Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) kalidor55 válasza lamiki (#11000) üzenetére


kalidor55
aktív tag

ez igaz! ezeket figyelmen kívűl hagytam. :B

olyan közel még sosem voltam a halálhoz, mint ma!!

(#11002) Speed® válasza lamiki (#11000) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Épp ez az, hogy nem kapott extra feszt a proci nála a leírás szerint..namost az Xes tapasztalataim okán elég nehezen hihető a 4.2GHz/1.216V :B
Egyébként jó a hűtője, szóval az félig magyarázat a jó értékekre.

(#11003) kalidor55 válasza Speed® (#11002) üzenetére


kalidor55
aktív tag

hátt ezeket konkrétan megéltem, nézzétek!


igaz, nem teljesen 4,2 giga, kicsit elmarad, de ezen stabilnak tűnt, persze ne mhosszútávon tesztelve, de ment még 4,3 gigán is, de ott már összefosta magát a primen, szinte egyből, ahogy elindult. a feszekben is van 1-2 tizednyi eltérés, ahogy keresgéltem a határokat.

olyan közel még sosem voltam a halálhoz, mint ma!!

(#11004) Speed® válasza kalidor55 (#11003) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

X5450@3600/1.2V..valami hasonlót csinálj pls.
Ez a ~perces A64 számomra ~0 infótartalmú :B
A procin Tr HR-01 Plus volt és azzal volt <60°C..

(#11005) kalidor55


kalidor55
aktív tag

így viszont, atomstabil, a majdnem 4,2-őn volt némi röccenés, olykor

olyan közel még sosem voltam a halálhoz, mint ma!!

(#11006) Speed® válasza kalidor55 (#11005) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ezen csak annyit látni, hogy 15 másodpercig ment, a korábbi 1.216V helyett már 1.248al..az atomstabil asszem nem ebből derül ki :) Na mindegy..csak gondoltam ne dobálózzunk megalapozatlan eredményekkel, ha már másokkal összevetés is a cél.

(#11007) kalidor55 válasza Speed® (#11004) üzenetére


kalidor55
aktív tag

hátt, nem futtatam órákig, ezek csak próbálkozások voltak, amikor stabilnak tűnt, azt meghajtottam primmel is, mert, ha azon ment, akkor, már nekem jó volt a konvertálásaimhoz!, és itt megálltam, mert így is rengeteg időt elvitt. gamereknek, lehet ez nem elég, azt nem tudom, de az én felhasználásaim, programjaim, fagyás, kékhalál nélkűl mennek szépen. most vissza acroniszoztam egy mentésem és abban nincs cpu-z, de majd, ha megjön az új proci, akkor ott kezdem előlről az egész tuningosdit és vetítek mi van. ez az x5460-as is nagyon brutál nekem, remélem az x5470-es még dob a boldogságon? most olyan gyors a gépem, mint soha! internyet is, hasít, érezhetően jobban, mint ezelőtt, nyithatok ezer ablakot, akkorsem lassul , vagy xaraxik. a konvertálások is, a megfelelő progival ami használ 4 szálat, sokkal gyorsabbak. az új procitól azt várom, hogy, mivel nagyobb a szorzója, talán rádob a konvertálásra 20%-ot talán és nekem ez már több, mint elég és nem kelett lecserélnem nem kis pézért a gép belét! a 4k videok lejátszásáról már nem is beszélve. eddig a e8600-al csak röcögve ment. :)) ja! és részemről nem akarok másokkal összevetni, mert ahhoz én kevés vagyok,(xeon apó) nem vagyok az ő szintjükön, csak lelkes amatő lennék, aki örül, hogy elért kis pézből, majdnem 2x-eres gyorsaságot és erős gépet, amiket prolongáltam, inkább vegyétek, egyfajta, betekintésnek, semmiképpen nem, szakszerű, vagy teljes részletes, amiket csináltam, de hátha jól jön valakinek, aki most kezdi, kukán, mint én is.

[ Szerkesztve ]

olyan közel még sosem voltam a halálhoz, mint ma!!

