Hirdetés

2019. szeptember 17., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-01-12 09:12:56

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#6101) VinoRosso válasza envagyok (#6099) üzenetére

VinoRosso
(addikt)

Nálam mindegyik map becsókolta a 8 gigát medium textúrákkal, highon játszhatalan volt 8G-val, 15 gigára hízott a lapkészlete.

(#6102) MasterDeeJay válasza Pécsi gyerek (#6100) üzenetére

MasterDeeJay
(őstag)
LOGOUT blog

Jó hogy mondod, ugyanis az tényleg lemerült :)
Keresek egy másikat.

The Glorious Dual Xeon Workstation Gaming Master Race :)

(#6103) zedcon válasza envagyok (#6091) üzenetére

zedcon
(csendes tag)

Nekem ugye már lassan medium end VGA-am van (7870OC), de 2 GB RAM-al, logikus, hogy dupla rendszermemóra kevés ennek hatékony kihasználására. Jó példa a GTA V. 4 GB RAM-al eltúntek a távoli texturák és bugzott a kép akármit csináltam, 8G-vel azonnal megszűnt ez a probléma és majdnem ULTRAn volt minden. A Battlefield 1-nek bőven elég 8 GB, a 16 GB hozzá parasztvakítás illetve kb. 10-20% sebességnövekvény régebbi gépeknél. ULTRA texturák persze zabálják a RAM-ot és legtöbbször elég a Very High detail is. Akinek kevés RAM-ja van és játszik annak az SSD kötelező a swap filenak.
Úgy gondolom 1,5 - 2 évig akármilyen játéknak elég 8 GB RAM + SSD + kevéske kompromisszum.

[ Szerkesztve ]

Pontos vagyok mert mérnök, de van mikor eldobom az agyam. Lelkes Újonc vagyok 2003 (!) óta :)

(#6104) xeon forever válasza zedcon (#6103) üzenetére

xeon forever
(senior tag)

Vagy 16gb ram +ramdrive swap filenak... Rendesen korbejarja a programokat de zsenialis elmeny. Illetve nagyob gondolkozom 128giga Ramos workstationon igy gondolom 50% os teljesitmeny novekedes erheto el. NomanSkyal probaltam 6 Giga rammal. 2,6 Giga ramot lecsaptam neki. Egybol megszunt a textura betoltesi varakozasi ido. Szoval a proci+ram+VGA lett a szuk keresztmetszett. 64mb caches winjon is laggolt.
Csak ugy mondom, hogy AZ is sokat szamit bizonyos programoknal.

MAIN QUEST LINE: DELL WORKSTATIONS T5810 2xT3600 T1600 RouterBOARD 750G r3 RouterBOARD RB260GS 3Com Switch 4800G RETRO Cuccok:GIGA P45UD3R+Xeon e5430@3.73GHZ ://www.passmark.com/baselines/V9/images/126668301354.png

(#6105) motorhead

motorhead
(aktív tag)

Nem mondom, hogy nem örülnék még +4GB-nak de egyelőre nem találok ugyan ilyen modult ami a gépembe van. Ha meg lenne, még akkor is lutri, hogy ugyan úgy menne e a tuning a négy ram modullal, mint ezzel a kettővel. Elméletileg mennie kellene, de ki tudja?? :F Ez ami most benne van 2db kiválóan teljesít.

[ Szerkesztve ]

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#6106) envagyok válasza motorhead (#6105) üzenetére

envagyok
(addikt)

Nekem megy.
A vga-m mondjuk 4 gigás lehet azért nincs gondom a bf1-el

3Dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat keresek

(#6107) envagyok

envagyok
(addikt)

Ha már BF1, kicsit off, de tudja vki, hogyan lehet csökkenteni a cpu limitet?
Hiába veszek le mindent mediumra, akkor is 30-40fps a multi, néha még jobban beesik,miközben a GPU alig 30%-on terhelt, viszont a @3.8GHz-es Xeon E5450 összes magja 100%-on pörög.
Ha felteszem maxra a grafikát, akkor GPU 60-70%, cpu összes magja ugyanúgy 100%, és az fps sem változik.

(#6108) Wiipera válasza envagyok (#6107) üzenetére

Wiipera
(tag)

Itt egy friss, logout-os leírás a CPU limitről. [link] Tudom nem BF1 hanem Crysis 3, de hátha tartogat valami hasznosat.

Úgy emlékszem, hogy alig van olyan beállítás, ami a proci terhelését befolyásolja, de azért van :) A beállítások java része a vga-t terheltségét befolyásolja.

