Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-05 21:32:12

LOGOUT.hu

Padavan firmware image file-ok, hasznos infók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) rErEaT válasza rErEaT (#300) üzenetére


rErEaT
senior tag

felraktam WebUI-n keresztül, tökéletesen működik!

köszi szépen a munkádat! :)

NTFS-el használom a rádugott külső vinyót az szerintetek jó vagy van jobb megoldás? :)

[ Szerkesztve ]

(#302) rErEaT


rErEaT
senior tag

DLNA (Média server)nél nincs olyan opció, hogy x időközönként újra beolvassa az adott mappák tartalmát?
vagy csak azt a mappát ahol változás történt? Például törpök egy filmet vagy hozzáadom?

törlésnél nem törli azonnal, de azonnal hozzáadjuk :) :R

(#303) rErEaT válasza rErEaT (#302) üzenetére


rErEaT
senior tag

hozzá tenném, hogy LG tv ről van szó :)
néha valamiért a mappákat is duplázta, de a tartalom nem lett duplázva.
furcsán viselkedik néha. :F

esetleg más megoldás is van rá, hogy a routerre csatlakoztatott HDDről a filmeket képeket stb hogyan lássam tv-n? :)

[ Szerkesztve ]

(#304) attilav2 válasza rErEaT (#303) üzenetére


attilav2
őstag

WebOS-es LG ugye? Az csak dlna-t meg usb-t támogat, sambát nfs-t nem. Veszel androidos tv-t, vagy olcsóbb megoldásként androidos médialejátszót és Kodi-val nézed a filmeket nfs-en vagy sambán (kodi támogatja az smb v2/3-at).

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#305) rErEaT válasza attilav2 (#304) üzenetére


rErEaT
senior tag

Igen ahogy mondod.

Rendben köszönöm szépen a segítséget, akkor marad egyelőre a dlna :D

[ Szerkesztve ]

(#306) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az összefoglalóba begyűjtöttem a neten fellelhető tartalmakat, és a PH-s fórumtársak által közkinccsé tett fw-ket, hogy ne kelljen folyton visszakeresni a linkeket. Ha valakinek van még hozzáfűznivalója, esetleg korrekciós javaslata, az ne tartsa magában!

(#307) Azharel


Azharel
aktív tag

Szeretnék portot nyitni, windows tűzfalon át van engedve a program, routerba hiába nyitom meg az adott portot vagy akár upnp keresztül, mindegyik port scan oldal azt írja h zárva van az adott port. Openwrt alatt is nyitottam portot, ott azt írják a port scan oldalak hogy nyitva. Mit csinálok rosszul ?
source ip *
port range 1:65500
local port 49344
local ip a gép ip-je
tcp/udp

(#308) nrg_52 válasza Intruder2k5 (#306) üzenetére


nrg_52
addikt

Kiraly vagy! :R

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#309) Intruder2k5 válasza nrg_52 (#308) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem pont erre gondoltam, de kössz! :D

(#310) nrg_52 válasza Intruder2k5 (#309) üzenetére


nrg_52
addikt

Ha javaslatom is lesz feltetlenul szolok. :DDD

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#311) woodworm válasza Azharel (#307) üzenetére


woodworm
veterán

Értelmetlen és káros akkora tartományt megadni és a belső ip egyetlen portjára zúdítani. Ha a 49344-es portot akarod átirányítani, akkor add meg nyugodtan azt a port range mezőben.

(#312) Azharel válasza woodworm (#311) üzenetére


Azharel
aktív tag

Először úgy csináltam, de úgy sem működött.

(#313) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekiálltam ma padavant buildelni az ac57u-ra. Lefordult, működik is, de ssh-n belépéskor dob egy hibát.

Már csináltam négy fajta verziót, van köztük stable és test is, van aminek belepiszkáltam a konfigjába, van aminek nem, mind ugyanezzel a hibával fordult le. A gazda rendszer az aktuális kubuntu verzió, délelőtt raktam fel, alapbeállításokkal, csak a prometheus miatt.

Mitől lehet ez, és mit kéne csináljak, hogy ne legyen ilyen?

(#314) rErEaT válasza Intruder2k5 (#313) üzenetére


rErEaT
senior tag

szabad érdeklődni mit szeretnél összedobni? vagy mivel több mint amiben már smbv2 támogatást is beleforgatták? :D

(#315) Intruder2k5 válasza rErEaT (#314) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Semmi extra, leginkább "játszom" vele, próbálkozom, ezért is vettem az AC57U-t, hogy ne kelljen az éles routert falshelgetni, folyton reset-elni, naponta többször újraindítgatni, stb., mert nem csak én használom a netet. Meg aztán így az alatt is van net, még próbálkozom az ASUS-al. Esetleg majd Samba 3.6-os (smbv2) skin-es fw-t csinálok.