(#11008) Speed® válasza kalidor55 (#11007) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az X5470el a magasabb szorzó miatt azonos órajelen konkrétan még lassabb lesz, az alacsonyabb FSB miatt. Szóval ahhoz, hogy gyorsuljon 20%ot, konkrétan minimum ennyivel magasabb órajelre lenne szükség..2db utáni tapasztalattal azt írnám erre, hogy sok szerencsét, de kb. esélyed sincs :N Jó esetben, ha jobb darabot fogsz ki és a VRM bírja, talán ki tudsz belőle hozni 4.5Gt, de letekeri a villanyórát. Oda jók ezek véleményem szerint, ahol limitált az OC, de szükség van a tempóra. Bár a legtöbb esetben pont azok a lapok nem győzik VRMel egyúttal..22es csapdája. A teljesítménye amúgy ott dől el OCval, hogy hibamentes-e, azért szoktam szorgalmazni a LinX/IBTt, mert ott egyből látszik a GFlops értékeken, ha valami nem smakkol. Semmi extra szakmaiság, csak egy-két program kell és a rászánt idő :)

(#11009) kalidor55 válasza Speed® (#11008) üzenetére


kalidor55
aktív tag

hátt, nem biztató amiket írsz! nekem eddig a gyakorlat azt mutatta, hogy, minnél nagyobb gigás egy proci, annál gyorsabban konvertál. viszont, ha, a proci gyorsabb lesz, nagyobb fsb-éknél, akkor még lehet kipróbálom, ha lejjeb viszem a szorzót és feljebb az fps-eket. a fogyasztás nem érdekel, mert nem megy a gép, 24 órában, ha meg filmezek, konvertálok, akkor a teljesítményhez kell a kajak, hát fogyasszon! mellesleg én azt gondoltam, hogy azonos fsb-vel, fog menni az x5470-es, mint az x5460-as csak magasabb orajelen, vagy ez nem működik így?
:F

olyan közel még sosem voltam a halálhoz, mint ma!!

(#11010) kalidor55 válasza Speed® (#11008) üzenetére


kalidor55
aktív tag

LinX/IBTt leszedtem, de kell egy progi ami tudja a 7z fájlt kitömöríteni, beszereztem, de, csak olvasni tudja, vegyek liszeckódot, na jó! :W ennyi volt a linix részemről, :K :))

[ Szerkesztve ]

olyan közel még sosem voltam a halálhoz, mint ma!!

(#11011) envagyok válasza kalidor55 (#11010) üzenetére


envagyok
veterán

http://linx.en.lo4d.com/download

Futtasd le 20 körrel, és 2GB ram beállítással.
Közben mérd a hőmérsékletet. Ha lefut hiba nélkül, akkor 90% stabil a rendszered

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#11012) kalidor55 válasza envagyok (#11011) üzenetére


kalidor55
aktív tag

intel burn test nem jó?, az most fut és már vannak 70 fokos hőmérsékletek is, meg flods értékeket is kiír

olyan közel még sosem voltam a halálhoz, mint ma!!

(#11013) kalidor55 válasza envagyok (#11011) üzenetére


kalidor55
aktív tag

3-ik körnél meghasalt :F

olyan közel még sosem voltam a halálhoz, mint ma!!

(#11014) Speed® válasza kalidor55 (#11010) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Huhh :) A forrás nem mindegy azért, de csomó helyen fent van. Ha nagyon nem leled, hazaérve feltöltöm. Bár az IBTvel már ki is bukott, amiről beszéltem..a tempó sincs a helyén, ill. instabil is. Azért az OCt picit körültekintéssel kell csinálni :)
A "minél nagyobb GHz" csak egy dolog, de attól, hogy magasabb a szorzó, nem jelenti azt, hogy automatikusan bírni fogja a nagyobb órajelet, sőt.

(#11015) firstman3333 válasza kalidor55 (#11013) üzenetére


firstman3333
tag

Nézd csak itt az értékeket! Próbáltam azonos IBT beállításokkal csinálni,valami nálad nem okés!

