Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 12:13:25

LOGOUT.hu

Padavan firmware image file-ok, hasznos infók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) woodworm válasza suste (#1999) üzenetére


woodworm
veterán

Az az igazság, hogy nem használom közvetlenül, a mikéntjébe sem mélyedtem bele. A ympd egy webes kliens, az van telepítve a routerre és azon keresztül vezérlem a lejátszást.
Elég öreg volt már a build, készítettem egy frisset és újra rakom a rendszert, talán nem fognak ütközni a függőségek.

(#2000) vargalex
Bemásoltam a helyére mindent, nem módosítottam a configot.

[ Szerkesztve ]

(#2002) woodworm válasza woodworm (#2001) üzenetére


woodworm
veterán

Közben nulláról telepítem az alkalmazásokat a routeren, kezdve friss fw forgatásával. Remélem így nem lesz gond a libekkel.
Egy kicsit megakasztott, mire elfogadható winscp alternatívát találtam linuxra. Amit eddig használtam nem hajlandó csatlakozni a routerre frissítés után.

(#2003) Intruder2k5 válasza woodworm (#2002) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Linux alatt én a Midnight Commander-t szoktam használni, Left vagy Right menü, majd ott Shell link, és azt hiszem root@192.168.1.1 a Machine name formátuma, utána pedig a jelszót kéri még. Annyi, hogy az mc-t ilyenkor sudo-val szoktam indítani, hogy root-ként fusson, és nekem a routeren is át van írva az admin root-ra.

(#2004) woodworm válasza Intruder2k5 (#2003) üzenetére


woodworm
veterán

Köszi szépen!
Double Commander FTP pluginjét használtam eddig SSH/SCP beállítással, de valamiért megmakacsolta magát és nem csatlakozik. Az mc volt az átmeneti megoldás, a prometheusból is így másolom át a routerre a kész fw-t. Az sshfs-t találtam, egyszerűen mountoltam és bármi látja a rendszeren.

(#2005) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Forgattam egy új fw-t RT-AC57U / RT-AC1200GU-ra, de ebből már ki kell szednem ezt-azt, hogy elférjen a 16MB-ba. Úgy néz ki az utóbbi commit-ok elég komoly méretnövekedést is hoztak.

(#2006) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Nem tudom mióta, talán 1-2 hónapja ment a router, és ma valamiért megfagyott, persze logban kb semmi infó

Azért ez elég bosszantó lett volna ha nem vagyok itthon

3.4.3.9L-101_275b5f4
Ac57u

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2007) Airedhyal válasza Intruder2k5 (#2005) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

Nekem nem változott a méret tp-link c5_v4, (6 619 140 bájt) a 1468804f és a 951d7e23 build is.
De már a tp.link c2_v1 más a helyzet a 1468804f (6 684 676 bájt), a 951d7e23 (6 815 748 bájt), kicsit összement az új.
A config nem változott a régi és új készítése közt.

[ Szerkesztve ]

(#2008) Intruder2k5 válasza Airedhyal (#2007) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát passz, de látod, az előző verzió amiben majd minden, a prometheus scriptből választható opció benne volt, belefért a keretbe, ehhez képest most egy csomó dolgot le kellett tiltanom, különben nem fordult le az fw. Kétszer futottam mérethibába, a harmadik sikerült. Az entware része pedig ugyanaz, azt nem telepítettem újra, csak kimásoltam az /opt tartalmát a korábbi fw-ből.

[ Szerkesztve ]

(#2009) suste válasza woodworm (#2002) üzenetére


suste
veterán

És most sikerült életre kelteni a 9092-t?
Én meg ötletelek ezen a weboldal nem elengedésen, de jó lenne ha valaki más is látná, hátha eszébe jut valami. Ha csak leírja ezt így nekem valaki, akkor én sem hinném el hogy egy parancs parancssorban indítva jó, de weboldalt létrehozó scriptben meg máshogy viselkedik :F :W .

Még az jutott eszembe, hogy egyelőre nem állítottam be jelszót a lighttpd-nek, és ilyenkor simán admin -nal futtat-e mindent?
Persze érdekes lenne ha ez lenne a hiba, hiszen a feladatok/parancsok végrehajtódnak...
Egyébként valaki tudja hogy alkotók be felhasználót/jelszót a lighttpd alá? Elég lenne, ha a rendszer "admin" -t használná.

Ja, én winscp-t használok fájlkezelésre.

