Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-05 21:32:12

LOGOUT.hu

Padavan firmware image file-ok, hasznos infók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) valakky


valakky
aktív tag

van valakinek ötlete, hogyan tudnám esetleg a wan forgalmi adatokat (havi letöltés/feltöltés mennyisége) ddwrt alól padavan alá migrálni? bár most momentán nem emlékszem, hogy padavan alatt is van-e csak ilyen mentési/visszaállítási lehetőség (traffdata.bak)

[ Szerkesztve ]

(#602) Intruder2k5 válasza zsolt320i (#600) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A rákötött háttértár gyökérkönyvtárában hozz létre egy /transmission mappát, és utána indítsd el a transmission-t, vagy nyomj egy reboot-ot.

(#603) zsolt320i válasza Intruder2k5 (#602) üzenetére


zsolt320i
senior tag

thx az fw-ért. :R
egyelőre nagyon tetszik!

(#604) Intruder2k5 válasza zsolt320i (#603) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szívesen!

Az utolsót tetted fel, amiben benne a Midnight Commander is? Mondjuk itt a blogban eleve az van linkelve, de ugye a tárhelyen fent vannak a régebbiek is.

(#605) zsolt320i válasza Intruder2k5 (#604) üzenetére


zsolt320i
senior tag

a midnight commander mire használhatom? :F

(#606) Intruder2k5 válasza zsolt320i (#605) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az egy kétpanales filekezelő, mint anno DOS-ban volt a Norton Commander, látod vele a router teljes filerendszerét. Alapesetben nincs rá szükséged, de néha előfordulhat, hogy pl. a torrent kliensből valami ok miatt nem tudsz letörölni file-.okat, vagy van aki szereti direktben szerkeszteni a konfigfile-okat a routeren és nem a webes felületet használni, ezekre jól jöhet, ha mégsem parancssorban kell másolni, áthelyezni, editálni, stb.

[ Szerkesztve ]

(#607) zsolt320i válasza Intruder2k5 (#606) üzenetére


zsolt320i
senior tag

:R

(#608) MrPeekaboo válasza MrPeekaboo (#571) üzenetére


MrPeekaboo
senior tag

Az adatlapon még a V1-es verzió volt fent, viszont én már V2-t kaptam, így a hack-kelés elmarad, amit egyébként is csak végső megoldásként tettem volna meg.

(#609) vargalex válasza attilav2 (#568) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Itt egy első verziós alap script Arch linuxra. Még dolgozni kell rajta, mert az NFS nem fordul libpcap hiányra panaszkodva, illetve a PARTED sem.

Alex

(#610) AcCEsS válasza Intruder2k5 (#606) üzenetére


AcCEsS
senior tag

A Xiaomi 3G routerhez általad készített firmware verziók között mi a difi? Látom teljesen eltérő méretűek az image-fájlok. 11-10, 11-18, 11-23?

u.i.: Ja, most olvastam, hogy az utolsóban (23?) benne van az MC?

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#611) Intruder2k5 válasza AcCEsS (#610) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha letöltöd őket, szerintem mindhez van csomagolva txt a tartalomról. Igen, az utolsó kettőben van MC, az utolsót a curl miatt fordítottam, abban már az is van.

(#612) attilav2 válasza Intruder2k5 (#611) üzenetére


attilav2
őstag

Hogyan teszed bele az fw-be a plusz programokat(mc, curl, nano, stb)? Készítenél egy leírást?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#613) Intruder2k5 válasza attilav2 (#612) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Később leírom röviden.

(#614) attilav2 válasza vargalex (#609) üzenetére


attilav2
őstag

Tesztelem a Prometheus Arch változatát.
A help2man hiánya miatt elakadt a toolchain buildelés, nem érzékelte a script hogy nem volt felrakva, felraktam, újraindítottam a toolchain buildelést.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#615) vargalex válasza attilav2 (#614) üzenetére


vargalex
félisten

Lesz ott meg hiány, mert most nézem, hogy sikerült úgy commit-olni, hogy a szükséges csomagok telepítése ki van kommentelve. A

sudo pacman -S $missingPackages

sor elől töröld ki a #-ot.

Egyébként azt ki kellett, hogy írja, hogy milyen csomagokat telepítene...

