Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-05 21:32:12

LOGOUT.hu

Padavan firmware image file-ok, hasznos infók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) Williams


Williams
aktív tag

Sziasztok!
Október óta megy egy Asus RT-AC57U router, Padavan 3.4.3.9L-100_56960f9 firmware-el. Az utóbbi időben kezdte el, hogy Wi-Fi-re nem lehet néha-néha (véletlenszerűen) csatlakozni. Kikapcs-bekapcs, táp csere megvolt, de utána is előjön a probléma. Mi tudok (érdemes) vele csinálni, nyilván szoftveresen (frissít, reset, valamilyen diagnosztika, stb.)?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#1152) woodworm válasza Williams (#1151) üzenetére


woodworm
veterán

Wifi channel nem auto-n van véletlenül?

(#1153) Williams válasza woodworm (#1152) üzenetére


Williams
aktív tag

Bocsánat, pontosítok: látni a hálózatot, de nincs internet, majd néhány perc múlva "megjavul".
2,4GHz-n fix 13-ra van állítva,
5GHz-n: Autoselect

Mi lenne a jobb beállítás?

(#1154) Intruder2k5 válasza Williams (#1153) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mindenképp fix csatornával próbálkoznék 1 és 11 között a környezeti viszonyoktól függően kiválasztva, és első körben lehetőleg 20MHz csatornaszélességgel. A titkosítás pedig WPA2-Personal és AES legyen.

Egyébként biztos, hogy WiFi hiba? Tehát e-közben kábelen nincs kimaradás? A "látni a hálózatot" pontosan mit jelent? Olyankor fel is tudsz csatlakozni, pl. a routert el is éred, tudod pingelni, csak internet nincs? Nem jött mostanában új WiFi kliens a házhoz?

[ Szerkesztve ]

(#1155) Williams válasza Intruder2k5 (#1154) üzenetére


Williams
aktív tag

Kábelen van net.
Fel lehet csatlakozni a hálózatra, csak internet nincs.
Új kliens a háznál? Talán két hónapja egy telefon pluszba, de nem tudom hozzá kötni a problémát. Kb egy hónapja csinálja véletlenszerűen, valamikor napokig megy gond nélkül.

(#1156) Intruder2k5 válasza Williams (#1155) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nézd meg a csatornák foglaltságát, és próbáld meg amiket írtam. Ilyen hosszabb-rövidebb ideig tartó kimaradásokat okozhat akár interferencia is, másik, szomszédos WiFi hálózat által, de még bluetooth-os eszköz használata is megakaszthatja időlegesen a 2.4-es WiFi-t.

[ Szerkesztve ]

(#1157) Vtmk


Vtmk
tag

Sziasztok. Van olyan RT-AC1200GU firmware amin működik a wifi led?
Mármint amin világít is? Leszedtem a 04.30-i trx-et de semmi. Kikapcsoltam bekapcsoltam és még a skin rész sem jött elő.

Tanulok mindig. Okulok - Szerelek. --> nrg_52 Ez csak az aláírásom. Nem mindig sikerülhet az életben amit szeretnél. De ha közel vagy hozzá már fél siker. Nekem egy célom volt a család. És megkaptam. Ezen felül már csak grátisz az élet.

(#1158) blakey válasza Vtmk (#1157) üzenetére


blakey
titán

Van, az összefoglalóban szereplő lopertpeter féle verziókban működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1159) Vtmk válasza blakey (#1158) üzenetére


Vtmk
tag

Bocsi és melyik az? Mert a config mellett levőt leszedtem és még skin változtatás sem volt benne. Köszi a helpet.

Vagy a configot kell lecserélni?

[ Szerkesztve ]

Tanulok mindig. Okulok - Szerelek. --> nrg_52 Ez csak az aláírásom. Nem mindig sikerülhet az életben amit szeretnél. De ha közel vagy hozzá már fél siker. Nekem egy célom volt a család. És megkaptam. Ezen felül már csak grátisz az élet.

