Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-05 21:32:12

LOGOUT.hu

Padavan firmware image file-ok, hasznos infók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) nrg_52 válasza Williams (#249) üzenetére


nrg_52
addikt

Igazad van, uton voltam, felreolvastam. :C

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#252) Williams válasza Intruder2k5 (#250) üzenetére


Williams
aktív tag

Sikerült, a router is túlélte! :)
A következőket vettem észre:
A belépéshez nálam az admin, admin (felhasználó, jelszó) párossal lehetett belépni, a leírásban root, admin van megadva. Majdnem szétvertem a billentyűzetet :)
"NVRAM Törlése" a képen látható helyen található a leíráshoz képest:

Kérdés: a port forwarding nevezetű dolgot, hol találom meg (StrongDC-hez be van állítva a régi routeren)?

(#253) Intruder2k5 válasza Williams (#252) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Melyik leírásról van szó? Ja OK, tudom már. Az még régen Tomato fw-hez készült, ezért a root felhasználónév. De a felrakás módja ugyanaz itt is.

Port Forward: Advanced Settings -> WAN -> Port Forwarding

[ Szerkesztve ]

(#254) Williams válasza Intruder2k5 (#253) üzenetére


Williams
aktív tag

Holnap du. beállítom az egész ketyerét, visszajelzek mindenképp, hogy mire jutottam. (ha jól műxik akkor is :) )
Köszönöm a segítséget, egyedül nem ment volna... :R

(#255) nrg_52 válasza Williams (#254) üzenetére


nrg_52
addikt

Jol fog. ;)

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#256) Williams válasza nrg_52 (#255) üzenetére


Williams
aktív tag

Szia!
Ránéztem a Port Forwarding menüre.... aztán gyorsan kihúztam a lan kábelt... aztán a régi routerem menüjére, hogy át másolom a Port Forwarding beállításokat... aztán neki sem álltam, mert azt sem tudom mit hova írjak. :F
Az egyik képen a régi router beállításai vannak, a másik az új routeré. Leírnád, hogy a régiből az újba mit hová kell beírnom, mert halvány lila gőzöm sincs az egészről.
Köszönöm!

(#257) woodworm válasza Williams (#256) üzenetére


woodworm
veterán

Mondjuk, ha bekapcsolnád, akkor látnál hasonló menüpontokat. :D

(#258) Williams válasza woodworm (#257) üzenetére


Williams
aktív tag


Erre gondolsz?
Ha segítesz megköszönöm, mert ha jól számolom, akkor életemben ez lesz a második eset, hogy ilyet próbálok beállítani. Nem véletlenül húztam két évig a router cserét... :R

(#259) woodworm válasza Williams (#258) üzenetére


woodworm
veterán

Service Name=Description
Source IP=Src Address
Port Range=Exts Ports
Local IP=Int Address
Local Port=Int Port
Protocol=Proto

A Local IP mellett ki tudod választani az éppen csatlakozó klienseket.
Az egérkurzorral kapsz segítséget, ha a címsoron hagyod. Kettősponttal adod a tartományt és nem kötőjellel, stb.

[ Szerkesztve ]

(#260) Williams válasza woodworm (#259) üzenetére


Williams
aktív tag

A régi routerben a wi-fi-nél be van állítva a csatorna 13 - 2,472GHz-re. Az újban is be lehet, csak hol? :R

(#261) woodworm válasza Williams (#260) üzenetére


woodworm
veterán

Wireless 2,4 GHz - General fülön.

(#262) Williams válasza woodworm (#261) üzenetére


Williams
aktív tag

Sikerült, köszönöm a segítséget! :R

Intruder2k5: Neked is köszönöm a türelmed és a segítséget! :R
Ezzel a routerrel már nem lassul be a letöltés, ha a Port Forwarding be van állítva.

(#263) rErEaT válasza attilav2 (#238) üzenetére


rErEaT
senior tag

megnézted, hogy nálad működik-e? :B

(#264) ztoldy


ztoldy
senior tag

Sziasztok!

