Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) Speed® válasza oravecz56 (#3999) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

TjMaxot korrigáltad..?

(#4002) oravecz56 válasza Speed® (#4001) üzenetére


oravecz56
aktív tag

Nem nyultam hozzá.
Biosz-ban nem találtam lehetőséget hoy lejebb vettem volna vagy nem ismerem mejik az

[ Szerkesztve ]

Oszika

(#4003) korn válasza oravecz56 (#3999) üzenetére


korn
aktív tag

Aidával nézzed, az ismeri a proci tjmax-át, az a mérvadó. Ott rendben vannak a fokok ahogy látom.

(#4004) oravecz56 válasza korn (#4003) üzenetére


oravecz56
aktív tag

Igen sőt alacsony

Oszika

(#4005) cynosure válasza fpeter84 (#3983) üzenetére


cynosure
tag

Ezt az "E valoszinuleg a jobb" (most nem ar/ertekre gondolok, szerintem is E a hetkoznapokra) epp azert cafolnam, mert akkor mivel magyaraznad, hogy E -bol a 333Mhz -es verziokbol az E5450 a teteje 9 -es szorzoval, mig X -nel X5470 is van 10 -es szorzoval. Most a 400Mhz -es 54x2 -es verzioktol tekintsunk el, de ott is az X -ben van a plafon (X5492, gyakorlatilag a legerosebb QX9770/9775 folott 0.5 -os szorzoval).

Itt masrol van szo, nem egy-ket parameter alapjan dol el egy chiprol, hogy melyik szeriaba kerul, ezert is van az, hogy ket tokegyforma E0 -as E5450 is teljesen maskepp huzhato.

TL;DR: pl. gyartas optimalizalas
Long story: Szamit a gyartasnal, hogy hany L/E/X -et rendeltek, stb, es ha egy proci adott esetben mindegyiknek megfelel, arra allitjak be a belso leiroit, amivel a BIOS azonositja es konfiguralja, amire szukseg van. Persze amikor mar nincs keszleten olyan peldany, ami csak annak a kategorianak felel meg. Es ez is csak 1 szempont, hol van meg az osszes tobbi.

[ Szerkesztve ]

(#4006) robekri válasza oravecz56 (#3999) üzenetére


robekri
addikt

Teljesen jók ezek a hőmérsékletek!

Tehát AIDA-val nézd! :P

üdv.

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#4007) CJ4567 válasza oravecz56 (#4002) üzenetére


CJ4567
veterán

Jobb egér a hőmérsékleten, adjust TjMax, állítsd át 85 fokra(ha jól láttam E5440).

No Sana No Life

(#4008) oravecz56 válasza robekri (#4006) üzenetére


oravecz56
aktív tag

:R köszünöm

Oszika

(#4009) oravecz56 válasza CJ4567 (#4007) üzenetére


oravecz56
aktív tag

:R szintén köszönöm

Oszika

(#4010) korn


korn
aktív tag

:B

persze 510 FSB-nél lehalt volna a lap, ha ráengedek valami tesztelőt

[ Szerkesztve ]

(#4011) korn


korn
aktív tag

léggel ennyi egyenlőre

Deepcool gammaxx s40 2db ventivel, egyáltalán nem hardcore hűtő, de a gyors fel-le szerelés nálam fontos feltétel volt. Ja és hogy olcsó legyen.

[ Szerkesztve ]

(#4012) Pécsi gyerek válasza korn (#4011) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Baz egy kis víz neki azt átváltozik a proci i5- é :C

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#4013) cynosure válasza korn (#4011) üzenetére


cynosure
tag

Szep :) grat :D

(#4014) Wiipera válasza korn (#4011) üzenetére


Wiipera
tag

Szép eredmények, gratula :C
A biosról tudnál képeket föltenni, hogy milyen beállítások mellett sikerültek? (mind az 510 és a kisebb fsb-ről)
Mennyi ram volt/van a gépben?

[ Szerkesztve ]

(#4015) korn válasza Wiipera (#4014) üzenetére


korn
aktív tag

majdnem ugyanez
csak magasabb fsb-vel meg magasabb Vcore-ral, 1.37V LLC-vel

az 510-es fsb az easytune-nal volt, 500 felett nem bootol már be, ott limites az ud3lr.