(#1160) trance89 válasza Vtmk (#1159) üzenetére


trance89
őstag

a lopertpeter feleben megy a wifi led de csak 1 skint tartalmaz mivel a hanwcfk repobol van forditva, ott nincs skinelhetoseg

(#1161) blakey válasza trance89 (#1160) üzenetére


blakey
titán

a lopertpeter feleben megy a wifi led de csak 1 skint tartalmaz
Benne van az összes.
(#1159) Vtmk
Az összes az, értelemszerűen az 30-ait érdemes feltenni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1162) trance89 válasza blakey (#1161) üzenetére


trance89
őstag

a hanwckf verzioban? nekem csak 1 skinnel fordult
akkor lopertpeter valamifelekeppen beleforgatta a tobbit is

(#1163) Vtmk


Vtmk
tag

Igen közben siker.
Azt szeretném kérdezni,hogy amit letöltöttem firmware-t és frissítettem azt tudom szerkeszteni saját padavanon?

Mármint ami most frissítettem és szeretnék rajta valamit csinálni azt a prometheus be tudja tölteni?

Tanulok mindig. Okulok - Szerelek. --> nrg_52 Ez csak az aláírásom. Nem mindig sikerülhet az életben amit szeretnél. De ha közel vagy hozzá már fél siker. Nekem egy célom volt a család. És megkaptam. Ezen felül már csak grátisz az élet.

(#1164) blakey válasza trance89 (#1162) üzenetére


blakey
titán

Igen, abban, benne van a összes.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1165) rErEaT válasza trance89 (#1162) üzenetére


rErEaT
senior tag

nekem Crtl+F5-re jött elő a skin választó menü :D

(#1166) Intruder2k5 válasza rErEaT (#1165) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, Padavannak ez a browser cache a gyengéje, ezt már megszoktam, hogy fw csere után alap.

(#1167) Vtmk válasza Vtmk (#1163) üzenetére


Vtmk
tag

Mármint a padavan a routerbe telepített firmwaret valahogy ki tudja szedni? Vagy amit telepítettem azt tudom valahogy módoaítani?

Tanulok mindig. Okulok - Szerelek. --> nrg_52 Ez csak az aláírásom. Nem mindig sikerülhet az életben amit szeretnél. De ha közel vagy hozzá már fél siker. Nekem egy célom volt a család. És megkaptam. Ezen felül már csak grátisz az élet.

(#1168) rErEaT válasza Intruder2k5 (#1166) üzenetére


rErEaT
senior tag

Azt nem tudod esetleg, hogy a DLNA szerver miért nem frissül magától?
Mármint ha hozzáadok egy filmet a megjelölt mappába, direkt le van szűkítv, ahol keresse ezeket.
Akkor nem látom egyből a TV-n :(
Kell nyomni rá egy full databse rescan-t :F

Erre nincs megoldás?

(#1169) Intruder2k5 válasza rErEaT (#1168) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Passz, nem használok DLNA-t. De én is úgy tudom, hogy ennek automatikusan kéne mennie.

(#1170) rErEaT válasza Intruder2k5 (#1169) üzenetére


rErEaT
senior tag

Notify interval - vajon ez lenne az a beállítás?
ha jól látom 15 percenként frissíti.

Meg is nézem, max előhozom ssh-n a configját, de elvileg defaulton be van kapcsolva az inotify

(#1171) rErEaT válasza rErEaT (#1170) üzenetére


rErEaT
senior tag

igen ez lesz az :D

hagyom az alap 895 másodpercen, szerintem így is elég gyorsan frissít, nem gondolom ezzel feleslegesen terhelni a routert :)

ha valaki még használja a DLNA szervert én így állítottam be és most azonnal megjelenik minden, de 15 percenként keresi az új fájlokat :)
a P, V, Photo és Video szavakat takarja, hogy abban az almappában csak azokat keresse és listázza, többit felesleges.
(Nem tudom kinek kellhet, de itt hagyom)

(#1172) Diog_Hun


Diog_Hun
újonc

Sziasztok!
Asus ac57u-n 3.4.3.9L-100_56960f9 van felrakva digi 500-as netnél, a 2,4-es wifin letöltésre 54Mbps-t kapok fel úgy 110-132 Mbps. Tudom sok minden befolyásolja. Próbáltam zavaró tényezőket kiiktatni, eszközök le, módot állítani, fix csatorna, nem fix, más eszközzel eredmény ua. lanon is alacsonyabbat kapok bár az nem gond . Tapasztaltatok ilyet? Nem jövök rá mi lehet a gond.

