Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5701) VinoRosso válasza zedcon (#5700) üzenetére


VinoRosso
veterán

akkor PLL szerintem kizárt, ez tuti ram, kérdés hogy melyik setting. A transation booster lehet, mert az csavargatja dinamikusan az időzítéseket, de azzal emlékeim szerint már próbálkoztunk.
MEM. OC Charger enabled kell legyen, DRAM Static Read Control és DRAM Read Training ez disabed
Ai Clock Twister meg lighter (nem tudom ebből van e disabled ?). Van még a DRAM CLK Skew de ezt sose kellett tekergetnem így nem tudok róla kb semmit (magas FSB-nél ahol limitál a ram, ott van szerepe az FSB és a RAM órajelének szinkronizálásánál) , illetve NB Voltage NB GTL Reference ami még beleszólhat a memória kezelésbe, esetleg az NB feszt told egy lépcsővel feljebb, az NB GTL az .67 alapon ha jól emlékszem 0.63 is lehet próbálkozni, ha az NB feszt emeled

(#5702) xeon forever válasza zedcon (#5700) üzenetére


xeon forever
addikt

Spd defaultja mi a ramnak? Ha tobb kulonbizo van, akkor a leggyengwbbhez kell a tobbit igazitani.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#5703) Alastair' válasza zedcon (#5700) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Én pont az Easy Tune miatt raktam vissza a win 7-et, mert 10 alatt nekem is ezzel a hibaüzenettel kezd. Szükségem van rá a venti vezérléshez, mert a lapom valamiért 1800-as rpm körül tekeri a TX3 ventijét. Így meg 880 rpm körül megy, és nincs hangja.

Alister from Hell

(#5704) zedcon válasza xeon forever (#5702) üzenetére


zedcon
tag

Hálás köszönet a hasznos tanácsokért! ;)

Szerintem egyszer felrakok Win 7-et, mert az a régi nagy bajom, hogy nem tudom hogyan szabályozza magát a lap ha bizonyos értékek Auton vannak és az Asus Probe is menni fog remélhetően.

Sokáig a tápra gyanakodtam, hogy kevés, de ugyanígy viselkedik a 400W-os FSP tápommal mint egy kölcsön vadiúj Be Quiet System Power 8 500 Wattossal. Tehát áramellátási vagy táp elégtelenségi ok teljességgel kizárható itt. Elég egy 400 Wattos FSP táp ehhez a tuning konfighoz 3,8 GHz körülre. (Csakhogy valami hasznosat is mondjak nektek)

Hajszálpontosan a lenti beállításokkal körülbelül 1 óráig megy a legtöbb játék Ultra részletességen. Ha ebből a fő RAM beállításokat 5-5-5-18 ra változtatom meg (amit mindkét fajta RAM modul bír) akkor a Deus Ex - Mankind-ban kb 20 másodperc szaladgálás után a sűrű városban kilép. 6-6-6-24-en ezerszer stabilabb, de úgy egy óra után bezáródik a játék (bár nincs kékhalál és ez biztató). Többször teszteltem, ráadásul mindkét táppal és mindig ez van, a ház nyitott és elég a hűtés.

Az NBfeszt és AI Clock Twistert kipróbálom növelni még és Light vagy Moderate-re rakni.
A Common Perfomance levelt talán 13-ra és megírom ha segít ezen 3 beállítás variálása.
De szerintem nem fog. Rengeteg variációt kipróbáltam már.
(Ha a Common Performance Levelt a maxra tettem (30) akkor el se indul a gép)

Amúgy kézzel is állítgattam az összes memóriabeállítást és a gyári Refresh Period 7,9 lett a gyári 7.8-ra.
De nem szívesen csavargatnám már, amit csak lehet Auton hagynék.

