Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20351) rostiron válasza V/ (#20350) üzenetére


rostiron
őstag

Nincs.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#20352) grabber


grabber
addikt

Sziasztok!

Első komolyabb problémám most lenne.GB rendelt egy töltőt és írtam nekik,hogy kérem a pénzt,mert nem állapot,hogy 30 napja nem adták fel postára a DHL-es csomagom EU házból.Erre lezárták a ticketet és "felgyorsítják" a folyamatot.MÉG 5-7 nap.De már nem kell.REfoundot kértem,de hiába.HA akkor sem adják fel csak akkor adják vissza pénzt.Ennyiért rendelhettem volna olcsóbban és sima postával.Lehúzás most már az egész.

Paypal-en fizettem,nyissak ott egy refoundot ilyenkor ott?

(#20353) V/ válasza rostiron (#20351) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem azonnal látszott amikor frissítettem a képernyőt a kód beírása után.

(#20354) rostiron válasza V/ (#20353) üzenetére


rostiron
őstag

Lehet köze hozzá, hogy az otp még nem könyvelt, csak a telefonba megmondták a kódót ??
29.-én csatoltam a kártyát.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#20355) lupus_l válasza grabber (#20352) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Én ugyan ilyen helyzetbe kerültem velük. A PayPal case nyitás megoldotta a helyzetet és a pénzemet visszakaptam.

(#20356) grabber válasza lupus_l (#20355) üzenetére


grabber
addikt

Megírtam nekik.

(#20357) V/ válasza rostiron (#20354) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt nem írtad, ha nincs a pénz a Paypal-nél akkor nem tudja jóváírni. Ebben nem szoktak eltévedni, nyugi meg lesz a pénz. de lehet hogy még a mai utalással (13:30) végig fut. De nincs jelentősége már, limitek felszabadulva, vásárolni meg eddig is lehetett vele.

[ Szerkesztve ]

(#20358) rocket válasza V/ (#20338) üzenetére


rocket
nagyúr

Cimet es accountot lehet allitani, csak kivagtam a lenyegi reszt a teljes oldalról keszitett kepbol.
Asztali gepen jott ez a verzio Win10/Edge alatt.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#20359) V/ válasza rocket (#20358) üzenetére


V/
Topikgazda

Ok, akkor nem kell átírogatni, de jelzem majd, hogy nekem melyik jött elő a fizetésnél. Majd ugyanezt lépem meg. UK és Win10/Edge alatt.

(#20360) V/ válasza rocket (#20358) üzenetére


V/
Topikgazda

Köszi a figyelemfelhívást, igazad van.
Az eBay UK oldal sajnos szívat minket, a fizetéskor, úgy ahogy írtad, nem lehet a Paypal váltási metódust módosítani. És a német oldalon is hasonló a helyzet.
Csak javítani kell a leírásokat.
Nálam nem volt gond, mert nem felejti el, hogy a bank váltson az alap, de akinél elfelejti, az nem fogja tudni megváltoztatni közvetlen fizetéskor. Remélem ez csak tényleg az új felület hibája és javítani fogják. Az a Switch account sem működik normálisan, újból beléptet a Paypal-re.
Kérdés az, hogy akkor tegnap melyik oldalon is voltam, amikor vásároltam. :F

[ Szerkesztve ]

(#20361) grabber válasza V/ (#20360) üzenetére


grabber
addikt

Azt nem figyeltem,hogy UK oldal csinálja csak ezt.Sűrűn szoktam onnan rendelni.Lehet ezért jött nálam elő ez a hiba többször.

rocket: Ha visszamész a rendeléshez,és más fizetési metódust választasz,ott megint ki lehet választani a paypal-t.Ha így fizetsz,akkor olyan paypal oldalt dob fel ahol lehet módosítani az átváltást

(#20362) V/ válasza grabber (#20361) üzenetére


V/
Topikgazda

Bocsi lemaradt a neved, végül is nem hiba, ha eleve nincs is ilyen lehetőség :F
Amit írtál rocket-nek az nálam nem működött. De azért én írok az eBay UK-nak.

(#20363) marci30


marci30
tag

Sziasztok! Annyi volna a kérdésem, hogy mivel ma utaltam a paypalról pénzt az otpre, azt másnap megfogom kapni a számlámom. Vagy várhatom a hétfőt? Paypal szerint átutalva. De az otpn még nincs fent. Mikor kezdjek aggódni? :DDD

Az Úgy kezdődött, hogy a 3d-s nyomtatóval nyomtattam egy 3d-s nyomtatót...

