Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5201) firstman3333 válasza motorhead (#5199) üzenetére


firstman3333
tag

És nálam be van kapcsolva az összes energiagazdálkodás is, stb... Majd megnézem a feszeket,kb egy éve nem állítottam semmit.

(#5202) Marci79


Marci79
aktív tag

Gondoltam beköszönök, ha már erre az útra tévedtem én is!

Sziasztok! :)

EKL (narancs) procihűtővel, Win10 64bit(pro) rendszerrel. Köszönöm a mikrokódos bios-t az összefoglalóból! Hasznos volt a lapomhoz. E8400-at váltottam ki (pár év után) ezzel a procival.

[ Szerkesztve ]

(#5203) firstman3333 válasza motorhead (#5199) üzenetére


firstman3333
tag

Ennyit tudok segíteni,de nyilván megvan minden lapkának a saját igénye.



(#5204) Speed® válasza firstman3333 (#5203) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Más alaplap / chipset, így kb. semmire nem megy vele. Az ABIT P35 téma alapból egy nehéz szülés a BIOSok miatt sajnos :S
Eltérő IBT verziók értékeire az eltérő linpack a magyarázat, amit amúgy pl. LinXnél lehet variálni, itt nem tudom. Részemről maradok a jól bevált AVXmentes 0.6.4 LinXemnél stabilitásteszt témában.

motorhead
Nem tudom, lehet, hogy a procid éhes fajta, de nem hinném..E0ra nem jellemző. Inkább a lap lesz a ludas tippre..kitesztelt procival lehetne biztosra menni. Mindenesetre az 1.3+ nem kevés feszültség, az biztos, magyarázza a melegedést is.

(#5205) Speed® válasza Marci79 (#5202) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Üdv itt :)

Mennyi feszt kap terhelve..? Elég ijesztő az a CPUz által mutatott érték.

(#5206) motorhead


motorhead
aktív tag

Lehet, hogy valamit nagyon elszúrtam eddig. Egyik az, hogy a tápom egy 8 éves nemtom milyen gyártmányú valami, ami már egyszer javítva volt, mert megadta magát, be sem lehetett kapcsolni. Ez egy gyenge pontja lehet a rendszernek, hiszen még ha meg is vannak a feszültség értétek (bár sok helyen nem is túl fényesek..)
az amperban nem biztos, hogy hozza a megfelelő szintet. Ezt abból is látom, hogy hol kisebb, hol nagyobb CPU feszkóval fut le egy IBT ugyan azokkal a beállításokkal. Emelem, visszaveszem, hol jó, hol nem.
Azt hiszem veszek egy normális tápot, ezt meg nyugdíjaztatom.

Másik, hogy nekem az alaplapon a CPU foglalat mellett 2db tápcsatlakozó van, de én csak egyet használok. Ez lehet gond? Most szét fogom kapni, és rátolok még egy csatit.

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#5207) Speed® válasza motorhead (#5206) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha öreg noname vacak, az sok mindenre lehet magyarázat..~5k egy jó FSP.

(#5208) firstman3333 válasza Speed® (#5204) üzenetére


firstman3333
tag

Tettem fel új képeket azonos IBT-vel, sok minden nem változott.

(#5209) motorhead válasza Speed® (#5207) üzenetére


motorhead
aktív tag

Igazából veszek egy korrekt tápot ami ha kell egy új konfigba is elmegy. A táp úgy is kell mindenféle gépbe. :)

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#5210) Speed® válasza firstman3333 (#5208) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Láttam..ezek szerint a nálad lévő 2.40 és a 2.54 ~azonos linpackkal dolgozik..nálam a 2.50 és a 2.54 között jelentős az eltérés, kb. annyi, mint az AVXmentes 0.6.4 és a 0.6.5 LinX között..valószínűleg ez is az oka az eltérésnek itt is, de nem követem annyira a release notesokat.

motorhead
Nálam 600as Corsair szolgáltatja a delejt..de ment jó ideig 300W/85+ SS táppal is..gond nélkül. Combosabb VGAkhoz, ill. csendigényhez kell a túlméretezés.

