Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) Alastair' válasza CJ4567 (#6000) üzenetére


Alastair'
nagyúr

1155 másik galaxis. Van nekem is egy i5 2400-em, Z77-ben, 3.6-on, brutál a xeonhoz képest. Ram kezelésben kb. 2.5x jobb mint a 775.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#6002) xeon forever válasza Zoja™ (#5996) üzenetére


xeon forever
addikt

Letezett ilyen xeon csoda 775 foglalatba...nalam is volt tesztre...de ritka mint a levego budapesten szmogriado eseten.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#6003) xeon forever válasza xeon forever (#6002) üzenetére


xeon forever
addikt

Ha jol emlekszem volt is ebbol zavar AZ eroben mikor az uj nehalem is ezen a tipus szamon jott ki.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#6004) CJ4567 válasza xeon forever (#6003) üzenetére


CJ4567
veterán

Én nem találtam ebből 775-öst.

No Sana No Life

(#6005) Alastair' válasza CJ4567 (#5997) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Amúgy ha alapon használod az 5440-est, a HD6770-eshez bőven elég.

Zoja™: A P5B nem valami híres lap, az még a 65 nm-es conroe és társaira volt optimalizálva, az 1066-os procikat szereti, ram is max 800-as megy benne rendesen. Mennek benne a 45-ös 1333-as procik is, de kicsit köhögve, nem tökéletes. Én nem ajánlom xeon alá. 400-as fsb környékét el lehet vele érni, de nem biztos, hogy stabil lesz.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#6006) Zoja™ válasza xeon forever (#6002) üzenetére


Zoja™
őstag

Inkább nem próbálkozom. :)
Majd nézek egy combosabbat, ami már nútolva van, adapterrel. Most már kíváncsi vagyok, mit lehet kihozni ebből a xeonos dologból.

[ Szerkesztve ]

(#6007) CJ4567 válasza Alastair' (#6005) üzenetére


CJ4567
veterán

Nem, nem elég. BF4, GTA5, Shift 2, PCSX2 PS2 emulátor, Crysis 3, Watch Dogs, hirtelen ennyi jutott eszembe ahová nem elég.

No Sana No Life

(#6008) Alastair' válasza CJ4567 (#6007) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ezekhez a játékokhoz a HD6770 kevés nem a proci. Ha 4GHz-re húzod se fognak jobban menni.
Már ha ez a vga-d, ami az adatlapodon van. A Shift 2 élből egy rakás sz@r, a legnagyobb jóindulattal sem nevezném játéknak.
Ezekhez kell egy GTX660 vagy HD7850.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#6009) CJ4567 válasza Alastair' (#6008) üzenetére


CJ4567
veterán

Direkt azért írtam ezeket a játékokat, mert ennél fordul elő hogy CPU 100%-on pörög(Shift 2-nél nem, viszont ott állíthatom minimum-maximum között a beállításokat, egy ponttól semmi különbség nincs csak látványban, ez lehet már a játék hibája), de a VGA meg nincs teljesen kihasználva, FPS is leesik ilyenkor. BF4-nél 64 fős szerveren CPU folyamatosan 100%-on pörög, VGA meg 50-60%-nál, 1360x768-ban játszok, ehhez képest 150%-os felbontásban is még ugyan úgy megy a játék, csak a VGA van jobban terhelve. PS2 emulátornál meg a CPU kevés, bár pont a nehezebben emulálható játékok érdekelnek, azoknak meg kell durván a CPU. Watch Dogsra meg rátesz hogy optimalizálatlan.

