Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:14

LOGOUT.hu

PlayerUnknown's Battlegrounds

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28401) chatran válasza Grave_444 (#28398) üzenetére


chatran
őstag

Fraps, de régen hallottam erről a programról. Mióta a legtöbb játékom Steam-en van , azóta nem volt szükségem rá, bőven megfelel nekem a beépített fps számláló.
Azért rákerestem, hogy mi van mostanában a programmal és kiderült, hogy magára hagyták a fejlesztői, majd 9 éve nincs újabb verzió. Ezt írja a wiki:
"Fraps has not been updated since February 26, 2013, and the trademark on Fraps expired on May 19, 2017,[9] leaving the question open whether Fraps has been abandoned."
Ennek ellenére hiba nélkül megy Win10, 11-en?

(#28402) kisza25 válasza chatran (#28401) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Igen, működik :)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#28403) Grave_444 válasza chatran (#28401) üzenetére


Grave_444
nagyúr

DX11-ben még megy, 12-ben szerintem nem. Volt pár játék, ahol nem működött, szerintem API-től is függ, például Vulcan.

(#28404) pendre54 válasza JanR (#28397) üzenetére


pendre54
addikt

Beléptem a Steam beállításokba, és ott a "Játékban" opciónál, csak az fps megjelenítést lehet ki-be kapcsolni, de én a képen is látható, zölddel kihúzott állapotjelző sávot szeretném kilőni.

Érdekes egyébként, mert ez eddig nálam nem volt látható, csak most, hogy teljesen levakartam, meg újraraktam a játékot, viszont a Steamhez meg nem nyúltam.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#28405) DiszNóÓl válasza pendre54 (#28404) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

játékon belül gameplay fülnél van network statisztika

HATER

(#28406) Grave_444 válasza pendre54 (#28404) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Az ingame lesz a jobb oldali talán gameplay fülön belül.
Network debug statistic azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

(#28407) niof válasza pendre54 (#28404) üzenetére


niof
addikt

Nem akarok nagyon belepofázni, hogy ki mit írat ki, de a debug stat-nak több értelme van, mint hogy a feszültségértékeket/teljesítményadatokat kiíratod. Legalább látod az aktuális ping értékét, illetve hogy van e csomagvesztés, vagy nincs. Ez sokkal fontosabb infó. FPS, hőfokok, terheltségi százalékok, ezek okésak, a többi szerintem felesleges. De persze a te géped... :R

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#28408) chatran válasza niof (#28407) üzenetére


chatran
őstag

Ha az asszony netflixet néz vagy youtube-ozik, akkor eléggé gyakoriak a csomagvesztések, ha éjszaka játszom ez szinte 0. Diginet 1000, Asus Blue Cave gigabites router, és 5Ghz-es wifi kapcsolat.
A routerben kellene valamit állítgatnom, hogy megszűnjenek a packet loss-ok?

(#28409) niof válasza chatran (#28408) üzenetére


niof
addikt

Ha lehet benne QOS-t állítgatni, akkor igen, érdemes. Még jobb lenne, ha a géped számára dedikált kapcsolatot lehetne priorizálni. Persze az lenne a legjobb, ha rézre dugnád a géped, mert ha jól értem WiFi-t használsz játékra? Remélem nem, és rézen vagy!
Ezt az Asus ketyerét nem ismerem, de nekem is Asus-aim vannak, mindegyik tudja a QOS-t. Szerintem a tiédnek is kéne tudnia.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#28410) chatran válasza niof (#28409) üzenetére


chatran
őstag

Sajnos nem tudom megoldani a kábelelvezetést, így marad az 5ghz-es wifi. A QoS-ről meg egymást érik az ilyen hsz-ek a Diginet topikban:
"Nagyon sokszor ki lett tárgyalva, hogy a qos és a többi ilyen fos bekapcsolásával a hwnat lekapcsol és a soc izomból próbálja megoldani a dolgokat, amúgy is gigabites net mellett semmi értelme ennek a funkciónak."

Szóval patthelyzet, maradnak a packet loss-ok vagy az éjszakai játék túlnyomóan botokkal. Úgy nagyobb a sikerélmény is. :DDD

(#28411) Grave_444 válasza chatran (#28410) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Powerline is megoldás lehet, igaz kb 20k egy gigabites kit.

