Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-05 21:32:12

LOGOUT.hu

Padavan firmware image file-ok, hasznos infók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) zsolt320i válasza zsolt320i (#1250) üzenetére


zsolt320i
senior tag

dns-t változtattam, az segített.
de nem értem, pkldul a telefonok jól működtek wifin kereszrtül, míg a laptop nem kapott ip címet. az ont viszont mutatott a laptopnak kiosztott ip-t. a mai nap xar volt 2 órán keresztül szívtam :( ezzel az internet mizériával.

(#1252) Intruder2k5 válasza zsolt320i (#1251) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én mondjuk vagy ~10 éve Google DNS-t használok már, mert annak idején az Invitel-nél, majd később a UPC-nél is rengeteg probléma volt a DNS szolgáltatással. Ez van tehát beállítva a routerben, egyrészt a LAN - DHCP Server oldalon a DNS and WINS Server Setting részben, másrészt pedig a WAN - Internet Connection oldalon is.

(#1253) zsolt320i válasza Intruder2k5 (#1252) üzenetére


zsolt320i
senior tag

thx.

ez lassít amúgy?

(#1254) Intruder2k5 válasza zsolt320i (#1253) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem. De ha úgy érzed, hogy nálad igen, akkor keress másikat, van elég sok free DNS szolgáltatás.

(#1255) blakey válasza zsolt320i (#1253) üzenetére


blakey
titán

Google DNS, OpenDNS, Cloudflare DNS teljesen rendben vannak, OpenDNS-t használom és gyakorlatilag hibátlan. Még van Adguard DNS ami nagyon jó ha nem szeretnénk reklámokat viszont van egy hátránya, elég sok oldalt nem lehet megnyítni, szóval érdemes letesztelni, hogy megfelel-e.

(#1252) Intruder2k5
a LAN - DHCP Server oldalon a DNS and WINS Server Setting részben, - ott miért? Mint változtat ha ott is beállítod? Én csak a WAN oldalon szoktam beállítani.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1256) Intruder2k5 válasza blakey (#1255) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A LAN DHCP szerver oldali beállítás annyit tesz, hogy a DHCP-n át IP címet kérő kliensek az ott megadott DNS szerver címét fogják megkapni, és nem pedig a router IP címét mint lokális DNS kiszolgálóét, vagyis direktben ahhoz fordulnak majd a DNS kéréseikkel. Így elvileg legalábbis gyorsabb is a DNS lekérdezés, mert így a router csak mint átjáró funkcionál benne, és nem mint köztes lokális DNS kiszolgáló. [kép] A WAN oldali beállítás pedig az esetlegesen a routeren futó alkalmazások miatt kellhet ,nálam van ilyen több is.

[ Szerkesztve ]

(#1257) blakey válasza Intruder2k5 (#1256) üzenetére


blakey
titán

Azt hittem más miatt. Korábban ilyen lehetőség is volt:

Akkor csak simán ki/be kapcsoltam és annak megdelelően osztotta az IP-ket. Mostanság már inkább a routerre bízom. Nem vettem észre semmilyen gyorsulást ha az eszközöknek direktbe osztom. Asus firmware-ben csak egy DNS cím továbbítható, vagy vesszővel kettő is odaírható? A Padavan most nincs előttem, hogy megnézzem, de mintha ott is csak egy hely lenne. Szóval az általad említett helyen én még nem állítottam be DNS-t csak egyszer véletlenül, mert nem vettem észre, hogy a WAN részen van az igazi.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1258) Intruder2k5 válasza blakey (#1257) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem vagyok biztos benne, de úgy rémlik, mintha az ASUS fw csak egyet kezelne. Szerintem anno próbáltam én is megadni többféleképpen, de csak egyet fogadott el. Padavan-ban van hely bőven...

(#1259) golya87


golya87
őstag

Sziasztok!

Prometheus script-et hol kellene szerkesztenem, hogy felmegyem Alexey repóját is?

(#1260) herdsman12 válasza golya87 (#1259) üzenetére


herdsman12
őstag

Semmit nem kell szerkeszteni, a 2-es az.

