Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6951) g@norbert


g@norbert
aktív tag

Ezt a topikot soha nem fogom kitörölni a kedvenceim közül...
Viszont ha már képekről van szó,amit nagyon várok,azt - _Alister_ - ígérte,mégpedig a xeon + 1060 tesztekről vs i5 még április vége felé,de nincs sajnos rá ideje,amit természetesen megértek,de jó lenne látni az eredményeket...
Én már nagyon várom,tényleg kíváncsi lennék rá mit bírna az x5470 4.4ghz procim mellett az a kártya...

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#6952) exlepra válasza g@norbert (#6951) üzenetére


exlepra
tag

Nekem is vagy egy 1060-am, mit kéne futtatni?
Annyira nincs leterhelve mert ventijét még nem hallottam pörögni :)

Gépet akartam cserélni, de még csak a vga kártyát vettem meg, aztán meg időközben egy xeon E5450 C0 lett a régi gépbe, de nincs húzva.

[ Szerkesztve ]

(#6953) g@norbert válasza exlepra (#6952) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Lényegében csak arra lennék kíváncsi mielőtt megvenném a kiszemelt asus strix oc 1060 6gb vgát,hogy fullhd felbontáson kompromisszumok nélkül az új játékok milyen min-átlag-maxfps-sel mennek,mielőtt kiadnék majdnem 100ezret erre a kártyára.Meglehetősen nehezen szánom rá magam,de játtszani kellene a konfig,Asus striker 2 extreme a lap,8gb corsair dominator gt 2000mhz a ram.

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#6954) exlepra válasza g@norbert (#6953) üzenetére


exlepra
tag

Akkor lehet nem tudok segíteni, mert csak Starcraftom van :)

(#6955) g@norbert válasza exlepra (#6954) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Sebaj,azért köszönöm a segítőkész hozzáállásod.

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#6956) Speed® válasza g@norbert (#6953) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Borítékolva, hogy annyit hagy benne, ami miatt nem éri meg :N

(#6957) xeon forever válasza Speed® (#6956) üzenetére


xeon forever
addikt

Ha valaki lepcsozetesen halad es most akar sok penzt kolteni vgara annak megeri...
😈
Egyebkent meg annyira relativ ez a kihajccsa nem hajccsa ki tema mint IDE maLachaza...vagy a kert vegeben levo disznool ami nincs...

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#6958) philoxenia válasza xeon forever (#6957) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azért olyan ez mint X5-össel bevásárolni járni a városon belülre pár kilométerre...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6959) xeon forever válasza philoxenia (#6958) üzenetére


xeon forever
addikt

:R

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#6960) zoltanz válasza philoxenia (#6958) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem veszi meg, sosem tudhatja meg mi lett volna ha megveszi. :U
Ha van pénz, és úgy érzed meg kell venned vedd.
Én nem venném meg, de nem vagyunk egyformák. Ennyire előre kiszámíthatatlan mire lesz majd elég.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6961) g@norbert válasza philoxenia (#6958) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Nézd,amikor Gtx970 vga-t lehet itt az aprón venni 60-65ezer forintért,(pont most van egy asus strix oc az aprón ami szimpatikus lenne)legjobb esetben van pár hónap gari rá,és természetesen ezeket az oc kártyákat,,egyáltalán nem volt húzva,,szöveggel árulják....Ugyan már...meg venti nélkül 45ezerért,és kihangsúlyozza a hirdetésben hogy semmiképp nem veszi vissza,de kifogástalan állapotban van...ne már...előtted 6 hozzászólással exlepra fórumtárs egy e5450-el használja,gondoltam megkérdezem a tapasztalatait,nem jött össze.Szeretnék 2-3év garis kártyát venni,és játtszani vele offline az újabb játékokkal,stabil 50-60 fps-sel fullhd felbontáson kompromisszumok nélkül.Nemérdekel hogy mennyi marad benne,de az igen hogy ezzel a procival ez elérhető egyáltalán,mert a cpuz validator honlapján 980ti kártyával láttam 4562.85mhz-es eredménnyel.
http://valid.x86.fr/zj0fjp
Gondolom ő sem az eredmény kedvéért rakta be azt a kártyát,mivel ahhoz semmi köze....Én csak alister tesztjére vártam,de sajnos ez sem jött össze.Majd lesz valahogy,keresgélek amíg nem találok ilyen teszteket,azt hittem itt végre összejön....Olyan nincs hogy nem lesz sehogy..