Amúgy voltak itt páran akik szempontnak tartották az fw méretét. Ez jutott eszembe, mikor láttam, hogy az Aria2 vagy ~3,5MB-ot megeszik. Vajon azt használja valaki (itt)?

szerk.:
Ja, amúgy este lecseréltem még a Kubuntu-t egy LMDE-re, és úgy néz ki azzal jól lefordult az fw. Igaz csak annyit próbáltam meg rajta, hogy beléptem SSH-n és megnéztem van-e az ominózus hiba, de nem volt. Aztán mentem aludni mert ez már 1 óra után volt, és 6-kor keltem.

[ Szerkesztve ]

(#316) rErEaT válasza Intruder2k5 (#315) üzenetére


rErEaT
senior tag

én nem használom pl :D

OpenVPN, SMB, DLNA és néha néha transmission.

Többi app nekem felesleges :D

(#317) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nos, ahogy reggel is írtam, úgy néz ki tegnap a host (Kubuntu) rendszerben volt a probléma, azt lecserélve már rendesen lefordult a Padavan, így én is megosztom a végeredményt, ami első körben egy ASUS RT-AC1200GU, vagyis RT-AC57U firmware.

Firmware verzió:
RT-AC1200GU_3.4.3.9L-100 56960f9

Változások az alapbeállításokhoz képest:

- minden skin hozzáadva
- orosz nyelv támogatás eltávolítva
- samba 3.6 (smbv2) támogatás aktiválva
- asus logó lecserélve egy saját készítésűre

Letöltés: http://www.mediafire.com

(#318) nrg_52 válasza Intruder2k5 (#317) üzenetére


nrg_52
addikt

Koszonjuk mester! Kiprobalom. :C :R :R :R

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#319) trance89


trance89
őstag

A minap találtam rá egy új padavan fork-ra, xda-n linkelték és elég sok újítás van benne a padavan-nghez képest ami áprilisban befejezte a pályafutását: https://github.com/dm38/rt-n56u
A kérdés pedig: miképpen lehetne lecserélni erre a forrást a prometheus scriptben?

(#320) Intruder2k5 válasza trance89 (#319) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én is találtam múltkor valami kínai fórumon egy padavan screenshot-ot, hát ebben is vannak érdekességek.

(#321) rErEaT


rErEaT
senior tag

és ez [link] ? :D

(#322) woodworm válasza trance89 (#319) üzenetére


woodworm
veterán

Nem látok benne frissebb dátumokat, az új deszkák is hiányoznak belőle. Egyébként a prometheus scriptben lehet lecserélni a tároló linkjét, de hozhat fals eredményt.

(#321) rErEaT
Ezt úgy látszik tényleg gondozza valaki.

[ Szerkesztve ]

(#323) rErEaT válasza woodworm (#322) üzenetére


rErEaT
senior tag

ahogy nézem igazából erre hivatkozik:
https://github.com/zanezam/padavan-ng

Szóval az előbbi linkem felesleges :D

(#324) trance89 válasza woodworm (#322) üzenetére


trance89
őstag

Ja, asszem elnéztem az évszámot :D
Melyik az a fork amelyikkel érdemes lenne friss fw-t építeni?

(#325) rErEaT válasza nrg_52 (#318) üzenetére


rErEaT
senior tag

mi a tapasztalat? :D

(#324) trace89:
Szerintem amit linkeltem annál frissebb nincs legalábbis sokáig gugliztam, de ennyi.

Bár óriási változásokat nem láttam a changelogban, vagy csak nekem nem mondanak sokat?

[ Szerkesztve ]

(#326) nrg_52 válasza rErEaT (#325) üzenetére


nrg_52
addikt

Eddig teljesen stabil, porog-forog, sebesseg rendben van, 300Mbit felett mertem vele wifin honor 9-el. Nagyon spec dolgokat nem nezegettem mondjuk, smb, dlna megy, vpn-t nem probaltam.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#327) attilav2 válasza Intruder2k5 (#317) üzenetére


attilav2
őstag

Gratulálok, nagyszerű munka!
Én még kubuntu 19.04-en buildeltem az enyémet ott még hibátlanul sikerült, gondolom te 19.10-en próbáltad. Feltettem én is 1-1.5 hónapja kb a 19.10 bétáját, (akkor még csak az volt elérhető belőle) a telepítője katasztrófális volt tele grafikai hibákkal, és a telepített rendszer sem működött rendesen. Kár hogy opensuse tumbeweed-re és Arch-ra nincs prometheus script :(

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#328) Intruder2k5 válasza attilav2 (#327) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Köszönöm! :R

Bár ugye Neked nem kell magyaráznom, hogy a munkát leginkább a script végzi, én csak kicseréltem egy képet, átírtam két css file-t, meg néhány paramétert a telepítő konfigban, szóval inkább idő és akarat kérdése a dolog. :)

És igen, 19.10 volt az első telepített disztró, aztán az LMDE 3 Cindy-vel sikerült.

