Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-05 21:32:12

LOGOUT.hu

Padavan firmware image file-ok, hasznos infók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) Bazs1981 válasza Intruder2k5 (#1200) üzenetére


Bazs1981
aktív tag

Köszönöm a választ:
Ilyet rendeltem:
https://www.arukereso.hu/router-c3144/asus/rt-ac1200-p353087831/

Remélem sikerül a telepítés, ha igen akkor hogyan tudom állítani a teljesítményt?

(#1202) Intruder2k5 válasza Bazs1981 (#1201) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyen teljesítményt szeretnél állítani?

(#1203) blakey válasza Bazs1981 (#1201) üzenetére


blakey
titán

Mond vissza, erre nincs Padavan, OpenWrt. AC1200GU-ra érhető el vagy AC57UV1-re, mindkettő 1200GU, semilyen más Asus 1200-as névvel szereplőre nem telepíthető.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1204) Intruder2k5 válasza blakey (#1203) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Miért nincs rá Padavan? Fentebb linkeltem egy kész image-t, de értelemszerűen fordítani is lehetne rá, az ASUS almenüben a 12-es pont.

Vagy valamit én néztem el?

(#1205) Bazs1981 válasza Intruder2k5 (#1202) üzenetére


Bazs1981
aktív tag

Állítólag ha nem európai hanem amerikai beállításokkal megy akkor szinte dupla teljesítményt fog adni, nekem erre lenne szükségem.

(#1206) blakey válasza Intruder2k5 (#1204) üzenetére


blakey
titán

Vagy én értettem félre valamit, mert hónapok/évek óta azt lehet hallani, hogy AC57UV1 és AC1200GU ami ajánlott és van rá CFW, ha most egy sima AC1200-ra is van akkor én értettem félre a dolgokat.

(#1208) Intruder2k5
Ha új a router akkor azt visszaküldeném, nem sokat ér a 100Mbps.
Amúgy igen, USA-ra állítva erősebb lesz a Wifi jelerősség. Ezt könnyen ellenőrízheted EU-ra állítva majd USA-ra állítva, jól látható, érezhető a különbség.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1207) Intruder2k5 válasza Bazs1981 (#1205) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja, hogy WiFi teljesítmény... Hát meg lehet próbálni, nekem eddig mindig elegendő volt a gyári teljesítmény, szóval nem szoktam ilyenekkel vacakolni, nem tudok mit mondani rá.

(#1208) Intruder2k5 válasza blakey (#1206) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen van, csak hát ez egy 100Mbps router, így ajánlani már nem nagyon szokták.

(#1209) Bazs1981 válasza Intruder2k5 (#1200) üzenetére


Bazs1981
aktív tag

Szia!

Sikerült a firm upgrade, vissza is állítottam a lan kátyát az eredeti állapotba de a 192.168.1.1-el nem tudok belépni a router menüjébe ezt az üzit kapom:

"A beállítások frissítésre kerültek. A weboldal frissítése most megtörténik.
Az IP-cím vagy portszám módosult. Az Ön és a(z) RT-AC66U_B1 közötti kapcsolat bontásra kerül.
A(z) RT-AC66U_B1 beállításainak eléréséhez csatlakozzon újra a vezeték nélküli hálózathoz és használja a frissített IP-címet és portszámot."

Mi lehet a gond?

A wifik között megjelent egy ASUS SSID de oda meg jelszót kér.

(#1210) Intruder2k5 válasza Bazs1981 (#1209) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az mi az az "RT-AC66U_B1"? Milyen firmware-t raktál fel, amit linkeltem?

Reset-elni próbáltad? Bekapcsolt állapotban ~10mp-ig tartsd nyomva a reset gombot.

(#1211) Intruder2k5 válasza blakey (#1206) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Most láttam csak a szerkesztést... Néztem, nekem Debug módba van állítva, nem tudom itt, hogy viszonyul a jelerősség a többi opcióhoz képest, de nekem mindig elég volt ez.

(#1212) nrg_52 válasza Bazs1981 (#1209) üzenetére


nrg_52
addikt

Milyen ip-t kap a gep? Nem 192.168.2.x veletlenul? A wifi pass szerintem 1234567890 lesz.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#1213) Bazs1981 válasza Intruder2k5 (#1210) üzenetére


Bazs1981
aktív tag

Kitöröltem a chrome előzményeket és most már jó lett, bent vagyok a setup-ban, köszönöm! Átváltottam a régiót USA-ra, ott ahol eddig egyáltalán nem volt jel ott most megjelent.

