Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) Oliverda válasza Kalandor (#3450) üzenetére


Oliverda
félisten

Alul...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3453) Oliverda válasza Kalandor (#3452) üzenetére


Oliverda
félisten

Jaa...hogy te előfizetni akarsz? :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3455) Oliverda válasza Kalandor (#3454) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem tudtam hogy elő is lehet fizetni. Abban a hitben éltem hogy csak feltöltéses móka van náluk. Akkor gondolom azért kell a kártya hogy le tudják vonni havonta a díjat.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3457) Oliverda válasza Kalandor (#3456) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor én ezek után azt javasolnám hogy kérdezz rá náluk egy rövid email-ben hogy mi a helyzet.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3458) #85552128


#85552128
törölt tag

Sziasztok!
OTP Junior Max+Visa Electron kártyával csak társítani kell a paypal-t a kártyával és már használható is, vagy van valami aktiválási idő?
Ha paypalos pénzemet szeretném utalni az OTP számlára az mennyibe fog nekem kerülni?

(#3459) nicevolley


nicevolley
tag

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni?
Ebay-en paypal-on keresztül szeretnék vásárolni, de nincs sem bankkártyám, se paypal account-om. Ha valaki tudna helyettem vásárolni (a pénzt természetesen odaadom előtte) és budapesti, kérem írjon nekem egy privátot.

Köszi,
Tamás

(#3460) L.T. válasza nicevolley (#3459) üzenetére


L.T.
aktív tag

(#3461) Hunter2 válasza #85552128 (#3458) üzenetére


Hunter2
addikt

Ráterhelnek 400Ft-ot a számládra és a terhelés megjegyzés rovatában van egy 4 jegyű szám amit a paypal oldalán be kell írnod amivel igazolod hogy tényleg a tiéd a számla.
Ekkor verified státuszba kerül a kártya és már tudod használni.

Az összeget (400Ft) azonnal lehúzzák a számláról de a számlatörténeten csak pár nap múlva fog látszani a terhelés.

Egyébként itt a teljes folyamat. : [link]

(#3462) #85552128 válasza Hunter2 (#3461) üzenetére


#85552128
törölt tag

Köszi, megtaláltam amit kerestem!

(#3463) Jam.


Jam.
aktív tag

Sziasztok!

Szándékosan Visa Electron kártyát csináltattam a CIB-nél, mert azt gondoltam, hogy két Visa Electron kártya között nem lehet különbség (barátomnak OTP-s van) és most nem tudom használni paypal-al.
A kérdésem az lenne, hogy most milyen kártyát lenne érdemes igényelnem, illetve mit kezdjek ezzel a kártyával, amire tulajdonképpen semmi szükségem?
Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv.

(#3464) Flashcash válasza Jam. (#3463) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Elvileg működnie kellene a CIB-es Visa Electronnak paypal alatt, biztosan nem veled van a hiba? Rossz kártyaszám, CVV2 kódot gépelsz be stb.

Az MKB-s Visa Electron garantáltan működik paypal alatt, és ha 28 évesnél fiatalabb vagy akkor a Karrier számlacsomagban ingyen van bankkártya, a számla havidíja pedig 95FT. [link]

[ Szerkesztve ]

(#3465) Jam. válasza Flashcash (#3464) üzenetére


Jam.
aktív tag

Igen, jól csinálok mindent.
2 éve használok paypal-t, csak a bátyám AMEX kártyájával, amit mellesleg szintén én adtam hozzá annak idején az ő paypal acc-jához, gond nélkül.
28 alatt vagyok (23), de ezért most nem váltanék még bankot is, inkább csak kártyát, ha van rá lehetőségem.
Hozzáteszem, nem sima Visa Elctron, hanem CIBEZZ Visa Electron és elvileg ez a gond.

[ Szerkesztve ]

(#3466) Flashcash válasza Jam. (#3465) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A bankszámla topicban többen is írták, hogy cibezzt használnak paypal-lel.
Ha nagyon nem megy csináltass egy internetkártyát az ingyenes, és azzal már biztosan menni fog.

[ Szerkesztve ]

(#3467) Jam. válasza Flashcash (#3466) üzenetére


Jam.
aktív tag

És azt főkártyának, vagy társkártyának kell igényelnem?

(#3468) Winner_hun válasza Flashcash (#3464) üzenetére


Winner_hun
félisten

Visa Electron nálam sem működik a PayPal-lel CIB-nél.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3469) Winner_hun válasza Jam. (#3467) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mondod hogy kérsz egy internetkártyát a mostanihoz, megkérdezik hogy milyen (MasterCard vagy VISA, utóbbi tán külföldön jöhet jól, de erre már nem emlékszek, a bankban elmondják.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3470) Jam. válasza Winner_hun (#3469) üzenetére


Jam.
aktív tag

Már kértem is neten keresztül, de csak MasterCard járt a CIBEZZ-hez, szóval azt.