(#11016) kalidor55 válasza Speed® (#11014) üzenetére


kalidor55
aktív tag

onnan töltöttem le, ahonnan énvagyok ajánlotta!, de most úgy tűnik már bírja,ibt-ét, visszamentem, 3,9 gigára és itt már lefutot tegyszer a 20-as széria hibátlannak írta.

olyan közel még sosem voltam a halálhoz, mint ma!!

(#11017) Speed® válasza firstman3333 (#11015) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Standard helyett High javasolt, ha már IBT, egyébként ja, nem oké egyértelműen nála.

(#11018) Speed® válasza kalidor55 (#11016) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Tedd fel az IBTt Highra, elég 10 kör, csak legyenek a GFlopsok a helyükön..ezen a képen látszik, hogy összevissza dobálja magát a proci, alig van egyforma kör. Ha nem teszed fel a HWiNFOt, amit javasoltam, nem tudok többet hozzászólni :)

(#11019) firstman3333 válasza Speed® (#11017) üzenetére


firstman3333
tag

Én a magam részére high-on vagy felette szoktam tesztelni,már csak azért is hogy ne verjem át magam...Ez a teszt csak a könnyebb összehasonlíthatóság érdekében történt meg így.

(#11020) kalidor55 válasza firstman3333 (#11019) üzenetére


kalidor55
aktív tag

high on nem engedi, hisztizik, hogy valami baja van a memoriákkal, de, viszont maximumon megy! nem értem :F lehet azért nem egyformák a gflopsok, mert közben netezek és egyebek?

[ Szerkesztve ]

olyan közel még sosem voltam a halálhoz, mint ma!!

(#11021) firstman3333 válasza kalidor55 (#11020) üzenetére


firstman3333
tag

Ezeket a teszt programokat illik magukban lefuttatni,lehetőleg addig mellőzni kell az egyéb alkalmazások használatát. Egyértelmű hogy a cpu illetve ram használatuk miatt bekavarhatnak az eredményekbe. Egy ilyen rosszul beállított oc közel sem hozza az elvárt stabilitást és sebesség növekedést.

[ Szerkesztve ]

(#11022) Speed® válasza kalidor55 (#11020) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Szimplán nincs elég szabad memória. A teszt idejére zárj be mindent, 4GB RAMmal 2GB simán lesz szabadon, ha nem megy a böngésző stb. AIDA helyett HWiNFO, ott a CPU magok egyikén jobbklikk, és a TjMaxhoz -15V offset, így valós hőmérséklet fog látszani. Látni nem kívánt értékek törlése: jibbklikk rajta, hide. Szépen be lehet lőni, aztán X, következő indításra már a beállított felület fogad.
Stabil GFlopsok (10 kör ~1en belüli eltéréssel) 2 esetben fogadnak, ha nem cseszteted közben a gépet és ha stabil az OC. Az érték mértéke pedig megmutatja, minden oké-e a tempóval..4G felett már bőven 50+ kell legyen, 3.8on ~45.

(#11023) kalidor55 válasza kalidor55 (#11020) üzenetére


kalidor55
aktív tag

most hagytam magába dolgozni, talán jobb az eredmény? csak 2 giga ram van most a gépben, mert az a tuningos.

viszont húztam még 10mhz a procin. hehhe..

[ Szerkesztve ]

olyan közel még sosem voltam a halálhoz, mint ma!!

(#11024) firstman3333 válasza kalidor55 (#11023) üzenetére


firstman3333
tag

Elég nehéz értelmezni azt amit csinálsz. Azt mondtad hogy azért tuningolsz hogy gyorsabb legyen a rendszered munka,stb. szempontjából. Jelenleg 2 GB rammal erőlteted a rendszeredet,ráadásul olyan eredményeket kapsz amik pontosan ellentétesek a céljaiddal. :U Át kellene gondolod ezt az egész dolgot az alapoktól kezdve.