[ Szerkesztve ]

(#2010) vargalex válasza suste (#2009) üzenetére


vargalex
félisten

Ha egy scriptbe teszed a parancsot és a scriptet futtatod háttérben (&-el)?

Alex

(#2011) Airedhyal válasza Intruder2k5 (#2008) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

Tip: Skineket tartalmazó tömörített állományt is vissza állította a nagyra frissítéskor, és az kavar be?

(#2012) Intruder2k5 válasza Airedhyal (#2011) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ááá, az legalább 10MB plusz lenne tömörítetlenül, szerintem tömörítve is vagy 2-3MB, akkor esély sem lenne még ennyit se belepakolni. Amúgy meg nem, a letölthető csomagban benne is van a mellékelt képeken, LITE-TP van benne használatban.

(#2013) woodworm válasza suste (#2009) üzenetére


woodworm
veterán

Csak a madplayer/mpd/ympd trió került fel az mc után. Plusz a konfigurációs fájlokat másoltam vissza. Fájlmásolásra nekem is a winscp volt használatos, de a windosos meghajtóval baleset történt, csak az eddigi másodlagos xubuntu működik nálam. Így több programra kellett alternatívát találnom.
Jó kis program a winscp, de a mountolt fájlrendszer egy rendes, kétpaneles fájlkezelőben fényévekre van tőle.

Az ünnep miatt nálunk mostanra csendesedett a helyzet. Alszok egy keveset, aztán majd ránézek újra.

(#2014) Airedhyal válasza Intruder2k5 (#2012) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

Nekem az összes skin belefér a firmware -be, ha a full-theme-pack-lite -t átnevezem full-theme-pack -ra.

És még kis hely is marad.
Mondjuk, nekem jó az alap theme, nem használok mást, ezt is csak bizonyítéknak forgattam az előbb. :P

[ Szerkesztve ]

(#2015) Intruder2k5 válasza Airedhyal (#2014) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze, nekem is beférne, de ugye ott van mellette az entware, ami tömörítetlenül ~13MB, ez gondolom még tömörítve is elfoglal vagy 4-5MB-ot.

Sőt az előző verzióba még ezzel együtt is belefért az összes skin, miniDLNA, és szinte minden választható opció.

[ Szerkesztve ]

(#2016) blakey válasza Airedhyal (#2014) üzenetére


blakey
titán

Egyébként mi értelme van ennyi felületnek? 1 max. 2 elég lenne, semmi értelmét nem látom a többnek, inkább abból legyen hiány mint pl. egy másik értelmesebb lehetőségből.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2017) Intruder2k5 válasza blakey (#2016) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha kizárólag magadnak csinálod, akkor nem sok. Úgy simán beleteszed azt az egyet amit használsz, és kész. Mondjuk ilyen alapon nekem kéne bele Transmission se, DLNA se, meg sok más se, mert úgyse használom. De ha közzéteszed, akkor jó ha van, mert ki tudja, ki melyiket használja. Bár Padavan-ban elég gagyi módon van megoldva ez az egész skin téma, mert cookie alapon tárolja a beállításokat, és ha egy gépen beállítod, más gépről megnyitva megint az alap téma fog megjelenni, ahogyan cookie törlés után is. Már pedig mondjuk én mindig törlöm a cookie-kat böngésző bezáráskor, ez be van állítva Firefox-ban. Viszont annyiból meg szerencsém van ezzel, hogy én a grey2-theme -t használom, azt szeretem, és alapbeállítás szerint is az jelenik meg.

[ Szerkesztve ]

(#2018) blakey válasza Intruder2k5 (#2017) üzenetére


blakey
titán

Világos, de megkérdezem, van létjogosultsága MiWifi meg hasonló feliratú felszneknek egy Asus routeren? Ha közzétenném akkor sem lenne 2 felszínnél több, nem látom értelmét. Pont, hogy aki mást szeretne és van hozzá kedve akkor olyat forgat magának amilyet csak szeretne. Ahogy te pl. cserélted a logó amit ugye saját belátásod szerint készült úgy simán elég lenne 2 választási lehetőség. Megnézném azt aki Asus routeren Xiaomi feliratot használ illetve folyamatosan a háttérszíneket variál.
Bár Padavan-ban elég gagyi módon van megoldva ez az egész skin téma, mert cookie alapon tárolja a beállításokat, és ha egy gépen beállítod, más gépről megnyitva megint az alap téma fog megjelenni, ahogyan cookie törlés után is. - ez meg a másik, elég sz@rul kezeli.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2019) woodworm válasza blakey (#2018) üzenetére


woodworm
veterán

Ha már buildel 2-3 routerre, akkor egyszerűbb többet beletenni, mint routerenként még ezzel is foglalkozni. Lehet, hogy asus forrásból forkolták az alapokat, de az n56u és az 1200GU között nemigen érintette a hazai asus közösséget a project.