(Egyébként 3400 Mhz-en hasonló beállításokkal órákig tudtam játszani fagyás nélkül, tehát van remény stabilizálni, de kiteszteltük, hogy körülbelül 440-es FSB a felső határa a lapomnak ezért ezt szeretném belőni valahogy stabilra és biztonságosra, a proci kicsit többet bír (4GHz), de a lapom nem)

Ez a teljes BIOS beállításom amivel majdnem stabil a rendszer, de mégsem teljesen.
És ez hozzá a kiolvasott DRAM Timings (csak az RFC kiemelkedoen gyenge az egyiken, így azt állítottam be 70-re): DRAM profiles

Ai Overclock Tuner [Manual]
CPU Ratio Setting [08.5]
FSB Frequency [440]
PCIE Frequency [100]
FSB Strap to North Bridge [333 Mhz]
DRAM Frequency [DDR2-881MHz]
DRAM CLK Skew on Channel A1 [Auto]
DRAM CLK Skew on Channel A2 [Auto]
DRAM CLK Skew on Channel B1 [Auto]
DRAM CLK Skew on Channel B2 [Auto]
DRAM Timing Control [Manual]

1st Information : 6-6-6-24-11-70-6-3

CAS# Latency: [6 DRAM Clocks]
DRAM RAS# to CAS# Delay: [6 DRAM Clocks]
DRAM RAS# Precharge: [6 DRAM Clocks]
DRAM RAS# Activate to Precharge: [24 DRAM Clocks]
RAS# to RAS# Delay : [Auto]
Row Refresh Cycle Time: [70 DRAM Clocks]
Write Recovery Time: [Auto]
Read to Precharge Time: [Auto]

2nd Information : 8-3-6-4-6-4-7

READ to WRITE Delay (S/D): [Auto]
Write to Read Delay (S): [Auto]
WRITE to READ Delay (D): [Auto]
READ to READ Delay (S): [Auto]
READ to READ Delay (D): [Auto]
WRITE to WRITE Delay (S): [Auto]
WRITE to WRITE Delay (D): [Auto]

3rd Information : 15-5-1-7-7

WRITE to PRE Delay: [Auto]
READ to PRE Delay: [Auto]
PRE to PRE Delay: [Auto]
ALL PRE to ACT Delay: [Auto]
ALL PRE to REF Delay: [Auto]
DRAM Static Read Control: Disabled
DRAM Read Training: Disabled
MEM. OC Charger: Enabled
AI Clock Twister: Auto
AI Transaction Booster: Manual
C/P : A1 A2 A3 A4 | B1 B2 B3 B4
LVL : 11 11 11 11 | 11 11 11 11
Common Performance Level: 11
Pull-In of CHA PH1: [Disabled]
Pull-In of CHA PH2: [Disabled]
Pull-In of CHA PH3: [Disabled]
Pull-In of CHA PH4: [Disabled]
Pull-In of CHB PH1: [Disabled]
Pull-In of CHB PH2: [Disabled]
Pull-In of CHB PH3: [Disabled]
Pull-In of CHB PH4: [Disabled]
**************************************
CPU Voltage [1.28125]
CPU GTL Voltage Reference (0/2) [Auto]
CPU GTL Voltage Reference (1/3) [Auto]
CPU PLL Voltage [Auto]
FSB Termination Voltage [1.26]
DRAM Voltage [2.10]
NB Voltage [1.24]
NB GTL Reference [Auto]
SB Voltage [1.10]
PCIE SATA Voltage [1.50]
**************************************
Load Line Calibration [Enabled]
CPU Spread Spectrum [Disabled]
PCIE Spread Spectrum [Disabled]
CPU Clock Skew [Normal]
NB Clock Skew [Normal]
CPU Margin Enhancement [Optimized]

[ Szerkesztve ]

Pontos vagyok mert mérnök, de van mikor eldobom az agyam. Lelkes Újonc vagyok 2003 (!) óta :)

(#5705) Wiipera válasza zedcon (#5704) üzenetére


Wiipera
tag

Cseréld / cserélgesd meg a memória modulokat. Nekem régebben az EP45-DS4-ben random fagyott a gép (alapon és tuningolva is, hiába emeltem az északi híd vagy a ramok feszültségén vagy változtattam az időzítésen), aztán egyszer véletlenül felcseréltem a 2 pár HyperX-et és betonstabil lett. A modulokat teszteltem Memtesttel, hibátlan volt mindegyik.

(#5706) xeon forever válasza zedcon (#5704) üzenetére


xeon forever
addikt

Nalam igy megy auton. Hatha segit. 600 as tappal megy

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#5707) VinoRosso válasza Wiipera (#5705) üzenetére


VinoRosso
veterán

Én ezért szoktam mondani, hogy először mindig 1 modullal kell tesztelni de már az is volt.

zedcon:

még annyi jutott eszembe, hogy lehet, hogy auton a lap olyan subtimingot állít be a ramoknak amit nem bírnak.

