Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-05 21:32:12

LOGOUT.hu

Padavan firmware image file-ok, hasznos infók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) nrg_52 válasza lopertpeter (#1850) üzenetére


nrg_52
addikt

:R

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#1852) Intruder2k5 válasza lopertpeter (#1850) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

10.30.? :F

(#1853) nrg_52 válasza Intruder2k5 (#1852) üzenetére


nrg_52
addikt


:DD
BTW, nekem fel se tunt.:P

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#1854) Intruder2k5 válasza nrg_52 (#1853) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt tudom! Te meg se nézed mit teszel fel, ha belinkelnek ide valamit, már flasheled is. :D

(#1855) lopertpeter válasza nrg_52 (#1853) üzenetére


lopertpeter
csendes tag

Puff neki, benéztem

[ Szerkesztve ]

(#1856) nrg_52 válasza Intruder2k5 (#1854) üzenetére


nrg_52
addikt

Ezt meg nem, megvarom, mig elalszik a csalad.:DDD:DDD:DDD

lopertpeter: legjobbakkal is megesik, nemhogy velunk.:D

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#1857) attilav2


attilav2
őstag

Én pár napos teszt alá vettem pár hónappal korábban a hanwckf fw-t és gyanús dolgokat csinált a log szerint, ezt vargalex is megerősítette, úgyhogy csak óvatosan! Ki tudja mit küld haza a kínaiaknak. Egy rejtett wifi kliens van beleépítve, és annak a hibaüzeneteit dobálta a logba, legalábbis az általam forgatott korábbi buildnál ezt csinálta. Akárhogy is nézem ez biztonsági kockázat! Az a plusz két működő led meg az usb tulajdonságlap szerintem nem ér annyit hogy ezt az fw-t érdemes lenne használni, de minenki saját maga dönti el!

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1858) Starchm válasza attilav2 (#1857) üzenetére


Starchm
őstag

Tudnad linkelni hol beszeltetek errol, nem dobja ki a kereso. Koszi.

(#1859) lopertpeter


lopertpeter
csendes tag

Hát, akárhogy kerestem, nem találtam rejtett SSID-t, a hibaüzenet nem zavar, majd 100 napig üzemelt a router. Én úgy látom gyorsabban töltődnek a lapok is. De mindenki azt használja, ami neki szimpatikus. :)

(#1860) Intruder2k5 válasza lopertpeter (#1859) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Abból a repoból egyébként lehet még RT-N65U fw-t fordítani? Csak mert itt fentebb felmerült pár napja, hogy a Prometheus-ból kikerült, Alexey és a Linaro repokban már nincs benne, és az utolsó elérhető, letölthető build talán hanwckf volt.

(#1861) Airedhyal válasza Intruder2k5 (#1860) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

Már nincs abban se RT-N65U, az RTN56U/UB1 is az .unsupported mappába került.

(#1862) lopertpeter válasza Intruder2k5 (#1860) üzenetére


lopertpeter
csendes tag

Nincs, de szerintem ha bemásolod a templates és a boards mappát/fájlt akkor lefordul.
Prometheus nélkül fordítani sem nehéz, nagyon jól le van írva. kb 6 sor parancs.

(#1863) Intruder2k5 válasza lopertpeter (#1862) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

& Airedhyal

OK köszi, nekem nem kell, csak suste vett ilyen vasat, és fentebb keresett fw-t. Mondjuk én azért nem vagyok biztos benne, hogy simán csak vissza kéne másolni a board és a template file-okat hozzá, nyilván valami oka volt, hogy unsupported lett.

(#1864) woodworm válasza lopertpeter (#1862) üzenetére


woodworm
veterán

Valami oka csak volt, hogy kihagyták. Lehet abban még régebbi a wifi driver, vagy régebbi kernel kell hozzá.

(#1865) Starchm válasza woodworm (#1864) üzenetére


Starchm
őstag

Az uj kernellel elvileg nem volt stabil, ha jol olvastam. Emiatt igazabol a legtobb repobol i guess le se futna, mert a 3.0.x es kernelt mar egyik se hasznal.

(#1866) woodworm válasza Starchm (#1865) üzenetére


woodworm
veterán

Ezért kell az eredeti repot használni. Vagy a wiki leírás szerint, vagy a prometheus oldalán lévő linken elérhető virtuális gépe(ke)t használva. A dátumokból ítélve még a repováltás előttiek, a scriptet békén hagyva, csak a repot frissítve gyakorlatilag a legutolsó, eredeti padavan fordul le.

