Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5401) customer114 válasza motorhead (#5397) üzenetére


customer114
senior tag

Menj a tápos topicba, ott van ajánlott lista is, illetve olyanok akik tényleg értenek hozzá. Az, hogy hány watt és milyen márka még nagyon kevés infó egy adott tápról.

(#5402) donmackó


donmackó
őstag

Valaki csinált már itt a topikban afudos-os (ami bios) bios telepítőt? Vett az ismerősöm is egy E5450-et, csak ő pórul járt, mert neki C0-ás lett. Így nem jó neki az a moddolt bios ami nekem jó (az egyik oldalról szedtem ami van az összefoglalóban). Hiányoznak utasításkészletek, és érdekesen viselkedik a cpu (random 100-20% között ugrál tesztek alatt). A lapja asrock 4core-1600glan (mint az enyém), és nem lehet .rom fájlal frissíteni. Pedig találtam az egyik orosz (összefoglalóban van) honlapon moddolt .rom kiterjesztésű bios-t (elvileg az összes xeon benne van ami nem nagyobb 45nm-nél). Azt kellene beletenni vagy kicserélni az eredeti biosban lévővel. Elvileg ezért lenne az AMIUCP nevű program, de nem tudom hogy kell használni. Valaki tudna esetleg segíteni hogy lehet benne a .rom kiterjesztésű fájlt kicserélni a moddoltra?

Release the cable hounds!

(#5403) kenand válasza donmackó (#5402) üzenetére


kenand
Topikgazda

AFUdos az AMI bioshoz kell. Azaz AMI bios van a gépen. Azt pofon egyszerű mikrokód bővíteni. A cikkben részletesen le van írva, program és utasítás készlet link is van. A program teljesen vizuális, pár kattintás az egész.

De ha nem megy pontos alaplap link adása után megcsinálom neked (talán szerdán ráérek )

[ Szerkesztve ]

(#5404) Alastair' válasza motorhead (#5397) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Én egy Corsair VS450-el használom a gépet. Alsó tápos házba kerestem, jó hosszú ágai vannak, és 8-as az alaplapi csatija, nem 4-es.
Bőven jó, stabilan tartja a feszt.

Alister from Hell

(#5405) inf3rno válasza motorhead (#5397) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem vegyél 500w-osat, és akkor nem lesz szempont az alkatrész választásnál, hogy mennyit bír el a táp.

Buliban hasznos! =]

(#5406) inf3rno válasza Speed® (#5399) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát ebből egy szót sem értettem. :D Azt látom, hogy a RAM-nál vannak különböző értékek a BIOS-ban. Pontosan mit fényképezzek be nektek?

A RAM-ot nem szívesen szedem szét, mert utána macerás visszaragasztani a hűtőbordáját. Azt írták, hogy csak neutrális szilikon tömítő ragasztó a jó hozzá, azt meg csak kevés helyen kapni.

Egyelőre még kitesztelem ezzel a 100-as PCIE-vel, hátha az megoldotta a problémát, de azt már csak este. Utána lépek majd tovább erre a memória állítgatásra.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#5407) Speed® válasza inf3rno (#5406) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha nem érted, azon nem tudok ennél cicavirágosabban segíteni :B
Nem a RAMok opcióinál találod, hanem a Northbridge/MCH fesznél.
És nem, nem a RAMot kell szétszedni..az északi híd bordája a cél.
Ha nincs hőmérsékletgondja, nem kell piszkálni, ha tüzel, akkor de.
PCIe alapból biztosan nem mászik el amúgy..és most alapon vagy..

(#5408) inf3rno válasza Speed® (#5407) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Érzésre az északi olyan 45°C lehet, ha hosszan rajta tartom a kezem, akkor éget, a déli híd olyan 30°C.

Buliban hasznos! =]

(#5409) Speed® válasza inf3rno (#5408) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Érzésre..? :N Szenzor mit mond? A borda attól lehet langyos, ha alatta beszáradt ragacs okán izzik az NB. Saját G33M lapomon az átkenés után sütni lehetett volna a bordán..kapott is egy szép HR05IFXet izibe, azóta <30°C, 5x°C helyett..

(#5410) hjaneka87


hjaneka87
csendes tag

Szép jó napot!