(#5211) Marci79 válasza Speed® (#5205) üzenetére


Marci79
aktív tag

Fixre van állítva mindennek (proci:1,35V, a memó:2V) és a pci freki 100mhz-re van állítva.

Corsair HX620-as táppal van etetve a gép.

[ Szerkesztve ]

(#5212) firstman3333 válasza Speed® (#5210) üzenetére


firstman3333
tag

Nem tudom,a régi IBT meg van már egy jó ideje,a frisset pedig most töltöttem. A tápom pedig egy 425 Wattos Enermax, ez előtt pedig egy 350-es Chieftec volt. Akkoriban 9600gt,most pedig egy 6850 társaságában.

(#5213) Speed® válasza Marci79 (#5211) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az a feszültség rengeteg 3.4Ghez..valószínűleg bő 2 tizeddel lejjebb is elég lenne (vszonyításképp). Vagy kitesztelt érték, ennyit kér? Nem hinném..kímélhetnéd :)

(#5214) Marci79 válasza Speed® (#5213) üzenetére


Marci79
aktív tag

Már folyamatban van a csipegetés belőle. :)

(#5215) xeon forever válasza Speed® (#5213) üzenetére


xeon forever
addikt

Csak kerdezem: 1.25 v on miert mutat mast floating point(pl:physx) teszt mint 1.35 v on. Ugyanazon AZ orajelen. Viszont a CPU teszt (prime number) eseteben tokmindegy. ??? Nekem gyanus,hogy 400fsb felett kell neki AZ 1.35 v. (ram-CPU 1:1 aranyban van)

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#5216) Speed® válasza xeon forever (#5215) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem tudom, milyen FPU teszt az, ami fesz növelésével gyorsul, de nem gondolom, hogy ha hibajavítás nem szól közbe elégtelen szintnél, akkor ez logikus viselkedés lenne..derítsd ki Te, mi a helyzet ezzel nálad :) Nálam tudom, hogy ha határon vagyok feszben, kicsit kevesebb a GFlops is, ill. be-beesik 1-1 körben, de nem konstans lassabb.

(#5217) VinoRosso válasza xeon forever (#5215) üzenetére


VinoRosso
veterán

Tipp: be van kapcsolva a TM, határérték fölé megy a magő, és visszaveszi az órajelet terhelésen. 1.25V-on hűvösebb a proci, a határérték alatt marad, és nem veszi vissza az órajelet.

(#5218) xeon forever válasza Speed® (#5216) üzenetére


xeon forever
addikt

1.35 v on jobb teljesitmenyt kapok min 1.25 v-on. Pl train simulatornal nincs micro lag ha 260nal repesztek Munchen fele. De AZ Aida 5.6 tesztje is tobb pontot hoz illetve PassMark 8 physx teszt is magasabb pontszamot dob.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#5219) gandalf válasza Alastair' (#5150) üzenetére


gandalf
tag

vártam fél órát kb, semmi :D a 32 bites telepitésnél meg valami drivert keresett az elején :D

Gandalf The Grey

(#5220) gandalf válasza kenand (#5152) üzenetére


gandalf
tag

Természetesen, induláskor a bios irja is a xeon tipust..minden megy rendesen, linux, win7 csak a win10 nem

Gandalf The Grey

(#5221) Alastair' válasza gandalf (#5219) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Rossz a telepítő. A legjobb egy win10-et futtató gépen a Media creation tool-al leszedni a telepítőt egy pendrive-ra. A legfrissebbet tölti le és biztosan működik.

Alister from Hell

(#5222) Sanyamaci73


Sanyamaci73
tag

L5408 napi használatban...nem bántam meg. :)

(#5223) Speed® válasza Sanyamaci73 (#5222) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Derék :K Mennyi a feszültség terhelve ehhez?