(#1173) herdsman12


herdsman12
őstag

Létezik egyszerű megoldás a fix IP lista és Wireless MAC filter lista (2,4-5GHz) elmentésére, majd visszaírására?
Nem a beállítások elmentésére gondolok.

(#1174) Vtmk


Vtmk
tag

Asus ac 57u https domaknt lehet valahogy blokkolni?

Tanulok mindig. Okulok - Szerelek. --> nrg_52 Ez csak az aláírásom. Nem mindig sikerülhet az életben amit szeretnél. De ha közel vagy hozzá már fél siker. Nekem egy célom volt a család. És megkaptam. Ezen felül már csak grátisz az élet.

(#1175) herdsman12


herdsman12
őstag

Nálam a probléma, vagy mi van ilyenkor?
A PROMETHEUS Update Sources ezt írja:

From https://gitlab.com/dm38/padavan-ng
26c0eb6..478bf45 master -> origin/master
* [new branch] stubby -> origin/stubby
Updating f622ab4..478bf45
error: Your local changes to the following files would be overwritten by merge:
trunk/libs/libcurl/curl-7.6X.X/Makefile
trunk/libs/libcurl/curl-7.6X.X/docs/libcurl/libcurl-symbols.3
trunk/user/openssh/openssh-8.x/configure
Please commit your changes or stash them before you merge.
Aborting

(#1176) vargalex válasza herdsman12 (#1175) üzenetére


vargalex
félisten

Ez van nálad is. Mondjuk a file-ok alapján inkább azt mondanám, hogy a build módosította.

Alex

(#1177) rErEaT


rErEaT
senior tag

"May 7 16:35:10 wsdd2[635]: error: wsdd-mcast-v4: wsd_send_soap_msg: send"

ez mi lehet nem tudjátok? - Ilyenkor szakad a kapcsolat a PPPoE kapcsolat is :F

(#1178) herdsman12 válasza vargalex (#1176) üzenetére


herdsman12
őstag

Köszi, nem piszkáltam semmit, egyelőre felfüggesztem a kérdést.

(#1179) McCsaplak


McCsaplak
tag

Sziasztok!

Egy olyanban kérnék segítséget, hogy be lehet-e állítani a routeren, hogy minden nap mondjuk hajnali 5-kor újraindítsa magát?
Így a karanténos- home office-os időszakban többet van használva és van hogy a wifi "behülyül" és restart segít ilyenkor. Xiaomi Mi R3G routerről van szó.

(#1180) Intruder2k5 válasza McCsaplak (#1179) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Bár most nem vagyok gép előtt, de azt gondolom igen. Ehhez engedélyezni kell a cron-t, amit valahol az Administration menüben tudsz megtenni. Tuti van ilyen, mert én is használom, de a pontos helyét fejből nem tudom. Aztán valahol ott mellette lesz egy linkesített szöveg, ahol tudod szerkeszteni a crontab-ot, oda kellene betenni ezt a sort:

0 5 * * * /sbin/reboot

Ezt mented, és innentől kezdve minden nap hajnali 5-kor újra fog indulni a router.

(#1181) Intruder2k5 válasza McCsaplak (#1179) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Közben gép elé kerültem, tehát az Administration - Services oldalon alul, a Cron Daemon (Scheduler)? legyen Enabled, és alatta a Scheduler tasks (Crontab) linkkel tudod szerkeszteni a crontab-ot.

