Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6251) inf3rno válasza xeon forever (#6249) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Kipróbáltam hárommal, most szállt el olyan 5-6 óra után. Kevesebb ideig bírja, ha letekerem a cpu ventillátorát. Lehet, hogy mert közel van a north bridge-hez, és részben azt is hűti, passz. Mindjárt beállítom manuálisan 1333-ra, aztán meglátjuk. Még ezt a napot, esetleg a holnapot rászánom, aztán ha úgy sem jön össze, akkor hagyom így, ahogy van.

Úgy nézem gyakorlatilag egy időben vettem a 2 újabb memóriát, meg a processzort. Szóval tényleg lehet, hogy nem a xeon miatt bajlódok vele, hanem a memóriák miatt. Mindegyik Kingston amúgy. A fura, hogy a régi core 2 duo 4 évig ment 2 elég eltérő memóriával, és sosem volt ilyen gondja.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#6252) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Ez így jó, vagy máshogy kéne? Igazából lövésem sincs, hogy hogyan kéne manuálisan csinálni, de ehhez adott 1333-at. Növeljem az MCH feszt is, vagy maradhat 1.10V mégis?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#6253) xeon forever válasza inf3rno (#6252) üzenetére


xeon forever
addikt

Ha a memoria alapon van turborol tedd standardre a 1.1 v elegnek kell Lennie.
Aidaval ki tudod screenshotolni a memoria modulok spd jet?

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#6254) MasterDeeJay válasza inf3rno (#6248) üzenetére

Nekem mantle-val volt szar a bf4 a dual 771-el új ati driverrel is csinálta. Csak simán szétfagyott az egész kb 1-2 perc játék után. driver, csalásvédelem, vagy csak simán szar a játék nem derült ki.

Most meg Sandyval hibátlan, szóval vannak rejtélyek. Mindezt úgy hogy ugyan az az oprendszer, mert csak cipelem a kezdetektől a win10-emet, nem rakok újra gépet otthon. Átrakom a vincsit, összeszedi magát és megy. AM3,AM1, 775, kétféle 771, kétféle 1155 lap meg kb 6-7 féle videókártya nvidia és ati vegyesen volt már ugyan ezen winnel és meglepően jól bírja, simán megfér a GTX drivere az ati mellett.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#6255) Alastair' válasza inf3rno (#6252) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nemrég írtam le, hogy a Performance Enhance 400-as fsb mellett nem lehet Turbón, csak Standard-en. Turbón nekem is feszt elszállt.

Alister from Hell

(#6256) Alastair' válasza inf3rno (#6252) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Minden alapon van, semminek nem kell fesz.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#6257) xeon forever válasza Alastair' (#6256) üzenetére


xeon forever
addikt

Szep pontos beallitas. 💪

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#6258) inf3rno válasza Alastair' (#6256) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Belőttem ilyenre, remélem így jó. Igazából fogalmam sincs, hogy az FSB mennyi volt alapból, gondolom 333 lehetett, de a 4x-es szorzóhoz nem volt B beállítás, úgyhogy maradt 400-on. A turbot valamiért default rárakta a lap.

Buliban hasznos! =]

(#6259) inf3rno válasza xeon forever (#6253) üzenetére


inf3rno
nagyúr


A harmadik ugyanolyan, mint az első.

Buliban hasznos! =]

(#6260) inf3rno válasza MasterDeeJay (#6254) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nálam akkor bírta csak 10 sec-ig, ha az energiagazdálkodás nem teljesítménycentrikus volt.

Buliban hasznos! =]

(#6261) xeon forever válasza inf3rno (#6259) üzenetére


xeon forever
addikt

AZ Aida is megmondja:ha ddr3 1600 ra teszed a memori controllernek 1,3 V kell. Es extreme profil.
De csak ha igy alapon hiba nelkul megy. 3.33D kell a 400 fsb+ hoz. *.**D a lenyeg.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#6262) inf3rno válasza xeon forever (#6261) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Engem csak az zavar benne, hogy 1111-et ír, nem 1333-at.