(#1867) suste válasza woodworm (#1866) üzenetére


suste
veterán

akkor csak leszedem a virtuális géped felrakom WIN-re és berakom az ottani csomagot és lefuttatom?
vagy van más lépés is még?
a régiben lehetett usb audio támogatás?

(#1868) nrg_52 válasza lopertpeter (#1859) üzenetére


nrg_52
addikt

Kiprobaltam en is, a hibauzenet sem zavarna igazabol, egyvalami miatt nem hasznalom igazabol, megpedig azert mert a a dlna szervert nem tudom ezzel megfeleloen hasznalni. Ha ez a FW van fent, akkor androidon a vlc latja a mappakat, filokat, de ha barmit inditanek nem indul, csak teker folyamatosan. Erdekesseg, hogy az lg okostv-t hasznalva gond nelkul le tudom jatszani a filmeket. Beallitast nem valtoztattam, sot gyari beallitasok visszaallitasaval nullarol kezdve ugyanaz a helyzet. Ha visszarakok valamilyen mas repot akkor viszont megy androidon vlc-vel is, ugy is hogy meglevo beallitasok mellet frissitek ra, vagy visszaallitom az elmentett beallitasokat. Erdekes dolog ez, es nem sikerult rajonnom, hogy mi lehet a gond. Egyebkent ez lenne a legszimpatikusabb fw, mert stabil is, gyors is, sokaig hasznaltam a korabbi munkaidat, amig elo nem jott ez a gond. a munkadat ezuton is koszonom, illetve a tobbieket is, nagyok vagytok sracok!

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#1869) woodworm válasza suste (#1867) üzenetére


woodworm
veterán

Ahogy írják is 64 bites környezetben a vmware-t érdemes használni. Letöltöd és berakod a playerbe a virtuális gépet. Ha nem akarsz az orosz nyelvel bíbelődni, akkor az en-ru verziót kell letölteni.
Indítás után frissíti magát az ubuntu, majd elindul a script. A script verzióján múlik, hogy még az eredeti repo van, vagy lehet már választani az ng-t is. Mindenképpen maradni kell az eredetin és a scriptet későb sem szabad frissíteni, a repot viszont érdemes.
Az audio támogatást be lehet kapcsolni menüből és editorral is. A madplayer és társai viszont csak külső meghajtóról és entware csomagként fog menni.

(#1870) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Ha egy nyomtató van a router usb-portjára kötve, mit kell állítani a padavanba, hogy a hálózat gépei lássák ? Jelenleg így van, de nem látja a pc. Mit és hogyan kell beállítani ? Tudtok segíteni ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#1871) tlala válasza rostiron (#1870) üzenetére


tlala
addikt

Azt tudom leírni, hogy hogyan sikerült az én 100 éves HP Laserjet 1010-es USB-s nyomtatómat összehozni a 3G-vel.
Elsőként a nyomtatót simán telepíteni kell Windows alá (legjobb közvetlen USB kábellel összedugva), hogy a gépen a megfelelő driverek meglegyenek.
Ezt követően csatlakoztasd a nyomtatód a router USB portjára.
Ezután: Vezérlőpult/Eszközök és nyomtatók/Nyomtató telepítése.
A keresés végig fog futni, nem találja meg a nyomtatót, így kattints "Az általam keresett nyomtató nem található a listában" linkre.
Legalsó menü, kézi/helyi telepítés - "Szabványos TCP/IP port".
A "Szabványos Network Card" helyett "Egyéni" választása. Beállítások: 192.168.... - vagyis az USB-s router IP címe, Raw, 9100-as a Port száma.
Válaszd ki pl. a HP 1010-es drivert, és hagyd jóvá, hogy a "Jelenlegi illesztőprogram használata"
Adj ÚJ nevet a nyomtatónak, OK.
Kb. ennyi - nekem így működik minden gépről itthon, de ezt driver telepítés + nyomtatóport varázslást minden gépen meg kell csinálni.

