Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-05 21:32:12

LOGOUT.hu

Padavan firmware image file-ok, hasznos infók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) attilav2


attilav2
őstag

OpenWrt alatt van HW NAT de még nem az igazi: Link

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1602) trance89 válasza attilav2 (#1601) üzenetére


trance89
őstag

Igaz nem padavan de van még ez a lehetőség is: AsusWRT Xiaomi
Elvileg ugyanolyan jó alatta a wifi mint padavan alatt és a hw nat is megvan, gyári mediatek drivereket használ. Majd ha épp unatkozni fogok teszek vele egy próbát

(#1603) attilav2 válasza trance89 (#1602) üzenetére


attilav2
őstag

Nekem AC57U-m van nem Xiaomi-m. Most hogy így elnézem a leírása szerint támogatja a RM2100-at is, golya87 örülhet :D , bár a fordítás, build környezet kiépítése elég pilótavizsgásnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1604) Starchm válasza attilav2 (#1603) üzenetére


Starchm
őstag

Ha egy prometheust el tudsz inditani akkor szépen sorjában is be tudsz másolgatni commandokat :DD
De egyébként vannak előre feltöltve kész image-k is.

[ Szerkesztve ]

(#1605) woodworm


woodworm
veterán

Amikor panaszkodik mindenki, hogy az ac57u-n gyengébb a wifi gyári fw-vel, mint padavannal, akkor nem tűnik jó ötletnek asuswrt-t tenni rá. Egyébként alexey és a kínai tároló esetén is újabb driver van a padavanban, mit a gyáriban.

(#1606) golya87 válasza attilav2 (#1603) üzenetére


golya87
őstag

Nekem az lenne az ideális, ha Alexey támogatná az RM2100-at, de már a Sensegsm verzió is több, mint a semmi. Egyelőre itthon tesztelve nagyobb a hatótáv és ugyanolyan stabil, mint a MIR3G.

(#1607) attilav2 válasza Starchm (#1604) üzenetére


attilav2
őstag

Fordítottam már Hanwckf padavan-t is, annak a buildelése az AsusWRT-től százszor egyszerűbb, annak ellenére hogy prometheus nélkül kell buildelni, ahogy elnézem az AsusWRT leírását adódhatnak komplikációk bőven. Még jó hogy vannak kész fw-k, csak az AC57U-t nem támogatja ez a lukasz1992 féle branch :( Pedig kipróbálnám.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1608) Intruder2k5 válasza attilav2 (#1607) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

AC57U-ra van ASUSWRT az ASUS weboldalán. :)

(#1609) zolnagy


zolnagy
őstag

Mivel a routerem topikja nem pörög és ami tanácsot kaptam, az nálam nem működik, így felteszem itt is a kérdést, mert padavan fw-ről van szó.
Tehát van egy Asus RT-N56U (ver1) 6 éves routerem, amire feltettem az utolsó padavan base fw-t (RT-N56U_3.4.3.9-099_base.trx).
A router egyik lan portjára csatlakozik egy NAS, amin fut a transmission. Mióta feltettem, a portja zárva van, így port forwardingot állítottam be a portra a WAN beállítások alatt.
Namost itt ezeket lehet beállítani:

A NAS helyi IP-je legyen mondjuk 192.168.1.180, a port meg 51000

Ekkor hogy kéne megadnom a beállításokat, hogy jó legyen?
Próbáltam többféle variációt, de nem jöttek be.
Köszi előre is az ötleteket.

(#1610) woodworm válasza zolnagy (#1609) üzenetére


woodworm
veterán

Ha egy online tesztoldalon megnézed az ip-címed és összehasonlítod a routeredben látottal, akkor egyeznek?
Padavanon a Network Map >> Internet Status lapon az IPv4 Address WAN sorba láthatod.

(#1611) zolnagy válasza woodworm (#1610) üzenetére


zolnagy
őstag

Nem, a kettő különbözik.

(#1612) woodworm válasza zolnagy (#1611) üzenetére


woodworm
veterán

Akkor natolva vagy és a szolgáltatódtól kell kérni a publikus ip-címet, anélkül esélytelen a működés.