Buliban hasznos! =]

(#6263) xeon forever válasza inf3rno (#6262) üzenetére


xeon forever
addikt

Ja bocsi felrerthetoen irtam. *.**D a lenyeg. Ha 4.00D kell neki AZ 1333 hoz akkor AZT allitsd be. Viszont AZ 1600 as ram felejtos akkor. AZ siman okozhat gondot.
Vagy akkor manulisan allitsd be AZ 1333 as ramok idoziteset, amit az aidaban latsz, es hagyd 1333 on.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#6264) inf3rno válasza xeon forever (#6263) üzenetére


inf3rno
nagyúr

4D lett, 1333-on hagytam. Nem akarom húzni, nincs időm foglalkozni vele, és örülök, hogyha stabil. Toltam vele 8 órát BF4-et, egyszer volt komolyabb akadás, amikor azt hittem megint kifagy, de valahogy összeszedte magát. Nem mondom, hogy stabil a rendszer, de egy fokkal talán jobb lett ezekkel a beállításokkal, mint volt. Hagyom így, aztán lepasszolom. Ennél komolyabb játékkal valszeg úgysem fog futni a rendszer sosem. Kösz a segítséget mindenkinek, hát nehéz szülés volt. :R Ideje foglalkoznom kicsit az új gépemmel is. : :))

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#6265) robika22


robika22
csendes tag

Sziasztok. Én is szertettem 771 procira, modoltam a biost is, ga ep45 ds4, proci e5472 , szépen megy is , de annyi gondom van hogy a ramot nem látja, csak 2Gb , vagy ha berakom mind a 4 slottot akkor el sem indul. Valami ötlet? több biossal probálkoztam, be kell álítanom az időzítést ? Köszi

Írj PÜ-t! Az a biztos!!!

(#6266) Speed® válasza robika22 (#6265) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Milyen RAMok..?

(#6267) robika22 válasza Speed® (#6266) üzenetére


robika22
csendes tag

Bocsi!
igen. ddr2 ram, 4*1 Gb

2*Modul neve Kingmax KLED48F-A8KI5
a másik kettő buffalo pc2 53000u 555 cl5
és lenovo pc2 53000u 555

[ Szerkesztve ]

Írj PÜ-t! Az a biztos!!!

(#6268) customer114 válasza robika22 (#6267) üzenetére


customer114
senior tag

Kezd el egyesével belepakolgatni, amíg jó nem lesz. Csere-berélheted is össze-vissza. Ha minden kombinációt kilőttél, akkor gyere vissza. :D

(#6269) robika22 válasza customer114 (#6268) üzenetére


robika22
csendes tag

Szia. már próbáltam, mindig csak kettőt lát, de van hogy elindul 3 al, de akkor is csak kettőt lát

Írj PÜ-t! Az a biztos!!!

(#6270) Wiipera válasza robika22 (#6267) üzenetére


Wiipera
tag

Az E5472 400-as FSB-s proci. A buffalo és lenovo ramok pedig 667Mhz-esek. Lehet az fsb:ram arányt nem jól állítja be? (az is lehet, hogy a 3 fajta memória modul nem tetszik neki)
Próbáld meg az 1-3 foglalatba tenni a lassabb modulokat, a 2-4-be pedig a kingmaxokat.

(#6271) Speed® válasza robika22 (#6267) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Berakod a két 667MHz modult, beállitod BIOSban kézileg az osztót rájuk, aztán mehet be a két 800as..vagy szerzel 4 egyforma modult..az a legtisztább megoldás.

(#6272) robika22 válasza robika22 (#6269) üzenetére


robika22
csendes tag

próbáltam, nem indul csak 1066 os ramokkal, 667 nem lehet álítani ,csak 800 tol van felfelé. valószínű az a baj.

Írj PÜ-t! Az a biztos!!!

(#6273) zedcon válasza VinoRosso (#5960) üzenetére


zedcon
tag

Hello!

