Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) anaqer


anaqer
veterán

Sziasztok!

Bocsánat, nem biztos, hogy jó helyre írok... de alapvetően egy számgépasztalra helyezhető 2.0 hangfalpárost keresek. Viszont egy elég nagy (90x200) asztalról van szó, amin eddig egy Sony STR DG500 & Wharfedale Diamond 8.2 kombót hajtottam, amiből az utóbbin a tweeter eléggé az utolsókat rúgja, és lecserélném már.

Amit tudni kell - mindenképpen front vagy alul portolt hangfal érdekel, mert falhoz lesz tolva. (Persze toe-in is lesz.)

Amik eddig számomra szóba jöttek, az a Wharfedale Evo 4.1 (4.2 már erősen túlméretes lenne IMO), illetve az Elac-tól a Debut 6.2, vagy esetleg a DBR62, urambocsá még az UBR62 (az tényleg már az anyagi lehetőségeim legteteje), illetve a Focal Chora 806.

Ezek közül szerintetek melyik az, amelyik még nem túl "puffogós" mélyben, de azért még ad oda valamit alacsonyabb hangerőn is, viszont beszéd-, meg énekhangra a legjobb? (A szupermagas részek sokadlagos szempont - semmiképp se legyen túl harsány arrafelé.)

Kezdésnek induljunk ki passzív hangfalakból, de mellékszálként akár monitor jellegű megoldás is szóba jöhet.

Köszönöm, ha dobtok ötleteket!

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#1402) ozzy711 válasza anaqer (#1401) üzenetére


ozzy711
őstag

(#1403) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Milyen rca-rca kábelt vegyek a hangfal és ez előerősítő közé? kb1 méter kellene. :F

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1404) baryll válasza Sub-ZeRo (#1403) üzenetére


baryll
tag

Mennyire számít a hangminőség?
A szép hangú kábelek tízezres, de inkább százezres árban mozognak használtban.
Az olcsó kábelek a zene finom részleteit nem nagyon adják vissza, háttérzenéhez elegek tudnak lenni. Ilyen utóbbi kategóriába pl. az Inakustik premium RCA kábelei tartoznak. A hangjukban semmi extra nincs, csak éppen átviszik a zenét.
Ha jobb kábel kell, az drágább mulatság lesz.

(#1405) ozzy711 válasza Sub-ZeRo (#1403) üzenetére


ozzy711
őstag

Pl. ez jó lehet, [link] de mehetsz kicsit feljebb is a pénztárcától függően. Kérdés, hogy mennyire hajlamos a füled a kábelek okozta hangbéli különbségek érzékelésére. A hifi topik szerint hangban nincs különbség azonos átmérőjű kábelek között, mások szerint van. Ez nagyon egyén függő, hogy mit hallasz meg.

[ Szerkesztve ]

(#1406) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Köszönöm nektek!

Hát, közben vettem kábelt, ami végül ez lett.
Amúgy nem tudom hogy hallom e a különbséget mert eddig gagyi 300 Ft-os rca 5 méteres kábelem volt amit nem igazán használtam... :DDD

[link]

Meglátom milyen lesz. Amúgy egyszer (30 éves terv) egy csöves erősítős rendszert szeretnék vinyl/bakelit lejátszóval és ahhoz hátha jó lesz, vagy nem... :B :DDD
Még mondjuk nem próbáltam a kábelt... (ps5 Hogwarts megy ezerrel.... :D amikor van időm)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1407) ozzy711 válasza Sub-ZeRo (#1406) üzenetére


ozzy711
őstag

Biztosan jó lesz ( én nem mertem ilyen árfekvésűt javasolni, nehogy kiátkozzanak ;] )!
Javaslom, hogy ne állj le tesztelgetni a két kábel közötti "különbséget", inkább csak hallgasd a produkciót. Ha nem tetszik a produkció, ne a kábel legyen az első amit cserélsz , inkább a készülék között keresgélj( de ez csak egy jó tanács ).

(#1408) baryll válasza Sub-ZeRo (#1406) üzenetére


baryll
tag

A kábelek közötti különbséget főleg igényes zenék (sok hangszeres, köztük analóg hangszerek sokasága = jazz, igényes énekhangok, stb.) hallgatásánál lehet igazán jól tetten érni. Videojátékok hangjával még nem teszteltem kábelt, szerintem azoknál inkább a látványon van a hangsúly. (Meg a joy gombjainak a minél ügyesebb használatán. :) ) Filmnézésnél sem tapasztaltam, hogy nagyon fontos lenne a kábelek minősége. A zenés videofelvételeknél (koncertek, klipek, stb.) viszont már számíthat.
A magyar gyártók is tudnak igen jó ár/érték arányú kábeleket készíteni, nekem is van már tőlük jó pár.
Jó zenehallgatást és egyéb felhasználást az új kábelekhez.