1st Information : 6-6-6-24-11-70-6-3

CAS# Latency: [6 DRAM Clocks]
DRAM RAS# to CAS# Delay: [6 DRAM Clocks]
DRAM RAS# Precharge: [6 DRAM Clocks]
DRAM RAS# Activate to Precharge: [24 DRAM Clocks]
RAS# to RAS# Delay : [Auto]
Row Refresh Cycle Time: [70 DRAM Clocks]
Write Recovery Time: [Auto]
Read to Precharge Time: [Auto]

2nd Information : 8-3-6-4-6-4-7

READ to WRITE Delay (S/D): [Auto]
Write to Read Delay (S): [Auto]
WRITE to READ Delay (D): [Auto]
READ to READ Delay (S): [Auto]
READ to READ Delay (D): [Auto]
WRITE to WRITE Delay (S): [Auto]
WRITE to WRITE Delay (D): [Auto]

3rd Information : 15-5-1-7-7

WRITE to PRE Delay: [Auto]
READ to PRE Delay: [Auto]
PRE to PRE Delay: [Auto]
ALL PRE to ACT Delay: [Auto]
ALL PRE to REF Delay: [Auto]

Ezek közül ami auton van azt mind állítsd be fixre és egy értékkel magasabbra mint ami gyári érték. Ha így jó akkor a korábban már említett felezős módszerrel vissza kell állítgatni autora és megkeresni melyik sub érték a ludas.

(#5708) xeon forever válasza VinoRosso (#5707) üzenetére


xeon forever
addikt

Ezereves bios ram trukk:
Beteszed a leggyengebb idozitesu ramot. Hagyod, hogu beallitsa auton spd alapjan. Utana save bios. Majd bepakolod a tobbi ramot. Ekkor AZ elso ram ertekei lesznek a mervadoak. That akkor mar nem szabad allitgatni, AZ orajeleket sem.
En is igy csinaltam, mert hiaba egyforma ramok nem volt mindegy melyik AZ elso, pont a feljebb emlitett sub timeing miatt. Azota nem kellett, hozza nyulni.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#5709) zedcon válasza xeon forever (#5708) üzenetére


zedcon
tag

Annyit csináltam tegnap a fenti BIOS beállitásokon, hogy a AI Clock Twister: Lighter lett és azt hittem ezzel megoldodótt minden, mert 2-3 órát játszottam a Resident Evil 7-el ultra grafikán. Most félretettem a Stability Testert, Prime-ot, stb mert pihenni akartam a kevés szabadidőmben, a Prime Blend nem biztos a Stabilty Tester memoriára szinte biztos hibát mutatott volna, inkább rá se néztem :)

2-3 őra folyamatos játék után kilépett a program, de már ez is haladás azzal, hogy maxon járatom az FSB-t. 3400-on lehet semmi gondom nem lenne.

Az Aida elég jól kiolvasta ezt a 20 memóriaidőzíétést ami most többnyire Auto, de volt pár érték ami nem volt egyértelmú és sehogyan se tudtam beállitani régebben. Talán majd egy Win 7 alatt a közeljövőben az Asus Probe vagy Easy Tune többet mutat (bár nem hinném). Ha meg nem, akkor teszem be a kölcsön KingMax modulokat mert ezek a ramok nem mennek együtt :)

Voltak egy modulos próbálkozásaim is, bár nemsok, azt még próbálgatom a hétvégén.