Alex

(#616) vargalex válasza vargalex (#615) üzenetére


vargalex
félisten

Javítottam, commit-oltam.

Alex

(#617) attilav2 válasza vargalex (#609) üzenetére


attilav2
őstag

Az NFS-t és a PARTED-et kikommenteltem a build konfigból, így lefordul az fw. Ha benne hagyom az NFS-t akkor nem fordul a libpcap-ra hivatkozva.

Jó lenne ha Freize gondolna az egyre növekvő Arch Linuxosok táborára, és elkészítené a script Arch változatát, akár a te segítségeddel.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#618) Intruder2k5 válasza attilav2 (#612) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na szóval... Először is kell egy háttértár, nem nagy, megteszi egy bármilyen pendrive. Rákötöd a routerre, megformázod ext3 vagy ext4 rendszerűre, és mountolod az /opt mappa alá, majd telepítesz rá egy tetszőleges optware vagy entware rendszert.

1. Ebből van többféle is, van jó régi optware, amihez sajnos nincs még install script se, ott manuálisan kell telepíteni a csomagkezelőt. Ezt esetleg akkor használd, ha nagyon helyhiányban vagy, ez kisebb csomagokból áll, cserébe nagyon régi.

cd /tmp
wget http://ipkg.nslu2-linux.org/feeds/optware/oleg/cross/stable/ipkg-opt_0.99.163-10_mipsel.ipk
wget http://ipkg.nslu2-linux.org/feeds/optware/oleg/cross/stable/uclibc-opt_0.9.28-13_mipsel.ipk
tar -xvzf /tmp/ipkg-opt_0.99.163-10_mipsel.ipk
cd ..
tar -xvzf /tmp/data.tar.gz
cd /tmp
rm control.tar.gz data.tar.gz debian-binary ipkg-opt_0.99.163-10_mipsel.ipk
tar -xvzf /tmp/uclibc-opt_0.9.28-13_mipsel.ipk
cd ..
tar -xvzf /tmp/data.tar.gz
ipkg update
ipkg -force-reinstall install ipkg-opt uclibc-opt

2. Aztán van valamivel újabb entware, én ezt szeretem, ez az arany középút. Itt már van install script, így könnyebb a telepítése is.

cd /opt
wget http://entware.wl500g.info/binaries/entware/installer/entware_install.sh
chmod +x /opt/entware_install.sh
/opt/entware_install.sh

3. És végül van entware-ng is, de ebben már elég "nagyok" a csomagok, ezért nem ideális erre a célra, végülis amire itt kell, jó az 5 éves Midnight Commander, vagy az 5 éves nano is.

Ha kész az alap telepítés, akkor feltelepíted amit akarsz pluszban. Pl.

opkg update
opkg install nano
opkg install mc

stb... Ha minden megvan, akkor manuálisan neki szoktam állni kigyomlálni azokat a file-okat, amire nincsen már szükség, hogy beférjen a firmware-be. Ilyen pl. a csomagkezelő (opkg) állományai, akár help file-ok, log-ok, függően attól, hogy mennyi helyet kell szorítani. A Midnight Commander-es fw-m telepített entware rendszere valami 23MB körül volt, ezt sikerült "letisztítani" 12MB-ra, ami már befért az fw-be, mert oda ugyebár tömörítve kerül be.

Ha kész, akkor lehúzod a pendrive-ot a routerről, átdugod a gépre, elindítod az fw buildelést, és a legvégén amikor megáll és kéri a root jelszót, akkor bemásolod a /romfs mappába ahogy van. Ott már látni fogod készen a firmware mappaszerkezetét, belépsz az /opt-ba, és másold a pendrive tartalmát. Utána beírod a root jelszót, és készülhet is az fw. Ilyenkor már csak másodpercek szoktak hátra lenni belőle... Az biztos, hogy semmi sem fog elsőre sikerülni, ha nagyobb dolgokat akarsz belepréselni, akkor rengeteget el lehet játszani vele, hogy mit lehet még törölni belőle. Ráadásul ASUS esetén a 16MB flash-el ez hatványozottan igaz.

