Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-05 21:32:12

LOGOUT.hu

Padavan firmware image file-ok, hasznos infók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) Starchm válasza blakey (#1800) üzenetére


Starchm
őstag

Abban mi a nem jo vagy arra a biztonsagis cuccra gondolsz amit valaki tett ide fel a logokbol?

(#1802) Intruder2k5 válasza valakky (#1799) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Talán valami törli a cookie-kat a böngészőből? Nálam adott munkameneten belül nem mászik el. Sajnos Padavan-ban elég idióta módon nem a routerben, hanem cookie-ban van tárolva az admin felület téma beállítása, így törlés vagy másik eszköz, másik böngésző használata esetén megint az alap fekete lesz beállítva.

Pont ezen okból csináltam nem régen a TP-LINK fw-ből a FIXLOGO verziót, mert az is minden cookie törlés után visszaállt a "WIFi router" logóra.

[ Szerkesztve ]

(#1803) blakey válasza Starchm (#1801) üzenetére


blakey
titán

A ledek kikapcsolására írtam, ott külön nem tudod a wifi ledeket kapcsolgatni, csak a teljes kikapcsolás működik. A biztonsági kockázat egy másik dolog.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1804) valakky válasza blakey (#1803) üzenetére


valakky
aktív tag

nade itt be se tudtam kapcsolni se. alapból semmi világítása nincs, ki-be kapcsolgatás során.
vagy most már egyáltalán nem értem a történetet, de amúgy tökmindegy, szükségem épp nincs rá, csak első bekapcsoláskor estem kétségbe, hogy mi van, nem lesz wifi........
semennyire nem olvastam utána, csak itt volt szó hogy ki-be kapcsolgatás, gondoltam akkor működik.
mondjuk a wifi se tudja azt letöltésben, mint amit a gyári, ellenben feltöltésben jobb, aminek meg jobban örültem (kábel->wifi)

[ Szerkesztve ]

(#1805) Intruder2k5 válasza valakky (#1804) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos a Linaro és az Alexey repokban ez kezdettől fogva így volt, és van is. Mármint, hogy nem működnek a WiFi LED-ek, illetve a Network Map menü alatt az USB Status oldal sem.

[ Szerkesztve ]

(#1806) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amúgy ha valaki egy kicsit jobban ért a webprogramozáshoz - én sajnos nem -, szerintem könnyen gatyába tudná rázni az RT-AC57U / RT-AC1200GU firmware USB Status részét. Az előbb nekiálltam a Firefox vizsgálóval nézegetni, összevetni a Xiaomi-ban látottal, és sikerült is életet lehelni bele, hogy egy kijelölt rész kódját átmásoltam a Mi-R3G menüjéből az ASUS menüjének forrásába.

Csak hát ez ugye így oldalfrissítésig jó, utána megint nem megy. Azt kéne megtudni pontosan melyik file-ból mit és hova kéne másolni, megszerkeszteni készre, és aztán azt belefordítani egy új fw-be.

(#1807) Airedhyal


Airedhyal
aktív tag

Az Alexey repo -t ne frissitsétek az új ef90f8b1 verzióra.
Az új frissités nem sikerült jól.

(#1808) attilav2 válasza Airedhyal (#1807) üzenetére


attilav2
őstag

Konkrétan milyen hibákat tapasztaltál?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1809) Airedhyal válasza attilav2 (#1808) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

Nem fordul le a firmware.
[kép]

De látom azóta van egy új repo 951d7e23.

[ Szerkesztve ]

(#1810) Starchm válasza Airedhyal (#1809) üzenetére


Starchm
őstag

azota jott ket ujabb update/commit pont a xl2pd vel kapcsolatban, azok utan se megy?

(#1811) Airedhyal válasza Starchm (#1810) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

A 951d7e23 már sikeresen lefordult.

(#1812) golya87


golya87
őstag

Hogy tudom reboot nélkül eldobni a meglévő DHCP lease-eket?
Hálókártyát cseréltem az egyik gépemben és az Istennek se akarja elengedni a router, így nem tudom az új MAC címhez rendelni ezt az IP-t.

(#1813) Intruder2k5 válasza golya87 (#1812) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Esetleg próbálj meg restart_dhcpd parancsot konzolon.