(#28412) pendre54


pendre54
addikt

Lenne még egy kérdésem, itt maradjon a gyári 5000-es érték, vagy esetleg legyen alacsonyabb érték, ki milyen beállítással használja?

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#28413) niof válasza chatran (#28410) üzenetére


niof
addikt

Hát, nem tudom, ha a vonatkozó topikokban azt írja a többség, hogy ne, akkor biztos jogosan. Én egyszer kísérleteztem vele, de nem sok különbséget vettem észre. Igaz, úgy állítottam be, hogy ha a játékos gép online, akkor az a prioritás, és a sávszél neki legyen biztosítva. De nem volt nagy különbség, meg a többi eszközömmel nem használom egyszerre, vagy nagyon ritkán, így végül is kikapcsoltam. De az biztos, hogy a WiFi online kompetitív játékra minimum kérdőjeles. Jobb lenne, ha UTP-n meg tudnád oldani valahogy.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#28414) kigyi_23 válasza pendre54 (#28412) üzenetére


kigyi_23
addikt

Tök mindegy ennek pont semmi köze a PUBG-hez.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#28415) niof válasza Grave_444 (#28411) üzenetére


niof
addikt

Egy kollégám rakott össze egy ismerősénél ilyet, és azt mondta, rengeteg buktatója van annak is. Gyakorlatilag egy tökéletes állapotban lévő villamos hálózat kell hozzá, régebbi építésű házakban szinte használhatatlan. Magam nem próbáltam, csak mesélték. Lehet amit ő használt, azzal volt a gond. Csak gondoltam leírom... :)

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#28416) Grave_444 válasza niof (#28415) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nekünk cégen belül csak pozitív tapaszalat volt velük. :) Itthon is kipróbáltam, de egyelőre marad nálam is a wifi, azzal sincs bajom végülis. Igaz a játékban pont nem nézem az említett értékeket.

[ Szerkesztve ]

(#28417) niof válasza pendre54 (#28412) üzenetére


niof
addikt

Ha nem VPN-en keresztül játszol, és itthon vagy (Magyarországon), akkor nagy valószínűséggel a Frankfurti szerverek valamelyikéhez fogsz kapcsolódni. Esetleg Írországihoz. Szóval ezt felesleges piszkálni.
A fent említett debug meg azért jó, ha odalesel és magas a pinged, akkor lehet, hogy csak megy valami letöltés (frissít valamit a géped, torrent, stb...). A csomaginfók meg arra jók, ha esetleg darabosan fut a játék, vagy ide-oda ugrálsz pár méteres körön belül (volt ilyen :DDD), vagy 3* rá kell nyomni az F-re, hogy kinyisson egy ajtót, akkor valószínűleg vesznek a csomagok, ami lehet helyi hálózati hiba is, de inkább szerver oldali a jellemző. Ilyenkor tudhatod, ha sárga, vagy piros az érték, hogy nem a gépeddel van baj, hanem a kimenő, vagy bejövő csomagokkal, esetleg mindkettővel.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#28418) chatran


chatran
őstag

Más téma, a pubg.report-on nektek működik a save lehetőség?

A minap kivettem az egyik hazai sztrímer gyerek szájából a csirkét és olyan tudományos precízitással magyarázta el, hogy én mekkora pro gémer vagyok, hogy csak röhögni tudtam. :DDD
Korábban amúgy simán ment a klipek mentése, most csak teker és nem történik semmi. :(

(#28419) niof válasza chatran (#28418) üzenetére


niof
addikt

Nem tudom, de szerintem ezt a jelenetet szívesen megnéznénk itt többen, hadd röhögjünk egyet mi is! :DDD

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#28420) Sati1984 válasza chatran (#28418) üzenetére


Sati1984
tag

Én is kíváncsi vagyok rá, főleg a magyarázatra :D Melyik streamer volt, tudod linkelni twitch-ről a videót timestamppel?

Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

(#28421) Csabex válasza chatran (#28418) üzenetére


Csabex
őstag

Hehe, ezt én is megnézném :D Szegééénnyyy, éhes maradt :DDD Topikból nem jelentkezik senki, nem egy topiklakó volt? :DDD

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#28422) chatran válasza Csabex (#28421) üzenetére


chatran
őstag

Akkor közkívánatra: [link]
Az én játékstílusomat nem ér ekézni. :DDD
Valami feltörekvő ingyenélő lehet a gyerek, monitorra koldul de már van mörcsendájza is a tizenéves hülyegyerekeknek zsebpénzelverésre.

