Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-05 21:32:12

LOGOUT.hu

Padavan firmware image file-ok, hasznos infók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Vtmk


Vtmk
tag

És nem lehet a két kernelt összébb hozni? Mármint kompatibilisebb legyen a konfigjuk?

Tanulok mindig. Okulok - Szerelek. --> nrg_52 Ez csak az aláírásom. Nem mindig sikerülhet az életben amit szeretnél. De ha közel vagy hozzá már fél siker. Nekem egy célom volt a család. És megkaptam. Ezen felül már csak grátisz az élet.

(#102) woodworm válasza Vtmk (#100) üzenetére


woodworm
veterán

Biztos nem, valamit benéztél.

(#103) Vtmk válasza woodworm (#102) üzenetére


Vtmk
tag

Akkor ez megdaglesz akta lesz..:(

Tanulok mindig. Okulok - Szerelek. --> nrg_52 Ez csak az aláírásom. Nem mindig sikerülhet az életben amit szeretnél. De ha közel vagy hozzá már fél siker. Nekem egy célom volt a család. És megkaptam. Ezen felül már csak grátisz az élet.

(#104) Vtmk


Vtmk
tag

Vagy áthozni az ujabba azt a funkciót?

Tanulok mindig. Okulok - Szerelek. --> nrg_52 Ez csak az aláírásom. Nem mindig sikerülhet az életben amit szeretnél. De ha közel vagy hozzá már fél siker. Nekem egy célom volt a család. És megkaptam. Ezen felül már csak grátisz az élet.

(#105) Vtmk válasza vargalex (#12) üzenetére


Vtmk
tag

Szia a wifiled funkcióban tudnál segíteni asus rt ac 57u padavanban?

Tanulok mindig. Okulok - Szerelek. --> nrg_52 Ez csak az aláírásom. Nem mindig sikerülhet az életben amit szeretnél. De ha közel vagy hozzá már fél siker. Nekem egy célom volt a család. És megkaptam. Ezen felül már csak grátisz az élet.

(#106) attilav2


attilav2
őstag

Mint topikindító örülök hogy sikerült felhekkelni a padavant az AC57U-ra :) Én még nem mertem belekezdeni, mert itthon többen is használjuk a routert és ha téglásodna akkor másik gigabites router nincs itthon, csak 100-as. Gondoltam hogy veszek még egy Ac57U-t kísérletezésre, de egyelőre még nincs rá pénzem.
Ha jól látom a Xiaomi MiR3G alternatívája lehet az AC57U, ráadásul utóbbinál annyival jobb is a helyzet hogy nem kell megszendvedni az SSH elérésért, sőt a firmware restoration progival is felmegy a padavan.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#107) Intruder2k5 válasza attilav2 (#106) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gondolom az ASUS RT-AC57U-ban is elérhető a recovery vagy más néven failsafe mód, mint tudtommal minden más ASUS routerben is. Ha így van, akkor nem tudod téglásítani. Ha egy mp3 file-t flashelsz rá akkor sincs semmi, csak nem fog elindulni a router, de újra tudod flashelni gond nélkül.

Firmware feltöltése ASUS routerre
[Wireless] Hogyan használható a router mentési módja? - Asus

Illetve már a MiR3G-re is van olyan bootloader amiben van webes recovery mód, igaz ennek cseréje ugyanúgy "kockázatos", de ha egyszer már fent van, akkor ugyanúgy használható mint az ASUS recovery módja.

Padavan firmware telepítése Xiaomi Mi Router 3G eszközre

A vége felé van róla kép Breed Web Recovery Consol néven.

[ Szerkesztve ]

(#108) attilav2 válasza Intruder2k5 (#107) üzenetére


attilav2
őstag

Már asus AC57U v2 is van, ha valaki most vesz AC57U-t nyilván már ilyet kap. Vajon erre is felmegy a padavan?
Működik már az ASUS Firmware Restoration Tool 64 bites windows alatt? Mert azt írtad a "Firmware feltöltése ASUS routerre" összefoglalóban hogy 64bites win alatt nem találja a routert. Ha felmegyek az RT-AC1200GU támogatási oldalára akkor Drivers&Tools nál a 64bites win10-et választva az ASUS Firmware Restoration version 2.1.0.2 -t dobja ki, ez már működik rendesen 64bites win alatt is?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#109) Intruder2k5 válasza attilav2 (#108) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Már asus AC57U v2 is van... Vajon erre is felmegy a padavan?
Ezt nem tudom, még nem jártam utána a specifikációnak.

Működik már az ASUS Firmware Restoration Tool 64 bites windows alatt?
Igen, amiket most letöltesz az ASUS-tól, azok már biztosan támogatják.

Mert azt írtad a "Firmware feltöltése ASUS routerre" összefoglalóban hogy 64bites win alatt nem találja a routert.
Igen, de az évekkel ezelőtt volt, csak a fenének se volt ideje aktualizálni.