Pontos vagyok mert mérnök, de van mikor eldobom az agyam. Lelkes Újonc vagyok 2003 (!) óta :)

(#5710) xeon forever válasza zedcon (#5709) üzenetére


xeon forever
addikt

4 modul kozul a leggyengebb legyen AZ elso. Ennyi a titka. Na meg hagyj mindent auton.
Meg a tap is kerdes,szamomra. Masik tappal nested mar? Lehet az alaplapi csatlakozo oldalan is hiba ha nem juttat eleg energiat neki, 2 modulnal mondjuk meg nem feltetlen de 4 modulnal mar lehetnek gondok.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#5711) zedcon válasza xeon forever (#5710) üzenetére


zedcon
tag

Áh sokat teszteltem már, de minden Auto Memory beállitásokon csakis akkor nem hibázik az Aida Stability tester (csak a Stress System Memory-rol beszélek a tobbi teszt off), ha minden Auto, tehat a proci is default (2,83Hgz). Pedig mindegyik modul birja a 1066 Mhz-et és nem is mennek annyin (a Corsairnak pl 2.1 v kell hozzá ezért van az beállítva a másik RAM kit meg Apacher Gold ami 1,8v-n is megy 1066-on). 3 hónapja szenvedek ezzel és a második Xeon procival is ugyanez. Tápot mint irtam cseréltem és ugyanaz. Tehát tuti a memo kit vagy ahogy VinoRosso irta a memoriavezérlő gyengélkedik. Mindenképpen megnézem majd a memok cserélgetésével, igaz nem tudom még eldönteni melyik a leggyengébb és az menne be a DIMM0-ba, aztán Auto és bepakolom a többit is.

Pontos vagyok mert mérnök, de van mikor eldobom az agyam. Lelkes Újonc vagyok 2003 (!) óta :)

(#5712) customer114 válasza xeon forever (#5708) üzenetére


customer114
senior tag

Jó tudni mi az elvi háttere a rám cserélgetésnek. :)

(#5713) robekri


robekri
addikt

Sziasztok!

Kaptam egy asus p5b és egy p5k lapot (magyarán ki akarták dobni)
Mondom nosztalgiázok egy kicsit. Megvettem xeon 5440es procit, mod BIOS fölrak p5k-ra, erre kínlódások, érthetetlenségek:

2.83 helyett 2.6x Gh-zen ismeri fel, hiába állítok 8x400as FSB-t 2.6x-en bootol. Ha autón hagyok mindent csak akkor jön be alap órajelén.

Van amikor újraindulás után nem ad képet sem. F@sz asus sosem volt a kedvencem, lapra gyanakszom.

Próbálom 2 magosakat húzni és írom fejleményt.

Érthetetlenül állok a dolog előtt. :R :O

Ma majd próbálom gyengébb p5b-ben is xeont.

üdv.

[ Szerkesztve ]

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#5714) Speed® válasza robekri (#5713) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

P5Kban gond nélkül kellene menjen a feles szorzóval, CMOS reset megvolt berakás után? Adapter helyén van, foglalatban rendesen ül? Járt már nálam facul nútolt Xeon is..oda kell figyelni. Mondjuk vágott a foglalatom, nekem 8.

(#5715) xeon forever válasza Speed® (#5714) üzenetére


xeon forever
addikt

Ha jol vettem ki, akkor a 8 as xorzot menti el es a fsb helytelen erteket veszi vissza 333 ra.

Jo lenne tudni melyik E5440. E0 vagy C0.
Havernal egy C0 t sikerult p5k ban 400 fsb vel stabilan beloni.
Esetleg pontos adatokat is elkerem. (ha jol emlekszem a vcore lett 1.4V a tobbi maradt auton)

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#5716) robekri válasza xeon forever (#5715) üzenetére


robekri
addikt

Este már nem volt időm szétszedni, finomhangolást végeztem, hisz annó volt giga p35-ds3 lapom.

E0 a proci

Speed(R):

Csak load BIOS default volt. Este megint nekiesek hátha bent ragadt BIOS frissítés után valami...

[ Szerkesztve ]

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#5717) motorhead válasza zedcon (#5709) üzenetére


motorhead
aktív tag

Milyen felbontáson tolod a RE7-et? 1080p? A videókártyádat látom az aláírásodban..

[ Szerkesztve ]

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#5718) hjaneka87


hjaneka87
csendes tag

Hello mindenki!
Nem pont ide illik a téma, lehet kicsit off is, de gondoltam megosztom veletek mert Xeon procikkal kapcsolatos.