(#3471) #85552128


#85552128
törölt tag

Na regeltem, az OTP direkt mutatja is, hogy 400 Ft-tal kevesebb van a számlámon, de ezt a kódot hol fogja mutatni?
Számlatörténetben nincs semmi.

(#3472) Gabesz1019


Gabesz1019
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék regisztrálni a PayPal-ra. K&H Trambulin kártyám van az alsó sarkában ott van, hogy Maestro, oldalra pedig oda van írva, hogy Electronic Use Only.

Ezt a kártyát tudom regisztrálni?

(#3473) Winner_hun válasza #85552128 (#3471) üzenetére


Winner_hun
félisten

Pár nap múlva ott lesz a számlatörténetben;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3474) Winner_hun válasza Gabesz1019 (#3472) üzenetére


Winner_hun
félisten

Maestro-t többeknem nem sikerült beregisztrálni, de ha elkezded a regisztrációt akkor ha nem fogadja el, észre fogod venni:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3475) cocka válasza Winner_hun (#3474) üzenetére


cocka
veterán

Ott fogja elbukni, hogy kötelező megadni a 3 jegyű cvc2-t és az a kártyáján nincs. :D

(#3476) Gabesz1019 válasza cocka (#3475) üzenetére


Gabesz1019
senior tag

És ahhoz milyen fajta kártyát kell igényelnem, hogy legyen rajta az a 3 jegyű cvc2?

(#3477) cocka válasza Gabesz1019 (#3476) üzenetére


cocka
veterán

Vagy dombornyomott bankkártyák valamelyike vagy dombornyomásmentes Mastercard vagy olyan Visa Electron amit neten is elfogadnak vagy internetkártya.

Mastercard Electronic és a dombornyomásmentes Mastercard nem ugyanaz! Előbbi általában elektronikus hitelkártyaként funkcionál és nincs rajta 3 jegyű kód, míg utóbbin van és általában hagyományos bankkártyaként is forgalomban van.

A lényeg: A Maestrok és Mastercard Electronicok egyike sem alkalmas netes fizetésre. A Visa Electronok netes elfogadottsága bankfüggő, az MC unembossed meg általában alkalmas netes fizetésre.

[ Szerkesztve ]

(#3478) Gabesz1019 válasza cocka (#3477) üzenetére


Gabesz1019
senior tag

Köszönöm az infót.

Tehát akkor a dombornyomott a legbiztosabb. De ha bemegyek a K&H-ba és mondom, hogy PayPal-hoz kell akkor remélem tudják, hogy milyen kell.
Csak gondolom lesz vagy 2-3 hét mire kész lesz a kártya. :(

(#3479) cocka válasza Gabesz1019 (#3478) üzenetére


cocka
veterán

Nem ismerem a K&H hozzáállását, de asszem 20k-t be kell tolni nyitóösszeg gyanánt a domborkártya igényléséhez.

A cibnél max. 1 hét.

(#3481) Oliverda válasza Kalandor (#3480) üzenetére


Oliverda
félisten

Mennyivel töltöttél? Már én is gondolkoztam rajta hogy kipróbálom mert sokkal olcsóbb vele vezetékes számokat hívni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3483) feroboy


feroboy
csendes tag

Sziasztok
Olyan kérdésem lenne, hogy eddig nem volt semmi gondom a paypalos utalásnál (utoljára februárban utaltam).
Most viszont nem sikerül, ezt írja ki:
Your card issuer denied this payment. If you have another debit or credit card linked to your PayPal account, please use that. Or take a moment to link a new debit or credit card. Contact your card issuer if you don't know why you were declined.

Mi lehet a gond szerintetek?

(#3484) #85552128


#85552128
törölt tag

Na beregeltem a kártyát és a számlát is.
Utóbbinál banknévnek azt kellett megadni, hogy OTP Nyrt. és számlaszámnak, pedig a normál OTP-set?
Nem írt ki semmit, hogy siekrült e/ nem, csak a végén felismerte, hogy OTP hungary, viszont írt valami 1500 Ft-ot is.
Ha nem jó a számlaszám akkor ugyanúgy leveszi és elveszlik a pénz, vagy nem engedi kiutalni?

(#3485) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Most akarok beregisztrálni PayPal-ra. OTP Net számlacsomagom van. És a bankszámlaszám, amit be akarok regisztrálni, ahhoz nem tartozik sms értesítés és havi bankszámlakivonatot is mág régen lemondtm, mert nem volt rá szükségem.