(#1613) zolnagy válasza woodworm (#1612) üzenetére


zolnagy
őstag

Gondolom ez plusz költség lenne havi szinten. Még teszek egy próbát, visszateszem a gyári fw-t, mert úgy rémlik, hogy ott működött. Előbb utóbb úgyis vissza kellett volna, mert ígéri a digi az optikát hamarosan 1000 Mbittel, de a padavan nem tudja a hw natot kezelni ezen a routeren.

(#1614) Intruder2k5 válasza zolnagy (#1613) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

DIGI? Csak egy telefon az ÜFSZ-re, pár perc múlva készen van, nincs plusz költség.

(#1615) woodworm válasza zolnagy (#1613) üzenetére


woodworm
veterán

Általában a fix IP szokott plusz költség lenni, a publikusért ritkán számolnak felárat, csak igyekeznek minél több előfizetőt privát tartományba tenni. Felhívod az ügyfélszolgálatot és megkérded.
Ha privát IP-d van, az nem fog múlni, hogy cfw vagy gyári fw van a routereden, egyébként a padavan tudja a hwnatot, mivel gyártói driverek vannak benne.

(#1616) zolnagy válasza Intruder2k5 (#1614) üzenetére


zolnagy
őstag

Igen digi. Köszi! :R

@woodworm,
köszi neked is. Ha működik a hw nat, akkor marad a padavan, mert stabilabbnak érzem a wifit vele, meg jobb sebességeket mértem vele a lakás különböző pontjain. 6 éve vettem a routert (Asus RT-N 56U), akkor az volt még, hogy nem tudja, azóta nem foglalkoztam vele. Egy hátránya van számomra csak a padavannak, a wifi ütemező beállítása. Itt csak hétköznap, hétvégére van szétbontva a beállítás, ott is csak egy intervallumot tudok beállítani. Tehát azt nem tudom pl beállítani, hogy hétköznap 0-7 óra között és 13-16 óra között ne sugározzon, csak egy feltételt adhatok meg. Na mindegy, ezen túlteszem magam.

(#1617) zolnagy válasza zolnagy (#1616) üzenetére


zolnagy
őstag

A publikus IP megoldotta a proplémát, köszönöm Intruder2k5 és woodworm :R

(#1618) Starchm


Starchm
őstag

Csak érdekességként raknám be, de lehet még annak se megy el.
Alexey sourceból kiindulva egy kis ollózással sikerült buildelni egyet.
Gyakorlatilag a méretéből következtetve szinte fix, hogy nem bootolható, ezért nem is osztom meg.
Forgatás közben jöttem rá, hogy wifi driverből sincs az 5Ghz-é benne szóval az nem is menne(vagyis pontosabban nem biztos, hogy a legújabb).
Illetve a kernel configot se nyálaztam még annyira át.

[ Szerkesztve ]

(#1619) attilav2 válasza Starchm (#1618) üzenetére


attilav2
őstag

Olvasgattam a 4pda vonatkozó topicját(google fordítóval) és már valaki jelezte hogy hozzáadná az Alexey forráshoz a RM2100 támogatást, de úgy tűnik vagy elhalt a dolog, vagy alexey nem hagyta jóvá a commit-ot :F Majd a nyári uborkaszezon után kiderül folytatja e alexey a fejlesztést és lesz e támogatás RM2100-ra.
Szerintem egyébként az OpenWrt is majdnem telesen jó mediatek routerekre, bekapcsolt hw nat mellett 700mbit megtvan speedtest-cli -vel, szelessav.net -en chrome-ban mérve meg 800mbit is összejött, ez már bőven elég torrenthez. Egyedül a 2.4g wifi gyenge, ott a 40mhz sávszélt nem akarja valamiért bekapcsolni, pedig belőttem a 40mhz kényszerítését, és a noscan '1' opciót, és átraktam egy kevésbé terhelt csatornára, de az istennek nem akarja a 40mhz-et. 50mbit így is megvan 2.4g-en, az telefonos böngészésre, videózásra elég. Minden másra ott az 5ghz :DDD

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1620) vargalex válasza attilav2 (#1619) üzenetére


vargalex
félisten

Milyen klienssel próbálod 2,4 GHz-en?
A routeren egy

iw dev

parancs mit ad vissza? Pontosan mi a wifi configod?