(#1872) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Felmerült a kérdés, és én sem látok rá megoldást - persze lehet vak vagyok -, hogy Padavan-ban nem lehet kikapcsolni a WiFi időzítőt? Tehát az lenne a cél, hogy ne kapcsoljon ki éjfélkor egy percre a WiFi, illetve semmikor máskor se. Én sosem néztem, mert 95%-ban kábelen lógok, de az alapbeállítással állítólag 23:59-től 00:00-ig nincs WiFi.

[ Szerkesztve ]

(#1873) tlala válasza Intruder2k5 (#1872) üzenetére


tlala
addikt

Szerintem ez az elég félreérthetően megfogalmazott "Enable radio" opció pont ezt a "kapcsolgatást" engedélyezi, vagy nem.
Legalább is nálam így van WIFI 168 órában.

alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

[ Szerkesztve ]

(#1874) woodworm válasza tlala (#1873) üzenetére


woodworm
veterán

Nem értem nálad hogyan működhet így, nekem azonnal kikapcsolja a rádiót. Tehát nem az időzítéshez tartozik.

(#1875) Intruder2k5 válasza tlala (#1873) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez biztos? Csak mert nálam nem, ha kikapcsolom, akkor nincs Wi-Fi.

Minden esetre köszi az ötletet, de ez nem jött be.

(#1876) rostiron válasza tlala (#1871) üzenetére


rostiron
őstag

Megpróbáljuk , köszi. :R

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#1877) zolnagy válasza Intruder2k5 (#1875) üzenetére


zolnagy
őstag

Nálam is ue, ha az "Enable Radio" gombot kinyomom, nem lesz wifi azon a sávon.
És valóban, egyszerűen nem lehet beállítani, hogy az az 1 perc ne maradjon ki. Próbáltam 00:00 - 00:00, 00:00 - 24:00, nem fogadta el. Kivettem a pipákat a napok elől, akkor meg azt írta, hogy olyan nem lehet, hogy egy pipa sincs. De amúgy, ha kiveszem, az azt jelenti, hogy aznap egyáltalán nincs wifi. Még próbálkozom, ha eszembe jut vmi, írok.
Ebben a funkcióban mondjuk a gyári fw kifinomultabb, mert ott nem csak a napokat, hanem azokon belül idősávokat is megadhatsz hogy mikor kapcsoljon be,ki (órákra pontosan). És ott biztos vagyok benne, hogy azt is be lehet állítani, hogy ne legyen ilyen korlát, hanem menjen a wifi állandóan.

(#1878) Intruder2k5 válasza zolnagy (#1877) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Most annyit kiötlöttünk a kollégával aki kérdezte, hogy átállította az időzítést 03:00-02:59 közé, akkor már biztosan alszanak, és nem lesz zavaró az egy perces kimaradás, de ez így akkor is érdekes, hogy nem mehet folyamatosan. A fentebbieket én is próbálgattam.

[ Szerkesztve ]

(#1879) tlala válasza woodworm (#1874) üzenetére


tlala
addikt

Ah, bocsánat - hülyeséget írtam!
(Annyira benne vagyok egy határidős munkában, hogy elfelejtettem, hogy 2 napja ráakasztottam a rendszerre az új AX5-öt, arról megy minden wifi, a 3G csak a nyomtató miatt maradt bent...)
ELNÉZÉST!

(#1880) tlala válasza Intruder2k5 (#1878) üzenetére


tlala
addikt

Nekem sem fogadja el a 00:00-00:00 beállítást, beállítható de nem menthető.
(Fw: 3.4.3.9L-101_b85dc9f, intruder)

[ Szerkesztve ]

(#1881) woodworm válasza Intruder2k5 (#1878) üzenetére


woodworm
veterán

A kimaradás ténylegesen is tapasztalható?
Próbáltam most többször is, és az egyperces intervallum esetén folyamatos a wifi. Ellenpróba esetén (két perc telik el a kikapcsolás és a bekapcsolás között) a kikapcsolási időpont után egy perccel kapcsol ki a wifi, a bekapcsolás pontos.

Első esetben 19:30-ra, a második esetben 19:39-re volt állítva a kikapcsolási idő.