(#6109) envagyok válasza Wiipera (#6108) üzenetére

envagyok
(addikt)

De azért nehogy már egy 4*3.8GHz-es Xeon cpu limites legyen egy gtx960-at..
GTX970,1070,980,1080-nál még oké, de egy alsókategóriás vga-val :(

(#6110) VinoRosso válasza envagyok (#6107) üzenetére

VinoRosso
(addikt)

Sehogy, mert a CPU limit abból adódik, hogy 64 fős mapon játszol, ahol ki kell értékelni mind a 64 játékos mozgását, a lövéseket, robbanásokat, + ha még jön a behemót akkor azét is, így a fizika és a hálózati szinkronizáció leszív mindent. Játssz kisebb mapokon, vagy terheld jobban a VGA-t.
Amúgy irreális az a CPU igény, és lenne rá megoldás, úgy hívják Nvidia Physix. Kb egy 5k-s használt kártya is elég lenne rá, csakhát az feljesztési pluszkiadással járna, és az amúgy sem olcsó játékot drágítaná (meghát ugye külön kártya is kéne mellé meg 2 slotos lap) szóval lehetne színvonalasabb is az implementáció, de mivel kevesebb profitot hozna úgy a játék ezért nem az.

(#6111) CJ4567 válasza envagyok (#6109) üzenetére

CJ4567
(addikt)

GTX960 az még nem alsókategóriás, kb a GTX1050-el van egy szinten, újabb API-kban jobb. Szerintem kb középkategória alja lehet, nem tudom ezeket pozícionálni pontosan.

(#6110) VinoRosso Épp nemrég próbáltam BF1-et Operations módban kb 40-50 fővel, egy GTX950 + i3-6100-on, FHD low beállításokkal(CPU limitet nem tudtam vizsgálni, FPS mérő volt csak a képernyőn) de nem vettem észre semmilyen lassulást, beakadást, FPS-t meg nem figyeltem, csak folyamatosan ment a játék. :D Viszont egy akciódúsabb szerveren már rosszabbul ment volna valószínűleg.

(#6107) envagyok BF1 Open Betát próbáltam, 64 fős szerveren volt 3-5FPS-em, GPU 30-40%-on ment, az én gépemen a BF Hardline megy a legjobban, 64 fős szerveren is játszható, BF4 64 fővel nem megy valami szépen, kevés a 2.83GHz-s E5440.

[ Szerkesztve ]

(#6112) Wiipera válasza envagyok (#6109) üzenetére

Wiipera
(tag)

Pár hónapja veséztük ki itt a "mit hajt még ki a Xeon" témát. Tuningolva kb ez a vége. GTX960 van nekem is, előtte 680 volt, a kettő között minimális az eltérés. Egy nap erejéig volt nálam egy GTX970, bőven hagyott benne még az erősen tuningolt E5450 is. (FHD felbontáson a Tom Clancy: The Division-nel, Ultrán tesztelve. A proci 428-as FSB-n.) [kép] (fényképezve lett a benchmark és utólag lett összevágva a kép :P)
Azóta eltelt bő 8-9 hónap, lehet más lenne ma az eredmény. (a procit feljebb lehetne még tolni, de szerintem jelentős javulás ettől nem várható)

Azt azért megemlíteném, hogy az 54xx Xeon sorozat kb 2007-es, míg a GTX960-as 2015-ös. Szerintem nem kis dolog, hogy kihajt egy 8 évvel későbbi vga-t :C

[ Szerkesztve ]

(#6113) envagyok válasza Wiipera (#6112) üzenetére

envagyok
(addikt)

Kihajtja, ha nem kell fizikát számolnia.

(#6114) MasterDeeJay válasza Pécsi gyerek (#6100) üzenetére

MasterDeeJay
(őstag)
LOGOUT blog

Nem nyert, kuka a lap. :(

The Glorious Dual Xeon Workstation Gaming Master Race :)

(#6115) VinoRosso válasza CJ4567 (#6111) üzenetére

VinoRosso
(addikt)

Nekem is volt 40 FPS-em egy 3,4Ghz-re húzott AMD 3670K-val, medium-high grafon de ettől még CPU limitem volt jobb procival magasabb beállításokon is lehetett volna ennyi.

Annyi biztos, hogy elég hardverigényes a BF Multiplayer CPU és memó szempontjából.

(#6125) FreedomHUN

FreedomHUN
(senior tag)

Sziasztok.

Van egy ilyen lapom: asus p5kpl-cm
Biost frissítettem és egy ilyen procit tennék bele: Intel Xeon E5462

Kérdés hogy menni fog benne rendesen? ( Átalakítva)
Azért kérdem mert az asus leírása szerint: FSB 1600(O.C.)/1333/1066/800 tudja a lap.
A Xeon amit kinéztem meg 1600 FSB-s.
Kb a 5450 szintjén van, viszolt jóval olcsóbb.

