Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-05 21:32:12

LOGOUT.hu

Padavan firmware image file-ok, hasznos infók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hozzám került ma egy újabb Mi-R3G példány, és az én, egyik első publikált firmware-em volt rajta, még egy Linaro build, de már Midnight Commander-es verzió. Érdekes volt, kicsit meglepődtem... :)

(#3002) trance89 válasza Intruder2k5 (#3001) üzenetére


trance89
őstag

Kicsi a világ :D
Én meg nemrég adtam túl 3 darabon (kicsit fájó szívvel), egyben vitte el egy tag az egész "csomagot". Azért durva hogy még ma is mennyire tartja az értékét ez típus, kb ugyanannyiért mentek el amennyiért anno 3,5-4 éve vettem őket, ez más routerekről nemnagyon mondható el...
Most már csak 1db R3G, 1 NANO, 1 MINI és 1 sima MI-3 maradt szal van még min tesztelni :D

[ Szerkesztve ]

(#3003) Intruder2k5 válasza trance89 (#3002) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egy Mi R3G-t eladtam én is, meg az ASUS RT-AC57U-t, és három TP-LINK Archer C5 v4-et is, már csak három Mi R3G van. :)

(#3004) attilav2


attilav2
őstag

Valaki meg tudná nézni MC-vel, és képet készíteni a csatolt usb tárhelyen levő transmission mappa jogairól és tulajdonosáról ? Most tértem vissza openwrt alól, ott kellett egy chown -R transmission:transmission a normális műküdéshez, szeretném visszállítani a padavanon megfelelő tulajdonost és jogokat a transmission mappán.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#3005) Intruder2k5 válasza attilav2 (#3004) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Létrehozol egy új, tetszőleges mappát, és nézd meg annak a tulajdonságait.

(#3006) attilav2 válasza Intruder2k5 (#3005) üzenetére


attilav2
őstag

A mappa tulajdonosa a router belépési felhasználóneve a csoport a root. chown -R paranccsal erre módosítottam a transmission mappát. chmod úgy néz ki nem kell. A provisioning mode-ot unmap-re állítva működik az fstrim parancs, szépen trimmelte az ssd-t, openwrt alatt hiába módosítottam a provisioning mode-t unmap re az fstrim hibát dob, ott további nyomozás kellett volna a megoldáshoz, ehhez már nem volt kedvem. Ha nincs időnként trimmelve akkor nagyon belassul, wrt alatt a gép egyik sata portjára kötve tudtam trimmelni, mert hogy az usb-s fstrim arch alatt sem megy, padavan alatt tudom trimmelni anélkül hogy le kéne választani és kiszerelni a tokból :)

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#3007) AcCEsS válasza trance89 (#2992) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Hálás köszönet! :R

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#3008) lopertpeter


lopertpeter
csendes tag

Friss kínait valaki?
[link]

(#3009) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Beindult az uborkaszezon, lassan egy hónapja nincs új commit.

(#3010) nrg_52 válasza lopertpeter (#3008) üzenetére


nrg_52
addikt

johet, koszi.:R

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#3011) nextra


nextra
újonc

Hello mindenki!
Új vagyok itt a fórumon, de már 15 éve használok Linuxot, és megpróbáltam forgatni egy padavan cfw-t rpm alapú rendszeren. Persze az egész Prometheus apt-get-re van megírva, de azért elindítottam, bár volt amit nem akart elfogadni. Nevezetesen a skineket sehogy nem tudtam elfogadtatni vele. De ha ezt kihagytam, akkor azért elindult a fordítás, de lehet kevés a gép, 4 db 2GHz mag. Mindenesetre 35 perc után leállítottam. Linux Mint alatt pampog is hogy a --force-yes opció már a múlté. S bele is kerül egy loopba. De miért készít gcc fordítót ha már van fent a gépen?
Mindegy. Birtokomba került egy RT-AC57U h/w:A - gondolom ez a V1. S leszedtem egy mc firmware-t Intruder2k5 Mega szerveréről, de míg az előző RT-AC51U routeremre - igaz máshonnan szerezve - fel tudtam telepíteni a cfw-t a router saját frissítő menüpontjából, ezen az RT-AC57U-n ez nem működik. Ha nincs Windowsom hogyan oldjam meg? Mert olvastam hogy az Asus recovery programjával lehetne feltenni reset meg kikapcs gomb variálásával. Az meg ugye windows program.
A menüben való frissítési próbálkozásomra azt írta hogy nem kompatibilis a trx fájl.
Kimondottan RT-AC57U lehetőséget nem is találtam a Prometheusban, de sok helyen azt írták hogy ez megfelel az 1200GU-nak.
Hogyan tovább?