(#1261) golya87 válasza herdsman12 (#1260) üzenetére


golya87
őstag

Ja, ok, köszönöm!
Sajnos elég rossz az orosz tudásom. :DDD

(#1262) herdsman12 válasza golya87 (#1261) üzenetére


herdsman12
őstag

Egyik gépemen rendszeresen előfordult a Prometheus orosz nyelven. Olyankor nem is működött rendesen, végül másik gépet használok fordításhoz, nem vágom mi lenne a megoldás az angol nyelvre.

(#1263) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#904) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na kérem, uptime 85 nap, és a szünetmentesben megtörtént az akkucsere. Remélem jó is az akksi, majd hétvégén azért letesztelem, hogy meddig bírja. Bár a napokban gondolkodtam, hogy kéne már új fw-t fordítani, de aztán letettem róla, mivel semmi számomra fontos újítás nincs benne, a jelenlegi meg beton stabilnak látszik, szóval haladunk, jöjjön a 100 nap. :)

(#1264) golya87 válasza Intruder2k5 (#1263) üzenetére


golya87
őstag

Régi szép Tomato-s idők a 400+ napos uptime-mal... :DD

(#1265) Intruder2k5 válasza golya87 (#1264) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, volt olyan is, bár ahhoz is kellett a szünetmentes, nálunk kizárt dolog, hogy annyi ideig folyamatos legyen az áramszolgáltatás. De szerintem a Padavan se rosszabb semmivel, sőt kifejezetten tetszik, hogy több dolgot bele tudtam tenni magam utólag, Tomato-val soha nem mentem odáig, hogy nekiálljak buildelni. Az igazat megvallva azt sem tudom, hogy mennyire volt nyilvánosan elérhető a forrás, mintha egyszer azt olvastam volna, hogy mindig csak pár verzióval régebbi forrást tettek elérhetővé. De lehet tévedek, tényleg sosem érdekelt ez a rész ott. :)

(#1266) golya87


golya87
őstag

Most olvastam, hogy a Xiaomi kijött a Redmi AX5 router-ével. Jól gondolom, hogy Padavan csak a MediaTek SoC-ket támogatja?

(#1267) rErEaT válasza Intruder2k5 (#1263) üzenetére


rErEaT
senior tag

nekem még csak 22 nap :D

(#1268) pchris válasza rErEaT (#1267) üzenetére


pchris
tag

Szünetmentes nélkül. Igaz nem Magyarország, és a villamos elosztóteleptől kb 600m-re élek a trafóháztól meg 30-ra. Végig földkábel. Cserébe az itt alapból 240V-os hálózati feszültség nálam 249-250V!!! Eddig csak egy elektromos zuhany fűtőszál kiégésem volt, amit talán rá lehet fogni. :))

(#1269) BalanceR


BalanceR
addikt

Sziasztok,
Véletlenül futottam ebbe a topicba, de milyen jó, hogy szembejöt... :D
Szóval :
Van egy RT-AC57U routerem, eddig gyári FW-vel használtam, teljes megelégedettséggel, DE...
Egy ideje szükségem lenne VPNre, és azt a gyári nem tudja ( vagy én nem találtam...)
Itt látom, van akár OpenVpn támogatás is, ezért megérné váltanom, de előtte pár láma kérdés ,mivel eddig ennek a CFW nek a létezéséről esm tudtam:
Hogy megy a telepítése?
Van visszaút gyárira?
Mennyire stabil?
Van lehetőség a gyári FW backupját 100%osan migrálni erre?
Bármilyen ismer bug, hátrány?

:R :R :R
Előre is köszi, és bocsi, ha az összefoglalóban van válasz ezetke, és elsiklottam felettük...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#1270) Intruder2k5 válasza BalanceR (#1269) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Először is a fő kérdés, az RT-AC57U routered v1-es? Mert a v2-re nem lehet feltenni ezt az fw-t, sőt tudtommal egyáltalán nem létezik rá CFW. Egyébként meg...

Hogy megy a telepítése?
Hogyan használható a Mentési mód (Belső vezérlőprogram helyreállítása)?

Van visszaút gyárira?
Persze, ugyanazzal a módszerrel ahogy ezt felteszed, a gyári is visszatehető.

Mennyire stabil?
Abszolút stabil.

Van lehetőség a gyári FW backupját 100%osan migrálni erre?
Nincs, egyáltalán nem kompatibilisek.

Bármilyen ismer bug, hátrány?
Kiadástól függően vannak dolgok amik nem működnek, de ezek csak amolyan tájékoztató jellegűek, mint pl. a WiFi LED, USB LED, vagy az USB storage status oldal, de funkcionális hibáról nem tudok.

