Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-05 21:32:12

LOGOUT.hu

Padavan firmware image file-ok, hasznos infók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) attilav2 válasza Airedhyal (#1698) üzenetére


attilav2
őstag

Én sem arra gondoltam hogy torrentre közvetlenül a routert kellene használni(a kevés flash miatt amúgy sem lehet a transmissiont beleforgatni), hanem hogyha a PC-ről torrentezel és beesik 5-10 gigabites torrent, akkor az megfeküdheti a ~30mb szabad rammal rendelekző C5_v4 gyomrát, lehet bedugul. Egyszerre legfeljebb 2 esetleg 3 torrentig még el lehet menni szerintem.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1702) attilav2 válasza Intruder2k5 (#1699) üzenetére


attilav2
őstag

Gratula! Szép munka!
Nekem is szereznem kellene egy C5_v4-et, mert már nagyon kíváncsi vagyok hogyan muzsikálna padavan alatt, csak családilag akadályoztatva vagyok :W Már az AC-1200GU tartalékot is elég nehéz volt kikönyörögnöm.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1703) Intruder2k5 válasza attilav2 (#1702) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Köszi! :R

Még azért kell faragni rajta, a logó dolog nem tökéletes benne, jó lenne azt is megoldani, hogy menüben lehessen választani a tp-link logót, nem csak fapados módra felülírni az asus-t.

A router egyébként szerintem jó, bár nyilván ha valaki azon szeretne pl. transmission-t futtatni, akkor a 64MB RAM és az egy magos SoC miatt nem ez az ideális választás, de szimpla router feladatokra brutál jó vétel ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#1704) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet a héten visszatérek az RT-AC57U-ra is, és megnézem ezzel a lite theme pack-al illetve dropbear-el fordítva az fw-t mi hasznos férne még bele esetleg. Mondjuk az rtorrent-et tartalmazó verziót lehet megérné újraforgatni, mert az akkor elég lecsupaszított lett. Egyébként a Prometheus menüjében találtam egy opciót, ami valami megoldás lehet arra, hogy "szabályosan" beleforgassak egy működő entware rendszert az fw-be, de ez épp tegnap (illetve már ma) éjfél után volt, így tesztelni nem teszteltem. Jó lenne ha sikerülne működésre bírni, mert jelenleg a friss verzióval épp az a problémám, hogy nem tudom beleforgatni az entware-t mint korábban, mert nemes egyszerűséggel ignorálja azt a script.

[ Szerkesztve ]

(#1705) Starchm válasza Intruder2k5 (#1704) üzenetére


Starchm
őstag

"...beleforgassak egy működő entware rendszert az fw-be,..."

Ez miben különbözne az usb beállításoknál lévő bekapcsolásától?

(#1706) Intruder2k5 válasza Starchm (#1705) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én azt az opciót sosem próbáltam, nem is tudom mire jó. Esetleg azt el tudom képzelni, hogy ha integrálva van a rendszerbe entware, akkor ott tudod ki/be kapcsolni. De mivel jelenleg nincs, szerintem az az opció semmit sem csinál.

Nálam mondjuk a Xiaomi-n fut entware USB-s HDD-ről, pedig ez az opció ott is tiltva van.

(#1707) Starchm válasza Intruder2k5 (#1706) üzenetére


Starchm
őstag

Well én csak csináltam egy /opt mappát hdd alatt, ezt bekapcsoltam és vígan tudok csomagokat telepítgetni. R3G-t használok ezzel az FW-vel, de nem emlékszem honnan van.

(#1708) Intruder2k5 válasza Starchm (#1707) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja, hát akkor voltaképp ez az entware automatikus indítását oldja meg. Ezt én manuálisan csinálom, mármint az init scriptben.

[ Szerkesztve ]

(#1709) Airedhyal


Airedhyal
aktív tag

Üdv újra.

Most olyat vettem észre, hogy a LAN -> DHCP Server -> DNS and WINS Server Setting -> DNS 1, 2 -nél beírom a Rpi -n futó PiHole ip cimét, és a szerveren futó Adguard Home ip cimét, nagyon szépen nem történik semmi. (Kihagynák valamit a firmware -ból?)
[kép] [kép] [kép] [kép] [kép] Bocs hogy képként teszem fel.
Egyik se fog meg semmit.
A gyári rendszerrel és openwrt -vel müködöt.
Másnak aki használja valamelyiket PiHole, Adguard Home, mi a tapasztalata?

(#1710) attilav2 válasza Airedhyal (#1709) üzenetére


attilav2
őstag

OpenWrt milyen a C5_v4-en? Ha gigás neted van viszi a gigabitet?