(#20364) agroman válasza marci30 (#20363) üzenetére


agroman
senior tag

jovo het kozepe...

------

(#20365) marci30 válasza agroman (#20364) üzenetére


marci30
tag

Marhajó... Akkor várhatok jövőhét szerdáig. Köszi.

[ Szerkesztve ]

Az Úgy kezdődött, hogy a 3d-s nyomtatóval nyomtattam egy 3d-s nyomtatót...

(#20366) laleeee


laleeee
őstag

rendeltem 71 euróért egy pár ruhát, de kétszer vonta le a rendszer a számlámról . Most mi a büdös picsát csináljak ??

[ Szerkesztve ]

(#20367) V/ válasza marci30 (#20363) üzenetére


V/
Topikgazda

A pár nap, amit írnak a Withdraw átfutásáról, banki munkanapként értendő, az OTP 4-én kezd dolgozni. Rájuk kell várnod. Aggódni meg 8.-ától.

[ Szerkesztve ]

(#20368) V/ válasza laleeee (#20366) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha a details-ra kattintasz a tranzakció ID egyezik, vagy mindkettő más. Az utóbbi esetben a másodikat jelentsd le nem engedélyezett tranzakcióra, ha egyezik frissítsd a képernyőt :) Vagy írj nekik hogy 2* látod a történetben a vásárlást.
És 142 € hiányzik az egyenlegedről?

(#20369) laleeee válasza V/ (#20368) üzenetére


laleeee
őstag

Hogy kell nem engedélyezett tranzakciót jelenteni ?
Nem azonos a két ID.Valószínűleg az lehetett, hogy az első rendelés meghiúsult, majd pár perc múlva megrendeltem megint, amiről jött is visszaigazoló email, sőt olyan is, hogy a csomag kiszállításra került. Pont annyi pénz volt a számlán, amennyi kellett,úgyhogy most mínusz 71 euró van rajta :( Azt sem értem hogy lehet mindkettő két napja "Pending" állapotban.

(#20370) V/ válasza laleeee (#20369) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt sem értem hogy lehet mindkettő két napja "Pending" állapotban.
Év vége a világon, szilveszteri bulik?
Valószínűleg az lehetett, hogy az első rendelés meghiúsult, majd pár perc múlva megrendeltem megint
Miért hiúsult meg?, Némi várakozás segített volna.
Az elsőnél- ha az ami meghiúsult- Details, Resolution Center, a második menüpont Unauthorized....

(#20371) pofa


pofa
tag

Üdv.

Teljesen kezdő e-bay felhasználóként, nyitottam egy Paypal számlát.
Bocsánat a bugyuta kérdésekért, biztos volt már rá válasz is, de nem találom.

Kész a regisztráció, elfogadta a Maestro kártyámat, mehetek vásárolni, de nincs rajta pénz?

Kérdésem, ha veszek valamit, leemelik a csatolt kártyáról az összeget vagy utalnom kell a számlámra hogy legyen rajta pénz?

Ha igen hogyan? Köszönöm.

(#20372) agroman válasza pofa (#20371) üzenetére


agroman
senior tag

ha nincs penz a pp szamlan, akkor a csatolt kartyarol fizetsz

------

(#20373) V/ válasza pofa (#20371) üzenetére


V/
Topikgazda

A kártyán lenni kell pénznek :)
A Paypal egyenleg lehet 0. De persze tölthetsz fel az egyenlegre is, de akkor a Paypal váltja a devizát.
Nézd át a leírásokat is fent az Összefoglalóban.

(#20374) marci30 válasza V/ (#20367) üzenetére


marci30
tag

Értem, hát remélem megkapom hétfőn vagy kedden, eddig nem volt vele gondom, ha ezt tudom inkább hagytam volna a jövőhétre a dolgot. Na de meglátjuk akkor pár nap múlva.

Az Úgy kezdődött, hogy a 3d-s nyomtatóval nyomtattam egy 3d-s nyomtatót...

(#20375) laleeee


laleeee
őstag

.