(#1182) McCsaplak válasza Intruder2k5 (#1181) üzenetére


McCsaplak
tag

Nagyon szépen köszönöm! :R

(#1183) lopertpeter


lopertpeter
csendes tag

update
DM38_8237a97
[link]

(#1184) blakey válasza lopertpeter (#1183) üzenetére


blakey
titán

:R

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1185) enginev3.0 válasza lopertpeter (#1183) üzenetére


enginev3.0
félisten

Lehet valamit tudni, mi frissült?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1186) lopertpeter válasza enginev3.0 (#1185) üzenetére


lopertpeter
csendes tag

lehet.
[link]

(#1187) enginev3.0 válasza lopertpeter (#1186) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ez így túl angol, mondjuk az előződ 15 napja jól megy

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1188) avena71


avena71
tag

Hali!
Fura problémával kérek segítséget:
Már második alkalommal fordul elő, hogy az egyik hálózati meghajtómról (Zyxel NSA310) eltűnik az összes adat, konkrétan a Transmission letöltések mappa lesz üres hirtelen.
Előző alkalommal nem találtam semmit a router logban (MI-R3G Padavan), de most van egy ilyen sor:
May 14 10:23:37 vsftpd[1506]: [anonymous] FAIL LOGIN:
Client "::ffff:157.39.160.110"

Külső behatolóra gondolok, ha kell, be tudom másolni a teljes log-ot...
Szerintetek? :F

(#1189) nrg_52 válasza enginev3.0 (#1185) üzenetére


nrg_52
addikt

Nalam nem megy az usb tulajdonsagok, megyek vissza az elozore.

Ettol fuggetlenul koszonom a munkad lopertpeter!:R

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#1190) rErEaT válasza nrg_52 (#1189) üzenetére


rErEaT
senior tag

ez Alexeyből való az más forrás tudod :-/

(#1191) nrg_52 válasza rErEaT (#1190) üzenetére


nrg_52
addikt

Tenyleg basszus... Olyan faradt vagyok, hogy nem vettem eszre.:DDD

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#1192) blakey válasza nrg_52 (#1191) üzenetére


blakey
titán

Mi volt az előző?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1193) nrg_52 válasza blakey (#1192) üzenetére


nrg_52
addikt

lopertpeter 04.30.-ai cucca.

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#1194) blakey válasza nrg_52 (#1193) üzenetére


blakey
titán

Akkor nem értem az előző hsz-t ahol Alexey-re hivatkoznak. :F

ui.: Közben látom, hogy az új már 101-es, szóval másik cucc.
Ledek működtek?

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1195) nrg_52 válasza blakey (#1194) üzenetére


nrg_52
addikt

Azt mas forrasbol csinalta, mint ezt a mostanit. Az elozo hanwckf, ez meg alexey fele.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#1196) lopertpeter


lopertpeter
csendes tag

alexey=DM38

(#1197) blakey válasza lopertpeter (#1196) üzenetére


blakey
titán

Meg lehet tudni a "váltás" okát? Esetleg "csak" kipróbáltad azt a repót?
:R

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1198) lopertpeter válasza blakey (#1197) üzenetére


lopertpeter
csendes tag

unatkoztam, fordítottam ebből is, de semmi módosítás. se skin, se semmi.

(#1199) Bazs1981


Bazs1981
aktív tag

Sziasztok!

Az Asus router-ek topicból jöttem át, hogy segítséget kérjek. Van egy RT-AC1200 routerem amire szeretném telepíteni a Padavan firmware-t, hogy növeljem a teljesítményét.

Hová tudnék fordulni segítségért, hogy laikusként, hogyan kell ezt csinálni. Mit töltsek le honnan, hogyan telepítsem, majd mit állítsak be.

Köszönöm!

(#1200) Intruder2k5 válasza Bazs1981 (#1199) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Tehát csak, hogy pontosak legyünk, az RT-AC1200-ról van szó, és nem az RT-AC1200GU-ról?

Amennyiben igen, úgy ahhoz tudtommal itt senki nem készített firmware-t, de a neten találtam egy 2019-es image-t.
https://github.com/StarWhiz/Asus-RT-AC1200-Padavan/
Felrakás recovery módban megy. [link] vagy [link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.