Itt vagyok újra és jó hogy hallgattam rád és úgy folytattam ma itthon a tesztelést.
VinoRosso! Igazad lehet a 2 fázisú betáppal a P5Q Deluxe-nal, nem mintha tudnám miaz! :C :C :C

Csak az A1, A2, B1 slotokba tettem 3 egyforma 2Gb-os Kingston modulokat.

Először csak beállítottam ezt:
DRAM CLK Skew on Channel A1 [Normal]
DRAM CLK Skew on Channel A2 [Delay 200ps]
DRAM CLK Skew on Channel B1 [Normal]
DRAM CLK Skew on Channel B2 [Auto]

Eredmény:
~2 percig ment hiba nélkül az Aida stress system memory tester.

Aztán beállítottam így:
DRAM CLK Skew on Channel A1 [Normal]
DRAM CLK Skew on Channel A2 [Delay 300ps]
DRAM CLK Skew on Channel B1 [Normal]
DRAM CLK Skew on Channel B2 [Auto]

Eredmény:
~3 percig ment hiba nélkül az Aida stress system memory tester.

Aztán beállítottam hozzá ezt is átállítva Autorol:
NB Clock Skew [Delay: 300ps]

Tessék! Ilyet se láttam még 3 hónapja mióta szenvedek. :Y
Te aztán hatékonyan segítesz. Tapasztalt (szak)ember vagy a szemeben aki tiszteletet érdemel. :R
Valahogy stabilizálni fogom 8 GB RAM-al is a rendszert. Bár most inkább iszok egy sört, mert így nem hibázik a tester húzva a procit 6G RAM-al, ledőlök pihenni :) (4GB-al amúgy simán megy a gép 4 GHz-en)

Ez a teljes beállításom, lehet másoknak is segíthet:

Ai Overclock Tuner [Manual]
CPU Ratio Setting [08.5]
FSB Frequency [440]
PCIE Frequency [100]
FSB Strap to North Bridge [333 Mhz]
DRAM Frequency [DDR2-881MHz]
DRAM CLK Skew on Channel A1 [Normal]
DRAM CLK Skew on Channel A2 [Delay 300ps]
DRAM CLK Skew on Channel B1 [Normal]
DRAM CLK Skew on Channel B2 [Auto]
DRAM Timing Control [Manual]

1st Information : 5-5-5-18-3-52-6-3

CAS# Latency: [5 DRAM Clocks]
DRAM RAS# to CAS# Delay: [5 DRAM Clocks]
DRAM RAS# Precharge: [5 DRAM Clocks]
DRAM RAS# Activate to Precharge: [18 DRAM Clocks]
RAS# to RAS# Delay : [Auto]
Row Refresh Cycle Time: [Auto]
Write Recovery Time: [Auto]
Read to Precharge Time: [Auto]

2nd Information : 8-3-5-4-6-4-7

READ to WRITE Delay (S/D): [Auto]
Write to Read Delay (S): [Auto]
WRITE to READ Delay (D): [Auto]
READ to READ Delay (S): [Auto]
READ to READ Delay (D): [Auto]
WRITE to WRITE Delay (S): [Auto]
WRITE to WRITE Delay (D): [Auto]

