Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

Üdv,
Erste-s számlárol próbált már valaki utalni a paypal-ra? Tapasztalat?
Nekem most konkrétan barátnőm utalt egy kisebb összeget a paypalomra már több mint egy hete, de mai napig hűlt helye az összegnek, nem érkezett meg. Banki transzfer adatok jol lettek kitöltve, erste oldalrol nem tudnak semmit, unicredit szintén vállát vonogatja.
Mit lehet ilyen esetben tenni?

(#3202)



tag

Üdv
nyitottam egy paypal dispute ot és magától bezárult
az eladó vissza adta pénzt még aznap hogy nyitottam,a pénz vissza lett fizetve,de ez kicsit fura...nem?

(#3203) Winner_hun válasza (#3202) üzenetére


Winner_hun
félisten

Miért lenne fura? Lehet jogosan követelted vissza a pénzed ő pedig visszaküldte. Vagy kis értékről volt szó és ő meg használná az accountját, így visszautalta.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3204) todie


todie
tag

sziasztok! cib-es internet kartyat regisztraltam be paypalhoz.
szeretnem utalni e-bay-en vasarolt termek arat. a termek 150 USD. a paypalnal HUF a primary.

ha a cibrol utalok a paypalra akkor az forint atutalasnak szamit?

ez az egesz konverzio dolog nem tiszta. mertha a cibrol paypalra utalas forintban tortenik akkor ott nincs konverzio nem?

en atutalok nagyjabol 150 dollarnyit forintban utana a cib mar nem tud konverziot vegrehajtani vagy hogyvanez?

hogy lenne jelentosege a konverzionak? nagyon kodos nekem ez a paypal. segitsetek legyszi

(#3205) horvathd válasza todie (#3204) üzenetére


horvathd
aktív tag

Ha regisztráltál bankkártyát, akkor nem kell utalni a PayPal-ra, hanem majd amikor fizetsz, akkor fogja bankkártyás fizetéskét megterhelni a számládat.

Így csak egy konverzió lesz, fizetéskor kiválaszthatod, hogy a PayPal számolja át a dollárt Forintra, vagy a CIB.

"The Kid just rages for a while."

(#3206) válasza Winner_hun (#3203) üzenetére



tag

Igen,nagyon is jogos volt,ha elöbb tudom hogy átver hamarabb lépek,csak mintha régen lett volna valami elfogad gomb is.Mindegy örülök gyors sikernek.

(#3207) todie válasza horvathd (#3205) üzenetére


todie
tag

ahh. koszi! azt hol lehet megnezni, hogy melyikkel jarok jobban?

mert, ha igy van akkor a CIB deviza szamlara utalas dijakent radob meg 10USD dijat.

akkor most a CIB a 10USD-t mindenkepp levonja, ha o valtja ha nem?

(#3208) horvathd válasza todie (#3207) üzenetére


horvathd
aktív tag

A paypal árfolyamát szerintem csak a fizetéskor látod, a CIB-ét pedig a saját oldalukon.

Nem kell utalnod semmilyen számlára, csak átvezetned a internetkártya számlájára forintot, ami ingyen van. Bankkártyás fizetéskor pedig nincs egyéb költség.

Egyébként a CIB-nél a saját devizaszámlára történő átvezetés/utalás is ingyenes, csak konverziós költség van.

[ Szerkesztve ]

"The Kid just rages for a while."

(#3209) todie válasza horvathd (#3208) üzenetére


todie
tag

az ok. azt tudtam.

tehat akkor az internetkartyan van a penz ez ok. ingyenes mert atvezetes ingyenes ez tiszta.

aztan amikor onnan kerul a fizetes az ellenoldali szamlaszamra (ami usd) akkor van jelentosege a konverzionak. nade ez akkor az internetes kartyahoz tartozo virtualis szamlarol valo fizeteskor mivel az en szamlam forint alapu az ellenoldali meg usd ezert a konverziotol (hogy a cib v a paypal csinalja) fuggetlenul a cib mindket esetben beterheli a 10 usd-t?