Alex

(#1621) golya87 válasza attilav2 (#1619) üzenetére


golya87
őstag

RM2100-as fórumon olvastam is, hogy erősen véleményes a mediatek wifi open source driverének teljesítménye.

(#1622) woodworm válasza golya87 (#1621) üzenetére


woodworm
veterán

Lefedettségben sokkal jobb, mint a gyári, sebességben viszont elmarad tőle.

(#1623) attilav2 válasza vargalex (#1620) üzenetére


attilav2
őstag

Írtam privátot (egy része szerintem érzákeny adat amit kértél, iw dev parancs kimenetét küldtem át) valamint reagáltam az openwrt topicban.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1624) vargalex válasza attilav2 (#1623) üzenetére


vargalex
félisten

Válaszoltam mindenhol. :) De azért ide is ideírom: kiderült, hogy a kliens nem tudja a 40 MHz-et 2,4GHz-en.

Alex

(#1625) Airedhyal


Airedhyal
aktív tag

TP-Link Archer C5 V4 Padavan 3.4.3.9L-101_275b5f4 firmware, Magyar Telekom 1/1Gb -s optikai net Sagemcom F@st 5655v2 ONT -al.
Az ONT csak modem funkciót lát el, minden egyébb kikapcsolva rajta.
A netkapcsolatot a router építi fel.

Sebesség eredmény:

Szerk:
IPv6 -t is kap a router. /Ez a MT -nél fekete bárány mostanában./

[ Szerkesztve ]

(#1626) attilav2 válasza Airedhyal (#1625) üzenetére


attilav2
őstag

Ez igencsak jó eredmény! Főleg egy ilyen árkategóriájú routertől. A mediatek az mediatek, hozza a formáját :) mindezt annak ellenére hogy realtek switch van benne(de minden más mediatek).

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1627) Airedhyal válasza attilav2 (#1626) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

Szerintem semmi gond nincs a Realtek switch -el.
A C5 v4 előtt egy C2 v1 gyári firmware -vel volt használva, azzal is hozta ezt a sebességet. abban is ez a switch van, csak egy régebbi generáció.
Igasság szerint nem volt anyira fontos a csere, csak egy kicsit volt bugos /nyitott portok hiába voltak nyitva, azt mégse. Csak következő újra inditással javult meg. Egy darabig./
DDNS gyatra lehetőségekkel.

Ja. DDNS és padavan, van benne egy gigantikus korlátozás, lehet volt téma már.

Service Profile: custom (http basic auth)
URL path for update: <-- MAX 64 karakteres url -t lehet beírni. --> :W
Kicsit kellet mokolni hogy beleférjen aminek bele kell férni. :(((

(#1628) Intruder2k5 válasza Airedhyal (#1627) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én eleve custom scripttel oldottam ezt meg, már csak azért is, mert több domaint frissítek. Innen meghívom a scriptet, abba meg annyit írok amennyit csak akarok. Illetve innen indul az email küldés is WAN csatlakozás után, amiben a router mindig elküldi a WAN IP címet, ha esetleg lehalna a DDNS.

(#1629) Vtmk


Vtmk
tag

Sziasztok. Az lenne a kérdés,hogy ha letöltöm a padavan firmwaret a routerből ami fut azt megtudom utólag csinálni hogy azt módosítom?
PL: nyelv vagy háttérkép?
Köszi a választ előre.

Ubuntun persze a szokásos módon. Csak potyára nem szeretném felrakni az ubuntut.

Tanulok mindig. Okulok - Szerelek. --> nrg_52 Ez csak az aláírásom. Nem mindig sikerülhet az életben amit szeretnél. De ha közel vagy hozzá már fél siker. Nekem egy célom volt a család. És megkaptam. Ezen felül már csak grátisz az élet.