3rd Information : 14-5-1-6-6

WRITE to PRE Delay: [Auto]
READ to PRE Delay: [Auto]
PRE to PRE Delay: [Auto]
ALL PRE to ACT Delay: [Auto]
ALL PRE to REF Delay: [Auto]
DRAM Static Read Control: Disabled
DRAM Read Training: Disabled
MEM. OC Charger: Enabled
AI Clock Twister: Lighter
AI Transaction Booster: Manual
C/P : A1 A2 A3 A4 | B1 B2 B3 B4
LVL : 14 14 14 14 | 14 14 14 14
Common Performance Level: 14
Pull-In of CHA PH1: [Disabled]
Pull-In of CHA PH2: [Disabled]
Pull-In of CHA PH3: [Disabled]
Pull-In of CHA PH4: [Disabled]
Pull-In of CHB PH1: [Disabled]
Pull-In of CHB PH2: [Disabled]
Pull-In of CHB PH3: [Disabled]
Pull-In of CHB PH4: [Disabled]
**************************************
CPU Voltage [1.28750]
CPU GTL Voltage Reference (0/2) [0.640]
CPU GTL Voltage Reference (1/3) [0.685]
CPU PLL Voltage [1.54]
FSB Termination Voltage [1.26]
DRAM Voltage [1.98]
NB Voltage [1.26]
NB GTL Reference [0.635]
SB Voltage [1.10]
PCIE SATA Voltage [1.50]
**************************************
Load Line Calibration [Enabled]
CPU Spread Spectrum [Disabled]
PCIE Spread Spectrum [Disabled]
CPU Clock Skew [Auto]
NB Clock Skew [Delay: 300ps]
CPU Margin Enhancement [Compatible]

[ Szerkesztve ]

Pontos vagyok mert mérnök, de van mikor eldobom az agyam. Lelkes Újonc vagyok 2003 (!) óta :)

(#6274) Speed® válasza robika22 (#6272) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Na ezért nem jó 400as FSBs procit venni..ezért is olcsó kb. Alacsony szorzó, nehézkes OC, válogatós lap/RAM téren. Amúgy illene lennie 1:1 alatti osztónak is, de persze lapja válogatja. RAMcsere :K

(#6275) robika22 válasza Speed® (#6271) üzenetére


robika22
csendes tag

próbálkozom, de az osztót hogy is álítsam be, a biosban csak 800 tol felfelé lehet álítan. segítenél az osztó beállítást?

Írj PÜ-t! Az a biztos!!!

(#6276) philoxenia válasza Speed® (#6274) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Olcsó? :Y

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6277) Speed® válasza robika22 (#6275) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Azon nem tudok segíteni, ha nincs 2.00Dnél kisebb állás :) Mivel az FSBd alapon 400, emiatt a RAM 800 lesz, ezzel nem tudsz mit kezdeni :N

philoxenia
Alie/Ebay..de aprón is látni néha jóárasítva. Mondjuk én a 7.5es szorzója miatt tuti nem venném meg, de ha valakinek alap használatra kell..CPUboss amúgy annyira releváns proci fronton, mint VGA oldalon a HWcompare..kb. Geekbench eredmény stb.

[ Szerkesztve ]

(#6278) VinoRosso válasza zedcon (#6273) üzenetére


VinoRosso
veterán

Na ennek őszintén örülök :C , lassú haladás de azért haladás. Néha meg kell szenvedni az eredményekért, de ezekből lehet tanulni és fejlődni igazán.

(#6279) zedcon válasza VinoRosso (#6278) üzenetére


zedcon
tag

Hogy lássa MINDENKI mennyire igazad volt :R beteszem ide full nagyban az eredményt a 4*2 GB modullal is (kapott az utolsó DIMM slot is ennyi delayt). Igaz ez a NB órajel eltolás valamelyest visszaveszi a teljesítményt, de régi gépből kihozni a maximumot többet ér mint 100 ér' venni egy új konfigot amit még a szomszéd Julcsi néni is össze tud rakni úgy hogy azt se tudja mit csinál. :K

Némi fine tuning kell már csak, de az ráér és legalább tudom mit csinálok. :)

Köszönöm! :R

Pontos vagyok mert mérnök, de van mikor eldobom az agyam. Lelkes Újonc vagyok 2003 (!) óta :)

(#6280) Wiipera válasza zedcon (#6279) üzenetére


Wiipera
tag

Szép eredmény :R
Éljen soká a Xeonozás és a téma lelkes tagjai! :C

(#6281) xeon forever válasza zedcon (#6273) üzenetére


xeon forever
addikt

Ez erdekes. 300ps eltolas kell neki...igaz nalam Giga lap van, de ez osszehozza a 4 modult 0-ra allitva. Egyebkent logikus, ha valamelyik csatornat el kell tolni akkor AZ nb-t is utana kell allitani.