(#1214) Intruder2k5 válasza Bazs1981 (#1213) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nagyszerű, akkor végül is célt értél.

(#1215) Bazs1981 válasza nrg_52 (#1212) üzenetére


Bazs1981
aktív tag

Köszönöm a segítséget!

(#1216) Vtmk


Vtmk
tag

sziasztok. Van egy asus ac1200-am A benne levő 128gb-es usb pendrive-ra valamiért nem tudok másolni. Azt írja ki a mappára hivatkozva hogy szüntessem meg az írásvédelmet.

Belementem a padacanba és ott pedig rw-n van.
Nem tudok másolni rá semmit.
Köszönöm a helpet.

Tanulok mindig. Okulok - Szerelek. --> nrg_52 Ez csak az aláírásom. Nem mindig sikerülhet az életben amit szeretnél. De ha közel vagy hozzá már fél siker. Nekem egy célom volt a család. És megkaptam. Ezen felül már csak grátisz az élet.

(#1217) Intruder2k5 válasza Vtmk (#1216) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ext2/3/4 filerendszer van a pendrive-on? Konzolon PuTTY-ban sem tudod írni?

(#1218) Vtmk válasza Intruder2k5 (#1217) üzenetére


Vtmk
tag

ssh-n bemegyek de nem tudom hol keressem a samba cuccom mert csak samban használom localhoston itthon.
Megvan ,de ezt dobja:

SFTP error #3 Premission denied

Szerk:

Moba-n mentem fel.
Megvan a hiba. Commanderben próbáltam jogot adni még de most ssh-n visszaírtam 755-e. Ezután már tudtam törölni a mappát. Bocsi ne haragudjatok.

A fölös kommentekért. És köszönöm viszont ssh-n nem is gondolkoztam,hogy felmegyek és megvizsgáljam.

Viszont azt szeretném kérdezni,hogy így ssh-n nem lehet utólag a nyelvet módosítani? Tehát angolról magyarra? Illetve napi reboot-ot beírni cronba lehetséges? Köszönöm szépen.

[ Szerkesztve ]

Tanulok mindig. Okulok - Szerelek. --> nrg_52 Ez csak az aláírásom. Nem mindig sikerülhet az életben amit szeretnél. De ha közel vagy hozzá már fél siker. Nekem egy célom volt a család. És megkaptam. Ezen felül már csak grátisz az élet.

(#1219) trance89


trance89
őstag

Az Alexey repobol buildelve mar beleforgathato a wireguard, a kovetkezo sort kell kikommentelni a config fajlban:
CONFIG_FIRMWARE_INCLUDE_WIREGUARD=y
ez a sor a mai napon kerult bele a config fajlokba, amugy az orosz Mi R3G telegram csoportban mar elerheto egy wireguard-ot tartalmazo build Alexey-tol

(#1220) Intruder2k5 válasza Vtmk (#1218) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A napi reboot-ról nem régen esett szó. [link] + [link]

(#1221) rErEaT válasza trance89 (#1219) üzenetére


rErEaT
senior tag

még egy VPN opció? :D

[ Szerkesztve ]

(#1222) J0hn válasza Intruder2k5 (#1156) üzenetére


J0hn
csendes tag

Hello!

Nekem ugyanez vagy hasonló a problémám. Csak nekem Xiaomi 3g routeren van a padavan. December környékén tettem fel rá az fw-t és most kezdett el vacakolni.
Ledob a wifiről, majd újra csatlakozik. Próbáltam a 20MHZ-t és a csatorna módosítást, talán picivel jobb lett, de még mindig gyakran eldobja a wifit.
Mit lehet még megpróbálni?
Köszi

(#1223) zsolt320i válasza J0hn (#1222) üzenetére


zsolt320i
senior tag

AC57U, ugyanez :(

(#1224) Intruder2k5 válasza J0hn (#1222) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Esetleg nincs más 2.4GHz-et használó eszköz a hatósugáron belül? Vezeték nélküli egér, billentyűzet, vagy valami Bluetooth-os cucc, füles, bármi egyéb? Vagy 5G-n is csinálja? Az USB port használatban van a routeren? És ha igen, akkor 3.0 módban van? Neked sem jött mostanában új WiFi-s eszköz a házhoz? Tablet, telefon, noti, egyéb okos cucc?

(#1225) blakey


blakey
titán

Valami bezavarhat vagy olyan csatornát használtok amit az adott készülék nem szeret, 2,4 GHz-en 1-11 csatornák az ajánlottak, 12, 13 olyan amit egyes készülékek nem szeretnek vagy nem is ismernek. Nálam egyelőre hibátlan, qrva jól működik, kopp-kopp.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1226) J0hn válasza Intruder2k5 (#1224) üzenetére


J0hn
csendes tag

Hello!