Végre úton a finom kis E0 Xeon E5440! Köszönet érte Wiipera kollégának!
Holnap ilyenkor remélhetőleg már duruzsolni fog a gépben.

(#5411) inf3rno válasza Speed® (#5409) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem találtam külön north meg south bridge szenzorokat. Egy alaplap hőmérséklet van, az néha 41°C-ig megy fel a logokban, néha 45°C-ig. Nem tűnik úgy, mintha attól függene az app crash. Infra hőmérővel talán többet lehetne mondani róla, de olyanom meg nincs. A hőfokai alapján talán a north bridgenél lehet ez a szenzor, passz. Amúgy olyan 45°C-tól kezdenek égetni a dolgok, azért mondtam, hogy érzésre annyi. Ezek csavarozva vannak, és ugyanúgy kell kihúzni, mint a cpu hűtőt? Ha igen, akkor megcsinálom valamikor.

Találtam olyat a BIOS-ban, hogy robust graphic booster. Ennek lehet valami köze a hibához?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#5412) Speed® válasza inf3rno (#5411) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

NB az a chip, ami a proci melletti nagy borda alatt lapul, annak az értéke amit látsz. Nem csavaros, körmös-rugós, leállítás után még melegen könnyen lejön..aztán levakarod ami rá van cuppanva és pasztával szépen újrakened, visszarakásnál figyelve, hogy egyszerre nyomd be a pöcköket, billenéstől kímélve a chip széleit/sarkait.
IGP használata esetén kavarhatna be, de neked nem kell piszkálnod. Fentebb tárgyalt NB/MCH feszültséget próbáld meg majd a hűtés rendberakása mellett.

[ Szerkesztve ]

(#5413) inf3rno válasza Speed® (#5412) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Oké, holnap megcsinálom, aztán meglátjuk.

Buliban hasznos! =]

(#5414) motorhead válasza Alastair' (#5404) üzenetére


motorhead
aktív tag

Nekem jelenleg a 2x4 pólusú alaplapi cpu tápcsatlakozó helyén csak egy 4-es csati van bedugva (ennyi van a tápomon kivezetve...) . Ez lehet probléma tuningnál? Azt értem, hogy több ágon stabilabban futkosnak az amperek.

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#5415) hjaneka87 válasza motorhead (#5414) üzenetére


hjaneka87
csendes tag

Ha jól tudom az 8 fázis ami neked van. Tuningnal igen számít. Lehet kapni atalakitot molex, kb 500 ft.

(#5416) Speed® válasza motorhead (#5414) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem oszt nem szoroz..~150W simán leszedhető az EPS4 csatiról is.

(#5417) Alastair' válasza motorhead (#5414) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Én úgy vagyok vele, ha 8-as az alaplapi csati, 8-as legyen benne, stabilabb, főleg ha tuningolok is.
Egyébként ha nem akarsz mindenáron moduláris tápot, tudom ajánlani a VS450-et, ehhez a rendszerhez több mint elég, és 14 körül van újonnan. Corsair jó szokás, nincs osztva a 12 voltos ág.

Alister from Hell

(#5418) CJ4567 válasza Alastair' (#5417) üzenetére


CJ4567
veterán

Nekem egy Chieftec Force 500W van a gépben, halk, tápos topikban ajánlották még, nincs osztva a 12V ága.

No Sana No Life

(#5419) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Mért gond az,hogy ha osztva van a táp 2 ágra?Teszem azt az egyikre jut egy 120 watt tpd-s videókártya(nagyobbat elvből nem vennék már),a másikra meg a gép többi része.Röhögve elviszi egy normális 400- as táp is akár.

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#5420) CJ4567 válasza Pécsi gyerek (#5419) üzenetére


CJ4567
veterán

A 12V-s része van osztva 2 ágva, nem az egész táp.

No Sana No Life

(#5421) Speed® válasza Pécsi gyerek (#5419) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Akkor gond az osztott, amikor a /ág korlát felette van valaminek az étvágya..lehet kanócozgatni összevissza és imádkozni, hogy bírja.

(#5422) Pécsi gyerek válasza CJ4567 (#5420) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Rosszúl fogalmaztam,bocsi😁
Csak arra akartam kilukadni,hogy nagy álltalánosságban,semmi hátránya nem származik az embernek ebből.Mai modern rendszerek(intel)allig fogyaszt.