[ Szerkesztve ]

(#110) attilav2


attilav2
őstag

Ha jól látom Linaro1985 Padavan-NG tárhelye a githubon megszűnt: link
404-et dob az oldal. Hova költözött?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#111) nrg_52 válasza attilav2 (#108) üzenetére


nrg_52
addikt

Mukodik az asus fw restoration 64-bites windows-on, w10 64bit alol kuldtem fel ra.

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#112) woodworm válasza attilav2 (#110) üzenetére


woodworm
veterán

(#113) attilav2


attilav2
őstag

Kinek mi a tapasztalata? 13.6mb-os (az összes skin bele lett fordítva) fw-t fel lehet tolni AC57U-ra? Nem befolyásolja negatív irányban a stabilitást hogy kevés marad a szabad hely?
Vagy érdemes skinek nélküli fw-t feltenni ?(ami csak 11.7mb).
Leforgattam az összes skinnel és skinek nélkül is egy fw-t.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#114) Intruder2k5 válasza attilav2 (#113) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Semmilyen hatással nincs sem a sebességre, sem a stabilitásra, hogy mekkora az fw. Vagy befér a flashbe, vagy nem. Anno Tomato-t is használtam kevés flash memóriával rendelkező routereken, olykor csak 1-200KB maradt szabadon, már a JFFS-t sem lehetett megformázni, de ott sem volt gond. Az ilyen embedded rendszerek nem használják semmire a flash memória szabadon maradó részét, szóval teljesen mindegy, hogy 2KB van szabadon vagy 5MB. Nyugodtan tedd fel a fullosat.

(#115) nrg_52 válasza attilav2 (#113) üzenetére


nrg_52
addikt

Esetleg a skineset megosztanad? Szivesen betesztelnem.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#116) attilav2


attilav2
őstag

Megosztottam az AC57U Padavan fw-t, itt a Link
Fenn van mindkét változat, a Full-Skins a nagyobbik, az összes skin-nel, a No-Skins a kisebbik firmware, skinek nélkül. A "download as zip" -re kattintva lejön mindkettő egy zip fájlban.
Lehet tesztelgetni.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#117) nrg_52 válasza attilav2 (#116) üzenetére


nrg_52
addikt

:C :R

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#118) Azharel válasza attilav2 (#116) üzenetére


Azharel
aktív tag

Feltettem a skins változat, jól működik.

(#119) attilav2 válasza Azharel (#118) üzenetére


attilav2
őstag

Mutass pár képet milyen skinek vannak!
Egyelőre nem merek semmilyen cfw-t felflashelni mert ha téglásodna a router akkor anyám megöl, ő is használja a tabletjével.
Egyébként direkt azért dobtam fel a gépre egy Kubuntut hogy a prometheus scripttel buildelhessek AC57U fw-t, így egyszerűbb volt mint virtuális gépből kihalászni a .trx fájlt, nomeg a buildelés gyorsabb natív környezetben.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#120) trance89 válasza attilav2 (#119) üzenetére


trance89
őstag

"Egyelőre nem merek semmilyen cfw-t felflashelni mert ha téglásodna a router..."

Már egy párszor le lett írva, hogy egy olyan routert gyakorlatilag képtelenség féltéglává változtatni ami rendelkezik recovery funkcióval

(#121) nrg_52 válasza attilav2 (#119) üzenetére


nrg_52
addikt

Teszek fel kepet, ha rajovok hogy kell temat valtani, mert egyenlore sehol nem talalom az opciot, de valszeg en vagyok hulye hozza.:DDD

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#122) Intruder2k5 válasza nrg_52 (#121) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Customization -> Buttons/LED oldalon alul.

[ Szerkesztve ]

(#123) nrg_52 válasza Intruder2k5 (#122) üzenetére


nrg_52
addikt

Ott kerestem, de nincs ott:

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#124) Intruder2k5 válasza nrg_52 (#123) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ugyanazon az oldalon egy CTRL+SHIFT+F5 nem segít? Mondjuk azt inkább gépen, ne mobilon. :)

Szokása beragadni a cache-be, amikor én cserélgettem ide-oda az fw-ket próbaként, volt, hogy nálam is csak ezután jelent meg.

[ Szerkesztve ]

(#125) nrg_52 válasza Intruder2k5 (#124) üzenetére


nrg_52
addikt

Na ezt reggel megprobalom, nagyon koszonom!

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#126) Intruder2k5 válasza nrg_52 (#125) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Cache hiba lesz szerintem, alul a dátum is 2018, még nekem a cirka ~10 hónapos fw-n 2019 van már.

(#127) nrg_52 válasza Intruder2k5 (#126) üzenetére


nrg_52
addikt

Igazad is lett, opera sz0p@t0tt, hogy ez nem jutott eszembe... Koszonom! :C

[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#128) nrg_52 válasza attilav2 (#119) üzenetére


nrg_52
addikt

Full testreszabhato, thx meg1x!

Ilyen csunyat, meg ugyse láttátok:
kép link

:D

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#129) rErEaT


rErEaT
senior tag

Sziasztok!

Nekem is egy RT-AC57U routerem van, de hiányolom belőle a VPN klienst, DDNS-ét használom az jól működik :)

Padavanban van mindkettő?

(#130) Intruder2k5 válasza rErEaT (#129) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen, természetesen van mindkettő.