(#2020) Intruder2k5 válasza blakey (#2018) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A skin az ugyebár ugyanaz, nincs eltérés xiaomi, d-link, vagy épp asus között, csak a logó más. Az viszont ~10KB, vagy akár még kevesebb, az fw-be tömörítve meg ennek is a harmada, de van amelyik nem is file-ban van, hanem svg kódból generálódik amikor kell. Pl. a Xiaomi logó is ilyen, ez sincs meg képfile-ban az fw-ben.

Na de mindegy is, ez van, ezért készítünk belőle itt is sokféle összeállítást, ki ilyet, ki olyat, aztán mindenki azt válassza amelyiket akarja, vagy ha tud, akkor fordít magának sajátot.

[ Szerkesztve ]

(#2021) suste válasza vargalex (#2010) üzenetére


suste
veterán

Ezt így még nem próbáltam, de akkor ez lesz a következő.
Köszi az ötletet!

(#2022) blakey válasza Intruder2k5 (#2020) üzenetére


blakey
titán

Értem, tudom, csak szerintem ha már valamiből húzni kell a méret miatt akkor az első dolgom lenne a kevesebb "skin", legalábbis nálam ez a fontossági sorrend. Elég sok felületet csináltam ahhoz, hogy tudjam, felesleges ennyi féle. Nekem nincs bajom ha mindenbő több van de amikor arról van szó, hogy valamit mégis nélkülözni kell akkor érdemes fontossági sorrendet állítani és pont a "skin" az ami nem az első és legfontosabb egy router firmware-jében, ráadásul általánosítani is lehetne egy mindegyikre jellemző pl. Padavan logóval, ha kell akkor szóljatok és készítek egyet. :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2023) Intruder2k5 válasza blakey (#2022) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát ez az, hogy a fontossági sorrend mindenkinél más. Nekem pl. előbbre való a grey2 téma, mint mondjuk a miniDLNA vagy a Transmission, mert utóbbiakat sosem használom, viszont az alap ASUS témával az én szemem zavarja a megjelenés, és sokkal kevésbé átlátható a router felülete, amellett, hogy ronda is. De ez persze szubjektív. :)

Egységes Padavan logó? Én is meg tudnám csinálni, és semmi gond nem is lenne vele, ha beállítás után mindenhol az jelenne meg, de ahogy fentebb is beszéltük, ez sajnos kliensenként változik, és cookie törlés után is alapra áll vissza. Ráadásul ha a webes felület kódjában definiálva van az adott router típusa, akkor a saját logója fog megjelenni, lásd ASUS és Xiaomi, még pl. a TP-LINK Archer C5 esetén ilyen nincs, ezért is csináltam a FIXLOGO verziót Archer C5-re, amiben konstans a saját logó van használatban a "WiFi router" helyett.

Szóval nyilván mindenki a saját prioritásai szerint, de próbálja a legtöbbet kihozni a saját összeállításából.

(#2024) woodworm válasza suste (#2009) üzenetére


woodworm
veterán

Hiba nélkül települt a lighttpd. Valamiért ugyanúgy letöltődik az usbaudio.cgi.

(#2025) vargalex válasza woodworm (#2024) üzenetére


vargalex
félisten

Mi a lighttpd config-od?

Alex

(#2026) Intruder2k5 válasza woodworm (#2024) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A lighttpd-mod-cgi is fel van telepítve?

(#2027) woodworm válasza Intruder2k5 (#2026) üzenetére


woodworm
veterán

Nincs.
Ha feltelepítem, akkor webhely nem elérhető üzenet jön. Gondolom azt is konfigolni kellene.

(#2028) suste válasza woodworm (#2027) üzenetére


suste
veterán

Azt a configot bemasoltad ami az én csomagomban van?