No Sana No Life

(#6010) VinoRosso válasza CJ4567 (#6007) üzenetére


VinoRosso
veterán

A Crysis 3-at és a GTA V-t én egy X5460 + 560 Ti kombóval toltam (nem végig de tettem bele jópár órát) 1680x1050-ben úgyhogy azokhoz elégnek kell lennie

(#6011) xeon forever válasza CJ4567 (#6004) üzenetére


xeon forever
addikt

Fujitsu siemens OEM ... Par workstationben volt. Egyebkent valosagban Errol lenne szo.
http://ark.intel.com/m/products/30797/Intel-Xeon-Processor-X3230-8M-Cache-2_66-GHz-1066-MHz-FSB gondolom valaki valamit osszekutyult. De ez Jo reg volt.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#6012) Alastair' válasza CJ4567 (#6009) üzenetére


Alastair'
nagyúr

BF4 multihoz minimum sandy i5 kell, a ps2 emu nálam a 7870-essel ugrott meg nagyon, addig semmi nem volt neki elég. Az viszont röhögve vitte a GT4-et is.
Viszont nagyon kis felbontáson játszol, ott szinte mindenben cpu limit lesz, és a tuning sem fog kihúzni a gödörből. 1680x1050 környéke nem árt.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#6013) xeon forever válasza CJ4567 (#6007) üzenetére


xeon forever
addikt

466 fsb vel meg nem lattam 100 on porogni a cput. 😵 max stabilty tesztnel.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#6014) envagyok válasza motorhead (#5990) üzenetére


envagyok
veterán

Jó lett a bios, most stabilnak tűnik , és nem is throttlingol.
Sajnos a zalman hűtővel felment a cpu temp 85 fokra, de az az érdekes, hogy a magok 60 körül vannak csak.
Most kicsit visszavettem az fsb-t 410-re, a cpu feszt pedig 1.21 voltig tudtam csökkenteni a biosban, ott még stabil, és pont nem is throttlingol.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#6015) xeon forever válasza Alastair' (#6012) üzenetére


xeon forever
addikt

Ez mi a csocsert van? En is tapasztalom, hogy 1920x1440 en nem kell vsync mert szepen aternek a kepkockak. 1280x720 on meg neha vsync se segit felbe torik a kep.
???

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#6016) envagyok válasza motorhead (#5991) üzenetére


envagyok
veterán

Amúgy az FSB lyuk a te biosodban is benne van.
370 mhz felett nem stabil, de 420-on igen :)

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#6017) CJ4567 válasza xeon forever (#6011) üzenetére


CJ4567
veterán

X3430 vs X3230, különböző modellszámokon vannak.

No Sana No Life

(#6018) Alastair' válasza xeon forever (#6015) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nem tudom milyen vga-d van, de esélyes, hogy fhd-ban nincs meg a folyamatos 60 fps, pláne felette, ezért nem is csíkoz, mert a monitorod 60-íg bírja. Ha leveszed kiesebbre a felbontást az fps 60 felé megy és elkezd csíkozni, ez normális jelenség.
Én azt vallom, ha gyenge a procid told meg egy erős vga-val, és irány az fhd, hogy a cpu limit minél kisebb legyen.

envagyok: hogy lehet neked olyan meleg az a proci, nekem 444-es fsb-nél se ment 70 fok felé egy mezei TX3-al?
Ezek amúgy nem fsb lyukak, a ram szórakozik, van olyan osztó és sebesség amin egyszerűen nem hajlandő elindulni. Nekem is ez volt a történet, de a ram szívatott erősen.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#6019) xeon forever válasza CJ4567 (#6017) üzenetére


xeon forever
addikt

Ne nekem mond fujieknak.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#6020) Alastair' válasza CJ4567 (#5997) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Még esetleg azt próbáld meg, hogy olyan fsb-t és ram osztót válassz, amit a memóriád támogat. Nézd meg a cpu-z vel, mik ezek a sebességek, mennyi fesz kell neki, és milyenek hozzá az időzítések:

Én ha betartom a JEDEC-ben megadott értékeket, minden további nélkül indul a gép 400-as fsb felett is.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#6021) Zoja™ válasza Alastair' (#6005) üzenetére


Zoja™
őstag

Igazából a lap, ram, táp, videokártya ingyen volt, így eddig nulla összköltségből van a gép, de sokat nem is áldoznék rá.
Játszani nem szoktam, letöltős, filmezős tartalék gépnek szánnám. Nézegettem a használt processzor árakat, és ha jól tippelek, akkor egy Xeon majdnem fele annyiba kerül, mint egy normálisabb C2Q.