(#4016) Dediprof


Dediprof
csendes újonc

Sziasztok segítségeteket kérném !!
Xeon x5450 Miért megy folyamatosan Maxon és nem ismeri az sse4.1 és még pár dolgot ???
Bios frissitéssel se működik a proci hibátlanul már mindent kipróbáltam de hiába ebbe kérném segítségeteket !! A proci csakis maxon megy 3 Ghzen megy és csak MMx SSE SSE2 SSE3 SSSE3 EM64T működik ! microkodok is hozzá vannak adva ,teljesen tanácstalan vagyok , volt már ebbe a lapban E5430 as proci is és az hibátlanul működött !! a lap tipusa Gigabyte G41MT-D3V !! :F

(#4017) Wiipera válasza korn (#4015) üzenetére


Wiipera
tag

Uhh az szép :D Az én P45 lapomban nincs LLC. (Lehet emiatt hasalnak el a Xeonok sokkal hamarabb? :U )
Mennyi ram van a gépben, amikor teszteled a procikat?

(#4018) Wiipera válasza Dediprof (#4016) üzenetére


Wiipera
tag

Pedig a kép alapján egyértelműen nincs benne a biosban a megfelelő mikrokód, akkor szokott ez a jelenség előfordulni.
Kíváncsi lennék a biosra, ha megvan, akkor töltsd fel egy fájlmegosztóra, belekukkantanék :U

Az összefoglalóban több oldal is van, ahonnan le lehet tölteni a lapodnak megfelelő Xeonos biost, pl: [link]

[ Szerkesztve ]

(#4019) CJ4567 válasza Wiipera (#4017) üzenetére


CJ4567
veterán

P35 lapomban pont van, erre nekem nincs jó processzorom. Ez kész :DDD

No Sana No Life

(#4020) Dediprof válasza Wiipera (#4018) üzenetére


Dediprof
csendes újonc

frissitettem onnan az oldalrol amit küldtél és ugyanez !! a frissités ne xeon procival legyen ?? vagy mind 1 ??

(#4021) Dediprof válasza Dediprof (#4020) üzenetére


Dediprof
csendes újonc

Már Bios resetet is végeztem rajta és semmi :S :W

(#4022) Dediprof válasza Dediprof (#4021) üzenetére


Dediprof
csendes újonc

A gép bekapcsolásakor kiirja hogy 1067A akkor benne van a microcode a biosban vagy nem ??

(#4023) Wiipera válasza Dediprof (#4021) üzenetére


Wiipera
tag

Mindegy, hogy Xeon procival kerül frissítésre a bios.

Tápot kikapcsoltad, a kábelt kihúztad illetve az alaplapi elemet kivetted? Dualbiosos lapnál 30-40 percet is kell várni. (Mielőtt a nyakamat vennétek, ezt egy alaplap javítással foglalkozó szaki mondta nekem. És be is vált, egy halottnak hitt P965-ös Giga lapnál :) )

A linkelt oldalról szedted le és telepítetted a biost? Ne ess abba a hibába, hogy a fájlnév / verziszám egyezése miatt azt gondold, hogy ugyanaz mint a gyári, ezért fölösleges föltelepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#4024) Dediprof válasza Wiipera (#4023) üzenetére


Dediprof
csendes újonc

igen kihúztam kikapcsoltam mindent de olyan 2 perc után visszatettem az elemet ! Igen amit itt harveren megadtak linket azalapján szedtem le a biost és frissitettem vele már nem 1 szer! tudnál segíteni hogy honnan töltsek le biost ami jó is lenne ??

(#4025) Wiipera válasza Dediprof (#4024) üzenetére


Wiipera
tag

A bios jó, nem ezzel van a gond. Néha előfordul, hogy kell egy CMOS reset, ami dualbiosos lapnál több időt vesz igénybe, ahogy írtam az előző hozzászólásban. Úgyhogy csináld meg újra, csak most várj bő fél órát, vagy inkább többet, az nem árt :K

Windows újratelepítés volt amúgy?

(#4026) Dediprof válasza Wiipera (#4025) üzenetére


Dediprof
csendes újonc

Nem volt de az előbb szedtem le egy másik Biost és már hibátlanul működik a proci ,köszönom mindenkinek a segítséget !!!

[ Szerkesztve ]

(#4027) Wiipera válasza Dediprof (#4026) üzenetére


Wiipera
tag

Honnan szedted le az új, működő biost? (Feng oldala eddig megbízható biosokat tartalmazott, lehet épp pont a te alaplapodnál nem volt valamiért jó.)

(#4028) Dediprof válasza Wiipera (#4027) üzenetére


Dediprof
csendes újonc

http://tanieprocesory.pl/en/bios2-2/ Innen szedtem le a jót :D :DD

[ Szerkesztve ]

(#4029) fpeter84 válasza Dediprof (#4022) üzenetére


fpeter84
senior tag

Nekem is benne volt a P5QC gyári BIOS-ában az 1067A, mégsem volt elég, amíg nem tettem fel a moddoltat addig bugosan viselkedett: BIOS setupból kilépős, illetve ctrl+alt+del újraindításnál nem sikerült a reboot, fekete képpel pörgő ventivel úgymaradt a vas. Win telepítésig már el se mentem abbban az állapotban, nem néztem meg hogy ott mi látszik a proci típusából...