Magavál ragadott ez az egész xeon dolog az, hogy valami régiből ki lehet hozni nem kis teljesítményt a megfelelő körítéssel. Kezdtem sima asztali lapokkal és procikkal, aztán múlt héten egy teljesen véletlen folytán több szerver is ölembe hullott rengeteg procival és rammal.
Van több db lga771 dual procis komplett/félgép, lga2011 dual procis szerverek. S aminek a legjobban örültem az egy HP Z600 félgép. lga1366 foglalat, komplett gép. Ami hiányzik belőle az a 2 proci s a 2 procihűtő, de ez a legkevesebb szerintem. 48gb ddr3 ram, és quadro fx 1800 vga volt még benne.


Ezt még sajnos nem tudom használni, héten talán megjönnek a procik hozzá. Ami most megy az egy intel s5000psl alaplapos dual procis lga771 konfig.

Van még rengeteg más dolog is, például ez a 771 dual procis is. Ebből van kb 5 db, mind egyforma. lga2011-ből van 3 rack gép, 6 db xeon e5 2640, ddr3 szerver ramok egyenként 16gb-ak, stb. stb. stb.

Nem hirdetünk itt.

[ Módosította: Speed® ]

(#5719) motorhead válasza hjaneka87 (#5718) üzenetére


motorhead
aktív tag

Nem semmi cuccok. Jó lenne próbálgatni őket, teszteket látni. CinebenchR15 pl.. Engem is annyira elragadott a xeon téma, hogy másban már nem is gondolkodom. :) Ha egyszer az Lga775 behal, lépek egy szintet xeon platformon még ha nem is annyira ésszerű. Bár szerintem az..

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#5720) hjaneka87 válasza motorhead (#5719) üzenetére


hjaneka87
csendes tag

Erre a dual procis lga1366-ra nagyon kiváncsi leszek. Pár nap s teszek fel képeket meg teszteket. Procikat/hűtőket még be kell szereznem.

(#5721) zedcon válasza motorhead (#5717) üzenetére


zedcon
tag

1920 x 1200 felbontáson. Minden a legmagasabbon (Ultra, Very High), egy kivételével.
Amikor nekem jött a zombi exem iszonyatosan belassult, szinte játszhatatlan lett a játék.
Egyetlen beálltás segitett. Shadow Quality Very High -> High
(Minimum 20 Fpsel megy mindehol, ami bőven elég, de átlagban 30-40 között van, bár nem mértem le)

Pontos vagyok mert mérnök, de van mikor eldobom az agyam. Lelkes Újonc vagyok 2003 (!) óta :)

(#5722) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

No, ez is eljött..búcsúzom a 775 Xeon rendszertől. De lesz 771 x)
De az már csak dilinek, a fő gép Sandy platformra épült át, kellett.

(#5723) Alpi. válasza Speed® (#5722) üzenetére


Alpi.
addikt

:Y Unatkozni fogsz azzal ! :DDD

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#5724) Pécsi gyerek válasza Speed® (#5722) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Egyszer mindennek vége :( Nekem pénteken jön meg a Giga b250 lap,pentium 4560,ddr4 2400 mhz trió (1151) De maradok két géppel is a 775/xeon nál.Szívem kis csücskei 😊

[ Szerkesztve ]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#5725) Sanyamaci73


Sanyamaci73
tag

Felmerült az alábbi probléma.

A Windowsból alvó üzemmódba lépve a gép szépen leáll, de amikor vissza kéne jönnie, csak a vinyó+venti pörög fel, viszont már képet nem ad és csak a kikapcsolás segít.

Xeon L5408 + Gigabyte GA-EP45 DS3R + GTX 550 Ti Windows 10 x64 rendszeren.

Korábban emlékeim szerint az x86 Windows 10-en működött...

Driver lehet vagy Bios beállítás?

(#5726) ebegab92 válasza Pécsi gyerek (#5724) üzenetére


ebegab92
senior tag

Nekem Haswellem volt, de kihasználatlanság miatt AM1-es Athlon 5350 lett belőle. Aztán jött a Xeonosítás, így most az AMD-s vas mellett van egy 775-ös vas is :DDD

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#5727) Speed® válasza Alpi. (#5723) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Megoldom, hogy ne..passzív rendszer épül ;p Amúgy meguntam a RAMmal szívást és a normális lap hiányt, evvan. G33+5440+8G -> P67+2500+16G.