(#1814) golya87 válasza Intruder2k5 (#1813) üzenetére


golya87
őstag

Sajnos nem segített:
Sep 27 19:01:22 dnsmasq-dhcp[26434]: not using configured address X.Y.Z because it is leased to XX:XX:XX
Hát akkor ennyit a 61 napos uptime-ról. :DD

(#1815) Intruder2k5 válasza golya87 (#1814) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Megesik. Én múltkor 171 vagy 172 napot dobtam, pontosan már nem emlékszem, mert fw-t frissítettem. :)

(#1816) attilav2 válasza Intruder2k5 (#1806) üzenetére


attilav2
őstag

Szerintem be kellene írnod egy issue-t alexey gitlabjára az usb státus javított html kódjával, hogy mit mire cseréltél ki, és leírod hogy így is csak részlegesen működik. Aztán majd alexey talán javítja.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1817) vargalex válasza golya87 (#1812) üzenetére


vargalex
félisten

A webes felületen a static lease-ok módosítása nem indítja újra a dnsmasq-ot? Elég gáz... Esetleg újraindítja, csak nem dobja a static lease file-t. Nézd meg, hogy az hol van, töröld belől és indítsd újra.

Alex

(#1818) golya87 válasza vargalex (#1817) üzenetére


golya87
őstag

Érdekes, mert az első cserénél, amikor a Microserver integrált lan portjáról álltam át a hálókártyáéra, akkor nem volt ilyen gond. Viszont, amikor egy hétre rá vissza akartam állni, akkor nem akarta elengedni a hálókártya MAC <> IP összekapcsolását.
Végül egy router restart és a szerveren kiadott dhclient parancs megoldotta.

(#1819) attilav2


attilav2
őstag

Sikerült intruder2k5 fw-jét AC57U-ra TFTP-vel feltenni arch linux alól. Felraktam a tftp-hpa csomagot, majd fix IP-t állítottam be: 192.168.1.75, kikapcsoltam a routert majd a reset nyomvatartása mellett bekapcsoltam és még kb 5mp ig nyomva hagytam a resetet, majd elengedtem, a power led lassan villogott (csak ez a led égett), majd kiadtam a következő parancsot:
tftp -4 -v -m binary 192.168.1.1 -c put AC1200GU_3.4.3.9L-101-ce702a9.trx
Kb fél perc alatt megtörtént az átvitel, amiről informált a tftp kliens. Innentől kezdtem izgulni, ugyanis kb 5 percre kialudt minden led, majd felgyulladt a power és utána az egyik lan port ledje amelyik porton a géphez volt kötve, innentől kezdve elértem a webfelületet, reseteltem ahogy intruder2k5 ajánlja, utána beállítgattam, működik, megy a nano és az mc is :N
A tftp leírást az OpenWrt AC57U oldaláról vettem.
Az OpenWrt nem vált be, az OpenWrt topicban leírtam mi volt a gond. A padavan felrakása előtt reseteltem az OpenWrt-t, majd windows alól recovery tool-al visszatettem a gyári fw-t, majd ezt is reseteltem, mert a régi beállításaim megmaradtak. Egy ideig a tartalék 1200GU-t használtam hogy lássam a gyári fw hogyan teljesít. Ma gondoltam egyet és legyűrve minden félelmemet linux alól fel TFTP-ztem AC57U-ra a padavan-t :N
Az Asusnál más routerekhez képest annyival jobb a helyzet hogy TFTP szervert tartalmaz, így csak a klienst kellett a PC-n megfelelően felparaméterezve elindítani és visszajelzést is adott a fw sikeres feltöltéséről. A Tplink-ben ha jól tudom TFTP kliens van, ilyenkor a PC-n kell futtatni a TFTP szervert, ez egy kicsit komplikáltabb és csak a logból lehet tudni hogy sikeres volt e a fw átvitele(legalábbis a linuxos tftp szerver megoldásoknál), bár nyilván tplinknél is látható a ledek állapotából hogy elkezdőtött e a flashelés.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1820) suste


suste
veterán

Sziasztok!

Van itt valaki aki Asus RT-N65U -t használ?
Melyik és hol lenne a legfrisebb verzió?
Én csak 2019-eseket láttam :(

(#1821) Starchm válasza suste (#1820) üzenetére


Starchm
őstag

Tudsz magadnak is forgatni linux alatt vagy leirod itt, h mit szeretnel es biztos lesz valaki aki raer forgatni egyet.

Ebben kivalasztod mi kell neked akkor lehet 1-2 napon belul en is tudok forgatni.