Oct 6 19:31:08 kernel: br0: port 7(rai0) entered disabled state
Oct 6 19:31:09 kernel: device rai0 left promiscuous mode
Oct 6 19:31:09 kernel: br0: port 7(rai0) entered disabled state
Oct 6 19:31:09 WiFi scheduler: 5GHz radio: OFF
Oct 6 19:32:10 kernel: device rai0 entered promiscuous mode
Oct 6 19:32:10 kernel: br0: port 7(rai0) entered forwarding state
Oct 6 19:32:10 WiFi scheduler: 5GHz radio: ON
Oct 6 19:32:12 kernel: br0: port 7(rai0) entered forwarding state
Oct 6 19:40:08 kernel: br0: port 7(rai0) entered disabled state
Oct 6 19:40:09 kernel: device rai0 left promiscuous mode
Oct 6 19:40:09 kernel: br0: port 7(rai0) entered disabled state
Oct 6 19:40:09 WiFi scheduler: 5GHz radio: OFF
Oct 6 19:41:10 kernel: device rai0 entered promiscuous mode
Oct 6 19:41:10 kernel: br0: port 7(rai0) entered forwarding state
Oct 6 19:41:10 WiFi scheduler: 5GHz radio: ON
Oct 6 19:41:12 kernel: br0: port 7(rai0) entered forwarding state

(#1882) Intruder2k5 válasza woodworm (#1881) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom, de most már én is megpróbálom.

(#1883) Airedhyal válasza tlala (#1879) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

Eddigi tapasztalat az AX5 -ről?

(#1884) Intruder2k5 válasza woodworm (#1881) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Valóban, ha csak 1 perces szünetet hagyok benne, akkor nem kapcsol ki a WiFi, a log-ba sem kerülnek be ezek a WiFi Scheduler sorok.

1. teszt

A beállítás, ami szerint 20:13 és 20:15 között nem kéne lenni WiFi-nek, tehát 2 perc lenne a kimaradás.

Ehhez képest simán nyomtam a speedtest-eket 20:13 után is a telón, és csak 20:14-kor kapcsolt ki a rádió, ahogy az a log-ban is látszik.

Oct 6 20:14:05 WiFi scheduler: 2.4GHz radio: OFF
Oct 6 20:15:05 kernel: device ra0 entered promiscuous mode
Oct 6 20:15:05 kernel: br0: port 3(ra0) entered listening state
Oct 6 20:15:05 WiFi scheduler: 2.4GHz radio: ON

2. teszt

Itt már csak egy perces kimaradást hagytam, és ahogy írtad is, így valóban nem kapcsol ki a rádió, tehát folyamatosan van WiFi.

Még 20:30-kor is csak a korábbi "WiFi scheduler" bejegyzések voltak a log-ban

[ Szerkesztve ]

(#1885) blakey válasza Intruder2k5 (#1884) üzenetére


blakey
titán

A 23:59 valójában 23:59:59, tehát 1 másodperces kimaradás lenne, legalábbis más eszközön így működik szerintem itt is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1886) woodworm válasza Intruder2k5 (#1884) üzenetére


woodworm
veterán

Mindenesetre érdekes egy megoldás.
Az nvram bejegyzéseket átfutva sem találtam a schedulerhez kapcsolót, csak a time és data bejegyzéseket.

(#1885) blakey
Akkor a ki- és bekapcsoláskor máshogy kerekíti az időt?

[ Szerkesztve ]

(#1887) Intruder2k5 válasza woodworm (#1886) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem kerekít, hanem csak a percet figyeli, 23:59-kor még megy a WiFi, 00:00-kor meg már megy, vagyis ki sem kapcsol. Elég fura, de a lényeg, hogy működik.

(#1888) blakey válasza woodworm (#1886) üzenetére


blakey
titán

Ugye egy nap az 24 óra, minden nap 00:00 órakor kezdődik és 23:59:59-kor ér véget. A programok általában 00:00 - 23:59 időzítést tudnak kezelni, tehát 00:00 - 24:00-át sem tudsz kiválasztani, mert nem tudja értelmezni. A kezdeten nincs mit kerekíteni, a végén még nyilván azt az 1 másodpercet kéne kerekíteni illetve 24:00 lenne a jó de az már a következő nap. Olyat nem tudsz beállítani, hogy a kezdeti és a záró idő is azonos, azaz 00:00 - 00:00 nem működik viszont 00:01 - 00:00 már igen.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1889) tlala válasza Airedhyal (#1883) üzenetére


tlala
addikt

Bivaly, felgyorsult a mobil eszközökön az internetezés. A WIFI jelszintje is magasabb. Csak WIFI-re használom, működik mellette az IPTV is.
De egyelőre csak kínai firmware van...

