Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5351) Pécsi gyerek válasza inf3rno (#5350) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Már neharagudj,de 100× leírhatod a kis történeted,de akkor sincs igazad :( Nem kioktatásból írták,amit.Hanem azért mert kb 5 perc olvasás után lehet csak anyit kellett volna írnod a topicba,hogy köszönöm a cikket a szerzőnek,módosítottam a biost,és minden frankón megy ;) A cikk szerzője is teljessen normális hangon csak enyit közölt,nem sértegetett.Szerintem mondj egy szorryt,mindenki lelkének jól esne.A tiedének is.Ez egy nagyon barátságos,és segítőkész kis topic.Nekem is anno sok bugyuta kérdésemre válaszoltak.Még akkor is amikor kettővel azelőtt lett megválaszolva ugyan az a kérdés.Azért mert felhívták nekem is pl erre a figyelmemet,nem hogy kardot rántottam volna,hanem megköszöntem az infót.Szépnapot XEON csapat :R

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#5352) inf3rno válasza Pécsi gyerek (#5351) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Rendben, akkor bocsánatot kérek mindenkitől, akiben bántódás esett! Meg köszönöm a cikket is, a héten elolvasom, aztán remélhetőleg a tuning részére is választ találok. Szét napot mindenkinek! :-)

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#5353) customer114 válasza inf3rno (#5352) üzenetére


customer114
senior tag

C0-át nem fogsz tudni nagyon meghúzni.

(#5354) inf3rno válasza customer114 (#5353) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nagyon nem akarom, elég a 3.2GHz meg 1600MHz a ramokon. Egyébként még mindig megvan a BF4 c00005 hiba, épp most volt megint, úgyhogy most olyan irányba is próbálkozom, hátha azt is sikerül valahogy megoldani. Szerintem az inkább valami szoftveres dolog lesz, pl punkbuster nincs frissítve, vagy ilyesmi. Ez ilyen vég nélküli szopás egyébként, már negyedszer volt, hogy találtam valamit, javítottam, úgy gondoltam, hogy igen, végre minden fasza, aztán kiderült, hogy még mindig nem jó a gép, csak jobb lett valamivel, mint előtte. :W

Buliban hasznos! =]

(#5355) Pécsi gyerek válasza inf3rno (#5352) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

👍👍👍👍👍👌👌👌👌👌👌✌✌✌✌✌

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#5356) #25068288 válasza inf3rno (#5354) üzenetére


#25068288
törölt tag

Nem akarod nagyon húzni, csak pont +20% -ot...normális fesz emelés, normális hűtés nélkül.
Mindezt egy odagányolt hűtővel.
-egyébként azt sem értem, hogyan sikerült a Thermaltake ISGC-300 hűtőt ráerőltetni 1150 foglalatra...
Te magad írtad:
"..A másik lapra át fogom vinni, mert csak a 775-öshöz való cucc tört el rajta, az 1150-eshez való gyakorlatilag új. Összességében bár tákolt, de szerintem ez a része is rendben van..."

A vicc az, hogy a hűtőd 775, 1366, 1155, 1156, AM2, AM2+ és AM3 foglalatokra jó, 1150 -esre NEM.
De folytassuk azzal, hogy tákolt... nem, ez közel sincsen rendben.
Az OC meg E0 típusoknál okés, de még ott is lottózni kell, nemhogy C0 esetében.
Pláne egy gyengécske, öregecske XEON -t kínzol mindezzel.
Viszont amit fentebb olvastam, majd újra leírtál, azok alapján, inkább hagyd az egészet a fenébe...

[ Szerkesztve ]

(#5357) Speed® válasza #25068288 (#5356) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az agresszív stílusból picit visszavéve hangulatosabb lenne a topik.
Semmi vicc nincs abban, hogy 1150re akarja rakni, 115x egyforma.
C0 esetében is menni szokott ekkora OC, csak magasabb fesszel.
De nála nem a proci lesz a gubanc szvsz, hanem a 4xRAM/MCH..

(#5358) customer114 válasza #25068288 (#5356) üzenetére


customer114
senior tag

20% az alap, azt minden xeonnak vinni kell. :D

(#5359) #25068288 válasza Speed® (#5357) üzenetére


#25068288
törölt tag

"C0 esetében is menni szokott ekkora OC, csak magasabb fesszel."

De leríta...én is jeleztem... hogy nem akar feszt emelni és mindezt az "odadrótozott" hűtővel.

(#5358) customer114:

Amúgy is az egész szerencse kérdése, de neki egy öreg XEON -ja van, pláne C0.
Fogadjunk, hogy alapórajelen, normális hűtővel, normális fesszel nincs semmi probléma!