(#11025) Speed® válasza kalidor55 (#11023) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Kevés a RAM, ez befolyásolja az eredményt is. Pakold vissza a 4GBot és kezdésnek FSB400on próbáld elérni a High stabil állapotot szvsz. Hasonlóan konstans eredményt látva már nagyjából ott leszel tempóban, mint eddig, a fluktuáló 4+GHzen..OCt stabilan vagy sehogy, ez a lényeg.
A HWiNFOs tanácsom feladom, legalább az AIDA stabteszt összesítő ablakára kattints, ahol látszanak a min/max/avg értékek, még ha nem is azzal dolgoztatod a vasat :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11026) firstman3333 válasza kalidor55 (#11023) üzenetére


firstman3333
tag

Vess erre még egy pillantást! Ez E5450 @3,8,illetve 8GB ddr2-800 Ram.

(#11027) kalidor55 válasza Speed® (#11025) üzenetére


kalidor55
aktív tag

a helyzet az, hogy nemigen tudom, azt a sokmindent amiket itt emlegettek, hogy, mi micsoda, gops, fops, oc, tökömtudja :o persze vannak amiket értek, pl, hogy ne legyen nagy a különbség a gflopsokon belűl, 1 egységen belűl legyen max a különbség, az kb megvan, olyan 3-400 egységeken belűl, de nemtudom, a nagyobb érték a jó, számomra, vagy a kisebbb, most olyan 43,... körűliek vannak. a ramokat azért raktam be, vagy használom, mert ezek a tuningosak, de csak 2x1 giga, de mindennek ellenére, gyorsabbnak érzem, mint a 2x2 giga fos ramokat. ezért van a gépbe a 2x1 giga ram. azért köszi a segítségtek!, valamit mégiscsak okosodtam :R

olyan közel még sosem voltam a halálhoz, mint ma!!

(#11028) Speed® válasza kalidor55 (#11027) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

OC - overclocking, túlhajtás, amit épp csinálsz :)
GFlops - adott progin belül a teljesítmény "értéke"
Minél nagyobb, annál jobb, és ugye ez is a célja..
Ami itt mérhető hozammal jár, az használatnál is.
Konstans értékre beállás pedig a stabilitásért kell.
Ha teszemazt 3.8on megvan a stabil ~45, már jó.
Hűtő téren ezek szerint csak nem történt csoda..
A gép használhatóságát viszont a RAM is hozza..
2GB RAMmal nem fogsz értelmesen dolgozni se.
Tesztelgetni jók, de használatnál mennyiség kell..

(#11029) Pécsi gyerek válasza kalidor55 (#11027) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Basszus fél napja magyarázzák mit hogy,te meg nem azt csinálod,hanem mész a saját fejed után még mindig :C
Halgass arra aki érti is a témát.Csináld meg szóról szóra amiket mondanak azokkal a programokkal.Ennyi. :)

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#11030) kalidor55 válasza Speed® (#11028) üzenetére


kalidor55
aktív tag

:R :R :R :R ezt már így értem!

olyan közel még sosem voltam a halálhoz, mint ma!!

(#11031) kalidor55 válasza Pécsi gyerek (#11029) üzenetére


kalidor55
aktív tag

háátt ja! és nagy köszönet érte a srácoknak! :R csak az a baj, hogy ami nekik természetes és sima ügy nekem, soxor kínai... nem értettem a felét amiket mondtak, vagy olyan progit kelett beszereznem, ami problémás volt. tehát próbálok én hallgatni az okosabbra és, külön köszönöm a türelmüket, de nekem soxor először értelmeznem kell, amiket olvasok, aztán legyőzni a nehézségeket, amik olykor a saját korlátaim. ne hari ezért xeon apóra! :B :)

olyan közel még sosem voltam a halálhoz, mint ma!!