(#1271) BalanceR válasza Intruder2k5 (#1270) üzenetére


BalanceR
addikt

Nagyon köszi :C
Azt, hogy V1, vagy V2 megtalálom valahogy a beállításokból, mert a legmagasabb szekrény tetején van a router és egy félelmetes kábelkígyó őrzi, kb mindent ki kell húznom, hogy alánézzek.. :W

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#1272) Intruder2k5 válasza BalanceR (#1271) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mivel sosem használtam gyári fw-t, így ebben a kérdésben én is leginkább csak nyomozni tudtam, és azt találtam, hogy a v2 elvileg jelölve van a menüben is bal felül. [link] Illetve ha jobban hozzáférhető a doboza, azon is meg tudod nézni.

Mi a firmware verzió rajta? Ebből is kideríthető a HW verzió...

[ Szerkesztve ]

(#1273) BalanceR válasza Intruder2k5 (#1272) üzenetére


BalanceR
addikt

A doboza szerintem már egy hajléktalan ágyának részét képezi, mert bontás után azonnal ment a szelektívbe...
A jelenlegi Fw: 3.0.0.4.380_10923 és azt mondja, nincs frissebb, szóval nekem ez V1nek tűnik..
A router alján hol lenne jelölve?

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#1274) Intruder2k5 válasza BalanceR (#1273) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A router alján van egy címke, azon a jobb felső sarokban a H/W Ver.: A jelöli a v1-et. De fw verzió alapján akkor az v1-es.

[ Szerkesztve ]

(#1275) BalanceR válasza Intruder2k5 (#1274) üzenetére


BalanceR
addikt

Köszi, telepítés előtt azért fizikailag is leellenőrzöm...
BTW... Jelenleg használom az asus Dinamikus DNS szolgáltatását... (asuscomm.com)
Ugye ezt tudom továbbb használni a CFW-vel is? illetve a mobilos remote app használható marad?
:R

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#1276) Intruder2k5 válasza BalanceR (#1275) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az asuscomm használható Padavan alatt is, de a mobilapp szerintem nem, lévén egy teljesen más firmware mint a gyári.

(#1277) enginev3.0 válasza BalanceR (#1275) üzenetére


enginev3.0
félisten

Úgy emlékszem nekem csak a lopertpeter féle megoldással ment az asuscomm, viszont akkor telepítés előtt a jelenlegi routerben állítsd át másra, mert lehet azt fogja kiírni hogy már foglalt

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1278) Intruder2k5 válasza enginev3.0 (#1277) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem az hardverhez kötött, bár én nem használom, de egyszer kipróbáltam a saját Padavan fw-vel beregelve egy új címet, és működött. Viszont ha jól rémlik, utána másikat már nem tudtam regelni, mert gondolom akkor a jelenlegit előbb töröltetni kellene az ASUS-nál. Tehát én úgy gondolom, hogy egy router / egy asuscomm cím, és nem pedig egy firmware / egy asuscomm cím. De mivel nem használom, csak egy próba volt vele, ez nem száz százalék.

[ Szerkesztve ]

(#1279) enginev3.0 válasza Intruder2k5 (#1278) üzenetére


enginev3.0
félisten

Lehet hogy Mac címet néznek

Nekem 2 padavan routerem van
Egyik router másik AP, általában az AP-hez csatlakozik elsőnek a telefon mert az van lent, és ha felmegyek az emeletre (ahol egyébként bőven befogja még a lenti wifit is), olyan mintha nem lenne net, gondolom bezavar a fenti router, ki és bekapcsolom a wifit a telefonon és rögtön jó lesz

Ezzel mit tudok kezdeni?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1280) Starchm válasza enginev3.0 (#1279) üzenetére


Starchm
őstag

Legyengíted annyira a router jelét, hogy mire felmész megszünjön és csak a fentit lássa?

(#1281) enginev3.0 válasza Starchm (#1280) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hát akkor lent nem biztos hogy mindenhol jó lenne

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1282) Intruder2k5 válasza enginev3.0 (#1279) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Közben utánanéztem, azt.