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1711) Airedhyal válasza attilav2 (#1710) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

Nem megy a hw nat openwrt alatt, csak szoftverből vitt 600-800 közt.
De nekem az archer c5_v4 másodlagos router most (75cm vastagok a falak, nem igazán terjed a wifi, igy kellet a szobába is router ;] ), AP -módban van most, az archer c2_v1 ami mindent intéz, openwrt azon is felejtős gigabites kapcsolathoz.
Most ilyen sebességgel hasit.

Ezt a sebességet hozza a c5_v4 is padavannal.

[ Szerkesztve ]

(#1712) golya87


golya87
őstag

Sziasztok!

Ilyen sorokkal van tele a routerem log-ja:
Aug 18 08:30:24 kernel: PeerAddBARspActionSanity(): ADDBA Resp Ba Policy[0] not support
Csak kínai (hanwckf) találatokat kaptam Google-on.
Mi okozhatja?
(RM2100 Sensegsm)

(#1713) Intruder2k5 válasza Airedhyal (#1698) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az SSH-t Linux-os PuTTY-al próbálod? Most arra jöttem rá, Linux alól PuTTY-al nekem is ugyanezt a hibaüzit dobálja, ellenben Windows alól jó a PuTTY, sőt Linux-ból simán konzolról ssh paranccsal is jó.

(#1714) vargalex válasza Intruder2k5 (#1713) üzenetére


vargalex
félisten

Putty-ot nem ismerem, de írtam már, hogy a key exchange algorithm-ot kell megadni. Ez olyankor szokott lenni, mikor a szerver oldal egy régebbi komponens, az új kliensben pedig már alapban tiltottra állítottak néhány algo-t biztonsági okokból.

Alex

(#1715) Intruder2k5 válasza vargalex (#1714) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mindegy, nekem ez annyira nem fontos, hogy vesződjek vele, én sem használom a PuTTY-ot rendszeresen Linux alatt, csak múltkor SSH tunnelt akartam létrehozni SOCKS proxyhoz, és akkor futottam ebbe a hibába. Aztán este eszembe jutott, megpróbáltam újra, és ott megint előjött ez a hiba, és akkor írtam le ide. Alapesetben Linux alól simán ssh parancsot használok, Windows-ban meg KiTTY-et, de egyikkel sincs semmilyen probléma. KiTTY viszont sajnos nincsen Linux alá.

(#1716) vargalex válasza Intruder2k5 (#1715) üzenetére


vargalex
félisten

Bármikor előjöhet. Ez csak az SSH kliens naprakészségétől függ. Pl. OpenWrt 18.06.5-höz csatlakozva is kézzel kell megadni...

Alex

(#1717) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Két újabb TP-LINK Archer C5 v4 firmware, amik egy jó darabig biztosan az utolsók, mert mostanában ha lesz időm akkor inkább a Xiaomi-ra és az ASUS-ra valókat szeretném már frissíteni, illetve mivel itt megtelt a flash, sok újdonságot, plusz dolgot már úgysem tudnék hozzátenni.

Szóval akit érdekel, használja egészséggel! :)

(#1718) attilav2


attilav2
őstag

Újabb negatívumot vettem észre 57U-n az OpenWrt-n. 5ghz wifi csatornaváltás és a beállítások mentése után elnémult, csak újraindítás után éledt fel, a 100-as csatornára váltottam az alapértelmezett 36-ról. Működik a 100-as csatornán, csak újraindítás kell 5ghz-n a csatornaváltáshoz.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1719) vargalex válasza attilav2 (#1718) üzenetére


vargalex
félisten

Nem értem, hogy miért írsz mindent több topicba is. Ráadásul úgy, hogy valamelyikhez semmi köze. Az Openwrt topicban válaszoltam, de ide is beírom: nem kell újraindítás, csak meg kell várni a radar detectet...

Alex

(#1720) attilav2 válasza Intruder2k5 (#1717) üzenetére


attilav2
őstag

Most én is kísérletezgetek mi fér bele egy AC57U fw-be, az általad említett két skint hagytam benne, SMB2/NFS-t, vpn-eket (wireguard, strongswan, openvpn), tor proxy + geoip adatbázis, a padavanban elérhető dns és proxy szerverek, meg dropbear, kb ezeket raktam bele, transmissiont kivettem, így lett 12mb körül. Most pörgetek egy újabbat úgy hogy vissza tettem a transmission-t meg beraktam a wpad-t.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1721) Intruder2k5 válasza attilav2 (#1720) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Használj lite theme pack-et, az is sokkal kisebb helyet foglal, a tp-link fw-be is úgy tudtam betenni két skin-t, pedig az csak 8MB-os.