[ Szerkesztve ]

(#5360) Alastair' válasza #25068288 (#5356) üzenetére


Alastair'
nagyúr

1150 - 1151 - 1155 ugyan az a furat átló mérete...

Alister from Hell

(#5361) #25068288 válasza Alastair' (#5360) üzenetére


#25068288
törölt tag

Akkor használja...
Mégis egyes gyártók külön jelölik őket és a kereszt-kompatibilist pedig 115x -el.
A 115x jelölésűek meg magasságban is után állíthatóak, de mindegy.

Hát Álljunk már meg, nehogy már azt hozzátok ki lassan, hogy miattam vannak gondok nála!

[ Szerkesztve ]

(#5362) Speed® válasza #25068288 (#5361) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Régi típusnál, amikor még sehol nem volt az 1150/51, nincs jelölve.
Furattávja ugyanaz, leszorítóerőre kell figyelni bizonyos típusoknál.

A C0 Xeon pedig kb. ugyanannyira öreg, mint az E0, nem ez a baj.
Oké, hogy kvázi laikus, tévedhet, de nem értem a kirohanásaidat..

(#5363) inf3rno válasza #25068288 (#5356) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ami 1156-ra jó, az elméletileg jó az 1150-re is, legalábbis hűtős topicban azt írták. Még nem próbáltam ki. Nem lesz tákolt, mert csak a 775-höz való adaptere tört el, az 1156-hoz való gyakorlatilag új. A Xeon ha a családban marad, akkor kap majd egy régi Zalman hűtőt, ami 100W körüli TDP-ig jó, szóval alap járaton biztosan elég neki, húzva határeset lenne ha lineáris az összefüggés, és 20%-al nőne a TDP. Igazából ennek a részének most nincs nekem annyira prioritása, jobban örülnék, ha végre stabilan működne a gép. Az USB3 sem jó még mindig, szerintem ott gyenge lehet a jel/zaj arány, azért nem bírja ha több dolgot sorba kötök rá. Megkérdeztem külföldi fórumban, de szerintem esélytelen, hogy az a része megoldódjon. Ahogy néztem ritka az ilyesmi, és legtöbbször nincs rá válasz, max annyi, hogy telepítsd újra az USB3 drivert.

Buliban hasznos! =]

(#5364) customer114 válasza inf3rno (#5363) üzenetére


customer114
senior tag

Nem egyenesen arányos az OC és a fogyasztás. Kicsi OC-nál jellemzően szinte elhanyagolható, nagyobb emelésnél pedig akár pár Hz emeléséhez járó plusz fesz. beállítás is drasztikus lehet. Azzal a procival szerintem nem fogsz tudni 100W fölé menni semmiképp.

Illetve én a 666os végűre nem hallgatnék a helyedben. ;]

[ Szerkesztve ]

(#5365) inf3rno válasza customer114 (#5364) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Egyébként emiatt az ISGC miatt nem aggódok, 150W-ot is simán elbír, még többet is, ha kell. Ezt a Xeon-t meg szinte passzívan is kihűti. A Zalman hűtő, ami várhatóan rákerül már korántsem ilyen jó, azzal lehet, hogy tényleg nem kéne húzni. Majd elválik a hőmérséklet adatokból, ha odáig jutok vele.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#5366) #25068288 válasza Speed® (#5362) üzenetére


#25068288
törölt tag

Nem rohanok sehova... miről beszélsz? :D
Te írtad:
"..leszorítóerőre kell figyelni.."

Ugyanezt írtam, olvasd el újra :)

(#5367) Speed® válasza #25068288 (#5366) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

"A vicc az, hogy a hűtőd 775, 1366, 1155, 1156, AM2, AM2+ és AM3 foglalatokra jó, 1150 -esre NEM."
Plusz a többi kiemelt/kiabált sor..nyugodj meg, attól megnyugszol :)

(#5368) CJ4567 válasza customer114 (#5358) üzenetére


CJ4567
veterán

Vannak kivételek, pl enyém. ;]

No Sana No Life

(#5369) customer114 válasza CJ4567 (#5368) üzenetére


customer114
senior tag

Nem ismerem a storyt, nem tudtál rajta sokat húzni?

(#5370) CJ4567 válasza customer114 (#5369) üzenetére


CJ4567
veterán

350-es FSB 701MHz-n járó ramokkal IBT stabil. Fölötte már instabil. Alapórajelen megy most, 800-an járó ramokkal.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#5371) customer114 válasza CJ4567 (#5370) üzenetére


customer114
senior tag

És ez tuti, hogy a proci miatt?

