok feszültségét vagy mi ez a beállítás közérthetően?

Pontos vagyok mert mérnök, de van mikor eldobom az agyam. Lelkes Újonc vagyok 2003 (!) óta :)

(#5837) Speed® válasza zedcon (#5836) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Kérdés: miért nem szerzel 4 egyforma modult..?

(#5838) envagyok válasza xeon forever (#5835) üzenetére


envagyok
veterán

Abit IP35 van most, de nekem nem stabil húzva.
Olyat keresek ami jobb a P35-nél

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#5839) zedcon válasza Speed® (#5837) üzenetére


zedcon
tag

Válasz: Mert 333-as FSB-n 1066-on is stabilak, nem velük van a baj.

Pontos vagyok mert mérnök, de van mikor eldobom az agyam. Lelkes Újonc vagyok 2003 (!) óta :)

(#5840) VinoRosso válasza zedcon (#5839) üzenetére


VinoRosso
veterán

Ettől függetlenül megnézhetnéd a kingmax párossal, mert lehet, hogy ez a ram vegyesfelvágott kelt zavart.

A GTL-nek a jelátvitel stabilizálásában van szerepe.

Rövid ismertető: [link]

Kicsit bővebb: [link]

(#5841) xeon forever válasza zedcon (#5839) üzenetére


xeon forever
addikt

400 fsb felett 400fsb strap kell neki...
Ha 333 rol indul akkor mindig hibazni fog az MCH.

Ha leirod a modulok gyari spd jet(az osszeset-valami link formajaban) valoszinu meg tudjuk mondani melyik kell, hogy szinkronba menjenek a ramok.

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#5842) xeon forever válasza envagyok (#5838) üzenetére


xeon forever
addikt

P45...Giga,Asus. Giga egyszerubb tuning szempontbol.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#5843) motorhead válasza envagyok (#5838) üzenetére


motorhead
aktív tag

Én is ABIT IP35-öt nyúzok és már elég szépen belőttem a rendszert. Nagyon stabil, nincsen vele semmi bajom. Nálad mi a probléma??
Ill. nálad ennél a lapnál nem jelentkezik a dupla indulás??

[ Szerkesztve ]

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#5844) envagyok válasza motorhead (#5843) üzenetére


envagyok
veterán

Van egy lyuk 380-420 fsb között ahol nem stabil.
Abit duplán indul.
Másikat még nem próbáltam

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#5845) motorhead válasza envagyok (#5844) üzenetére


motorhead
aktív tag

Ezt hogy érted? Ha valahol stabil akkor miért nem hagyod ott? Én is sokat szenvedtem azzal mire stabillá tettem a gépet, de ma már semmi bajom vele. Ráadásul 435FSB-nél járok, és 3.9GhZ-nél. A memóriáim most szinkron módban mennek (435FSB /870MhZ RAM sebesség) , de alacsonyabb fsb mellett mikor 3.7GhZ-en ketyegett a gép, akkor egészen, természetesen itt már asszinkron módban 936MhZ-ig tudtam őket húzni.
Nekem csak a feszültség értékek beállítása miatt volt sokáig instabil a gép, ill a ram-ok időzítésén kellett csiszolni, mikor már nem az alap órajelen kezdtem használni. Saját tapasztalatom, hogy a BIOS-ban beállított magas feszkó értékek a valóságban jóval alacsonyabbak, csak én sem mertem nagyon emelni őket, de az AIDA megmutatta a valós adatokat, és úgy már érthető volt, hogy miért nem bírta a magasabb sebességet a proci. Mindemellet nekem van egy nagyon jó hűtőm, tehát cpu throttling szóba sem jön.

A dupl aindulásnál nagyobb bajom az alvód módból való (nem)visszatérés. Nem tudom miért nem adja vissza a képet a monitorra. Felpörögnek a vinyók, de a VGA nem ad képet.

[ Szerkesztve ]

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#5846) envagyok válasza motorhead (#5845) üzenetére


envagyok
veterán

Mert a 370-es fsb lassú a 420 feletti meg sok.
A szorzóállítás se jó
Én stabil 400as fsb-t szeretnék ordenáré feszemelés nélkül

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#5847) envagyok válasza motorhead (#5845) üzenetére


envagyok
veterán

Neked hogy sikerült
Milyen proci fsb bios beállítások?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#5848) motorhead válasza envagyok (#5847) üzenetére


motorhead
aktív tag

Ezt a képet most lőttem, közel 50 perce megy a prime95, hiba nincs.Érdemes megnézni a proci hőmérsékletét, 100% terhelés alatt. Majd lövök egy BIOS képernyőt is, hogy lásd a beállításaimat.

[ Szerkesztve ]

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#5849) motorhead


motorhead
aktív tag

BIOS beállítás. Láthatod, mennyire magasak a feszültség értékek, a valósokhoz képest amit az ADIA mutat.

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#5850) envagyok válasza motorhead (#5849) üzenetére


envagyok
veterán

És így stabil neked e5450-el az ip35?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.