(#5728) Alpi. válasza Speed® (#5727) üzenetére


Alpi.
addikt

Szívni jó ! :DDD Én pl. most ezzel teszem ezt.
Ez itt eléggé off. Mondjuk ez hol nem az ? :DD

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#5729) Speed® válasza Alpi. (#5728) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Annyira nem szívás azért..csak meg kell válogatni a vasat.
Amúgy ja, picit off..meg az is, hogy D820al ez ~45sec :DDD

(#5730) motorhead válasza Sanyamaci73 (#5725) üzenetére


motorhead
aktív tag

Nekem is ugyan ilyen problémám van. Szintén win10 64bit. Nem találtam rá megoldást.

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#5731) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Nekem most úgy döntött, hogy alapfeszen viszi a 425x8-at. MCH core és pll autó, a többi normalon a biosban

Jól tudom, hogy a PLL csak P45-ös lapokban állítható? P35-ben nincs?

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#5732) CJ4567 válasza Alastair' (#5731) üzenetére


CJ4567
veterán

Nálam állítható Asus P5K/EPU-ban, P35.

No Sana No Life

(#5733) Alpi. válasza Alastair' (#5731) üzenetére


Alpi.
addikt

Típusfüggő, de általában van. Giga lapokban pl. pci voltage-el változik a pll.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#5734) VinoRosso válasza Alastair' (#5731) üzenetére


VinoRosso
veterán

Jól tudom, hogy a PLL csak P45-ös lapokban állítható? P35-ben nincs?

Én ilyenről nem tudok. Nem chipset függő, hanem lap szeritem.

(#5735) marci172frea


marci172frea
újonc

Sziasztok ! Új vagyok még itt, első hozzászólásom itt a prohardver fórumon :)) Pár amatőr kérdéssel fordulnék hozzátok, mégpedig : E5420 Pocit milyen hőfokon kéne tartani ? játék közben teszteltem, olyan 81-84C fok körül volt (most tervezek új CPU hűtőt venni), valamint hogy valaki innen tuningolta már ezt a típusú procit ? :) Meddig sikerült húzni stabilan? És milyen hardverekkel? gondolok itt alaplapra és hűtőre pl. Köszönöm a válaszokat előre is. :)

Konfig:
Alaplap: Gigabyte GA-EP43T-UD3L
Proci: Xeon E5420
VGA: Asus HD6970
Ram: 2x4gb Corsair Vengeance 1600mhz

(#5736) Wiipera válasza marci172frea (#5735) üzenetére


Wiipera
tag

AIDA64 programot ajánlom, ami biztosan megfelelően értelmezi hőfok adatokat. A nyolcvanpár fok irtó sok. (még pálinkában is :P )
Mivel tuningolni is szeretnéd legalább 2-3 hőcsöves hűtőt tegyél rá. Azzal a 400-as fsb könnyen megvan. Fölötte már játszadozósabb és nem árt egy combosabb hűtő (és jól szellőző ház). Ha E0 steppinges (és alacsony VID értékű), akkor jobb esélyed van a még magasabb fsb-re. (már nem emlékszem :B )
A P43-as alaplapod jó társ lesz benne. Világrekordot nem fogsz dönteni, de meg lehet benne hajtani rendesen azért a procit :K

[ Szerkesztve ]

(#5737) Speed® válasza marci172frea (#5735) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

P43ban 400as FSB 99%, RAMot vagy szeretni fogja szinkron 1600on vagy nem..ezt te kell kiderítsd. E0 lévén valszeg nem kell agyonfeszelni, a hőmérséklet ennek függvényében sok (nagyon sok), mivel hűtöd? Egy ~3ks F7Pro/TX2-3/EKL CT lazán 60°C alá kell tolja, ha gyárid van, ilyesmit keress, vagy ha bolti kell, LC-CC-95 a belépő pl.
Ha a BIOS megkapta a microcode módosítást, ill. jó progival nézed (AIDA tudja, hogy TjMax nem 100, hanem 85, többi progiban offsetelni kell többnyire), közelebb kerülsz az igazsághoz.

(#5738) inf3rno válasza Alpi. (#5728) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Miért nem tolsz rá valami normális benchmarkot? [link] [link]

Buliban hasznos! =]

(#5739) inf3rno válasza marci172frea (#5735) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lehet, hogy neked is mikrokódot kellene cserélni, vagy ha már megtörtént, akkor aida-val kellene nézni. A max amit bír az a CPU 67°C. [link] Én szeretem 60°C alatt tartani.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#5740) Speed® válasza inf3rno (#5739) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az a Tcase, nem a TjMax, ami 85°C. Utóbbinál kezd el throttlingolni is.