Így honnan fogom megtudni a 4 jegyű kódot?

(#3486) Winner_hun válasza rayoliviero (#3485) üzenetére


Winner_hun
félisten

.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3487) Winner_hun válasza rayoliviero (#3485) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hívd fel a bankot:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3488) rayoliviero válasza Winner_hun (#3487) üzenetére


rayoliviero
veterán

Most nézegetem az Otp honlapját, elvileg online is meg lehet nézni a számlakivonatot. (Zöld bankszámlakivonat)
Úgy látom, hogy minfig csak az előző hónap számlatörténetét lehet megnézni, az aktuális hónapét nem. :(

[ Szerkesztve ]

(#3489) rayoliviero válasza Winner_hun (#3487) üzenetére


rayoliviero
veterán

Olyat lehet csinálni, hogy amikor beregisztrálok PayPal-ra megadom az ideiglenes lakcímem, viszont a bankártya regisztrálásakor nyilván az állandó lakcímet kell megadni.

És akkor a terméket, amit veszek azt hova fogja küldeni, az ideiglenesre?(mert én oda szeretném) Vagy ezt az oldalon kell megadni, ahol vásárolok majd?

(#3490) Winner_hun válasza rayoliviero (#3489) üzenetére


Winner_hun
félisten

Bankkártya hozzáadásánál a nevedet, kártyatípust, kártyaszámot, kártya lejárati idejét, kártya biztonsági kódját kell megadnod, a címedet nem.
Amennyiben eBay-en használnád: legtöbben az eBay-en beregisztrált címre küldik a terméket, de van aki a PayPal címre. (a legjobb a kettő kombinációja mert vannak ritka rossz fizetési módok)
Ahova várod a termékeket azt a címet add meg mindenhol és akkor nem lesz kavarodás. Ha meg az ideiglenes már nem él akkor átírod az adataidat és kész:)
Bár van hogy ellenőrzés miatt kérik a személyidet vagy közüzemi számlát, akkor lehet hogy kavarodás lesz:F

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3491) rayoliviero válasza Winner_hun (#3490) üzenetére


rayoliviero
veterán

Nekem pedig bankártya hozzáadásánál a címet is hozzá kell rendelni. Azt írja, hogy azt kell megadni, ahova küldi a bank a bankszámla kivontatot, magyarul az állandó lakcímet. Szerintem bankártyához nem fogadná el az ideiglenes lakcímet, valószínű csak az állandót.

[ Szerkesztve ]

(#3492) rayoliviero válasza Winner_hun (#3490) üzenetére


rayoliviero
veterán

Hozzárendeltem a bankkártyát a PayPal-hoz, de 599 Ft-ot vont le és nem 400-at. Nem is azért írom, csak mindenki azt szoktam mondani, hogy 400-at von le.

(#3493) Winner_hun válasza rayoliviero (#3492) üzenetére


Winner_hun
félisten

Úgy tudom 400 Ft-os és 1 dollárt von le, 1 dollár tán a megerősítéshez kell. Azt is megcsináltad?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3494) rayoliviero válasza Winner_hun (#3493) üzenetére


rayoliviero
veterán

Az e-mail cím megerősítésre gondolsz? Mert azt megcsináltam, akkor azért vont le összesen 599 Ft-ot.

(#3495) Winner_hun válasza rayoliviero (#3494) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kártya megerősítésre. E-mail megerősítésre nem von le pénzt:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3496) rayoliviero válasza Winner_hun (#3495) üzenetére


rayoliviero
veterán

Kártya megerősítést pedig még nem csináltam, mert még nincs meg a négyjegyű kód, így akkor nem tudom mire vonhatta le. De mindegy...

[ Szerkesztve ]

(#3497) Winner_hun válasza rayoliviero (#3496) üzenetére


Winner_hun
félisten

De elindítottad a megerősítést? Mert akkor levonja a pénzt, a 4 jegyű kódot meg banktól függően azonnal és 3-4 nap között kapod meg.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3498) rayoliviero válasza Winner_hun (#3497) üzenetére


rayoliviero
veterán

Elindítottam. OTP-nél áprilisban tudom megnézni a márciusi számlakivonatot.

(#3499) Winner_hun válasza rayoliviero (#3498) üzenetére


Winner_hun
félisten

Akkor azért vonta le, nem kell aggódni:) Hívd fel a bankot ha nem akarsz várni, ők majd megmondják azt a 4 jegyű kódot.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3500) rayoliviero válasza Winner_hun (#3499) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ok. Fel fogom hívni az lesz a legjobb.

Tudsz valami külföldi weboldalt, ahonnan tudok vásárolni (az Ebay-en és a DealExtreme-en kívül)?

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.