(#4023) Wiipera

Táp főkapcsoló kikapcs vagy falból kihúz, gép bekapcsgomb megnyom hogy minden maradékot kiszívjon a kondenzátorokból, majd elem ki, és pár mp-re rövidrezárni az elemtartó pólusait - akkor garantáltan resetelődik a CMOS... A dual BIOS csak annyit jelent, hogy 2 flash csipp van a lapon (vagy egy nagyobb amiben 2 példány is elfér), a beégetett mikrokód pedig képes a második flash tartalmára áttérni, ha az elsőnél checksum hibát érzékel. A dual BIOS dolognak a CMOS beállításokhoz semmi köze, az a déli hídban szokott lenni 1 példányban, az elem is oda van bekötve. Egyes modernebb lapokon - főleg tabletekben és mini gépekben - előfordul hogy nem CMOS-al oldják meg a BIOS beállítások mentését, hanem közvetlenül a flash egy erre fenntartott szektorába íródik bele. Itt nincsen szükség elemre, viszont egy rossz beállítás azonnal téglává tudja változtatni a vasat, mert nincsen mit resetelni. Én már jártam így, külső flash író kellett a vas élesztéséhez, ráadásul 1.8V-os volt a flash csipp ami külön szívás, mert a pár $-os olcsó USB-s írók természetesen 3.3-asok - de megoldottam, nem fogott ki rajtam :)

(#4030) korn válasza Dediprof (#4026) üzenetére


korn
aktív tag

Pedig teljesen ugyanaz a két bios, legalábbis a mikrokódok.

(#4031) Wiipera válasza korn (#4030) üzenetére


Wiipera
tag

Én is belenéztem, teljesen ugyanaz mindkettő. :F No mind1, a lényeg, hogy megy rendesen :U

(#4032) robekri válasza korn (#4010) üzenetére


robekri
addikt

Aida CPU_Q próbálj már rá pls! :P

Gratt nagyon szép eredmény! :C :C

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#4033) kenand válasza korn (#4010) üzenetére


kenand
Topikgazda

Azért ez igen szép...

(#4034) kenand válasza fpeter84 (#4029) üzenetére


kenand
Topikgazda

1067A desktop és Xeon platform ID-je más, ezért kell 1067A Xeon is....nem elég a desktop 1067A

Egyébként lehet az volt a gond, a Dediprof BIOS-saval, hogy a flash hibás volt így mindig visszatöltődött a második BIOS-ból...

[ Szerkesztve ]

(#4035) korn válasza robekri (#4032) üzenetére


korn
aktív tag

(#4036) customer114 válasza korn (#4035) üzenetére


customer114
senior tag

:C

Kár, hogy nem stabil.

[ Szerkesztve ]

(#4037) robekri válasza korn (#4035) üzenetére


robekri
addikt

:C :R

Áhh ez nagyon kemény!!

Mi az a max amin bootol a winfos?? :D

üdv

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#4038) korn válasza customer114 (#4036) üzenetére


korn
aktív tag

ez a max amin lefut a teszt :D

(#4039) korn válasza robekri (#4037) üzenetére


korn
aktív tag

4500, 500fsb, efelett halott a lap, legalábbis nem bootol, easytune-nal még lehet felette bohóckodni.
4500-on még a cinebench is lefut. Leginkább a lapot sajnálom, mert olyan hangja van mint egy hegesztő trafónak. 4200-ra visszalépni megváltás szegény lapnak. :)

ez 4500, rosszul írja a cinebench

(#4040) cynosure válasza korn (#4039) üzenetére


cynosure
tag

Nitrogent neki aztan haddszoljon. :)

(#4041) fpeter84


fpeter84
senior tag

Gyors oc-helyzetjelentés a P5QC + kínából olcsón vett premod X5460-ról: egyelőre felcsűrtem az FSB-t 333-ról 400-ra a gyári 9.5-es szorzóval, így most 3.16GHz helyett 3.8-on megy teljesen stabilan a gyári 1.275 Vcore-al (fixre állítva, mert az átok lap eltekeri default auto-n és attól már instabil lesz). Egyelőre többet nem próbáltam, mert már így is picit túl forrófejű a Cooler Master Hypers TX2 alatt... FC4-el előbb utóbb a 80 fokot is meg-megüti, ami nyilván elég sok (25-28 fokos szobában). 3 pár nem túl vastag hőcső, és már nem is mai darab - az is lehet hogy egyik másik csőből ki is ment már a vákuum...

Nézegetem a procihűtő kínálatot, de erősen baxa a csőröm, hogy többet adjak egy hűtőért, mint magáért a prociért :( :) de ha egyszer váltok, akkor nyilván nem állnék meg a 3 hőcsőnél - a több jobb elvet követve...