(#131) rErEaT válasza Intruder2k5 (#130) üzenetére


rErEaT
senior tag

Tudsz segíteni, hogy mit és hogyan kell feltelepíteni?
és letöltési linket :)

(#132) Intruder2k5 válasza rErEaT (#131) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

AC57U még nem volt a kezemben, de szerintem ugyanúgy kell ott is, mint minden más ASUS routernél.

Firmware feltöltése ASUS routerre
vagy...
[Wireless] Hogyan használható a router mentési módja? - Asus

De előttünk a "kacsa" már túl van ezen, majd Ő megerősít. :)

Letöltési linket is pár hsz.-el fentebb tettek be. [link] Ne zavarjon meg, hogy 1200GU-t ír, de ez kell neked is.

(#133) rErEaT válasza Intruder2k5 (#132) üzenetére


rErEaT
senior tag

Köszönöm szépen!

(#134) Azharel válasza Intruder2k5 (#132) üzenetére


Azharel
aktív tag

Úgy kell, router-t rescue módba kell tenni, ip-t 192.168.1.10 -re állítani, asus restoration toolba betallózni aztán mehet. Vissza állíni is így kell. Openwrt-t meg ssh-n keresztül tettem fel.

(#135) nrg_52 válasza rErEaT (#131) üzenetére


nrg_52
addikt

116-os hsz-ben talalsz fw-t, asus progija itt.
Telepitessel kapcsolatban pingvinbanal a pont, asus leirasa alapjan csinaltam en is, gond nelkul felment es egyszeru is.

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#136) rErEaT válasza nrg_52 (#135) üzenetére


rErEaT
senior tag

Köszi szépen a segítséget neked is, hétvégén megpróbálkozom vele :D

(#137) Intruder2k5 válasza rErEaT (#136) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Várjuk az eredményt. :)

(#138) loosht


loosht
senior tag

Sziasztok!
Bejártam az internet bugyrait, de nem találtam megoldást a problémámra. Padavan-nal egyszerűen nem megy egy csomó oldal (ebay, imdb, amazon, decathlon stb.).Appból próbálva sem, nem csak böngészőből. A vicces, hogy csak 9-es Androidon csinálja. PC-n, laptopon, 8-as Androiddal simán működnek. Mélyreható, scriptes, egyedi konfigos, vagy akármilyen megoldásra vevő vagyok. :)

(#139) attilav2 válasza loosht (#138) üzenetére


attilav2
őstag

Milyen routeren használod a padavant?
Melyik firmware-rel?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#140) woodworm válasza loosht (#138) üzenetére


woodworm
veterán

Azt 2016-os fw-t használod, ami az oldalról letölthető, vagy próbáltad frissel is?

(#141) loosht válasza attilav2 (#139) üzenetére


loosht
senior tag

RT-N56U B1 és a legfrissebb padavan. Próbálkoztam korábbi verziókkal is, de egyikkel sem jó. Csak a gyári fw-vel működik, de az meg használhatatlan több okból is.

[ Szerkesztve ]

(#142) woodworm válasza loosht (#141) üzenetére


woodworm
veterán

Itt van frissebb.

(#143) loosht válasza woodworm (#142) üzenetére


loosht
senior tag

Köszi, kipróbálom! :R

(#144) loosht válasza woodworm (#142) üzenetére


loosht
senior tag

Van a trx mellett egy config file is. Azzal mit kell csinálni? Vagy a zipet tallózzam be firmware frissítésnél?

(#145) woodworm válasza loosht (#144) üzenetére


woodworm
veterán

Ha a full mellett döntesz, akkor ki kell csomagolni és a trx fájlt betallózni. A config fájlt a tartalom miatt mellékelte.

(#146) loosht válasza woodworm (#145) üzenetére


loosht
senior tag

Kipróbáltam a simát és a full-t is, nem oldotta meg egyik sem. :(

(#147) Intruder2k5 válasza loosht (#146) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A névfeloldás jól működik? Próbáltál olyan beállítást, hogy ne a router legyen a névszerver, hanem a dhcp közvetlenül a klienseknek kiossza mondjuk a google dns címeket? Illetve én összevetném a routing útvonalakat is padavan-al és gyárival is, bár az annyira nem a routeren múlik már.

(#148) loosht válasza Intruder2k5 (#147) üzenetére


loosht
senior tag

Nem próbáltam, bár hirtelen nem is tudom hol lehet beállítani. Ha a névfeloldás lenne a gond, akkor kábelen sem menne, nem?

(#149) Intruder2k5 válasza loosht (#148) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Próbáld meg ITT és ITT is beírni a 8.8.8.8 és 8.8.4.4 DNS címeket, majd biztos ami biztos indítsd újra a routert.

Egyébként milyen neted van? PPPoE vagy DHCP? A router előtt van másik modem, HGW is? Ha igen, az bridge módban van, vagy dupla NAT van?

(#150) loosht válasza Intruder2k5 (#149) üzenetére


loosht
senior tag

Beállítottam, így sem jó. PPPoE, digi. Egy ZTE F668 van ellőtte bridge módban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.