(#1409) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

#1408baryll

#1407ozzy711

Azért vettem ilyen kábelt mert csak egyszer kell megvennni, meg majd csak nem megy tönkre. :)
A kábeleket meg nem tesztelem, arra nincs időm. Egy jó kábelt, vagy legalább minőségit akartam venni. Remélem jó lesz. :DDD

Ez a kábel csak zenére lesz/van használva. Egy lemezlejátszó (AUDIO-TECHNICA AT-LP2X ) és egy rendszert Kanto YU6 között vann kötve. Vagyis még egy phono előerősítő van a kettő közé kötve ooda kellett a kábel.

:R

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1410) Fkris


Fkris
őstag

Sziasztok!lenne egy Philips GA 222 lemezlejátszó, ehhez szeretnék venni valami (korban, stílusban, méretben) hozzáillő erősítőt.
Oldalak, amiket tudtok ajánlani?
Esetleg konkrét típus ötletetek is van?

Köszi szépen a segítséget, olyan 100EUR környékén nézelődnék első körben. :R

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#1411) Fkris válasza Fkris (#1410) üzenetére


Fkris
őstag

Végül egy Onkyo TX-1500-at vettem hozzá, meglátjuk, hogy "muzsikál" majd! :))

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#1412) Balcsix


Balcsix
senior tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni! Egy barátom szeretne vásárolni sub ládát egy 50 nm2-es zárt beltéri helységbe hétvégi bulik lebonyolításának érdekében.
Főleg elektronikus zenére lenne igénybe véve.

Jelenleg egy Power Dynamics PD618SA mélyláda teszi a dolgát, azonban szeretne egy szinttel feljebb lépni, és kicsit minőségibb mély hangzást szeretne elérni.

2 db hangfal lett kinézve eddig:
- JBL EON718S
- HK Audio Linear 5 MKII 118 Sub A

Az utóbbi esetében lenne lehetőség kedvezményre is, azonban a JBL pedig szélesebb frekvencia tartománnyal rendelkezik ugye.

A fentebbi feltételek alapján ti melyiket választanátok? Illetve akár más opciót is szívesen meghallgatok!

Előre is köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#1413) ozzy711 válasza Balcsix (#1412) üzenetére


ozzy711
őstag

Itt talán többen tudnak segíteni: [link]

(#1414) Balcsix válasza ozzy711 (#1413) üzenetére


Balcsix
senior tag

Köszönöm! Akkor rákérdezek ott is.

(#1415) vieri2000


vieri2000
tag

Cd lejátszót szeretnék vásárolni. Denon x1500H erősitőhöz.

A kinézet cd lejátszok
Marantz cd6007
Denon 900 vagy 600 as
Yamaha s303

Árban max 200e

Ki mit javasol?
Köszi a segítséget.

(#1416) totyino77


totyino77
tag

Sziasztok egy kérdésem lenne 4ohm - os erősítőre kötetek 3 ohm hangszórókat, ez autós cucc lenne, köszönöm a válaszokat :R

Mindíg jelezz vissza ha kell, ha nem ez a korrekt !!! totyino77 felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! + a mostani!

(#1417) ozzy711 válasza totyino77 (#1416) üzenetére


ozzy711
őstag

Ha van védelem az erősítőben, akkor bátran, ;] ha nincs akkor csak óvatosan, kb. max 50% kivezérlésig, nehogy túllépje az áramkorlátot.

(#1418) totyino77 válasza ozzy711 (#1417) üzenetére


totyino77
tag

Pontosan erről lenne szó [link] és 3 ohm hangszorók

Mindíg jelezz vissza ha kell, ha nem ez a korrekt !!! totyino77 felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! + a mostani!

(#1419) ozzy711 válasza totyino77 (#1418) üzenetére


ozzy711
őstag

Melyik típusú "hangszóró" ( nem hangdoboz?) lenne rákötve?

(#1420) totyino77 válasza ozzy711 (#1419) üzenetére


totyino77
tag

Eröl van szó ezeket akkarom beépiteni egy suzuki vitarába [link]

Mindíg jelezz vissza ha kell, ha nem ez a korrekt !!! totyino77 felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! + a mostani!

(#1421) ozzy711 válasza totyino77 (#1420) üzenetére


ozzy711
őstag

Így ez biztos jó lesz, hiszen szettben is árulják!

(#1422) kalminc


kalminc
csendes tag

sziasztok!