Valakinek esetleg van az alábbi verziótól újabb Xiaomi 3G routerre generalt firmware-je? 3.4.3.9-099_32a93db
Korábban magamnak generáltam, de egyszerűen nem tudom futtatni a scriptet.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#265) trance89 válasza ztoldy (#264) üzenetére


trance89
őstag

Tessék: [link]
Ez az elérhető legfrissebb verzió (56960f9), a templates.config fájlban látható miket tartalmaz, pl samba 2 támogatást is beleforgattam ami elég lényeges

(#266) ztoldy válasza trance89 (#265) üzenetére


ztoldy
senior tag

köszönöm

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#267) Kisbre


Kisbre
tag

Sziasztok.

Van egy ASUS RT-AC57U routerem amin gyári fw van. Reapeter módban használom és van rákötve egy 128 gb-s ssd. Abban az esetben ha az ssd-t használnám(torrent letöltés, filmnézés róla, másolás rá, letöltés róla) elmegy a wifi.
Padavannal tudnám stabilan használni, ugyan ilyen módban? Érdemes lehet feltenni rá?
Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#268) rErEaT válasza Kisbre (#267) üzenetére


rErEaT
senior tag

tudja ezeket, bár nem tudom én nem vettem észre hogy a WiFi elment volna torrent miatt :D

(#269) Kisbre válasza rErEaT (#268) üzenetére


Kisbre
tag

Félreértesz. Nem a torrent miatt megy el a wifi, hanem mindig akkor amikor használnám az ssd-t, pl.: torrent.
Közben próbáltam feltenni a Padavant, de mikor flashalnem, azt írja érvénytelen ip cím.

(#270) rErEaT válasza Kisbre (#269) üzenetére


rErEaT
senior tag

Nem lehet, hogy újraindult? azaz, hogy nem maradt ServiceModeban? (vagy hogy is hívja az ASUS, Recovery?!)

Nálam is 2-3x újraindult nem akart megragadni ebben a módban :D

(#271) Kisbre válasza rErEaT (#270) üzenetére


Kisbre
tag

Szerintem nem. Lassan villogott végig a powerled.

(#272) rErEaT


rErEaT
senior tag

OpenVPN "hiba" változott valakinél ? :|
vagy ez csak nálam áll fenn? :-/

(#273) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kérdés:
Az FTP szervert használja, próbálta valaki RT-AC57U-n az attilav2 féle Padavan fw-vel?

Nekem sehogyan sem akar írni. Olvas, tallóz, letölteni tudok róla, de feltölteni nem. Sem ext3-ra, sem pedig NTFS-re. Gyorsban lekaptam másik két fw-t a netről, az egyikben nincsenek skinek (nekem az kéne), de legalább megy benne az FTP, a másikban viszont nincs NTFS támogatás. Persze lehet, hogy a végén még akkor is ez lesz a három közül.

(#274) rErEaT válasza Intruder2k5 (#273) üzenetére


rErEaT
senior tag

Nálam működik a feltöltés letöltés minden.

Kivéve az OpenVPN, azt megtudnád nekem nézni? :D

Megtudnád osztani azokat a fw-ket amikben működik az FTP? hátha azokkal nekem menne az OpenVPN :-/

[ Szerkesztve ]

(#275) rErEaT válasza rErEaT (#274) üzenetére


rErEaT
senior tag

Lejárt a szerkesztési időm :-/

OpenWRT-vel vajon nagyobb szerencsénk lenne? nekem csak a SMB és az OpenVPN-re lenne szükségem :(

(#276) Intruder2k5 válasza rErEaT (#274) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ebben működik az FTP, feltöltöttem ide, már nem tudom hol találtam, csak Google-el keresgéltem. Én nem használok VPN-t, nincs is beállítva, mit kellene nézzek rajta?

szerk.:
Szerintem innen van az fw.
https://dimez.ru/padavan-ng/current/asus/
illetve itt találtam még egyet, de ez nem látja az NTFS-t.
https://www.upload.ee/files/9566528/RT-AC1200GU_3.4.3.9L-100.trx.html

Ha viszont nálad jó, akkor lehet kéne tennem egy próbát HDD-vel is, mert most csak pendrive-al tesztelgetek, de ez több szempontból sem az igazi.

