Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-05 21:32:12

LOGOUT.hu

Padavan firmware image file-ok, hasznos infók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) nrg_52 válasza trance89 (#1050) üzenetére


nrg_52
addikt

+ ha hajlando lesz latni az ntfs fajlrendszert, akkor megajanlom neked, hogy tokeletes, mert egyebkent tenyleg jo, meg gyors is, + az usb tulajdonsagok lap is okes.

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#1052) blakey válasza nrg_52 (#1051) üzenetére


blakey
titán

Neked eddig melyik vált be?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1053) nrg_52 válasza blakey (#1052) üzenetére


nrg_52
addikt

Lopertpeter elso verziojat hasznalom, eddig bevalt es ledek stb is mukodnek. Egyebkent ha pusztan a mukodest nezem ledekkel nem foglalkozom akkor igazabol szerintem tokmindegy melyiket hasznalod, mindenkie jo.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#1054) Gyurka6 válasza nrg_52 (#1051) üzenetére


Gyurka6
őstag

Miért kellene egy linuxos routert terhelni ntfs eléréssel?

Gyurka

(#1055) LiteCross91 válasza nrg_52 (#1034) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Lehet, hogy a tied újabb és azért működik. Bocsi, de nem találok fórumot, ahol ezt megtudnám beszélni valakivel. dHa bedugom usb-n akkor megjelenik a scan és minden egyéb hozzá, de így routeren keresztül csak ennyit mutat: [kép]
Epson scan settings így néz ki: [kép]
Tanácstalan vagyok, tűzfalat is kikapcsoltam. Ha bármi ötletetek van, akkor szívesen venném. :U

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#1056) nrg_52 válasza Gyurka6 (#1054) üzenetére


nrg_52
addikt

Mert mondjuk tobb eszkozon is hssznalom a hdd-t es az ntfs-t mindegyik kezeli? Mint ahogy a padavan fw is gyonyoruszepen kezeli, nem vettem eszre, hogy terhelne...

LiteCross91: probald meg localban.

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#1057) trance89 válasza nrg_52 (#1051) üzenetére


trance89
őstag

az ntfs kezelesi hiba sejtem mi miatt van, az alap konfigban a paragon ntfs driver(ufsd) van engedelyezve az ntfs-3g fuse driver helyett, a legtobb device konfigban az utobbi van engedelyezve alapbol
mindenesetre erdekes hogy a prometheus scriptben egy ilyen osszetakmakolt feligmeddig mukodo konfig van alapbol az 1200GU-ra, pedig eleg sokan veszik ezt a tipust most hogy mar alig van a piacon normalis padavanosithato mt7621 router
holnap forditok egy ujat az ntfs-3g driverrel, ha mindenigaz azzal mar jo lesz

[ Szerkesztve ]

(#1058) Gyurka6 válasza nrg_52 (#1056) üzenetére


Gyurka6
őstag

A többitől nem várod el az ext4 kezelését?

Gyurka

(#1059) LiteCross91 válasza nrg_52 (#1056) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Jaja próbáltam, rögtön hibaüzenetet ad, hogy nincs csatlakoztatva scanner.

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#1060) nrg_52 válasza Gyurka6 (#1058) üzenetére


nrg_52
addikt

Nyilvan ettol varom el, ha ez kezeli gond nelkul, nem a gyerek 8 eves nem okos tevejetol, hogy lassa a linux particiot. Tudom, letezik TV okosito, de nem veletlenul nem vettem hozza. Nem ertem ez miert zavar teged ennyire...

trance89: :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#1061) Intruder2k5 válasza Gyurka6 (#1058) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez most komoly? Az ext3 mellett én is használok NTFS-t a routeren. Miért baj ez? Tökéletesen működik, és meg kell mondjam, nem érzek lényegi különbséget a két filerendszer elérése közt Samba-n. Pedig én még csak nem is használom más eszközön a HDD-t, sosem kötöm le a routerről, mégis így láttam jobbnak. Szerintem engedd el...