(#6131) Speed(R) válasza FreedomHUN (#6125) üzenetére

Speed(R)
(HARDVERAPRÓD)

Nem fog menni, G31 chipset..bár nagy bátran ráfogták, hogy megy benne a QX9770, kötve hiszem. Maradj 1333 FSB vonalon, úgy nem érhet meglepetés.

xeon forever
Melyik része nem volt érthető annak, hogy sok az off?

Raktársöprés, mindenféle ritka jóság! => tinyurl.com/aprohirdeteseim

(#6132) FreedomHUN válasza Speed(R) (#6131) üzenetére

FreedomHUN
(senior tag)

Köszi a választ. :R

Hírdetett valaki pont egy ilyen konfigot, írtam neki privit, remélem válaszol rá, aztán kiderül hogy neki rendesen muzsikált -e.

(#6133) Pécsi gyerek válasza MasterDeeJay (#6114) üzenetére

Pécsi gyerek
(őstag)

Sajnálom.7-8 ezerért már kilehet fogni p35 ös lapot is.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte b360 hd3 lap+i5 8400+2×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+ +Gigabyte rx 460 oc 4 gb+zalman z1 neo házikó :) és leeeeeeeeddd a házban :)

(#6134) VinoRosso

VinoRosso
(addikt)

Tutter nem. Nézd meg a CPU kihasználtság grafikonját. Az lesz ott hogy BF1.exe 99%. Utána indíts el valami lighotsabbat. Mondjuk PES 2017 My Club (ingyenesen játszható). Kb 30-40% a CPU használat abból mind a PES2017.exe Ha úgy lenne ahogy írod és ezek lennének a magas CPU használat okai akkor mindegyik esetben nagy terhelésnek kellene lennie, hiszen a Windows, a tűzfal, vírusírtó mindegyik esetben ugyanaz. No meg a taskmanagerber/process explorerben is látszódnia kéne ennek.
A BF1-ben két dolog szívja le a procit, az hogy millió golyó repked aminek a ballisztikáját meg az ütközés detektálását kell számolgatni, meg a hálózati modul amelyiknek mindezt szinkronizálni kell. Amúgy ez nincs, singleben pl, hiába van ott +AI azt sokkal jobban lehet optimalizálni, mert a 64 élő embert nem lehet kikapcsolni, az AI-t meg ki lehet, ha épp a pályán nincs fókuszban.

(#6135) xeon forever válasza Speed(R) (#6131) üzenetére

xeon forever
(senior tag)

🍹 cheers.

MAIN QUEST LINE: DELL WORKSTATIONS T5810 2xT3600 T1600 RouterBOARD 750G r3 RouterBOARD RB260GS 3Com Switch 4800G RETRO Cuccok:GIGA P45UD3R+Xeon e5430@3.73GHZ ://www.passmark.com/baselines/V9/images/126668301354.png

(#6136) Alastair' válasza MasterDeeJay (#6114) üzenetére

Alastair'
(nagyúr)

Kukából lettünk, s kukává leszünk :)

Alister from Hell

(#6137) philoxenia válasza Alastair' (#6136) üzenetére

philoxenia
(MODERÁTOR)

Kukából nem lesz szalonna....

Az ilyen videót, hogy csinálják? :F

(#6138) VinoRosso válasza philoxenia (#6137) üzenetére

VinoRosso
(addikt)

Windows Movie Makerben feliratozva :DDD

(#6139) philoxenia válasza VinoRosso (#6138) üzenetére

philoxenia
(MODERÁTOR)

A szinkronitás néha hihetetlen. Annyira nem lineárisok ezek a játékok, nem?
Lehetséges-e két gépen egyszerre játszani ugyanazt a játékot egy egér/bill.-el ?

[ Szerkesztve ]

(#6140) Wiipera válasza philoxenia (#6139) üzenetére

Wiipera
(tag)

Az átvezető animációk természetesen ugyanazok, de a gameplay különböző. Pl a withcher 3 esetében innetől "szétesik" a kép, pont azért, mint ahogy említetted, mert lehetetlenség ugyanúgy játszani.

(#6141) motorhead válasza envagyok (#6106) üzenetére

motorhead
(aktív tag)

Az a kérdés, hogy ilyen tuning beállításokkal megy e? Alapon persze, hogy megy. De annak semmi értelme.

(#6142) g@norbert

g@norbert
(tag)

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni,ha tudnátok segíteni,azt nagyon megköszönném.
Egy x5470 ES processzorom van egy asus striker 2 extreme alaplapban,4x2gb corsair dominator gt ddr3 2000mhz memóriákkal.
Azt szeretném kérdezni,hogy milyen vga-t vegyek,ha csak játékra használnám,fullhd felbontáson szeretném.
Van értelme egy komolyabb vga-t venni ehhez a processzorhoz?(rx480,gtx1060,gtx1070,)
A cpu stabilan 4333 mhz-én fut,de szerintem a 4500 feletti érték is menni fog,természetesen vízhűtéssel.
Előre is köszönnöm a segítséget.