(#6022) motorhead válasza envagyok (#6016) üzenetére


motorhead
aktív tag

Még mindég nem értem milyen lyukról beszélsz. De nem is akarom érteni, mert ilyen lassú tempóban nem is akarom hajtani a gépem. Nekem most is 411-en megy. Asszinkron módban a ramokkal, mert azok nem 822-ön, hanem 986-on mennek.

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#6023) xeon forever válasza Zoja™ (#6021) üzenetére


xeon forever
addikt

Ha csak igy akkor itt van ez.

http://hardverapro.hu/apro/intel_xeon_e5320_4_mag_160ghz__1_ev_garancia

990huf ert osztja.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#6024) Zoja™ válasza xeon forever (#6023) üzenetére


Zoja™
őstag

Köszi, rá lesek. Mondjuk azért ha egy kicsit combosabbat találok jó áron, az sem baj. :)

(#6025) Speed® válasza Zoja™ (#6024) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

L5408..de jellemzően Giga lapokban érzi jól magát, feszültség nem mindig állítható ánuszban pl. Viszont többnyire hibátlanul megy alapfeszen 2.66Gn (Q9450 kvázi), amiért az ára nem pénz. Lehet találsz fent aprón még 3 körül, volt nemrég. Alig kajál, hűvös, TjMax az egekben..ideális passzív masinába is akár.

(#6026) Speed® válasza CJ4567 (#6000) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

6k..és mennyibe kerülne leváltani egy értelmesebb E0ra? 1-2k? Cserébe megszűnne a szívás és tehetnél mellé értelmes VGAt, mert addig nem hiszed el, hogy az limitál elsősorban, amíg nem cseréled le..hiába HDban tolod..egy 750TI simán kiakad maxon GTA5ben HDban is OC Xeon mellett..a 6770 ahhoz képest meg tudod, hol van :)

Sandy milyen? Semmi extra, hozza alapon, amit emez OCval, meg több RAM fér mellé..ennyi az előnye kb. Nem azért váltottam, mert ez kellett..tele lett a micsodám a lapommal RAM ügyben :S

(#6027) Pécsi gyerek válasza Speed® (#6026) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

A Kaby lake Pentiumom is hozza a szintet😁És a tuti benne,hogy az igp ami benne van elindítja a gta 5 öt is hd-ban.😜

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#6028) CJ4567 válasza Speed® (#6026) üzenetére


CJ4567
veterán

6k-val a 6000. hszre utaltam, nem árra. :)

No Sana No Life

(#6029) Zoja™ válasza Speed® (#6025) üzenetére


Zoja™
őstag

Ez jól hangzik, utána is nézek. Köszi :)

(#6030) Speed® válasza CJ4567 (#6028) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Árra is stimmel..ekörül mennek az 5440ek..de havernak 5ért vettem postával E5430/E0t, 3.2Gn használja 750TI mellett maximálisan megelégedve..ezzel nagyon belenyúltál :S

Zoja
Tetszeni fog :K Kis szerencsével akár ilyet is kifoghatsz: 3.2G/1.075V.

(#6031) Lordus


Lordus
senior tag

Lassan ejött az idő, hogy a brutál ( :R ) 775-ös Xeon konfigot lecseréljem. Na de nem akármire :N
Intel fronton maradnék, sőt, ha lehet / van értelme anyagi szempontból, akkor Xeon.

Segítsetek lszi, hogy mire érdemes beruházni? Jó volna, ha mehetne bele szerver ddr3 ram, hiszen az occsó. 1150-1156 közötti foglalatok érdekesek, mindenképp olyan megoldással, hogy nehogy kiírja valami, hogy "az ön processzora nem támogatott"
vga: csak 1 db lesz benne.
mely procikat/alaplapokat ajánljátok? erős kellene, de az ára nagyon is számít... mi a best buy jelen pillanatban?
várok javaslatot, köszönöm! :U

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#6032) envagyok


envagyok
veterán

Off, de ha én most váltanék, erősen elgondolkoznék az AMD Ryzen-en.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#6033) Lordus válasza envagyok (#6032) üzenetére


Lordus
senior tag

nem akarok hülyeséget írni, de ez az, ami heteken belül jön, atom erős és harmada árban az intel legjobbjához képest? már más is javasolta...