Hát, ez így elég érdekes... Még talán valami kliens oldali alkalmazás lenne a legjobb (gondolom telefonról van szó), az talán létezik olyan, ami figyeli az AP-k jelerősségét, és ha van jobb, akkor vált. Esetleg még szinthatárt is be lehet állítani neki, hogy mikor ugorjon másikra. De ebben nem tudok segíteni, talán majd más, vagy kérdezz rá mobilos témában, csak egy ötlet volt. Mert ugye alapesetben ha felcsatlakozik a kliens az AP-ra, akkor addig nem fog másikra váltani, még az aktívval meg nem szakad a kapcsolata. Amolyan igazi otthoni roamingolás akkor működhetne, ha WDS módban lennének a routerek, de ahhoz meg ugye WiFi-n kéne egymáshoz kapcsolódniuk, ami viszont eleve instabilabb és lassabb mint a kábeles kapcsolat. Vagy másik megoldás egy Mesh rendszer kiépítése, de az meg nagyobb összeg.

(#1283) enginev3.0 válasza Intruder2k5 (#1282) üzenetére


enginev3.0
félisten

Wifin csatlakoznak egymáshoz

Próbáltam wdsben de ott is ugyan ez volt

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1284) Intruder2k5 válasza enginev3.0 (#1283) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát akkor passz, marad a mobil alkalmazás keresése, ha létezik ilyen.

(#1285) woodworm válasza enginev3.0 (#1283) üzenetére


woodworm
veterán

Azonos ssid?

(#1286) enginev3.0 válasza woodworm (#1285) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igen

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1287) woodworm válasza enginev3.0 (#1286) üzenetére


woodworm
veterán

Próbáltad eltérővel is? Mondjuk frekvenciánként és routerenként is különböző legyen egy próba erejéig.

(#1288) enginev3.0 válasza woodworm (#1287) üzenetére


enginev3.0
félisten

Beállítom a fenti routert más ssidre és akkor csak a lenti lesz használva

Erre eddig is gondolhattam volna :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1289) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Asus RT-AC1200GU-ra szeretnék Padavant tenni. Tudtok ajánlani ehhez olyan bevált magyar leírást, amivel lelkes próbálkozók is elboldogulnak?

(Shibby Tomato-s routerem cserélném erre, szóval annyira nem idegen a téma, de ahhoz anno volt egy nagyon jó weboldal leírásokkal, olyasmire gondoltam most is.Hátha. :R )

Köszönöm. :R

(#1290) Intruder2k5 válasza z123456789 (#1289) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ugyanúgy kell feltenni mint a Tomato-t, a routert recovery módba állítani, kábellel összekötni a PC-vel vagy laptoppal, aminek persze kell a fix IP cím, és akkor a firmware restoration tool programmal fel tudod tenni az új fw-t. Hivatalos ASUS útmutató.

Vagy akár itt van ez is, 1, 2, 3/1 pontokat megcsinálod a Padavannal, aztán pedig itt is kell egy reset, vagy a Padavan saját menüjéből egy alapra állítás.

[ Szerkesztve ]

(#1291) z123456789 válasza Intruder2k5 (#1290) üzenetére


z123456789
addikt

Tuti lesz még kérdésem, szóval majd amikor azt hiszem vége, akkor köszönöm meg egyben, nem akarom folyamatosan itt is leírkálni, mint a Tomatonál. :R

Melyik FW-t tegyem fel?
egyik
másik

Bármelyik jó, igaz?

[ Szerkesztve ]

(#1292) Intruder2k5 válasza z123456789 (#1291) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Inkább ezt: [link]

(#1293) z123456789 válasza Intruder2k5 (#1292) üzenetére


z123456789
addikt

NVRAM törlést hogyan csinálok? A felület már megvan, illetve a menüpont is. Korábban már egy kolléga is írta hsz-ben, csak azt nem tudom mire kell nyomni. :F

[ Szerkesztve ]

(#1294) Intruder2k5 válasza z123456789 (#1293) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Administration - Settings menüben a Factory Default mellett a Reset gombra...

Vagy pedig a router hátulján a reset gombot nyomni, áram alatt 10mp-ig.

[ Szerkesztve ]

(#1295) z123456789 válasza Intruder2k5 (#1294) üzenetére


z123456789
addikt

Hát...kb semmit sem találok meg magamtól. :DDD
Felteszem a kérdéseket, aztán ha van kedved (vagy másnak) válaszolni, akkor azt megköszönöm. De alapvető dolgokat nem találok, vagy legalább is nem vagyok benne biztos.
Tomatohoz tudom hasonlítani, ezért az ott beállított dolgokat hozom fel, amiket most keresnék a Padavanban.