(#5372) CJ4567 válasza customer114 (#5371) üzenetére


CJ4567
veterán

Nem tudom. RAM-ot visszaosztom akkor se stabil 350FSB felett, ASUS P5K/EPU alaplapról van szó. 360FSB-vel már instabil minden, emelt feszültséggel. (1,1625V az alapfeszültség, 1.2V BIOS-ra volt állítva)

No Sana No Life

(#5373) inf3rno válasza CJ4567 (#5372) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez miért off topic? :DDD

Buliban hasznos! =]

(#5374) kenand válasza inf3rno (#5352) üzenetére


kenand
Topikgazda

:R

(#5375) VinoRosso válasza inf3rno (#5354) üzenetére


VinoRosso
veterán

Szerintem ez a PCI-E miatt lehet a leginkább, de sok lehetőség van úgyhogy nagy valószínűséget nem társítanék hozzá. Nézd már meg, hogy auto-n van e vagy nem, és ne auton van, akkor állítsd át fix 100-ra.

(#5376) VinoRosso válasza CJ4567 (#5370) üzenetére


VinoRosso
veterán

te is leírhatnád a BIOS beállításaidat részletesen, mert szerintem nálad sem stimmel 100%-ra valami azalapján, amit a GTA benchről írtál a múltkor.

(#5377) inf3rno válasza VinoRosso (#5375) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Biztos, hogy auto-n van. Kipróbálom majd átállítva is. Igazából már annyi féle tippet kaptam különböző fórumokon, hogy nincs időm kitesztelni, mert egész nap játszanom kéne, a meló meg nem halad... :DD

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#5378) VinoRosso válasza inf3rno (#5377) üzenetére


VinoRosso
veterán

Ez gépindításnál kb fél perc

(#5379) inf3rno válasza VinoRosso (#5378) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Miért, mit kéne várnom tőle, ha átállítom? Nekem csak néhány óra bf4 után szokott összeomlani az app, egyébként maga a gép most már stabilnak tűnik így 2-3 nap után is, és ff sem omlott össze mióta az új microcode-al megy. Ilyesmit írtak még, hogy ez a CPU nem biztos, hogy teljesen kompatibilis az asztali ramokkal, meg hogy próbáljam meg kikapcsolt virtualizációval.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#5380) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Érdekes, a hwinfo szerint még mindig thermal throttling miatt omlik össze az app. Igazából vagy az origin omlik össze, és emiatt kilép magától a bf4, vagy a bf4 omlik össze c00005-el, de valszeg mindkettőnek ez az oka. Nem értem, hogy 45°C-nál hogy lehet thermal throttling, főleg úgy, hogy előzőleg elvittem 60°C-ig is ugyanilyen beállításokkal. A másik, amit nem értek, hogy emiatt hogyan omolhat össze egy alkalmazás, amennyire én tudom csak belassulnia kellene... Megpróbálom majd elkérni az Zalman hűtőt, aztán kipróbálni azzal, hogy hogyan viselkedik. Lehet, hogy az a mag, ami a törött csavarnál van nem kap elég hűtést, és azért száll el, de elméletileg ennek látszania kellene a szenzor adatokon.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#5381) Speed® válasza inf3rno (#5380) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ott nincs throttling, ahol hibázik a rendszer..vagy software nyíg vagy a RAMokkal szívsz. OS friss?

(#5382) inf3rno válasza Speed® (#5381) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hwinfo-nál van egy olyan boolean oszlop, hogy critical temperature meg egy olyan is, hogy thermal throttling. A logok alapján az app összeomlás pillanatában mindkettő true-ra vált, egyébként meg végig false. Ennek biztosan kell, hogy legyen valami magyarázata. Nyilván nem véletlen egybeesésről van szó...

OS-t talán 2 hete telepítettem. Kipróbálom majd win10-el is valamikor, hátha azzal nincs ilyen gond. Lehet, hogy hiába a microcode frissítés, még mindig nem stimmel valami hardver szinten az energiagazdálkodással. Passz.

Am. ram lehet rossz úgy is, hogy átmegy a memtest-en?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#5383) kenand válasza inf3rno (#5382) üzenetére


kenand
Topikgazda

Akkor kell egy jobb hűtés...

(#5384) xeon forever válasza inf3rno (#5382) üzenetére


xeon forever
addikt

C0000005 hiBa mint irtam mar AZ HD audio driver hiba. Es meg mindig ram hibara utal. Sztem indits el memo tesztet majd ha lesz ra idod. (AZ hogy memoria controller vagy memoria maga AZ mar mas kerdes.)