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#5423) kenand válasza Pécsi gyerek (#5422) üzenetére


kenand
Topikgazda

Hamar túl lehet futni és nem az össz tápteljesítmény limitál néha,
Én 3 SAS HDD-t kötöttem raidbe és időnként az egyik leállt, mert na
em kapott elég tápot...

(#5424) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Volt egy TDR-em, az új BIOS-al az első. Ránéztem a régebbi BSOD-okra, és kiderült, hogy azokat is nvlddmkm.sys okozza. Kipróbálok néhány régebbi video kártya driver-t is, amiket stabilnak mondanak, hátha. A c0000005 hiba is sokszor video kártya driver miatt van azt mondják. Jó lenne az új mobo-ban is megnézni ezt a kártyát, hogy mit csinál több napos használatnál, hátha mégis a kártya a hibás, mert akkor hiába tákolom a lapot.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#5425) VinoRosso válasza inf3rno (#5424) üzenetére


VinoRosso
veterán

347.52-őt tedd fel. Én már időtlen idők óta ezt használom 5-ös 6-os 7-es szériával még nem volt vele TRD blackout. Más driverekkel meg folyton.

(#5426) xeon forever válasza inf3rno (#5424) üzenetére


xeon forever
addikt

Ha mar ITT tartunk h nv kernel a bs akkor clean install es ne telepitsd AZ nvhangkartya drvrt... Ha azutan is csinalja\\akkor mch lesz a gond.(2 egymast koveto ujrainditas telepites utan nem art meg majd teszt)

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#5427) donmackó válasza kenand (#5403) üzenetére


donmackó
őstag

Asrock 4core1600-glan-hoz kellene ha megtudod csinálni. Bele tehetnéd az E5450 E0 és C0-ás revíziót és akkor mindketten tudjuk ugyan azt a telepítőt használni. Riszpekt :R

Release the cable hounds!

(#5428) inf3rno válasza xeon forever (#5426) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem az a fura ebben a hang dologban, hogy az origin is ezzel a hibával szokott elszállni, tipikusan az esetek felében, amikor lekapcsolom a gépet, és kényszeríti a windows, hogy bezáródjon. Az origin elméletileg nem használ semmilyen hangot, legalábbis én még nem hallottam hangot nála. Így is előfordulhat, hogy hangkártya driver hiba? Egyébként kösz a tippet, amint megjön az új SSD, átrakok minden adatot arra, aztán az új rendszer már arról fog menni, ez a régi HDD meg formázható lesz.

Megnéztem közben, és alig van pasztám, max a south bridge-et tudnám újrapasztázni, a north-hoz a cpu hűtőt is el kell távolítani. Az új pasztát meg a ramokkal együtt rendeltem hardverkertől, az meg késik két hetet, talán 25-én lesz itt legkorábban. Máshol még drágább a ram, úgyhogy inkább megvárom.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#5429) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Közben nézegetem a hibát, ami miatt elszállnak az appok: [link]. Azt írják, hogy L2 cache-es problémák is okozhatják. Az intelnél azt írják, hogy 12MB L2 cache van a CPU-hoz. A CPUz 2x6MB-ot ír. A wmic 6144KB = ~6MB-ot ír, az aida64 6MB-ot ír. Ez jelezhet valamilyen hibát, vagy csak nem minden program tudja értelmezni, hogy mit lát? Elméletileg az intel processor diagnostic tool ellenőrizte az L2 cache-t is. Mondjuk ő azt írta, hogy nem production verzió a processzor, úgyhogy még az is elképzelhető, hogy ebbe nem került annyi cache annak idején.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#5430) MasterDeeJay válasza inf3rno (#5429) üzenetére

PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA
Ez nagyon nagy részt memória hiba. Memtestet neki pár órát usb-ről bootolva. De ott írva van hogy driver is lehet, hibás hdd, hibás antivírus szoftver, hibás vram...

A proci felépítése nem befolyásolhat semmit, gyakorlatilag két wolfdale összedrótozva FSB buszon ami majdnem ugyan az mintha kétprocesszoros rendszered lenne. Én használok kétprocis gépeket és nem okoz hibát játékok alatt.
Core2-nél divat volt a letiltogatott L2-es proci lásd Q8000 széria felezett L2-vel. Egyszerű marketing, a középkategóriára nagyobb igény van. Mai i7 vs i5-nél is pl 8mb/6mb L2 van.

