Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-05 21:32:12

LOGOUT.hu

Padavan firmware image file-ok, hasznos infók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gyors kérdés:
Azt tudja-e valaki, hogy az "új" repoból fordított, átírt start.sh script esetén mikor és melyik file indítja a firmware trx file összeállítását?

Bővebben:
Tegnap éjjel megpróbálkoztam egy 101-es fw fordítással, de a "megszokott dolgaimat" beletettem volna abba is. Meg is találtam egy scriptet azt hiszem a /padavan-ng/trunk/stage almappában build_firmware.sh néven (vagy valami hasonló, bocs, de ezt most csak emlékezetből írom melóhelyről), amiben kikerestem azt a részt amikor törli majd újra létrehozza a /padavan-ng/trunk/romfs mappát, ide be is tettem egy pause-t, majd amikor megállt a futás be is másoltam oda a szokott dolgaim, de érdekes mód a Linaro verzióval ellentétben ez belenyúlt oda, és törölt file-okat, így meg ugye semmit sem ér az egész. Konkrétan az /opt/lib mappát törölte, amit nem is értek miért zavarta, hisz alapból az /opt mappa üres az fw-ben. A Linaro féle repóból dolgozó alap prometheus script az fw összeállítása előtt mindig megáll, és bekéri a jelszavamat. Ekkor szoktam bemásolni a saját dolgokat, majd ezután kb. ~1 perc múlva végez is, a módosított script viszont ilyet nem csinál, az egyből pakolja össze az fw-t, és csak akkor pause-ál, amikor már kész a trx image file.

(#502) woodworm válasza Intruder2k5 (#501) üzenetére


woodworm
veterán

Az az igazság, hogy ugyanúgy kellene működnie. Olvasgattam most a 4PDA fórumot és megy a "vita", hogy miért nem kerül lecserélésre a repo linkje. Freize részéről nincs akadálya, de többen is felvetették, hogy jobb lenne, ha maradna Linaro tárolója, mivel az stabil. Alexey viszont sűrűn vét, igaz, hamar is javítja, de ha valaki belefut egy komolyabb hibába, akkor nem biztos, hogy könnyen továbblép.
Frissült egyébként reggelre megint, bár a bejegyzés nem erre vonatkozott. A hiba nem tudom hol lehet, a megoldáshoz csak favágós módszert tudok. Le kell forgatni az fw-t egyszer, majd az elkészült romfs könyvtárszerkezetbe már be lehet másolni a módosításokat. Újraforgatáskor pedig a quick buildet kell engedélyezni.

(#503) Intruder2k5 válasza woodworm (#502) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Köszi! :R

Ha jól rémlik a romfs mappát quick build során is törli és újra létrehozza, szóval ez sem járható. Meg ugye a quick build önmagában sem egy életbiztosítás, eddig én is minden körben újraforgattam a teljes fw-t, sosem quickeltem. Mondjuk annyira nem is fontos, igazából részemről is csak próba lett volna, mert ahogy még tegnap is írtam, egyelőre jobban bízom a Linaro repoban.

(#504) woodworm válasza Intruder2k5 (#503) üzenetére


woodworm
veterán

Végeztem egy próbát a mai frissítéssel, megmaradt a quick builddel.

(#505) Intruder2k5 válasza woodworm (#504) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen? Na akkor majd lehet megpróbálom valamelyik nap, csak hát a fentebb írtak se erősítették a bizalmamat az új repóban. :)

(#506) attilav2


attilav2
őstag

Én is buildeltem egyet az új repóból mert láttam van frissítés, valami ext4-el kapcsolatos javítással. Persze visszaírta linaro repójára a linket a prometheus, de visszaállítottam dm38-ra és valahogy rávettem hogy frissítse a forrást, lebuildeltem és ezúttal webfelületről a firmware frissítés funkcióval raktam fel. Hát az nem jó hír ha nem stabil az új tároló, akkor nem fogok túl sűrűn frissíteni.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#507) klrt


klrt
tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék!
Fel akarom tenni a padavant, de a restoration program nem látja a routert.
w10 pro a pc-n beállítom a 192.168.1.10 ip címet a 255.255.255.0 maskot, elmentem.
A router kikapcsolva, nyomom a restore gombot kb 10 mp ig közbe 5mp után bekapcsolom a routert. a power led lassan villog. Indítom a progit betallózom a .trx fájlt, rányomok a feltöltésre, elkezd számolni kb 30mp után ki írja, hogy nem látja a routert.