Milyen tapod van?

Valoszinu, hogy a 4. Modult is 300ps re kell alitani. Ezek szerint.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#6282) xeon forever válasza VinoRosso (#6278) üzenetére


xeon forever
addikt

Mi ez a 2 fazisu taptema?

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#6283) VinoRosso válasza xeon forever (#6282) üzenetére


VinoRosso
veterán

A RAM VRM-jei a P5Q deluxe-on:

zedcon: ha meg stabilan ez, akkor lehet próbálkozni még FSB emeléssel, nagyobb CPU órajel + nagyobb sávszélesség a cacheknek és a memóriának, illetve feszíteni a performance levelen meg az Ai clock twisteren, és akkor az Aida teszteredményeid is jobbak lesznek. Csak mikor megvan a működő settinged akkor mentsd el az OC profilok közé és csak utána kezd el emelni.

Nem tudom mennyit adsz a ramoknak, de alacsony perf levellel és erős AI clock twisterrel nem ajánlott agyonfeszelni őket (max 2,05-2,1V vdimm ) . 440-el még szerintem mennie kéne a 10-es perf levelnek, olyan 450-460 közt már nem bírja általában csak a 11+ , AI clock twister meg moderate. Még a static read = enabled is tud tolni egy kicsit az olvasáson, némelyik ram bírja tuninggal is, de általában kikapcsolva biztos. A legtöbbet FSB emeléssel lehet nyerni ha 470-ig fel tudod tolni akkor már alapból 11k körül lesz a readed.

(#6284) zedcon válasza VinoRosso (#6283) üzenetére


zedcon
tag

Stabil lett az OC. Olyannyira mintha csak két RAM lenne benne vagy OC nélküli lenne minden.
Fenenagy konklúzió ebben az egészben, hogy nem mindig elég a feszeket növelgetni meg a memória timingeket állítgani hátha jó lesz valahogy. NAGYON NEM. Látom van itt sok ember aki hiába szerzett jó OC Xeon-t ha a lapját nem tudja belőni a memókohoz, hogy ne csak 2-4GB-al menjen. Bár valszeg egy Giga lapot könnyebb konfigolni. Majd olyat fogok venni, a másik E5450-es Xeonomnak amit nem kell húzni s nem is nagyon lehet, ezért nincs is szívem eladni, mert átvágnék vele valakit aki OC-ban reménykedik azzal.

Szerintem más BIOSokban/lapokon van olyan opció mondjuk 'optimized' beállításon ahol a különböző slotokat lehet szinkronizálni. A P5Q Deluxeban ez a Dram és NB Clock Skew mostmár biztos és emiatt tényleg jó lap a 16 fázisú órajelgenerátor miatt is, de itt ugye nem a CPU-val volt a gond

Ezt használom most is mert nem tudtam kiakasztani vele a tesztert Stabil config csak még a B2-re is raktam 300 Delayt. Egy ideig nem tesztelgetek ezután, de azért elmondom neked, hogy ezen a beállításon 1066-ra tettem a memókat és akkor 6 perc után hiba jött a teszterben, tehát lehetne ezt még állítgani, de a célomat elértem és a rendszer sebesség kiváló így is, de majd még tuningolom a memókat és a CPU-t pár hét, hónap múlva. Még tegnap amikor kiszedtem két RAM-ot megnéztem meddig menne 4 GB-al a Xeon. 1,33V-re tettem a CPUv-t az NB és FSB Termination voltaget 1,36-ra a fenti beállításokkal. 500-as FSB-n bebootolt, de nem jutott el a Windows kezdőképernyőig. Olyan 4165 Mhz (FSB 490) lehet a felső határ ezzel a procival ebben a lapban (azzal betöltött a Windows, de kékhalt), bár te lehet többet is ki tudnál belőle hozni. Nekem ez a 32 %-os OC is bőven elég úgyhogy betonstabil lett a rendszer. Ez az egy gépem van, úgyhogy ez a legfontosabb nem a maximum megtalálása mindenáron.
Rengeteget segítettél benne, amiért jár a nagy elismerés és köszönet. :R

Szóval nem kell a P5Q lapokat se kidobni se szidni, csak úgy látszik kicsit nehezebb konfigolni nagyobb OC-val.