(#3012) attilav2 válasza nrg_52 (#3010) üzenetére


attilav2
őstag

Kínait nem ajánlom, nehogy valami hátsó ajtó rejtett "ajándék" legyen benne, mikor én teszteltem kb 1-1.5 éve akkor elég furcsa dolgok voltak a logban, ha olyan routered van amire csak a kínai padavan elérhető akkor talán érthető a használata, de ezesetben én inkább Owrt-t javasolnék a biztonság miatt, a legtöbb mtk-s xiaomira elérhető, olyanokra is amire padavanból csak kínai van, illetve a Dlink Dir878-ra is van Owrt.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#3013) Intruder2k5 válasza nextra (#3011) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Az ASUS Restoration Tool egy TFTP kliens, vagyis Linux-ban kiváltható akár terminállal is.

tftp 192.168.1.1
> mode binary
> put padavan.trx

Értelemszerűen a fix IP beállítás itt is szükséges, a 192.168.1.x tartományban, és minden más lépés is ugyanaz, mintha az ASUS programját használnád. És igen, ha fordítasz, akkor RT-AC1200GU-ra kell fordítanod, az 100%-ban kompatibilis az RT-AC57U-val.

[ Szerkesztve ]

(#3014) nrg_52 válasza attilav2 (#3012) üzenetére


nrg_52
addikt

Koszonom a figyelmeztetest, emlekszem ra, kovettem mar a topikot akkor is. Kulonosenben nem aggaszt a dolog, de majd odafigyelek ra.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#3015) nextra válasza nrg_52 (#3014) üzenetére


nextra
újonc

Köszi.
No most egyelőre nem fordítottam, hanem kipróbáltam a tiédet.
RT-AC1200GU_3.4.3.9L-101-54684f0_with_MC
Kihúztam a wan kábelt, átállítottam manual IP-re a gépemet 192.168.1.42-re.
Újracsatlakoztam. A router és a gép látta egymást. Benyomtam a resetet 5 mp, majd kikapcsoltam a routert. Bent hagyva a fogpiszkálót a reset-ben bekapcsoltam a routert.
Lassan villogott az első led. Összekapcsolódott a router és a gép.
tftp 192.168.1.1
tftp> trace
Packet tracing on.
tftp> binary
tftp> put RT-AC1200GU_3.4.3.9L-101-54684f0.trx
sent WRQ <file=RT-AC1200GU_3.4.3.9L-101-54684f0.trx, mode=octet>

ezt kiírta 5-ször, majd time out-tal kilépett.
tftp> status
Connected to 192.168.1.1.
Mode: octet Verbose: off Tracing: on Literal: off
Rexmt-interval: 5 seconds, Max-timeout: 25 seconds
tftp> quit

Sikertelen.
Vaze. Csak a választ nyomtam meg. Rossz a címzett. Nem ismerem ezt a motort. :((

[ Szerkesztve ]

(#3016) Intruder2k5 válasza nextra (#3015) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom ez mi lehet, de szerintem próbáld meg egy másik firmware-el, aztán ha az sikerül, akkor annak már a webes felületéről a saját upgrade menüjéből tudod frissíteni az új verzióra.