Az 5G-t már korábban kikapcsoltam, de nem tudom, hogy azóta ilyen e, bár gondolom ennek nem kéne befolyásolnia.
Az USB porton egy SSD van, de az eredetileg is rajta volt.
"Disable USB3 Interface (USB2 only)?" - Ez NO -ra van állítva, ha erre gondoltál.
Jött egy tv box, de nem emlékszem, hogy előtte vagy utána kezdte e el, ezt a vacakolást.

Köszi, hogy segítesz.

(#1227) trance89 válasza J0hn (#1226) üzenetére


trance89
őstag

Igen azt kapcsold ON-ra es 100% hogy megoldodik a problemad. Nalam is bezavart a sata vezerlo ami ra volt dugva a routerre, random eldobalta a wifit vagy par meterrol nem is volt jel
Ez a zavaras az 5G wifit nem erinti csak a 2.4-et

(#1228) J0hn válasza trance89 (#1227) üzenetére


J0hn
csendes tag

Pont, hogy most be van kapcsolva. Mivel azt kérdezi, hogy kikakpcsolja e az USB 3 interface-t? És ez most NO-ra van állítva.

(#1229) Starchm válasza J0hn (#1228) üzenetére


Starchm
őstag

usb3.0 az ami zavarja a 2.4ghz-t. az usb2.0 nem.

(#1230) zsolt320i válasza Intruder2k5 (#1224) üzenetére


zsolt320i
senior tag

thx én is az usb3.0 megoldást :R

(#1231) Janaboy


Janaboy
veterán

Sziasztok,

Van egy Xiaomi 3g routerem Padavannal, amihez még anno en csináltam a packaget a logoutos leiras alapjan, mostanában sokat vacakol és gondoltam frissítem, van ennek egyszerű módja úgy hogy ne bukjak beállításokat?
Kerestem vissza, de a lépések nem egyértelműek.

Koszi,
Üdv

Janaboy

(#1232) Intruder2k5 válasza Janaboy (#1231) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Persze... Fogod az új fw-t, betallózod az Advanced Settings -> Administration -> Firmware Upgrade oldalon, és flasheled. Alapjában véve nem hiszem, hogy bármi gond lenne, de persze nagy ritkán előfordulhat, hogy valaminek az eltelt idő alatt megváltozik a konfigurációs állománya, és ez okozhat problémákat. Ritka eset, de ha mégis belefutsz, akkor majd eldöntöd, hogy reset-eled a routert és beállítasz mindent újra manuálisan, vagy visszatöltöd inkább a jelenlegi fw-t, és használod tovább azt.

(#1233) tlala válasza Janaboy (#1231) üzenetére


tlala
addikt

Kb. 10. mezei ráfrissítésnél tartok.
Még sohasem változtak meg a beállításaim a frissítéstől.

[ Szerkesztve ]

(#1234) Janaboy válasza Intruder2k5 (#1232) üzenetére


Janaboy
veterán

Köszi, akkor már csak az a kérdés hogy a firmware file az oszfben lévő linkről töltendő?
Amugy ez a jelenlegi verzióm: 3.4.3.9-099_32a93db

Janaboy

(#1235) Intruder2k5 válasza Janaboy (#1234) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, innen is többen készítettünk fw-ket, azoknak is, illetve neten innen-onnan fellelhető fw-knek is van ott linkje, azt használod amelyiket akarod.

(#1236) tlala válasza Janaboy (#1234) üzenetére


tlala
addikt

Azt hiszem trance89 firmje a legfrissebb a fenti összefoglalóban.
De próbáltam Intruder2k5 és woodworm munkáit is, azok is tökéletesen működtek nálam.

[ Szerkesztve ]

(#1237) Intruder2k5 válasza tlala (#1236) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nincs rá panaszom...

(#1238) seger


seger
addikt

Összefoglalóba néztem, asus 1200GU-ra melyiket tegyem fel?
1. Ezt
2. Ezt
3. Ezt

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#1239) blakey válasza seger (#1238) üzenetére


blakey
titán

Második csomagból ezt:

Ha ez megvan és tetszik akkor beállítod, csinálhatsz magadnak mentést majd bármikor, bármelyiket kipróbálhatod, hogy lásd melyik, miben más, mert ezek azért különböznek egy-két dologban.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1240) seger válasza blakey (#1239) üzenetére


seger
addikt

Nekem a wifivel vannak bajaim. Telefonon mérem. Telekom sagemcom eszközre 192Mbps a hálózati kapcsolódás és közel 120Mbps-t mérek. Asus 1200GU most padava-val ugrál 72 és 144 között. Mért sebesség sokszor 30 de 60 fölé sose megy... vagy csak nagyon ritkán...