Pontos vagyok mert mérnök, de van mikor eldobom az agyam. Lelkes Újonc vagyok 2003 (!) óta :)

(#6285) xeon forever válasza zedcon (#6284) üzenetére


xeon forever
addikt

Ez a tuul pro kategoria. 🔞

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#6286) VinoRosso válasza zedcon (#6284) üzenetére


VinoRosso
veterán

Örülök, hogy megy. Nálam 472-nél volt max stabil, igaz az P5K-ban volt, elképzelhető, hogy egy 10-15 Mhzet még rá lehet pakolni FSB-ben a P5Q deluxe-ban, 490-en szerintem nem lesz stabil már. Amíg ezt teszteled 6x-os szorzóval csináld, hogy ne gyötörd annyira a rendszert . Amint az FSB stabil ,mehet 8.5-el is, ha olyan 1,35V vcore körül megy akkor még nyugodtan használhatod 24/7-re, FSB termination-nek is kb annyi kell, NB meg szerintem 1,25-1,3, de értelemszerűen minél kevesebb annál jobb. Nézd meg a bordákat (NB,FET) terhelés alatt, ha még meg tudod fogni kézzel (nem süt), akkor nyugodtan használható 24/7-re.
Amúgy nem az órajel generátor 16 fázisú, hanem a feszültség szabályzó modul, az kicsit más káposzta, de a lényeg, hogy megtört a jég.
Illetve még egy tipp, ha kiveszed a modulokat valamikor, írd fel a sorrendjüket, pl alkoholos filccel ráirod, hogy melyik volt az A1,A2 stb.. Nem biztos, hogy számít, de néha ezen is múlik a dolog.

(#6287) xeon forever válasza VinoRosso (#6286) üzenetére


xeon forever
addikt

4ghz a max az e54** szerianak. Minel alacsonyabb a szorzo, annal magasabb fsb-t lehet beallitani hozzaillo ramokkal p45 ben. Esetleg p35... 4 GHz felett mar gyakori a bs. Meg rohadtul melegedik, ha elindul valami komolyabb folyamat. En 500 fsb ig tudtam elmenni, de Ott mar 75 fokig felmentek a magok. 466 on meg 65 max. Szoval a 470 az realis. 🏁

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#6288) Alpi. válasza xeon forever (#6287) üzenetére


Alpi.
addikt

Teljesen chip függő ! Nem lehet ezt így kijelenteni. Én pl. 4.2-n használom egy hete, mióta 1150-est szétszedtem nitrózni. Stock hűtőnél nem sokkal nagyobb rézmagos van rajta és simán csak ráraktam a tetejére egy 12-es ventit.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#6289) Alpi. válasza zedcon (#6284) üzenetére


Alpi.
addikt

Tény, hogy nekem nincs tapasztalatom sem Asus P45-el sem 4 slot-os ram setup-pal, de kicsit furának tartom ennél az fsb-nél ezt a szintű tweakelést. 500 fölötti fsbknél már egyértelműen ezek jelentik a kulcsot a működéshez 4 magos 775-nél, úgy látszik alacsonyabban is szükség lehet rájuk.
Ügyesek vagytok, hogy megoldottátok, én szerintem sosem próbáltam volna meg ezeket állítgatni. :C

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#6290) xeon forever válasza Alpi. (#6288) üzenetére


xeon forever
addikt

Stressz tesztnel nem megy 75 fok fole akkor kifogtal egy Jo darabot. (en mondjuk nem hagynam Ott egy 24 oras stressz tesztre)