Mik manapság a favoritok? Mi a vélemény a Zero Infinity FreeFlow+ -ról? Legjobb ára 9.5e - ez még tolerálható számomra, ha nem is öröm é' bódott'á - a sok venti jól leszabályozva valszeg nem hangos, ha meg tekernie kell akkor nem érdekel a zaja - nyilván ne kerepeljen, csak surrogjon. Továbbá standard 14 centis ventiknek tűnnek, ha elfáradnak könnyen cserélhetőek is...

u.i: tudom hogy bazinagy, de ahogy méregettem, számolgattam, éppen a DDR3 slot előtt érne véget, tehát elfér a túlméretes hűtővel szerelt ramom is - felfelé nem érdekel ha kilóg a házból, akkor látta a gépházam utoljára az oldalát amikor hazahoztam 15 éve :))

[ Szerkesztve ]

(#4042) Speed® válasza fpeter84 (#4041) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A sajátom 1.184Von ment 3.8Gn, szóval viheted lejjebb is tippre..ennyivel persze, hogy melegszik.
Hűtő..5k körül is találsz értelmeset, az a batár ráadásul nem is túl effektív. Van aprón Brocken/775 pl., az bőven jó lenne..vagy egy Gotthard, amivel a VRM/NB/RAM trió is kapna luftot, jól jöhet OCnál :K

(#4043) CJ4567


CJ4567
veterán

BIOS 1.275V=1.240V BIOS(ezt írja a BIOS a HW Monitor résznél) = BSOD 3.4GHz, én teljesen feladom, ezt két rammal, 1.29V NB feszültség.

No Sana No Life

(#4044) fpeter84 válasza Speed® (#4042) üzenetére


fpeter84
senior tag

valamiért nem engedi 1.25V alá vinni, pedig az oldalinfó azt mondja hogy min = 0.85V, max = 2.1V :F

Miből gondolod, hogy a nagynak nem jó a hatásfoka? 3 ventinek mondjuk lehet már nincsen sok értelme, az egyiket ki is lehet dobni a végéről, de 2 hatalmas felületre vezeti szét az 5 középvastag hőcső, túl messzire sem kell hordaniuk a meleget, és a bordákat sem érzem túl sűrűnek

szerk: azért nem lehetett lejjebb menni, mert az OV_CPU és OV_NB jumperek tunying módban voltak. Azért kíváncsi lennék hány olyan őrült van, aki élni akar a lehetőséggel hogy 1.7V fölé lehet vinni a Vcore-t :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4045) Speed® válasza fpeter84 (#4044) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Keress tesztet róla, én megtettem, mikor felbukkantak az első darabok és szétsztárolták az eladók..a 3. venti felesleges rá, 2vel pedig középszerű a teljesítménye, semmi hűha potenciál.

(#4046) hege8888


hege8888
aktív tag

ABIT IB9-hez tud valaki BIOSt?

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#4047) Speed® válasza hege8888 (#4046) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Google..? C2D/1066 támogatás van, ebbe C2Q nemigen fog belemenni..

(#4048) hege8888 válasza Speed® (#4047) üzenetére


hege8888
aktív tag

Kenand írásában a P965 chipset is benne van a felsoroltakban, azért gondoltam, hogy hátha. De rövid gugli nekem nem hozott eredményt, azért gondoltam, hogy hátha volt valakinek ilyennel dolga.

Ui.: hogy muzsikálnak az 5408asok? Van egy elfekvő 5420asom.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#4049) Wiipera válasza hege8888 (#4048) üzenetére


Wiipera
tag

SpeedR: Szerintem átvert a google. Az abit hivatalos oldalán a cpu támogatási listában ott vannak a core 2 quadok [link]

A szokásos P965-ös módon (biosban manuálisan kell az FSB értékét megadni, mintha tuning lenne) gondolom ebben is mennie kéne a 4 magos Xeon procinak mikrokód frissített biossal.

Megcsináltam hozzá a biost: [link]
Viszont jó pár mikrokódot kukázott belőle a cbrom. A rar-ban is mellékelt előtte-utána képen [kép] látszódik, hogy melyek azok. Itt utána lehet nézni, hogy milyen proci családok érintettek.

Abit lapokkal az a tapasztalatom, hogy a C0-át kedvelik. (aztán lehet, csak én fogtam ki pechesen pár lapot, amiben egy E0 sem működött, hiába a frissített bios)

(#4050) Wiipera válasza Wiipera (#4049) üzenetére


Wiipera
tag

Jó egy kicsit hülyeséget írtam, elnézést, a core 2 extreme támogatásánál van OK nem a c2q-nál, de az 1333FSB OC-val megy a P965-ös chipszetekkel az 54xx-es Xeon :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.