Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-05 21:32:12

LOGOUT.hu

Padavan firmware image file-ok, hasznos infók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) golya87 válasza rostiron (#1650) üzenetére


golya87
őstag

Mi volt a megoldás?

(#1652) rostiron válasza golya87 (#1651) üzenetére


rostiron
őstag

Találtam valami orosz oldalt a beállításról. És nem a Lan résznél, hanem a Wan beállításoknál van egy ilyen.

Így most ok.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#1653) adams55


adams55
tag

Üdv. Kis segítségre lenne szükségem. Smb szerver be állítva, viszont szeretnék full accessel dolgozni ( meghajtót megosztani) viszont guest networkon is tudok csatlakozni. Ha viszont accounthoz rendelem, nem érem el a gyökér könyvtárat. Lehetséges azt be állítani, hogy guest network ne lássa a hálózati meghajtót? Köszönöm a választ előre is! :))

Logitech Z5500-Z623 / Acer Aspire Nitro / Xiaomi Redmi Note 2/4/Mi4/Poco x3 NFC

(#1654) Intruder2k5 válasza attilav2 (#1582) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amúgy ezt a skines fw-t ki is próbáltad? Illetve melyik repóból fordítottad?

Csak mert én most tegnap óta próbálkozom, és Alexey repóból nem fordul le skinekkel a firmware C5-re, illetve ha le is fordul, nem működnek a skinek, meg sem jelenik a választó menüpont. Ha skinekkel fordítom, akkor többnyire egy hibaüzenet a vége...

/------------------------------------------------------------------------------/
libiconv/iconv.c:103:47: warning: missing braces around initializer [-Wmissing-braces]
/------------------------------------------------------------------------------/
Firmware: ERROR
An error occured during the compilation process!
Please copy the logs and then ask questions on 4pda!
Press any key to continue...

Rákerestem Google-el, ami ide vezet, de az itt írtak biztosan nem igazak, mert próbáltam olyan fw-t is fordítani kísérletképpen, amiből kigyomláltam már egy csomó dolgot, mint NTFS és HTTPS támogatás, Samba, FTP, SSH, VPN, SSL, és úgy általában minden opcionális dolgot tiltottam, amivel tuti felszabadul vagy ~3MB hely, és ezek után sem tudtam lefordítani 1 darab skinnel az fw-t, ami kb. 1MB helyet igényel. Szóval itt valami egyéb gond van, nem helyhiány.

(#1655) attilav2 válasza Intruder2k5 (#1654) üzenetére


attilav2
őstag

Hát lehet hogy nem működik a skinek beleforgatása C5_v4 fw esetén, mert ha jól emlékszem először egy majd utána két skinnel forgattam fw-t(jól kigyomlálva) de a két fw mérete azonos lett, szóval lehet hogy nem tökéletes a buildelő script C5_v4 esetén. Az orosz buildelők(butaford, garik_kras) persze megoldották valahogy a skinekkel fordítást úgy hogy működjenek is(rostiron tesztelte az orosz fw-ket, képeket is rakott fel), az ő fw-ik fenn vannak a dropbox tárhelyemen, amit linkeltem korábban.

Tesztelni sajnos nem tudok C5_v4 fw-t mert ilyen routerrel nem rendelkezem.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1656) Intruder2k5 válasza attilav2 (#1655) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Neten találtam én is skines fw-t, csak a saját fordítás nem akar menni egyelőre...

http://cactus.tv/fw/TL_C5-V4_3.4.3.9L-101-85c8ab65c.bin

(#1657) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na, azért csak összehoztam én is egy build-et TP-LINK Archer C5 v4 routerre. Sajnos a 8MB flash memória miatt az ASUS-hoz és a Xaomi-hoz képest elég sok dolgot ki kell hagyni belőle, de azt gondolom a lehetőségekhez képest sikerült kimaxolni a végeredményt, és ha skin-eket nem is, de azért egy saját készítésű logót ebbe is becsempésztem. Ami a képekről nem egyértelmű, Samba 3.6-al, tehát SMBv2 támogatással készült, a többi infó alább, illetve a csomagban mellékelt templates.config file-ban.

