Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4501) Pulsar


Pulsar
veterán

Valaki neki vágott már egy Ambilight projectnek a pi / xmbc -vel? :)

(#4502) ivjoe válasza Pulsar (#4501) üzenetére


ivjoe
tag

Jah

http://lorem.hu

(#4503) vzoltan válasza Pulsar (#4501) üzenetére


vzoltan
aktív tag

Nekem szeptember-oktober ota kszen van
Sot fenruar ota mar raspbmcbe integralva mukodik
(Korabban kulso lejatszorol kellett tolni a videot es raspi hajtotta a ledeket, most mar egyben van a ketto)

itt

[ Szerkesztve ]

(#4504) Benoe77


Benoe77
őstag

Fullhd+dts mellett is megy? Csinálhatnál egy lépésről lépésre logout bejegyzést.

(#4505) vzoltan válasza Benoe77 (#4504) üzenetére


vzoltan
aktív tag

Fogalmam sincs, nincs hd tv igy nem toltok le hd tartalmakat, nagy crt tvn a nem hd is tu eles, es mivel analogon hallgatom, ket hangszora kotve igy nekem a sima sztereo is tokeletes

[ Szerkesztve ]

(#4506) Pulsar válasza vzoltan (#4503) üzenetére


Pulsar
veterán

ú, ez nagyon állat :)
igazából, amit nem értek, hogy mi kell hozzá a pi-re? Maga a "hardvert" értem, de milyen program kell, vagy hogyan vezérlődik?

(#4507) vzoltan válasza Pulsar (#4506) üzenetére


vzoltan
aktív tag

minden info ITT es ITT

ilyen sorrendben haladtam es jott ossze a vegleges. (elejetol vegeig hasznos bejegyzesek)

[ Szerkesztve ]

(#4508) Lin3Lord


Lin3Lord
tag

fényméréshez szenzort keresnék - az rpi-re rákötve gpio-n -, valakinek van esetleg bevált, kapcsolással együtt? akár komplett modul. minden praktikát szívesen fogadnék ha van :)

akkountvadasz

(#4509) ivjoe válasza Lin3Lord (#4508) üzenetére


ivjoe
tag

Sosem próbáltam, remélem ez segít: [link]

http://lorem.hu

(#4510) peter9228 válasza Lin3Lord (#4508) üzenetére


peter9228
aktív tag

[link]
Ebben fénymérő is van, elvileg le is írja valahol, hogy hogyan csinálta.

(#4511) Pulsar válasza vzoltan (#4507) üzenetére


Pulsar
veterán

Köszönöm, átolvasom akkor, bár mintha már átszaladtam volna, de elbesztem a kódokban :)

(#4512) Lin3Lord válasza peter9228 (#4510) üzenetére


Lin3Lord
tag

koszonom neked is es ivjoe-nak is a linkeket, korbenezek rajtuk

akkountvadasz

(#4513) Primary92


Primary92
senior tag

Új vagyok a témában, nem merek fejest ugrani ebbe a világba.

Olvasgattam mindenfele, és az jött le nekem, hogy a következők megoldhatók:
- Raspbmc egy Tv távirányítóval
- torrent ("távoli" vezérléssel)
- fájlszerver, esetleg FTP
Ezeket egy géppel szeretném megoldani. Jól gondolom?

Analóg TV-n mennyire olvashatóak jól a betűk (média lejátszás szempontjából)?
DynDNS jellegű dolog létezik-e rá?
A Raspbmc lenne a legnyerőbb rendszer ezekhez a feladatokhoz?
Mennyire kell ehhez mókolni, megoldható különösebb linux szakértelem nélkül (Ubuntut ismerem felhasználói szinten)?

(#4514) Primary92


Primary92
senior tag

Még azt akartam kérdezni, hogy 2 TB-s USB merevlemezt magabiztosan tud kezelni?
Fájlszervernél (mondjuk samba), etherneten milyen sebességre lehet számítani?
Az mennyire fér bele a teljesítményébe, hogy lejátszik egy SD anyagot, és közben egy HD videót néznék az USB lemezről egy másik gépen? Esetleg mind a kettő lehet HD?