[ Szerkesztve ]

(#1062) woodworm válasza trance89 (#1057) üzenetére


woodworm
veterán

Ez még hagyján, a dir860l-nek a switch konfigurációja volt(van?) elcseszve. Soha nem láttam, hogy javították volna.

(#1063) Gyurka6 válasza Intruder2k5 (#1061) üzenetére


Gyurka6
őstag

Megtörtént, tényleg érdekelt miért ettől a feltételtől teszi függővé, hogy "megajánlja"· Kifejezetten zavar amikor egy linuxos rendszerre egy ext rendszerű meghajtót csatlakoztatok és kiírja(már nem) két sorban, hogy nem ntfs.

Gyurka

(#1064) blakey válasza trance89 (#1057) üzenetére


blakey
titán

:R
Itt volt egy észrevétel illetve én még ezt lárram. Nem tudom, hogy ezek jelentősek vagy érdekesek-e.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1065) trance89 válasza blakey (#1064) üzenetére


trance89
őstag

igen olvastam, amit woodworm linkelt arrol fogalmam sincs mi lehet es hogyan rakjam bele, nem vagyok annyira nagy linux guru
a legutobbi forditasom mar lopertpeter modositasaival keszult
kesz az uj fw a minap frissult Alexey repobol, valaki tesztelhetne az ntfs olvasast:
[link]

(#1066) blakey válasza trance89 (#1065) üzenetére


blakey
titán

:R

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1067) petir válasza blakey (#1066) üzenetére


petir
senior tag

Ki is próbáltad? :)

Valaki segítsen egy kis infóval.

Tomato-nál ugye fw frissítés esetleg verzió váltásnál ajánlott volt az NVRAM törlése sőt beállítások újra beállítása nem pedig visszatöltés...

Mi a helyzet a padavan udvarán? Ha áttérek mondjuk lopertpeter frissít felteszem az újat amit kiadott van valami teendő?

illetve ha

Mondjuk használtam lopertpeter verziót és kipróbálom trance verzióját mehet egy az egybe vagy van valami plusz teendő?

(#1068) nrg_52 válasza petir (#1067) üzenetére


nrg_52
addikt

Sokat cserelgetek oda-vissza, de sose kellett meg defaultra tenni eddig, minden megy flottul.

@trance89: azonnal nezem.:R

Szerk.: Szuper, megy az ntfs neki, usb tulajdonsagok lap is okes, koszonom. Wifi ledek nem mennek, de az a legkevesbe zavar, egEnlore marad ez, tesztelem!

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#1069) blakey válasza petir (#1067) üzenetére


blakey
titán

Igen, fent van.
Azonos verzión belül (azonos készítőtől) nem feltétlenül kell azonban itt és mostanában mindig csinálok. Pl most is csináltam és 0-ról állítottam be ugyanis pl. nincs téma választás, ami jó, a logó is Asus-ra cserélódött, stb. Ilyenkor én itt csinálok egy gyári visszaállítás, így a tiszta. Most tiszta lappal van fent és megbarátkozom a ledek kikapcsolásával, mert egyébként jónak tűnik és Asus-ra optimalizáltnak látom. Mehet egyből rá, menni fog minden ugyanúgy de ha nyomsz egy visszaállítást akkor sokminden megváltzoik, más a gyári alapja mint a lopertpeter verziójának, ez így normálisabb alapnak tűnik, az IP is 192.168.1.1 és nem 2.1, bár én az utóbbi használom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1070) blakey válasza trance89 (#1065) üzenetére


blakey
titán

Egyelőre jónak tűnik az irány, tetszik, hogy nincs felesleges téma választási lehetőség, nekem jó ez a világos Asus téma is, egyelőre minden működik, legalábbis amiket próbáltam, most hétvégén hosszabban tesztelem. :R Ledek kikapcsolva. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1071) petir válasza blakey (#1070) üzenetére


petir
senior tag

Digim van PPPoE kapcsolat vagy én vagyok vak vagy rossz a fordítás...