ES-be lehetnek bugok, simán benne lehet olyan ami miatt csinál hülyeségeket, főleg ha korai verzió akkor elképzelhető hogy használhatatlan bizonyos dolgokra.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#5431) inf3rno válasza MasterDeeJay (#5430) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Volt már memtest-en egy éjszakát még amikor elkezdtem foglalkozni ezzel a problémával. Nem talált semmit. Video memory test is volt, meg CPU test is. Egyiken sincs memória hiba. Elméletileg videokártya hiba sem lehet, mert másik videokártyával is ugyanez a hiba van. Driver hiba esetleg még szóba jöhet. Azért ellenőrzöm ma másik programmal a memóriát meg a video memóriát, hátha ezek mást látnak. Driver telepítgetésre később lesz csak időm. Tolok majd neki egy antivirus uninstallt is, hátha az okozza. Azok után, hogy az SSL-es kapcsolatokat a protokoll szűrése szétcseszte, nem csodálkoznék, ha másba is kártékonyan nyúlna bele.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#5432) xeon forever válasza inf3rno (#5431) üzenetére


xeon forever
addikt

Ennek okan irtam, h tapasztalat a windows HD audio drvr akad ossze vmvel. Origin eseteben is siman lehet mivel jatek kozben van shared system memory. A windows HD audio driver meg osszeakad a NVaudio drverrel. Es ami fontos, hogy mindezt a memoriaban hozza ossze, that ezert lehet ram\vgaram\mch\\hibas\virusos\\windows HD audio drv. Tulajdonkeppen korbe kell jarni ezeket a lehetosegeket.

Nalam legtobbszor fsb\ram rossz ertek volt a fizikai kivalto ok, ami miatt kiakadt audio drvr. Viszont a helyes ertekek visszaallitasa utan is csak egy rendszervisszaallitassal sikerult teljesen megszuntetni a hibat. Vagy reinstall a windows...

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#5433) inf3rno válasza xeon forever (#5432) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A reinstall szóba jöhet, holnap veszem át az ssd-t, de csak a hétvégén tudok foglalkozni a kérdéssel, most ezen a gépen fejlesztek, aztán nem akarok mindent migrálni egy másik gépre, amíg nincs kész ez a projekt. Azt meg tudnád írni hogyan állítsam be a ram/fsb-t jó értékre? A cmos reset nem segít azon?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#5434) #25068288 válasza inf3rno (#5431) üzenetére


#25068288
törölt tag

Szia
Tudod, én vagyok az, akire nem szabad hallgatnod! :)

Szerintem ne szenvedj, cseréld ki azt a procit, ha alapértékeken is hibák vannak.
E5450 alá ne is add... -ez már jól húzható, de még mindig igen olcsó.

(#5435) CJ4567 válasza VinoRosso (#5376) üzenetére


CJ4567
veterán

Jelenleg minden autón van. Segíthetne (ha már tuning nincs) ha a BIOS-ba épített két memória"gyorsító" opciót próbálgatnám?

BIOS-ról magáról küldtem már képet ide kétszer is.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#5436) xeon forever válasza inf3rno (#5433) üzenetére


xeon forever
addikt

Sztem biosban egy load default setting elegnek kene Lennie.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#5437) inf3rno válasza #25068288 (#5434) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A proci csere nem játható út, nem szívesen költök már erre a konfigra. El szeretném adni, csak tudni akarom előtte, hogy hardver vagy szoftver hiba okozza ezt a jelenséget. A hardver hiba ugyanis leértékeli a lapot. Van már új vas, két hete itt van, de emiatt semmi időm nem volt foglalkozni vele. :S

Buliban hasznos! =]

(#5438) inf3rno válasza xeon forever (#5436) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Oké, akkor biztosan jól van most beállítva. Majd tolok a teljes rendszerre reinstallt a hétvégén, aztán megnézem, hogy változik e valamit.

Buliban hasznos! =]

(#5439) xeon forever válasza #25068288 (#5434) üzenetére


xeon forever
addikt

Jol huzhato a 8x 9x es szorzos proci... 8x szorzoval p45 nel siman hoznia kell egy 400 fsb t c0 $ 500 fsb t e0 $.
Mivel ezek a xeonok 4.0 Ghz maximumra vannak kitalalva. Ha jol emlekszem. Nalam 466 fsb 7 honapja bs nelkul. 8x szorzoval, egy e0.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#5440) hjaneka87


hjaneka87
csendes tag

Hello Mindenki!