Lehet pofonegyszerű kérdés, igazából találtam hozzá válaszokat, de nem voltak elég biztosak. :D

Adott egy Onkyo TX-SR507 AVR és egy LG UHD 50'' UN81 4K TV HDR Smart TV. Mit tesz az ember, látom, hogy van HDMI out az erősítőn, a tv-n HDM ARC port, megpróbálja összekötni. :)
Nos, nyilván nem működik, pedig egész sokféleképpen próbálgattam (tv beállítások, simplinket bekapcsolni, az erősítőn bekapcsolni mindet, kihúzni-visszadugni, kikapcsolni...).
Aztán, azt találtam, hogy ez az erősítő nem is supportolja az ACR-t... Ezt meg tudja valaki erősíteni, mert akkor nem töröm magam tovább, csak veszek egy optikai kábelt? :D

Másik kérdésem, kikapcsolt állapotban is eléggé melegedik az onky, van erre valami megoldás, vagy ez ilyen?

Harmadik, valahogy az onky setup menüjét be se tudom hozni a TV-n, csak a pici LCD-n lehet állítgatni, ez vajon normális-e. (sajnos távírányító nem volt az erősítőhöz)

Előre is köszi a válaszokat, remélem nem volt 600x feltéve ez a kérdés. :)

(#1423) subrobi220 válasza Jótzsi222 (#1375) üzenetére


subrobi220
csendes tag

Szia. Bocsi késői válaszért! Igen megvettem! Hatalmasat csalódás volt pozitívan! A sok vidi,rádioteknika,orion ilyen olyan hangfalak után ez maga a megváltás. Pláne,olyan melyeket tud produkálni hogy lehidalok! :C

(#1424) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok most leltem rá erre a fórumra és látom kifejezetten erősítőkre fókuszál.
Jelenleg van egy Denon X550bt erősítőm amit gondoltam cserélnék egy korszerűbbre (minden bemenete 4K legyen). Lényeg, hogy rosszabb ne legyen mint az X550bt :)

Denon AVR-S660H 5.2
Denon AVC-S660H 5.2 8K
Denon AVR-S760H 7.2
Yamaha RX-V4A 5.2
Yamaha RX-V6A 7.2
Sony STR-DH590
Sony STR-DH790

[ Szerkesztve ]

(#1425) gyulank


gyulank
addikt

Melyiktől várható jobb hang, és mennyivel? A felső elrendezés egyforma, 2 egyforma hangszóró, közte egy magas, de az Eltax-on még alul oldalt van egy nagy hangszóró is.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1426) liszi70 válasza gyulank (#1425) üzenetére


liszi70
nagyúr

Gyere ide a kérdéseddel, ez elég kihalt topik.

(#1427) gyulank válasza liszi70 (#1426) üzenetére


gyulank
addikt

Kösz! Oda új képet raktam, pontos infókkal. Ezen csak hasonlónak az adatai voltak.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1428) Vicoo


Vicoo
senior tag

Hangerő potit kellene cserélnem egy régi erősítőben. Hol keressek hozzá cseredarabot? (egy Cambridge Audio P25 MKII az alany)

(#1429) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok,

Kíváncsi vagyok véleményekre a Magnat erősítőkkel kapcsolatban. Tudom a forrás és a hozzá csatlakoztatott hangfalak függvénye is, hogy mit sikerül belőle kihozni.
Például egy MA 700 esetében mi lenne alternatíva? Miben mutatkozik meg a hibrid mivolta?

(#1430) liszi70 válasza Zaji (#1429) üzenetére


liszi70
nagyúr

(#1431) lipi67


lipi67
veterán

Sziasztok! Bocsi ha nem pont jó helyre írok de szeretném a segítségeteket kérni. Tulajdonomba került egy pár Community xp 525. Mind műszakilag mind esztétikailag hibátlan. Előadóteremben volt használva heti 1-2 órát emberi beszéd hangosítására. Nem hiszem , hogy én ki tudnám használni ezt a teljesítményt, s mivel anyagilag sem állok jól, szeretném eladni. Mi lehet a reális ára ezeknek a hangfalaknak?
:R

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#1432) Bagizo


Bagizo
friss újonc

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni! Nem követtem az utóbbi 3-4 évtized változásait, a sztereó hifi erősítőknél lemaradtam. Most vennék egy erősítőt, mert van két közepes hangfalam (kb. 2x50W), de a mostani erősítőknél van surround hangfal kivezetésre is. Be kell ezt kötnöm, vagy elegendő a jobb és bal hangfal? Surround nélkül is jól fog szólni, vagy hangfalat is vennem kell! 15-20000 körüli, valószínűleg D osztályú erősítőket találtam, de elfogadnék tanácsot! Nem vagyok "vájtfülű" csak egyszerűen hallgatható minőséget szeretnék!
Előre is köszönöm!
Zoltán

(#1433) Márton


Márton
nagyúr

üdv,
tudnátok ajánlani hazai webshopot ahol árulnak ilyen egyszerű hangfal hordszíjat, de 18 cm-es méretben? 25-öst találok, de az nagy nekem, 18-ast nem látok semerre itthon.
:R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.