(#5224) Sanyamaci73 válasza Speed® (#5223) üzenetére


Sanyamaci73
tag

Bios szerint 1,33 amúgy használatban 1,28-1,29.
Nem melegszik különösebben. Megérte a cikkben leírtak szerint végrehajtott alaplap mod. :)

(#5225) Speed® válasza Sanyamaci73 (#5224) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Lehet rá kéne próbálnom a sajátommal is, elég jó darab feszügyileg :U
Csak szerencsétlen G33M nem nagyon szereti az extrémebb FSBket..
Amúgy igen, lowcost rendszerbe hibátlan, főleg az "alja" chipsetekkel..

(#5226) Sanyamaci73 válasza Speed® (#5225) üzenetére


Sanyamaci73
tag

Nálam a memória nem enged tovább, bár szerintem a cpu-nál sincs sok esély sokkal magasabb FSB-re. :U

Na de ne legyünk telhetetlenek. ;)

[ Szerkesztve ]

(#5227) Smiley válasza Sanyamaci73 (#5222) üzenetére


Smiley
őstag

Sajat magadnak csinaltad hozza a bios-t?
Nagyon cseszi az en agyamat is az L5408... Van egy regi P965-DS4 lapom, es gondoltam meg kellene hackolni de ezzel a command line tool-al meg csak egyszer szenvedtem, es ha jol remlik akkor torolni kellett volna a listabol viszont ugy remlik hogy csak hozzaadni lehet.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#5228) Sanyamaci73 válasza Smiley (#5227) üzenetére


Sanyamaci73
tag

Neki akartam állni Kenand fórumtárs leírása alapján :R , de nem kellett mert volt belinkelve oldal, ahol találtam készen az alaplapomhoz való xeon mikrokóddal frissített BIOS fájlt. :DD

Így hát nagy levegő után frissítettem a BIOS-t és már hasított is benne a proci. Bejött.

Az esetedben arra kell figyelni, hogy mekkora helyet foglal a BIOS fájl, ugyanis ha túl kicsi a szabad hely (pl. 512k-ból 511k foglalt), akkor csak úgy tudsz xeon mikrokódot hozzáadni, ha valami régi cpu kódot törölsz a BIOS fájlból és az újat annak a helyére teszed be.

Bár én körbenéznék először, hogy nincs-e véletlenül fent valahol már készen. ;)

http://www.delidded.com/lga-771-to-775-adapter/3/

[ Szerkesztve ]

(#5229) Smiley válasza Sanyamaci73 (#5228) üzenetére


Smiley
őstag

Elvileg belefer, es sikerult is hozzaadni. Ami zavar hogy a jelenlegi bios-ban van mar egy 1067A A07 Plat=0,4. Ezzel a cbrom progival csak hozzaadni lehet, tehat be is tettem melle a 1067A A0B Plat=2,6 viszont az A07 rev kisebb ezert lehetsegesnek tartom hogy eloszor ezt toltene be.

Arrol nem is beszelve, hogy nem listazza ki azt a sort amit hozzaadtam, bar ez lehet, hogy a tomorites miatt van igy...

Remelem ertitek mi a problemam :)


[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#5230) motorhead válasza Sanyamaci73 (#5222) üzenetére


motorhead
aktív tag

Ez nagyon szép eredmény, gratulálok hozzá! Csak kíváncsiságból kérdezem, hogy egy IBT-t eresztettél már rá?

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#5231) Speed® válasza Smiley (#5227) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Abba a lapba rakhatsz L5408at, ha olcsón kell (<5k), de mivel elég értelmes a VRM, lehet rámennék a helyedben egy X5450/60ra pl., E0 steppinget keresve minél olcsóbban. 400as FSBig biztosan jó lenne, ott meg már nem jön rosszul +1/1.5 szorzó, ha órajelről van szó. De persze ha megelégszel egy kis fogyasztású, halkan hűthető L5408al is, amivel mondjuk a 3.2GHz 99% megvan simán, nem rossz deal :N
Milyen rev. a lapod? Itt van a 3.3hoz kész BIOS pl.