(#3210) horvathd válasza todie (#3209) üzenetére


horvathd
aktív tag

A 10 USD-t csak olyan devizaátutalásnál kell fizetni, amit te indítasz. A PayPal-lal történő fizetés során te nem indítasz devizaátutalást, hanem a PayPal terheli meg a számládat dollárban vagy Forintban a beállítástól függően. Ebben az esetben nincs egyéb költség, tehát nem kell 10 USD-t fizetni a banknak.

"The Kid just rages for a while."

(#3211) todie válasza horvathd (#3210) üzenetére


todie
tag

okes. szoval akkor a konverzios dijon kivul egyeb koltseg nincsen. ez jo hir. koszonom.

(#3212) cocka válasza todie (#3209) üzenetére


cocka
veterán

Miért van szükséged devizaszámlára?

Ha csak azért kellett hogy konverziómentesen vásárolhass a neten külföldi devizákban, akkor szüntesd meg, mert felesleges. Ugyanis ha nem tudsz konverziómentesen pl. dollárhoz jutni (tehát nem pénzváltóban vagy bankban szerzed hanem valaki utalja vagy adja a kezedbe), akkor a forintszámla bőven elég.

(#3213) todie válasza cocka (#3212) üzenetére


todie
tag

nincs szuksegem devizaszamlara. nekem forint szamlam van es nem is szandekszom devizat nyitni. amit irtam az ugy ertettem h az ellenoldali szamla, akinek fizetek (akitol veszem az arut) az USD.

[ Szerkesztve ]

(#3214) todie válasza cocka (#3212) üzenetére


todie
tag

nem. en nem akarok penzt fogadni rola. en vasarolni szeretnek. a konverzio igy nyilvan elkerulhetetlen. dollarhoz sem jutok. nem is valtok sehol. de koszi neked is segitseget es persze horvathd-nek is:)

[ Szerkesztve ]

(#3215) cocka válasza todie (#3214) üzenetére


cocka
veterán

Hát akkor a bankkártyás fizetés a legegyszerűbb megoldás, hozzárendeled a paypal accountodhoz, ahogy már fent is említette horvathd és azzal fizetsz.

A konverzió elkerülhetetlen csak nem mindegy hogy hány van belőle. Ha dollárban vagy euróban vásárolsz nagy valószínűséggel csak egy lesz, ha fontban, akkor egész biztosan kettő.

(#3216) todie válasza cocka (#3215) üzenetére


todie
tag

dollarban szeretnek. az ebay-es acc-omhoz hozzarendeltem paypal acc-ot. szoval ha ugy van, hogy nekem a CIB-nel forintos es paypalon ahol a primary penznem is HUF es USD-s az elado szamlaja, akkor csak egy konverzio lesz ugye?

(#3217) cocka válasza todie (#3216) üzenetére


cocka
veterán

Nem az számít, hogy primarynek mi van beállítva, hanem az, hogy az eladó miben kéri a pénzt és neked milyen számlád van.

(#3218) todie válasza cocka (#3217) üzenetére


todie
tag

ertem. szoval nekem CIB-nel forint, neki meg usd, akkor csak egy lesz igaz? attol fuggetlenul, hogy a paypal milyen.

(#3219) horvathd válasza todie (#3218) üzenetére


horvathd
aktív tag

igen csak egy konverzió lesz.

"The Kid just rages for a while."

(#3220) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Helló

Megváltozott a telefonszámom (a régi már nem él) viszont a PayPal nem engedi törölni a korábbit. Nincs valakinek ötlete mi lehet a probléma? Egyszerűen kiírja hogy törölve lett viszont továbbra is jelzi sőt alapértelmezésben tartja...