[ Szerkesztve ]

(#1822) suste válasza Starchm (#1821) üzenetére


suste
veterán

sok helyen egy lapon említik az N56-ot az N65-tel, de valójában nem egyformák
sokan a számok miatt is keverik szerintem
ennek ellenére ahol volt/van hozzá fw, ott az N56-tal együtt van

ezek elllenére/mellett jó a linked, és ezzel a konfiggal lehet forgatni hozzá :F

[ Szerkesztve ]

(#1823) Starchm válasza suste (#1822) üzenetére


Starchm
őstag

Bocs, felreolvastam a szamokat :D Valami baj volt a 65u-val es gondolom azert nincs mar benne a scriptbe a fajlok kozt, nagy esellyel akkor valoban a 19es lehet a legujabb.

(#1824) suste válasza Starchm (#1823) üzenetére


suste
veterán

Ha nincsen új forrás, de szeretnék egy olyat amiben több minden benne van, akkor azt hogy lehet megcsinálni?
Ilyet szertnék: [link]

Az nem világos, hogy:
-az extFAT-tal olvassa-e a sima FAT32-t?
-az NTFS-t kezeli-e így?

[ Szerkesztve ]

(#1825) woodworm válasza suste (#1824) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem működnie kell így, mert az exfat kezeli a fat32-őt, a paragon pedig az ntfs-t.

(#1826) golya87


golya87
őstag

Tudom, hogy olvashatnék orosz fórumot, de eléggé megkopott a nem létező nyelvtudásom.
Aki gyakori vendég azon fórumokon és nem veszi zokon a hírdeklődést:
Nincs esetleg arról valami pletyka, hogy Alexey tervezné az RM2100-as támogatását?

Előre is köszönöm az információt!

(#1827) Intruder2k5 válasza suste (#1824) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ahogy nézem, elég "mostohagyerek" lett ez az RT-N65U, tegnap rápróbáltam Prometheus-ban a Linaro repo-ra, már abban sem támogatott ez a router, pedig az már vagy 1,5 éve biztos nem változott.

(#1828) zolnagy válasza Intruder2k5 (#1827) üzenetére


zolnagy
őstag

Érdekes, mert a kistesó N56U meg még igen.

(#1829) suste válasza Intruder2k5 (#1827) üzenetére


suste
veterán

És ilyenkor mi van?
Nem is lehet forgatni egy fullos fw-t hozzá? (minidlna, transmission, usb audio, samba, cifs, usb modem, stb)

(#1830) Intruder2k5 válasza suste (#1829) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Passz... Én sosem forgattam még Prometheus nélkül, ha minden igaz, attilav2 csinált már olyat, illetve azt sem tudom jelenleg van-e olyan fork ami támogatja. Viszont ha találsz is, a fullos fw akkor is kérdéses, mert 16MB flash-be nem hiszem, hogy mindent bele bírsz zsúfolni.

(#1831) attilav2 válasza Intruder2k5 (#1830) üzenetére


attilav2
őstag

Pontosítok, hanwckf fw-t forgattam prometheus nélkül, de azt csak anélkül lehet mert nem kompatibils a prometheussal. Illetve alexey fw prometheus nélküli forgatásával is próbálkoztam, valameddig eljutottam de a forgatás hibával leállt.
suste: újra kapható az RT-AC1200GU
szerezz be egyet, ugyanaz mint az AC57U-v1, OpenWrt és Padavan kompatibilis!

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1832) suste válasza attilav2 (#1831) üzenetére


suste
veterán

Köszi a jó tippet, de 1000ft-ba volt az N65U, így ezzel próbálkoznék ;)
Nem fő routernek kell, arra van Dlink860-am.
Egyelőre 5 portos gigabit swichként üzemel, most is padavan van rajta (3.0.3.9-et ír ki).
Jó lenne majd később netradiót üzemeltetni vagy usb modemet. Gondolom samba csak megy alapból is.

Ez az egész rendszer fura nekem openwrt-hez képest. Pl hova tudok saját weboldalt elmenteni? Vagy bármit? És hol tudok beüzemelni webszervert? Vagy ilyenekről ne is álmodjak :F

(#1833) Intruder2k5 válasza suste (#1832) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha rákötsz a routerre egy háttértárat, akkor azt alapesetben a /media/kotetcimke mappába csatolja az automount. Innen természetesen tudod bindelni is másik könyvtárba, vagy ha úgy jobban tetszik, át is mountolhatod, akár startup scriptből is, így minden indítás után érvénybe fog lépni a saját beállításod. Van Entware repo, ahonnan tudsz telepíteni akár webszervert is, van lighttpd, nginx, apache, és lehet még más is, de hirtelen ezek jutnak eszembe. Ja, meg persze van php is. Ehhez viszont fog kelleni egy ext2/3/4 partíció amit az /opt mappa alá csatolsz, ide tudod telepíteni az Entware-t. Saját weboldalt értelemszerűen tetszőleges helyre tehetsz a háttértáron, csak a webszerver konfigban meg kell majd adnod a helyét, hogy a szerver ki tudja szolgálni.

