Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5951) zedcon válasza Speed® (#5950) üzenetére


zedcon
tag

Ez van. De az is, hogy vennem kell max 10 ezerig valami P35-P45-ös lapot a jövő hónapban amikor lesz pénzem, hogy betegyem a ramokat és másik Xeont, hogy asszonynak is lenne gépe. Én nagyot csalódtam ebben az Asus P5Q Deluxe P45-ös lapban, nem is láttam sehol, hogy kompatibilis lenne a Xeonokkal, tehát ez tényleg kínszenvedés, de mindent meg kell próbálnom.

Pontos vagyok mert mérnök, de van mikor eldobom az agyam. Lelkes Újonc vagyok 2003 (!) óta :)

(#5952) Speed® válasza zedcon (#5951) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Chipkészlet szinten kompatibilis, a többi valószínűleg egyéni vele..általában nem szokott gond lenni P45ökkel az OC..kifogtad :S
Keress egy jobb Gigát és meglesz, amit akarsz..UD3P/R pl.

(#5953) VinoRosso válasza zedcon (#5951) üzenetére


VinoRosso
veterán

DRAM CLK Skew on Channel A1 [Auto]
DRAM CLK Skew on Channel A2 [200ps]
DRAM CLK Skew on Channel B1 [Auto]
DRAM CLK Skew on Channel B2 [200ps]

Ezt próbáltad már ?

[ Szerkesztve ]

(#5954) xeon forever válasza zedcon (#5949) üzenetére


xeon forever
addikt

Win 10 hacsak nem dx 12 vga val akarsz gamelni ertelmetlen. Kernel driverjei szarok ugu ahogu vannak a regebbi cuccokhoz. Csak kinlodas. Win764bit AZT csokolom. Esetleg 8.1. Ha hidegburkolo vagy. ✌

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#5955) zedcon válasza VinoRosso (#5953) üzenetére


zedcon
tag

Amit csináltam eddig. Kitöröltem az Eszközkezelőből a régi antituning Xeont (E5450 C0) és beállítottam 2048 MB fix swap fájlt egy jó winchesterre, eddig SSD-n volt auton.

A fenti beállításokon ennyit módosítottam és a DRAM CLK Skew-nál Auto, Normal, Advance, Delay a lehetőség:

AI Clock Twistert: Lighter
AI Transaction Booster: Auto
(auton így 13-as Performance levelt állított be magának)

DRAM CLK Skew on Channel A1 [Auto]
DRAM CLK Skew on Channel A2 [Delay: 200 ps]
DRAM CLK Skew on Channel B1 [Auto]
DRAM CLK Skew on Channel B2 [Delay: 200 ps]

Eredmény. Stability teszter hibát dob.
Első gépindítás után: 02:49-kor
Második gépindítás után: 02:58-kor

DRAM CLK Skew on Channel A1 [Auto]
DRAM CLK Skew on Channel A2 [Advance: 200 ps]
DRAM CLK Skew on Channel B1 [Auto]
DRAM CLK Skew on Channel B2 [Advance: 200 ps]

Eredmény. Stability teszter hibát dob.
Első gépindítás után: 01:00-kor
Második gépindítás után: 00:58-kor

De legalább stabilan dobnak hibát és nem egyszer ekkor egyszer akkor :)

Pontos vagyok mert mérnök, de van mikor eldobom az agyam. Lelkes Újonc vagyok 2003 (!) óta :)

(#5956) xeon forever válasza zedcon (#5955) üzenetére


xeon forever
addikt

Aha. Ai twister lighter... Tedd feljebb kozepese beallitasra.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#5957) VinoRosso válasza zedcon (#5955) üzenetére


VinoRosso
veterán

Mintha plusz delayell stabilabb lenne. Próbálj meg több nagyobb értéket delayben de csak 3 modullal és a harmadik az A2-es slotba menjen (A1,A2,B1,B2 belülről a CPU felől kifelé így van a sorrend)

xeon forever: miért kéne mégjobban gyötörnie a ramot, amikor gyengébb beállításon se stabil neki ?

(#5958) Speed® válasza VinoRosso (#5957) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Csak én látom úgy, hogy veszett fejsze? OC nélkül nincs gond, tehát OSre sem lehet fogni, szerintem egyszerűen elfogy az NB. Mondjuk lehet óvatosabban emelve nem esne el egyből..teszemazt egy 400/800 setup esetleg?