Nagyon fontos lenne és előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#3221) cocka válasza Archttila (#3220) üzenetére


cocka
veterán

Adj meg egy másikat és az eredetit vedd ki a default állapotból, aztán töröld. Hátha úgy menni fog.

(#3222) Archttila válasza cocka (#3221) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Sajnos nem akármit csinálok a korábban megadott szám mindig ottmarad :( Már írtam a PayPal-nak is.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#3223) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Már minden variációt megnéztem... NEVETSÉGES

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#3224) satomee


satomee
senior tag

Sziasztok!
Korábban használtam már a PayPal-t,de az akkor regisztrált kártyám már megszűnt,a mostani pedig nem dombornyomott. Kérdésem az, hogy ha megpróbálom beregizni magát a számlaszámomat, a számlaszám ellenőrzéséért mennyit vonnak le (ha jól emlékszem a kártya regizésénél is vontak valamennyit csak már nem emlékszem az összegre), illetve így ugyanúgy tudok e vásárolni mintha kártyát validálnék, vagy ez csak átutalásokhoz jó?
Előre is köszi ha segít valaki!

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#3225) Winner_hun válasza satomee (#3224) üzenetére


Winner_hun
félisten

400 ft ás 1 dollár a terhelés. Ha megerősítetted a kártyádat akkor tudsz 100 dollárnál magasabb összegért vásárolni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3226) horvathd válasza satomee (#3224) üzenetére


horvathd
aktív tag

Elvileg a számlaszámot nem ellenőrzik, így nem is vonnak le semmit, ha egy új számlaszámot kell megadni.

Csak egy számlaszám megadásával nem lehet fizetni, hanem a Top Up menüpont alatti számlaszámra kell utalni az összeget, amiből majd tudsz később fizetni.

Egyébként milyen az új kártyád, mert egyes nem dombornyomott kártyák is alkalmasak internetes fizetésre.

"The Kid just rages for a while."

(#3227) satomee válasza Winner_hun (#3225) üzenetére


satomee
senior tag

Uhh ez gyors volt...:) Szal ha jól értem durván 600 Ft-ot terhelnek? Csak mert ismerősöm szerint -aki ugyanígy akart regizni- állítólag 1500 Ft-ot akartak levonni...És ezek szerint 100 dollár alatt nem is tudom így használni...?Az azért elég gáz...:s

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#3228) Winner_hun válasza satomee (#3227) üzenetére


Winner_hun
félisten

100 dollárig tudod használni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3229) satomee válasza horvathd (#3226) üzenetére


satomee
senior tag

Ez a Top Up sajna úgy néz ki nem lesz jó nekem -legalábbis most- mert holnapig kéne fizetnem és ennek az átfutási ideje 2-3 munkanap ha jó láttam.A kártya egyébként egy sima Maestro kártya.Ezzel gondolom nem lehet fizetni...?

[ Szerkesztve ]

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#3230) horvathd válasza satomee (#3229) üzenetére


horvathd
aktív tag

Azzal sajnos a PayPal nem működik.

"The Kid just rages for a while."

(#3231) Winner_hun válasza satomee (#3229) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3232) satomee


satomee
senior tag

Hát szomorú vagyok... :U
Mindenesetre hasznos infokat tudtam meg, köszönöm mindkettőtöknek!
:R

[ Szerkesztve ]

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#3233)



tag

Valaki kapott már ugy,refundot a paypaltól hogy:
csütörtökn jöt az email you got full refund

és akkor ha jól gondlom hétfön már a számlámon kéne hogy legyen majd
hétfőn reggel kb.