De sok sikert hozzá! :N

[ Szerkesztve ]

(#619) vargalex válasza attilav2 (#617) üzenetére


vargalex
félisten

Írtam, hogy ez a kettő nem megy még a libpcap hiányára hivatkozva (pedig fel van téve).

Alex

(#620) attilav2 válasza Intruder2k5 (#618) üzenetére


attilav2
őstag

Sajnos nekem nem kér root jelszót a buildelés végén debian buster alatt, de még arch alatt sem, hanem elkészül az image. Korábbi postban írtad hogy a scipt valamelyik részébe egy pause-ot iktatsz be, ezt hanyadik sor után rakod be? Ha jól gondolom a fw egybegyúrása előtt kellene beiktatni egy pause-ot.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#621) Intruder2k5 válasza attilav2 (#620) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem is csak a Linaro repo-ból fordítva van ez a megállás, a dm38-as sajnos egy szuszra letolta az egészet. Próbálkoztam ugyan a megállítással, de az sem volt sikeres, mert ahogy írtam is itt, utána még beletörölt az /opt mappába is. Azóta nem foglalkoztam vele, így sajnos nem tudom pontosan melyik scriptbe és hova kellene tenni a megállítást.

(#622) AcCEsS válasza Intruder2k5 (#611) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Köszönöm, lehetett volna annyi eszem, hogy belenézek a zip-be... :U :)

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#624) Starchm


Starchm
őstag

Hali!

Vowifihez szeretném padavanon bekapcsolni az IPsec passthrough-t, viszont nem találom sehol. Lehetséges, hogy nem lehet bekapcsolni vagy én lennék vak?
Köszi előre is a választ!

(#625) Gyurka6 válasza szaboi6512 (#599) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
A restoraintool(?)-t csak regisztráció után lehet megszerezni? (57u)

Gyurka

(#626) vargalex válasza Gyurka6 (#625) üzenetére


vargalex
félisten

Ott van a letöltéseknél...

Alex

(#627) Intruder2k5 válasza Gyurka6 (#625) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ebben van két verzió is, nem kell telepíteni csak futtatni.

https://mega.nz

(#628) Gyurka6 válasza Intruder2k5 (#627) üzenetére


Gyurka6
őstag

Köszönöm, Alexnek is!
Nem láttam...

Gyurka

(#629) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

sziasztok!
tudnátok abban segíteni, hogy az ASUS RT-AC57U és a Transmission -t hogan kell beállítani, hogy a torrentezésből a maximumot hozzam ki?
:R
Eddig az alábbi beállításokat használom.
De pld-ul az iIO RAM caches reclaim mire jó nem tudom.
[kép]
[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#630) Gyurka6


Gyurka6
őstag

Hali!
Szeretném az 57u-n lecserélni padvan-ra, az ajánlott 3 prg-t letöltöttem, azonban a feltöltés 7-23% között megáll. wi7 és egy asus eee pc(cske) az elérhető most. V.mi észrevétel javaslat?
Mind a 3-al sikertelen.
Olvastam, hogy winscp-putty párossal meg lehet(ne) oldani, de egyik sem csatlakozik hozzá.

Gyurka

(#631) woodworm válasza Gyurka6 (#630) üzenetére


woodworm
veterán

A winscp/putty pároshoz engedélyezve van az ssh?

(#632) Gyurka6 válasza woodworm (#631) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Jó a kérdés, nem találtam ilyen menüpontot...

Gyurka

(#633) woodworm válasza Gyurka6 (#632) üzenetére


woodworm
veterán

Adminisztráció>>Rendszer>>Enable SSH

(#634) Gyurka6 válasza woodworm (#633) üzenetére


Gyurka6
őstag

nézem.. bár a beállítása után nem tudok többet belépni, valami asus fiók bejelentkezést szeretne, ami jelszót megadok nem fogadja el (ha,haza érek egyből szétszedem, remélem van soros port belül).

Gyurka

(#635) Gyurka6 válasza woodworm (#633) üzenetére


Gyurka6
őstag

Köszi!
A telnet-et letiltottam, az ssh engedélyezés elmaradt!
Remélem így menni fog....