(#5959) robekri


robekri
addikt

Nahh elegem lett a p5k lapból, mindjárt kettéhajtom a ge..be.

Sok órányi teszt,alkatrész cserék, állítgatás, bios.... ÁHHH...... :W :O :(((

Belövöm, majd másnap -sőt 2 óra múlva-semmi, proci kivesz betesz megy, majd megint ugyanez, magyarán servernek jó lenne 7/24be, amint leállítom.... ÁÁÁHHHH

Ez egy f@szkalap példány, vagy MIIIÍÍÍÍ?????

Valaki szeretné tesztelni???? :P

Nyugatiban át tudom adni.

(jó kis ga-p35-ds3 és társai)

üdv

[ Szerkesztve ]

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#5960) VinoRosso válasza Speed® (#5958) üzenetére


VinoRosso
veterán

Nemhiszem, hogy veszett fejsze csak lassan halad, de lassú víz partot mos. Sokáig nem volt tiszta, hogy mi a probléma, most már egyértelmű, hogy a ramokkal van (kompatibilitási) gond és nem az NB-vel, mert ha az NB nem bírná a tempót akkor 2 modullal se menne.
Inkább a 2 fázisú betáp körül lehet a kutya elásva, csatornánként van 1-1 ami egyébként sokkal jobb tuning potenciált biztosít a ramoknak, csak ugye ez több opcióval több beállítási lehetőséggel is jár ami néha bonyolulttá teheti a dolgot mert sok dolgot kell állítgatni/tesztelgetni.

Bár nálam egy kezesbárány volt ez a deszka, meg a sima P5Q is, 1200-ig vittem benne a Reaperjeimet anno amik más lapban 1150-nél kékhaláloztak, igaz csak 4x1 giga volt de mégis csak 4 modul, és még csak állítanom se kellett hozzá semmit a vdimmen meg TB-n kívül.

(#5961) Speed® válasza VinoRosso (#5960) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Milyen kompatibilitási gond az, ahol 2 modullal jó, 4el nem? Szerintem szimplán nem bírja az NB. 4x1 nagyon nem ugyanaz..azzal nekem is ment szépen a kis G33, meg 2x2vel is, 4x2vel meg már 400/800on is jöttek a hülyeségek :S Pedig nem lehet mondani, hogy nem próbáltam meg mindent, vettem annyiért is RAMokat, amennyiért itt sokan hülyének néztek kb.
A megoldás lapcsere lesz vagy igényekből leadás, esetleg platformváltás..

(#5962) xeon forever válasza VinoRosso (#5957) üzenetére


xeon forever
addikt

A light beallitas asusnal olyan mint giganal a standard AZ enchance memory option. Ugyanezt produkalja ha visszaveszem standardre turborol, viszont ha feltolom extremere mar indulaskor kiakad. Ez alapjan mondtam.

"warning! After overclocking 'standard' could improve system stability! "

Figyelmeztetes van pirossal kiemelve AZ Enchanced memory optionnal.

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#5963) VinoRosso válasza Speed® (#5961) üzenetére


VinoRosso
veterán

Nem csak azt hívják kompatibilitási problémának, hogy beteszed azt nem megy :D az is az ha állítgatni kell valamit, hogy megfelelően menjen.

Elég sok lapom volt a P5Q szériából mindegyikben baromira jól mentek a ramok, 8 giga is tavaly adtam el 2 db p5Q-VM-et még gyengébb mint a deluxe és mégis hasított 4x2 gigával, pl:

Kingmax CL5 800/ CL6 1066

Mushkin BL C5 1000

A-data 800 CL4-es

Ezek mind 8 gigás kitek voltak.

+ megnéztem régi p5Q deluxe-os tuningaimról találtam pár shotot a gépen:

kommersz CSX CL6-os (!) value ram 1200 CL5-ön

szintén kommersz zeppelin 800 CL5-ös 1066 Cl5-ön

A legendás ballistix 1100 CL5 1.9V:

Igaz ezek csak 1 gigás modulok voltak, anno még nem kellett a 8 giga, de azért az látható akármilyen szutyok ramot tettem a lapba az úgy ment benne mint a King kong.

