Hirdetés
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- sh4d0w: StarWars: Felismerés
- sziku69: Szólánc.
- Meggyi001: Kórházi ellátás: kuka vagy finom?
- GoodSpeed: Nem vénnek való vidék - Berettyóújfalu
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- NASsoljunk: ZyXEL NSA-310 és az FFP
-
LOGOUT
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
cigam
titán
Az emberek sem néznek szét mikor zöldre vált a lámpa, és néha mégis elütik őket a zebrán. Nem okoz feltétlen problémát. Nagyon sok dologtól függ hogy adott esetben mi történik.
- Az előző példában számolt 100mA-t feltételezve egy nap alatt 12W energiát melegít el. (Nesze neked ne használj műanyag zacskót környezetvédelem)
- Ha probléma lép fel, pl. zárlat, vagy bármilyen okból 2A-nál nagyobb áram akar átmenni rajta, a biztosíték lekapcsolja az áramkört. Ezzel szemben ha nem a táp csatlakozón át van megtáplálva, nincs ilyen védelem. Adott esetben tüzet is okozhat, attól függően mennyire izmos a merevlemez tápegysége. Az is lehet, hogy nem is a Pi, hanem a nagy terhelés miatt az adapter gyullad meg.
- Ha valami gyenge felépítésű (mindenféle szűrést, védelmet nélkülöző) tápegységről hajtod (mert eleve gagyi, vagy úgy tervezték, hogy a védelmet szűrést a merevlemez házon belülre épített elektronikára bízzák), a legváltozatosabb problémákat okozhatja, a bizonytalan működéstől kezdve a rövid elhalálozásig.És persze rengeteg eset van amikor rendben működik, csak kicsit melegebbek az adapterek. Persze senki sem nézegeti hány fokosak így vagy úgy kötve, hogy mikor merre milyen áramok folynak, fel sem tűnik hogy ez nem jó megoldás.
Új hozzászólás Aktív témák
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Black Friday november 29. / Cyber Monday december 2.
- Külföldi rendelések: boltok, fizetés, postázás
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- Milyen monitort vegyek?
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Xiaomi 15T - reakció nélkül nincs egyensúly
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- VR topik (Oculus Rift, stb.)
- További aktív témák...
- GAMER INTEL I7 12700e/ 16GB DDR5 / RTX 3060 12GB / 512GB NVME SSD /
- GAMER INTEL I9 9900K/ 16GB DDR4 / RTX 3060Ti / 512GB NVME SSD /
- Asztali PC , R7 8700 , RX 9060 XT , 32GB DDR5 , 512GB NVME , 1TB HDD
- Ryzen 7 5800X3D + Strix B550-A + 32GB Corsair Dominator + RX 7900 XTX NITRO+ 24G + 1200W 80+ plat
- AMD Ryzen 5 5600X/3070/512Gb SSD/32Gb RAM/850W GOLD
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- HPE Aruba switch, 48G PoE+, 4SFP+, L3, Smart managed
- Most èrkezett! Kingston 1TB NV3!
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 256GB Red -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3405
- 0perces! Samsung Galaxy Book5 Pro 360 2in1 Core Ultra 7 256V 16GB 1TB 16" WQXGA+ AMOLED TOUCH 1évgar
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
wassermann