[ Szerkesztve ]

(#1241) blakey válasza seger (#1240) üzenetére


blakey
titán

Olvasgasd át a topikot, vannak képek mások beállításairól, stb. Attól, hogy leírod a problémádat még nem látjuk, hogy mi okozza, esetleg ha képekkel illusztrálod akkor talán valaki talál valamilyen hibát. Régiónak válaszd USA-t és fix csatornákat használj. Ha nem felel meg a router akkor meg kell válni tőle, nem tudsz mást tenni, ez már csak ilyen. Én is vettem egy AC65P-t ami nagyon jól teljesített és jobb volt az AC68U-hoz képest, másnál ez másként volt. Feltettem az OpenWrt-t amivel még jobb lettmajd a tartalék N18U helyett vettem egy AC57U V1-et amire feltettem a Padavant és távolabbi pontokon jobb eredményeket értem el, mint az AC65P-vel, mindkettőn USA régió volt beállítva. Szóval most nálam a papíron gyengébb router teljesít szolgálatot, maximálisan elégedett vagyok, ugyan 2,4GHz-et csak egy két okoseszköz miatt használom de amikor sebességet mérek akkor minimum 80 Mbps-t mérek, attól függ, hogy az adott pillanatban mennyire terhelt a hálózat, stb. De elfordul 110-120Mbps mérés is. A mai routereknek szigorú követelményeknek kell megfelelniük így a teljesítményük erősen korlátozva van (szolgáltatói eszközök nincsenek, ott erősebb a wifi), CFW-vel és régió módosítással ez javítható, ezért érdemes pl. USA-t választani, ott nem EU-s szabványok szerint működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1242) Intruder2k5 válasza seger (#1240) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elsőként megkérdezem, hogy miután feltetted a Padavan-t, nyomtál reset-et a routernek? Illetve helyette megfelel az is, ha a Padavan menüjéből törlöd a beállításokat, és alapra állítod a routert.

(#1243) seger válasza Intruder2k5 (#1242) üzenetére


seger
addikt

Csináltam reset-et. Viszont 5GHz-n 460-at mérek most. De 2.4GHz-n baromira lassú.
28-án vettem. Benne vagyok a 3 napban pünkösd miatt

[ Szerkesztve ]

(#1244) seger


seger
addikt

Visszaállni gyárira ugyan úgy kell mint a padavan-t felrakni? Letöltöm a gyári fw-t és batallózom a frissítő progiba?

(#1245) Intruder2k5 válasza seger (#1244) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen.

(#1246) seger válasza Intruder2k5 (#1245) üzenetére


seger
addikt

Köszönöm. Sikerült

(#1247) Janaboy válasza tlala (#1236) üzenetére


Janaboy
veterán

trance89 féle romban mi a különbség a sima és a MOD jelölésű között? itt a fórumban nem került említésre.

Janaboy

(#1248) trance89 válasza Janaboy (#1247) üzenetére


trance89
őstag

A simat erdemes hasznalni de ha wifi problemak adodnanak akkor erdemes a MOD verziot kiprobalni, utobbiban regebbi wifi driverek vannak
Az utobbi idoben tobbeknel volt gond a wifivel ezert ujonnan mar 2 fele build keszul egyszerre, sima es mod lasd mi-r3g telegram csoport

(#1249) LiteCross91


LiteCross91
aktív tag

Én is lopertpeter legelső bildjei egyikét használom (3.4.3.9-099_fc3e2bb). Olyat kezdett csinálni 1-1,5 hónap után, hogy néhány oldalt wifin nagyon lassan nyit meg, ha megnyit és nem időtúllépést ír. Speedtest app van, hogy nem is talál servert, hibát dob. Gépen, kábelen nincs baj a nettel. Digi optika van, ha az ONT-t újraindítom, akkor van, hogy a speedtest app pl megjavul. De páldául a dailymail.co.uk-t szoktam olvasni, gépen betölt, telón wifin nem nyílik meg, se 5 Ghz-en, se 2,4 Ghz-en.

[ Szerkesztve ]

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#1250) zsolt320i válasza LiteCross91 (#1249) üzenetére


zsolt320i
senior tag

nekem ma este jött ez elő az intruder rom-jával :(
eddig nem tudtam mi a hiba, de ezek szerint a padavan wifi-vel van valami.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.