Most így összeszámolva volt 2 db P5Q-m, 1 P5Q deluxe, 2 db P5Q-VM, + P5K meg egy P5KR. Most vagy én fogtam mindíg ki a jó példányokat, vagy tényleg ilyen jók ezek a lapok.

Edit: most jut eszermbe, hogy volt még egy P5Q-d turbom is.

[ Szerkesztve ]

(#5964) Speed® válasza VinoRosso (#5963) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Én ezt szívatásnak (szépen fogalmaztam) nevezném maximum :DDD
Ilyen szép tesztképeim nekem is voltak, sajnos ennyire futotta csak.
Mert normál használat közben meglepik jöttek, többnyire elég hamar.
MT86+ még 1200on is lefutott szépen, OS alatt meg instant BSOD..
Random leszakadó FSBtől elkezdve az USB zajokon át volt minden.
A végén már egy nyamvadt 400/800 beállítással is beértem volna :S
De nem akarta, úgyhogy ment a levesbe, mindenesetre tanulságos..
Részemről úgy vagyok vele, ami nem megy, nem erőltetem hiába :S

(#5965) SP4C3 válasza VinoRosso (#5963) üzenetére


SP4C3
veterán

Windows Vista? Milyen szép is volt. :B

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#5966) VinoRosso válasza Speed® (#5964) üzenetére


VinoRosso
veterán

Ezek full stabil beállítások voltak, annak idején elég sokat modelleztem, és kellemetlen lett volna, ha munka közben vagy render alatt elszáll a gép. Voltak blend tesztek is róluk illetve voltak ezeken kívül még más ramok is, de azok a képek már elkeveredtek /elvesztek.

SP4C3: Hát volt vagy 10 éve az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#5967) SP4C3 válasza VinoRosso (#5966) üzenetére


SP4C3
veterán

2008. 12. 24. 22:42

Szenteste ilyenekkel szórakozni... :N

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#5968) zedcon válasza VinoRosso (#5960) üzenetére


zedcon
tag

Nem veszett fejsze nyele, de az is igaz, hogy nem kéne ennyire komplikáltnak lennie 4 modul szinkronizálásnak egy lapban se. Tényleg lassan tudok haladni vele, mert ez az egyetlen gépem és vidéken van, 1-2 hetente jövök haza. Az is lehet, hogy Aida nem jó ehhez a laphoz Win 10 alatt, mert néha teljesen illogikus ahogyan hibát dobál a teszt és Dram frequencyt egy helyen nem jól olvassa ki.

Annyit szubjektíven érzékelek, hogy ha a system memory stability teszter 10 vagy 30 másodperc körül már hibát dob akkor biztos, hogy nem stabil a rendszer. (példa: Deus Ex - Makind egyszerűen kidob a Windowsba "alkalmazás leállt" hibával). De ha másfél -kér percig nem dob hibát akkor az 2-3 óra stabil játék és semmi malfunction.

Még teszteltem, sőt 3 modulból próbáltam megtalálni melyik a legyengébb (amelyikkel 10 sec után hiba a teszterben). A kérdés majd az, hogy Dram Clock Skew-nál amit nem változtatok az miért maradjon Auton. Inkább Normal-ra kéne és többinél kézzel belőni a késleltetéseket ahol kell. Szóval érzésre beraktam úgy modulokat, hogy az A1 és B1-ben vannak a legjobbak és az A2-B2-t tologatom majd a Delayt.

Az lett az eredmény megint amit írtam. Közel 3 percig stabil. Ezután csak annyit csináltam, hogy felhúztam a RAM-ot 1066-ra. Ekkor másfél percig bírja ezekkel a beállításokkal a teszter. Vagyis mondjuk a Deus Ex így stabilabb és egyben gyorsabb is. Néztem nem lépett ki 4 modullal, 1066Mhz, 5-5-5-18-on, bár csak pár percet játszottam. (régebben 1066Mhz-en 10-20 sec után kidobott a Windowsba amikor a sűrű városban mászkáltam)

Ami még apróságot észrevettem, hogy néha (nem tudom mitől függ) megjelenik egy Pull-In of CHA PH5: [Disabled] és egy Pull-In of CHB PH5: [Disabled] (5.) rekord a BIOSban, ami mintha úgy érzékelném a mem csatornák közötti extra szinkronizációs lehetőség. Ezt a kettőt tettem Disabled-re a többi Enabled és 150, 150 Delayt adtam az A2 - B2-re és 1066Mhz, 5-5-5-18-on használom most a gépet.