(#1834) suste válasza Intruder2k5 (#1833) üzenetére


suste
veterán

Aha, szóval itt mindenképpen kell egy háttértár az usb-re.
Tiszta pazarlás, hogy a kb 9mb-os fw melletti üres terület (6-7mb) nincs felcsatolva rw-sen....

Webszervernek sima html kell csak, a 9092-nket probalnam ki.....

[ Szerkesztve ]

(#1835) Intruder2k5 válasza suste (#1834) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt nem tudom, hogy RT-N65U-ban, hogy van particionálva a flash, illetve, hogy van-e UBIFS támogatás, ha van, akkor persze megoldható a fennmaradó rész formázása és felcsatolása. Xiaomi-ban van ilyen, igaz ott 80+ MB-ról van szó.

/home/root # df -h | grep ubi
/dev/ubi11_0 83.4M 22.3M 56.9M 28% /media/mtd_rwfs

[ Szerkesztve ]

(#1836) suste válasza Intruder2k5 (#1835) üzenetére


suste
veterán

Na ilyen menüpont nincs sajnos:(. Lehet ez is a régi fw miatt van.

Itt van "RT-N65U_3.0.3.9-099_full.trx", ami igaz 2016-os, tehát valszeg olyan régi mint ami most is fent van, de vajon a "full" mit takarhat? 10,1MB ez, a mostani rootfs pedig csak 8,6MB, vagyis elvileg akkor több dolgot tartalmazhat?
Nem igazán találtam infót a tartalomra :(. Legalább egy csomaglista lehetne valahol.

Hasonlóan nem lehet tudni mi van itt a "RT-N65U_3.0.3.9-099_hanwckf_b9ba79c.7z" -ben, vagy az "RT-N65U_3.4.3.9-100_full.7z -ben" :W , vagy az "RT-N65U_Full_3.0.3.9-099_b8c07d1_chongshengB.7z" -ben, de ezek legalább újabbak.....

Lehet ezekről szerezni valami infót? Vagy a TRX-szet ki lehet bontani valahogy?

[ Szerkesztve ]

(#1837) suste


suste
veterán

Ahogy nézem az enyémben semmi audió cucc nincs (find / -name "*audio*") :((( .
Nálatok van?
Az entware-nél vannak jó csomagok amiket használnék, de hiába van pl madplayer, ha nincs audio a kernelben ....

(#1838) woodworm válasza suste (#1837) üzenetére


woodworm
veterán

Úgy emlékszem a letölthető virtuális gépben lévő prométheus, amíg nem frissül újabb verzióra, még az eredeti repoval működik. Az viszont már két éve elég elhagyatottnak tűnik.

(#1839) suste válasza woodworm (#1838) üzenetére


suste
veterán

és ez hol van?
esetleg valaki nem nézne rá? :)
nem igazán érdekel jelenleg, hogy milyen régi fájlok/rendszer lesz, csak legyen benne minden csomag :))

nem valószínű hogy valaha is fő router lesz már ebből ;)

[ Szerkesztve ]

(#1840) suste


suste
veterán

Közben nézelődtem még a rendszerben, és látom, hogy a /usr/sbin/httpd fut portszámmal megadva.
Tehát én is tudnék másik portszámon indítani a custom scripttel, de a config-ot nem találom jelenlegihez, és azt sem hogy hol van az indítója.
Valahogy meg kellene adni a mappát.
Létezhet hogy erre is van kapcsoló?
/usr/sbin/httpd -p 9092 ????

szerk:
/usr/sbin/httpd -p 9092 -d /www2 ?:)

[ Szerkesztve ]

(#1841) Intruder2k5 válasza suste (#1840) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

/usr/sbin/httpd -p 9092 -d /www2 ?

Ez így nem jó, leteszteltem az ASUS-on, elindul az adott porton a webszerver, de ugyanúgy az admin felület jön be rajta.

(#1842) suste válasza Intruder2k5 (#1841) üzenetére


suste
veterán

openwrt-n "-h" a docroot, hátha :DDD

/usr/sbin/httpd -p 9092 -h /www2

Csináltál is www2 mappát?

Nem értem, hogy miért nem talál help-et a httpd -h -ra, hogy legalább lássuk a működő kapcsolókat...

[ Szerkesztve ]

(#1843) Intruder2k5 válasza suste (#1839) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem ezekre gondolt woodworm, amik a prometheus weboldalán vannak linkelve.