(#329) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ti amúgy sudo-val szoktátok indítani a prometheus scriptet? Mert ugye ha nem, akkor néha kéregeti a jelszót. Gondoltam, hogy azzal kéne mindjárt indítani, hogy ne álljon le amiatt, de kicsit tartottam tőle, nehogy úgy meg az fw-ben ne stimmeljenek majd a jogok.

(#330) rErEaT válasza nrg_52 (#326) üzenetére


rErEaT
senior tag

csak azért kérdeztem mert benne vannak a skinek is aztán trace89-nek meg épp azzal nem fordult le azt mondta:D

(#331) Intruder2k5 válasza rErEaT (#330) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ma-holnap (inkább holnap) fordítok még egyet, mert még bele szeretném tenni a legújabb transmission web control-t is. Szóval ha gondolod várd meg azt. Na persze ha nem használod a transmission-t...

(#332) rErEaT válasza Intruder2k5 (#331) üzenetére


rErEaT
senior tag

rendben, én ráérek, jelenleg minden működik amit szerettem volna :D

hashcheck skip hiányzik nekem csak abból mert ha elég nagy fájlt raknék csak seedelésre... :D

Mivel tud többet a legújabb web controlja?

[ Szerkesztve ]

(#333) trance89 válasza Intruder2k5 (#331) üzenetére


trance89
őstag

Erre gondolsz?

v1.6.0-beta2
Latest release

ronggang released this on Sep 6, 2018 · 60 commits to master since this release

Csak mert a padavan-ng alapból ezt tartalmazza, de ha van belőle újabb akkor engem is érdekelne

(#334) Intruder2k5 válasza trance89 (#333) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Találtam belőle olyat, ha jól rémlik ez volt az, ami bár verzióra ugyanaz, de a dátuma jóval újabb. [kép] Viszont jogosultsági gondjaim voltak vele, mert ezt csak zip-ben találtam meg, és azt bemásolva elkapart a prometheus, hogy nem fér hozzá a file-okhoz. Pedig hát ugyanazzal a felhasználóval csináltam mindent. Aztán lefuttattam root joggal is a scriptet, úgy meg is csinálta az fw-t, de inkább dobtam, nem erőltetem ezt így. Most betettem ugyanazt a verziót ami volt is benne eredetileg, de benne van a magyar nyelv is. Persze ha lenne valahol tar.gz-ben az újabb...

[ Szerkesztve ]

(#335) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor itt egy újabb Padavan-ng verzió ASUS RT-AC57U routerhez, és szerintem én ezzel egy időre be is fejeztem, mert ebben végre minden úgy van, ahogyan szerettem volna.

Firmware verzió:
RT-AC1200GU_3.4.3.9L-100 56960f9

Változások az alapbeállításokhoz képest:

- minden skin hozzáadva
- orosz nyelv támogatás eltávolítva
- samba 3.6 (smbv2) támogatás aktiválva
- asus logó lecserélve egy saját készítésűre
- transmission web control cserélve, magyar nyelvet támogató változatra
- eredeti transmission webui hozzáadva (van aki azt szereti)
- a gyökér filerendszerhez adtam három mappát, /cifs1, /cifs2, és /nas

Letöltés: https://mega.nz

És végül néhány screenshot a fentebbiekről:

Használd egészséggel! :)

[ Szerkesztve ]

(#336) rErEaT válasza Intruder2k5 (#335) üzenetére


rErEaT
senior tag

ez a 3 mappa mire jó nekünk? :D

egyébként a rádugott HDD milyen partíció sémával a leggyorsabb? :D :DDD
(extFAT stb)

[ Szerkesztve ]

(#337) Intruder2k5 válasza rErEaT (#336) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mindenki használja amire akarja, vagy nem használja és kész. Erőforrást nem foglal, zavarni nem zavar, csak az általam korábban használt Tomato-ban volt, és én használtam is, így önös érdekből beletettem ebbe is, hátha majd itt is belakom. A cifs mappák alá egyébként más eszköz - pl. NAS - megosztását szokás felvenni. (common internet file system)

Hát ilyen teszteket nem végeztem padavan alatt, elvileg ugye natív támogatása a Linux-os fs-eknek van, szóval ext4-nek kellene lenni a leggyorsabbnak, főleg megfelelő mount opciókkal. De nem gondolom lassúnak az NTFS-t se, extfat-ot meg nem próbáltam még a routeren csak pendrive-al, az meg ugye eleve lassú.