(#4515) lord.lakli válasza Primary92 (#4513) üzenetére


lord.lakli
őstag

Analóg TV-n nincs CEC tudtommal, így nem fog menni a TV távirányítóval való működés. Torrent megy nekem 5 Mb-es ADSL-el, van akinek itt nagyobbal is szépen ment. Arra kell figyelni, hogy egyszerre 1 letöltés legyen és ne akar seedelni sokat, mert a 2 USB és a LAN (10/100) ugyanazon a vezérlőn van, így nem igazán nagy a valódi sebessége. Az előzőek miatt FTP szervernek csak akkor az igazi, ha csak ritkán és csak saját használatra szeretnél FTP szervert.
Szerintem inkább valami olcsó mikroszervert nézz meg. Tavaly a HP-nek volt egy nettó 30-35e Ft körül, amelybe még 4 HDD is bele ment és fel lehetett rá pakolni win-t is, ha a linux gond lenne.

(#4516) Primary92 válasza lord.lakli (#4515) üzenetére


Primary92
senior tag

A TV távirányítót nem lehet megoldani valami infrás dologgal (gondoltam, hogy nem lehet a TV sajátjával)? Valami univerzálissal jó lenne.

FTP szerver csak saját használatra kell, jól jön néha, amikor nem vagyok otthon és kéne valami.

Arra kellene a cucc alapvetően, hogy tudjak filmet nézni a TV-n, torrenten letöltsek valamit, amit aztán a Pi-vel vagy másik gépről megtudjak nézni. Meg naponta backup, de ez nem nagy adatforgalom, csak esetenként lenne nagyobb. Még azon gondolkodom, ha elbírná, akkor a zenegyűjteményemet is rábíznám.

(#4517) tamas1985 válasza Primary92 (#4516) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Ha usb-re gondolsz, azzal is megy az ára nem vészes, itt is van ha jól emlékszem.

(#4518) Primary92 válasza tamas1985 (#4517) üzenetére


Primary92
senior tag

Mármint infavevő?
Igen.

Raspbmc működik dvd olvasóval is, ha megveszem a kodek licenszt ugye? Ez csak ötlet szinten, mert nem rég elromlott a dvd játékos.

(#4519) korcsi válasza tamas1985 (#4517) üzenetére


korcsi
veterán

Legolcsóbb infra vevő raspberry-hez

Én azért kulturáltabban csináltam meg, és van egy darab feleslegbe...

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#4520) tamas1985 válasza korcsi (#4519) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Én nem ilyenre gondolatom neki, hanem erre

(#4521) Bobby válasza Primary92 (#4516) üzenetére


Bobby
csendes tag

Én az androidos telefonommal irányítom infra helyett. (telefon wifin csatlakozik a halóra)
GooglePlay: Official XBMC Remote
Annó vettem hozzá egy rádiós bill/tapipad párost de már nem is használom.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember létezik. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem!

(#4522) Primary92 válasza tamas1985 (#4520) üzenetére


Primary92
senior tag

Ez elég jónak tűnik! Teszik!
Bár most kinéztem egy szettet, amit itt hirdet a kolléga, ad hozzá távirányítót is.
De lehet, hogy meggondolom ezt.

(#4523) otapi válasza Primary92 (#4522) üzenetére


otapi
tag

Mindenképpen kényelmesebb távirányítóval használni, egyedül a t orrentre hasznos egy androidos app. Egy tanítható távirányítóval kezelem a TVt, hifit és a raspberryt.

(#4524) wassermann


wassermann
Topikgazda

Hogy legyen itt még plusz egy lehetőség: - Én a vezeték nélküli egér-billentyű párosra szavazok! Nekem Rpi-vel is bevált.

(#4525) Pulsar


Pulsar
veterán

próbált már valaki raspbian alatt wine-t működtetni? Aggályom az x86-ra írt progik hogyan fognak futhatnak rajta? Laptopon szépen megy amit akarnék, de az igazi az lenne, ha pi-n is futna. (Most rapbmc van fent, nem gyalulnám addig le, amíg nem mondja valaki azt, hogy halvány remény, de van :) )

(#4526) azbest válasza Pulsar (#4525) üzenetére


azbest
félisten

Nem erdemes eroltetni. Qemu es Wine talan egyutt kepes lenne az arm magon x86-os windowsos programot futtatni, de ketlem hogy hasznalhato sebessege lenne.