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#5385) inf3rno válasza kenand (#5383) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Közben átgörgettem kézzel is a logot, amit a hwinfo generált. Úgy néz ki megvan a válasz erre a throttling kérdésre. A fájl végére is beszúrta a fejlécet, aztán a plot.ly amivel a CSV grafikont néztem automatikusan true-ra állította az utolsó értéket emiatt. Így a critical temp és a throttling is true lett. A több órás loggolást meg általában akkor szoktam leállítani miután összeomlik az app, emiatt úgy tűnt, mintha teljesen egybeesne a két időpont a grafikonon. Ezek szerint akkor mégsem a CPU okozza ezt az egészet, és RAM vagy esetleg audio driver irányába kell keresni.

@xeon forever
A ram-ra csináltam néhány hete egy 15 órás memtest-et, nem volt semmi baja, de ha szükséges tesztelem újra. Audio driver-el mit lehet csinálni? Nincs bent extra hangkártya a gépben, az alaplapi hanggal meg sosem volt gondom.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#5386) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Még az jutott eszembe, hogy erre az f5d BIOS-ra azt írja, hogy enhanced memory compatibility vagy ilyesmit, szóval érdemes lenne még egyszer megpróbálni a high density corsair ramokkal. Ha mennének, akkor ki tudnám zárni a modulokat, mint a probléma okozóját. Amikor legutóbb próbáltam ezeket a ramokat elég fura eredményt adtak. A gép elindult velük harmadik próbálkozásra, a windows is bootolt, de a memtest állandóan hibázott ezzel az alaplappal. Azt hittem, hogyha nem kompatibilis a ram, akkor mindig kisípolja. Fura volt...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#5387) kenand válasza inf3rno (#5386) üzenetére


kenand
Topikgazda

RAM ide-vagy oda throttling azért akkor van ha eléri a CPU a Tjmax értéket. És azt akkor éri el ha nem megfelelő a hűtés. (Xeonoknak alacsonyabb a Tjmax értéke, könnyebben eléri, mint a desktop CPU)
Egyébként húzás nélkül még a gyári gagyi hűtőnek is tudnia kellene Tjmax alatt tartani...ha megfelelően felfekszik..... Ha heatpipeos a hűtő, akkor fontos, hogy a heatpipe ne legyen sérült.
Egyszer nekem eladtak egy nagy hetapipe-os hűtést és semmit sem hűtött, akkor tűnt fel, hogy a házba beférjen az idétlen eladó lefűrészelte a hetpipe-ok tetejét így a gáz elszökött...

[ Szerkesztve ]

(#5388) VinoRosso válasza inf3rno (#5379) üzenetére


VinoRosso
veterán

Hát ha a lap emeli auton és mondjuk 108 fölé, akkor azt kéne várnod a 100-ra való fixálástól, hogy nem mennek tönkre a déli hídra kötött eszközeid, nem korrumpálódnak az adataid, esetleg nem hal meg rövidtávon a VGA meg ilyesmi.

High density ramokat egyébként az inteles chipsetek nem kezelnek, max a felét látják a modulnak, ha el is indul.

xeon forever: Mitől lenne audio driver hiba ? Utána keresve sima acccess violation kivétel. Kiválthatja bármi, processzor hiba, ram hiba, MCH hiba, vagy akár egy vírus is.

[ Szerkesztve ]

(#5389) korn válasza inf3rno (#5386) üzenetére


korn
aktív tag

Bios alapbeállításokkal kipróbáltad már egyáltalán?

(#5390) xeon forever válasza VinoRosso (#5388) üzenetére


xeon forever
addikt

AZ acces violation a windows integralt HD audio driverevel. (that igaz amit leirtal. En meg azt irtam le amit az elmult 15 evben tapasztaltam c"""05 hibara) tobbnyire egy ram okozta vagy rossz fsb vagy meg a nvidia audio drvre utkozhet vele. UI. Felhebb en is irtam h utkozes...

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#5391) inf3rno válasza kenand (#5387) üzenetére


inf3rno
nagyúr

"Egyszer nekem eladtak egy nagy hetapipe-os hűtést és semmit sem hűtött, akkor tűnt fel, hogy a házba beférjen az idétlen eladó lefűrészelte a hetpipe-ok tetejét így a gáz elszökött..."