(#1630) Intruder2k5 válasza Vtmk (#1629) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Régebben olvasgattam én is ebben a témában, és elvileg létezik valami firmware mod kit nevű cucc amivel bele lehet turkálni a trx file-ba, de egyrészt túl bonyolultnak is láttam, másrészt és ebből kifolyólag kockázatos is. Szóval én lezártam azzal a dolgot magamban, hogy ez egy elvi lehetőség, amit gyorsan elfelejtek. Ja, és ehhez is Linux kell. Mondjuk háttérképet tudsz cserélni az admin felületen is. Illetve ha Windows 10-et használsz, akkor ott a WSL2 fw fordításra.

[ Szerkesztve ]

(#1631) attilav2 válasza Vtmk (#1629) üzenetére


attilav2
őstag

Szia
Erről korábban már beszélgettünk itt, a fw fordítás előtt kell módosításokat csinálni!
Intruder2k5 belerakott a fw-ibe egy saját Asus logót(meg pár más dolgot), ehhez nemcsak képet gyártott hanem a router weboldalának css sablonjába is belenyúlt ha jól tudom, mert a kép nagyobb volt mint a "gyári" padavan logók.

Intruder2k5:
A WSL leírásomban a debian csomagkezelő parancsok elől kifelejtettem a sudo-t, ugyanolyan félkövér és dőlt betűkkel írd az apt parancsok elé. Előre is köszönöm.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1632) Intruder2k5 válasza attilav2 (#1631) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csak az ASUS logótól nagyobb, pont akkora mint az összes többi. Ha megnézed az fw-ben eredetileg benne lévőket, akkor láthatod, hogy csak az ASUS logó kisebb mint a többi. És igen, a css-be is bele kellett nyúlni, ezen kívül pedig még egy telepített entware-t szoktam másolni az /opt mappába, amiben van curl, htop, mtr, és midnight commander.

OK, beírtam.

[ Szerkesztve ]

(#1633) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.
Holnap jönnek kötni az optikát, és utána valamikor majd átállítanak iptv-re is.
Itt mit kell majd beállítanom ? Mert a saját router-ból megy majd az utp a STB -ba .
Vagy így alapbeállításon jó ??

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#1634) rErEaT válasza rostiron (#1633) üzenetére


rErEaT
senior tag

Nekem a Telekomos ONTból megy az UTP a STBhez :)

ez az opció miért nem jó neked? legalább nem kell beállítani ssmmit :D
csak külön DHCP megy másik hálózaton.

(#1636) Airedhyal válasza Intruder2k5 (#1628) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

A curl -t hogy lehet beleforgatni a firmware -be?
Ha nem titok.

(#1637) Intruder2k5 válasza Airedhyal (#1636) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem titok, két módon, de perpillanat sajnos mindkettő problémás.

Az egyik, hogy a hanwckf repóból fordítod az fw-t, amit én sosem próbáltam, de állítólag ott választható opció. Viszont ezzel kapcsolatban azt hiszem a WiFi-re és a PPPoE-re is voltak panaszok, szóval tudtommal már nem ajánlott forrás.

A másik amit én szoktam csinálni, hogy egy tetszőleges Padavan rendszer alatt egy pendrive-ra telepítek entware rendszert, és fordítás közben azt a megfelelő helyre másolva beleforgatom a trx file-ba. A jelenlegi toolchain viszont fordításkor valami okból "megtépázza" a ./romfs/opt mappa tartalmát, így az csak részben kerül be az a trx file-ba, és persze nem is működik.

Van kész curl-t tartalmazó fw-m, de sajnos csak Mi Router 3G-re és RT-AC57U-ra.

[ Szerkesztve ]

(#1638) herdsman12


herdsman12
őstag

Biztosítékot párszor le-fel kapcsoltam tegnap.
Később net működik kábelen és WiFi-n is, de nem érem el a MI-R3G-re csatlakoztatott HDD-t, sőt a routert se, pedig látom, hogy ott van a 192.168.1.1-en.
Fogpiszkálós reset után a Settings cfg se segített, régebbi trx és settings megoldotta.
Kezdjek félni, vagy van ilyen?