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#6034) envagyok válasza Lordus (#6033) üzenetére


envagyok
veterán

Én is ezen agyalok most.
Szeretném lecserélni a gtx960-as vga-t gtx1070-re.
Az előzőhöz is éppen hogy elég volt az e5450 még húzva is.
De akkor már szeretném, hogy a gtx1080 kategóriát is tudja kihajtani a proci, mert 2-3 év múlva az lesz a középkategória, és nem 2-3 évre szeretnék gépet venni. A jelenlegi alaplapom is lassan 10 éve van meg, a proci lett cserélve csak core quad q6600-ról e5450-re.

Jelenleg a 775-ösnél újabb xeon rendszert csak vagy drága procival, vagy drága alaplappal tudod csak megoldani.

Egy ryzen5-öst durván 40-60k között, hozzávaló lapot 25-ért tudsz venni
65-80000 lenne összesen a lap+proci
Xeont lehet valamivel olcsóbban szerzel be használtan, de azért használtat újhoz nem hasonlítsunk.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#6035) távcsőves válasza envagyok (#6034) üzenetére


távcsőves
senior tag

Ehhez jön még ddr4 ram is. Ezt ne felejtsük el.

(#6036) Lordus válasza envagyok (#6034) üzenetére


Lordus
senior tag

igen, de a ramok marha drágák mostanság és ha azt nézem, hogy jó lappal xeon proci+szerver ram = elég olcsó összességében... Míg az új amd-knél pont azt hallottam, hogy igencsak megkéri a jó ramokat, mert azzal hasít igazán.
Meg az is a gondom, hogy nagyon új még...
de elgondolkodtató.

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#6037) envagyok válasza távcsőves (#6035) üzenetére


envagyok
veterán

A 4GB ramot néztem, mindegyik 7K körül kezdődik, nincs komoly különbség.
DDR2-ről meg mindenképp váltani kellene.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#6038) xeon forever válasza Alastair' (#6018) üzenetére


xeon forever
addikt

Megvan a megoldas. Ahhoz, hogy 1920x1440 en fusson AZ 1600x1200 as monitor ahhoz AZ nvcontroll panelben egyedi felbontast kellett letrehozni, aminek AZ atmeretezeset a monitor vegzi nem a gpu, that a gpu raw digit adatot kuld a monitornak(nekem eizo van, nem tudom hogy ez plusz?)de tokmindegy milyen beallutast csinalok 60hz 60fps 3d alkalmazasnal, ameddig a vram nem limital. Idaig meg pl 100fps nel is villogott...
Szoval arra meg mindig nem jottem Ra hogy igy miert fix 60fps se ala se fole nem megy. Fraps t hasznaltam meresre.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#6039) Speed® válasza xeon forever (#6038) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Mivel a DSR GPU oldalon + munka, visszaveti a tempót. Az FPS limit mellette valószínűleg driverben működik a funkció miatt, hogy a frametimeok még jók legyenek..de ez csak feltételezés. Vagy a monitorod 1600x1200ban 60Hzet tud és vsync van..?

(#6040) xeon forever válasza Speed® (#6039) üzenetére


xeon forever
addikt

Tisztazzuk:
GB 650ti oc 1gb
Eizo L885 monitor DVI kabellel(60hz) 1600*1200 gyari. Hiaba kapcsolom be program alatt a vsyncet, szakad szet a kep. Beallitottam AZ egyedi felbintast magasabbra es azota nincs ez a jelenseg(barmelyik gyari erteken 640*480 - 1600*1200 ig van) AZ atmeretezest a monitor vegzi nem a gpu. Ez a full screent jelenti nem a keep aspect ratiot. A cput azota nem lattam 50% felett, Ami idaig 75% felett volt.