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#6962) xeon forever válasza g@norbert (#6961) üzenetére


xeon forever
addikt

Na ha ezt megcsinalom a xeonnal akkor Minden rendben lesz.

http://valid.x86.fr/zj0fjp

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#6963) Speed® válasza g@norbert (#6961) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Volt már említve, hogy boost sem kapcsolt, szóval ebből sejthető, mennyi marad benne..főleg, hogy a legtöbb esetben ~500MHz körüli tartalék van bennük, kb. mind megy 2G körül-felett. Részemről max. a 3GBost csapnám mellé, de csak akkor, ha valami bitang OC van a procin..4G felett.
980TI jó vicc..
Ettől független persze mindenki arra veri el, amire akarja :) Csak elég kiábrándító lehet azzal szembesülni, hogy egy 1050TI+G4560 páros hozza a tervezett felállást ~féláron :U

(#6964) philoxenia válasza Speed® (#6963) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem csak kártyát kéne venni, a többi adott és mégis filózom... Öreg vagyok? ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6965) Alpi.


Alpi.
addikt

Ha adtok vgat en csinalok tesztet ! Nekem nincsenek ilyen modern cuccaim. :DDD
Egyebkent meg igencsak programfuggonek gondolom ezt a kihajtast. Ha van orajel, nem gondolnam olyan rossznak a platformot, de egy teszt tenyleg erdekes lenne.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#6966) Speed® válasza philoxenia (#6964) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Te philo vagy..persze, hogy filózol :) Amúgy ha nem játszol, akkor érthető a tevékenység.

Aventyr
Azt azért vegyük figyelembe, hogy nálad beteg proci van..legtöbb esetben a stabil 4GHzért küzdenek, nem 4.5Gn tolják ;p Amúgy nem minden az órajel..ez a legfőbb tévhit itt.

[ Szerkesztve ]

(#6967) zoltanz válasza Speed® (#6966) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Én megelégednék Xeon L5430 Quad esetén 3,5 GHz-el. :)

Más, kipróbáltam az automatikus OC-t, Xeon E5205 -re olyan +30% -nál kékhalálozott a Win. (PCI-E fix, feszen lehetett volna emelni, de nem akarok, mert akkor ugrik az Eist, Ram időzítésekhez sem nyúlt, csak a Ram órajelhez) Amúgy szerintem valamiért kicsit kevesebb feszt ad a procinak a lap.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6968) Speed® válasza zoltanz (#6967) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

L5430al nem lehetetlen..8x450 P35el a legtöbb esetben hozható, ha partner a CPU/RAM.
Nálam a dual L5430 lenne érdekes, de nem tudok komolyabb VGAt begyömöszölni az 1U rackbe :DDD Egy single slot 1050TI mondjuk még lehet, hogy beesik, csak legyen végre elérhető. Persze nem ehhez lesz, csak kipróbálnám. A jelenlegi FX1800 Quadro mondjuk meglepő, GTA5 HDban simán játszható vele :)

(#6969) g@norbert válasza xeon forever (#6962) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Bocsi a képminőségért,de én telefonon fórumozok,marad a monitor fénykép...
Én most evvel az x5470 procival stabilan itt tartok,nem hibázott a cpu occt-n infinitie teszt alatt1-másfél óráig.

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#6970) Alpi. válasza zoltanz (#6967) üzenetére


Alpi.
addikt

Kb. mindegyik lapnal van valamennyi drop, sot elvileg llc sem kell alaporajelhez, ami tovabbi eses terhelesre.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#6971) Alpi. válasza g@norbert (#6969) üzenetére


Alpi.
addikt

1-1.5 ora ? Vrm nem mutatja a feltartott kozepso ujjat ? :DDD

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#6972) g@norbert válasza Alpi. (#6965) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Nekem is ez a dilemmám,viszont 4.4ghz x5470 gtx1060 6gb párosítást én fullhd-n játékra egyáltalán nem tartom elvetélt ötletnek mivel stabilnak stabil,vízhűtésem van,max 50fok folyamatos terhelés alatt.