(#5232) Smiley válasza Speed® (#5231) üzenetére


Smiley
őstag

Ez a legregebbi rev1.0-as verzio. Igazabol ez egy filmnezos gep, pont a fogyasztasa tetszene, mostani Q6600 ami benne van is boven elegendo, tehat kb 2,4ghz kellene hoznia ami szerintem nem kerdeses, en egyedul a bios miatt tokolok... amugy van egy freezer 13 pro a szekrenyben, azzal szerintem full passziv lenne, csak nem volt meg kedvem rarakni a Q6600-ra, es kb 2 hetente feljon az L5408 tema ami meg bassza az agyamat, ha mar ugyis szet kellene szedni. ;]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#5233) Speed® válasza Smiley (#5232) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Akkor egyértelműen L5408..a Q6600 dinoszaurusz hozzá képest, főleg étvágyra. Alapon sem lassú amúgy a kis 5408, ott meg kb. egy konzervdoboz lehűti. No nem mintha OCval fűtene..de filmezéshez nem kell zargatni, izomból lejátszik kb. bármit.

(#5234) Sanyamaci73 válasza motorhead (#5230) üzenetére


Sanyamaci73
tag

Az elején teszteltem vele, és hát persze extrém terhelés miatt egy idő után dobott valahol hibát (de nem 10 perc alatt), de az ilyen terhelést nem tartom egyáltalán életszerűnek órákon keresztül. Jobban hiszek a több mint 1 éve tartó problémamentes napi használatomból eredő tapasztalatnak.

Bár lehetett volna biztos finomhangolni, ennek ellenére nekem pl. net, hd filmezés, akár GTA V játék alatt sincs hiba, gond vele. Nem bántam meg a 9$ befektetést amibe került a kis L5408 proci.

Megszoktam már e teljesítmény használatával járó napi kényelmet, nem szeretném kifektetni az alaplapot és memóriákat, csak hogy megnyugtassam magam, hogy a 48. órai stressz tesztben sem hibázott az addig 100%-on tekerő magok közül az egyik-másik. ;) Elégedett vagyok vele így ahogy van.

(#5235) VinoRosso válasza Smiley (#5232) üzenetére


VinoRosso
veterán

azért előtte keress rá, hogy miként megy abban a lapban. Csak giga lapban használható rendesen az L-es proci, de nem vennék rá mérget, hogy a 965 rendesen kezeli, mégha giga is.

(#5236) Sanyamaci73 válasza Smiley (#5229) üzenetére


Sanyamaci73
tag

Itt körbenéztél már az alaplapodhoz xeonosított BIOS fájl ügyében?

http://tanieprocesory.pl/en/bios2-2/

https://drive.google.com/file/d/0BwYmGNd1ssOVd0xKaTZEdFltNzQ/view

(#5237) Smiley válasza Sanyamaci73 (#5236) üzenetére


Smiley
őstag

Igen, viszont ez a 3.3-as rev, ami nekem nemjo.
Amugy en nem riadok vissza attol, hogy magamnak csinaljam meg, nap mint nap hasonlo dolgokkal jatszok. :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#5238) hjaneka87


hjaneka87
csendes tag

Jó estét mindenki!
Egész álló nap egy E5440-es és engy Asus P5N-E SLI lappal szenvedek. Szó Szerint! Hétfőn jötte meg a proci, azóta próbálom életre kelteni a lapban, de semmi eredmény. Próbáltam kész BIOS-kal, csináltam magamnak de semmi eredmény. Pörögnek a ventik és ennyi. Eladó állítása szerint működik a proci, de sajna nincs lehetőségem másik lapban kipróbálni. Valaki help pls! Esetleg ha ilyen alaplan+proci kombója van küldhetne nekem egy moddolt BIOS-t!
Előre is köszi!

(#5239) oravecz56 válasza hjaneka87 (#5238) üzenetére


oravecz56
aktív tag

Itt nézted?
Benne van megtaláltam
Ezekben a bioszokban a kod fel van oldva menie kéne.