[ Szerkesztve ]

(#20376) laleeee válasza V/ (#20370) üzenetére


laleeee
őstag

hogy kell pontosan ezt az ablakot előhívni ? nekem nem megy

(#20377) V/ válasza laleeee (#20376) üzenetére


V/
Topikgazda

Írtam:
My recent activity

Az elsőnél- ha az ami meghiúsult-
Details,
alul középen ebben a sorban: You can still report the problem in the Resolution Centre within 180 days.
Resolution Center,
Ezen a képernyőn: Report a problem
a második menüpont Unauthorized....
Unauthorized transaction: I did not authorize a recent transaction. rádió gomb bejelölése
majd Continue

[ Szerkesztve ]

(#20378) pofa válasza V/ (#20373) üzenetére


pofa
tag

Üdv.

A kártyán természetesen van pénz, csak az kever össze, hogy akkor a Paypal felületen mi az a pénz küldés funkció?

Csak úgy valakinek, az e-bay-n kívül?

Ha e-bay-n vásárolok automatice leemelik?

(#20379) pofa


pofa
tag

Már tiszta, a Confirm my card és a többi maradt ki köszönöm.

Hát ezt előbb is észre vehettem volna, persze mindig egyszerőbb, ha az embert rávezetik a dolgokra.

Remélem nem viszik el a kiszemelt korcsolyát.

:)

ui.

Közben jött egy sms. mert az is van nekem a kártyához amiben benne volt a kód, így a ügyfél szolgálatos kisasszony felhívása elmaradt.

[ Szerkesztve ]

(#20380) V/ válasza pofa (#20378) üzenetére


V/
Topikgazda

Pénz küldés
Send Money Paypal felhasználók egymásközti pénzküldése.
Withdraw a saját egyenlegedről a saját bankszámládra küldöd a pénzt.
És egy tévhit eloszlatása: A vásárláshoz nem kell megvárnod a 4 jegyű kódot. Ha ezt "igényelted" a 400 Ft-os levonással, azután lehet már vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#20381) laleeee válasza V/ (#20377) üzenetére


laleeee
őstag

a report problemre nekem ezt adja ki:

(#20382) V/ válasza laleeee (#20381) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem meg azt amit linkeltem.
Vannak dolgok amiket nem érdemes a mobil app-al rendezni.
Kattints a Dispute a Transaction-ra és valószínűleg a következő képernyőn ki tudod választani azt a tranzakciót.

(#20383) moma


moma
őstag

Ha külföldi ismerőstől szeretnék pénzt kapni és ezt kirakni bankszámlára, akkor azt jól értem, hogy ez ingyenes? Feltéve, hogyha ő úgy csinálja, hogy feltönti az accountját és abból küld. Mert ha társított bankkártyáról, akkor van költség 3.4% + 90 forint (ezt egyébként abból vonja le, amit ő küld, vagy még rászámol ennyit neki költségnek?).

ami még nem tiszta teljesen, hogy amikor ő föltölti a számláját, akkor milyen valutaárfolyamot használ a paypal? és amikor én kiveszem a bankszámlámra? (azt jól értem, hogy dollárban megy az egész paypalon belül ugye?) (azt tudom, hogy amikor vásárolok paypallal, akkor megadhatom, hogy a saját bankom árfolyma legyen e vagy az övék)

Nagyon köszönöm, ha rendbetudjátok tenni ezt a fejemben :R

we all deserve a bit of luck.

(#20384) V/ válasza moma (#20383) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha külföldi akkor is Forintos a számlája? Általában ugye nem.
Értelmetlen:
amikor ő föltölti a számláját, akkor milyen valutaárfolyamot használ a paypal
Semmilyent, vagy attól függ milyen devizát, milyen devizás Paypal számlára tölt.
$->$ vagy €->€ nincs konverzió! Ha $->€, vagy $, €->forint akkor van, de egyenlegen belül is van lehetőség váltani.
Itt vannak a költség %-ok, és minden pénz manipuláció költségét kiírja az adott Paypal funkció a konkrét végrehajtás előtt,valamint van számolgató rész is, nézd végig.

És más a vásárlások, és más a pénz küldések szabályi, nem kéne keverni összehasonlítani.