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#6973) g@norbert válasza Alpi. (#6971) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Arra gondolsz hogy megfő?

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#6974) zoltanz válasza Alpi. (#6970) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nincs LLC Bios-ban sem.
Sztem egyszerűen túl magas a Ram órajel 266@300 FSB-nél már 900 MHz, és ugye még e fölött ment a mezei 800 MHz Ram.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6975) Alpi. válasza zoltanz (#6974) üzenetére


Alpi.
addikt

Alacsonyabbrol kell indulni akkor. :) Egy Wolfdale-t alacsony fsbn hajtani teljesen illegalis. :DDD

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#6976) zoltanz válasza Alpi. (#6975) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Hogyan alacsonyabbról? Sajnos nem egészen tudom mire gondolsz.
Ez az alap beállítás:

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6977) Alpi. válasza zoltanz (#6976) üzenetére


Alpi.
addikt

Alacsonyabb ram frekirol. Pl. 667 vagy 533. Akkor nem fog gondot okozni a magas ram orajel fsb emelesnel.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#6978) zoltanz válasza Alpi. (#6977) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Annak az a fonákja, hogy alacsonyabb időzítéseket rendel hozzá, ha lejjebb megyek a Ram órajellel. Azért köszi!

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6979) VinoRosso válasza Speed® (#6963) üzenetére


VinoRosso
veterán

A boost akkor nem kapcsol be, ha túl meleg a GPU, szóval igazából ez pont azt jelzi, hogy ki volt pörgetve. 3D-ben minden esetben bekapcsol, akkor is, ha 30-40%-on megy. Igazából pont ilyenkor van tér az órajel emelésre, mert akkor elég hűvös hozzá a környezet. Kivétel ha vízzel hűtöd, és tartósan alacsony marad a hőfok. Nálam pl mindig megy boost, mert 48 fok fölé nem mászik a maghő sosem.

#6969: OMG még nem pukkant el semmi az alaplapon ?

(#6980) xeon forever


xeon forever
addikt

A vizhutest mindenki benezi...AZ nem arra szolgal, hogy ventillator NE legyen a gepben. Konkretan AZ extrem proci tuning elengedhetetlen kelleke ez ok, de egy 120+ cfm 120mm rendszerhuto is a tartozeka az extrem tuningnak.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#6981) gergo197 válasza VinoRosso (#6979) üzenetére


gergo197
csendes tag

mivel hűtöd pontosan ? :D :C

(#6982) g@norbert válasza Alpi. (#6971) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Ez nem kompresszoros hűtés,csak víz, de szerintem 24/7-re megteszi.
És occt infinite cpu stressz közben is szerintem jól veszi a lapot.

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#6983) VinoRosso válasza gergo197 (#6981) üzenetére


VinoRosso
veterán

Ezzel :

(#6984) g@norbert válasza VinoRosso (#6979) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Kifogástalanul működik a lap,még semmi sem szállt el rajta,egyenlőre,de ember tervez,hardver végez....ezen az x5470- és procimon kívül van még egy mérnöki példányom is,de azon adapter van a lábcsere végett,a sima,lábcsere forrasztáson esett át,és természetesen mindkettő nútolva van 775-re.Nem szecskázzuk az alaplapot...

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#6985) g@norbert válasza xeon forever (#6980) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Bizony,a kondiknak is kell a levegő,és a vrm hűtésére is kell,hacsak nem azt is vízzel hűtöd.