1. Vendég Wifi. Tomatoban volt br0 és br1 IP cím, és a br1-hez tudtam kötni a vendégwifimet.
Olvastam, hogy más itt korábban kutatta már ezt, és Padavanban máshogy van megoldva. De mindegy is, szeretnék vendég Wifit beállítani. Illetve érdekelne, hogy vajon a b/g/n képes telefonom miért nem látja az 5GHz-es wifit, ha a/n/ac-re van állítva a routerben, és nincs rejtettre állítva. Továbbá ha már vendég wifi, azt szeretném lekorlátozni. Ezt hol tudom?

2. Statikus IP. Tomatoban volt egy Device List, ott rákattintottam az eszközre, és átdobott a Static DHCP/ARP/IPT menübe. Itt a Lan/Route résznél kell beállítani? Ha igen írna rá valaki egy példát? :F

3. DDNS külső elérés. Abszolút nem jutok vele semmire...Fogalmam sincs mi a rossz. Cím, és fiók beállítva, belső hálón ha beírom a ddns címem akkor bedobja a router admin felületét. De volna itt egy NAS és annak a TM-je is. Persze azoknak ugye egyelőre fix IP-t sem tudok állítani. :/ Administration/Services-nél korábban HTTP & HTTPS volt beállítva Tomaton. Itt miután átállítottam, sem lett meg a külső elérés.

4. A hármas pontból adódik a port forwarding. Statikus IP hiányában ennek sincs értelme neki állnom, illetve bevallom őszintén, azt a pontot sem értem teljesen. WAN/Manual Port Forwarding - Enable Manual Port Forwarding? Enabled? És a manual Port Forwarding List-ben lehet megadogatni számokat, eszközöket?

5. DMZ-t kell beállítanom?

6. Konfiguráció lementése merre található? Administration/Settings/Router Settings (NVRAM)/Save Setting to a File?

Köszönöm előre is. :R

(#1296) golya87


golya87
őstag

Hiába mindkét (wan, lan) helyen 1.1.1.1 van beállítva DNS szervernek, mégis gondolkodik a telefon egy-egy weboldal betöltése előtt. Ez firmware hiba, vas vagy szolgáltatói? (Alexey múlt heti build, Mir3g)

(#1297) Intruder2k5 válasza z123456789 (#1295) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

1. Vendég WiFi-t az Advanced Settings - Wireless 2.4GHz és/vagy Wireless 5GHz oldalakon, a Guest AP fülön tudod konfigolni.

2. Statikus DHCP lista az Advanced Settings - LAN - DHCP Server oldalon alul, a Manually Assigned IP around the DHCP List részben van.

3. Nem egészen értem a kérdést, de ha nem oldja meg a 2. pont, akkor térjünk vissza rá.

4. Pontosan így van.

5. Nem kell.

6. Igen, illetve nem árt csinálni egy mentést lentebb a storage-ről is (Storage Backup), mert bizonyos beállítások file-okban tárolódnak.

(#1298) Intruder2k5 válasza golya87 (#1296) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem lehet, hogy egyszerűen a szerver lassan válaszol? Miből gondolod, hogy a DNS feloldás ami lassú? Vagy ezt úgy általában érted, és mindenhol ez van?

(#1299) golya87 válasza Intruder2k5 (#1298) üzenetére


golya87
őstag

Hektikus, hogy mikor jelentkezik, de olyankor (pl a poszt írása előtt) több (magyar) oldallal is így jártam. Most ismét nem tapasztalom.

(#1300) trance89 válasza golya87 (#1296) üzenetére


trance89
őstag

A cloudflare dns nálam is néha érdekes dolgokat produkált, különböző eszközökön, nem csak padavan-os routeren lógva
Néha ment rendesen de egyik pillanatról a másikra több másodperces várakozások voltak oldal betöltődés előtt
Szóval a hiba nem a te oldaladon van, használj google dns-t, én is inkább visszaálltam arra mert az gond nélkül teszi a dolgát minden környezetben
Hiába a leggyorsabb dns kiszolgáló ha random időnként nem kicsit belassul...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.