Nézzétek tovább, mert megnézi a replay-t és ott is elemezget. :D

[ Szerkesztve ]

(#28423) Grave_444 válasza chatran (#28422) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Én ugyan nem streamelek, de szinte biztos észrevettelek volna. Az tuti ugrálok a dombtetőn és belátom a kört teljesen.

[ Szerkesztve ]

(#28424) Csabex válasza chatran (#28422) üzenetére


Csabex
őstag

Áhhh, itt szerintem én is észre vettelek volna és ilyenkor amikor kiszúrom, hogy ott van sziklánál a jármű, akkor sejtem, hogy az csak csali, de általában ahogy szűkül a kör úgy kezdem el dobálni szépen lassan a lőszert és inkább a gránátokat, koktélokat gyűjtöm, hogy tudjam őket dobálni ilyen esetben pl. Egyébként szép volt, játékstílusod is ok, jó taktika :)
De dobhatott volna a sziklához egy gránátot, hogy kiderítse ott vagy-e vagy sem :D

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#28425) niof válasza chatran (#28422) üzenetére


niof
addikt

:D Szép vót! Így kell ezt! Hulljanak csak a tetves ingyenélők!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#28426) scabi78 válasza chatran (#28422) üzenetére


scabi78
senior tag

Mi a baj a sráccal? :F

[ Szerkesztve ]

Tiszta Windows, rendes ház!

(#28427) scabi78 válasza Csabex (#28424) üzenetére


scabi78
senior tag

Mondta, hogy csak egy flash van nála...

Tiszta Windows, rendes ház!

(#28428) chatran válasza scabi78 (#28426) üzenetére


chatran
őstag

Nekem semmi bajom nincs vele valamennyire még szimpatikus is. A részletes elemzését mosolyogtam meg amelyben pro gémernek állított be pedig nagyon nem vagyok az. :)

A sztrímer jelenség amit képtelen vagyok megemészteni, hogy egyesek élőben közvetítik ahogy játszanak miközben legálisan csalják ki kisgyerekek zsebpénzét. De ez legyen az én bajom, nem a PUBG fórumra való ennek a kitárgyalása.

(#28429) niof válasza chatran (#28428) üzenetére


niof
addikt

Valóban nem ide tartozik, de pont ezért ingyenélőztem le. Ugyanígy gondolom, mint te. Persze biztos van néhány kivétel, akinek van rendes állása, és hobbiból csinálja, de ahogy látom, nem ez a jellemző, és ez egyszerre szomorú és dühítő.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#28430) vaki válasza chatran (#28422) üzenetére


vaki
aktív tag

Ezt anno pont láttam a streamer srác szemszögéből...
Amikor lelőtte a 3.-at és utána mozgott tovább, akkor észrevett ahogy kinéztél a sziklától és azt gondolta h maradtál is ott (asszem az még benne lett volna a körben). Nyilván a kulcs az volt, hogy semmi gránátja nem maradt, csak az 1 flash.

A felhasználóbarát felhasználó

(#28431) chatran


chatran
őstag

Mire érdemes elszórni a 2000 G coint? Olyasmire gondolok, amit aztán el lehet passzolni a steam piacon. Érdemes kulcsokat venni? Vagy legyen a 10 db-os ládanyitogatás 2 ezerért?

(#28432) VGNGR válasza chatran (#28431) üzenetére


VGNGR
senior tag

2000-et adtak?

(#28433) Grave_444 válasza VGNGR (#28432) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Szerintem annyit nem. Én elköltöttem valamire, amiből talán ládákat nyitottam, semmi értelme nem volt.
A tutorialt végigvittem, ezaz kaptam egy gagyi szettet, amit semmire se fogok használni. :DDD

(#28434) JanR válasza VGNGR (#28432) üzenetére


JanR
addikt

1300-at a skinnel, de a kuldikkel meg ossze lehet szedni parszazat.