(#4527) wassermann válasza Pulsar (#4525) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Alapvető tévedésbe esnek sokan: - A Raspberry Pi egy hobby célokra kifejlesztett ARM-os kütyü programozható ki- és bemenetekkel, nem egy alacsony fogyasztású, normál PC kiváltására tervezett Atom-os gép.

(#4528) Pulsar


Pulsar
veterán

nem játszani akarnék. Egy terepi hardver ami adatokat vesz, és USB-n keresztül kommunikálna egy PC-vel. Szóval nem kell erőmű, mert csak USB-n adatokat rögzítene.

(#4529) sztanozs válasza Pulsar (#4528) üzenetére


sztanozs
veterán

Akkor miért kell rá wine? egyszerűen meg lehet csinálni ezt python-ban (vagy akár c-ben).

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#4530) wassermann válasza Pulsar (#4528) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Olcsó, integrált Atom procis Intel alaplap D945GCLF2, full X86 kompatibilis és elmegy 20-30W-ból.

D945 GCLF2
Idle (W) 23
Load (W) 26

(INNEN)

[ Szerkesztve ]

(#4531) Pulsar válasza sztanozs (#4529) üzenetére


Pulsar
veterán

nem tudok (még) programozni. Illetve ez egy kész termék, nincs rá specifikációm, semmi.
az itx-es meg nagy, és ráadásul 220-as tápja van, ami szintén nem jó :)
de nembaj, inkább kipróbálom, hátha :D

(#4532) sztanozs válasza Pulsar (#4531) üzenetére


sztanozs
veterán

Akárhogy is, még ha wine fel is menne rá, de egy hardver szintű windows-os usb drivert már még nehezebben fogsz felhackelni alá.
Milyen adatokat gyűjtenél amúgy milyen eszközzel?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#4533) Pulsar válasza sztanozs (#4532) üzenetére


Pulsar
veterán

telemetriás adatokat fogad, és azokat jeleníti meg, és menti le.
de hogy konkrét legye, ez a hardver:
http://www.eagletreesystems.com/OSD/EagleEyes.htm

és ez a progi hozzá:
http://www.eagletreesystems.com/Support/apps.htm

(#4534) dabadab válasza Pulsar (#4525) üzenetére


dabadab
titán

"próbált már valaki raspbian alatt wine-t működtetni?"

Egyaltalan nem megy, mert az erosen epit arra, hogy maga a kod fut a processzoron, az ARM-os RasPi eseten meg ez nem igaz.
Egyebkent USB-s drivereket nem olyan nehez irni, simat megcsinalhatod, hogy sima asztali Linuxon VirtualBoxba telepitett Windows-zal debuggolod a protokollt, megirod a drivert, aztan az mar mehet RasPire is.

szerk: ja, hogy nem tudsz programozni. Ugy nehezebb :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#4535) sztanozs válasza dabadab (#4534) üzenetére


sztanozs
veterán

nem tudok (még) programozni - ilyen háttérrel azért nem szükségszerűen sétagalopp neki :)

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#4536) Pulsar


Pulsar
veterán

akkor marad a laptop cipelése egynlőre :)
De azért köszönöm a segítséget

(#4537) Proci85


Proci85
senior tag

Bocs, törölve, régi cikk.

[ Szerkesztve ]

(#4538) hombember válasza Proci85 (#4537) üzenetére


hombember
csendes tag

Ez most miért lényeges? Egy évvel ezelőtti hírről van szó, nem értem...
Már értem :-)

[ Szerkesztve ]

(#4539) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Üdv!

Van valami best-buy aktív hub, amit bátran ajánlanátok?
Néztem a wiki oldalt, de van rajta vagy 50 különböző, nem akarom az összeset egysével végignézni.

Az rpi-t, egy 3g sticket, és 1 vagy 2 webkamerát kell elbírnia.

Hub nélkül elbírja az egyik kamerát. A 3g sticket betárcsázáskor kell megtámogatni +árammal, utána már elvan annyival, amit a pi adna. Ezt Y kábellel teszteltem már.

Köszi.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#4540) Benoe77 válasza Drótszamár (#4539) üzenetére


Benoe77
őstag

Én itt írtam róla: [link]
Árban szerintem mindenképpen jó, tudásban is tudja, amit kell, csak a minősége hagy némi kívánnivalót maga után. A hozzá adott rövid miniusb kábelt pl. nem szabad használni.