WAN menü - Internet Connection fül
WAN Connection type PPPoE - OK
De felhasználó név és jelszó?

PPP VPN résznél van meg ott az 1492-es MTU

Ott a VPN egy hibás fordítás ugye ?

(#1072) Intruder2k5 válasza petir (#1071) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igazából nem fordítási hiba, csak szokatlan megjelenítés, mert a PPPoE, vagy Point-to-Point Protocol (PPP) over Ethernet kapcsolat egy egyébként VPN szerverek által is használt protokollal működik, ezért is olyan erőforrás igényes a DHCP-vel szemben.

(#1073) petir válasza Intruder2k5 (#1072) üzenetére


petir
senior tag

Nem is igazán akar csatlakozni... mi a helyes beállítás ezen a lapon ?

Ahh közben létrejött a WAN kapcsolat

Köszi szépen!
Valami miatt lassabban csatlakozott és ahogy WIFI-n lógtam csak ott volt a felkiáltójel , hogy valami nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#1074) Intruder2k5 válasza petir (#1073) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szintén DIGI...

(#1075) trance89 válasza blakey (#1070) üzenetére


trance89
őstag

Pedig az osszes elerheto tema integralva van ugyanugy mint az elozo forditasaimnal, bongeszo cache urites volt?
Padavan eseten nvram urites nem lenyeges, tobbszor is ugraltam meg a regi eredeti padavan/padavan-ng/alexey(099/100/101 vegu buildek) kozott es soha nem volt semmi problema
Itt csak a bongeszo cache ami frissitesek kozott okozhat gondot

(#1076) nrg_52 válasza trance89 (#1075) üzenetére


nrg_52
addikt

Ott vannak a temak. Megy minden amit eddig neztem a ledeket kiveve. Fenn is marad, tesztelem. A ledek kerdese meg csak megoldodik elobb-utobb. Koszonjuk a munkad!:C :R

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#1077) blakey válasza trance89 (#1075) üzenetére


blakey
titán

Nincsenek témák, 2 böngészővel is néztem és volt cache ürítés.

(#1076) nrg_52
Addig amíg nem volt reset ott voltak a témák, reset után nincs, de nem is zavar, nekem ez így pont jó.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1078) nrg_52 válasza blakey (#1077) üzenetére


nrg_52
addikt

En nem reseteltem az igaz, de nem is tervezem.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#1079) trance89


trance89
őstag

erdekes mert semmi mast nem valtoztattam csak az ntfs driver let kicserelve
az uj commitnak pedig semmi koze a skinekhez:
kernel: Added workarround for fix ext4 driver crash
Alexey authored 2 days ago
f622ab4c

mindegy egyelore marad igy, minden ami lenyeges mukodik, ami nem az kizarolag csak esztetikai hiba :)

(#1080) blakey válasza trance89 (#1079) üzenetére


blakey
titán

Furán viselkedik az biztos. Most este kipróbáltam, feltettem az előzőt, nem változott semmi, nem volt téma választási lehetőség, nyomtam egy resetet, lett témaválasztási lehetőség, ráfrissítettem a mait, maradt a téma választási lehetőség, nyomtam megint egy resetet, maradt a téma választási lehetőség, elkezdtem beállítani, a LAN-t átállítom a 192.168.1.1-ről 192.168.2.1-re és eltűnik a téma választási lehetőség, nyomok egy resetet, nincs téma választási lehetőség és innentől kezdve bármit csinálok már nincs téma választási lehetőség. Nekem ez így tökéletes de ezek szerint a firmware-ben itt valami "bibi" van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1081) Intruder2k5 válasza blakey (#1080) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Fw csere után ne resetet nyomkodj, csak CTRL+F5-öt a böngészőben.