(#1639) Airedhyal válasza Intruder2k5 (#1637) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

Értem.

Ezt az entware -t telepitek pendrájvra egy tetszőleges Padavan rendszer alatt, ki fogom próbálni, most már hogy megy az archer c2 v1 -n is.
Mondjuk azt "hogy a forditás közben a megfelelő helyre másolva" dolgot elmagyaráznád? :R

(#1640) Intruder2k5 válasza Airedhyal (#1639) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha újra működőképes lesz leírom, de amíg úgysem megy vele senki semmire, addig nem körmölnék fél oldalt feleslegesen.

(#1641) Airedhyal válasza Intruder2k5 (#1640) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

Rendben.

(#1642) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.
Meglett az optika, az első mérés.
Archer C5v4 Fw: garik_kras 3.4.3.9L-101-8ee3a70d7

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#1643) Intruder2k5 válasza rostiron (#1642) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Köszi, ez nagyon szép eredmény! :R

(#1644) rostiron válasza Intruder2k5 (#1643) üzenetére


rostiron
őstag

Tudok esetleg még valamit tesztelni ezzel a router-el amire esetleg kíváncsiak vagytok ?
Mert ez csak a tartalék, hamarosan megy vissza a Xiaomi Mi Router 3G. ( padavannal az is )

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#1645) Intruder2k5 válasza rostiron (#1644) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Köszönöm szépen, nekem nincs szükségem semmire. :R

(#1646) attilav2


attilav2
őstag

Van tartalék routerem mostmár! :) Vettem egy RT-AC1200GU-t az AC57U mellé. Miközben az AC57U-n időként cserélgetem a fw-ket, az 1200GU lesz a tartalék, így az AC57U téglásodása esetén azonnal hadrendbe tudom állítani.



Egyébként jól megy az OpenWrt az AC57U-n, ma volt a 6 napos pppoe uptime Owrt alatt, amit az 1200GU tesztelésével szakítottam meg, ez is jól működik, marad rajta a gyári fw amit frissítettem, megy fel a szekrénybe.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1647) attilav2


attilav2
őstag

Megvan az OpenWrt kísérletezésem első áldozata, a régi wrt160nl -em. Azthittem túlélte a 15.05.1-ről 19.07.3-ra frissítést, a frissítés után még bebootolt, alap dolgokat állítottam csak be, jelszavat és ssh elérést, semmi mást, majd elraktam, ma próbálnám ki és nem érzékeli a lan portra dugott kábelt, nem jön létre a link :DDD A wan portot érzékeli, ha bedugom a kábelt világít. Na készülhetek életem első debrick-jére. Még jó hogy vettem egy 1200GU-t tarteléknak, mert az AC57U-n az Owrt-vel időnként kísérletezek, guest wlan-t állítottam be, második nekifutásra sikerült a leírás szerint megcsinálni :DDD
Dchard szerint fejlődő pályára állhat az Owrt az 5-ös kernelre és a DSA architektúrára átállással. Lehet hogy a DSA segít majd utolérni NAT sebességben a padavant?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1648) attilav2 válasza attilav2 (#1647) üzenetére


attilav2
őstag

Nem téglásodott a wrt160nl szerencsére! :DD Az Owrt topicban leírtam mi a baja, valamint leírtam a tapasztalataimat az öreg router és friss Owrt párosítása hogyan teljesített.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1649) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Büzemelte a T. az iptv-t . A routeren ( Xiaomi Mi Router 3G ) keresztül van bekötve a STB .
A csatorna váltás elég lassú.
Próbaképpen beraktam a Tp-link C5V4 routert szintén padavannal, az iptv beállítások megegyeznek, de azon pikk-pakk váltja a csatornákat. Ezek a beállítások. Van ötlet a Mi 3G-n miért lassú ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#1650) rostiron válasza rostiron (#1649) üzenetére


rostiron
őstag

Megoldva. :DD :DD :DD

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.