üdv

(#3234) Winner_hun válasza (#3233) üzenetére


Winner_hun
félisten

3-4 nap míg visszakapod a pénzt.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3235) Lendar


Lendar
csendes tag

Sziasztok ! tudna nekem valaki segíteni abban,hogy a paypal számlánál hogyan kell be állítani,hogy a bank váltsa át a valutát .
Egyben az jó,hogy ha a bank vált ? és ugyan gyorsan tudok majd fizetni ? köszönöm

(#3236) Winner_hun válasza Lendar (#3235) üzenetére


Winner_hun
félisten

A fizetés utolsó lépésénél van egy Conversion options link, arra klikkelve tudod átállítani.
A legtöbb esetben olcsóbban jössz ki ha a bank vált. Igen, ugyan olyan gyorsan tudsz fizetni:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3237) horvathd válasza Lendar (#3235) üzenetére


horvathd
aktív tag

A következő módon tudod megváltoztatni:
Profile -> Recurring Payments -> Edit Funding Options -> Conversion Options -> Bill me...

Annyiban jó, hogy a bank vált, hogy így jobb árfolyamon történik a váltás. A fizetés ugyanolyan gyors, csak annyi különbség lesz, hogy nem forintban, hanem devizában terhei meg a PayPal a számládat. Egyetlen "hátránya", hogy a tényleges átváltás pár nappal később történik, így van egy valamekkora árfolyamkockázat, de lényegében így is jobban jársz.

"The Kid just rages for a while."

(#3238) Lendar válasza Winner_hun (#3236) üzenetére


Lendar
csendes tag

olvastam a profilnál belehet állítani ,így automatikusan átváltja , Azt hol kell ? köszönöm

(ilyet nekem egyszer se írt ki , pedig használom a paypalt)

(#3239) Lendar válasza horvathd (#3237) üzenetére


Lendar
csendes tag

nekem ezek vannak a profilba :Overview,Top Up, Withdraw,History,Basic SearchDownload History Resolution CenterView Open CasesProfile

usa paypal profilom van

(#3240) Winner_hun válasza Lendar (#3238) üzenetére


Winner_hun
félisten

Biztos hogy kiírja, max nem vetted még észre:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3241) horvathd válasza Lendar (#3239) üzenetére


horvathd
aktív tag

És a Profile linkre nem lehet kattintani?

"The Kid just rages for a while."

(#3242) Lendar


Lendar
csendes tag

Manage Funding Sources vagyok , és kiírja a kártya számomat.
ott van egy save opció és egy Conversion Options melyikre mennyek ?

(#3243) horvathd válasza Lendar (#3242) üzenetére


horvathd
aktív tag

Conversion Options

"The Kid just rages for a while."

(#3244) Lendar


Lendar
csendes tag

Withdraw Funds van vlami haszna ? ja már régebben is gondolkodtam rajta,minek kell beírni a bankszámla számlánkat ?

(#3245) Lendar


Lendar
csendes tag

Bill me in the currency listed on the seller's invoice. kell mennem akkor , a bank fogja váltani ? ugyan olyan gyors lesz a fizetés ,mint eddig volt , ez a váltás nem kerül pénzbe ?

(#3246) horvathd válasza Lendar (#3245) üzenetére


horvathd
aktív tag

Withdraw Funds: itt tudod a PayPal számládról visszautalni a pénzt a bankszámládra.

Bill me...: Igen, ebben az esetben a bank fog váltani. Ugyanolyan gyors lesz, én nincs plusz költség.

"The Kid just rages for a while."

(#3247) Lendar


Lendar
csendes tag

léci válaszoljon vlaki ,a gombál vagyok :) bocs a fölös postokért , léci köszönöm

(#3248) Lendar


Lendar
csendes tag

rányomtam ,most a bank fogja váltani,de bármikor vissza állíthatom ? ja save-re mennyek most ?köszönöm

(#3249) horvathd válasza Lendar (#3248) üzenetére


horvathd
aktív tag

Természetesen bármikor visszaállíthatod.

Igen, save.

"The Kid just rages for a while."

(#3250) Lendar


Lendar
csendes tag

köszönöm a segítséget elsönek :)
Lenne még egy próblémám , akitől vettem vlamit és kifizettem a cuccot, az most rám írt ,hogy paypal Echeck fizessek neki az meg mi a szösz ?

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.