Tehát a legnagyobb előrelépést a CPU GTL és NB GTL References állítgatásával és talán ezekkel Dram Clock Skew állítgatásával értem el. Bár sajnos logikát még mindig nem látok az egészben, miért kell ezeket állítgatnom még 400-as FSBhez is. Mindenképpen megfogom majd nézni Win 7-en amihez talán a chipset driver is jobb és BIOS újrafrissítést is csinálok előtte. Az, hogy olyan stabil legyen 4 modullal húzva mint 2-vel jelenleg csak álom.

Pontos vagyok mert mérnök, de van mikor eldobom az agyam. Lelkes Újonc vagyok 2003 (!) óta :)

(#5969) Drone86 válasza Speed® (#5937) üzenetére


Drone86
tag

Megpróbáltam, de igy még a biosig sem jutott el, azonnal leállt, bekapcsolás után. Aztán már próbálgattam mindent, (kb vaktában, soha nem foglalkoztam még a bios ezen beállitásaival.) Néha eljutott a bootolásig, de akkor meg a szokásos Windows kékhalál.. :(
Lehet fel kéne adnom, talán a lap, talán a memória, vagy ki tudja mi nem jo. Köszönöm azért a segítséget.

(#5970) xeon forever válasza zedcon (#5968) üzenetére


xeon forever
addikt

Hat igen mint mondtam a win10 nem a BestFriendForever ezeknek a regi cuccoknak.
Nezz bele a naplokba szürd error/critical lal. Ott valoszinu meglatod AZ osszkepet, mire DOB hibat. AZ szinte biztos hogy kernelben lesz egy tonna.
W764 hez volt a legjobb drv irva. Azaz a csucsidoben...

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#5971) Alastair'


Alastair'
nagyúr

A Performance Enhance szivatott, alapból Turbóra állítja, korábban is mindig azon használtam. Igen ám csak a régi Giga P45-ös lapom még DDR2-es volt, ez meg DDR3-as.
Időnként még alapon is elszállt 1-2 játék, simán kilépett, sőt volt kék is. Olvasgatom a topikot, a tuningokat, és nem értem, hogy nekem 400x8-on se akar bekapcsolni. A korábbi 2x2 giga 1333-as Patriottal ment, de a 2x4 XMP-s Kingmaxxal nem. Itt-ott megyegetett, volt olyan fsb amin hajlandó volt elindulni, és már-már stabilnak is hittem, míg valamelyik játék csak simán kilépett, vagy a szokásos kék.
Gondoltam 1-et, és beállítottam megint 400x8-ra, az összes fesz maradt "normal"-on a biosban, viszont a ramot visszavettem 1066-ra. Indul a gép, megy, semmi gond. Játékok mennek, nem dob ki, nincs kék.
Ekkor a PE még Turbón volt. Ezután felraktam a ramot 1333-ra és a PE beállítást levettem Standard-re. Eredmény: megy a gép, stabil, nem dob ki, nincs kék. Viszont ha beállítom a ramnak az xmp-t, felrakja 1600-ra és így standard PE mellett sem indul, csak akkor, ha az 1.5 voltos ramnak adok minimum 1.7 voltot. Ezt viszont már nem értem, hogy miért csinálja. Mivel a ramot nem akarom megsütni 1.7 volton, így marad az 1333.
Minden esetre rájöttem, hogyha a ramot 1333 körül tartom, standard PE mellett, gyakorlatilag szinte semmi fesszel megy bőven 400-as fsb felett is.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#5972) xeon forever válasza Alastair' (#5971) üzenetére


xeon forever
addikt

Anomalia a chipbek a 4gb os modul. Konkretan a 775 platform ddr2 800 rammal optimalis 4x2gb rammal. Valoszinu a cimzessel hozhato osszefuggesbe. Ennyi van AZ MCH-ban. ddr3 hoz esetleg egy nf790i chip Ami gyarilag optimalizalt ddr3 2000 ig. Egyszer probaltam 4x4 ddr2. Bios felismerte. De win az bootolni mar nem bootolt. Alapon se. Pedig a tamogatasi listaban is benne volt. Giga P 45 ud3r