Letöltés: https://mega.nz

(#1658) Airedhyal válasza Intruder2k5 (#1657) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

A logo -t hogy lehet lecserélni?
Hiába rakom be a sajátot az asus_logo helyet, mindig az eredetit teszi vissza, és nem találom honnan.
Enyhén frusztráló csak. :(((

(#1659) Intruder2k5 válasza Airedhyal (#1658) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Két helyen szoktam cserélni, illetve én a css file-okat is szoktam módosítani, mert az eredeti asus_logo.png csak 151x70px, még az összes többi logó 220x100px, tehát hely van. Mindezt közvetlenül az image file összeállítása előtt, a buildelés végén. Ehhez persze meg kell állítani a folyamatot, amit úgy érek el, hogy a build indítása előtt a...
./padavan-ng/trunk/vendors/Mediatek/Makefile

file-t módosítom az alábbi képnek megfelelően, kiegészítve ezzel a két sorral:
echo "Press ENTER to continue..."
read DISCARD

Ennek eredményeképp aztán a build folyamat legvégén le fog állni a futás, akkor csináld meg az alábbiakat.

Szóval a logó file-t az alábbi két helyen szoktam cserélni...
./padavan-ng/trunk/romfs/www/bootstrap/img/asus_logo.png
./padavan-ng/trunk/user/www/n56u_ribbon_fixed/bootstrap/img/asus_logo.png

Aztán ha szeretnél az eredetitől nagyobb méretű képet használni, akkor a...
./padavan-ng/trunk/romfs/www/bootstrap/css/main.css

file-ban megkeresed ezt a részt...
#logo {
background-image: url("/bootstrap/img/asus_logo.png");
width: 220px;
height: 100px;
margin-top: 40px;

és a méreteket átírod így, 220x100px-re, majd a...
./padavan-ng/trunk/romfs/www/bootstrap/common-theme/css/main.css

file-ban szintén.
div.asus {
background-image: url("/bootstrap/img/asus_logo.png") !important;
width: 220px !important;
height: 100px !important;
}

Ezután a...
./padavan-ng/trunk/user/www/n56u_ribbon_fixed/bootstrap/css/main.css
./padavan-ng/trunk/user/www/n56u_ribbon_fixed/common-theme/css/main.css

file-okban megcsinálod ugyanezt. Ha kész, akkor nyomsz egy ENTER-t a build ablakban, és néhány másodperc múlva kész is az új fw, remélhetőleg a saját logóiddal.

Ja igen, és múltkor kérdezted, az entware-el (curl-el) kapcsolatban is, hogy mit, mikor és hova. Azt ugyanitt a megállítás alkalmával szoktam megcsinálni, bemásolni minden egyéb kívánt tartalmat a ./padavan-ng/trunk/romfs/ mappa alá, de sajnos nem régen valamit változtattak, és például a ./padavan-ng/trunk/romfs/opt/ mappa tartalma így sem kerül be, vagy csak hiányosan kerül be a firmware-be. Ennek okára lenne jó rájönni, és valami megoldást találni rá, de ez eddig nekem sem sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#1660) attilav2 válasza Intruder2k5 (#1657) üzenetére


attilav2
őstag

Szerintem a samba eléggé bloat, és a konfigurálása nehézkes. Az NFS-t preferálom Linux rendszeren(a routereken is az fut), igaz nem védhető jelszóval de meghatározható az /etc/exports -ban hogy mely IP kről legyen elérhető a megosztás. Ha kell példa konfigot tudok mutatni ami nálam arch linuxon működik és a médialejátszók, kodi, elérik meghatározott IPkről. A padavan alap NFS konfigja is működik persze, de az az egész 192.168.1.x tartománynak engedélyezi az elérést.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1661) Intruder2k5 válasza attilav2 (#1660) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez OK, de a döntő többség még mindig Windows-t használ - megjegyzem elsődlegesen én is, a Linux-ot csak akkor indítom, ha kifejezetten abban van dolgom -, és ha már közzéteszem a firmware-t, akkor a lehetőségekhez képest próbálok minél több dolgot belepakolni, hogy minél többet hasznát vehessék a végeredménynek. És hidd el, sokkal többen keresik első körben a Samba-t, mint az NFS-t. Mellesleg az NFS szervert még éppen sikerült beletuszkolni a TP-LINK fw-be, szóval lehet választani is.