[ Szerkesztve ]

(#1082) blakey válasza Intruder2k5 (#1081) üzenetére


blakey
titán

Szándékosan csináltam, a routert alaphelyzetbe állítottam, hogy mi van ha frissen telepítem, mert utána a beállításokból készítek egy mentést. Amúgy nem érek semmit a Ctrl+F5-tel, nem Windowst használok. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1083) rErEaT válasza trance89 (#1079) üzenetére


rErEaT
senior tag

crashel is azonnal amint leakarok tölteni valami az ext4es HDD-re :((

remélem ezzel jó lesz

[ Szerkesztve ]

(#1084) blakey válasza blakey (#1082) üzenetére


blakey
titán

Ma kipróbáltam Firefox alatt, Chrome-ot kukáztam, elegem lett, hogy már többet tud mint én. :)
Szóval visszatettem a korábbi verziót, nyomtam egy resetet és lett téma választás, akármelyik korábbit tettem vissza illetve akárhányszor nyomtam resetet volt téma választási lehetőség, feltettem megint ezt az újat, nyomtam a témáknál egy reset-et és eltűnt a téma választás, tehát itt a firmware-ben lehet valami hiba vagy nem hiba hanem egyszerűen kivették. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1085) nrg_52 válasza blakey (#1084) üzenetére


nrg_52
addikt

Kiprobaltam en is, bong3szo cache torles utan nincs temavalaszto panel. Mondjuk engem se zavar, jo az alap.😀

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#1086) blakey válasza nrg_52 (#1085) üzenetére


blakey
titán

Nekem is tökéletes, az is elég lenne ha mondjuk a fekete téma lenne csak, nem a felületet böngészem minden nap, tehát ez pont nem zavar, de akkor ez ilyen, egyébként egyelőre nagyon jó. Ha a ledek is működni fognak akkor tökéletes firmware lesz, szerintem. :K

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1087) lopertpeter


lopertpeter
csendes tag

Minden kedves fórumtársnak örömmel tudatom, hogy megvan a VPN menü az összefoglalóban lévő másodikban. Csak nem ott.

Hanem itt.
Próbáltam visszatenni, nem sikerült.

(#1088) petir válasza trance89 (#1065) üzenetére


petir
senior tag

Nah 7 és fél év után lekapcsoltam végleg az RT-N66U-t és most már az 1200GU üzemel a linkelt fw-vel.

Beállítottam ami Nekem kell. Eddig stabil a cucc.
A wifi a másikhoz képest brutál. Sebesség rendben !

(#1089) trance89 válasza blakey (#1086) üzenetére


trance89
őstag

amugy meg tegnap feldobtam a skines verzio melle egy RT-AC1200GU_3.4.3.9L-101-f622ab4_noskin.trx verziot, ez csak az alap asus temat tartalmazza

(#1090) blakey válasza trance89 (#1089) üzenetére


blakey
titán

:R

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1091) rErEaT válasza trance89 (#1089) üzenetére


rErEaT
senior tag

érdekes, ez a verzió, vagyis a (f622ab4) nálam zabálja a ramot, össze vissza mindenre.
ha most indítok egy transmissiont, azonnal lehal :F

(#1092) nrg_52 válasza rErEaT (#1091) üzenetére


nrg_52
addikt

Nekem megy vele a transmission, de a noskins verzioban nem jo az usb tulajdonsagok panel, ugyhogy visszamentem a skinesre, amibol bongeszo cache torles utan eltunnek a skinek. Egyenlore.

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#1093) rErEaT válasza nrg_52 (#1092) üzenetére


rErEaT
senior tag

tényleg az az usb panel nekem sem jó a no skins menüben :D
érdekes most kiürítettem a transmissiont és normálisan megy minden...

kellett neki egy vér frissítés szerintem, mert nekem ext4be van a meghajtóm aztán az meg mint említve is lett bugos volt :F

nem lehet bugot bejelenteni ? alexey repo ez nem?