(#5741) customer114 válasza marci172frea (#5735) üzenetére


customer114
senior tag

Ha valós a hőfok, akkor:
Biztos vagy benne, hogy megfelelően lett kicserélte a proci (rendesen újrapasztázva stb.)? Illetve mivel hűtőszekrény? (... mivel hűtöd? autokorrekt**) :D

Ha nincs BIOS xeonosra frissítve (ez nem gyári oldalról letölthető dolog), akkor azt csináld meg.

Valamit, ahogy fentebb is írták aida-val nézz hőmérsékleteket.

Végül: tölts fel nekünk egy Aida/érzékelős és egy sima cpu-z képet.

[ Szerkesztve ]

(#5742) marci172frea


marci172frea
újonc

Rendben, köszönöm a segítségeket :R A házam egy aerocool aeroengine II (öregharcos már) elől a nagy venti hátul egy és oldalt is. A procihűtő elég tré, egy gyári core2-é. Tegnap rendeltem meg az L.C. Power hűtőt. Kb 10perc Fallout 4-et játszottam és az mai afterburner mutatta a dolgokat. Inkább ki is kapcsoltam utána hogy nehogy baja essen. Ma ha hazaérek csinálok egy aida tesztet, köszönöm a segítséget :)

(#5743) inf3rno válasza Speed® (#5740) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ohh, ok. Úgy rémlett régről, hogy ezt kell nézni, de akkor ezek szerint rosszul tudtam. Egyáltalán jó ez a Tcase bármire?

Buliban hasznos! =]

(#5744) Speed® válasza inf3rno (#5743) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Persze, arra jó, hogy adott lap ez alapján szivasson..a magok értéke a lényeg.

(#5745) Speed® válasza marci172frea (#5742) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem vagyok meggyőződve róla, hogy az AB offsettel számol..AIDA pl. igen, de HWinfo/Coretemp is beállítható.
LCvel menni fog szépen, ha nem kér sok feszt :K

(#5746) Wiipera válasza Speed® (#5745) üzenetére


Wiipera
tag

AB jól mér. (meg nem mondom, hogy milyen verziót használok a teszt gépnél, biztos, hogy nem új)

(#5747) xeon forever válasza Speed® (#5744) üzenetére


xeon forever
addikt

A tcase AZT jeloli mennyi hot ad at a kupak. Jo esetben a magok 5 fokkal a tcase alatt maradnak max orajelen. Pl a xeonok magjai 85 fokot birnak. Ez egy 4.0 Ghz nel johet szoba. Ekkor mar komolyabb hutes kell neki, hogy a tokrol elvigye a hot. That a tcase alapjan hutot lehet valasztani.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#5748) inf3rno válasza xeon forever (#5747) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja értem, tehát ha 85 fokos a mag, szóval elérte a Tjmax-ot, akkor a kupakja 67°C-os lesz, szóval a Tcase-t fogja elérni. Azt hittem a hűtés választása a TDP alapján történik inkább.

Buliban hasznos! =]

(#5749) xeon forever válasza inf3rno (#5748) üzenetére


xeon forever
addikt

Olvasd el meg 1x. ➰ . Ha a magok elerik a 85 fokot akkor lefelezi a teljesitmenyt. Ekkor mar a kupak 90-95 fok 😥 felett jar mert nem birja atadni a hutonek a kraftot.
Tcase 67C=magok max 62 es akkor birja elhuteni. Pl X-es xeonoknal 72fok a tcase Ami arra utal, hogy egy 125w tdp-s proci aminek nagyobb huto kell. (tobb hoelvezeto kepesseg)

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#5750) xeon forever válasza xeon forever (#5749) üzenetére


xeon forever
addikt

Meg annyit h lattam mar olyat is, hogy bizonyos programok eseteben fura hutessel magasabb a mag homerseklet, mint a tok. De AZ is max +5 fok. Ha ennel nagyobb a kulonbseg az mar nem egeszseges.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.