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#5973) Speed® válasza xeon forever (#5972) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

775be 4x2G az optimális? Muhaha, többszörösen. Már elnézést..
DDR3nál pedig nem a mennyiség a gond, nincs semmi anomália.
Leírják a gyártók is szépen, 1600MHz 2+ modullal csak /1 oldal..
De konkrétan a Giga az, aki leírja azt is, 8GBhoz 4 modult ajánl..
Nem is tudom hirtelen melyik lapjuknál láttam, de speckók közt..
Egyébként valóban, az órajel felsrófolására nem a P45 a legjobb.
De azt gondolom a DDR3 valódi előnye inkább a nagy integritás.

(#5974) VinoRosso válasza SP4C3 (#5967) üzenetére


VinoRosso
veterán

Így megy ez ha az ember oc mániás. :D Amúgy nem kell vele szórakozni, csak elindítja az ember aztán megy magától a háttérben, közben meg mehet a családi vacsora meg az ajándékozás

(#5975) xeon forever válasza Speed® (#5973) üzenetére


xeon forever
addikt

Tobb ram tobb energia. Asztali PC be szant chip. Nekem pl 22W TDP. Gondolom egyes tesztekben nem veletlen van watt/megabyte meres.

4gigas modulon tobb chip van. Ha jol sejtem igy egy modulnak is tobb kakao kell, hogy Minden chip feleledjen.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#5976) Speed® válasza xeon forever (#5975) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Minek van 22W TDPje..? Az 1GB/2 oldal DDR2nek ~0.5W az étvágya.
Ezt akárhogy osztom-szorzom, 4*es kapacitás, 44*es fogyasztással?
Szerintem ne kezdjünk újabb off-tengert..ez címzési korlát, nem más.

(#5977) xeon forever válasza Speed® (#5976) üzenetére


xeon forever
addikt

Bocs. Felrerthetoen irtam. AZ alaplapi chipnek 22w

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#5978) Alastair' válasza Alastair' (#5971) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Megnéztem a ram támogatási listát, 4 gigás modul nem is szerepel semmilyen. Szóval örülök, hogy egyáltalán megy, nemhogy 1600 és xmp :)

Alister from Hell

(#5979) Speed® válasza Alastair' (#5978) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

1 oldalas moduljaid vannak? Azokkal nem szokott gond lenni.

(#5980) Alastair' válasza Speed® (#5979) üzenetére


Alastair'
nagyúr

2 oldalas a 2x4 kingmax, a 2x2 patriot az 1 oldalas, azzal nem is kinlódik.
De a 4 giga sajna kevés.

Alister from Hell

(#5981) Alastair' válasza Alastair' (#5980) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Most nézem, hogy elvileg max 8 giga ram, pedig nekem volt már benne 12 giga is, csak próbából beraktam a 2x2 még bele, és ment, beszámolta.

Alister from Hell

(#5982) envagyok


envagyok
veterán

A Core Temp-ben kell valami eltolást alkalmazni a hőmérsékletnél?
Mag 0 80 fokos
A többi 70 körül
Prime közben, de nagy hűtő van rajta.
Fesz 1.09 és 1.15 között mozog terheléstől függően.
Prime95 tesztek közben nem kellene folyamatosan a teljes szorzóval mennie a cpu-nak?
Nekem visszakapcsolgat 6-ra 9-ről kb egyforma időt van mindegyik pozicióba.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#5983) Speed® válasza Alastair' (#5981) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Mehet 16ig akár, 4db egyoldalas modullal..de ritka. 12 viszont működhet könnyen :K

(#5984) Speed® válasza envagyok (#5982) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Cortemp nem jól tudja a TjMaxot, negatív offsetet kell beállítani procitól függően. AIDA jól mér pl.
P95 közben nem kéne szorzót dobálnia..hacsak nem throttlingol.

(#5985) envagyok válasza Speed® (#5984) üzenetére


envagyok
veterán

De 80 fokon miért throttlingolhat?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#5986) Speed® válasza envagyok (#5985) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Kérdés, milyen proci/mennyi a TjMax/milyen hűtő?