Jól hangzik, ezek után meggondolom, hogy veszek e használt hűtőt. :D Throttling nincs, tévesen írtam, rosszul lett feldolgozva a log, érzésre sincs most. A BIOS telepítés előtt érzésre volt, legalábbis volt, hogy akadt a játék. A hűtő a szenzorok szerint bőven jó, a CPU temp 22°C körül van közepes fordulaton, a magok 33°C körül így böngészésnél.

Buliban hasznos! =]

(#5392) kenand válasza inf3rno (#5391) üzenetére


kenand
Topikgazda

Akkor nem a hűtő a gond.
AIDA stressz teszt alatt egyébként nézhető (az jól is tudja a Tjmaxot)

(#5393) inf3rno válasza VinoRosso (#5388) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Eset Smart Security van fent, nem hiszem, hogy vírusos lenne a rendszer. Malwarebytes-al is teszteltem nemrég, az sem talált semmit. Egyébként is elég óvatos vagyok azzal kapcsolatban, hogy mit telepítek, a warezból meg már 10 éve kinőttem. Van annyi pénzem, hogy meg tudom venni, ami kell.

Megpróbálom akkor 100-ra állítani. Kíváncsi vagyok, hogy lesz e hatása az USB-re, vagy erre a BF4/Origin hibára.

Egy próbát teszek azért a RAM-al is, sosem lehet tudni. De akkor legalább tudom, hogy mire számítsak. Elméletileg high density egyes cikkek szerint, a Corsair meg hivatalosan azt írta, hogy ők nem kategorizálják így a RAM-okat.

Buliban hasznos! =]

(#5394) inf3rno válasza kenand (#5392) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ezen beállítottam kézzel 85°C-ra, most ez is jót mutat. Az aida-ban első ránézésre nem találtam loggolási funkciót. Lehet, hogy az a feature nincs benne a trial verzióban, passz.

Buliban hasznos! =]

(#5395) inf3rno válasza korn (#5389) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az új BIOS telepítése után kivettem az elemet fél percre. Azóta nem nyúltam hozzá a BIOS-hoz, legalábbis ehhez a tweaker részéhez. Szóval most alapon megy 2.66/1333.

Buliban hasznos! =]

(#5396) inf3rno válasza VinoRosso (#5388) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem tudom a lap auto-ban mire rakta, beállítottam most 100-ra, de az USB ugyanolyan maradt. Tesztelem a játékkal nem sokára, csak dolgoznom is kéne valamikor...

Buliban hasznos! =]

(#5397) motorhead


motorhead
aktív tag

Sziasztok!

Tudom, hogy van erre külön topic, de mivel xeonos vagyok így inkább itt akarok bizonyosságot szerezni. Vennék egy új tápot gondolva a jelenre és a jövőre is. Mivel a későbbiekben is valószínű a xeonos vonalat fogom erősíteni legfeljebb nem az lga775-ös fronton, mekkora tápot érdemes vennem?
Két típust néztem ki az egyik 400W-os a másik 500W-os Be quiet! moduláris cucc. A neten lévő psu kalkulátorok hol 400w alatti, hol 400w feletti psu-t javasolnak videókari és proci függvényében, ill. hogy melyik kalkulátorral számolok. Mivel a modernebb videókártyák pl. 1050ti sokkal kevesebbel is beérik mint a mai gtx460-am így oda mindegyik 400w alatti psu-t ad. Tehát oda a 400w bőven elég még egy komolyabb tuning vagy nagyobb xeon mellé is. De én azt gondolom a 4000ft felár még is jobban megéri az 500w-os tápra való befektetést. Ki mit venne most xeonok alá? 400W vagy 500W ?? Összefoglalóban látom, 500W-ot javasolnak..

[ Szerkesztve ]

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#5398) kenand válasza motorhead (#5397) üzenetére


kenand
Topikgazda

Ahogy írod leginkább videokártya függő az igényelt teljesítmény.

(#5399) Speed® válasza inf3rno (#5382) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

MCH/RAM oldalon lesz a gond szerintem, a 4db modul okán. LinX konstans GFlopsokkal dolgozik pl.? p95 Blend is eldobja, ha ezzel van gond. MCH/NBnek 1 lépcső +feszt adj próbaképpen, ha a borda bírja, azt csekkold azért, lehet egy friss kenést kér azért, ha a korát is nézed, gyárilag is f0s a rózsaszín trutyi rajta többnyire.

(#5400) Pécsi gyerek válasza motorhead (#5397) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Ha van pénzed,vedd a nagyobbat.Ha nem is használod ki,elfér a házban a plusz😀Kitudja mit hoz neked a jövő,mit akarsz egyszer csak bepakolni a gépbe.

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.