(#2029) Intruder2k5 válasza blakey (#2022) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Készül a padavan logó. :D

(#2030) blakey válasza Intruder2k5 (#2029) üzenetére


blakey
titán

Minek? De mint írtam, ha kell egy logó írjatok, ez a szakmám. :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2031) Intruder2k5 válasza blakey (#2030) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csak mert épp unatkozok. :D

(#2032) blakey válasza Intruder2k5 (#2031) üzenetére


blakey
titán

Arra jó. Jelenleg pont nem unatkozom, sőt, egy animált képernyőt kéne megcsinálnom de nincs rá időm, pedig jó lenne az új Kodihoz. :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2033) woodworm válasza suste (#2028) üzenetére


woodworm
veterán

Igen, az egészet átmásolatam az /opt mappámba, így ott van a /opt/etc/lighttpd/lighttpd.conf útvonalon. Említésre került a lighttpd-mod-cgi, ha azt telepítem, akkor annak az alap konfigja miatt el sem indul a szerver, a csomagodban viszont nincs hozzá konfigfájl.

(#2034) suste válasza woodworm (#2033) üzenetére


suste
veterán

én kicsit hülyén csináltam szerintem:
-telepítettem a mod.cgi-t is,
-a /opt/etc/lighttpd/conf.d/30-cgi.conf -ot nem szerkesztettem, nem nyúltam hozzá (így néz ki)
-a /opt/etc/lighttpd/lighttpd.conf -hoz hozzátettem ezt:
cgi.assign = ( ".cgi" => "" )
most így néz ki
de ennek benne kellene lennie abban a configban is ami a csomagban van

és/de így működik nekem a 9092 :)
de műkedvelőként csináltam ezeket, szóval ne cikizzen senki :))
most utólag gondolom a mod-cgi-s confogban kellett volna ezt a sort aktiválni?

[ Szerkesztve ]

(#2035) woodworm válasza suste (#2034) üzenetére


woodworm
veterán

Óóó, hogy az a magasságos!!!!!
Kezdő fejlesztő tanulsága: egy böngésző,nem böngésző!

(#2036) woodworm válasza suste (#2034) üzenetére


woodworm
veterán

Tehát megnyugodva egy kicsit, elindul az oldal, de csak Firefoxban. Chromimban továbbra is letöltődik a cgi fájl.

A következőeket módosítottam:
- A lighttpd.conf fájlban kikommenteltem a hozzárendeléses sort.
#cgi.assign = ( ".cgi" => "" )
- A 30-cgi.conf tartalma pedig a következő:
server.modules += ( "mod_cgi" )
cgi.assign = ( ".cgi" => "/opt/bin/sh" )

[ Szerkesztve ]

(#2037) suste válasza woodworm (#2036) üzenetére


suste
veterán

közben kipróbáltam vargalex ötletét
létrehoztam egy külön funkciót rá:

MPC="/opt/bin/madplay - -Q --no-tty-control &"
MPP(){
chmod +x /opt/teszt.sh
/opt/teszt.sh &
}

és ezt hívja meg a rádió indítási funkció:

echo "wget -q -O - http://strm112.1.fm/deephouse_mobile_mp3|$MPC">/opt/teszt.sh;MPP;;

de sajnos ua végeredmény, a weboldal nem tölt vissza, hanem csak pörög-pörög :W :W :W
kikészít ez a probléma

Te próbáltad a rádiós oldalt?

(#2038) woodworm válasza suste (#2037) üzenetére


woodworm
veterán

A rádió működik az általad leírt módon, tehát le kell állítani a betöltést, hogy le tudjam állítani. Az mp3 lejátszás viszont nem működik a mountolt könyvtárból, a fájlokat megtalálja, de nem játsza le őket.

(#2039) suste válasza woodworm (#2038) üzenetére


suste
veterán

ok
hangerő, balance rendben működik?
rádió listát tudtad szerkeszteni rendben?
úgy néz ki meg van a megoldás .... természetesen tök egyszerű :C :Y :W
még tesztelem kicsit aztán véglegesítem, és csinálok új mentést
a lighttpd configok akkor így vannak rendben ahogy Te írtad?
mert akkor ezt is megcsinálom, és lehet komplett mentés

majd az mp3 lejátszást is rendbe teszem a radiónak megfelelően

[ Szerkesztve ]

(#2040) woodworm válasza suste (#2039) üzenetére


woodworm
veterán

A hangerő és a balance működik, kivéve a +/- 5%-os gombot, a listát nem tudom szerkeszteni, mentéskor ugyanúgy pörög az oldal és le kell állítani. Újra behíva a listát nem látszik a módosítás.

A confighoz vargalex adott linket, az alapján módosítottam az eredetit. A lighttpd.conf sorát pedig azért kommenteltem ki, mert ütközött a cgi.conf hasonló sorával, és el sem indult a lighttpd.

(#2041) vargalex válasza suste (#2037) üzenetére


vargalex
félisten

Most háttérben indítod a háttérben indított alkalmazást???