[ Szerkesztve ]

(#20385) rostiron válasza V/ (#20357) üzenetére


rostiron
őstag

Még egy utolsó kérdés a 400 ft -al kapcsolatba és utána ígérem békén hagylak. :K
Ha a paypal balance mondjuk 400 HUF és én vásárolok valahol Dollárba, akkor hogy vonja a dolgokat ?? A 400HUF átváltja magának és a maradékot emeli le a kártyáról ?? ( Alapból az otp vált úgy van beállítva )

Nem magamnak vásároltam ezért érdekel ennyire. Ez az egy vásárlás volt eddig.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#20386) V/ válasza rostiron (#20385) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, ha vásároltál akkor a vásárlások Details-jére kattintva, alul Funding Type és a Funding Source résznél és alatta a táblázatban látszik, ha felhasználta. Úgy van ahogy írod, neki mindig a Paypal balance az elsődleges, ahonnan szed le pénzt és általában összevonja.
Csak kártyára vonatkozik a konverzió átállítása, az egyenlegről mindig a Paypal árfolyamon történik a felhasználás.

(#20387) rostiron válasza V/ (#20386) üzenetére


rostiron
őstag

Köszi, ezek szerint itt csak a kártyát használta.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#20388) V/ válasza rostiron (#20387) üzenetére


V/
Topikgazda

Így van.
Majd jelezd már, hogy a 400 Ft nálad a PayPal balance forint szekciójában mikor jelenik meg. Mert ha a kártyád a Credit Cards-nál megerősítve, primary, akkor a kód megadása után 24 órán belül jóváírják a 400 Ft.
Nem azt mondom, hogy nem igaz amit írsz, de akkor az OTP könyvelése még sem futott végig a Paypal-ig

(#20389) rostiron válasza V/ (#20388) üzenetére


rostiron
őstag

Elvileg minden ok a status: Verified lett miután a kódot megadtam. Szerintem a kártya is ok, de várjuk meg tényleg a rendes munkanapokat. Majd jelzem hogy jóváírták-e.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#20390) attilav2 válasza V/ (#20264) üzenetére


attilav2
őstag

A trustpay módszerrel biztos lehet idegen számláról pénzt utalni a paypalra? Mert nekem nincs számlám jelenleg.
Csak azokból a bankokból megy amik fel vannak sorolva a trustpay listáján? Elindítottam a folyamatot és a trustpay kb 5-6 magyar bankot listázott, ami nincs a listán arra azt írta hogy később fog akkor a paypalra megérkezni a pénz.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#20391) V/ válasza attilav2 (#20390) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Összefoglalóban lévő leírásban van konkrét példa erre is. Kipróbáltam.
Azt vedd figyelembe, -banki munkanap- hogy a felsorolt bankok esetén ez bankon belüli utalás, a jó banknál ez pár perc, de legrosszabb esetben is 1 órán belül megtörténik.
A fel nem sorolt bankok esetén pedig az utalás az új rend szerint az, hogy 7:30-tól - 17:00-ig óránként utalnak, így ott is maximum 2 óra hogy az egyenlegen megjelenjen a pénz. Mivel a TrustPay refund-ként címkézi a pénzeket, gondolom érthető az a rész, hogy idegen számláról.
Az idők elektronikus utalásra vonatkoznak, a bankfiókba történő személyes utalás is lehet, a Trustpay utalási kód kb. 45 percig él, de arra én nem tudok időt mondani általánosságban. Az Unicredit fiók tőlem 10 percnyire, az pénz 30 perc múlva az egyenlegen volt, de ezt csak egyszer próbáltam, a mindig a másik módszerrel töltöm fel ha szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#20392) attilav2 válasza V/ (#20391) üzenetére


attilav2
őstag

A FAQ azt írja hogy csak saját számláról lehetne elutalni a pénzt:
https://www.paypal-topup.hu/Help
PayPal számláját kizárólag személyi (NEM cégi) az Ön nevén nyilvántartott bankszámláról töltheti fel.

FIGYELMEZTETÉS: Biztonsági okok miatt csak SAJÁT PayPal számla feltöltése lehetséges és kizárólag SAJÁT bankszámlájáról. Ha a bankszámlához nyilvántartott vezeték- és keresztnév nem egyezik a PayPal számla tulajdonosának vezeték- és keresztnevével a PayPal az ilyen transzakciót visszaküldi a feladó számlájára.

Egyszer már megjártam az idegen számláról feltöltésssel, igaz moneybookers volt, utaltam rá párezer forintot egy barát számlájáról, megérkezett. Vásároltam moneybookerssel, aztán gondoltam megint feltöltöm hogy ismét vásárolhassak, de akkor már elutasították a feltöltést nem egyező név miatt.