[ Szerkesztve ]

(#1094) blakey


blakey
titán

Nos, 2 hete van meg az AC57U V1, akkor úgy voltam vele, hogy felteszem egyik Padavan fw-t és kész, azóta sokminden történt, többféle Padavan fw-t kis kipróbáltam :), arra jutottam, hogy az Intruder2k5 féle elképzelés áll az én elvárásaimhoz a legközelebb, azaz 1 téma esetleg még 1 választható bőven elég, plusz logók sem kellenek, szerintem azokat ki lehet venni, nem kell aria2, NFS szerver/kliens, szerintem a Midnight Commander is felesleges de annak jelenléte még elviselhető, előfordulhat, hogy tényleg kell, több haszna van, mint az aria2-nek, a ledek hiányossága szinte általános, azon már túltettem magam, teljesen kikapcsolok minden ledet :) így most az új helyzetet szokom, úgyis túl sok a led, NAS-on is kikapcsolva használom. Nem tudom, hogy mennyire működne a dolog de lehet, hogy érdemes lenne összeállnotok és néha összehozni 1-1 jól összerakott fw mint a Xiaomi-ra, mint az Asus-ra, szerintem sokan örülnének. Most Intruder2k5 februári verziója van tesztelés alatt, remélem ez is jól működik.
Köszönöm a munkátokat. :R

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1095) trance89 válasza rErEaT (#1093) üzenetére


trance89
őstag

le is vettem a noskins verziot, ezekszerint szukseges a skinek meglete (vagy legalabbis nemelyik) a usb menupont normalis mukodesehez

(#1096) rErEaT válasza blakey (#1094) üzenetére


rErEaT
senior tag

ezt a véleményt én is osztom, hogy aria2-t nfs szerver/kliens szerintem kuka :D
iTunes sem kell nekem, és az FTP-t sem használom mert ott az SMB ami otthonról, sőt VPN-ről is sokkal jobb, FTP-t meg WAN felé nem nyitunk :B

nem tudom miket lehetne még kiszedni belőle, de én (#1065) trance89 skines verzióját használom :D
nekem egyetlen sötét skin is elég, de így is tökéletes, bár ahogy nrg_52 is említette a böngésző cache törlése után már nem lehet skint se váltani :D
ez érdekes, de teljesen mindegy. :)

kérésre egy ilyen verziót nem tudnál fordítani trance89? :)
(mármint amiből a fent említett opciók hiányoznak, vagy van még valami kukázható? jobb lesz tőle bármi is ha ki van véve belőle?)

(#1095) trance89 köszönjük a munkád!, skines verzió, skinek nélkül :D :D

No skins verziónál ugye csak nincs ez a menüpont, mármint van egy ikonja de nem lehet rákattintani :D

[ Szerkesztve ]

(#1097) rErEaT válasza Intruder2k5 (#1039) üzenetére


rErEaT
senior tag

felhívtam a telekomot, ők azt mondták harmadszori megkeresésre is, hogy nálam van a hiba, kapnom kéne IPv6 címet :W :F

na mindegy szerintem feladom ezt :D megpróbáltam, ez van

szerk.: pontosan úgy állítottam be ahogy nálad a Digi-s IPv6 van :)

[ Szerkesztve ]

(#1098) Intruder2k5 válasza rErEaT (#1097) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt nem tudom, hogy Telekom esetén milyen Padavan beállítások kellenek, de az biztos, hogy a részükről sem megy egyszerűen.

(#1099) lopertpeter


lopertpeter
csendes tag

Új build
hanwckf 9a05d6c
skin + LED + VPN + NTFS
[link]

(#1100) woodworm válasza lopertpeter (#1099) üzenetére


woodworm
veterán

Addig várok az ac65p támogatásra, hogy a xiaomi ac2100 beelőzte.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.