[ Szerkesztve ]

(#338) rErEaT válasza Intruder2k5 (#337) üzenetére


rErEaT
senior tag

természetesen külső HDD van rá kötve :D

Aha szóval pl átlag usernek mint nekem nem fog kelleni ez a 3 mappa csak lehetőség :)

Köszi a magyarázatot!

(#339) Intruder2k5 válasza rErEaT (#338) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Még azon gondolkodtam, hogy mivel a Xiaomi Mi R3G-ben elég sok flash memória van, akár lehetne csinálni egy olyan fw-t, amiben benne van az rtorrent, lighttpd, midnight commander, és egy-két "szükséges" apróság. :)

(#340) attilav2


attilav2
őstag

Gondolkodok rajta hogy a routerrel fogok seedelni. Most is van vagy 10 seedelni való torrent csak sajnálom bekapcsolva hagyni a gépet amíg dolgozom, mert viszi az áramot. Többnyire munka után 4től 10ig tudok csak seedelni, így meg nehezen telik le a 48óra kötelező seed idő. De a routert nem sajnálnám bekapcsolva hagyni, csak kellene egy ssd amit a routerre kötve arról seedelnék. Usb3-as 2.5" házam már van. Vajon mennyire árt az ssdnek hosszútávon a trim hiánya? Hiszen usb-n nincs trim, az Ac57u-n meg nincs sata port :DDD

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#341) Intruder2k5 válasza attilav2 (#340) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát nem tudom a mostani SSD-k, hogy viselik a trim hiányát, routeren eddig azért HDD volt a "divat". Visszanéztem most a privátjaimat, mert emlékeztem, még 2012-ben volt egy fórumtárs, aki ASUS RT-N66U-n próbálkozott SSD-re torrentezni. Sajnos típusról nem találok infót, csak annyit, hogy egy 60GB-os külső SSD volt, tehát nem rack-ben volt, hanem eredetileg külső USB-s darab. Na most neki ez kb. 3 hónapot ment, majd megadta magát, akkor kicserélték, az új megint annyit ment, azt is kicserélték, de a harmadikat már nem volt képe tönkrevágni és megint visszavinni, szóval az nem került a routerre, maradt a HDD.

[ Szerkesztve ]

(#342) szaboi6512 válasza Intruder2k5 (#339) üzenetére


szaboi6512
őstag

Támogatom :C

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#343) Intruder2k5 válasza szaboi6512 (#342) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Majd átgondolom még, de ezt mindenképp körülményesebb lenne megvalósítani, mert még az ASUS jelenleg csak játszani van, akkor és azt csinálok vele amit akarok, addig a Xiaomi élesben megy, és ha naponta hatszor fogom flashelni és huszonötször újraindítani, akkor a család leszedi a fejemet. :)

[ Szerkesztve ]

(#344) woodworm válasza trance89 (#324) üzenetére


woodworm
veterán

Nem az évszámot, hanem az oldalt. Nem a githubon, hanem a gitlabon fut az aktuális project.

(#345) trance89 válasza Intruder2k5 (#341) üzenetére


trance89
őstag

Én egy Patriot 240 gigás SSD-re töltögetek és arról is megy állandóan 24/7 a seed már 3-4 hónapja, eddig semmi gond, HDD-t nem tennék rá mert allergiás vagyok a kerregésükre, kizárólag akkor raknék rá ha külön elzárt helyiségben lenne a router de nálam nem így van, konkrétan 3 méterre sincs az ágytól

(#346) Intruder2k5 válasza trance89 (#345) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez nálam is így van, de engem nem zavar. Hallani hallom, de nem érdekel. :)

(#347) Intruder2k5 válasza szaboi6512 (#342) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Megcsinálom az ASUS-on. Mármint Xiaomi-ra, de utólag rájöttem, az ASUS-on is be tudom konfigolni. Szerintem holnap meglesz.

[ Szerkesztve ]

(#348) szaboi6512 válasza Intruder2k5 (#347) üzenetére


szaboi6512
őstag

Köszönöm előre is.
Nagyon örülök neki, de biztosan nem csak én. :C :R

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#349) nrg_52 válasza Intruder2k5 (#335) üzenetére


nrg_52
addikt

Tul jo vagy hozzank, meg sem erdemlunk. :DDD :C :R

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#350) Intruder2k5 válasza szaboi6512 (#348) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK. Annyit elöljáróban - mivel azért kell valami fix pont -, hogy fog kelleni egy háttértár, vagy akár csak egy partíció, aminek a kötetcímkéje DATA, hogy a /media/DATA mappa alá csatolódjon automatikusan. A rajta lévő filerendszer típusa már mindegy, bármi jó amit a padavan támogat. Oda teszem majd a konfigokat, hogy azért az módosítható legyen tetszőlegesen, illetve oda fognak menni a letöltések is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.