Mit rontok el?

(#508) Intruder2k5 válasza klrt (#507) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Valamilyen szoftveres tűzfal blokkolja a kapcsolatot. Akár a Windows sajátja, akár egy 3rd party program.

Bónusz kérdés:
Ugye LAN kábelen próbálkozol, és a helyi kapcsolat IP címét állítottad be? Csak mert volt aki ezt is WiFi-n próbálta megoldani, mondván valahol a szekrény mögött van a router, és nem fér hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#509) klrt válasza Intruder2k5 (#508) üzenetére


klrt
tag

Csak a win-é van.
Igen kábellal 4 es be dúgva a routeren. És az ethernet hálózatnál. Állítottam az IP-t (Ezen kívül a virtualbox-é van).
Kikapcsoltam a tűzfalat, de nem segített.
DNS kiszolgálóhoz nem kell semmi?

[ Szerkesztve ]

(#510) Intruder2k5 válasza klrt (#509) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, nem kell DNS kiszolgáló. Ping-re válaszol a 192.168.1.1 cím?

(#511) klrt válasza Intruder2k5 (#510) üzenetére


klrt
tag

Leírnád hogy kell néznem? :B
Akkor nézzem amikor a 192.168.1.10 ip van bent?

(#512) Intruder2k5 válasza klrt (#511) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen akkor, és a router legyen recovery módban, szóval villogjon rajta a power led.

(#513) klrt válasza Intruder2k5 (#512) üzenetére


klrt
tag

Szerintem nem tudom mert ezt a "Request timed out." üzenetet kapom.

(#514) Intruder2k5 válasza klrt (#513) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor tuti biztos, hogy valami blokkolja a kapcsolatot. Ha nincs recovery módban a router, hanem csak simán elindítod, de a gépen hagyod ugyanezt az IP beállítást, akkor eléred a 192.168.1.1 címen az admin felületet?

(#515) klrt válasza Intruder2k5 (#514) üzenetére


klrt
tag

Igen, elérem.
Mi blokkolhatja? Csak a defender van, semmi másik vírusírtó vagy tűzfal nincs telepítve. Csak a virtualbox ami csinálta magának a virtualbox hálózatot.

[ Szerkesztve ]

(#516) Intruder2k5 válasza klrt (#515) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt sajnos nem tudom megmondani látatlanban, de még tippem sincs. Ha nem jutsz előre, van még pár alternatív lehetőség.

Első és legegyszerűbb, hogy töltsd le ezt a zip-et, ebben van kétféle verzió asus restoration tool, hátha valamelyikkel sikerül. [link]

Második opció, hogy próbálj meg letölteni egy Live Linux-ot, írd ki egy pendrive-ra, boot-olj be arról a géppel, és akkor tftp-vel fel tudod tenni a firmware-t a routerre.

Harmadik lehetőség, hogy SSH-n vagy telnet-en lépsz be a routerre, és ott írod fel a firmware-t. [link] Annyi, hogy ehhez a wget számára is elérhető helyre fel kell tölteni a trx file-t, vagy WinSCP-vel tudod még a routerre másolni a /tmp mappába. [link]

Ezek nyilván már macerásabbak, de jobb ötletem nincs.

(#517) klrt válasza Intruder2k5 (#516) üzenetére


klrt
tag

Megpróbálom ezt a winscpt, ha kapok még segítséget.
A pc nek kell fix ip?
Itt normál módba legyen elindítva a router? Ha, igen akkor root és ami benne van jelszó?
A firmet mappástól kell felmásolni a tmpbe??
Ha fent van mit kell tenni, hogy települjön?

[ Szerkesztve ]

(#518) Intruder2k5 válasza klrt (#517) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt sajnos már nincs időm részletesen leírni, majd esetleg késő-délután, este, otthonról. Most lassan indulóban vagyok melóhelyről.

De gyorsan annyit, hogy a router normál módban, a login azt hiszem admin és a jelszó ami a routerben van. Mappa nem kell csak a trx file, a parancsok pedig ott vannak a linkelt hsz.-ben, de értelemszerűen az fw nevét cserélni kell.