(#1662) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Még arra lennék kíváncsi, hogy ugye Padavanban adott két féle skin csomag, a sima és egy lite verzió. Utóbbi nyilván jóval kisebb, de azt vajon miként lehet használatba venni??? Ezzel talán esélyesebb lenne a kisebb flash memóriával szerelt routerekbe is a skin fordítás.

[ Szerkesztve ]

(#1663) attilav2


attilav2
őstag

Jó munkát végeztél a C5_v4 fw-vel. Látom belefért az OpenSSH, meg az NFS, SMB is egyszerre, gratula!
Én dropbearral fordítom az fw-imet, AC57U-ra MiR3G-re és C5_v4-re is azzal forgattam openssh helyett. Jóval kisebb helyet foglal mint az openssh. Az alexey fw-im mind dropbear-esek.
Itt vannak az én C5_v4 fw-im, csak padavan fw alól rakhatók fel, TFTP-ről nem! Mindenki saját felelősségre használja! Skinek nincsenek benne. Van SMBv1-es SMBv2-es NFS-es.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1664) attilav2


attilav2
őstag

4pda-s C5_v4 fw-k a dropbox tárhelyemen Butaford és Garik_kras félék skinekkel, van belőlük TFTP recovery alól felrakható és sima padavan webfelületről frissíthető verzió.
Van jó TFTP leírás a C5_v4 openwrt oldalán illetve azt is elmagyarázza hogyan kell megvágni a gyári EU-s fw-t hogy TFTP-n keresztül vissza tudjuk rakni.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1665) Intruder2k5 válasza attilav2 (#1663) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A dropbear-t próbáltam én is, de amikor feltettem a kész fw-t, nem értem el SSH-n a routert, csak telnet-en. Megnézve konzolon a futó alkalmazásokat ps paranccsal azt láttam, hogy a dropbear mögött nem volt megadva portszám, pedig nekem úgy rémlik, hogy annak ott kéne lenni, legalábbis Tomato-s időkból, tehát a ps kimenetben valahogy így kéne kinéznie ennek a résznek:

/bin/dropbear -p 22

Ehhez képest nálam csak ez volt...

/bin/dropbear

Pedig tényleg jó lenne a dropbear, azzal is lehetne nyerni ~1MB-ot OpenSSH helyett.

Nálad mit válaszol a ps | grep dropbear parancs?

(#1666) attilav2 válasza Intruder2k5 (#1665) üzenetére


attilav2
őstag

Csak AC57U-n tudtam tesztelni de nálam működött Dropbear-al az SSH. Illetve még akik jópáran az én fw-met használják AC57U-n azok sem panaszkodtak pedig van aki távolról ssh-n lép be a routerébe.
Szóval AC57U-n biztosan működik dropbearral az SSH, kellene szereznem egy C5_4-et hogy tesztelni tudjam mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1667) Intruder2k5 válasza attilav2 (#1666) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, ezt megnéznéd? Nálad mit válaszol a ps | grep dropbear parancs? Csak, hogy neked sem ír portszámot?

(#1668) attilav2 válasza Intruder2k5 (#1667) üzenetére


attilav2
őstag

Most egyik routeremre sincs felrakva a padavan, az AC57U-n openwrt-van és marad is egy jódarabig, az 1200GU-n meg gyári fw van, egyelőre nem is tervezem megbolygatni mert tartalék.
Annyit még hozzátennék hogy a MiR3G prometheus-os alap konfigurációjában a dropbear az alapértelmezett és az openssh ki van szedve, ha jól tudom(update igen így van: Link), illetve a MiR3G topikban többen is használnak padavan-t dropbearrel, ha rákeresel a MiR3G topikban a dropbear-re láthatod. Lehet hogy csak a C5_v4-el van gond dropbear esetén, szerintem konzolból(telnet) beállítható valamelyik config fájlban hogy a 22-es porton figyeljen a dropbear, ki kell nyomozni hol kell átírni egy sort.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1669) Airedhyal válasza Intruder2k5 (#1667) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

A ps | grep dropbear parancsra nállam ezt dobja.

4262 admin 1544 S /usr/sbin/dropbear -a
4274 admin 1716 S /bin/sh -c ps | grep dropbear >/tmp/syscmd.log 2>&1
4276 admin 1712 S grep dropbear

De nem is csatlakozik ssh -n.