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#6986) g@norbert válasza xeon forever (#6962) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Azért vannak ám itt szebb eredmények is,de ez már szerintem ritka példány...
Ez már ott van.
http://valid.canardpc.com/xmqnwf

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#6987) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Ebből a lap+CPU-ból ennyit tudtam kihozni (sikerült lejjebb venni a RAM időzítést kicsit/órajeleket)
FSB: 350 (1400) CPU: 2450 MHz. 1,1 V-on megy a gyári 1,3 helyett valamiért, sztem nem olyan rossz Xeon L5205-től.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6988) xeon forever válasza philoxenia (#6946) üzenetére


xeon forever
addikt

Mai erdekesseg: A telefonom valaki mas prohardver fiokjaba lepett be. Ez aztan AZ erdekesseg. 😂
Telefon kb 2 hete volt resetelve. Meg a sajat fiokjaimba is ujra be kellett irnom a jelszot. De ez hogy mas fiokba magatol kitoltotte a felhasznalonevetjelszot ez valami zsenialis. 😋

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#6989) philoxenia válasza xeon forever (#6988) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nemhiába raktad föl azt a képet ezek szerint.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6990) xeon forever válasza philoxenia (#6989) üzenetére


xeon forever
addikt

S-1-5-21-<machine>-500

Az életérzés. 😈

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#6991) xeon forever válasza xeon forever (#6990) üzenetére


xeon forever
addikt

Viccet felreteve ma volt b@x@kodas a DIGI nel. Komoly biztonsagi res keletkezhetett ha AZ en ipcimemre dobott egy mas fiokot. Ezert nem szabad kipipalni a bejelentkezve maradok illetve a NE korlatozzon a jelenlegi IP cimemre opciokat....

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#6992) xeon forever válasza xeon forever (#6991) üzenetére


xeon forever
addikt

* Beállításaidat alapvetően a böngésződbe mentjük, ám ha be vagy lépve, adatbázisunkba is eltároljuk azokat....

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#6993) philoxenia válasza xeon forever (#6991) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nálunk (modi) ez sosincs bepipálva.... :N

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6994) Alastair' válasza g@norbert (#6961) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Az a baj, hogy nem nagyon van időm mostanában tesztelgetni. Most az, hogy lefuttatok egy benchmarkot a 1060-al, még nem fogja megmutatni, hogy játékok alatt mit tudna. Arra meg, hogy lemérjek minimum 4-5 újabb játékot, nem sok esély van mostanában. Ráadásul csak olyan játékok vannak fent amivel még a GTX660 is elbír, azok meg a 1060-nak nem jelentetnének túl nagy kihívast.
Szeretnék tesztelgetni, meg is csinálnám szivesen, de ahhoz kéne 1 hét szabi.

Alister from Hell

(#6995) xeon forever válasza Alastair' (#6994) üzenetére


xeon forever
addikt

True. Mondjuk egy ujhabb engines valami lehet eleg lenne. Pl Mass Effect. Nagy terek vannak sok sok npc helyenkent.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#6996) CJ4567 válasza xeon forever (#6995) üzenetére


CJ4567
veterán

GTA5 elég jó lenne, mert CPU és GPU intenzív játék.

No Sana No Life

(#6997) Alastair' válasza xeon forever (#6995) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Se az ME se a GTA5 nincs meg, egyik se érdekel :) Ráadásul az i5-el is le kellene mérni, hogy legyen összehasonlítási alap. A Star Wars Bf van meg, azt fel is tudnám tenni a xeonos gépre is mert az orgin mind a kettőn rajta van. Csakhát idő kéne. A GTX 660 már a Battlefront alatt is eléggé köhögött 40 fps környékét bírt, a 1060-al megy 90-100 körül.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#6998) xeon forever válasza Alastair' (#6997) üzenetére


xeon forever
addikt

Hat akkor varunk tovabb. 👀

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#6999) g@norbert válasza Alastair' (#6997) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Én már azt is nagyon megköszönnèm,hogy amikor majd időd,lehetőséged,kedved engedi,a Battlefront jàtèkkal az i5 + xeon tesztet meg tudnàd valamikor csinàlni.Lènyegèben a tuningolt xeon eredménye lenne az izgalmas,(mivel nekem 4,4ghz-en megy stabilan)hogy fullhd mellet max beállításokkal milyen min-átlag-max fps eredmények születnének.Előre is köszönöm a fáradozásaidat,nagy segítség lenne.

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#7000) Alastair' válasza g@norbert (#6999) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Csinálok pár gyorstesztet, egyenlőre csak 1-2 benchmarkkal.

Asus GTX660 Top és a Giga GTX1060 :) A 1060 kis törpe

Alister from Hell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.