(#28435) niof válasza Grave_444 (#28433) üzenetére


niof
addikt

Én valami gagyi skin-re nyomtam el, de már azt sem tudom, hogy mire...😄
Más
Ez a drón egy dologra lett jó. Most már az eget is figyelheti az ember, nem csak a földet. Majdnem beszoptam egy win-t miatta tegnap. Az volt a mákom, hogy relatíve nagy volt még az utolsó kör, mikor ketten maradtunk, és a gyerek ekkora távra szarul lőtt a Beryl-el, én viszont nem a Mosin-al. :) Replayből néztem vissza, hogy folyamatosan azt figyelte a levegőből, hogy merre mozgok, és baitelt össze-vissza, mintha valami kezdő lenne. De a kör több mint fele az enyém volt, neki kicsi mozgástere maradt.
Még az a szerencse, hogy zümmög az a vacak, de nem elég hangos szerintem. A biciklit bezzeg 50m-ről hallani, ezt meg csak tök közelről. Még jó, hogy villog is! Más meccsekben 3-4-et már lelőttem, de itt nem vettem észre, mert magasan megállt vele, és csak addig nézett bele, hogy meglássa, merre vagyok.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#28436) Grave_444 válasza niof (#28435) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Most csak squad ranked van? Korábban mintha lett volna solo is. :F

(#28437) DiszNóÓl válasza Grave_444 (#28436) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

kivették mert nem volt elég ember

HATER

(#28438) Bazsi1987


Bazsi1987
őstag

Sziasztok! Tudom nagy részt pc-s arcok vannak itt de valaki tud valamit hírt vagy pletykát egy esetleges next-gen változatról? :)

(#28439) saen válasza Bazsi1987 (#28438) üzenetére


saen
Topikgazda

Nem olvastam erről semmit, bár az is igaz, hogy konzolos híreket nem szoktam figyelni nagyon.

(#28440) Grave_444 válasza Bazsi1987 (#28438) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Az új Series S/X konzolon hogy fut?
Azt tudom ONE S-en baromi szarul ment.

(#28441) Bazsi1987 válasza Grave_444 (#28440) üzenetére


Bazsi1987
őstag

Kb ugyan úgy sajnos azért is kérdeztem :((

(#28442) Grave_444 válasza Bazsi1987 (#28441) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Pc-re ingyenes. ;]
Nem mintha a játék került volna sokba.

(#28443) chatran válasza chatran (#28431) üzenetére


chatran
őstag

Elköltöttem ilyen contraband vagy mifene cuccokra, amivel kinyitott 10 ládát, de sajna egyik sem marketable. :(
Mindegy legalább van néhány fegyverskin közte, ami viszonylag jól néz ki.
Amúgy nem tudom mitől függ, hogy melyik skin marketable, volt már, hogy olyat nyitottam, amit el tudtam adni.
Hetente lehet venni 800BP/db-ért contraband-eket ebből 10 nyit egy ládát.

(#28444) niof válasza chatran (#28443) üzenetére


niof
addikt

Király! Eddig fogalmam sem volt, hogy az a sárga szutyok mire való.... :DDD

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#28445) Bazsi1987 válasza Grave_444 (#28442) üzenetére


Bazsi1987
őstag

Nem használok itthon pc-t játékra csak egy régi laptopon van de azt se kapcsolom már be soha semmire ;]

(#28446) Iramirez válasza Grave_444 (#28442) üzenetére


Iramirez
aktív tag

Meg is "vettem".Elsőre érdekes, sok Valorant után üdítő változatosság.Hogy marad is e az majd eldől.Még aztsetudommerre kellmenni korszakát élvezem :)

(#28447) niof válasza Iramirez (#28446) üzenetére


niof
addikt

Huhh, az nekünk de rég volt már! De valahol el kell kezdeni... 🙂

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#28448) Iramirez válasza niof (#28447) üzenetére


Iramirez
aktív tag

Pláne ugy hogy az egész BR teljesen uj nekem :D

(#28449) niof válasza Iramirez (#28448) üzenetére


niof
addikt

Nem tudok más tippet adni, érdemes WackyJacky101 videóit nézni, az itthoniak közül meg Bly-t. Ők jól magyaráznak, mit hogyan érdemes csinálni. Persze csak ha nagyon nem megy. Ha inkább magadtól szeretnél fejlődni, akkor meg sok-sok játékóra kell, de ezzel gondolom nem mondok újat. Én most hagytam el nemrég a 3500 órát.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#28450) Bazsi1987


Bazsi1987
őstag

Van aki konzolon tolja és tud adni jó controller setupot? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.