(#11032) Pécsi gyerek válasza kalidor55 (#11031) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Dehogy haragszok,azért vagyunk hogy segítsünk.Ebben én sem tudok neked,mert álltalában alapon használom a xeonjaimat.Remélem sikerűl egy stabil oc. :K

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#11033) xeon forever válasza Speed® (#10999) üzenetére


xeon forever
addikt

Hopp nem is kell oda 4.2...53Gflops all memory. 😉

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#11034) Speed® válasza xeon forever (#11033) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

AllMemory hack nem ér :DDD 2GBal mennyi? :)

(#11035) zoltanz válasza Speed® (#11028) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ha hozzá vesszük: Mai átlag okos telefonokban is leginkább 2GB Ram van ha nem több. ;]

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#11036) xeon forever válasza Speed® (#11034) üzenetére


xeon forever
addikt

Érdekes 2 gigával lenyomja a tesztet 3 perc alatt all memoryval meg 20 perc is kell neki

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#11037) Mike8212 válasza xeon forever (#11036) üzenetére


Mike8212
tag

Háttérképed Mass Effect Andromeda?

The Way - Mike's Power! Asus X470 tuf gaming plus , Corsair Vengance LPX @ 3200 MHZ , R7 1700 , 2700 , FSP Hydro 750 W , Acer Predator 144 HZ , Samsung SSD 970 PRO , egy valag vinyó , GTX 1070 , RTX 2070 , és egy csomó retró cucc :D Főleg LGA 775. Ma Te adod olcsón holnap Én neked ! Ne feledd !

(#11038) xeon forever válasza Mike8212 (#11037) üzenetére


xeon forever
addikt

Az a parancsikonja. ;)

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#11039) Speed® válasza xeon forever (#11036) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Semmi különös, 2GBal nyilván gyorsabban végez egy körrel. Allmemoryval meg is őszülsz 10 kör alatt, felesleges nyektetni. Legalábbis én nem szoktam, max. fél órás etap, mikor finomítom a feszültséget, durvázásra 15 perces setup elég.
Egyébként jól sereg a magas FSBvel :K

zoltanz
Azért egy telefonon messze nem ilyen memóriaigényű OS/progik futnak..nem lehet összevetni.

[ Szerkesztve ]

(#11040) Balrog válasza Speed® (#11039) üzenetére


Balrog
tag

Én viszont nem értem miért dob 51.3Gflops-ot. Ok, hogy magas fsb, de 3733Mhz-en jobb eredményt kapott mint én 4004Mhz-en 471-es FSB-vel. És ahogy visszanéztem a 4Ghz körüli Xeonok 50Gflops-ot szoktak futni.
Ezek alapján ha xeon forever-nek menne 4Ghz-en a procija akkor 55-57Gflops körül kellene kapnia. Én még az 51-et sem értem el pedig elvileg minden beállított értékem magasabb. Ez mitől lehet? Valamit finomhangolni kellene?

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#11041) jokeph válasza Balrog (#11040) üzenetére


jokeph
nagyúr

A kevesebb néha több. ;]

X38 + DDR3 +X3360 E0


;] :K :DDD

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#11042) Balrog válasza jokeph (#11041) üzenetére


Balrog
tag

Not bad. :C

Hát itt azért a DDR3 sokat lendít a dolgon. A magasabb sávszélesség jótékonyan hat az L2 sebességére és késleltetésére is. :D

Nekem azonban be kell érnem a DDR2-vel, ráadásul abból is a 800Mhz-es modulokkal. xeon forever eredményén azért is lepődtem meg mert ő is DDR2 800Mhz-es modulokat használ.

[ Szerkesztve ]

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#11043) Speed® válasza Balrog (#11042) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nála szinkron megy 933MHzen a RAM a FSBvel, az jótékonyan hat a tempóra.
Az eltérő linx verzió is okozhat difit, vagy szimplán pro overclocker a kolléga ;p

(#11044) envagyok válasza Balrog (#11040) üzenetére


envagyok
veterán

Ramsebességtől, dual channel módtól, időzítéstől is lehet akár 10% difi vagy talán több is linx-el.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#11045) rocketry23


rocketry23
tag

Sziasztok!

Abit IX38 QuadGT alaplap a legújabb (nem moddolt) biosszal normális hogy semmi életjelet nem mutat egy X5460-al, csak felpörög?

