Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#914) Csaszu válasza BosX (#50) üzenetére


Csaszu
újonc

Szia
Én egy hónapja vettem panasonic Es 8163-as borotvát.
Itt a fórumon olvastam pár jó dolgot ezekről, és külföldi topicokon is általában jókat mondtak róla. 13 000-es percenkénti vágás, 3,6 v-os lithium akku, 2 szitás vágófej+ egy középen ami a hosszabb szálakat vágja le, turbo tisztítú funció, pajeszvágó, a fejen a 3 vágórész mindegyike tud külön-külön lefelé mozogni, az egész fej is komletten tud függőleges mozgást végezni, + oldalirányban, de ezeket tudod stabilizálni is, tehát mozgás nélkül borotválkozni. Lcd kijelzője pedig 10 %-os léptékekben mutatja az akku szintet. Egy feltöltéssel kb 8-szor tudok megborotváékozni. Az akkut nem kell formázni, mivel lithium-ion. Egyedül amit nem tud, az az induktív töltés, gondolom ezt kihagyták ezen későbbi konstrukciókból költségmektakarításképpen, csak sima vezetékes töltő van + álvány. Ára szinte mindenhol 37 000 ft körül van, de panashop webshopján találtam 22 000 ft-ért.
A bőrőmnek nem kellett megszoknia semmit, egyszerúen jól borotvál.
Előtte 5 pengés gillettet használtam, csak untam már hogy szétszedi a bőrömet, nem volt vészes, de mondom elektromosnál nem ér hozzá a penge.
Szval gillettel összehasonlítva záraz borotválkozásnál nem olyan hatékony, nagyon minimális megmarad, talán azért mert egyáltalán nem nyomom rá, amennyi marad azt látni nem lehet, csak minimálisan érezni hogy ha növéssel ellentétesen viiszafele megsimítom a kezemmel. Azonban ha borotvahabbal csinálom teljesen 5 pengés gilette minőségű, csak még jobban kiméli a bőrőm. Ádámcsutkak környékén előfordul hogy egy kicsit többet kell szöszölnöm.
Ha mindent egybevetek nekem sokkal jobban megéri, ha valahova sietek 2-3 perc a borotválkozás, pengével meg habbal mindent összvetve 10 perc. Mellette pedig költsékímélőbb is.
Láttam vaterán 550-es braunt 15 000 Ft környékén, teljesen új volt, ennek bolti ára 40 körül van.
http://www.ebolt.hu/product155453_category2294.html
Ilyen volt csak nem találom a hirdetést.

http://www.vatera.hu/braun_syncropro_7765_el_borotva_84170279.html
De ez is megérné.

Szerintem válassz valamelyik panasonic, braun vagy remington közül.
Lehetőleg 2+1 rezgőkéses, ilyen a braunnak már a 3-as szériája, 5-ös annyival tud többet hogy ki tudja emelni a aszőrszálakat bár ezt nem tudom hogyan. Szval 5-ös-7-es braun, panasonic Es8163 nekem tökéletes 21-ért, aztán még felette lévők, de menj el alahova tapogasd meg őket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.