(#3017) nextra válasza Intruder2k5 (#3016) üzenetére


nextra
újonc

tftp - Ugyanaz a probléma. :(( Ez meg a webes felületről.

(#3018) Intruder2k5 válasza nextra (#3017) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt tudjuk, hogy webesen nem megy fel a gyári fw-re, mert a fejlécben van valami ellenőrző kód, ami a Padavanban nincs, illetve nem fogadja el a gyári szoftver. De tftp-n fel kéne mennie...

Ha másképp nem megy, töltsd le a Hirens Boot Cd legújabb verzióját, az egy Live Windows 10, azt egy pendriveról futtatva, illetve előre rámásolva az ASUS restore tool-t, talán sikerül a flashelés.

Ja igen, portable Asus tool-t találsz a mega tárhelyemen. [link]

[ Szerkesztve ]

(#3019) woodworm válasza nextra (#3017) üzenetére


woodworm
veterán

Több kettőnél ssh-n is fel lehet tenni az fw-t.

(#3020) vargalex válasza nextra (#3015) üzenetére


vargalex
félisten

Lehet, hogy csak néhány kapcsoló, vagy éppen a 192.168.1.75-ös IP beállítása hiányzik. Nekem anno csak a 192.168.1.75-ről fogadott kapcsolatot.

Alex

(#3021) nextra válasza vargalex (#3020) üzenetére


nextra
újonc

Örök hála. 5mp alatt felment tftp-vel. Már be is konfigoltam. Viszont a frissítések miben nyilvánulnak meg? Van közületek olyan aki mindig készít egyet, vagy barátkozzak meg a gondolattal, hogy magam készítem. Mert akkor fel kéne telepítenem egy debian alapú rendszert is. Melyikkel van a legkevesebb gond? Látva hogy mennyi ideig tart a forgatás, így virtuális gépen nem is próbálkoznék.
Amúgy meddig tart ez kb. Egy bejáratott gépen? Volna valaki aki készítene egyet AC51U-ra is? Most egy félig kínai nyelvű van rajta. Lecserélném. S megpróbálnám eladni.
Köszi.

(#3022) Intruder2k5 válasza nextra (#3021) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Felül az összefoglaló elején találsz linkeket, amik különböző tárhelyekre mutatnak, ahol itteni fórumtársak által készített fw-k vannak. A legtöbben Alexey repóból fordítunk, így a frissítések az ottani commitok. Én egy lassan 10+ éves Lenovo T500 laptopon szoktam fordítani, T9900 Core 2 Duo proci, 8GB RAM, SSD, ezen nagyjából 50 perc a toolchain, és az fw is összetételtől függően 30-50 perc, a rendszer a legújabb Debian.

[ Szerkesztve ]

(#3023) nrg_52


nrg_52
addikt

Mivel jo aron sikerult hozzajutnom egy Asus RT-AC85P-hez, ezert nyugdijazom az AC57U-t (pontosabban szulokhoz fog kerulni). Ezuton szeretnem megkoszonni a sok segitseget es mindazoknak a munkajat, akik idot, energiat nem sporolva, ujabb es ujabb szoftvereket forgattak eme egyebkent kivalo routerre. Kulon koszonet attilav2-nek, Intruder2k5-nek es lopertpeter-nek, tovabbi jo munkat sracok!:R

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#3024) Intruder2k5 válasza nrg_52 (#3023) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nagyon szívesen, Te meg használd sok örömmel az új vasat! Marad gyári, vagy megy rá az OpenWrt? Itt vetted az aprón, amit tegnap raktak fel?

(#3025) nrg_52 válasza Intruder2k5 (#3024) üzenetére


nrg_52
addikt

Egyenlore gyari, es megprobalom raeroszakolni az entware-t. Gondolkozom meg SWRT-devben probakepp, openwrt egyenlore nincs kepben, de majd meglatom. Aprorol vettem igen, de nem azt, nekem mar tegnap megjott. 1500-al dragabban ugyan, de szerintem az is jo ar volt erte.