[link]

[ Szerkesztve ]

Oszika

(#5240) VinoRosso válasza hjaneka87 (#5238) üzenetére


VinoRosso
veterán

Nézd meg a procin lévő átalakító matricát, nem csúszott e félre, az is okozhat ilyet.

(#5241) oravecz56 válasza oravecz56 (#5239) üzenetére


oravecz56
aktív tag

Vagy tönkre ment a sok ki-be szereléstől.Jo heljen van-e.

Oszika

(#5242) Powerdose válasza hjaneka87 (#5238) üzenetére


Powerdose
csendes tag

Bios frissítés után bios reset megvolt?

---

(#5243) kenand válasza Smiley (#5229) üzenetére


kenand
Topikgazda

Más a platform a Xeon a 2,6-ot használja, nem zavarja a desktop (0,4 kód)

(#5244) hjaneka87


hjaneka87
csendes tag

Érdekes dolog szerintem ez. Ma vettem észre, lefotózom aztán belinkelem ide. Furán néz ki a proci hátulja, s mintha hiányoznának chipek is róla. Alul is olyan mintha javítva lenne. Elküldtem ua. ezt a képet az eladónak, erre ő teljesen felháborodva küld vissza vmi más képet, hogy hát mikor kivette neki jó volt. Közben nem is ez a proci van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#5245) Wiipera válasza hjaneka87 (#5244) üzenetére


Wiipera
tag

Az ic/kondi hiányos procikkal nekem jó a tapasztalatom. Megfordult jó pár nálam, amin 1-3 hiányzott és eddig mind hiba nélkül működött. Az igaz, hogy a te procidról 5 db hiányzik, ha jól látom. Lehet ez a mennyiség már "sok".

Az Nforce chipszetekkel vegyes tapasztalatom van. Úgyhogy könnyen lehet, hogy pont egy olyan lapod van, amiben hiába a frissített mikrokódú biosz, mégsem kezeli a Xeon procikat.

Kéne a közeledben valakit keresni, akinél ki lehetne próbálni a procit.

[ Szerkesztve ]

(#5246) hjaneka87 válasza Wiipera (#5245) üzenetére


hjaneka87
csendes tag

Igen én is gondoltam ezekre a lehetőségekre. Pusztadoboson lakok, közelebbi nagyobb város, Nyíregyháza, Kisvárda, Mátészalka esetleg Vásárosnamény. Ha valaki lenne itt a felsorolt helyeken s segítene nekem azt megköszönném.

(#5247) kenand válasza Wiipera (#5245) üzenetére


kenand
Topikgazda

A kérdéses alaplap kezeli a xeonokat, bár csak 1-2-t próbáltam benne, nem garantált, hogy mind megy, de azt nem lehet kijelenteni, hogy nem kezelik.

(#5248) hjaneka87 válasza kenand (#5247) üzenetére


hjaneka87
csendes tag

Igen ezt tudom. Olvastam a cikked, nemrég került hozzám ez a lap s gondoltam megcsinálom. Nem a legújabb játékok tolására kell, hébe-hóba játszok, akkor is online játék. Annak meg bőven elég lenne. Próbálok más procit szerezni, ezt megnézni más lapban, stb. Hátha jutok előbbre, s majd írok.
Ha valaki lenne a közelemben s szívesen segítene ne tartsa magában! Köszi!

(#5249) Speed® válasza hjaneka87 (#5244) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ez elég szarul fest..már elnézést. Ilyet be sem raknék a lapomba, mond amit akar róla az eladó. Tudtál róla, hogy SMDhiányos a termék?
Ettől független működhet, de biztosat csak tesztelt környezetben lehetne tudni.

(#5250) hjaneka87 válasza Speed® (#5249) üzenetére


hjaneka87
csendes tag

Semmi ilyent nem tudtam róla. Küldött képet elejéről, hátuljáról csak a képeken nem ez a proci volt. Mármint a hátulja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.