Alex

(#2042) suste válasza woodworm (#2036) üzenetére


suste
veterán

kipróbáltam a lighttpd config módosításod, de hibát dob
ezt írtad:

cgi.assign = ( ".cgi" => "/opt/bin/sh" )

de nem találja a /opt/bin/sh -t (nincs is ott nálam :) )

így átírtam:

cgi.assign = ( ".cgi" => "/bin/sh" )

ezzel már elindul
(nálad a másik böngészőnél cache ürítést próbátál?)

(#2041) vargalex
igen, ezt is próbáltam, meg minden variációját, de egyik sem adott jó eredményt ezekkel a parancsokkal
végül az jött be, hogy kiírattam fájlba, futtattam és elküldtem /dev/null-ba az eredményt:

WGC="wget -q -O -"
MPC="/opt/bin/madplay - -Q --no-tty-control &"
MPSS="/opt/share/www_suste/cgi-bin/bin/madplay.sh"
echo "$WGC $LINK|$MPC">$MPSS;$MPSS >/dev/null;

így újratölt az oldal :C

vissza próbáltam az egyszerűsítést, de az már nem jön vissza:

$WGC $LINK|$MPC >/dev/null;

fene se érti :F

[ Szerkesztve ]

(#2043) woodworm válasza suste (#2042) üzenetére


woodworm
veterán

Működnie kellene, valószínűleg a bind nem old meg mindent induláskor.

(#2044) woodworm válasza Intruder2k5 (#1744) üzenetére


woodworm
veterán

Emlékeztem erre a hozzászólásodra és a napokban újra elővettem a prometheust. A benne lévő Entware modult próbáltad már az előtelepítésre használni?

(#2045) Intruder2k5 válasza woodworm (#2044) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, végül azzal oldottam meg, de azután is mókolni kell még kicsit, mert a tartalmat ugyan beteszi a /usr/opt mappába, viszont az /opt alá nem mountolja azt automatikusan, hanem ha használni akarom az entware-t, akkor előbb még futtatni kell egy entware_start scriptet, szóval macerás. De szerencsésre sikerült megoldani, hogy a csatolás automatikus legyen. Régebben simán be tudtam mindent pakolni közvetlenül az /opt-ba, most már ez sajnos nem megy, de végülis így is működik.

(#2046) suste válasza woodworm (#2043) üzenetére


suste
veterán

felraktam egy újabb mentést ugyan oda (padavan-9092)
az elérhető oldalakon nagyon sokmindent javítottam, helyre raktam
a rádiónál:
-refresh nélkül újratölt :C
-rádió lista szerkesztés működik (kicsit lassú a mentés....)
-mp3 lejátszás működik
(rádió listából és csatolt meghajtóról keresve teszteltem, de "Mp3 list player" - funkciókkal még nem)
-webplayer működik (rádió listából és csatolt meghajtóról keresve teszteltem firefox -szal! -mappán belül lehet fájlt váltani is)

biztos vannak még apróbb hibák, de most már használható szerintem
ha találsz valami bakit légyszi jelezd :R

UI: a 9092/Apps/UsbAudioRadio -t közvetlen címmel meghívva már családtagok is használhatják esetleg ;)

[ Szerkesztve ]

(#2047) Airedhyal


Airedhyal
aktív tag

Ha, esetleg, arra vetemednék hogy a c5 v4 -es buildet a "pt_tplink_8m.config" helyet a "pt_tplink_16m.config" -al futtatnám, a kapott fájlt beégetném egy 16MB -os spi flash -be és kicserélném a routerben, elindulna? ;]

(#2048) woodworm


woodworm
veterán

Nem tudom mennyire különbözik a chrome és a chromium, de az adminfelületen nem működik a custom scriptek szerkesztése és a log is érdekesen frissül. Nem segít a cache törlés és oldalfrissítése sem.
Ez így van chrome-nál is, vagy ott működik a dolog?

(#2049) vargalex válasza woodworm (#2048) üzenetére


vargalex
félisten

ctrl+f5 sem segít? Nincs valami javascript hiba a console kimeneten?

Alex

(#2050) woodworm válasza vargalex (#2049) üzenetére


woodworm
veterán

Nem segít.
Kilőttem az összes bővítményt, úgy néz ki így működik. Nincs sok, hamar a végére érek.

OK, ez gyorsan meglett. Ha valaki más is járna így, a xiaomihoz feltett rumiwifi okozta. A chrome bejelentkezés miatt automatikusan letöltötte a kiegészítőt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.