(#1670) nrg_52 válasza attilav2 (#1668) üzenetére


nrg_52
addikt

Ennyire jo az 57u openwrt-vel?

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#1671) Intruder2k5 válasza Airedhyal (#1669) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Esetleg próbáld meg telnet-en kilőni a futó dropbear-t, és aztán így újraindítani:

/usr/sbin/dropbear -p 22 -a

Tomato-n ez így nézett ki: 1, 2, 3

Ez milyen fw amúgy? attilav2 féle?

[ Szerkesztve ]

(#1672) Airedhyal válasza Intruder2k5 (#1671) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

Megcsináltam, de nem akarja az igazságot igy se.

620 admin 1544 S dropbear -p 22 -a
625 admin 1716 S /bin/sh -c ps | grep dropbear >/tmp/syscmd.log 2>&1
627 admin 1712 S grep dropbear

A putty ugyanazt a hibát dobja minr a fentebi hsz -ben a képen.

Saját build. Nincs 10 perces. :)

[ Szerkesztve ]

(#1673) Intruder2k5 válasza Airedhyal (#1672) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor passz, itt más gond lesz. A logócsere sikerült legalább?

(#1674) Airedhyal válasza Intruder2k5 (#1673) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

Azt most próbálom + kiszedtem a dropbeart és openssh -t raktam be helyette.
Kiváncsi vagyok az müködik e?

(#1675) Intruder2k5 válasza Airedhyal (#1674) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az működik, nekem is az van benne, most is használom.

(#1676) attilav2 válasza nrg_52 (#1670) üzenetére


attilav2
őstag

Eléggé stabil, újraindulás, fagyás nem volt eddig, de csak 700mbit-et tud stabilan bekapcsolt hw offloaddal -igaz néha néha felmegy 800mbitre- Míg gyárival és padavannal megvan stabilan a 900mbit.
Azért váltottam mert padavannal csinált időnként olyat hogy teljesen megfagyott a router, sem a 192.168.1.1-et sem az internetet nem lehetett elérni. Gondoltam kipróbálom az Owrt-t egy tartós tesztre mennyire stabil, eddig bejött :N

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1677) nrg_52 válasza attilav2 (#1676) üzenetére


nrg_52
addikt

:R

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#1678) Airedhyal válasza Intruder2k5 (#1675) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

Az archer c5 v4 -en nem müködik as ssh egyik verziója se.
openssl az openvpn miatt telepitve.

openssh a logbol.

Aug 15 16:58:46 sshd[526]: Server listening on :: port 22.
Aug 15 16:58:46 sshd[526]: Server listening on 0.0.0.0 port 22.
Aug 15 16:58:59 sshd[528]: Unable to negotiate with 192.168.1.115 port 59198: no matching key exchange method found. Their offer: diffie-hellman-group-exchange-sha256,diffie-hellman-group-exchange-sha1,diffie-hellman-group14-sha1,diffie-hellman-group1-sha1,rsa2048-sha256,rsa1024-sha1 [preauth]

A logo csere sikeres volt. Köszönöm a segitséget.

(#1679) vargalex válasza Intruder2k5 (#1671) üzenetére


vargalex
félisten

Ha megnézed a dropbear man-ját, akkor látható, hogy ha nem adsz meg portot, akkor a 22-es porton hallgat. Inkább az lehet a gond, hogy a host key nem került legenerálásra.

Alex

(#1680) vargalex válasza Airedhyal (#1678) üzenetére


vargalex
félisten

Itt működik az SSH, csak a key exchange method-ot nem tudják lebeszélni egymással. Manuálisan kell olyat megadni, amit mind a szerver, mind a kliens ismer.

Alex

(#1681) attilav2


attilav2
őstag

A Padavanban ha jól tudom a telnet aktív alapból, az ssh-t a webfelületen be kell kapcsolni. Lehet hogy a bekapcsoláskor generálja le a kulcsokat. Bekapcsoltátok az ssh-t?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1682) Intruder2k5 válasza Airedhyal (#1678) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De nekem Archer C5-ön is működik az SSH, OpenSSH-val, a tegnapi fw-vel.