(#5987) envagyok válasza Speed® (#5986) üzenetére


envagyok
veterán

E0-ás e5450 zalman 9700-es cu hűtővel.
A tjmaxet nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#5988) Zoja™


Zoja™
őstag

Üdv uraim, beköszönök én is. :)

A hétvégén ajándékként hozzám került egy Asus P5B lap, ami mellé tudnék szerezni egy Xeon-t is bár annak a pontos típusa még rejtély, a gazdája csak annyit tudott mondani, hogy 4 magos, magonként 2,4 GHz-es.
Kicsit feltúrtam a szekrényt is, találtam hozzá 6 GB DDR2/800-as RAM-ot is, egy 1 GB-os MSI 9400 GT-t is, meg szintén egy 1GB-os ATI HD4870-et is.

Érdemes belevágnom szerintetek összehaxolni a dolgot? Mire lehet elég manapság egy ilyen konfig? :)

[ Szerkesztve ]

(#5989) envagyok válasza Speed® (#5986) üzenetére


envagyok
veterán

15 fokkal kevesebbet mutat az aida, akkor elvileg már 70 fokon throttlingol a cucc?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#5990) motorhead válasza envagyok (#5982) üzenetére


motorhead
aktív tag

Throttling-ol! A helyes hőmérséklet értékeket az AIDA-ban látod. Amikor visszakapcsol 6x szorzóra, lejjebb veszi a feszkót, picit visszahűl ezért újból emel a szorzón. Ott nagyobb feszkó, újra jobban melegszik megint throttlingol. Nekem is volt ilyen problémám, de megfelelő hűtés és feszkó beállítása után stabilan megy.
Jó lett a BIOS???

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#5991) motorhead válasza envagyok (#5987) üzenetére


motorhead
aktív tag

Én a legutóbbi nagy géptakarítást követően újra pasztáztam az alaplapi hűtéseket, és a CPU hűtőt is. Megvettem az egyik legjobb hővezető képességgel rendelkező pasztát. Ez is hoz pár fok mínuszt egyébként..
Korábbi hozzászólásomnál láthatod terhelt állapotban a hőértékeket.

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#5992) Speed® válasza envagyok (#5989) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

85 a TjMax, Coretempben ennyi offsetet állíts be. AIDA stabteszt fülön láthatod, ha throttlingol pl. Terhelt feszültség? 9700as Zalmival nem kellene 60°C felett látnod kb. :U

[ Szerkesztve ]

(#5993) Speed® válasza Zoja™ (#5988) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

2.4GHz..az egy Q6600 lesz Xeon köntösben talán, 1066os FSBvel. Kicsit melegedős darab, 105W TDPvel..figyelj a VRM/FET részlegre. Mire elég? 3GHz magasságában Sandy i3 szintet tud kb., amire az elég, ez is az lesz.

(#5994) Zoja™ válasza Speed® (#5993) üzenetére


Zoja™
őstag

Közben meglett a pontos típus is. X3430.

(#5995) CJ4567 válasza Zoja™ (#5994) üzenetére


CJ4567
veterán

Ez egy LGA1156-os CPU, úgyhogy az Asus P5B nem lesz jó hozzá.

No Sana No Life

(#5996) Zoja™ válasza CJ4567 (#5995) üzenetére


Zoja™
őstag

Hát akkor nézek bele valami mást.
Köszi macsk. :R

(#5997) CJ4567


CJ4567
veterán

BIOS 1.225V, RAM-ok 6-6-6-24 847MHz, 1.9V, többi auto, kivéve a DRAM Static Read Control és Transaction booster, azok disabled, és PCI-e természetesen 100MHz.

CPU max 74 fokos volt, magok 57-60.

No Sana No Life

(#5998) CJ4567 válasza CJ4567 (#5997) üzenetére


CJ4567
veterán

Chromeban összeomlott már oldal, úgyhogy nem tökéletes.

No Sana No Life

(#5999) Speed® válasza CJ4567 (#5998) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Cseréld már le ezt a csodát :)

(#6000) CJ4567 válasza Speed® (#5999) üzenetére


CJ4567
veterán

Majd platformot váltok valamikor ;]

3DMark fizika tesztben ennyi OC jelentett +400 pontot fizika részben (CPU), szépen skálázódik.

És 6k :)

Mekkora a változás a 1155 és a 775 között? Megérte?

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.