Gyurka

(#636) Gyurka6 válasza Gyurka6 (#634) üzenetére


Gyurka6
őstag

Sajnos Segmentation fault üzenettel megállt lehet, hogy a retstorial progikkal is ez volt a baj,

Gyurka

(#637) woodworm válasza Gyurka6 (#636) üzenetére


woodworm
veterán

Az mtd_write adta a hibaüzenetet?
Melyik leírást követted és pontosan hol akadtál el?

(#638) Gyurka6 válasza woodworm (#637) üzenetére


Gyurka6
őstag

Igen az mtd, a Te leírásod a az mtd és winscp vel másoltam az intruder2k5 által zip-ben feltöltöttet.

Gyurka

(#639) woodworm válasza Gyurka6 (#638) üzenetére


woodworm
veterán

Bocs a kérdésért, de kicsomagoltad és ügyeltél a névazonosságra?

(#640) Gyurka6 válasza woodworm (#639) üzenetére


Gyurka6
őstag

Másoltam a beírásokat, azért lehetett hiba, az első sorra, ezt kapom:
--2019-12-12 22:29:01-- https://dimez.ru/padavan-ng/current/asus/RT-AC1200GU_3.4.3.9L-100.trx
Resolving dimez.ru... 81.177.34.188
Connecting to dimez.ru|81.177.34.188|:443... connected.
OpenSSL: error:14094410:SSL routines:ssl3_read_bytes:sslv3 alert handshake failure
Unable to establish SSL connection.

Második routerként van beállítva

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#641) woodworm válasza Gyurka6 (#640) üzenetére


woodworm
veterán

Az egy régebbi, webes forrásból telepítés leírása és winscp sem kell hozzá.
Ebben a hozzászólásban írtam a winscp/putty párosról. Természetesen a kicsomagolt trx fájlt kell használni.

(#642) Gyurka6 válasza woodworm (#641) üzenetére


Gyurka6
őstag

Köszi a segítséget, még egyszer kicsomagolom, a parancsok megegyeznek, a kicsomagolt név is azonos, ha nem kevertem el.
Meg újra indítom ez a putty képernyő:
admin@(none):/tmp# ls
RT-AC1200GU_3.4.3.9L-100.trx ppp
avahi redirect_rules
detect_wrong.log resolv.conf
dhcp6c resolv.dnsmasq
etc settings
filter.default share
filter_ipv6.default syslog.log
filter_rules syslog.log-1
home udhcpc
miniupnpc.log udhcpc0.expires
mnt var
nat_rules webs_upgrade.log
nat_rules_eth3_eth3 wpa_cli
notify zcip
admin@(none):/tmp# mtd-write -i RT-AC1200GU_3.4.3.9L-100.trx -d linux && reboot

Gyurka

(#643) woodworm válasza Gyurka6 (#642) üzenetére


woodworm
veterán

Sikerült?

(#644) Gyurka6 válasza woodworm (#643) üzenetére


Gyurka6
őstag

Még nem, küzdök..., de már nem kell szétszednem!

Gyurka

(#645) Gyurka6 válasza woodworm (#643) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
A dm38 félét feltöltötte, köszi!

Gyurka

(#646) gumimaci1235 válasza Intruder2k5 (#580) üzenetére


gumimaci1235
tag

A v2-es információs paneljén 1 magos proci van.
Lehetséges hogy a v2-be gyengébb hardver van?

(#647) klrt


klrt
tag

Üdv!
Intruder2k5 megoldotta, hogy működjön az "ipdns.hu". Nálam sajnos csak pár napig működik. Aztán távolról nem érek el semmit. A routert(Asus RT-AC57U) újraindítom és megint működik, mintha mi sem történt volna. Eddig másik routeremvolt openwrtvel ott nem volt ilyen problémám.
Hogy lehet megoldani, hogy ne keljen újraindítgatni a routert?

(#648) rErEaT válasza klrt (#647) üzenetére


rErEaT
senior tag

asusdns? asuscomm.com nem opció?

(#649) klrt válasza rErEaT (#648) üzenetére


klrt
tag

Azt nem is néztem. Régen is ezt használtam. Ingyenes, tud magyarul teljesen megfelelt nekem.

[ Szerkesztve ]

(#650) Intruder2k5 válasza klrt (#649) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Nézted, hogy amikor nem működik, akkor miért nem működik? Nem frissült az ipdns host? Még az előző IP címre mutat, vagy mi a gond?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.