(#4541) Benoe77 válasza Benoe77 (#4540) üzenetére


Benoe77
őstag

Bocs, lejárt az időkeret:
Szóval, tápegység nem volt hozzá, én egy meglévőt használtam.

(#4542) Drótszamár válasza Benoe77 (#4540) üzenetére


Drótszamár
őstag

Köszönöm!

Mennyire tűnik megbízhatónak? Felügyelet nélkül menne egy ismerős hétvégi házában, nem szeretném ha leégne...
Bár ha már a gyári kábel is gázos, akkor lehet hogy valami drágábbat kéne vennem.

CE, vagy valami hasonló jelölés van rajta?

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#4543) Benoe77 válasza Drótszamár (#4542) üzenetére


Benoe77
őstag

Háát...
Nem értek hozzá, de a leégés (gyulladás) inkább talán csak a tápegységnél valószínű, ha annak rossz a minősége. Vagy tévedek?
Fém házban van, a két oldalán, meg az usb aljzatok körül, műanyag lezárással.
A CE jelölést megnézem, de asszem nincs rajta.

(#4544) wassermann válasza Drótszamár (#4542) üzenetére


wassermann
Topikgazda

A boltban vásárolt tápokban biztosan van valamilyen biztosíték, így az az 5V és kb. 2A (ez az áram már baromi összetett rendszerre vonatkozik) nem nagyon tud meggyulladni : )) Egyébként pedig, ha ilyen félelmeid vannak tedd a Raspberry-t, a tápegységet és a HUB-ot egy zárható fémdobozba, csak azok a perifériák legyenek kívül, amiknek kívül van "dolguk".

[ Szerkesztve ]

(#4545) Honkydoo válasza wassermann (#4544) üzenetére


Honkydoo
őstag

5V és 2A az 10W-nyi teljesítmény. [link]
Nekem ez nem tűnik túl nagynak. Tekintve, hogy a tápokat sem érdemes 100%-ban kihajtani.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#4546) Honkydoo válasza Honkydoo (#4545) üzenetére


Honkydoo
őstag

Szerk. az előzőhöz:
Végül is elég lehet, de 8 portot már nem bíznék rá. :)

Kicsit megijedtem ettől a 10W-tól mert PC-s szemmel nézve baromi kevés.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#4547) McSzaby


McSzaby
őstag

Nagyon régóta gondolkozom egy ilyen kis mütyür vásárlásán, de azét lenne kérdésem. Az áramellátáshoz mit ajánlotok, milyen oprendszert ajánlotok hozzá?(Linux) Illetve még annyi, hogy valójában kinek ajánljátok ezt? :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#4548) wassermann válasza McSzaby (#4547) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Ha szeretsz építgetni, vacakolni tetszeni fog. Első próbálkozásnak egy sima mikroUSB-s telefontöltő is elég lehet hozzá. Arról is elmegy ha csak egér, billentyű van rákötve. Próbálkozni lehet a médialejátszó szoftverrel (XBMC) a saját Linux-os oprendszerével vagy az erre fejlesztett játékokkal. Később programozhatod a ki- és bemeneteit, lemásolhatsz bármilyen herkentyűt amit már mások megépítettek belőle.

(#4549) McSzaby válasza wassermann (#4548) üzenetére


McSzaby
őstag

Ez mind igaz rám. Már csak azt kell eldöntenem, hogy fel tudnám-e használni széles körökben. :U

Van esetleg valaki, aki valamelyik változatot "Asztali Pc"-nek használja? :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#4550) Honkydoo válasza McSzaby (#4549) üzenetére


Honkydoo
őstag

Háát, nem tudom hogy jó 5let e.
Igaz nekem nincs ilyenem, viszont egy atomos gépet használok asztali PC-nek, és ha jól be van lakva a rendszer, azért néha kell várakozni.

Szerk.: Ubuntu az OS.

Egy kis segítség Ahogy nézem nagyon low end körülmények között használható asztali pc-nek. De nekem inkább az Arcade gép tetszik. :D Ha lenne hely itthon biztos felújítanék egyet. :)

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.