[ Szerkesztve ]

(#277) rErEaT válasza Intruder2k5 (#276) üzenetére


rErEaT
senior tag

HDD-vel nekem NTFS-el van fent, nem régen Pendrive volt de az extFattal ha jól emlékszem :D

Csak, annyi, hogy bekapcsolod és megnéznéd, hogy letudod-e tölteni a client.ovpn fájlt webuiból.

woodworm ezt írta nekem anno:

"Én ssh-n az automatikus scripteket használtam, majd mentettem a meghajtót.
/usr/bin/openvpn-cert.sh server
/usr/bin/openvpn-cert.sh client -n client1
mtd_storage.sh save
Ezután frissítettem a vpn tanúsítvány oldalt és lementettem az client.ovpn fájlt."

De nekem a WebUIban a Generate gombra is failedet ír, de még ha scripttel ssh-n csinálom meg ezeket akkor a Generate gomb alá nem tesz egy exportot :(

(#278) woodworm válasza rErEaT (#277) üzenetére


woodworm
veterán

Az az igazság, hogy nekem az adminfelületet, a scriptet és a padavan wiki leírását. használva is megjelent a gomb.

(#279) Intruder2k5 válasza rErEaT (#277) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nézem, épp generálja a kulcsokat...

szerk.:
Igen, lefut a kulcs generálás is, és le is lehet tölteni a client.ovpn file-t. Mindent webes felületen csináltam, most újra az itt közzétett fw-ben.

[ Szerkesztve ]

(#281) rErEaT válasza Intruder2k5 (#279) üzenetére


rErEaT
senior tag

oh szóval melyik fw-t tetted fel és a webuiban csináltad a generálást? :D

szeretném is beállítani, csak kérlek írd le mit csináltál :)

(#282) rErEaT válasza woodworm (#278) üzenetére


rErEaT
senior tag

akkor nem tudom mit rontottam el, de csütörtökön megpróbálom újrarakni az egész fw-t :)
csak akkor tudnám melyik működik jól :)

(#283) rErEaT


rErEaT
senior tag

Nem tudom igazából mi volt a baja, de egy factory reset után működött a Generate gomb és a scriptekkel a generálás is :)

Elvileg most már kitudom importálni a ovpn fájlt ami azt jelenti, hogy működik gondolom az OpenVPN, de egyelőre nem tudom tesztelni azonos hálózatból :D

(#284) rErEaT válasza rErEaT (#283) üzenetére


rErEaT
senior tag

elérem a szervert, de nem tudok csatlakozni/bejelentkezni :'(

ide írtam a problémámmal, de talán ti is tudtok segíteni!
https://prohardver.hu/tema/vpn_de_hogy/hsz_1437-1437.html

(#285) rErEaT válasza rErEaT (#284) üzenetére


rErEaT
senior tag

Ne haragudjatok a sok hozzászólásom miatt, de sikerült megcsinálni, ott a linken lévő hozzászólásomra írtam meg a megoldást ami nálam sikerült :)

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

(#286) attilav2 válasza rErEaT (#285) üzenetére


attilav2
őstag

Nem baj hogy sokat írtál a lényeg hogy a megoldással másoknak is hasznára leszel ha valaki openvpn-t akar beállítani.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#287) rErEaT válasza attilav2 (#286) üzenetére


rErEaT
senior tag

Még az SMB megosztást nem érem el VPN-en keresztül, de itt egy link hol elvileg segítenek beállítani.