(#1890) suste válasza woodworm (#1869) üzenetére


suste
veterán

Leszedtem a vmware-t és a prometheus -os csomagot hozzá, de a el sem indul a virtuális gép :((
valami hülye hibaüzenetet ír ki .... este talán lesz időm újra és beillesztem ide...

(#1891) attilav2 válasza Starchm (#1858) üzenetére


attilav2
őstag

A hanwckf fw PPPoE stabilitását teszteltem (ebből a célból buildeltem egyet) ez egy pár napos teszt volt, a PPPoE uptime rendben volt, viszont dobálta a nyugtalanító üzeneteket a logba, vargalex szerint egy a fw-ben lévő wifi kliens üzenetei voltak.
Itt vannak erről a posztok (én, trance89, vargalex):
https://logout.hu/tema/padavan_firmware_topic/hsz_1503-1503.html
https://logout.hu/tema/padavan_firmware_topic/hsz_1504-1504.html
https://logout.hu/tema/padavan_firmware_topic/hsz_1508-1508.html
Trance89:
https://logout.hu/tema/padavan_firmware_topic/hsz_1509-1509.html
https://logout.hu/tema/padavan_firmware_topic/hsz_1511-1511.html
Vargalex:
https://logout.hu/tema/padavan_firmware_topic/hsz_1521-1521.html

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1892) nrg_52 válasza attilav2 (#1891) üzenetére


nrg_52
addikt

Esetleg megvan meg az a builded? Sajat felelossegre megtesztelnem, hogy azon is makrancoskodik-e a mediaszerver.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#1893) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Az Asus rt n10 c1 routerem bent van az összefoglaló listában, mint olyan router amire lehet Padavant fordítani.

Nem igazán értek hozzá, de ez mit jelent? DDWRT felment rá, igazából elég is, de ha ez jobb, akkor megpróbálkoznék vele.

Let the Zone take me if I am.

(#1894) Intruder2k5 válasza kutga (#1893) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Pontosan azt ami oda van írva, hogy lehet rá Padavan-t fordítani. Sajnos nem emlékszem rá, hogy bármelyik forrásban találkoztam volna kész, feltehető trx file-al, így ha ki szeretnéd próbálni, ténylegesen csak a fordítás marad. Megoldható Windows alatt is, de eredetileg Linux környezet kell hozzá, és onnan a Prometheus scriptet futtatva, nem mondanám bonyolultnak a dolgot. De van VMware virtuális gépes megoldás is, ha nincs Linux rendszered.

[ Szerkesztve ]

(#1895) kutga válasza Intruder2k5 (#1894) üzenetére


kutga
nagyúr

Virtuális gépen van Linuxom, mindjárt rá is nézek.

MOD
Ez az oldal viszont igencsak orosz. :D

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#1896) Intruder2k5 válasza kutga (#1895) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor ott igazából néhány parancs, utána már menüből választhatod a dolgokat. Javaslom hozz létre neki egy külön mappát a /home alatt, ami legyen mondjuk /home/kutga/prometheus a példa kedvéért. Aztán már csak...

cd /home/kutga/prometheus
wget -O start.sh http://prometheus.freize.net/script/start-99.sh
chmod +x start.sh
./start.sh

(#1897) kutga válasza Intruder2k5 (#1896) üzenetére


kutga
nagyúr

Na mindjárt ránézek. Igazából a DDWRT-vel sincs problémám, de ez izgalmasabban hangzik mint valami készet tenni rá.

Let the Zone take me if I am.

(#1898) Intruder2k5 válasza kutga (#1897) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hajrá! Arra viszont készülj, hogy a konfigodtól függően akár 1-2 óra is lehet, még lefordul az fw.

(#1899) kutga válasza Intruder2k5 (#1898) üzenetére


kutga
nagyúr

Időm az most van. Ez alatt is van kliens mód ugye?

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#1900) attilav2 válasza nrg_52 (#1892) üzenetére


attilav2
őstag

Ha meg is van, nem tudom hol, akkora széjjelség van az ssd-imen :DDD
Használj NFS-t, szinte szögegyszerű a konfigja, kevesebb gondod lesz vele mint a DLNA-val, bár igaz hogy a TV-k beépített lejátszói általában csak a DLNA-t ismerik, ennek megkerülésére ajánlok egy MiBox S-t.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.