[ Szerkesztve ]

(#1722) attilav2 válasza Intruder2k5 (#1721) üzenetére


attilav2
őstag

Hogy kell a lite theme packet beállítani?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1723) attilav2 válasza Intruder2k5 (#1721) üzenetére


attilav2
őstag

Lefordult ez az újabb build is, 13.33 megával.
Ezek vannak benne, plusz az általad említett két skin. Ez még normál theme packkel készült.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1724) Intruder2k5 válasza attilav2 (#1722) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Huhh, most Windows alól írok éppen, de azt hiszem a ./start.sh script könyvtárában van egy /files mappa, és abban egy theme-pack-full.zip, és egy theme-pack-lite.zip file is. Én először úgy használtam, hogy a full file-t áthelyeztem onnan máshova, és a lite-ot pedig átneveztem full-ra. De később aztán megkerestem a start.sh scriptben, hogy hol hivatkozik rá, és a full-t mindenütt átírtam lite-ra, és akkor is azt használja. Előbbi nyilván egyszerűbb, ott nem kell a scriptet módosítani, az csak szimpla file átnevezés.

[ Szerkesztve ]

(#1725) attilav2 válasza attilav2 (#1723) üzenetére


attilav2
őstag

Na lite theme packkal is leforgattam ugyanazt a konfigot, 12mb lett :)
Ugyanaz a két skin volt bejelölve, build config ugyanaz, a fájl átnevezős módszert vetettem be, a start.sh átírását komplikáltabbnak találtam. Közel 1mb méretcsökkenést lehet így elérni
:))és úgy lett két lite skinnel 12mb hogy vpn-eket proxy szervereket bele zsúfoltam, ha ezeket kiagyom akkor még kisebb lett volna. El lehet gondolkodni egy friss transmission + webui fw-be forgatásán mostmár szerintem lehet neki helyet szorítani 57U és MiR3G-n, talán még a nano is belefér :DDD

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1726) Intruder2k5 válasza attilav2 (#1725) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Most álltam neki én is friss ASUS fw-t fordítani, majd meglátom mi lesz belőle, mi fér bele.

(#1727) Airedhyal


Airedhyal
aktív tag

Üdv.

Az Archer C5_v4 -en a wireguard -ot hogy lehet beuzemelni?
Készitettem egy firmware -t, a CONFIG_FIRMWARE_INCLUDE_WIREGUARD=y -al, de sehol nincs nyoma hogy be került volna.
Igy jártam a QOS -el is.
Be kerülnek ezek a fimrware -be, vagy csak disznek vannak?

(#1728) Intruder2k5 válasza Airedhyal (#1727) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia! Azt gondolom, hogy ezekhez nincs webes admin felület.

(#1729) Airedhyal válasza Intruder2k5 (#1728) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

A QoS hez kellene lennie, Áprilisi video [link] , igaz nem asus, és nem tp-link router az áldozat, de attol a menúpontnak ott kellene lennie.
A wireguard -ot meg nem találtam... eddig... se a bin, se az sbin mappában. Lehet bele se rakra?

(#1730) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.
T-homos optikai netem van iptv-vel, és az iptv vel kapcsolatba kérdeznék. A router MI3g padavan.
A STB a routerből kapja az utp kábelt. Megy az iptv minden ok, de érdekelne valami. Nálam csak akkor jó ha a wan beállításoknál így van.

Viszont a lan résznél is van valami iptv fül, amin mindegy hogy mit állítok nincs változás amíg a wan résznél úgy van ahogy. Ha a wan résznél a " choose IPTV STB port" NO-ra teszem, akkor nincs tv bármit állítok a lan oldali iptv fülön.
Valaki elmagyarázná hogy mi micsoda pontosan ?
Ez a lan oldali

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#1731) Airedhyal válasza Airedhyal (#1729) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

Wireguard csak itt van 300KB /lib/modules/3.4.113/kernel/net/wireguard/wireguard.ko
Ezzel meg nem tudok mit kezdeni.

(#1732) Starchm válasza Airedhyal (#1729) üzenetére


Starchm
őstag

Nem biztos, de a hwnatot nem kell előbb kikapcsolnod? (QoS)

[ Szerkesztve ]

(#1733) Airedhyal válasza Starchm (#1732) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

Pont ezen agyaltam.
Csak AP modban van most a c5_v4, igy nem aktiv az a rész, de.. majd.. holnap hajnalban rá nézek, most kicsit sokan vannak a neten, a nyugalom megtartása érdekében nem bizergálom.