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#3026) rErEaT válasza nrg_52 (#3023) üzenetére


rErEaT
senior tag

Nekem AC65P van Merlinnel :D tökéletesen megy ;)

(#3027) woodworm válasza rErEaT (#3026) üzenetére


woodworm
veterán

Abból lett az swrt-dev.

[ Szerkesztve ]

(#3028) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#3009) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#3029) nrg_52 válasza Intruder2k5 (#3028) üzenetére


nrg_52
addikt

Remeljuk csak ubiszezon.

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#3030) Intruder2k5 válasza nrg_52 (#3029) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ahogy nézem alxdm a 4pda-n május 17.-én posztolt, és belépve is május 26.-án volt utoljára. Előtte azért 2-4 naponként aktív volt.

[ Szerkesztve ]

(#3031) trance89 válasza Intruder2k5 (#3030) üzenetére


trance89
őstag

Nem először van ilyen, már párszor előfordultak ilyen 1-2 hónapos szünetek

(#3032) Intruder2k5 válasza trance89 (#3031) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Úgy legyen! :K

Csak Tomato vonalon már volt szerencsém kétszer is belefutni ilyenbe, hogy abbamaradt annak a forknak a fejlesztése, amit épp használtam. TomatoUSB, Tomato by Shibby.

(#3033) petir válasza Intruder2k5 (#3032) üzenetére


petir
senior tag

A jó öreg Shibby meg wl500gp és rt-n16-ok :D

Amúgy FreshTomato-t nyomják ám, igaz nem olyan gyakorisággal..

Lehet tényleg csak nyári szünetre mentek a fiúk. 🙂

(#3034) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na, beüzemeltem Padavan alatt is a PXE Boot szervert. :)

Nem olyan régen volt SSD csere a laptopomban. Sajnos a költöztetés nem ment simán, akkor jól jött volna egy ilyen rendszer, hogy tudtam volna hálózatról boot-olva particionálni, klónozni, stb.

(#3035) attilav2 válasza Intruder2k5 (#3034) üzenetére


attilav2
őstag

Egy leírást csinálhatnál róla, akár logout cikk formájában.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#3036) Intruder2k5 válasza attilav2 (#3035) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#3037) JoHn123


JoHn123
tag

Jó ideje szenvedek a helyi kábelnettel, olyan okos a rendszerük, hogy ha a faluban bárhol áramszünet van, mindenhol leáll az internet szolgáltatás órákra fél napokra, és ez mostanság jó gyakori. Valamiképpen nem tudnám ezeket az intervallumokat áthidalni egy mobilnet stickkel, Mi3G routerrel?

(#3038) golya87 válasza JoHn123 (#3037) üzenetére


golya87
őstag

De. :DDD
Tomato-ra volt Dual WAN, OpenWRT-n szintén lehetséges, de Padavan-nál nem tudom.

(#3039) JoHn123 válasza golya87 (#3038) üzenetére


JoHn123
tag

Természetesen Intruder2k5 féle Padavan van fent :D

(#3040) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Új firmware Xiaomi Mi Router 3G routerre.

Mivel az Alexey repo immár 2+ hónapja nem frissül, így az alapokban továbbra sincs változás, viszont az Entware tároló ebben a hónapban is kapott egy upgrade-t, így az onnan származó csomagok (mc, curl, nano, mtr, htop, httping) frissültek a firmware-ben.

Letöltés itt: MI-R3G_3.4.3.9L-101-289c95a_with_MC.zip

Próbáltam összedobni egy firmware-t qbittorrent klienssel, de ez sajnos esélytelen, mert maga az entware csomag amit integrálni kellene a firmware-be, tömörítve meghaladja a 20MB-ot, ami nagyjából a maximális lehetséges trx méret. Szóval ez felejtős.