Itt most több pénzről lenne szó, 25-30e ftba kerülne a tunerkártya(pontosabban ennek megfelelő euróba). Lehet hogy jobban járnék ha valakinek a paypal számlájáról átküldetnék az én paypalomra ennyi pénzt? A status-om unverified mert még nem adtam hozzá bankkártyát. De ettől még fogadhatok pénzt másik paypal felhasználótól ugye?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#20393) V/ válasza attilav2 (#20392) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen érted amit írtam.
Akkor újból: Mivel a TrustPay refund-ként címkézi a pénzeket, gondolom érthető az a rész, hogy idegen számláról is mehet.
Amit idéztél figyelmeztetést az nem erre vonatkozik, de pl. az azonos családnév esetén sem volt gond.
De nem kötelező elhinni amit már kipróbáltunk, és nem 25-30e Ft-ról volt szó, 850-56500 Ft-ig megy a lehetőség.
Semmiféle név információ nincs ami közlekedne az utalás során egyik helyről a másikra.
És emiatt is ajánlom: status-om unverified.ű
De nyugodtan kipróbálhatod egy 851 Ft-os utalással, ha nem jön össze, kifizetem neked. Ez csak neked szóló ajánlat, másra nem vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#20394) juszaka90


juszaka90
újonc

Sziasztok!
Mai napon regisztráltam az oldalra, de sajnos mint vállalkozói felhasználó. Igaz van egyéni vállalkozásom, de nem azon részére szerettem volna megnyitni a számlát. Van lehetőség sima felhasználói regisztrációra váltani? A vállalkozói regisztráció miatt van valami plusz költség?
Válaszokat előre is köszönöm!
BUÉK!

(#20395) V/ válasza juszaka90 (#20394) üzenetére


V/
Topikgazda

Van lehetőség sima felhasználói regisztrációra váltani?
Nem
A vállalkozói regisztráció miatt van valami plusz költség?
Ha eladásra is használod akkor más egy kicsit, de csak vásárlás esetén nem.

(#20396) juszaka90 válasza V/ (#20395) üzenetére


juszaka90
újonc

Köszönöm a gyors választ, gondolom akkor abba sincs plusz költség, hogy nekem erre a számlára utaljanak. (PTC oldalak).

(#20397) Kaci84


Kaci84
őstag

Sziasztok, tudtok segíteni? Most kaptam a Paypaltól egy levelet miszerint valami Wargaming levett 12 ezret valamire. Én nem vettem semmit nem csináltam semmit.
Valaki járt már így? Szerintetek mi lehet ez? Elvileg lehet írni a Paypalnak, hogy ez átverés. Kiváncsi leszek.

[ Szerkesztve ]

(#20398) A texasi válasza Kaci84 (#20397) üzenetére


A texasi
aktív tag

A PayPal fiókodban tudod kezdeményezni az engedélyed nélkül létrejött tranzakció visszavonását! :K

[ Szerkesztve ]

(#20399) Kaci84 válasza A texasi (#20398) üzenetére


Kaci84
őstag

Na a Resolution Centerben jeleztem a problémát. Ha valaki kémprogram útján megszerezte a jelszavam, akkor nem fogom visszakapni a zsetont. Van egy olyan érzésem. Ez a Wargaming nyomatja a World of Tankot és társait. Vagyis valaki vett hozzá valami cuccot, akkor cseszhetem a dolgot. Az illető megkapta a terméket, azt meg nem tudják, hogy nem én voltam.

(#20400) V/ válasza Kaci84 (#20399) üzenetére


V/
Topikgazda

Amikor regisztráltál van egy hónap ingyenes használat, ami automatikusan fizetősen folytatódik. Ez is lehet.
Ez igaz, neked kell magad védeni: Ha valaki kémprogram útján megszerezte a jelszavam, akkor nem fogom visszakapni a zsetont.
Egy dolgot ellenőrizz le.
Belépsz, a második menü sorban kattints a Profile feliratra, a megjelenő képernyőn válaszd a My money részt.
Ott a My preapproved payments végén az Update.
Ha véletlenül lenne valami a megjelenő képernyőn a táblázatban Merchant oszlopban a nevére kattintva a Billing ID alatt a Status-nél van Cancel link.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.