Üdv : Norbi.

(#6143) Speed(R) válasza g@norbert (#6142) üzenetére

Speed(R)
(HARDVERAPRÓD)

Szvsz nincs értelme ebben a kategóriában gondolkodni, már az 1060/3Gben is sokat bennehagy..OCban meg már ez is jónak számít. Hacsak nem nagyon olcsón szereznéd meg fenti karit, inkább egy 960/4G javasolt.

(#6144) g@norbert válasza Speed(R) (#6143) üzenetére

g@norbert
(tag)

Erősen gondolkozom egy rx480-on,mert láttam youtube videókon,hogy egy x5460 társaságában 40-50 fps mellet high beállításon igen szépen futottak az új játékok.
70körül már van rx480 és 8gb Ram van rajta.
Csak az a dilemmám mivel nvidia790i a chipset,nem e járnék jobban nvidiás kártyával,és milyennel.

(#6145) Speed(R) válasza g@norbert (#6144) üzenetére

Speed(R)
(HARDVERAPRÓD)

Az a helyzet, hogy FHDban lógatná a lábát a proci miatt..hiába a 4G+ OC, azokhoz a karikhoz már komolyabb IPC kell, csak állna kihasználatlanul a lóvé a vasban.1060/3G ~55 körül megcsíphető, de már az is erősen határeset. Mondjuk én személy szerint egy 960/4Gt vennék max., a tapasztalatok is azt mutatják, hogy felette hiába van erő, nem jön elő :(

(#6146) motorhead válasza Speed(R) (#6145) üzenetére

motorhead
(aktív tag)

Akkor már miért nem 1050ti ??? Én pl. azt fogok venni.. Értem, hogy a 960-at meg lehet venni használtan olcsóbban ,de a 1050ti sokkal modernebb, hűvös, nem kell plusz tápcsati, és a tesztek szerint gyorsabb mint a 960. Szerintem pont egy ilyen konfigba teljesen jó. Mindemellett nem értem, hogy ha van plusz erő akkor miért nem jön elő? Mennyit hagy benne?? Nem hiszem, hogy egy 1060-as kari ugyan azt adja mint egy 960 vagy egy 1050ti. Felmerült már ez a kérdés itt, de nem látok semmi értelmes választ erre. A xeonos tesztek egyértelműen azt mutatják, hogy gyorsabb egy 1060 egy 1050ti-hez vagy egy 960-hoz képest. Akkor meg kit érdekel mennyi erő van benne még pluszban, amihez jobb cpu kellene?
Sőt, most ha belenézek a hirdetésekbe, pár ezressel olcsóbban adják használtan a 960-as 4GB-os modelleket mint a zsír új 1050ti 4GB-ost. Egyértelmű, hogy a 1050ti kell megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#6147) g@norbert válasza Speed(R) (#6145) üzenetére

g@norbert
(tag)

Köszi szépen a segítséget,a gtx 1060 fhd-n mennyire állná meg a helyét fps-ben az újjabb játékoknál?

(#6148) Speed(R) válasza g@norbert (#6147) üzenetére

Speed(R)
(HARDVERAPRÓD)

Teljesen. Ha meg van alapozva persze értelmes procival is.

motorhead
Garis 960/4Gt nem nehéz 40 alatt kifogni, 1050TI túlárazott.
És annyival nem jobb, hogy a nagy difit megérje rá kifizetni.
CPUlimitről most nem kezdenék el értekezni, felesleges :N

(#6149) motorhead válasza Speed(R) (#6148) üzenetére

motorhead
(aktív tag)

Nem tudom miről beszélsz. A 40 alatti 960-asok mind 2GB-os változatok, a 4GB-os modelleket 40 vagy az felett árulják per pillanat. Zsír új 1050 ti 4GB 48e. 1060 3GB 67e. Nem értem miért túlárazott a 1050ti ?? :(

[ Szerkesztve ]

(#6150) g@norbert válasza Speed(R) (#6148) üzenetére

g@norbert
(tag)

,,Ha meg van alapozva persze értelmes procival is,,

Ez most mit takar?
Csak azért kérdem,mert màr írtam hogy egy négymagos x5470 procim van,ami 4333mhz-en stabilan folyamatosan használok,és ehhez mérten lennék kíváncsi,hogy az újabb játékokat,lehetőleg egy dx12-es kártyával fullhd felbontáson pl egy gtx1060 vgával kb milyen min-átlag-max fps-sel menne.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.