Mindenesetre erdekes volt atelni, hogy mennyire kiegyensulyozottabb egy 3d alkalmazas.

Ami meg szora erdemes, hogy 3d textura betoltesekor 1-2 masodpercig 57-58 fps, majd onnatol kezdve fix 60.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#6041) robekri


robekri
addikt

Újabb csoda! :(((

Tegnap megjött Gigabyte EP41-UD3L lap! Nagy volt az öröm, DE

..... nem műkszik csak 4 gb memóriával, ha már 4x2 gb ramot teszek bele, újraindulgat és 4 gigát lát.
A dolog pikantériája, hogy megy mind a 4 slot, de csak 2x2vel hajlandó indulni.

Valakinek hasonló???

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#6042) Alastair' válasza robekri (#6041) üzenetére


Alastair'
nagyúr

1 oldalas ramok vagy kettő? Csak 1 oldalassal fog menni.

Alister from Hell

(#6043) robekri válasza Alastair' (#6042) üzenetére


robekri
addikt

2 oldalas

giga p-35 ds3 annó ment ugyanezekkel a memóriákkal :F :W

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#6044) Pécsi gyerek válasza robekri (#6043) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Giga p35 ds3 van nekem is,nekem jobb nem is kell 775/771- ben.De ahogy kolega írta,egyoldalú ram kell bele szerintem is.A 2 oldalas ha jóltudom az amd-t szereti.

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#6045) VinoRosso válasza robekri (#6043) üzenetére


VinoRosso
veterán

8 GB csak 4db 2 gigás 1 oldalassal megy a gigabyte fórum szerint.

envagyok: Ryzennel én még várnék, játékok alatt nem valami rózsás a teljesítménye

Lordus: Esetleg ha olcsón találsz p55-ös deszkát ami kezeli a szerver ramokat akkor van 12k körül x3460. Nem kell foglalatot modolni csak beteszed és megy. Ha 10k körül megkapod a deszkát 5-6k 8 giga szerver ddr3, ~28-30k-ból megvan. Efelett érdemesebb egy 2500k-ra hajtani 40-45k körül lappal rammal.

(#6046) robekri válasza VinoRosso (#6045) üzenetére


robekri
addikt

Kollégám mondja, hogy 1 oldalas a ramja :(((

Én meg nem emlékszem, hajtottam-e 8 gigával :(

Köszönöm infót srácok!
:R

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#6047) Alastair' válasza robekri (#6046) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A P31, P41 butított chipset, ha 4 modult raksz csak 1 oldalassal. A P35, P45 megy 2 oldalassal is.

Alister from Hell

(#6048) robekri válasza Alastair' (#6047) üzenetére


robekri
addikt

2 modulom már van :O :P

Meg vagy 10 db 2 oldalas.

[ Szerkesztve ]

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#6049) envagyok válasza VinoRosso (#6045) üzenetére


envagyok
veterán

"Ryzennel én még várnék, játékok alatt nem valami rózsás a teljesítménye"
Semmi baj nincs vele, csak ott nem erősebb mint az i5/i7
De majd megoldják azt is.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#6050) Speed® válasza xeon forever (#6040) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Tisztázzuk..ha DSRel a natív felbontásnál nagyobbat állítasz be, a VGA kiszámolja, megnő a terhelés. Prociterhelés nyilván csökken, ha a VGA lesz a bottleneck. Hogy miért törik a kép natívban VSync mellett, passz..talán programnyomor, nem kéne egyébként. 60FPS felett vsync nélkül viszont garantált a tearing, ami a paneled 20ms értékével együtt már igen kellemetlen lehet, ezt aláírom.

robekri
Nem akartam fejtegetni, de nagyon olcsó volt a lap? :S P35..az kell olcsón.
Tegnap voltak nálam bővítés miatt, DS3Pben gyönyörűen megy 4x2G/1066.
Ráadásul van benne 2.5es osztó, 400as FSB mellett 1GHz is ment simán..
Ha így viselkedett volna a kis DS2Rem..még most is Xeonnal veretném :o

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.