[ Szerkesztve ]

(#1683) Airedhyal válasza Intruder2k5 (#1682) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

Na, azzal a firmware -val IS müködik az ssh.
Amit nemértek, miért müködik ma meg már a dropbear -os verzió, amit én forgattam?
Archer c2 v1 és archer c5 v4:

[ Szerkesztve ]

(#1684) vargalex válasza Airedhyal (#1683) üzenetére


vargalex
félisten

Nem lehet, hogy korábban indulás után azonnal próbáltad az SSH-t? Nyilván, addig nem fog menni, amig a host key-t le nem generálja. Gondolom az indító script intézi azt.

Alex

(#1685) attilav2 válasza Airedhyal (#1683) üzenetére


attilav2
őstag

Most nincs előttem padavan, jelenleg semelyik routeremen nincs fenn, de ha jól emlékszem az ssh-t külön be kellett kapcsolni, alapból nem volt aktív. Ez az asuswrt-nél is így van, aminek alapján a padavan készült. Bekapcsoltad a webfelületen az ssh-t?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1686) Airedhyal válasza attilav2 (#1685) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

Engedd már el ezt a kérdést. Köszönöm.

(#1684)
Mikor próbáltam tegnap akkor az a firmware már kb 1 hete fent volt a routeren és én is csak reagáltam egy hsz -re (#1665).
Ha akkor generál egy ssh kulcsot mikor bekapcsolom az ssh -t, akkor igazad lehet mert még abban a percben szerettem volna a putty -al csatlakozni rá.
Ha meg a 2 factory reset + újrainditás után akkor meg mennie kellet volna, mert 3-4 perc mire a webgui elérhető + az ssh bekapcsolása.
A log lehetne kicsit informativabb, mert bekapcsoláskor csak "dropbear[570]: Running in background" és semmi több.

(#1687) vargalex válasza Airedhyal (#1686) üzenetére


vargalex
félisten

Szerintem csak az SSH bekapcsolásakor generál.

Alex

(#1688) Intruder2k5 válasza vargalex (#1684) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na, délután forgatok én is egy új fw-t, mindent változatlanul hagyva, csak az OpenSSH-t cserélem dropbear-re, aztán meglátjuk. Köszi a javaslatot! :R

(#1689) Airedhyal


Airedhyal
aktív tag

Na én elengedem ezt az ssh -t. Volt egy áramszünet pár órája és megint a (#1669) -ben, a képen látható hibát adja mind a 2 router ssh csatlakozásra, sluszpoén hogy az omv5 -se érem el ssh -n, csak a rpi -t.

(#1690) Intruder2k5 válasza vargalex (#1687) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát ez tényleg érdekes, mert most nekem is működik az SSH dropbear-el. Arra viszont határozottan emlékszem, hogy amikor előzőleg feltettem a dropbear-es fw-t, akkor is be volt kapcsolva az SSH, naná, hisz használom, sőt amikor nem értem el, biztos ami biztos, csináltam egy SSH ki/be kapcsolást, hátha az OpenSSH és a dropbear valami más nvram változóval működik, de úgysem ment. Mi több, szerintem még NVRAM-ot is töröltem, de ebben már nem vagyok 100%-ig biztos. A reboot pedig meg kellett legyen, hisz ugye fw csere után van automatikusan egy reboot, addig nem is menne az új fw. Minden esetre köszi, most jó, és így nyertem legalább 4-500KB-ot az OpenSSH-s változathoz képest! :R

login as: root
root@192.168.53.150's password:
BusyBox v1.31.1 (2020-08-16 13:28:53 CEST) built-in shell (ash)
Enter 'help' for a list of built-in commands.
/home/root # type dropbear
dropbear is /usr/sbin/dropbear
/home/root # ps | grep dropbear
402 root 1544 S /usr/sbin/dropbear -a
427 root 1612 S /usr/sbin/dropbear -a
431 root 1712 S grep dropbear
/home/root #

[ Szerkesztve ]

(#1691) Intruder2k5 válasza Airedhyal (#1689) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt olvasva most gyorsan emuláltam 2-3 áramszünetet, kirángattam a TP-LINK tápját megnyitott PuTTY-al és anélkül is, de nekem most rendben megy továbbra is, nem ártott neki. De úgyis tesztelem folyamatosan, ha gond lesz jelzem itt.

szerk.:
És ahogy nézem, RAM-ot is kevesebbet eszik a dropbear, mert ezzel az fw-vel 36MB körül van a free RAM közvetlenül indulás után, az OpenSSH verzióval meg 33-34MB volt.