Más.
Akik nem TP-Link archer routeren használják ezt a firmware -t, mutatja valahol hogy melyik gépnek milyen IPv6 -os cimet osztott ki? Vagy csak az IPv4 kapott informativ felületett egységesen a Network map -> Client status alatt?

(#1734) Vtmk válasza attilav2 (#1631) üzenetére


Vtmk
tag

Szia. Nem csak az a baj saját bulidet nem tudok csinálni,mert valamelyik verziót szedtem le 04.18-án amiben már a wifi ledek is működnek. amit én buildeltem abban még nem jók.

Amúgy a magyar nyelvet hiányolom chromet-ot nem használok.

Tanulok mindig. Okulok - Szerelek. --> nrg_52 Ez csak az aláírásom. Nem mindig sikerülhet az életben amit szeretnél. De ha közel vagy hozzá már fél siker. Nekem egy célom volt a család. És megkaptam. Ezen felül már csak grátisz az élet.

(#1735) nrg_52 válasza Intruder2k5 (#1728) üzenetére


nrg_52
addikt

Nem tudod veletlenul, hogy lehet-e padavan alatt a radugott merevlemez kotetcimkejet valtoztatni, ha igen, hogyan?

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#1736) Starchm válasza nrg_52 (#1735) üzenetére


Starchm
őstag

e2label / tune2fs nincs padavanon? (Lehet hülyeséget mondok, de nem az kell neked?)

(#1737) nrg_52 válasza Starchm (#1736) üzenetére


nrg_52
addikt

Magasak ezek nekem, raadasul exfat faljrendszeru, lehet egyszerubb lesz atdugni pc-re es atnevezni.:DDD:DDD:DDD

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#1738) Intruder2k5 válasza nrg_52 (#1735) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

tune2fs -L KOTETCIMKE /dev/sda1

(#1739) nrg_52 válasza Intruder2k5 (#1738) üzenetére


nrg_52
addikt

Koszonom mindkettotoknek! Ez exfat-el nem mukodik (vagy en toltam el valamit). Nem erdekes, reggel radugom pc-re es megcsinalom.

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#1740) Intruder2k5 válasza nrg_52 (#1739) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet, akkor marad a PC.

(#1741) nrg_52 válasza Intruder2k5 (#1740) üzenetére


nrg_52
addikt

:K:R

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#1742) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Két napja megint frissült az Alexey repo.

(#1743) golya87 válasza Intruder2k5 (#1742) üzenetére


golya87
őstag

Sajnos RM2100-nak még mindig nincs híre. :O

(#1744) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sziasztok!

Vagy 1-2 hónapos szívás ért véget ma, amiért valamit változtattak a prometheus scriptben, és jó ideje képtelen voltam integrálni az fw-be az entware-t, mert csak hiányosan került a trx file-ba az /opt mappa tartalma, ami aztán persze nem is működött. Köszönet vargalex-nek, aki segített kideríteni a problémát, és bár a régi egyszerűbb megoldás továbbra sem megy, azt nem is tudom miért, de nem is lényeg, lett más út, a végeredmény pedig ugyanolyan jó.

Szóval sikerült fordítanom egy friss RT-AC57U (1200GU) fw-t entware-el, minden korábbi tartalommal plusz a nano-t is beletettem, illetve szinte minden választható opció belekerült, az összes színtémával együtt. Estére felteszem megosztásra, most sajnos nincs időm rá.

[ Szerkesztve ]

(#1745) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Friss, ropogós ASUS RT-AC57U (RT-AC1200GU) firmware, minden jóval. :)

(#1746) szaboi6512 válasza Intruder2k5 (#1745) üzenetére


szaboi6512
őstag

:C :R

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#1747) Intruder2k5 válasza szaboi6512 (#1746) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Idővel majd frissítem a Mi-R3G verziót is, de most a hétvégén nem nagyon érek rá.

(#1748) szaboi6512 válasza Intruder2k5 (#1747) üzenetére


szaboi6512
őstag

Köszönöm, de nekem már csak az Asus RT-AC 57U ami kell.

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#1749) Intruder2k5 válasza szaboi6512 (#1748) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja tényleg, talán láttam is az aprón pár hete, hogy hirdetted a Xiaomi-t.

(#1750) nrg_52 válasza Intruder2k5 (#1745) üzenetére


nrg_52
addikt

Bar most attilav2 linaro-jan vagyok es elegedett is vagyok vele, de jsr a pacsi!:R:C

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.