[ Szerkesztve ]

(#519) woodworm válasza klrt (#517) üzenetére


woodworm
veterán

- A routert normál módban kell indítani, az ssh kapcsolat engedélyezve legyen.
- Indítani kell egy winscp scp és egy putty/kitty ssh kapcsolatot. A bejelentkezési név admin, a jelszó ugyanaz, mint a bejelentkezéshez beállított jelszó.
- A winscp kapcsolat indítása után megjelenik egy kétpaneles fájlkezelő, bal oldalt a kapcsolatot kezdeményező gép könyvtárszerkezetét látod, jobb oldalt pedig a routerét. Bal oldalt kikeresed a feltölteni kívánt fájlt, jobb oldal pedig belépsz a /tmp mappába és elvégzed a másolást.
- A putty ssh ablakban pedig kiadod a következő parancsokat:
cd /tmp
mtd-write -i RT-AC1200GU_3.4.3.9L-100.trx -d linux && reboot

Természetesen a fájlnevet az aktuálisra kell módosítani.

(#520) klrt válasza woodworm (#519) üzenetére


klrt
tag

Köszi szépen!

Intruder2k5 neked is köszönöm!

Közbe felment win alól.
A virtualbox által létrehozott kapcsolatot kellett letiltani!

(#521) klrt


klrt
tag

Sziasztok!
Tudna nekem segíteni valaki ipdns-t beállítani, mit hova írjak??
OpenWRT-ből próbáltam át másolni, de nem működik.

(#522) Intruder2k5 válasza klrt (#521) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Hát nem tudom egyáltalán működhet-e így az ipdns, mert ahogy nézem nincs alapból curl a firmware-ben, wget-el meg tudomásom szerint nem megy. Én ugyan használom, de a WAN UP scriptből (Customization - Scripts - Run After WAN Up/Down Events), és nekem van entware telepítve. Neked van entware telepítésed? Ha igen, akkor a fentebb említett részbe ezt írd be:

#!/bin/sh
### Custom user script
### Called after internal WAN up/down action
### $1 - WAN action (up/down)
### $2 - WAN interface name (e.g. eth3 or ppp0)
### $3 - WAN IPv4 address
if [ "$1" == "up" ]; then
sleep 15
/opt/bin/curl -s http://FELHASZNÁLÓNÉV:JELSZÓ@update.ipdns.hu/update?hostname=HOSZTNÉV&myip=[IP]
fi

Értelemszerűen a FELHASZNÁLÓNÉV, JELSZÓ, és HOSZTNÉV részeket cseréld a sajátodra.

[ Szerkesztve ]

(#523) klrt válasza Intruder2k5 (#522) üzenetére


klrt
tag

Azt a curl-t nem lehet utólag telepíteni?
Nincs entware telepítve.

(#524) Intruder2k5 válasza klrt (#523) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Legjobb tudomásom szerint csak entware-be. Mondjuk nem nagy csomag amint látom, lehet megpróbálok fordítani egyet amiben van. Kérdés persze, hogy függőségekkel együtt mennyit fog foglalni.

(#525) klrt válasza Intruder2k5 (#524) üzenetére


klrt
tag

Köszi a fáradozásod! :)

(#526) Intruder2k5 válasza klrt (#525) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elindítottam, ha gond nélkül lefordul (vagyis el fog férni az image-ben), akkor egy órán belül meg lesz.

(#527) klrt válasza Intruder2k5 (#526) üzenetére


klrt
tag

Remélem jó lesz!

(#528) Intruder2k5 válasza klrt (#527) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Készen van, tölthető. Egyelőre csak az ASUS, Xiaomi-hoz majd később lefordítom.

(#529) klrt válasza Intruder2k5 (#528) üzenetére


klrt
tag

Szuper!
padavant padvanra lehet frissíteni a router firmware upgrade funkcióval?
Megnéznéd még a képet amit felraktam, hogy jó úgy ahogy kitöltöttem?

(#530) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen lehet frissíteni.

Milyen képet? Hova raktad?

(#531) klrt válasza Intruder2k5 (#530) üzenetére


klrt
tag

521 es hozzászólásba
Ok akkor gyors frissítek. :)

(#532) Intruder2k5 válasza klrt (#531) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jaa.... Arra nincsen szükség, kikapcsolhatod az egész DDNS funkciót, a WAN UP script fogja ezt csinálni, amit az alatta lévőben írtam.