Egyebkent Aidaban
Computer/DMI/Processor ful alatt irja, hogy Maximum clock 4000Mhz
Es alapbol 1.0 V ra van tervezve a csalad. Ez AZ Intel speed stepre vonatkozik.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#6291) Alpi. válasza xeon forever (#6290) üzenetére


Alpi.
addikt

Nyílván fölé menne, de nem futtatok rajta ilyesmit, csak használom. :)
Értelmes hűtő konstrukcióval nem lenne gondja, de most nem rendelkezik értelmes hűtővel. :DDD
Egyébként a "kifogtam egy jó darabot" az teljességgel igaz. Nagyon ügyes kocka, ezt csak arra írtam, hogy azt a 4 ghz-et nem lehet kőbe vésett dologként kezelni.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#6292) gandalf válasza zedcon (#6273) üzenetére


gandalf
tag

nekem p5qd lapom van 5440-es xeonnal. de 425MHz-es fsb-vel se megy az aida stabilitástesztje..a beállitásaim fullra ugyan azok mint neked, csak a skew beállitások nincsenek nálam és szerintem ez lenne a baja :)

a tref, tfaw meg a dimm1-4 fine beállitásokat akkor ebben a lapban semmivel nem tudom módositani?

esetleg a biost nem lehet módositani, hogy elérhetővé váljanak ezek a beállitások?

:R

amugy megy simán aláfeszelt cpu-val 440MHz-en is a rendszer, minden mükszik, játék se fagy le, csak idegesit ez az aida teszt :)

Gandalf The Grey

(#6293) Speed® válasza xeon forever (#6290) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

DMI fülnél van egy megjegyzés is..ez a 4GHz/1V nem tudom miből fakadt nálad. A család legnagyobb szorzója x ugyanezen FSB kiadja ugyan az órajelet, de a feszültséget nagyon nem ide tervezték..kb. ahogy sikerült, de a VIDek beszédesek.

(#6294) xeon forever válasza Speed® (#6293) üzenetére


xeon forever
addikt

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#6295) xeon forever válasza Speed® (#6293) üzenetére


xeon forever
addikt

1.0 v "szerintem" a minimum es 4Ghz a maximum, azt jelenti, hogy aranyosan valtozik az ertem a szorzoval. Pl 1.0 v 6x333 tol 1.5v 10x400 vagy igy lehet 1.4v 8x500 is. Felette mar xtrem tuningnak minosul.
Nalam siman megy pl 8x500 1.4 v on.

Ez mondjuk teljesen az en velemenyem. De idaig ebben a lapban ez teljesen igy volt ha "follow Intel speedstepen" hagytam a fesz szabalyozast.

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#6296) CJ4567 válasza xeon forever (#6294) üzenetére


CJ4567
veterán

No Sana No Life

(#6297) Speed® válasza xeon forever (#6294) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Warning fül alatt a lényeg. A DMI infók fenntartásokkal kezelendők. Ebben az esetben pedig semmitmondó az órajel érték, nincs alapja, hisz alapon nincs olyan proci, OCval meg bőven mennek tovább is a potensebbek.

1V alja..volt olyan 5440 nálam, ami 0.9Von LinXstabil volt..gondolhatod, idle mennyit kért volna.

A matekodat inkább nem kezdem ki..már unom a félremagyarázást..ha neked jó/bevált, használd/hidd..csak ne közölnéd mint általános igazság :S
De ááá..1.5V/FSB500 felett extrém az OC? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6298) VinoRosso válasza xeon forever (#6294) üzenetére


VinoRosso
veterán

"Upgrade: Socket 478"

Na most lebuktál, tudtam, hogy a tied retrofit modos :DDD

(#6299) CJ4567 válasza VinoRosso (#6298) üzenetére


CJ4567
veterán

Csak 297 tűt kellett kivágnia. :D

No Sana No Life

(#6300) philoxenia válasza CJ4567 (#6299) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Van jobb módszer.... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.