Nagy köszönet Wiipera kollégának, megjött a Xeon E5440 s már hasít is mint a szél. Gyorsba csináltam egy stresstest-et. Gyári órajelek, semmi tuning. Proci hűtő pedig egy Deepcool Gammaxx 300.

Asus P5N-E SLI
Xeon E5440 (E0 stepping)
2x2 Gb OCZ Platinum

Köszönet még1x! Teljesen korrekt, úgy ment minden ahogy megbeszéltük!

[ Szerkesztve ]

(#5441) hjaneka87


hjaneka87
csendes tag

Próbáltam egy kis OC-t, de sajna sikertelenül. A bios-ban lévő "gyári túlhajtós" dologgal adtem a procira +5%-ot, de win7 töltésnél újraindult a gép. Nem is próbálgattam mást, nem mertem. Új ez még nekem, majd utána olvasgatok.

(#5442) Speed® válasza hjaneka87 (#5441) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Chipkészlet is limitál ebben..sok reményt ne fűzz hozzá. Alacsony FSBs C2Dkkel még lehetett szórakozni, 13333MHz base quad core más tészta.

(#5443) hjaneka87 válasza Speed® (#5442) üzenetére


hjaneka87
csendes tag

Igen sajnos. Sebaj, holnap átrakom a másik lapba, meglátom azzal mit tud majd. Asus P5K Pro

(#5444) #25068288 válasza xeon forever (#5439) üzenetére


#25068288
törölt tag

Inferno esetében egy Xeon E5430 C0 -ról beszélünk.
Nem lehet 4Ghz -ig húzni...

(#5445) xeon forever válasza #25068288 (#5444) üzenetére


xeon forever
addikt

Annak 3.2 (8x400)kellene akkor mennie. StabilAn. Ha minden Jo.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#5446) inf3rno válasza xeon forever (#5445) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Bírt annyit még hibás mikrokóddal is. :D

Közben teszteltem tovább a rendszert. Toltam rá egy roguekiller-t, nem talált semmi komolyat, ami rendszer instabilitást okozhatna. Csináltam system és video memtest-eket, most más programokkal, ugyanúgy átmentek rajta a memóriák. Ezek alapján vagy nvidia driver vagy mobo hiba. Ugyanez a driver ment a másik lappal, de lehet, hogy azzal nem akadt össze, ezzel meg összeakad valamiért. A mobo pcie slot hiba is előfordulhat, de azzal nem tudok mit kezdeni. Ma átveszem az új SSD-t, aztán teszek rá egy win10-et, kíváncsi vagyok, hogy azzal is lesz e ilyen hiba.

Buliban hasznos! =]

(#5447) #25068288 válasza inf3rno (#5446) üzenetére


#25068288
törölt tag

Bírta? Mit bírt? Nem bírt semmit, mert hibákat dobált minden...
De tőlem aztán húzhatjátok 8000 -ig is! :D

Ha bírná, nem keresnél itt semmit...

(#5448) inf3rno válasza #25068288 (#5447) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A bírtat úgy értettem, hogy elindult, és ment vele. A hibákat meg nem emiatt dobta. Szvsz ha hardver hiba van ebben a rendszerben, akkor azt csakis az alaplap okozhatja.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#5449) xeon forever válasza inf3rno (#5446) üzenetére


xeon forever
addikt

Valoszinu h memoria vezerlesi problema. Az a ddr3 1600 lesz a problema a 400 fsbnek. Valoszinu h a ramokat nem allitja be jol hozza. Az pedig hosszas munka kitesztelni mi kell neki. Emiatt dobja ki a NV hibat. Ami a HD audio drv vel utkozik valami cimen. Ha mar igy korbejartad a temat. Legkozelebb hagyj mindent default settingsen windows telepites elott, majd tuning elott csinalj egy manualis visszaallitasi pontot a windowsnak.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#5450) inf3rno válasza xeon forever (#5449) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ok. Most 1333 meg gondolom az fsb 333-on van. Hétvégén újrarakom a rendszert valamelyik nap, hátha kisül belőle valami.

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.