Hát én "interfaces = 192.168.2.0/24 10.8.0.0/24" opciót állítottam be... de nem működik így sem :-/

Ezt még woodworm se tudja azt mondta, szóval marad a guglizás aztán írok ha valami sikerül :)

Beállításaimról képek:
[kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#288) rErEaT válasza rErEaT (#287) üzenetére


rErEaT
senior tag

Ezt is sikerült megoldani :)
hozzáadtam ugye a VPN hálózati címét az smb config fájljába és utána a router belső IP címével (\\192.168.2.1\megosztás) elérem VPN-en keresztül is :)

(#289) rErEaT


rErEaT
senior tag

Más téma:

Szerintetek rá lehet rakni valahogy a Padavan fw-re az SMBv2 vagy v3at? mert most v1 fut és ahhoz ugye minden gépen kell egy apró változtatást eszközölni :)

(#290) woodworm válasza rErEaT (#289) üzenetére


woodworm
veterán

Újra kell forgatni a megfelelő opcióval.

(#291) rErEaT válasza woodworm (#290) üzenetére


rErEaT
senior tag

oh és sebességügyileg van változás? :D

attilav2 megtudnád csinálni, hogy újraforgatod kérlek? :D

(#292) attilav2 válasza rErEaT (#291) üzenetére


attilav2
őstag

Már letöröltem a K(ubuntu)-t, most a OpenSuSe tumbleweed-del kísérletezem. A prometheus script csak debian és származékain fut. Majd talán valamikor újraforgatom, de nem most. Vagy kérj meg mást. Egyébként az agyontitkosított openvpn felett szerintem biztonságos az smb v1 is.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#293) woodworm


woodworm
veterán

Viszonylag régi konfigom van, de hamar lefordul virtuális gépen is.

(#294) rErEaT válasza woodworm (#293) üzenetére


rErEaT
senior tag

Látom egy másik fórumban még ruTorrent/rTorrent is felment padavanra a transmission helyett :D

Seed szervereken csak Deluge vagy rTorrentet használtam, így nem tudom, hogy most a transmission lassabb-e.

(#295) attilav2 válasza woodworm (#293) üzenetére


attilav2
őstag

Nekem ellenkező a tapasztalatom X4 860K-n 8GB rammal natívan gyorsabban fordul mint virtuális gépben, virtuális gépben úgy emlékszem sokkal lassabb, ezért forgattam natívban.
De majd lehet teszek egy próbát virtualboxban/vmware-ban megint, adok neki 2.5-3gb ramot.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#296) woodworm válasza rErEaT (#294) üzenetére


woodworm
veterán

Bár torrentezésnél ott a háttértár, de a xiaomi esetében nagyobb a flash, több lehetőség áll rendelkezésre. Nekem pl. rádióként és zenelejátszóként szerepel.

(#295) attilav2
Nem ütközik a két tapasztalat, mert én sem állítottam, hogy gyorsabb virtuális gépen, csak azt, hogy viszonylag gyorsan le lehet fordítani így is (Pentium G3220, 4GB). Kb. fél óra a toolchain, 20 perc a build, plusz a beállításokra szánt idő. Utóbbi a legtöbb, nincsenek összeszedve a különböző módosítások, mindig keresni kell.

[ Szerkesztve ]

(#297) rErEaT válasza woodworm (#296) üzenetére


rErEaT
senior tag

nem igazán használom torrentezésre úgy sem, csak érdeklődtem :D

teljesen jó ahhoz az asztali gépem, max 1-2 torrentet bedobok rá, hogy a kötelező seed idő meglegyen és ennyi :D

(#298) rErEaT


rErEaT
senior tag

Ez már csak tényleg szőrszál hasogatás:

Padavan vagy OpenWRT vagy nem tudom mivan még az RT-AC57U-ra, de melyik vajon a legjobb? :D

(#299) trance89


trance89
őstag

Tessék, friss fw AC57U és 1200GU modellekre (azonos hardver) SMBv2-vel: [link]
Csak az alap Asus skint hagytam benne mert a többivel nem akart lefordulni

[ Szerkesztve ]

(#300) rErEaT válasza trance89 (#299) üzenetére


rErEaT
senior tag

köszi szépen!

már rakom is fel :D
nem kell nekem eleve több skin bele az alap teljesen megfelelő :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.