[ Szerkesztve ]

(#1692) vargalex válasza Airedhyal (#1689) üzenetére


vargalex
félisten

Írtam korábban, hogy ott működik az SSH, csak nem tudják lebeszélni a key exchange algoritmust. Nem tudom, milyen ssh klienst használsz, de kézzel kell engedélyezni azok közül legalább egyet, amit ír is...

Alex

(#1693) Intruder2k5 válasza Airedhyal (#1689) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tényleg, és a logócsere legalább működött? :)

(#1694) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na most kicsit barbárkodok... :)

Fogtam a full-theme-pack-lite.zip file-t, és lemásoltam full-theme-pack.zip névvel is, tehát most adott mappában mindkét file a lite verzió, csak különböző neveken, és megpróbálok így fordítani egy fw-t, miközben szinte választható opciót letiltottam prometheusban. Meglátjuk így lesznek-e működő skinek, illetve egyáltalán lefordul-e az fw. Ha igen, akkor el lehet kezdeni játszani vele, hogy mit lehet visszakapcsolni a skinek mellé. :)

[ Szerkesztve ]

(#1695) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#1694) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Alakul ez. :)

(#1696) attilav2 válasza Airedhyal (#1686) üzenetére


attilav2
őstag

Rendben, akkor ezekszerint bekapcsoltátok az ssh-t :) Akkor ez egy anomália, hiba, a C5_v4 padavan kódjában hogy hektikusan működik az ssh, mint ahogy skineket is csak nehézkesen lehet beleforgatni.
Igazából az ssh nem is olyan légenyeges, hacsak a nem a wan -ról akarjátok elérni vele a routert, akkor biztonsági okok miatt szükséges, belső hálón adminisztrálni a routert bőven jó a telnet is. A webfelület sem https-el megy alapból (openwrt-n sem), persze valahogy megoldható hogy https legyen, de belső hálón ennek nincs jelentősége.

Még egy jó kérdés a C5_v4 hogy viselkedik masszív torrentezéskor, lévén csak 64mb-ram van, ennek egy része ramdisk (/tmp) és ami marad annak kb a fele foglalt padavan alatt a képernyőképek alapján. Van egy olyan érzésem hogy túl sok torrentet egyszerre nem érdemes ráereszteni, különösen ha sok a seeder és jönne gigabittel.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1697) Intruder2k5 válasza attilav2 (#1696) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Közben sikerült némileg előrelépni, már működnek a skinek. Jelen pillanatban vagy a tizedik fw-t forgatom már ma délután, mostanra minden benne van ami az itt közzétett utolsó fw-mben is volt, és mellette van skin is, sőt még maradt is hely, szóval most próbálom a második skint beletenni. :)

[ Szerkesztve ]

(#1698) Airedhyal válasza attilav2 (#1696) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

Torrent -re nem a routert használom, bele se forgattam a firmware -be. Openvpn, ddns és port nyitások müködjenek rendesen. Nekem csak ezek a fontosak. Minden másra ott a masterc... izé a szerver.
Az ssh meg lehet hogy csak nállam szar, a szervert se értem el a 22 porton, átraktam a 2222 -re és lás csodát, egyből elértem.
(#1692) vargalex Putty -ot használom ssh -ra, meg minden egyébre is.

(#1699) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nos tehát, ezt sikerült ma összehozni, TP-LINK Archer C5 v4 routerre... :)

Letöltés: TL_C5-V4_3.4.3.9L-101-275b5f4

A lényeg a képeken és a template.config file-ban, de azért röviden leírom.

- Samba 3.6 (SMBv2)
- NFS szerver
- Dropbear
- OpenVPN
- SFTP szerver
- FTP szerver
- Valamint két színtéma, Dark-grey_2 és Dark_blue, saját logóval

És még maradt ~66KB hely, szóval jövő héten folytatom. :D

(#1700) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

És a TP-LINK-en is működik az USB Storage Status rész. [kép]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.