[ Szerkesztve ]

(#3041) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amúgy én most váltottam rTorrent-ről qBittorrent-re a routeren, épp most pakolgatom át a letöltött anyagokat. Elsőre jónak tűnik, már az ellenőrzést is gyorsabbnak érzem, ráadásul mellette már tolja is felfelé a seed-et, de majd pár nap után több tapasztalat lesz vele. Meg ugye sokkal részletesebben konfigurálható a webes felületről is, és a beállított értékeket meg is tartja, még rtorrent esetén ez sajnos nem volt elmondható.

[ Szerkesztve ]

(#3042) trance89 válasza Intruder2k5 (#3041) üzenetére


trance89
őstag

Anno én is próbáltam 3G-n, a leggyorsabb kliens ezen a routeren de eléggé szereti a memóriát ezért érdemes a kapcsolatok számát kissé lekorlátozni
Xpeno NAS-on is évek óta fut több 100 torrenttel, legjobb kliens sztem
Jelenleg a beépített Transmission-t használom a kiváló app-os vezérlés miatt de lehet teszek vele megint egy próbát :)

(#3043) Intruder2k5 válasza trance89 (#3042) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egyelőre a letöltést nem próbáltam még, most hasheli ezerrel az rtorrentből átrakott anyagot. Ha végzett akkor majd tesztelem azt is, kíváncsi leszek, de nekem is úgy tűnik, hogy jobban kihasználja az erőforrásokat. Főleg, hogy eddig egy elég régi repóból telepített rendszerem volt, abban nem volt friss az rtorrent se, de lusta voltam nekiállni a cserének. :)

Transmissiont én nem szeretem...

[ Szerkesztve ]

(#3044) JoHn123


JoHn123
tag

A MI3G wifi savszelessege mennyi valojaban padavannal? Papiron 867 Mbps, de gondolom ennyit nem tud. Lehetosegem lenne a netet lecserelni a jelenlegi 160 rol 512-re, de szinte csak wifirol hasznaljuk. Ennyit tudhat?

(#3045) szaboi6512 válasza JoHn123 (#3044) üzenetére


szaboi6512
őstag

Amire te gondolsz az a kapcsolati sebesség, azt tudja 5 Ghz-en.
Nem azonos a sávszélességgel.....

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#3046) Intruder2k5 válasza JoHn123 (#3044) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mivel én meg alapból kábelpárti vagyok, így nincs is a tesztelésre alkalmas eszközöm, de ismerősnek TP-LINK Archer C5 v4-en (ami hasonló hardver, szintén AC1200) szintén Padavannal, 60-62MB/sec másolási sebesség összejött, kábeles kliensről WiFi-re. Nekem a leggyorsabb amit jelenleg WiFi-n tudok, a Redmi Note 8 telefonommal körülbelül ~230Mbps, de az ugye nem ac-s, csak 5GHz n szabványos.

[ Szerkesztve ]

(#3047) JoHn123 válasza szaboi6512 (#3045) üzenetére


JoHn123
tag

Nem mondod? ...

(#3048) JoHn123 válasza Intruder2k5 (#3046) üzenetére


JoHn123
tag

Köszönöm

(#3049) Intruder2k5 válasza JoHn123 (#3048) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De, hogy a konkrét kérdésedre is válaszoljak, szerintem 500Mbps-t át kell, hogy vigyen! A fentebb írtak alapján is kizárt dolognak tartom, hogy annyit ne tudna, persze hozzátéve, hogy megfelelő klienssel és megfelelő körülmények között. Sőt ugye a 2.4 és az 5GHz sávokat együtt véve, szerintem ennek a netsebességnek a másfélszeresét (750Mbps) is át tudja vinni.

(#3050) Papamaco


Papamaco
tag

Sziasztok.
Asus rt-ac51u v3 routerre szertnék padavan firmware-t felrakni, ehez szeretnék kérni segítséget, hogy miként kell, hogyan fogjak hozzá?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.