Annyi, hogy ha ritkán változik az IP címed, mint pl. UPC kábel esetén akár több hónapig is ugyanaz van, akkor érdemes még egy cronjob-ba is betenni a curl-es hivatkozást, és időzíteni mondjuk heti, vagy havi egy update-et.

(#533) klrt válasza Intruder2k5 (#532) üzenetére


klrt
tag

A frissítés kész.
Bemásoltam a scriptet, beírtam a felhasználó nevet- jelszót a host helyett ntt70.ipdns.hu-t írtam, Alkalmaz és nem működik! Nagyon nem értek hozzá. :(

(#534) Intruder2k5 válasza klrt (#533) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A .ipdns.hu nem kell, csak az ntt70

Ja, és utána kell egy WAN reconnect, mert a script akkor fut le, amikor IP címet kap a WAN interfész.

[ Szerkesztve ]

(#535) klrt válasza Intruder2k5 (#534) üzenetére


klrt
tag

Javítottam, rebotoltam de nem érem el telóról a nast. A port továbbításokat megcsináltam. (Azt hiszem)

(#536) Intruder2k5 válasza klrt (#535) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha megpingeled a DDNS címed, akkor a helyes IP címet látod ott?

Mindjárt felrakom én is az ASUS-ra, és letesztelem az ipdns-t.

[ Szerkesztve ]

(#537) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#536) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nos, nekem működik, frissítette az IP címet. Valamit nem jól írtál be.

[ Szerkesztve ]

(#538) klrt válasza Intruder2k5 (#537) üzenetére


klrt
tag

Azt pingeli mint ami az ipdns oldalán van.

(#539) Intruder2k5 válasza klrt (#538) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, de az a jelenlegi IP címed?

(#540) klrt válasza Intruder2k5 (#539) üzenetére


klrt
tag

Azt hol látom, mert nekem a lucihoz képest kész káosz van. (A míg az openwrt-s router volt addig működött.) Digis a net, de nem vagyok natolva. Legalább is tegnap még nem voltam.

(#541) Intruder2k5 válasza klrt (#540) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Network Map menüben - Internet Status oldal - IPv4 Address WAN

[ Szerkesztve ]

(#542) klrt válasza Intruder2k5 (#541) üzenetére


klrt
tag

Ha az IPv4 Address WAN: értékét kellene pingelni, akkor nem azt pingeli

(#543) Intruder2k5 válasza klrt (#542) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor valamit rosszul írtál be a fentebbi scriptbe. Biztosan jól és jó helyre írtad amit fentebb bemásoltam ide?

[ Szerkesztve ]

(#544) klrt válasza Intruder2k5 (#543) üzenetére


klrt
tag

Így van bent, a jelszó csak most ****

#!/bin/sh
### Custom user script
### Called after internal WAN up/down action
### $1 - WAN action (up/down)
### $2 - WAN interface name (e.g. eth3 or ppp0)
### $3 - WAN IPv4 address
if [ "$1" == "up" ]; then
sleep 15
/opt/bin/curl -s http://novtom07@gmail.com:******@update.ipdns.hu/update?hostname=ntt70&myip=[IP]
fi

(#545) Intruder2k5 válasza klrt (#544) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A felhasználónév szerintem nem email cím, hanem csak novtom07 lesz. Ha belépsz az ipdns.hu oldalra, és rákattintasz a hostra, akkor alatta megjelenik, de módosítható is.

[ Szerkesztve ]

(#546) klrt válasza Intruder2k5 (#545) üzenetére


klrt
tag

Az ipdns oldalán így van: novtom07-gmail-com

(#547) Intruder2k5 válasza klrt (#546) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor úgy add meg a scriptben is.

(#548) klrt válasza Intruder2k5 (#547) üzenetére


klrt
tag

Így már jó a ping :)
A nast még nem érem el kintről. Gondolom a port fordingom se jó.

(#549) Intruder2k5 válasza klrt (#548) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nagyszerű!
Akkor vélhetően az sem.

[ Szerkesztve ]

(#550) klrt válasza Intruder2k5 (#549) üzenetére


klrt
tag

Meg van!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.