(#11046) jokeph válasza Balrog (#11042) üzenetére


jokeph
nagyúr

THX! :B

Nem vagyok PRO OC mester, csak picikét beletúrtam (és itt köszönet mindenkinek a sok segitségért :R ).

Igazából ne hidd, hogy a DDR3 sokat jelent, alig van különbség a DDR2-höz képest.

Van P45-ös lapom is, az DDR2-es, hasonló jó eredményt lehet vele produkálni.

Geil 800-as ramokat meg tudtam benne hajtani 933-on, az volt a vége, úgy még nem hibáztak.

Persze nem hátrány, ha van kéznél 1066-os, vagy esetleg 1200-as RAM, ha az alaplap is támogatja (X38, X48, P35 és P45-nél nem gond). :K

A DDR3 pusztán annyival jobb (saját tapasztalat alapján), hogy ha van legalább 1600-as ramod (az X38 1800-ig támogat), jobbak a tuning lehetőségek a ram visszaosztás miatt, itt nem fog a ram nagyon korlátozni), az elérhető sebességben nem igazán van különbség, itt már az S775-ös platform a limitáló tényező igazából.

Meg még annyiból jobb, hogy DDR3 1600-as 2 GB-os modulokat olcsón lehet már venni, már nem keresettek úgy mint a 4 vagy 8 GB-os modulok.

A 4*2 GB 1600-as CL9-es G.Skill Rip Jaws ramjaimat pl. 8500 ft-ért vettem tavaly tavasszal még az FX konfigomba, az most kapott 2*4 GB-ot szintén G.Skill-ből, 2133-at, igy ezek most mentek az aláirásomba lévő retro konfigomba. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#11047) Balrog válasza Speed® (#11043) üzenetére


Balrog
tag

Attól tartok, hogy ezek közül csak a pro overclocker jöhet szóba. :DDD
Nálam is 1:1-ben mennek a ramok az FSB-vel csak épp 941Mhz-en.

Viszont azt hiszem tudom mi a gond. Visszanéztem a régebbi Aida64-es eredményeimet és ezek szerint a mem olvasási sebességem egy ezrest esett és az L2 olvasási sebességem is kicsit több mint 20k-t. A régi méréshez képest az változott, hogy kivettem az egyik Kingston 2GB-os modult és egy 1GB-os Kingmaxot raktam be helyette. Valószínűleg és két különböző modult nem csipázza annyira a lap.

Egyelőre akkor nem nyúzom tovább. Jövőhéten úgy is megjönnek már végre az "elméletileg" Samsung chipes Kllisre ramok. Ha tényleg Samsungot kapok akkor a kommenttek alapján bírniuk kellene az 1066Mhz-et cl5-ös időzítés mellett. Remélem...

[ Szerkesztve ]

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#11048) jokeph válasza rocketry23 (#11045) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv ismét. :)

Teljesen normális. :K

Ám attól tartok, az X5xxx CPU szintén nem támogatott X38-as chipsetnél.

Ezek biztosan azok, Intel hivatalos support.

Kiváncsi vagyok, valóban igy van-e.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#11049) rocketry23 válasza jokeph (#11048) üzenetére


rocketry23
tag

Köszönöm, akkor megnyugodtam :D

Más:

Mennyire szabat nútolni a procit? Belefaragtam, és a nyák alján és tetején már látszik valami vezető réteg. Látszólag nem mentem mélyebbre mint amiket látok a neten képeket nútolt xeonokról.

(#11050) jokeph válasza rocketry23 (#11049) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ki fog látszani mindenképpen.

Nagyon pontosan kell megcsinálni, különben nem biztos hogy a pinek pontosan a helyükön lesznek.

Mélységre max. az eredeti nútolással megegyező kell, én kimértem tolómérővel, milyen messze kell legyen a szélétől, a szükséges mélységét folyamatos próbákkal ellenőriztem, harmadszorra értem el a szükséges mértéket.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.