(#1844) Intruder2k5 válasza suste (#1842) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát nem www2-t, hanem /tmp/www-t, de azzal is indítottam, és nem megy.

/home/root # /usr/sbin/httpd -p 9092 -h /tmp/www/
/usr/sbin/httpd: invalid option -- h

(#1845) suste válasza Intruder2k5 (#1844) üzenetére


suste
veterán

lehet hogy valahol mégis csak van default config, és ott van megadva a root, így hiába másik porton indul.... :W

lehet a config kapcsolót is ki kéne próbálni (-c ?), és akkor egyből új config....

[ Szerkesztve ]

(#1846) vargalex válasza suste (#1845) üzenetére


vargalex
félisten

Nem néztem anno Padavan-on, de normál linux distro-kon a httpd az az apache httpd szokott lenni. A default config-ja pedig a /etc/httpd/conf/httpd.conf. De egy find biztos van Padavan alatt is...

Alex

(#1847) trance89


trance89
őstag

Hozzáértők segítségét kérném az alábbi samba megosztásos problémával kapcsolatban
Adott a következő felállás: MI-NANO padavan fw-el fő routerként osztja a netet 2.4g-s wifin, erre csatlakozik egy MI-R3G szintén padavan-al AP-Client (AP disabled) bridge módban 2.4-es sávon, ez a MI-R3G kizárólag nas célra van használva a tv mögött, transmission tölt az SSD-re, erről pedig ethernet kapcsolaton keresztül akadásmentesen játszik le a tv melletti lejátszó
Namost a probléma az lenne hogy a transmission-t gond nélkül elérem wifin keresztül, a MI-R3G webes felületét is de a rácsatlakoztatott SSD-t samban már nem, holott az etherneten keresztül rajta lógó nvidia shield kodi-val simán látja, mind samba mind nfs-en
A 2 router azonos subneten van (NANO 2.10, R3G 2.11), utóbbin dhcp szerver kikapcsolva mivel ap módban van, ha közvetlenül az R3G 5g-s wifijére is csatlakozok akkor sem látom az SSD-t
Sajnos mindenképp szükség van erre a felállásra mivel nincs lehetőségem kábelt fektetni a 2 router közé, eddig a NANO helyén volt az R3G de mivel wifi-n keresztül képtelenség normálisan filmezni/sorozatozni így erre a megoldásra jutottam, minden kiválóan működik egyedül az 5g wifi-n keresztüli fájlelérés lehetősége hiányzik, néha jóljönne ha laptopról kábel nélkül tudnék rá másolni
Valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#1848) Intruder2k5 válasza trance89 (#1847) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Inkább csak ötlet van, irány, mint konkrét megoldás.

A probléma szerintem onnan fakad, hogy AP/Client módban megváltozik az interfészek konfigurációja. A Samba konfigban (/etc/smb.conf) van két sor, ahol el kéne kezdeni keresni a megoldást. Nálam ez alapesetben így néz ki:

bind interfaces only = yes
interfaces = br0

Nálad ez, hogy néz ki AP/Client módban? Illetve a gond még az, hogy az /etc mappa is tmpfs, vagyis amit módosítasz benne, az reboot után el fog veszni. Persze talán lehetne trükközni, hogy az /etc/storage alatt létrehozni egy jó smb.conf file-t, amit induláskor az init vagy a startup script-ből átmásolnál az /etc alá, így a Samba szolgáltatás indulásakor már a helyes konfig lenne ott.

szerk.:
Illetve itt van még egy megoldás az Advanced configure for Samba-server részben. Erre használhatod akár a flash UBIFS-t is.

[ Szerkesztve ]

(#1849) trance89 válasza Intruder2k5 (#1848) üzenetére


trance89
őstag

Igen az access point mód volt a gond, végül kis fejtörés után megoldottam másképpen:
Az R3G-t visszaraktam router módba és így a 2.4g wifi bridge fülön megjelent ez az opció

Így nagyon egyszerűen megoldódott a probléma, az R3G így külön routerként üzemel, 2.4g wifin kapja a netet(wan fülön csak dhcp-re kellett állítani), 5g-s wifin pedig minden elérhető
Egyetlen hátránya hogy a NANO felől nem elérhető mivel ez már 2 natolt hálózat de ez nem lényeges
Köszi az útbaigazítást :R

[ Szerkesztve ]

(#1850) lopertpeter


lopertpeter
csendes tag

Update
2020.10.30_RT-AC1200GU_3.4.3.9-099_hanwckf_1bac6bf.trx
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.